Virtuaaliset Show-Näyttelyt

Tulosarkisto

Käytä hakutoimintoa (ctrl + f) etsiessäsi jotain tiettyä hevosta, tallia tms. Vanhat näyttelyt on arkistoitu vanhimmasta uusimpaan ainoastaan jos tulokset ovat tulleet tai sivut ovat olleet toiminnassa arkistointihetkellä.

Beaumont, 29.10.2018
Tuomarit: Sirpa, Milja H. 

Show Winner -luokka:
SW1 Lueur du Boux - VRL-14516 4,5+4,5+4+3,5+4+4,5+4,5+4,5+3+3,5 = 40,5
SW2 VB Eldfågel - VRL-14534 4+4+4,5+5+4+3,5+4+4+3,5+3,5 = 40p
SW3 Opera RHS - ScrewDriver (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Vulkain du Boux - VRL-14516 (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p)

Reserve Champion -palkitut
K.B. Hamilton Z - ScrewDriver (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
Blue Silvers - VRL-08368 (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)
L'Angley du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38,5p)
Caribbean Champagne - Jannica 4+4+3,5+3,5+4+4+4+5+4+3,5 = 39,5p
Come On Charlie RR - Winterhold 4+4+4+3,5+4+3,5+4+4,5+3,5+4 = 39p
Superior Sinner Solo - Winterhold 3,5+4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 38p
Elektra du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)
Bedtime Story Rewa - Jannica (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
Cloverley Silvana - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)
Elaine du Boux - VRL-14516 4+4+4+4,5+3,5+4+3,5+4+3,5+4 = 39p
Chérie du Boux - VRL-14516 3,5+4+4+4+4+4+3,5+4+4+3,5 = 38,5p


Duán Stable, 29.10.2018 
Tuomarit: taffel, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Joonatan I.F. - Reprobate (4+5+5+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 40,5p)​
SW2 ​Northwind MacLily - Aken ravitalli (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4=39p)
SW3 Speedrunner - VRL-14534 (4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5=38,5p)​
SW4 Rusinana - reibili (4+4+3½+3+3½+3½+4+3+4+3 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fasolt Namys - siinau (4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3½+5 = 38,5p)
RCH Pakkorako - reibili (4+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Ruskon Hopearisti - siinau (4+4+3½+3½+3½+3½+4+4+4+3 = 37p)
RCH Ilanne - Anniina N. (3½+4+4+3½+3½+3½+3+2½+3½+4 = 35p)
RCH Kaponen - reibili (3½+4+3+3½+4+3+3½+3+4+3 = 34,5p)
RCH Guen Lumimustikka - siinau (3+4+3+3½+3+3+3+2½+4+4 = 33p)
RCH Ian Duán - Aken ravitalli (4-4-3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Sue's Barracuda - Jannica (4-4-3,5-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38p)
RCH Wayward Ach - Jannica (4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Pillow Talk RC - eatnama (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5=38,5p)
RCH Kylie Conspiracy - Humutin VRL-14618 (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38p)
RCH Rjazán Excuse Me! - siinau (3-4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5=38p)


Humlegård,  20.10.2018
 Tuomarit: Milja H., Sirpa, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Caerllion Aeron - Winterhold (5+5+5+4+5+4+3½+4+4+4 = 43,5p)
SW2 Moana's Unforgivable - Nintsu (4,5+4,5+4+4+4,5+4+4+5+3,5+3,5 = 42p)
SW3 Bae Coch Ion - Jannica (4+4,5+4,5+4+5+3,5+4,5+4+3,5+3,5 = 41p)
SW4 Cadogan Eirwen - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Cadogan Rhaedd - melba (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Llancarfan Meurig - melba (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p)
CH Daniella's Last Request AD - Jannica (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+4 = 38p)
CH Tiwlip Rowena - VRL-08368 (4+4+4+3+3½+3½+3½+3+4+3½ = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Lil' P-Nut - Jannica (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH On The Rocks - Shannon. (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Idris Cadell - VRL-08368 (3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Vehkakorven Minera - Shannon. (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Cedion Moira - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH A.D. Aranda - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Cedion Aron Wren - VRL-08368 (4,5+4,5+4+4,5+4+3,5+4+4+3,5+3 = 39,5p)
RCH Bethesda Wilde Ollie - Jannica (4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 36,5p)
RCH Caer Brochfael - VRL-08368 (3+3,5+4+4,5+4,5+3,5+3+4+3+3 = 36p)
RCH Pencalow Edna - Shannon. (4+4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+3+3,5 = 39,5p)
RCH Pencalow Holly - VRL-08368 (4+4+4+4+4+3,5+4+4+3+3,5 = 38p)
RCH Eden AD - Jannica (4+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3+3+3,5 = 37,5p)
RCH A.D. Baltic Arthur - Winterhold (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Caemorgan Auron - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5=38p)
RCH Snöbergs Theodor - VRL-14534 (3,5-3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4=38p)
RCH A.D. Ocean Chalina - Jannica (3+3+4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½ = 35,5p)
RCH Rhediad Siriol - jabberjinx (3+3+3½+3+3½+3½+4+4+4+3½ = 35p)
RCH Wenhaf Maelona - VRL-08368 (4+3½+3½+3+3+3+3½+3½+3½+3½ = 34p)
RCH Amlawdd Morien - VRL-05772 (4+5+5+5+4+4+5+4+4+3½ = 43,5p)
RCH Pencawr Aldryd - VRL-08368 (5+4+5+5+4+4+3½+4+4+3½ = 42p)
RCH Drainllwyn Madog - VRL-08368 (4+3½+5+4+4+3½+3½+3½+5+3½ = 39,5p)
RCH Criallt Claer Igerna - elen (4+4+3½+4+4+3½+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Crafnant Ceinfryn - VRL-08368 (4+4+4+3+3½+3+3½+4+4+3½ = 36,5p)
RCH Riimilän Cloudberry - jabberjinx (4+4+4+3½+3½+3+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
    
    
Riimuvaara, 07.11.2018
Tuomarit: dookie, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Harakanlento - reibili (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW2 Vähäpellon Hallaukko - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p) & Vappulan Jaromir - Elli L. (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Kärmeniemen Blåsvala - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p) & Kettusuukko - VRL-09844  (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Lamourin Julia - Jannica (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vohvelisankari - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Pikkuputti - Elli L. (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kalmankieltämä - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Marsilainen - VRL-08368 (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Harmavan Juhannusyö - Hazel (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Vähän Wihannes - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Petäjävaaran Pähkinänakkeli - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4,5=39,5p)
RCH Nokimetku - VRL-09844 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Nokimetku - VRL-09844 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Tervahauta - Hazel (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Prinsessa Ruusunen - Jenny (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Kuurtolan Ruusuvatukka - VRL-09844 (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Kuunvalkea - Hazel (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=39p)
RCH Vuornan Kreta - Elli L. (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Vaniman Niinu - VRL-09844 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Kaponen - reibili (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)
RCH Hautaanlaskija - Hazel (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
RCH Pikkuvillivadelma - Jannica (4-4-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5=39p)

    
Hengenvaara, 30.09.2018
Tuomarit: Nintsu, taffel

Overall Champion: Rajattoman Topias - VRL-10531 (4½+4+2½+5+4=20)

Ridden Champion-palkitut
Ridden CH Hurmeli - Eveliina (4½+4+2½+5+4=20)
Ridden CH Turmeltajan Roihia - dookie (4½+4+2½+4+4½=19,5)
Ridden CH Kuukarin Musta Ruhtinas - dookie (4+3+2½+4+2½ = 16p)
Ridden CH Hengenvaaran Haamu (4+3½+2½+4+3½ = 17,5p)

Ridden Reserve Champion-palkitut
Ridden RCH Liljan Helmeri - VRL-14534 (4+4+2½+3+4=17,5)
Ridden RCH Oispa Kahvia - mori-mori (4½+4+4+4+2½=19)
Ridden RCH Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4½+3½+2½+3½+4=18)
Ridden RCH Kettulan Kuningas - Crimis (3½+3+2½+3+3 = 15p)
Ridden RCH Turmeltajan Roihuruhtinas - dookie (4+3+2½+4+3½ = 17p)


Riimuvaara, 07.11.2018
Tuomarit: dookie, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Harakanlento - reibili (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW2 Vähäpellon Hallaukko - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p) & Vappulan Jaromir - Elli L. (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Kärmeniemen Blåsvala - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p) & Kettusuukko - VRL-09844  (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Lamourin Julia - Jannica (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vohvelisankari - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Pikkuputti - Elli L. (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kalmankieltämä - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Marsilainen - VRL-08368 (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Harmavan Juhannusyö - Hazel (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Vähän Wihannes - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Petäjävaaran Pähkinänakkeli - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4,5=39,5p)
RCH Nokimetku - VRL-09844 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Nokimetku - VRL-09844 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Tervahauta - Hazel (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Prinsessa Ruusunen - Jenny (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Kuurtolan Ruusuvatukka - VRL-09844 (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Kuunvalkea - Hazel (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=39p)
RCH Vuornan Kreta - Elli L. (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Vaniman Niinu - VRL-09844 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Kaponen - reibili (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)
RCH Hautaanlaskija - Hazel (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
RCH Pikkuvillivadelma - Jannica (4-4-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5=39p)


Hengenvaara, 30.09.2018
Tuomarit: Nintsu, taffel

Overall Champion: Rajattoman Topias - VRL-10531 (4½+4+2½+5+4=20)

Ridden Champion-palkitut
Ridden CH Hurmeli - Eveliina (4½+4+2½+5+4=20)
Ridden CH Turmeltajan Roihia - dookie (4½+4+2½+4+4½=19,5)
Ridden CH Kuukarin Musta Ruhtinas - dookie (4+3+2½+4+2½ = 16p)
Ridden CH Hengenvaaran Haamu (4+3½+2½+4+3½ = 17,5p)

Ridden Reserve Champion-palkitut
Ridden RCH Liljan Helmeri - VRL-14534 (4+4+2½+3+4=17,5)
Ridden RCH Oispa Kahvia - mori-mori (4½+4+4+4+2½=19)
Ridden RCH Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4½+3½+2½+3½+4=18)
Ridden RCH Kettulan Kuningas - Crimis (3½+3+2½+3+3 = 15p)
Ridden RCH Turmeltajan Roihuruhtinas - dookie (4+3+2½+4+3½ = 17p)


Adina, 17.10.2018
Tuomarit: Sirpa, Milja H, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Hopewood Melody (4-5-5-4½-4-4-3½-3½-3½-3½=40,5p)
SW2 Aidan Deirdre (4-4½-5-4-4-3½-4-3½-4-3½=40p)
SW3 Aidan Gingerfun (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
SW4 Noequiet Sly Brandy (3,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
SW5 Fairytale LAC (4+4+4+4+4+3+4+4+3,5+3,5 = 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Swanfall Mór Spirit (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38p)
CH GW Dapplegrim (3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38p)
CH Marema's Magical Man (4+3+3,5+3+4+3,5+4+4+3+3,5 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fernyard Moira - turjake (4-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Haida Sig - Jannica (4-3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH GW Hazelnut - Jannica (3,5-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Treasatyr Utah - Delmenhorst (3,5-3,5-4-4-3,5-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Hopewood Hale Rain - Winterhold (3,5-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Holmgårdens Min-San - turjake (3,5-3,5-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5=38p)
RCH Lovely Rollo - Jannica (3,5-3,5-3,5-4-4-3,5-4-4-3,5-4=37,5p)
RCH Bear's Tiny Heart - Jannica (3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5=37,5p)
RCH Dustland Fairytale - Jannica (4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Fern Shiny Breá - turjake (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4-3½=37p)
RCH Elaeth Fionna - birdie (3½-3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½=37p)
RCH Brooktyr Rainy Éimhear - Delmenhorst (3½-4-4-4-4-3½-3½-3-3½-3½=36,5p)
RCH A.D. Cooke - Jannica (3½-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3=36p)
RCH A.D. Duntally Dun-na-Mara - Jannica (3-4-4-3½-3-3½-3½-3½-3½-4=35,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Storyteller's Roanoke (4-5-2½-4-2½=18p)
Ridden RCH Zelda's Molly (3½-2-2½-3½-3½=15p)


Ristikallio, 31.10.2018
Tuomarit: dookie​

Show winner-luokka:
SW1 Hautaanlaskija - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)​
SW2 ​Jukoliste - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)​
SW3 Kärmeniemen Blåsvala - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
SW4 Kuunvalkea - Hazel (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=39p)

RCH Kaihon Hurmanhenki - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Mörrimöykky - Jenny (4-3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH AH Lumikiri - Aken ravitalli (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Elohiljan Petroskoi - mori-mori (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Kalmankieltämä - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Otson Veikkonen - reibili (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Duanin Pakkaslumi - Aken ravitalli (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Riimuvaaran Surukapina - Jenny (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Virvatulivaino - mori-mori (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Tervahauta - Hazel (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Hirsholman Utopia - mori-mori (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=37p) 
RCH Riimuvaaran Myy - Jenny (3½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4=37p)


Huvitus, 28.08.2018
Tuomarit: reibili, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Yentel Friday Mood - Miia Maria (4½-4-5-3½-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
SW2 Vuornan Furrypaws - Break (4-4-4½-4-3-3½-4-4-3½-4=39p)
SW3 Huvin Gingersnap - Sorel (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-4=38,5p)
SW4 Wyat Lunachick - Miia Maria (4+3½+3½+3½+3½+3½+3½+3+4+5 = 37p)
SW5 Birchwood Zuri - VRL-08368 (3½+4+4+3½+3+3½+4+4+3½+3½ = 36,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Tink A Tink A Too - Sorel (4+4+3+3+3+3+4+4+4+3 = 35p)

Reserve Champion-palkitut:
Luzifurious - Maybeck Stud (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½=38p)
Razzmatazz X - Sorel (3½-4-4½-4-3½-3½-3½-3½-4-4=38p)
Thalewyn v. Belmont - Maybeck Stud (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38p)
Wyat Black Phoenix - Miia Maria (4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4=39p)
Thunder Nut - Maybeck Stud (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
Huvin Braxton - Sorel (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
Mairoth Grimani - Sorel (3½-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½-4=37,5p)
Huvin Grimrock - Sorel (4-4½-3½-4-3-3½-3½-3½-3-3½=36p)
Mudford Silvan - VRL-08368 (3½-4-3½-4-3½-3½-3-3-3½-4=35,5p)
Channel LAC - Jannica (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3+3+3 = 35p)
Huovilan Honey - VRL-08368 (3½+3+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 35p)
Myrtle v.d. Zanneshof - Lucie (3+4+4+3½+3+3½+4+3½+3+3 = 34,5p)
Scandalous - Sorel (4+3½+3½+3½+3½+3+3½+4+3+3½ = 35p)
Aquamarine - Sorel (4+4+4+4+3+3+3½+3+2½+3 = 34p)


Maybeck Stud, 31.10.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Moons Last Frost - VRL-14586 (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)  
SW2 Hollymoss Jimmy Choo - sonya (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p)  
SW2 Wyat Noomi - melba (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p) 
SW2 Rhonin - Winterhold (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)  
SW5 Elaeth Fionna - birdie (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p) 

Muut Champion-palkitut:
CH Fridan Mirasol - Frida (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)  

Reserve Champion-palkitut:
RCH No More Minions! - turjake (4½-4-4½-3½-3-3½-4-3½-4-4=38,5p) 
RCH Mooncloud's Cockatoo - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)  
RCH Whymper of Ceres - Maybeck Stud (4-4-4½-3½-4-3-3½-3½-4-4=38p)
RCH Mooncloud's Rodolphus - VRL-08368 (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3-3½=38p)  
RCH Bold Bandit KH - melba (4-4-4½-4-3½-3½-3-3½-4-4=38p) 
RCH Maybecks Northern Lights - Maybeck Stud (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-3-3½=37,5p)  
RCH Maybecks Sympathy - Maybeck Stud (3½-4-4½-3½-4-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Maybecks Malinovka - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3-3-3½=37,5p)    
RCH Fridan Adelina - Frida (4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½-3½=37p)  
RCH Maybecks Hazy Purple - melba (3½-4-4-4-4-3½-4-3-3-3½=36,5p)  
RCH Maybecks Lucrative - VRL-08368 (3½-4-4-4-3½-3-4-3½-3½-3=36p) 
RCH Maybecks Strawberry - Maybeck Stud (3½-4-4-3½-3½-3½-4-3½-3-3=35,5p) 
RCH Llancarfan Meurig - melba (3½-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39p) 
RCH Mikado du Boux - birdie (4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38p)  
RCH Dustglow Wilmslow - VRL-08368 (4-3½-4-4-4-4-3½-4-3-3½=37,5p)
RCH MJA Rhana Jasima - Shannon. (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p) 
RCH Amoral Hummingbird - Frida (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p) 
RCH Pencalow Holly - VRL-08368 (4-4-4-3½-3½-3-4-4-3½-3½=37p)


Adina, 28.08.2018
Tuomarit: taffel, Sirpa, reibili, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Pencawr Aldryd (5+4+5+5+4+4+3½+4+4+3½ = 42p)
SW2 Caerwynant Bleiddian (4+5+5+5+4+4+3½+4+4+3½ = 42p)
SW3 Forwyn Masarn Ion (4½-4-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
SW4 Criallt Einion (4½-5-4-4½-4½-4-3-4-3-3½=40p)
SW5 Kenfig Brân (4+4+4+4+4+4+4+4,5+3,5+4 = 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Caemorgan Auron (4+4+4,5+4+4,5+4+3,5+4,5+3,5+3 = 39,5p)
CH A.D. Ocean Chalina (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)
CH Brimful Beautybel (4-4-5-4-3½-3½-4-3½-4-3½=39p)
CH Afterglow (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
CH Briallen Dawn (4+4+4+4+4+3,5+5+4+3+3,5 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Meistr Rhaglaw Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+4 = 41p)
RCH Llosgfynydd Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-5-5-4-3½-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Godewyn - Sonja (4+4+5+3½+5+4+3½+3½+4+3½ = 40p)
RCH Llygedyn Replica - Gwydrawyr (4-5-5-3½-4½-3½-3-3½-3½-4=39,5p)
RCH Lloeren Macsen - VRL-08368 (4-4-5-3½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Ocean Olivia AD - Jannica (4-4-4½-3½-4½-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Caellaith Primrose -Gwydrawyr (3½-5-4½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Doomsday Devil - Sonja (4+4+4+5+4+3½+4+3½+3½+3 = 38,5p)
RCH Ddelfrydwr Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH A.D. Ocean Daniella - Jannica (4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH Llygedyn Maeres - Sonja (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Gwas Y Neidr Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-4-5-3-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Evelyne Dawn - Jannica (4-4½-4½-4-4-3½-3½-3-3½-3½=38p)
RCH Diablo Rose - Sonja (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38p)
RCH Tiwlip Rowena - VRL-08368 (3½-4-5-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=38p)
RCH Crafnant Anarawd - VRL-08368 3,5+3,5+4,5+3+3,5+4+4+5+3,5+3,5 = 38p
RCH Gabian Dael - Crimis 4+4+3+3+3,5+3,5+4,5+4+4+4 = 37,5p
RCH Arian Cynfarch - Eigra 4+3,5+3,5+3+4,5+4+4,5+4,5+3+3 = 37,5p
RCH A.D. Afternoon Delight - Jannica 4+4+4,5+3+4+4+3+4+3,5+3,5 = 37,5p
RCH Angailla - Sonja (3,5-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5-4-4=37,5p)
RCH Mydr Celyn - Gwydrawyr 3,5+4+4+4+4+4+3+4+3,5+3,5 = 37,5p
RCH Blodeuwedd Fflur - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5=37p)
RCH Lloeren Llywarch - VRL-08368 (3½+4+5+3+3½+3½+4+4+3+3½ = 37p)
RCH Nevern Iwan March - VRL-08368 4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 36,5p
RCH Govynyon Montgomery - Sonja 3,5+4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 36,5p
RCH Fine N Dandy - Sonja (3½+3½+4+4+4+3½+4+4+3+3 = 36,5p)
RCH Cedion Eres Carys -Gwydrawyr (3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-4=36,5p)
RCH A.D. Bet He's Hot - Jannica (4+3½+4+3+4+4+3+3½+3½+3 = 35,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Gaddwr Fferyll (4-5-2½-4-3½=19p)
Ridden RCH Criallt Nenfwd (4½-5-2½-2½-3½=18p)


Maybecks Stud, 11.10.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Lily's Little Night of Magic - VRL-14534 (4-4-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
SW2 Wyat Noomi - melba (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p) & Charming Chevalier - VRL-14534 (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p) & Devils Capital Letters - turjake (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
SW5 Captain Midnight - VRL-14534 (4-4-4½-4-3½-3½-3-3½-4-4=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH No More Minions! - turjake (4½-4-4½-3½-3-3½-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Bold Bandit KH - melba (4-4-4½-4-3½-3½-3-3½-4-4=38p)  
RCH Maybecks Iggurt - Maybeck Stud  (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4=37,5p)
RCH Maybecks Northern Lights - Maybeck Stud (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-3-3½=38p) 
RCH Lily's Dreamcatcher - jabberjinx (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)  
RCH Pickle Rick - Winterhold (3½-4-4-4-3½-3-3½-3-3½-4=36p)
RCH Hjalldar Thor - Maybeck Stud (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Mooncloud's Lucky Luke - VRL-08368 (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-4=37,5p)  
RCH Ponnydalens Jazzy - turjake (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37p)  
RCH Maybecks Sympathy - Maybeck Stud (3½-4-4½-3½-4-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Maybecks Malinovka - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3-3-3½=37,5p)  
RCH Fridan Mirasol - Frida (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p) 
RCH Lily's Little Night Queen - VRL-14534 (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p) 
RCH Maybecks Hazy Purple - melba (3½-4-4-4-4-3½-4-3-3-3=36p)  
RCH Maybecks Strawberry - Maybeck Stud (3½-4-4-3½-3½-3½-4-3½-3-3=35,5p)


VSN Tuomarinäyttely, 30.09.2018
Tuomarit: reibili, Spookiness, taffel, dookie

Show Winner -luokka:
SW1 Routaruusun Turmiotanssi - dookie (4½-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41p) 
SW2 Cherrypond Supreme - Cherrypond (4-4-4-4-4½-4-3½-4-3½-4=39,5p)
SW3 Taivaantuho - dookie (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 38p)
SW4 Lainsuojaton - dookie (3½+4+5+4+3½+3½+4+3½+3+3 = 37p)

RCH-palkitut:
RCH Cherrypond Cookie Crumbles - Cherrypond (4½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39,5p) 
RCH Turmeltajan Roihuruhtinas - dookie (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Turmeltajan Sutitutti - dookie (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)  
RCH Navajan Yönvarjelija - dookie (3½-4-4½-4-4-4-3-3½-3½-4= 38p)
RCH Vicious Princeza - reibili   (3½-4-4-4-3½-3-4-3-3½-4= 36,5p)
RCH Kievarinkujan Annabella - dookie (3½-4-4-3½-3½-3½-4½-4-3-3= 36,5p)
RCH Rustika - dookie (4+4+3½+3½+3+3½+4+3+4+4 = 36,5p)
RCH Turmeltajan Harmaaviitta - dookie (4+4+4+3½+3+3+3½+3½+3½+3 = 35p)
RCH Idäntähti - dookie (3½+3½+3+3+3½+3½+4+4+3½+3½ = 35p)
RCH Ivahymy - reibili (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Crystal Grudge - reibili (4-3½-3½-3½-4-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Veiled Blade - reibili (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38p)


Ristikallio, 10.10.2018 
Tuomarit: reibili, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Minerva - VRL-14534 (4-4-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
SW2 Liljan Yöntaika - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Sarmanteri - Crimis (4-4-5-4-4-4-3½-3½-4-3½=39,5p)
SW4 Liljan Malviina - VRL-14534 (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)  

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ruttokellot - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p) 
RCH Kahmon Kuu - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)  
RCH Fiktion Rekyyli - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Liljan Lumikreivi - VRL-14534 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p) 
RCH Kaunon Villiveikko - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)  
RCH Tiilikan Humpuukia - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Tiilikan Vinkaus - Satu (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Liljan Pikku Sievä - VRL-08368 (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)   
RCH Huvin Saskia - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kepeekarma - Crimis (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)  
RCH Liljan Tuulineito - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Kuolonkirkas - Hapero (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)  

Best Breeder: narri & Lissu T. / Susiraja (ei kasvattajanimeä) (9-9-9-8½-3=38,5p)
Marrasmurha
Valvehoure
Maahanlaskija
Pilveätär

    
Adina, 30.09.2018
Tuomarit: Spookiness, Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Hopearinteen Wanton Eze (4+4+3,5+4,5+4+4+4+4+4+4 = 40p)
SW2 A.D. Will Valentin (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4= 39p)
SW3 Miss Sofie (4-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
SW4 Sagavik Jesper (4+4+4+3+3,5+4+4+4+3,5+4 = 38p)
SW5 Dottir (4-4-3½-4-4-3½-3½-4-4-3½=38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Brynhild Nelia (4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-3-3= 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Derian Alvis - Hapero 4+4+4+3+3,5+5+4+4+3,5+4 = 39p
RCH Ubbe - Winterhold 3,5+4+4+3,5+4+4+3,5+4+4+4 = 38,5p
RCH Derian Magnar - Jannica 4+4+4+3+3,5+4+4+4+3,5+4 = 38p
RCH A.D. Lilla Camilla - Jannica (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Derian Isabel - Jannica (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Malte von Dows - Jannica 3,5+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 37p
RCH Vinds Mildor - Jannica (3½-4-4-4-4-3½-3-4-3½-3½= 37p)
RCH Brynhild Thorvald - Hapero (3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½-3½-4= 37p)
RCH Himala's Beautiful - Jannica (4-4-3½-3-4-3½-4-3½-4-3½= 37p)
RCH Ragnar - birdie (4-4-4½-4-4-3½-3-4-2½-3= 36,5p)
RCH Jamaica NIP - Jannica (3½-4-4-4-3-3½-3½-3½-4-3= 36p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Winnie the Pooh (4½-4-2½-3½-4= 18,5p)
Ridden RCH Gry v.d. Trondheim (3½-3½-2½-4½-2½= 16,5p)


Winterhold, 29.09.2018
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 MJA Fahd Hasib - Shannon. (4½-5-4½-4-4-4-4-3½-4-4= 41,5p) 
SW2 Penrose Lancelot - V. Penrose (4½-4½-4½-4-4-4-4½-4-4-3½= 41,5p) & Caerllion Aeron - Winterhold (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-4= 41,5p)
SW4 Bakr Zuebh al Rayydan - Shannon. (4-4½-4-4-4-4-4-3-4-4= 39,5p)
SW5 K.B Hamilton Z - ScrewDriver (3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH M.B. Cameron - melba (4-4-3½-4-3½-3½-4-3½-4-4= 38p)
RCH Come On Charlie RR - Winterhold (3½-3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Koloniaal - ScrewDriver (3½-4-4-4-3½-3½-3-4-3½-4= 37p)
RCH PP's Magnus - ScrewDriver (4½-4½-4½-4½-4-4-4-4-4-3½= 41,5p)
RCH Lily's Little Night of Magic - VRL-14534 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½= 39,5p)
RCH Lily’s Little Twinkle Charm - reibili (4-4-5-3½-3½-4-3½-3½-4-4= 39p)
RCH Anwar al Qismat - VRL-08368 (4-4½-4-4-4½-3½-4-4-3½-4= 40p)
RCH MJA Arkadiusz - Winterhold (4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4= 38,5p)
RCH Maar Barrak al Najya - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½= 38,5p)
RCH Ubbe - Winterhold (4-4½-4-3½-4-4-3½-4-4-3½= 39p)
RCH KA Leigesoldat - Hanne (VRL-03518) (4-4-4-4½-4-4-3-3½-4-4= 39p)
RCH Somythone - Lauri (VRL-03518) (4-4-4-4-4-3½-4½-3½-4-3½= 39p)
RCH Nattåska - Aken ravitalli (3½-3½-4½-4-4-4-3-4-4-3½= 38p)
RCH Jamil al Fajr - Shannon. (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½= 37p)
RCH Misery Business xx - Crimis (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½= 37p)


Ponitalli Da Capo, 16.09.2018
Tuomarit: reibili, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Da Capo Tordnjörn - Teppo 4+4,5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+3+3,5 = 40,5p
SW2 Järndäldens Freja - siinau 4+4+4+3,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5 = 39p
SW3 Ares Go - siinau (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38,5p)
SW4 Cynthia Go - siinau (4-4-5-3½-3½-3½-4-3½-3½-3½=38p)

Reserve Champion-palkitut.
RCH Milky Way - Ida VRL-14407 (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-4=38p)
RCH Bothriuridae Gue - Teppo (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Kepler - Ida VRL-14407 (4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=37p)
RCH Da Capo Ida - siinau (3½-4-5-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Too Trick Gue - Teppo (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=37p)
RCH Capella - Perho VRL-14489 (3½-4-4-3½-3-3-4-3-3-3½=34,5p)
RCH Samuci NRL - siinau 4+4+4+4+4+3,5+4+4,5+4+4 = 40p
RCH Iltamäen Saturnus - siinau 4+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 39p
RCH Aodhán I.F. - Luna Laakso VRL-14727 4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 38p
RCH Kappvänilja - VRL-14534 3,5+4+4+4+3+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 36p
RCH Da Capo Brita - siinau 3,5+4+4+4+3+4+3,5+3+3+4 = 36p
RCH Fjärilsviol NRL - VRL-14534 3,5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 36p


Beaumont 25.10.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka: 
SW1 Damien du Boux - VRL-14516 (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p) 
SW2 Comet du Boux - VRL-14516 (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=39p) 
SW3 Chérie du Boux - VRL-14516 (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p) 
SW4 Genevie du Boux - VRL-14516 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Bellini des Îles - VRL-11523 (4-3½-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=37p) 
RCH Langley du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p) 
RCH Raison des Îles - VRL-08368 (4-3½-4-3½-3½-4-3½-3½-3-3=35,5p) 
RCH Encadré des Îles - VRL-11523 (4-4-4½-4-4-4-4-4-3-3½=39p) 
RCH Vulkain du Boux - VRL-14516 (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p) 
RCH Sierra des Îles - VRL-11523 (3½-3½-4-3½-3½-3½-4-4-3½-4=37p) 
RCH Elektra du Boux - VRL-14516 (3½-3½-4-3½-4-4-3½-4-4-3=37p) 
RCH Eléonore du Boux - VRL-14516 (3½-3½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=37,5p)


Maybeck Stud, 26.09.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Maybecks Mørketid - Maybeck Stud (5-4½-5-4-4½-3½-4-4-4-3½=42p)
SW2 Susie Snowflake Dei - Miia Maria (4½-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3=40p)  
SW3 Huvin Cinnamonday - Tuulia T. (4-4-5-4-3½-3½-4-3½-4-3½=39p)  
SW4 Mangon Chicago Scarface - Miia Maria (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Skaigh Josefine - Maybeck Stud (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p) 
RCH Fridan Mirasol - Frida (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=37p)  
RCH Shahdee Dei - Tuulia T. (3½-4-4-3½-3½-3½-4-3½-3½-3½=36,5p) 
RCH Wyat Lunachick - Miia Maria (4-4-4½-4-3-3½-3½-3½-4-4=38p) 
RCH Adelaide LAC - Tuulia T. (3½-4-5-4-3-3½-4-3½-3½-4=38p) 
RCH Caysa v.d. Sauther - Maybeck Stud (3½-3½-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Oh Romeo Dei - Tuulia T. (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Bothriuridae Gue - Teppo (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p) 
RCH Mangon Polaris - Maybeck Stud (4-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-3-3½=37p)
RCH Yentel Friday Mood - Miia Maria (4½-4-5-4-4-4-4-4-3½-4=41p) 
RCH Bold Bandit KH - melba (4-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38,5p) 
RCH Scarlet Rogue Dei - Tuulia T. (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)


Kalman Suomenratsut, 18.09.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Valanvannoja (5-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p)
SW2 Roudanluja (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW3 Ukkosenjylinä (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Intiaanikesä (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
SW5 Savumerkki (4-4½-4-4-4-4-4-3-3½-4=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Keijunkirous (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
CH Surumieli (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4=38,5p)
CH Konjakkipusu (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Villahaan Pronssi (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Teilikorven Metsähinen (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Kurimus (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Lorun Romulus (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Soulmies (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Seppäjärven Ketutus (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Hallakka (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Sodanjumala (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Kaarnan Kasino (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-4=38,5p)
RCH Rohkea-Jellona (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
RCH Guen Rituaali (4-4-4-4-4-4½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Vallanperijä (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kanelikaramelli (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Lohdunvalaja (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38p)
RCH Vihtatossu (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Villahaan Elsi (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Tähtisadetanssi (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kaamosrinsessa (3½-4-4½-4-4-4-3-3½-3-4=37,5p)
RCH Surusanoma (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3-3½=37,5p)
RCH Seppäjärven Ajatusaalto (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Talvipöly (3½-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=37p)
RCH Seppäjärven Naurretavus (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Navajan Herttuatar (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Seppäjärven Teerenpeliä (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p)


Sardonic Sporthorses, 15.09.2018
Tuomarit: Sirpa, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Superior Sinner Solo - Winterhold (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-3= 39,5p)
SW2 Quintessence - yersinio (4-4-4-4-4½-4-4-3-4-4= 39,5p) 
SW3 Dashner Swenja - VRL-13320 4+4+4+4+4+4+4+4,5+3+3 = 38,5p 
SW4 Oldfinion Tabasco -yersinio 4+4+3,5+3+3+5+3,5+4+4+4 = 38p 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pholigston - VRL-13320 3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+4,5 = 38p
RCH Come On Charlie RR - Winterhold 3,5+4+4+3,5+4,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38p
RCH Otis Silvers - VRL-083684+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+4 = 37,5p
RCH Fuego Clover - VRL-08368 (4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4= 38,5p)
RCH Donaugraf GA - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-4= 38p)
RCH Dheommeotyl - reibili (3½-3½-4-4-4-3½-3½-4½-3½-3½= 37,5p)
RCH Mesmer Vegas - Frida 4+4+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3+3+3 = 38p
RCH Dastlyn F - Frida 3,5+4+4,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 37,5p
RCH Torture Spore - reibili 3,5+4+3,5+4+3+3,5+3,5+4+4+4 = 37p
RCH Honeyhunter Grr - VRL-08368 (4-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½-4= 39p)
RCH Sanguine Rose - Brotherhood (4-4-4½-4-4-4-3-3½-4-3½= 38,5p)
RCH Scarabea GA - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-4= 38p)


Maybeck Stud, 17.09.2018
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Mangon Plumeria - Maybeck Stud (4-4½-4½-4-4-3-4-3½-3½-3= 38p) 
SW2 Maybecks Malinovka - VRL-08368 (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-3-3½= 38p) 
SW3 Lily's Little Morning Melody - reibili (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½= 38p) 
SW4 Gelligaer Ceri - Maybeck Stud (3½-4-4-3-4-4-3½-3½-4-3½= 37p) 

Reserve Champion-palkitut:
Mama of Drama - Maybeck Stud (4-4-3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½= 37,5p) 
Pihlajapihan Veikeä Vadelma - Sorel (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3-3= 36,5p)
Sylvie vd. Thoreau - Maybeck Stud (3½-4-4-3½-3½-3½-4-3-3½-3½= 36p)
Snilli Berry - Sorel (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3-3= 36,5p)
Mooncloud's Tammy - VRL-08368 (4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½= 36,5p)
Buttercup v. Moons - VRL-14534 (3½-4-4-4-3½-4-3½-3-3½-3½= 36,5p)
Huvin Saratoga - VRL-08368 (4-4-4-4-3-3½-4-3½-3½-4= 37,5p)
Maybecks Lucrative - VRL-08368 (3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3-4-4= 36,5p)
Hassulan Dixie Chick - Miia Maria (4-4-4-4-3-3-4-3½-3-3½= 36p)
Huvin Manitou Glácial - Sorel (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½= 37,5p)
Jeilin Bambielass - VRL-08368 (4-4-4-3-3½-4-4-3½-3½-3½= 37p)
Valyrian Birnetta - EmmiN. (3½-3½-4½-4-3-3½-4-4-3½-3½= 37p)


Adina, 30.08.2018
Tuomarit: reibili, Nintsu, Spookiness, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Black Phoenix (5+5+5+4+5+4½+4+5+3½+4=45) 
SW2 Wyat Lunachick (5+4½+4½+4½+4+4+3½+4+4+3½=41,5)
SW3 Yentel Friday Mood (4½-4-5-3½-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p) 
SW4 Blainy Days (4-4-4-3½-4-3½-4-4½-4-4= 39,5p) & Jeilin Bambielass (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH M.B. Jupiter II - Mandelbacke (4-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38,5p) 
CH Maldwyn Mouse - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)
CH Cherilee - Maybeck Stud (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½= 38,5p)
CH M.B. Rusty Sparrow - Mandelbacke (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=38p) 
CH Smågården Cosmic Mint - Maybeck Stud (3½-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½-3½= 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mangon Chicago Scarface - Miia Maria (4½+5+5+4+3½+4+4+4+4+3½=41,5)
RCH Vuornan Sodapop - Crimis (4+5+4+4½+4+4+4+4½+4+3=41)
RCH Bousta Twinkly Mermaid - Miia Maria (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39,5p)
RCH A.D. Linella - Jannica (4+5+5+5+4+4+4+3½+3+2=39,5) 
RCH Pickle Rick - Winterhold (4+5+4+5+3+3½+4+4½+3+3=39)
RCH Mooncloud's Raspberry Cake - VRL-08368 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH A.D. Veracious Wendy - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH A.D. Golden Wish - Jannica (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Thunder Nut - Maybeck Stud (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Golden Rum - Harmaatuulen oriasema (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p) 
RCH Mooncloud's Rodolphus - VRL-08368 (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38,5p) 
RCH Whympe rof Ceres - Maybeck Stud (4-4-4½-4-3½-3-3½-3½-4-4=38p) 
RCH Hjalldar Thor - Maybeck Stud (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Luzifurious - Maybeck Stud (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½=38p) 
RCH Maybecks Malinovka - VRL-08368 (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-3-3½= 38p)
RCH Jeannefée N - Maybeck Stud (4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4-4=38p)
RCH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3-4=38p)
RCH Marshymallow - Maybeck Stud (4+5+4½+4+3½+4+3½+3½+2+3½=37,5)
RCH Bjørnebær - Maybeck Stud (4-4-4-3½-3-3½-4-4-3½-4=37,5p)
RCH Shade of Mystic - Miia Maria (3½-4-4-3½-3½-3½-4-3-4-4=37p)
RCH Snusmumriken - VRL-08368 (3½-4-4-3½-4-3½-3-3½-4-4=37p) 
RCH Birchwood Zuri - VRL-08368 (4+4+4+3½+3½+4+3½+4+3+3½=37)
RCH Maybecks Lucrative - VRL-08368 (4-4-4-3½-3½-3½-3½-3-4-4= 37p)
RCH M.B. Athena - Mandelbacke (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3-3= 36,5p)
RCH Mooncloud's Tammy - VRL-08368 (4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½= 36,5p)
RCH Channel LAC - Jannica (3½-4-4-4-4-3½-4-3-3-2½= 35,5p)


Maybeck Stud, 20.09.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Maybecks Mørketid - Maybeck Stud (5-4½-5-4-4½-3½-4-4-4-3½=42p)
SW2 Vuornan Tropical Thunder - Sorel (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p) && Charming Chevalier - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Lily's Little Night of Magic - VRL-14534 (4-4-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Huvin Gingerwen - Sorel (4-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Mooncloud's Cockatoo - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Lily's Little Night of Northstar - VRL-14534 (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-4=38p) 
RCH Vuornan Piece of Cake - Sorel (4-4-5-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Bold Bandit KH - melba (4-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Coalville Duncan - VRL-08368 (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Razzmatazz X - Sorel (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4=39p)
RCH Wyat Black Phoenix - Miia Maria (4½-4-4½-3½-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Mooncloud's Rodolphus - VRL-08368 (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Mangon Chicago Scarface - Miia Maria (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Captain Midnight - VRL-14534 (4-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Huvin Braxton - Sorel (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-4=38p)


Navaja, 20.09.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Ajankääntäjä - Navaja (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW2 Villahaan Pronssi - VRL-08368 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Roudanluja - Navaja (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW4 Rohkea-Jellona - Tea (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
SW5 Syrjän Suhveli - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Turmeltajan Suvensointi - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Huvin Kahvipapu - Crimis (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Pirsketti - reibili (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Vähäpellon Urhea - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Lorun Romulus - VRL-08368 (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Guen Rituaali - reibili (4-4-4-4-4-4½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Syrjän Kohtalonkiertäjä - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Tuulenpesän Naurukuolema - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Lupsakan Pietaryrtti - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kaarnan Kasino - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-4=38,5p)
RCH Fridan Eräprinsessa - Frida (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Sirosiipi - Navaja (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kepeekarma - Crimis (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Routaruusun Pikatsu - Crimis (4-4-4-4-3½-4-4-3-3½-4=38p)
RCH Helmihuiske - Navaja (3½-4½-4-4-4-4-3-4-3½-3½=38p)
RCH Syrjän Ankeuttaja - VRL-13320 (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Lean Kimallus - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Lohdunvalaja - Navaja (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38p)
RCH Huvihuuma - VRL-13320 (3½-4-4-4-3½-4-4-3-4-3½=37,5p)


Beaumont 27.09.2018
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Comet du Boux - VRL-14516 (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 L’Angley du Boux - VRL-14516 (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW3 Charmeuse - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
SW4 Cyndara F - Frida (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p)

Reserve Champion -palkitut
RCH Chérie du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Quintessence - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Mango Tango - Ingrid (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH February Air RIC - Ingrid (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Julybug Prime - VRL-08368 (4-3½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Athena du Boux - VRL-14516 (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Lueur du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Atlantic Black RIC - Ingrid (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Superior Sinner Solo - Winterhold (3½-4-4-4-4½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Damien du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Fuego Clover - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Come On Charlie RR - Winterhold (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)


Daelwyn, 14.09.2018
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Cyrene (4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½-4= 40,5p)
SW2 Mewian Eilir (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4= 40p)
SW3 Cadogan Eirwen (4-4-4½-3-3½-4½-3½-3½-4-4½= 39p)
SW4 Pencalow Holly (4-4-4-3½-3½-3½-4-4½-4-4= 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Namys Crystin (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3-4= 38,5p)
RCH Cedion Moira (4-4-4½-4-3-3½-4-4-4-3½= 38,5p)
RCH Zella Dawn (4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3= 37p)
RCH Maldwyn of Smithloch (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½-4= 39p)
RCH Aelwen Ceril (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3-4= 38,5p)
RCH Moana's Narcissa (4-4-4½-4-3-3½-4-4-4-3½= 38,5p)
RCH Pencalow Mini (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Eton Aderyn (4-4-4-4-4-4-3-4-3½-3½= 38p)
RCH Duwies Hela Ion (3½-3½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4= 38p)
RCH Airedale Celsey (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4= 39,5p)
RCH Maldwyn Jadine (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4= 39p)
RCH Caer Caprice (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4= 38,5p)


Maybeck Stud, 31.08.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Lily’s Little Twinkle Charm - reibili (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
SW2 Maybecks Ottonburgh - Maybeck Stud (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
SW3 Snilli Berry - Sorel (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
SW4 Imperial Mission - Sorel (4-3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH DNT's Puck - Jannica (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Crystal Grudge - reibili (4-3½-3½-3½-4-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Bjørnebær - Maybeck Stud (4-4-3½-3½-3-3½-4-4-3½-4=37p)
RCH A.D. Discount - Jannica (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Cactus Xylitol KH - reibili (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Thunder Nut - Maybeck Stud (4-4-3½-4-4-2-4-4-4-4=37,5p)
RCH Smågården Cosmic Mint - Maybeck Stud (4-3½-3½-3½-4-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Yentel Vanilla Blossom - Sorel (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (4-4-4-3½-4-4-4-3-3½-3½=37,5p)
RCH Lily's Little Morning Melody - reibili (4-3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Channel LAC - Jannica (4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Mama of Drama - Maybeck Stud (3½-4-4-4-3½-4-3-4-4-3½=37,5p)


Delmenhorst, 01.09.2018
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Radburn - VRL-04374 4+4,5+4,5+4,5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 40p
SW2 Out of My Mind - Break 4+4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4 = 39p
SW3 Infante - VRL-04374 3,5+4+4+4+4,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5 = 37p
SW4 Golden Genius Ion - VRL-04374 3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3+3,5+4+3,5 = 36p

Class winner-palkitut:
CW Priton Ugroza - VRL-04374 4,5+4+4+3+4+4+5+5+2+3 = 38,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Win Win Ionity - VRL-10531 4+4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3 = 38p
RCH RWR Command And Conquer - Break 4+4+3,5+3,5+3,5+4,5+4+4+3,5+3,5 = 38p
RCH When Lightning Strikes - VRL-04374 4+4+3,5+4+4+3,5+4+4+3+3,5 = 37,5p
RCH Gün Batimi - VRL-04374 4+4,5+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 39p
RCH Presta Kostya - Tuire 4+4+4+4+3,5+4+4+4+3+3 = 37,5p
RCH Yosyp Zelenko - Tuire 3,5+3,5+3,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3 = 37p


Maybeck Stud, 01.09.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Yentel Friday Mood - Miia Maria (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW2 Mooncloud's Lullaby - Break (4½-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39,5p)
SW3 Wyat Black Phoenix - Miia Maria (4½-4-4½-3½-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
SW4 Aquamarine - Sorel (4-4-5-4-3½-3½-4-4-3-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mangon Chicago Scarface - Miia Maria (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Whymper of Ceres - Maybeck Stud (4-4-4½-4-3½-3-3½-3½-4-4=38p)
RCH Huvin Raclaw - Sorel (4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½=37p)
RCH Jeannefée N - Maybeck Stud (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37p)
RCH Mama of Drama - Maybeck Stud (3½-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=37p)
RCH Vuornan Chasing Sunsets - Break  (4-4-4-4-3-3-4-3½-3-4=36,5p)
RCH Huvin Gingerwen - Sorel (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Valyrian C'est la Vie - Maybeck Stud (4-3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Vuornan Piece of Cake - Sorel (4-4-5-4-4-3½-3½-3-3½-3½=38p)
RCH Smågården Cosmic Mint - Maybeck Stud (4-4-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Yentel Vanilla Blossom - Sorel (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Marshymallow - Maybeck Stud (3½-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3-3½=37p)


Auric Dressage, 15.09.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Duzedrawse - VRL-10531 (4,5-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Piscou du Lansard - VRL-14516 (4-4-5-4-4,5-4-4-4-3,5-3,5=40,5p)
SW3 Baviere D'Albain - VRL-14516 (4-4-4,5-4,5-4-4-4-4-3,5-4=40,5p)
SW4 February Air RIC - Ingrid (3,5-4-4,5-4-4-4-4-4-4-3,5=39,5p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Superior Sinner Solo - Winterhold (4,5-4-4-4-4,5-4-4-3,5-3,5-4=40p)
RCH Gucci v.d. Romilly - Crimis (4-4-4-4-4,5-4-4-3,5-3,5-4=39,5p)
RCH Come On Charlie RR - Winterhold (4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-4=39p)
RCH Fibonacci - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Two Minutes to Midnight RIC - Ingrid (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Oldfinion Stark Lion - Winterhold (3,5-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Cyndara F - Frida (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
RCH Chiquita - Ingrid (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Jewelberry - Frida (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)
RCH Martha du Buhot - VRL-14516 (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4=39p)
RCH Veronna v. Helmwald - Frida (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Eurydike II - VRL-10531 (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5=38p)


Navaja, 01.09.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Hengenvaaran Tarmo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW2 Petäjävaaran Pähkinänakkeli - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Harmaahilja - Sorel (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
SW4 Juorukielo - Sorel (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
SW5 Huvin Surmansyöjä - Sorel (4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Juonista Julmin - Sorel (4-4-4½-4-4-4-3-3½-3½-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Eliittitaistelija - Navaja (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=39p)
RCH Liekitys - Navaja (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Jaloriiviö - Sorel (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kuningaskaato - Navaja (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Tuiskulan Arsenikki - VRL-10531 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Aallonharja - Navaja (4-4-3½-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Pilvenpiirtäjä - Navaja (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Histamiini - Hapero (3½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Makeaa Myrkkyä - Navaja (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Pakina - VRL-10531 (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Kaunon Wissi - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3=38p)
RCH Huvin Saskia - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Villahaan Elsi - Uppe (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Justriina - Sorel (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Tuulenpesän Hortensia - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Unenlahja - Navaja (4-4-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Pikkuvillivadelma - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)

 Adina, 12.08.2018
Tuomarit: taffel, reibili, Milja H, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Moana's Unforgivable (5+5+5+4+5+3½+3½+4+3½+3½ = 42p)
SW2 Moana's Foxhunt (4+5+5+4+4+3½+4+4+4+3½ = 41p)
SW3 Moana's Unfair (3½+5+5+5+4+3½+4+4+3½+3½ = 41p)
SW4 Cadogan Eirwen (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Aldryd Rhosan (4+5+3½+3½+4+3+5+4+3½+4 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Caer Brochfael (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p) 
CH Chigeon Shamie (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
CH Moana's Trickster (4½-4-3-4-3½-4-4½-4-3½-3½=38,5p)
CH Airedale Celsey (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)
CH Caldwell Wanda (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38,5p)
CH Caer Caprice (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38,5p)
CH Glenwood Mystical (4+4+4+4+4+4+3½+4+3+3 = 37,5p)
CH Eirian Taith (3½+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+4+4 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Caerdydd Macao - VRL-08368 (3½+5+5+5+4+3½+4+4+3½+3½ = 41p)
RCH Lloeren Trefor - VRL-08368 (5+4+5+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 40p)
RCH Vinhan Marilla - Elli L. (4+5+5+5+4+3+3½+3+3½+3 = 39p)
RCH Moorgate Merlin - Elli L. (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Moana's Narcissa - Nintsu (VRL-01851) (4-4-4-4-4-3-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH A.D. Aranda - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Cedion Moira - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH Snowlight Dael - Sonja (4-4-4-4-4-3-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Moana's Wilde Olivia - Nintsu (VRL-01851) (4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH Pencalow Duinhir - Nintsu (VRL-01851) (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=38,5p) 
RCH Hopearinteen Little Dream - Jannica (4+5+4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½ = 38,5p)
RCH A.D. Sweet Silver Candy - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5=38p)
RCH Caer Maelor - VRL-08368 (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Moana's Wilde Margareth - Nintsu (VRL-01851) (4-4-3,5-4-4-3-4-4-4-3,5=38p)
RCH KW Orlantha - Elli L. (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38p)
RCH Sweet Mandy - Jannica (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5=38p)
RCH Vinhan Basil - Elli L. (3½+4+5+3+4+3½+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Vinhan Miss Macy - Elli L. (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3-3,5=37,5p)
RCH Draycott Savanne - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-3-4-3,5-4-3,5=37,5p)
RCH Glenwood Maeve - Elli L. (3,5-4-4-4-3,5-3-3,5-4-4-4=37,5p)
RCH Winna B - Nintsu (VRL-01851) (3,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4-4=37,5p)
RCH Vinhan Red Poppy - Elli L. (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5=37,5p)
RCH Addfyn - Jannica (3,5-4-4-4-4-3-4-3,5-4-3,5=37,5p)
RCH Lochlainn Night Vision - Jannica (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH A.D. April Moon - Jannica (3½+3½+3½+3½+4+3½+4+4+4+4 = 37,5p)
RCH Pencalow Holly - VRL-08368 (4+4+3½+3½+3½+3+4+4+4+4 = 37,5p)
RCH Winchester Lilith - VRL-08368 (4+3½+4+3½+4+3½+4+4+3½+3 = 37p)
RCH Cedion Aron Wren - VRL-08368 (4+4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Elboron Dawn - Elli L. (4+3½+4+4+3+3½+3½+3½+4+4 = 37p)
RCH Moana's Peanut Butter - Nintsu (VRL-01851) (3½-4-4-3-3½-3½-4-4-3½-3½=36,5p) 
RCH Bethesda Wilde Ollie - Jannica (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-2½=36,5p)
RCH Fiddle Faddle - Jannica (3½+5+4+3½+4+4+3½+2+3½+3½ = 36,5p)
RCH Glenwood Tywod - VRL-08368 (4+3½+3½+3+3½+3½+4+4+4+3½ = 36,5p)
RCH Windstone Bergerac - VRL-08368 (3½+4+3½+3+3½+3½+3½+4+4+4 = 36,5p)
RCH Limitless Time - Jannica (3½+3½+4+4+3+3½+3½+4+4+3½ = 36,5p)
RCH Cedion Crisiant Aldyth - Sonja (3½+4+4+4+4+3½+3½+3+4+3 = 36,5p)
RCH KW Omelia - Omppu (3½+4+4+4+4+4+3½+3+3+3 = 36p)
RCH Borderline Chaos - Sonja (3½+4+4+3½+3½+3½+3½+3+4+3 = 35,5p)
RCH Dawnbreaker - Sonja (3½+4+4+4+3½+3+3½+3+3+3 = 34,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Snowstorm Dael - Nintsu (VRL-01851) (4-4½-2½-4-4=19p)
Ridden RCH KW Maddog - Omppu (4-4½-2½-4-2½=17,5p)

Wyat Shetlands, 25.08.2018
Tuomarit: Spookiness, reibili, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Razzmatazz X (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4½-3½=40p)
SW2 Vuornan Furrypaws (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-3½-4=39p)
SW3 Bousta Twinkly Mermaid (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
SW4 Huvin Amanda (4-4½-4½-4-3-3½-4-3½-3½-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Yentel Friday Mood (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-4½=40p)
RCH Vuornan Tropical Thunder (4-4-4-4-4½-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Charly v.d. Bergdijk (3½-4-3½-3-4-4-3½-4-4-3½=37p)
RCH Valyrian Bluënette (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3-2=36,5p)
RCH Dancing Diva (4-4-4-4-4-3½-4-3-3-3=36,5p)
RCH Vuornan Bambi On The Ice (3½-4½-3½-4-3½-3½-4-3½-3-3=36p)
RCH Huvin Tinderfake (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Cumblewick Buttercup (4-4-3½-4-3½-3½-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Mangon Polaris (4-4½-4-4-3½-3½-3½-3-3-4=37p)
RCH Burlesque (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Skelberry Daiquiri (4-4-4½-3½-3½-3½-4-4-3-3=37p)
RCH Wyat Lavendearly (3½-4-4-4-3-3½-3½-3-4-4=36,5p)

Best Breeder: VRL-08368 / Mooncloud (Mooncloud's)
Mooncloud's Cockatoo
Mooncloud's Rodolphus
Mooncloud's Lullaby
Mooncloud's Cleobella


Duán Stable, 18.08.2018 
Tuomarit: dookie, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Radical D'Amour - Spookiness (4,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW2 Destroyer Ach - Aken ravitalli (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
SW3 Purnin Kiukutelma - Aken ravitalli (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=39p)​
SW4 Purnin Pirtsakka - eatnama (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH O.R. Hotrotti - Spookiness (4½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Tulikieppi - Reprobate (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Purnin Retvakka - eatnama (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Renessanssirinsessa - Aken ravitalli (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH AH Hopeahela - Aken ravitalli (3½-4-4-4-3-4-4-3½-3½-4=37,5p)
RCH Yöperhonen - Spookiness (3½-3½-4-4-3½-4-4-3-3½-3½=36,5p)
RCH Snickerdoodledandy - VRL-14534 (4-4-3,5-4-3-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Chesapeake Keepsake - eatnama (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Pretty Boy Swagger - Spookiness (3,5-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Pillow Talk RC - eatnama (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5=38,5p)
RCH SheknowsIamcrazy - reibili (3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH My Winter of Love - VRL-14534 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4-3,5=38p)


Navaja, 20.08.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Huvin Kahvipapu - Crimis (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
SW2 Säilä Vempain - jabberjinx (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Taikapuhallus - Navaja (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
SW4 Reposaaren Karmiini - suba (4-4-4-4-3½-4-3½-3-4-4=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Reposaaren Kimalle - suba (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Ahan Semmottis - reibili (4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Runon Juliet - Jannica (4-4-3-4-3½-4-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Insaidtsoukki - reibili (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Polkkatukka - Navaja (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½-4=38p)
RCH Lamourin Julia - Jannica (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Mörkövaaran Huntuhurmaaja - Tuire (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Roudankuva - Crimis (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Reposaaren Humaus - suba (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38p)
RCH Tuulentaitaja - Navaja (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Kimpaleen Joel - suba (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)


Maybeck Stud, 03.08.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Maybecks La Dame Blanche - Maybeck Stud (4-4½-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=39p) 
SW2 Lily's Little Night of Magic - VRL-14534 (4-4-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p) 
SW3 Mooncloud's Rodolphus - VRL-08368 (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-3½-4=39p)
SW4 Mooncloud's Jago - Maybeck Stud (4½-4-5-4-3½-3½-4-3-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Valyrian Clouder - EmmiN. (4-5-4-4-4-3½-3½-3-3½-3½=38p) 
RCH Vuornan Sodapop - Crimis (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-4=38p)
RCH Charming Chevalier - VRL-14534 (4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-4=38p) 
RCH Valyrian Blackmood - EmmiN. (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p) 
RCH Lily's Little Night of Northstar - VRL-14534 (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-4=38p) 
RCH Mowhawk - Maybeck Stud (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Valyrian C'est La Vie - Maybeck Stud (4-3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Mayhem Gardex - EmmiN. (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½-3½=37,5p) 
RCH Tiilikan Lehtolapsi - Tuulia T. (4-4-4½-4-4-3½-3½-3-3½-3=37p) 
RCH Valyrian Winston - EmmiN. (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p) 
RCH Cloud Chaser - Maybeck Stud  (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-4=38p) 
RCH Tiilikan Hippiäinen - Miia Maria (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-4=38p)


Maybeck Stud, 04.08.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Valyrian Scyrilla - EmmiN. (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p) 
SW2 Mayhem Candy Cane - EmmiN. (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38,5p) 
SW3 Wyat Takes Two To Mango - Miia Maria (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4=38p) 
SW4 Maybecks Jupina - EmmiN. (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cherilee - Maybeck Stud (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Mooncloud's Baby Blu - VRL-08368 (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Fridan Adelina - Frida (4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½-3½=37p)
RCH Fridan Mirasol - Frida  (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)  
RCH Luminarie Dei - Tuulia T. (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½=37,5p) 
RCH Shahdee Dei - Tuulia T. (3½-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=37p) 
RCH Ruskamäen Stellar - Maybeck Stud (4-4-5-4-4-3½-3½-4-2-4=38p) 
RCH Bindy v.d. Zanneshof - Miia Maria (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4-4=37,5p) 
RCH Huvin Saratoga - VRL-08368 (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4=37,5p) 
RCH Synd Keyte - Maybeck Stud  (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Buttercup v. Moons - VRL-14534 (4-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3½=37p) 
RCH Wyat Saffron Finch - Tuulia T. (4-4-4-4-3-3½-4-3½-3½-3½=37p)


Hukanhelmen Suomenratsut, 31.05.2018
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kanervarannan Sahrami - Meiju K. (4+5+5+5+4+3½+3½+4+4+5 = 43p)
SW2 Seppäjärven Tulikaste - Desmi (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW3 Tuulenpesän Jäärouva - Kalman Suomenratsut (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
SW4 Kaarnan Kajo - VRL-08368 (3½+4+5+4+3½+4+5+4+3½+3½ = 40p)
SW5 Haibarbi - Meiju K. (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)

Muut Champion -palkitut:
CH Sinisatakieli - Desmi (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
CH Syrjän Verililja - Jaana K. (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
CH Hyöky - VRL-08368 (4+4+4+4+4+3½+4+3½+4+4 = 39p)
CH Kuolonkirkas - Hapero (4-3½-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
CH Marenki - VRL-04374 (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
CH Pyörremyrsky - VRL-08368 (4+3½+4+4+4+3½+4+3½+4+4 = 38,5p)
CH Hengenvaaran Toffee - Hapero (4+5+4+3½+3+3½+4+4+4+3½ = 38,5p)
CH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4+4+4+3½+3½+4+4+4+3½+3½ = 38p)
CH Myrskyhyrrä - Uppe (3½+4+5+4+3½+3½+3½+3+3½+3½ = 37p)

RCH -palkitut: 
RCH Kototallin Armakka - VRL-10531 (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Kaarnan Sikuri - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Himpun Verran - felissa (4-3½-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38p)
RCH Huvin Saskia - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Ruosteriina - VRL-04374 (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Hupilan Ahopellava - Penelopeia (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Villahaan Lamelli - Uppe (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Hilirimpsistä - Kalman Suomenratsut (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Mettämiehen Maarianverijuuri - Meiju K. (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Hupilan Ahomansikka - Penelopeia (4-4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Jeilin Lemmonlilja - VRL-03745 (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Tiuhti - Hapero (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Villahaan Elsi - Uppe (3½-4-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Rakastunut Rihkamaan - VRL-03745 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Mörkövaaran Valeriaana - Meiju K. (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Seppäjärven Tulitiainen - Desmi (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Seppäjärven Filomiina - Desmi (3½-4-4-4-3-4-4-4-3½-4=38p)
RCH Valajan Lilja - Desmi (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Neitokurki - Kalman Suomenratsut (4-4-3½-4-3-4-4-3½-4-4=38p)
RCH Halinalle - VRL-03745 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Villahaan Pronssi - VRL-08368 (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+4+3 = 36,5p)
RCH Viisikon Hajamieli - Hapero (4+3½+4+4+4+3½+3½+3½+3+3½ = 36,5p)
RCH Hupilan Wiljami - Penelopeia (3½+4+4+3½+4+3½+3½+3+4+3½ = 36,5p)
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (3½+5+5+4+3+3½+3+3+3½+4 = 37,5p)
RCH Vihuri - VRL-04374 (3½+4+5+4+3½+3½+4+3½+3½+3 = 37,5p)
RCH Kalman Jokeri - VRL-08368 (3½+4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Fiktion Topi - meea (3½+4+5+4+3½+3½+3½+3½+4+3½ = 38p)
RCH Fiktion Kahvinkuje - Meiju K. (4+4+4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½ = 37,5p)
RCH Tuulenpesän Kehpostelija - VRL-08368 (4+3½+4+4+3½+3½+3½+3½+3½+4 = 37p)
RCH Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4+5+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4 = 39p)
RCH Turmeltajan Tohvelo - Meiju K. (3½+4+4+4+4+3½+4+4+3½+3½ = 38p)
RCH Hiprakan Menninkäinen - meea (3½+4+3½+3½+4+3½+4+4+3+4 = 37p)
RCH Ritarivala - Kalman Suomenratsut (4+5+5+5+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 40,5p)
RCH Makeanmurha - VRL-03745 (4+4+4+3½+3½+4+4+4+3½+3½ = 38p)
RCH Villahaan Joosu - Uppe (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+4+3½ = 37p)
RCH Henkilaita - VRL-03745 (4+3½+4+4+3½+3½+4+3½+4+4 = 38p)
RCH Mettämiehen Roopertti - Meiju K. (4+4+4+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½ = 37p)
RCH Taivasvarjelus - Desmi (3½+4+5+3½+4+3½+3½+3+3+3½ = 36,5p)
RCH Hämypellon Feelix - Desmi (3½+5+4+4+3½+3½+4+3+4+4 = 38,5p)
RCH R.D. Hampus - VRL-03745 (3½+4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+4 = 37,5p)
RCH Kerppu - VRL-08368 (3½+4+4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½ = 37p)


Miseryn ravitalli, 24.06.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Joonatan I.F. (4+5+5+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 40,5p)
SW2 Wargas Secret Valentine (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+5+3½ = 38p)
SW3 Friday Princess (4+3½+4+3+4+4+4+3½+4+3½ = 37,5p)
SW4 Milky Way (3½+4+3½+3½+4+3½+4+4+4+3½ = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Purnin Pirtsakka (4+5+3½+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Valheenpaljastaja  (3½+4+3½+3½+4+4+4+3+4+3½ = 37p)
RCH Raharuhtinatar I.F. (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Gone With The Sin (3½+4+3½+4+4+4+3½+3+3+4 = 36,5p)
RCH Wayward Ach (3½+4+4+4+3½+3½+4+3½+3+3 = 36p)
RCH Carnivora Duán (3½+4+3½+4+3½+3½+3+3½+3½+4 = 36p)
RCH Kahlenukke (3½+4+4+3+3+3½+4+4+3+3 = 35p)
RCH Gizmo the Gambler (3½+4+4+3½+3+3½+3+2+4+3½ = 34p)
RCH Dolce Vita (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3+3 = 35,5p)
RCH Hilding (3+4+3½+3½+3½+3½+3+3½+3½+3 = 34p)


VSN Tuomarinäyttely, 27.07.2018
Tuomarit: reibili, taffel, dookie

Show Winner -luokka:
SW1 Rhyfeddodau Argoelion - Cherrypond (4-5-5-4-4½-4-4-3½-4-4=42p)
SW2 Turmeltajan Immoraali - dookie (3½-4-5-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
SW3 Harmaapihta - dookie (4+3½+5+3½+4+3½+4+4+4+3 = 38,5p)

RCH -palkitut:
RCH Cherrypond Cookie Crumbles - Cherrypond (4½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Rhediad Rhosynnau - Cherrypond (4-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kreisihuisku - dookie (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p) 
RCH Rebel Red - reibili (3½+4+4+4+3½+4+3½+3+3½+4 = 37p)
RCH Sadetakkisheikki - reibili (3½+4+5+3+3+3+4+4+3½+3½ = 36,5p)
RCH Luzifer - Brotherhood (3½+4+3½+4+4+3½+3½+3+3+4 = 36p)
RCH Cherrypond Supreme - Cherrypond (4-4-4-4-4½-4-3½-4-3½-4=39,5p)
RCH Aelton LAC - Cherrypond (4-4-4-3½-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Anfarwol Dyn Derwn - Cherrypond (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3½=39p)


Navaja, 01.08.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Liljan Yöntaika - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4,5-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Talvenhenkäys - Navaja (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Fiktion Minerva - VRL-14534 (4,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39,5p)
SW4 Liljan Iltasatu - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nummen Poutatuuli - reibili (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Mörkövaaran Mysli – Jannica (4-4-3,5-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Tiilikan Väineri - Crimis (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH A.D. Estellen Antonio - Jannica (4-4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5=39p)
RCH Liljan Lumikreivi - VRL-14534 (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Kiertokiitäjä - enna (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3=38,5p)
RCH Valonvarjelija - Navaja (3,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Lamourin Julia - Jannica (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39p)
RCH Guen Hopealilja - reibili (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Runon Mitra - VRL-12701 (3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Moon Hohtava - jabberjinx (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Usvahukka - Tuire (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)


Ristikallio, 01.08.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Villiina - Hazel (5-5-4-4-4-4-4-4-4-4=42p)
SW2 Viimeinen Houkutus - enna (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW3 Jukoliste - Hazel (4-5-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p) & Villahaan Pronssi - VRL-08368 (4-5-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hartolan Armoton - enna (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p)
RCH Harmavan Juhannusyö - Hazel (4-4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Turmeltajan Tuohivintiö - Dimma (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½-4=38p)
RCH Moon Leimahdus - enna (4-4-4-3½-4-3½-3½-4-3½-4=38p)
RCH Pirunkorven Peikko - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p) 
RCH Kuutamokuje - Hazel (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Hautaanlaskija - Hazel (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Ruskavaaran Daalia - Dimma (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Vuornan Kipinäkirsu - Liia (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Meripihkaroihu - Navaja  (4-4-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Viehättävä Amelie - enna (3½-4-4-3½-4-4-4-4-4-4=39p) 
RCH Tuhkimotarina - Navaja (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)


Navaja, 25.07.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p) & Runon Rommi - Penelopeia (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p) & Riikinnevan Hämäränhenki - VRL-12701 (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
SW4 Lejanna - Navaja (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jokerihymy - VRL-12701 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Myrskykiitäjä - Navaja (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Huvin Kahvipapu - Crimis (4-3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Tuhonsaattelija - Navaja (4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Hengenvaaran Tarzan - Hapero (4-3,5-3,5-4-3,5-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Hosuli - Hapero (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Tyrskyn Lilianna - enna (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p)
RCH Jouluntiuku - Navaja (3,5-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Kepeekarma - Crimis (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Kärmeniemen Skärsnäppa - V. Penrose (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
RCH Duanin Emmiina - reibili (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5=38,5p)


Adina, 21.05.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kerberos MPB (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Creamcaffé Noir (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Cullenton Nectarine (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
SW4 Maplepath's You-Know-Who (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
SW5 Macmillan Remus (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cuthbert Salazar - Meiju K. (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Knocktunr Mad Hatter – VRL-04116 (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Dahlgrens Duster - Frida (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Marisa Random - Frida (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Kelmin Ninfea - Frida (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Dawnfrost Nala - VRL-11523 (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Konstantin MPB - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Keani MPB - Nintsu (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Divadream MPB - Nintsu (4-3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Taifun's Chevalier - Frida (3½-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Fame's Zip Me Up - Frida (3½-3½-3½-4-4-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Le Petit Blanc MPB - Jannica (3½-3½-3½-4-4-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Junior Devil MPB - Nintsu (4-3½-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Delmonte - VRL-11523 (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Pikkupellon Simply the Best - Jannica (3½-3½-3-4-3½-4-4-4-3½-3½=36,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Sparklehex Afternoon Delight (4-4-2½-3-3½=17p)
Ridden RCH Lavender Snilli (4-3½-2½-4-3=17p)


Hirttivaara, 22.06.2018
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Bakr Zuebh al Rayydan (4+5+5+4+3½+4+4+3½+4+4 = 41p)
SW2 Antikvarkki (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
SW3 Hirttivaaran Välke (4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
SW4 Blainy Days (4+3½+4+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 38p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jamil al Fajr (4+5+4+3½+3½+4+3½+4+3½+4 = 39p)
RCH Misery Business xx (4+4+3+3½+4+5+4+3½+4+4 = 39p)
RCH Viisikon Pikkuliitäjä (4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Salarakas (4-4-3½-4-4-4-3½-3-3½-4=37,5p)
RCH Chinook's Whyalla (4+4+3½+3½+4+3½+4+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Hämytär (4-4-3½-4-3½-4-3½-3-3½-4=37p)
RCH Hirttivaaran Velmu-Poika (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3-3½=36,5p)
RCH Helmi-Valokki (4-4-3½-3-4-3½-3½-3-4-4=36,5p)
RCH Storyteller's Dollmaker (4+3+3½+3½+4+4+3½+3+3½+4 = 36p)
RCH Kings Scoopy Doo (3½+3½+3½+3+4+4+3½+3½+3½+4 = 36p)
RCH Adinan Pekko (3½-4-2½-3½-3-3½-3-3½-3½-4=34p)

Navaja, 14.07.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Koistilan Hurmos - Crimis (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p) & Harakanlento - reibili (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Mörkövaaran Turmiotarina - Crimis (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
SW4 Kiiltokuvatyttö - Navaja (3,5-4-4-4-4-4-4-4-4-3,5=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hönttökusti - Crimis (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)
RCH Tilkkeen Rintamakarkuri - reibili (4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-3,5=38p)
RCH Yönkehrääjä - Navaja (4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Huvitutin Tsoukki - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Kaarnan Kuulto - VRL-08368 (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38p)
RCH Pääkalloprinssi - Navaja (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Villahaan Lamelli - Uppe (4-4-4-3,5-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Kultalinnan Voikukka - Lorun Suomenratsut (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4=39p)
RCH Kärmeniemen Skärsnäppa - V. Penrose (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
RCH Villahaan Surutuulia - Uppe (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Markiisitar - Navaja (3,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Vuornan Sulostui - Crimis (4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-4=38p)
    
Oldfinion Dressage, 04.06.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Tibor vd Halor - VRL-00096 (4-4-5-4-4½-4-3½-4-4-4=41p)
SW2 Lumos Silvers - VRL-08368 (4-4-5-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW3 Oldfinion Magnificent - yersinio (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW4 Oldfinion Scirocco - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p) 
    & Jaqcuette - ScrewDriver (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Superior Sinner Solo - VRL-04374 (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Thirteen Cancún - Crimis (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Come On Charlie RR - VRL-04374 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Oldfinion Wundervoll - yersinio (4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Staffan - yersinio (4-4-4-4-4½-4-4-4-3-3=38,5p)
RCH Oldfinion Master - Shannon. (3½-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38p)
RCH Oldfinion Prunette - yersinio (3½-4-5-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Oldfinion Campbell - Jannica (4-4-5-4-4-4-3½-3½-3-3½=38,5)
RCH A.D. Feline - Jannica (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Courtesan - Brotherhood (4-4-5-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH A.D. Fedrianne - yersinio (4-4-5-4-3½-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Jungle Beat Wolf - ScrewDriver (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Oldfinion Realfan - yersinio (4-4-5-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39p)
RCH Leilani Silvers - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Ain't Misbehavin - ScrewDriver (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39p)
    
Ristikallio, 18.07.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Kalman Linnanritari - tvisha (5-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW2 Kliminka - Reprobate (4-4-5-5-4-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
SW3 Meripihkaroihu - Navaja (4-4-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
SW4 Lorun Kornetti - tvisha (4-4-5-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mörkövaaran Ärrinmurrin - tvisha (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p) 
RCH Ristiretki - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)  
RCH Ihmeidentekijä - meea (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Pirunkorven Pantteri - tvisha (4-4-5-4-3½-3½-4-4-3½-3½=39p) 
RCH Kärmeniemen Blåsvala - Jenny (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p) 
RCH Mörrimöykky - Jenny  (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3½=38,5p) 
RCH Kadotettu Huikee - tvisha (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Sippolan Elviira - meea (4-4-5-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=38,5p) 
RCH Tuhkimotarina - Navaja (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p) 
RCH Kettusuukko - meea (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Turmeltajan Evinja - dookie (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p) 
RCH Vuornan Taikatiera - meea (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)


Moondance, 30.06.2018
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka
SW1 Villahaan Pronssi (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Huvitutin Hattivatti (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 WH Unelma (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p) & Vähäpellon Villakko (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Turmeltajan Delaja (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Lorun Villiviini (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Surutango (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Kuolonkirkas (4-4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Lemmenuni (4-4½-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=38p)
RCH Hengenvaaran Tarmo (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Tervaleijona (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Kaarnan Pistaasi (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Haamu (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Rimero (4-4½-4-4-4-4-3½-3-3½-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Toffee (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)


Lorun Suomenratsut, 20.06.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Villahaan Pronssi - VRL-08368 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Pirunkorven Laviini - Lorun Suomenratsut (4-5-4-4-4-3½-3½-4-3½=39,5p)
SW3 Karusellikirous - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
SW3 Kuolonkirkas - Hapero (4-4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW5 Huvin Saskia - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hattuvaaran Viljami - reibili (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Mörkövaaran Pilvipöhinä - Lorun Suomenratsut (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=39p)
RCH Sarmanteri - Crimis (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=39p)
RCH Tuulenpesän Hortensia - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Kepeekarma - Crimis (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Jeilin Vedenneito - Lorun Suomenratsut (4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-4=38p)
RCH Mörkövaaran Kahvi&Pulla - Lorun Suomenratsut (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Kaakkilan Teini-Tornado - Laura VRL-11124 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Villahaan Helinä - Uppe (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Pikkuvillivadelma - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Duanin Pakkoneuroosi - reibili (3½-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Villahaan Elsi - Uppe (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Lorun Villiviini - Lorun Suomenratsut (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Villahaan Lamelli - Uppe (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)


Ristikallio, 07.07.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Valheenpaljastaja - Ida (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p) 
SW2 Kahmon Haamusota - VRL-11523 (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
SW3 Kaarnan Salama - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p) 
SW4 Tähtiin Kirjoitettu Virhe - Ida (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tervaleijona - Jenny (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p) 
RCH Kuurimo - VRL-11523 (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Hönttökusti - Crimis (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Mörrimöykky - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH Kalman Pahahenki - Crimis (4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38p)  
RCH Pirunkorven Peikko - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Hupilan Sielunsyöjä - Crimis (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Kaarnan Tuike - VRL-08368 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Juoruhaaska - Crimis (4-4-4½-4-3½-4-3-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Kahmon Nokkospusu - VRL-11523 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Liljantytön Henkäys - Perho (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Vuornan Sulostui - Crimis (3½-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)

Swildie Highlanders, 22.06.2018
Tuomarit: Milja H., taffel

Show Winner -luokka:
SW1 Caelfall Magician - Sakkura (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
SW2 Nerywick Holly - Sakkura (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5=38p)
SW3 Eldreth Wianna - Swildie Highlanders (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4=37,5p)
SW4 Suaimhneach Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Angren Aleister (3,5-4-4-3-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-4=36,5p)
RCH Baltair of Swildie (3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-4-3,5-4-3,5-4=36,5p)
RCH Picoto (3,5-3-3-4-4-4-3-3,5-3,5-3,5=35p)
RCH Rosetti of Swildie (3,5-3,5-4-3,5-4-3,5-3,5-4-3,5-3=36p)
RCH Bhana-Phrionnsa Ion (3-3-3,5-4-3,5-3,5-3-3,5-4-3,5=34,5p)
RCH Elfen Hymn of Dragons (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38p)
RCH Brackholme Norman II (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Belclare Eadric (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4=37,5p)
RCH Westlea Perle (3,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=38p)
RCH Summerstorm's Stella (3,5-3,5-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4-4=37,5p)
RCH PP's Darleen (3,5-3,5-4-4-3,5-3-3,5-4-3-3,5=35,5p)

Overall Champion: Louis d'Aubigny (5+5+2½+3½+2½ = 18,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Eadwulf Ion (4+5+2½+4+2½ = 18p)
Ridden CH Faoilleach of Swildie (4+5+2½+3½+2½ = 17,5p)
Ridden RCH Newburn's Willie (4+5+2½+3½+2½ = 17,5p)
Ridden RCH Maorach of Achnaearn (3½+5+2½+2½+3 = 16,5p)
Ridden RCH Thornmere Joker (3½+5+2½+4+2½ = 17,5p)


Priton Budyonnys, 20.05.2018
Tuomarit: Sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 Shamrock Avie - V. Penrose (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4 = 39 p)
SW2 Tjaare v.d. Duren - yersinio (4+4+5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 39 p)
SW3 Zavita Ion - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702  (4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3+4+3,5 = 37 p)
SW4 Tsarskij Ion - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5 = 36,5 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Zemniak Zdislav - Zemniak Stud (3,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5 = 35,5 p)
RCH Nicodemus - VRL-04374 (3,5+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3 = 36 p
RCH Odds Of Vengeance - V. Penrose (4+5+4+4+4+3,5+3+3,5+3+4 = 38 p)
RCH Szekeres - Meiju K. (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5 = 38 p)
RCH Infante - VRL-04374 (4+4+4+4+4+4,5+3,5+3+3,5+3 = 37,5 p)
RCH Honeylake's Golden Pearl - V. Penrose (4+5+4+4+3,5+4+4+3,5+3+3,5 = 38,5 p)
RCH Dorien v.d Duren - yersinio (4+5+3,5+3+3,5+4+4+3+4+3,5 = 37,5 p)
RCH Wild Rose Princess - VRL-00096 (3,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5 = 37 p)


Khimaira Stud, 15.06.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Tjaare v.d. Duren - yersinio (4½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
SW2 Dorien v.d Duren - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW2 Utopium v. Duren - Jaana K. (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
SW2 Florina fan Bleom - Zafiro (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW2 Elke fan Bleom - Zafiro (4-4-4-3½-4½-4-3½-4-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pontiac v.d. Duren - yersinio (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
CH Dorian fan Bleom - Zafiro (4-4-3-4-4-4-4-4-4-4=39p)
CH Elias fan Bleom - Zafiro (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Djoerd fan Kiestra - Zafiro (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Detmer fan Kiestra - Zafiro (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Thiadrik v. Duren - Jaana K. (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Adzer v. Bell - Jaana K. (4-4-3½-4-4-3½-4-4-4-3=38p)
RCH Ewoud fan Kiestra - Zafiro (4-4-3-4-4-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Oistjaar v.d. Duren - yersinio (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38p)
RCH Feiko fan Bleom - Zafiro (3½-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Koenraad v.d. Duren - Jaana K. (3½-4-3-4-3½-4-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH Adriaan v.d. Duren - yersinio (3½-4-3½-3-3-4-4-4-4-3½=36,5p)
RCH Floris fan Bleom - Zafiro (3½-4-3-4-4-4-3½-3½-4-3=36,5p)
RCH Rocky v. Duren - Jaana K. (4-4-3½-3-3½-3½-3½-4-3½-3½=36p)
RCH Dolce v. Duren - Jaana K. (3½-4-4-4-4½-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Vadonja v. Duren - Jaana K. (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Eefke fan Kiestra - Zafiro (3½-4-4-4-4-4-3½-3-4-3½=37,5p)
RCH Tryntje v.d. Duren - Jaana K. (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Duren Caspara - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Klarina v.d. Duren - yersinio (3½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4=38p)
RCH Cultis v.d. Duren - yersinio (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Amaira van Khim - Jaana K. (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Djoeke fan Bleom - Zafiro (4-4-4-3½-2-3½-4-4-3½-4=36,5p)
RCH Querina v.d. Duren - Jaana K. (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Dora fan Bleom - Zafiro (3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Tanja v.d. Duren - yersinio (3½-3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=37,5p)


Riimuvaara, 17.06.2017
Tuomarit: Milja H., dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Hallaukko - Jenny (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Huvitutin Hattivatti - Jenny (4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW3 Vähäpellon Villakko - Jenny (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
SW4 Lemmetyinen - Spookiness (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4=39p) & Karusellikirous - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Jessiina - VRL-04374 (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vihuri - VRL-04374 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Villahaan Pronssi - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Mörkövaaran Kummituskeksi - reibili (4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38p)
RCH Ukonretale - VRL-04374 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH O.R. Hotrotti - Spookiness  (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Duanin Hukkaputki - reibili  (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Kerppu - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Chili - reibili (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Jalohaukka - VRL-04374 (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Wanhalan Suvi-Tuuli - VRL-04374 (3,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH Lumottu - Laura VRL-11124 (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Ruusuniemen Pellava - VRL-08368 (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Pimeyden Morsian - Spookiness  (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Adinan Kahvimelli - Jannica (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Ruosteriina - VRL-04374 (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Marenki - VRL-04374 (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Viipurin Tiuku - VRL-08368 (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Kaakkilan Kummitteleva Kummilapsi - reibili  (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)


Duán Stable, 26.06.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Radical Redberry - Spookiness (5+4+4+3½+3+5+5+5+3½+3 = 41p)​
SW2 Lily’s Little Twinkle Charm - reibili (4+4+5+3½+3½+3½+4+4+4+3½ = 39p)​
SW3 Lily's Little Night of Magic - VRL-14534 (4+4+4+3½+4+4+4+4+4+3½ = 39p)
SW4 Huvin Scarlatt - Maybeck Stud (3½+4+3½+4+3½+3½+4+3+4+3 = 36p)​

Reserve Champion-palkitut:
RCH Maybecks La Dame Blanche - Maybeck Stud (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½ = 37p) 
RCH Cactus Xylitol KH - reibili (3½+4+3½+3+3½+3½+4+3½+3½+4 = 36p)
RCH Päivärinteen Timi - Maybeck Stud (3+3½+3+3+4+4+4+3½+4+4 = 36p) 
RCH A.D. Call Me Maybe - Jannica (4+4+3½+3½+4+4+4+4+3½+4 = 38,5p)
RCH Saltas Cuba Libre - Spookiness (4+4+5+3½+3½+3+5+4+3+3 = 38p)
RCH Thordales Chacaroo - Maybeck Stud (4+5+5+5+2+2+4+4+3+3½ = 37,5p)
RCH Cherilee - Maybeck Stud (4+3½+3½+3+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 35,5p)
RCH Radikaali Neiti - Spookiness (3½+3½+3½+3+3½+3½+4+3½+4+3½ = 35,5p)
RCH Huovilan Dolly - JP (4+3+3½+3+3½+3½+4+4+3½+3 = 35p)
RCH Birchwood Zuri - VRL-08368 (3½+4+4+3½+3+3½+4+4+3½+3½ = 36,5p)
RCH Synd Coraille - Maybeck Stud (3½+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Twinky I.F. - Spookiness (4+4+3½+3½+4+3½+4+3+3+3 = 35,5p)

    
Wouters Warmbloods, 10.06.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Xethroyche - VRL-05175 (5-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Superior Sinner Solo - VRL-04374 (3½-4-4-4-4½-4-4-4-4-3½=39,5p)
SW3 Whitedale Idalie - VRL-05175 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p) & Oldfinion Realfan - yersinio (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p) & Come On Charlie RR - VRL-04374 (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Rose of Immortality STC - ScrewDriver (3½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH K.B. Hamilton Z - ScrewDriver (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Rammsteam Flow - Jannica (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Rosario - yersinio (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Xistayne - VRL-05175 (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Harmann - VRL-04374 (3½-3½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38p)
RCH Oldfinion Wundervoll - yersinio (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Devil May Cry - VRL-04374 (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Silverlight - VRL-05175 (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Emmanuel - yersinio (4-4-3-4-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Noelani GER - VRL-05175 (4-4-5-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Opera RHS - ScrewDriver (4-4-4-4-4½-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Krimhilde Lee - VRL-04116 (4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=39p)
RCH Lumos v.d. Romilly - VRL-04116 (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Mortensen Mylaela - VRL-05175 (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½-4=38p)
RCH Lorien Silvers - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Oldfinion Scirocco - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Queen vd Halor - yersinio (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38p)

    
Duán Stable, 21.06.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Rohini 21 - reibili (4-4,5-4,5-4,5-4,5-4-4-4-4-4=42p)
SW2 Mile High Glam DFC - Laura VRL-11124 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)
SW3 Hugo v. Helmwald - sonya (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p) & Welborn - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH K.B. Double Z - VRL-08368 (4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Comet van Cor Z - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Armani v. Helmwald - sonya (4-3,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-4=38p)
RCH Shudokan Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)
RCH Oldfinion Stark Lion - VRL-04374 (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-38,5p)
RCH Clayton Braden - sonya (3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH Valeriana Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-4,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=39p)
RCH Total Sounz RIB - yersinio (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Maleficent GA - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Quintessence - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3=38p)
RCH Abyssal Zone - sonya (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3=38p)
RCH Fien de la Cour - Brotherhood (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38p)


Khimaira Stud, 11.05.2018
Tuomarit: dookie, Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Tanja v.d. Duren - yersinio (4+5+4+4+3½+4½+3½+5+3½+4=41)
SW2 Alycia v.d. Duren - yersinio (4½+5+4+4+4+4+4+3½+3½+4=40,5)
SW3 Rindsje fan Lycan - Zafiro (4+5+5+4½+4+4+3½+3+3+4=40)
SW4 Tjaare v.d. Duren - yersinio (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
SW5 Felkert fan Lycan - Zafiro (4-4-3-4-4-4-4-3½-4-3½=38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pontiac v.d. Duren - yersinio (3½-4-3-4-3½-3½-3½-4-4-4=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Doetse fan Lycan - Zafiro (3½-4-3-4-3-3½-3½-3-3-3½=34p)
RCH Tjester fan Lycan - VRL-00096 (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3=37p)
RCH Taakle fan Lycan - Zafiro (3½-4-3-4-3-3½-3½-3½-3½-4=35,5p)
RCH Oistjaar v.d. Duren - yersinio (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3=37,5p)
RCH Juerd fan Lycan - Zafiro (3½-4-3½-3½-4-3½-3½-3-3½-3½=35,5p)
RCH Duren Caspara - yersinio (4+5+4+4+4+4½+4+3½+3½+3=39,5)
RCH Klarina v.d. Duren - yersinio (4+4½+4+4+4+4+3½+3½+2½+3½=37,5)
RCH Meinke fan Lycan - Zafiro (4+4½+4+3½+4+4+4+4+2½+3=37,5)
RCH Catrijn fan Lycan - Zafiro (4+5+5+3½+3½+4+4+4+3+4=40)
RCH Cultis v.d. Duren - yersinio (4½+5+5+3½+4+3½+4+4+2½+3½=39,5)
RCH Melchje fan Lycan - Zafiro (4+4+5+4+4+4+4+4+3½+3½=40)
RCH Dorien v.d Duren - yersinio (4+4½+4+4+4+4+3½+4+3½+3=38,5)
RCH Solina v.d. Duren - VRL-00096 (4+4+3½+4+3½+4+4+3½+3½+4=38)


Adina, 20.05.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Mocking Toothless (4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
SW2 Tigertail (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Antikvarkki (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p) & Chinook's Whyalla (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
SW5 Bakr Zuebh al Rayydan (4-4-3½-4-4-4-4-4-3-4=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Zodiac (4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
CH Kaneli (3½-3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moonglitter - Julia (VRL-11303) (4½-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Blainy Days - Jannica (4-4-3½-3½-4-4-4½-4-4-4=39,5p)
RCH Viisikon Pikkuliitäjä - Crimis (4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Luxia - VRL-01371 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH JB Enchanter - Anne (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=38p)
RCH Valerie - Julia (VRL-11303) (3½-4-4-4-4-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Astronaut KHw - Anne (4-4-3-4-3½-4-4-4-3½-4=38p)
RCH Hannibal - Crimis (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Misery Business xx - Crimis (3½-4-3-4-3½-4-4-4-4-4=38p)
RCH Nátthrafn frá Rósgarður - Crimis (3½-4-3-4-4-4-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Sólargeisli frá Far gone Ice - Jannica (4-4-3-4-3½-3½-4-4-4-3½=37,5p)
RCH Virmalan Vääpeli - Anne (3½-4-3-4-3½-4-4-4-4-3½=37,5p)
RCH Hämytär - VRL-01371 (4-4-3½-4-3½-4-3½-3-3½-4=37p)
RCH Helmi-Valokki - VRL-01371 (4-4-3½-3-4-3½-3½-3-4-4=36,5p)
RCH Salarakas - VRL-04374 (4-4-3-4-4-4-3½-3-3½-3½=36,5p)
RCH Virmalan Pikinä - Anne (3½-3-3½-3-3-3½-4-4-3½-3½=34,5p)
RCH Little Luxuries Dawn - Jannica (3½-3½-3½-3½-4-4-3-3½-3-3=34,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Be Mine - Jannica (4-2½-2½-4-2½=15,5p)
Ridden RCH Cosini - Anne (2½-3½-2½-2½-3=14p)


Khimaira Stud, 12.05.2018
Tuomarit: Sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 Tjaare v.d. Duren - yersinio (4+4+5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 39 p)
SW2 Dorien v.d Duren - yersinio (4+5+3,5+3+3,5+4+4+3+4+3,5 = 37,5 p)
SW3 Duren Caspara - yersinio (3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3+4+3 = 36 p)
SW4 Alycia v.d. Duren - yersinio (4+4+3+3,5+3,5+4+3,5+3+3,5+3,5 = 35,5 p)
SW5 Oistjaar v.d. Duren - yersinio (3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3+4+3,5 = 35,5 p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pontiac v.d. Duren - yersinio (3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4 = 35 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Juerd fan Lycan - Zafiro (3,5+4+4+3,5+3+3,5+3,5+2,5+3,5+3 = 34 p)
RCH Klarina v.d. Duren - yersinio (3,5+3,5+3,5+3+4+3,5+4+3,5+3+3 = 34,5 p)
RCH Cultis v.d. Duren - yersinio (3,5+4+4+2,5+3+3+4+3,5+3,5+3,5 = 34,5 p)
RCH Tanja v.d. Duren - yersinio (3,5+4+3,5+3+3,5+4+3,5+3+3,5+3 = 34,5 p)


Duán Stable, 04.05.2018
Tuomarit: Sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 Golden Spring Boy - VRL-14534 (4+4+4+4,5+4+4+4+4+4+4 = 40,5 p)
SW2 A.D. Estellen Antonio - Jannica (4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5 = 38,5 p)
SW3 Caribbean Cocoon - siinau (4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4 = 38 p)
SW4 Purnin Pirtsakka - eatnama (3,5+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 36,5 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Valtarian Vihtor - reibili (4+4+4+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5 = 38,5 p)
RCH Valfrid Rávgar - siinau (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 38 p)
RCH Purnin Retvakka - eatnama (4+4+4+4+3,5+4+4+3+3,5+3,5 = 37,5 p)
RCH Unian Josnella - reibili (3,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3+3,5+3 = 36 p)
RCH Snillin Valpuriina - Meeri N. (3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3+3,5+3,5 = 36 p)
RCH Ruskon Jaava - Meeri N. (3,5+4+4+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 36 p)
RCH Trickquess Duán - reibili (4+4+3+4+3,5+4+4+4+3,5+3 = 37 p)
RCH Winterfell's Victory - VRL-14534 (4+4+3,5+3+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 36,5 p)
RCH Firefox Impreza - siinau (3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3+3,5 = 36,5 p)
RCH My Winter of Love - VRL-14534 (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5 = 37,5 p)
RCH Lady Rhapsidion - reibili (3+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3 = 35,5 p)
RCH Pyromania Gue - Reprobate (3,5+3,5+4+4+3+3+3,5+3+3,5+3 = 34 p)


VSN Tuomarinäyttely, 27.05.2018
Tuomarit: taffel, reibili, dookie

Show Winner -luokka:
SW1 Cherrypond Supreme - Cherrypond (4½-4-5-4-4-4-4-4-3½-4=41p)
SW2 Quasimodo J&K - reibili (4-4-4-4-4½-4-4-3½-3½-4=39,5p)
SW3 Bewitched - Brotherhood  (4½+4+3½+3½+3½+4+5+3½+2½+3 = 37p)

RCH-palkitut:
RCH Cherrypond Cookie Crumbles - Cherrypond (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-4=41p)
RCH Turmeltajan Polle - dookie  (4-4-5-4½-3½-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Huvin Kuutamokirous - dookie  (4-5-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½=40p) 
RCH Pisarapiirto - dookie (3½+4+4+3½+4+3½+3½+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Roxanne Duán - reibili (3½+3+3½+3½+4+4+3½+4+4+3½ = 36,5p)
RCH Carnivora Duán - reibili (3½+4+3½+4+3½+3½+3+3½+3½+4 = 36p)
RCH Matchmadeinheaven Duán - reibili (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Lleinau Lwynog - Cherrypond (4-4½-4½-3½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH C'bury Cinnamon Chai - Cherrypond (4-3½-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)


Kaihovaara, 25.05.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Villiina - Hazel (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Milky Way - Ida (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Kerppu - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Hengenvaaran Tarmo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Mooncloud's Rodolphus - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Villahaan Lamelli - Uppe (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hyöky - VRL-08368 (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Histamiini - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Lempee - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Huomenherja - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-3-3½-4=38,5p)
RCH Tuulessatanssija - Räiskyvä / VRL-03515 (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Huvin Saskia - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Hengenvaaran Tiuhti - Hapero (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH  Fiktion Jouhi - Shannon. (3½-4-4-4-3½-4-4-3-4-4=38p)
RCH Riikinnevan Loimu - Räiskyvä / VRL-03515 (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Mayhem Jawbreaker - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Mooncloud's Donald - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Coalville Duncan - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Tropical Sour Apple - turjake (4-4-4-3-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Granstad Quackerjack - Cherrypond (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Mooncloud's Yandro - VRL-08368 (3½-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)


Illegitimate, 28.05.2018
Tuomarit: Tirppa

Show winner-luokka:
SW1 Dancewiththedevil (4,5+4+4+4+4+4+4+4+4+4 = 40,5 p)
SW2 Everholt Luxurý (4,5+5+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5+4 = 40 p)
SW3 Courtesan (4,5+4,5+4,5+3+4+4+4+4+3,5+3,5 = 39,5 p)
SW4 Stanislas '88 (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+4+4 = 39 p)
SW5 Danceoutoftime '88 (4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+4+3,5 = 38,5 p)

 Muut Champion-palkitut: 
CH Fien de la Cour (4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5 = 38 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bombastic (4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+4+3,5 = 38,5 p)
RCH Les Misérables (4+4+4+4+4+4+3+3,5+4+3,5 = 38 p)
RCH Eveline (4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 38 p)
RCH Indiana Hood (3,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 37,5 p)
RCH Sarcastic Hood (3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+4+4 = 37,5 p)
RCH Romantica (4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 37 p)
RCH C'est Le Destin (3,5+4+4+4+3,5+4+3,5+4+3+3,5 = 37 p)
RCH Waldorf (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3+3,5+3 = 36,5 p)
RCH Helderziende (3,5+4+4+4+4+4+3+3+3+3,5 = 36 p)
RCH Monsieur Ouille (3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 36 p)
RCH Zaira (3,5+4+4,5+3,5+3+4+4+3,5+3+3 = 36 p)
RCH Emalda vd Halor (3,5+3,5+4+4+3,5+4+4+3+3,5+3 = 36 p)
RCH Stop The Wedding (3,5+3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+3+4+3,5 = 35 p)
RCH Dorian Gray (3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5+3,5+3,5 = 35 p)
RCH Nightshifter (3,5+3,5+3+3,5+3,5+4+3,5+3+3,5+3 = 34 p)


Originals, 20.05.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vuornan Sulostui - Crimis (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW2 Hengenvaaran Tarmo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Kuuralehdon Oliver - tvisha (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
SW4 Vähäpellon Lapinlohtu - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Runon Naavakorppi - Crimis (4½-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Ritarivala - VRL-05175 (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Fiktion Hurmiohuijari - Shannon. (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Turmiopäivä - Crimis (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Tappurainen - Hazel (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Korpikuningas - Shannon. (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH Hilirimpsistä - VRL-05175 (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Sinisatakieli - Desmi (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Hupilan Sielunsyöjä - Crimis (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Marenki - VRL-04374 (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Huvin Saskia - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)


Kalman Suomenratsut, 23.05.2018
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Ritarivala - Kalman Suomenratsut (4+5+5+5+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 40,5p)
SW2 Tuulenpesän Jäärouva - Kalman Suomenratsut (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
SW3 Hilirimpsistä - Kalman Suomenratsut (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW4 Kuolonkirkas - Hapero (4-3½-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
SW5 Mörkövaaran Turmiotarina - Crimis (4+3½+4+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Huvin Saskia - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
CH Turmion Tuoja - Pirunkorpi (3½+4+4+3½+4+4+4+4+4+3½ = 38,5p)
CH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4+4+4+3½+3½+4+4+4+3½+3½ = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Villahaan Joosu - Uppe (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+4+3½ = 37p)
RCH Mutalan Turmiouni - VRL-09525 (4+3½+4+3½+4+3+4+3½+3½+4 = 37p)
RCH Mutalan Pikkupekaani - VRL-09525 (3½+4+5+4+3½+3½+3½+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Hengenvaaran Toffee - Hapero (4+5+4+3½+3+3½+4+4+4+3½ = 38,5p)
RCH Mutalan Pistaasipulma - VRL-09525 (4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3½+4 = 37,5p)
RCH Ponipalleron Mintti - felissa (3+4+5+4+3+3½+3+3½+4+3 = 36p)
RCH Villahaan Komiikka - VRL-09525 (4+5+4+4+3½+3½+4+3½+4+4 = 39,5p)
RCH Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4+5+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4 = 39p)
RCH Hönttökusti - Crimis (3½+4+4+3½+4+3½+3½+3+3½+3½ = 36p)
RCH Huvin Kahvipapu - Crimis (4+4+5+3+3½+3½+4+3½+3½+3 = 37p)
RCH Myrskyhyrrä - Uppe (3½+4+5+4+3½+3½+3½+3+3½+3½ = 37p)
RCH Rohkea-Elmer - felissa (4+4+5+3+3½+2½+3+3½+4+3½ = 36p)
RCH Juoruhaaska - Crimis (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Halinalle - VRL-03745 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Neitokurki - Kalman Suomenratsut (4-4-3½-4-3-4-4-3½-4-4=38p)
RCH Vuornan Sulostui - Crimis (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Himpun Verran - felissa (4-3½-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38p)
RCH Pirunkorven Korvapuusti - VRL-03745 (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Villahaan Elsi - Uppe (3½-4-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Rakastunut Rihkamaan - VRL-03745 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Villahaan Lamelli - Uppe (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Hupilan Sielunsyöjä - Crimis (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Jeilin Lemmonlilja - VRL-03745 (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)


Duán Stable, 30.05.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Duanin Leijonakeisari - reibili (3½+5+5+3½+3½+3½+4+3½+4+4 = 39,5p)
SW2 Huvin Saskia - Hapero (4+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3½+4 = 37,5p)
SW3 Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (3½+5+5+4+3+3½+3+3+3½+4 = 37,5p)
SW4 Vuornan Sulostui - Crimis (4+4+4+4+3½+3½+4+3½+3+3½ = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kalman Jokeri - VRL-08368 (3½+4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Villahaan Joosu - Uppe (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+4+3½ = 37p)
RCH Mutalan Turmiouni - VRL-09525 (4+3½+4+3½+4+3+4+3½+3½+4 = 37p)
RCH Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4+5+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4 = 39p)
RCH Hengenvaaran Chili - reibili (4+4+4+3½+4+3½+4+4+4+3½ = 38,5p)
RCH Mutalan Pistaasipulma - VRL-09525 (4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3½+4 = 37,5p)
RCH Juoruhaaska - Crimis (4+5+4+3½+4+3+3½+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Routapirtin Sihinä - VRL-08368 (3½+4+4+3½+3+3½+3½+3+3½+4 = 35,5p)
RCH Duanin Arveluttava - reibili (3½+4+4+3½+3+3+3½+3½+4+3 = 35p)
RCH Villahaan Elsi - Uppe (3+4+4+4+3½+3+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Villahaan Lamelli - Uppe (3½+4+3½+3½+4+3½+3½+3+4+3 = 35,5p)
RCH Jouhen Hurma - Shannon. (3½+4+4+3½+3+3+3½+3½+4+3 = 35p)


Duán Stable, 28.05.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Cranleigh Outerspace - VRL-08368 (4+5+5+5+4+4+5+4+3½+4 = 43,5p)
SW2 Rohini 21 - reibili (4+5+5+4+5+4+5+3½+4+3½ = 43p)
SW3 Oldfinion Magnificent - yersinio (4+4+4+4+4+3½+5+4+4+4 = 40,5p)
SW4 Lealani F - VRL-09525 (4+5+4+4+5+3½+4+3+3+3 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Obi-Wan Silvers - VRL-08368 (3½+4+3½+3½+4½+3½+5+4½+3½+3 = 38,5p)
RCH Thirteen Cancún - Crimis (4+4+4+4+4+4+3½+3+3½+4 = 38p)
RCH K.B. Disaster Z - ScrewDriver (4+4+3½+3½+5+4+4+3+3½+3 = 37,5p)
RCH Cranleigh Orphan - VRL-08368 (4+5+5+4+3½+3½+4+3+3+4 = 39p)
RCH Otis Silvers - VRL-08368 (4+4+4+5+4+3½+4+3½+3+3½ = 38,5p)
RCH Sawyer Duán - reibili (3½+4+4+4+3½+4+4+3½+3½+3 = 37p)
RCH Dragonessa At - meea (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Sokerikuun Gidara Z - Crimis (3½+4+4+4+3½+3½+4+3+3½+3½ = 36,5p)
RCH Nemesia - VRL-09525 (3½+3½+5+3½+5+3½+3½+3+3+3 = 36,5p)
RCH Philadelphia - VRL-08368 (3½+3½+4+3½+4+3½+4+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Downhearted - VRL-09525 (4+4+3½+3½+3+3½+4+3½+3+3½ = 35,5p)
RCH Miss Me? 'If - Ida (VRL-14407) (3½+4+4+4+4+4+3+3+3+3 = 35,5p)


Miseryn ravitalli, 19.04.2018
Tuomarit: dookie, Milja H., reibili

Show Winner-luokka:
SW1 O.R. Hotrotti (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p) & Chewbacca (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p) 
SW3  If U Want (4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
SW4 Casanova I.F. (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Snillin Ukkonen (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Snillin Valpuriina (4-4-4-4-4-4-3½-3-4-3½=38p)
RCH Purnin Arpaonni (3½-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH My Broadway Show (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p) 
RCH Thunderstruck (3½-4-4-3½-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH OR'Aspirin Damage (3½-4-3½-4-4-4-4-4-3-3=37p)
RCH Why Not (3,5-4-4-3,5-3,5-3,5-4-3,5-3,5-4=37p)
RCH Radikalin Tiitinen (3,5-4-4-4-3-3-3,5-3,5-3,5-3,5=35,5p)
RCH Radical Gotcha! (3,5-4-3,5-3,5-3,5-3-3,5-4-3,5-3,5=35,5p)
RCH Christoffer SWE  (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Svante Snilli (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Vehkakorven Berit (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3=37p)


Daelwyn, 22.04.2018
Tuomarit: Sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Destin To Dream (4+4+5+4,5+4+4+5+4+4+3,5 = 42 p)
SW2 Meistr Rhaglaw Ion (4+5+5+5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4 = 40,5 p)
SW3 Cairndrll Mrenin (4+4,5+4+4,5+4+3,5+4+3,5+4+4 = 40 p)
SW4 Moana's Nikki (4+4+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3,5 = 39,5 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moana's Trickster (4,5+4+3,5+4,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3,5 = 39 p)
RCH Vinhan Merry Christmas (4+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 39 p)
RCH Bardd Trasig Ion (4+4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5 = 38 p)
RCH Pencalow Edna (4,5+4+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38,5 p)
RCH Pencalow Topaz (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 37,5 p)
RCH Vinhan Miss Macy (4+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+4+3,5 = 37 p)
RCH A.D. Seeleybooth (4,5+4+4+3,5+5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 39,5 p)
RCH Forwyn Masarn Ion (4+4+5+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5 = 39,5 p)
RCH Moana's Venice (4,5+4+4+3,5+4+4+4+3,5+4+3,5 = 39 p)
RCH Tar Mwyalchen (4,5+5+4+4,5+3,5+3+4,5+5+4+3 = 41p)
RCH Diablo Rose (4+4+5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5 = 39 p)
RCH Moorgate Llilwch (4+4+4+3,5+4+3,5+4+4+4+4 = 39 p)


Kaihovaara, 20.05.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Hengenvaaran Tarmo - Hapero (4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW2 Adinan Drago - Shannon. (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p) & Mörkövaaran Kesäkissa - tvisha (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)
SW4 Tuulenpesän Hortensia - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Tarzan - Hapero (4-3,5-3,5-4-3,5-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Pyörremyrsky - VRL-08368 (3,5-3,5-4-4-3,5-4-3,5-4-4-4=38p)
RCH Kuurakatrilli - Hazel (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Hosuli - Hapero (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Kerppu - VRL-08368 (3,5-3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4=38p)
RCH Hedelmäharha - tvisha (4-4-4-3,5-4-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Usvakato - Hazel (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Hengenvaaran Tuhkimo - Hapero (3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p)
RCH Hengenvaaran Kaskikurpitsa - Hapero (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Viisikon Verna - Hazel (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=38p)


Khimaira Stud, 10.05.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Dorien v.d Duren - yersinio (4+5+3½+3½+3½+4+4+3+4+3½ = 38p)
SW2 Tjester fan Lycan - VRL-00096 (3½+5+5+3½+3½+3½+4+3½+3+3 = 37,5p)
SW3 Catrijn fan Lycan - Zafiro (4+5+4+2+2½+3½+4+3½+4+3½ = 36p)
SW4 Aldert van Khim - Crimis (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3+3½+3½ = 36p) & Oistjaar v.d. Duren - yersinio (3½+4+4+3½+3½+3½+3+3+4½+3½ = 36p)

Muut Champion-palkitut:
CH Duren Caspara - yersinio (3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3+4+3 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pontiac v.d. Duren - yersinio (3½+4+3½+3½+3½+3½+3½+3+4+4 = 36p)
RCH Tjaare v.d. Duren - yersinio (3½+4+5+4+4+3½+3+3+4+3½ = 37,5p)
RCH Beauke van Khim - Crimis (3½+4+3+3½+4+4+3½+2½+4+3½ = 35,5p)
RCH Klarina v.d. Duren - yersinio (3½+3½+3+3+4+3½+4+3½+3+3 = 34p)
RCH Alycia v.d. Duren - yersinio (3½+4+3+3½+3½+4+3½+3+4+4 = 36p)
RCH Tanja v.d. Duren - yersinio (3½+4+3½+3+3½+4+3½+3+3½+3 = 34,5p)
RCH Melchje fan Lycan - Zafiro (3+3½+3½+3½+3½+3½+4+3+3½+3½ = 34,5p)


Gealán, 31.03.2018
Tuomarit: dookie, taffel, Sparrow-mind

Show winner -luokka:
SW1 Dyantha's Grand Slam - Jannica (5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+5+4 = 42p)
SW2 Aidan Deirdre - Jannica (4½-5-5-4-4-4-4-3½-3½-3½ = 41p)
SW3 Hopewood Regent - JP (4-5-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4 = 40p
SW4 Zickerick Hot Rod WE! - Nicky (4+4+4+3,5+4+4+4+4+4+4 = 39,5 p)
SW5 Shamrock Avie - V. Penrose (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4 = 39 p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Thistlebrooks’ Sassenach - Serena (4-5-4½-4-4-3½-3½-4-4-4 = 40,5p)
RCH Faith of Castlemore - JP (4-4-5-4-4-3½-4-4-4-3½ = 40p)
RCH Breezy Belenos - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4½-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½ = 39,5p)
RCH Hopewood Regal Knight - VRL-11523 (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4 = 39,5p)
RCH Canyon Masquerade - Ninni H. (4+5+5+2½+3½+3½+4+4+3½+4 = 39p)
RCH Haida Sig - Jannica  (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4 = 39p)
RCH Dachwood - Ninni H. (4-3½-4-4-4-4-3½-4-4-4 = 39p)
RCH Crampton Boncilla - Nicky (4+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3 = 38,5 p)
RCH Rozsa Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+5+4,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3 = 38,5 p)
RCH A.D. Leon Lad - Jannica (4+5+4+3½+4+3½+3½+4+3½+3 = 38p)
RCH Odds Of Vengeance - V. Penrose (4+5+4+4+4+3,5+3+3,5+3+4 = 38 p)
RCH Crampton Hussock - Nicky (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38 p)
RCH Hahana Loa Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5 = 38 p)
RCH Crampton Sassella - Nicky (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 37,5 p)
RCH Cobalt GEA - Gealán (VRL-11040 & VRL-14119) (3½+4+2+3+3½+3½+4+3+4+3½ = 34p)

Class Winner -palkitut:
CW Chevonne of Smithloch - Gealán (VRL-11040 & VRL-14119) (3+3½+3½+3½+3½+3½+3½+3+3+3½ = 33,5p)


Hengenvaara, 10.05.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka
SW1 Elohiljan Kärmeskuva - Enni (4,5-4-4,5-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Hengenvaaran Tarmo - Hapero (4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW3 Teilikorven Metsähinen - Enni (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39,5p)
SW4 Duanin Leijonakeisari - reibili (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p) & Rappadanin Nuoskalumi - reibili (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Mäkisuon Kaiho - suba (4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
CH Pärren Niukka Naukku - VRL-10531 (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5=38,5p)
CH Savun Runomyrsky - reibili (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ristiretki - Jenny (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH Riikinnevan Jantteri - reibili (4-4-4-4-4-3,5-4-3-3,5-4=38p)
RCH Mörkövaaran Ärripurri - reibili (4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Rappadanin Uhkapeli - reibili (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Kaarnan Pätkis - VRL-08368 (4-3,5-3,5-4-3,5-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Reposaaren Jonninjoutava - suba (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39,5p)
RCH Duanin Hukkaputki - reibili (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Hosuli - Hapero (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Reposaaren Kapina - suba (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Tarzan - Hapero (4-3,5-3,5-4-3,5-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Rappadanin Hallusinaatio - reibili (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=38,5p)
RCH Huvitutin Amalia - reibili (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Ateenatar - Desmi (3,5-4-4-4-4-3,5-4-3-4-4=38p)
RCH Kadon Dimangi - VRL-10531 (3,5-3,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-4=37,5p)
RCH Hengenvaaran Tuhkimo - Hapero (3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Hengenvaaran Harhakuva - reibili (3,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4-4=38p)
RCH Ventoksen Helke - Jenny (4-4-3,5-3,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5=37,5p)
RCH Tuulenpesän Hortensia - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p)
RCH Rappadanin Arvaamaton - reibili (4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Kaskikurpitsa - Hapero (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Utusaaren Elegia - VRL-10531 (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Reposaaren Helmiina - suba (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38p)


Adina, 06.04.2018
Tuomarit: Sirpa, Milja H, tirppa

Show winner-luokka:
SW1 Ponytime Nico (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4 = 39,5 p)
SW2 Basingstoke 4,5+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3 = 39p
SW3 Abetom's Jackson 4+4,5+4+3,5+4+4+3,5+4+4+3,5 = 39p
SW4 A.D. Double Joy (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
SW5 Suaimhneach Ion (4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 37,5 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Shamrock Avie (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4 = 39 p)
RCH Klarina v.d. Duren (4+4+5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3 = 38,5 p)
RCH Odds Of Vengeance (4+5+4+4+4+3,5+3+3,5+3+4 = 38 p)
RCH A.D. Jared (4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-4=37p)
RCH Adrian Picar 3,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3+4,5+3+3 = 36p
RCH Larrakeyah Ion (4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 36 p)
RCH Gloucester Winston (3,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3 = 36 p)


Duán Stable, 11.05.2018 
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Castelle - yersinio (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
SW2 Otis Silvers - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Jewelion F - Frida (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
SW4 Paymee v.d. Nevelnor - VRL-08368 (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Quasimodo J&K - reibili (3½-4-4-4-4½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Oldfinion Magnificent - yersinio (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Diabolic White - Jenny (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Oldfinion Total - yersinio (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Revention F - Frida (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=37,5p)
RCH Cascano Silvers - VRL-08368 (4-4-4-4-3-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Cyndara F - Frida (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Jewelberry - Frida (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Complicated J&K - reibili (3½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Athena D. HRW - yersinio (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Stinder’s Apricot Label - Meiju K. (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Sapphire - VRL-00096 (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)


Adina, 17.04.2018
Tuomarit: reibili, Milja H, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Tornseglare HIP (4½-4½-4½-3½-4-4-4-4-4-4=41p) & PP's Magnus (4½-4½-4½-3½-4-4-4-4-4-4=41p) 
SW3 Capoeira Warrior (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p) 
SW4 Top Priority (4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-4=39p) & Shamandalie SWE (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Milla Monaden (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
CH Bella Ciao (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38p)
CH Lille Magi (3½-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Claridge Joachim - Jannica (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
RCH Radical Grimmer - Spookiness (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH Headline - Spookiness (3½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Gillyweed RC - Spookiness (4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p) 
RCH Balwinder I.F. - Spookiness (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38p)
RCH Golden Hidalgo - Jannica (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38p)
RCH Rendahl Saga - Jannica (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Eviona NRL - Spookiness (3½-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½=37,5p)
RCH Hevioso RC - Spookiness (3½-4-3½-3½-4-4-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH PP's Titus - Jannica (4-3,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=37,5p)
RCH PP's Mindra - Jannica (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Toy's Phoebe - Spookiness (3½-4-3½-3½-3½-4-4-4-4-3½=37,5p)
RCH Lille Brilled - Jannica (3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Hampus NRL - Spookiness (3½-3½-3½-3½-3½-4-4-3½-4-4=37p)
RCH Vinds Unique - Jannica (3½-4-4-3½-3½-3½-3½-4-4-3½=37p) 
RCH Tyson B - Jannica (3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-4-4-4=37p)
RCH Cacuro - Winterhold (3½-3½-3½-4-4-3½-3½-4-4-3½=37p)
RCH Toy's Aroania - Spookiness (3,5-3,5-3,5-4-3,5-3,5-3,5-4-4-3,5=36,5p)
RCH Love To Bits - Spookiness (3½-4-3-3-3½-4-4-4-3½-4=36p)
RCH Bellatrix RC - Spookiness (3½-4-3½-4-3-3½-3½-3½-3½-3½=35,5p) 
RCH Hermione Rewa - Jannica (3-3,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3-3,5=35,5p)
RCH Lille Saga - Jannica (3½-3½-4-3½-4-3½-3-3½-3½-3=35p) 
RCH Ponipalleron Ihanainen - Jannica (3-3½-3½-4-4-4-3-3½-3-3=34,5p)


Oldfinion Dressage, 07.05.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Dastlyn F - Frida (4½-4½-5-4-4-4-4-4-4-4=42p)
SW2  Emerens - VRL-08368 (5-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW3  Kuipers Gremlin - VRL-08368 (4½-4-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40,5p) 
SW4  Veronna v. Helmwald - Frida (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW5  Oldfinion Castelle - yersinio (5-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mordred - Meiju K. (4-4-4-4-4½-4-4-4-4-4-=40,5p)
RCH Oldfinion Magnificent - yersinio (5-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Diabolic White - Jenny (4½-4-5-4-3½-4-4-4-3½-3½=40p) 
RCH Emmanuel - yersinio (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (4-4-4½-4-5-4-4-3½-3-3½=39,5p)
RCH Grantham CWL - VRL-08368 (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Lavigne F - Frida (4-4-5-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Stinder's Apricot Label - Meiju K. (4-4-5-4-4-4-4-4-3-3½=39,5p)
RCH Sokerikuun Gidara Z - Crimis (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Mesmer Vegas - Frida (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-4-3½=40p) 
RCH Paymee v.d. Nevelnor - VRL-08368 (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Athena D. HRW - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Miftal Flower - Meiju K. (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Roxeta Cirein - tvisha (4½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Día de Muertos PB - Meiju K. (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)

Adina, 07.04.2018
Tuomarit: Milja H, reibili

Show winner-luokka:
SW1 Roscoff Sugarcraft (5-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=41p)
SW2 A.D. Échec au Roi (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Keep On Dreaming LAC (4½-4-4½-3-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p) 
SW4 Poniniemen End of Thunder (4-4-3,5-4-3-3,5-4-4-4-4=38p)
SW5 Breezy Rose Mallow (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38p) && Forest Creek Queenie (3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH H.D Colour by Owen - Jannica (5-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Clovercutt Soda Pop - Jannica (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Lucilla Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Shirley Temple Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Colour by Storm - Jannica (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Brooksley Larkin - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Apricot - Elva (VRL-14586) (3½-3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Me Mercedes - Jannica (3½-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Fame's Dorali - Jannica (3,5-3,5-3,5-3,5-4-4-4-3-4-4=37p)
RCH Tea Leaves - Elva (VRL-14586) (3½-4-3-3½-4-4-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH Fame's Mackenzie - Jannica (3-3,5-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5=36,5p)
RCH Fame's Emmeline - Jannica (3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-4=36,5p)
RCH Fame's Valerie - Jannica (3-3,5-3,5-4-3,5-3,5-4-3,5-4-3,5=36p)
RCH Fame's Jenella - Jannica (3,5-3,5-4-4-4-3-3,5-3-3,5-3,5=35,5p)


Oldfinion Dressage, 01.04.2018
Tuomarit: dookie

SW 1 Oldfinion Castelle - yersinio (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p) &  Waterford - Ingrid (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW3 Mile High Glam DFC - Laura VRL-11124 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW4 Orion Silvers - VRL-08368 (4½-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
SW5 Romulus '88 - VRL-09525 (4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)

RCH Nevicate At - VRL-09525 (4-4-5-4-4½-4-4-4-3-3½=40p)
RCH Oldfinion Magnificent - yersinio (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Schattentanzer At - VRL-09525 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Toronto - Ingrid (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Oldfinion Total - yersinio (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH A.D. Bay Finch - Shannon. (3½-4-4-4-4½-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Atlantic Black RIC - Ingrid (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Bandit HMS - Shannon. (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Emmanuel - yersinio (4-4-3-4-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Sepp's Morose - Desmi (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Total Sounz RIB - yersinio (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Venezia - VRL-09525 (3½-4-4-4-4-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Chiquita - Ingrid (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Queen vd Halor - yersinio (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Abyssal Zone - sonya (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4=38p)

Best Breeder: yersinio / Oldfinion Dressage (Oldfinion) (8-8½-8½-9-4½=38,5p)
Oldfinion Stark Dian
Oldfinion Stark Lion
Oldfinion Whartonounz
Oldfinion Toronto


Hengenvaara, 08.04.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka
SW1 Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4=40p) & Huvitutin Hattivatti - Jenny (4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW3 Vähäpellon Pusuttelija - VRL-09386 (4-3,5-4,5-4,5-4-4-4-3,5-4-4=40p)
SW4 Ketunkielo - Serena (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p) & Mörkövaaran Valeriaana - Meiju K. (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3,5=39,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Kaarnan Kuukiuru - VRL-14534 (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Suojelius - VRL-09386 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Ristiretki - Jenny (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Mörkövaaran Hurmuri - reibili (4-4-3,5-4-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Mörkövaaran Vampyyrivahti - VRL-12701 (3,5-4-4-3,5-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Hyöky - VRL-08368 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Viisikon Hajamieli - Hapero (3,5-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Hukkaperii - mori-mori (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3-4=38p)
RCH Mörkövaaran Tähkäpää - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p)
RCH Ristinsielu - mori-mori (4-4-3,5-4-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Kaunon Kultapiisku - Serena (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39p)
RCH Mäkisuon Kaiho - suba (4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Valkovalhe - mori-mori (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Haibarbi - Meiju K. (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4=38p)
RCH Mörkövaaran Jokeriina - VRL-12701 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Vaurin Willitiikeri - Serena (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5=38,5p)


Turmeltaja, 25.03.2018
Tuomarit: dookie

Show Winner -kehä:
SW1 Mutalan Tsunami - VRL-09525 (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW2 Liljan Rosmariina - Desmi (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW3 Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p) 
SW4 Huvitutin Hattivatti - Jenny (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p) 
SW5 Aavekajo - Hapero (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)

Muut CH-palkitut:
CH Rukoilijasirkka - VRL-09525 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)

RCH-palkitut:
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Pörriäinen - VRL-09525 (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hyöky - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Tiusan Surmanhelmi - VRL-09525 (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Kerppu - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Hallakka - Dimma (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Hengenvaaran Toffee - Hapero (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Ventoksen Helke - Jenny (4-4-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Sinnamoni - Desmi (4-4-4-4-4-4-3-3-4-3½=37,5p)
RCH Ristinsielu - mori-mori (4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Ruusupellon Runo - Ruusupellon tila (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Kuolonkirkas - Hapero (4-3½-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Seppäjärven Rusinapulla - Desmi (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Joikutar - Hapero (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)

Best Breeder:
nekota / Mutala (Mutalan) (8½-9-9-8½-3=38p)
Mutalan Turmiotar
Mutalan Noitavalssi
Mutalan Hunajavaras
Mutalan Hetkentanssi


Auric Dressage, 10.03.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 8th Circle of Hell AWB - Anarchy (4-5-4,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5=40,5p)
SW2 Lueur du Boux - VRL-14516 (4,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=40p) & Oldfinion Castelle - yersinio (4,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW3 Mile High Clam DFC - Laura VRL-11124 (4,5-4-4,5-4-4-4-3,5-4-4-3=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Waterford - Ingrid (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-=39,5p)
RCH Rammsteam Flow - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (4-4-4-4-5-4-4-3,5-3-3=38,5p)
RCH Oldfinion Total - yersinio (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Emmanuel - yersinio (4-4-3-4-4-4-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH First Choice - Ingrid (3,5-4-4-4-4-4-3-4-4-4=38,5p)
RCH Barynia d'Antesse - VRL-14516 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-3,5=38,5p)
RCH Schwarze Kunst AWB - Anarchy (3,5-3,5-4-4-4-4-3-3,5-4-4=37,5p)
RCH Lavender Wind - Ingrid (4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3-3,5=37p)
RCH Elektra du Boux - VRL-14516 (4-4-4,5-4-4-4-3,5-4-4-3=39p)
RCH Queen vd Halor - yersinio (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Belleza de Raden - Reprobate (4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4-3=38p)


VSN Tuomarinäyttely, 09.03.2018
Tuomarit: dookie, taffel, Milja H., reibili

Show Winner -luokka:
SW1 Dasha Ach - reibili (4+5+4+4+4+4+5+4+4+4 = 42p)
SW2 Cherrypond Cookie Crumbles - Cherrypond (4,5-4,5-4,5-4,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5=40,5p)
SW3 Criallt Welsh Pride - Cherrypond (4½-4½-5-4-4-4-3½-3½-3½-3½=40p)
SW4 Synd Skyfaith - Cherrypond (4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
SW5 Wincare Serpens - dookie (4-4-4-4-4,5-3,5-4-3,5-4-4=39,5p)

Muut Champion -palkitut:
CH Criminal Broken English - Milja H. (VRL-10674) (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½=38p)
CH Cherrypond Top Notch - Cherrypond (4-4-5-4-4-3½-3-4-4-3=38,5p)
CH Duanin Catchmeifyoucan - reibili (3½+4+4+3½+3½+3+4+4+4+3½ = 37p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH C'bury Cinnamon Chai - Cherrypond (4-3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Laelette Fair - dookie (4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Mair Monadh Goodness Cakes - Cherrypond (3,5-4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5=37,5p)
RCH Amnesia - Brotherhood (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Shadow's Saint Rain - dookie (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Lleinau Lwynog - Cherrypond (3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4=38,5p)
RCH Rhediad Rhosynnau - Cherrypond (4-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Jägernana Fair - dookie (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Rhediad Sugar Fluff - Cherrypond (4-3½-3½-4-4-4-3½-4-4-3½=38p)
RCH Petronius Fair - dookie (3½-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Turmeltajan Kalmonkaiku - dookie (3½-4-4-4-4-4-3½-3-4-3½=37,5p)
RCH Cherrypond Malcolm - Cherrypond (3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½=37p)
RCH Cherrypond Supreme - Cherrypond (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Predator Rus - Milja H. (VRL-10674) (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Algonquin Iostream - reibili (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH C'bury Cymreig Bonheddig - Cherrypond (3½-4-4-4-3½-3½-3-4-4-3½=37p)
RCH Pietrosin Pomp - Milja H. (VRL-10674) (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½=37p)
RCH Capitano Duán - reibili (3½-3½-3½-4-3-3½-3½-4-3½-3½=35,5p)
RCH Turmeltajan Hukattu - dookie (3½+4+4+3½+3½+3+3½+3½+4+3½ = 36p)
RCH Wiesenblüte - Brotherhood (3½+3+3½+3+3½+3½+4+3+3½+4 = 34,5p)
RCH Pompeji Eros - Milja H. (VRL-10674) (3+3½+4+3+3+3½+3½+3+4+3 = 33,5p)
RCH Turmeltajan Haihdutar - dookie (3½+4+3½+3½+3½+4+4+4+4+3 = 37p)
RCH Wylandria Hood - Brotherhood (3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3+3½+3 = 35p)
RCH Balas v. Cinn - Milja H. (VRL-10674) (3½+4+5+3½+2+3+3½+3+3½+3½ = 34,5p)

Ionic, 20.02.2018
Tuomarit: Taffel, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Amédée Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (5+4+5+4+4+4+5+4+4+4 = 43p)
SW2 Veertje v.d. Priem - VRL-10531 (4+5+5+4+5+4+4+4+4+3½ = 42,5p)
SW3 Reyvena Eleni - VRL-10531 (4+5+4+3½+5+4+4+3½+3½+4 = 40,5p)
SW4 Nadzieja - lottis (4+5+3,5+4+4+4,5+3,5+4+4,5+3,5 = 40,5p)
SW5 Zickerick Hot Rod WE! - Nicky (4+4+4+4+4+4+4+4+4+4 = 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Stonehill's Paarthunax - dookie (4+5+5+5+3½+3½+3+3+3½+3½ = 39p)
CH Shamrock Avie - V. Penrose (4+5+3½+4+4+3½+4+3½+3½+4 = 39p)
CH Abetom's Jackson - dookie 4+4,5+4+3,5+4+4+3,5+4+4+3,5 = 39p
CH Eldreth Wianna - Swildie Highlanders 4+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+3+3,5 = 38,5p
CH Barbara of Smithloch - Desmi (3½+4+3+3+3+3½+3½+3+4+3½ = 34p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Penny in Pocket - Chinook 3,5+4,5+4+3,5+3+4+4+3,5+3+3,5 = 36,5p
RCH Dusthill Supersweet - lottis 3,5+4+4+3,5+4,5+4+3,5+3,5+3+3 = 36,5p
RCH Rainmaker Black Cat - lottis 4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3+3 = 35,5p
RCH Adiva Vesta Vic - VRL-10531 (4+5+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4 = 38,5p)
RCH Aviance Golda Bay - VRL-10531 (3½+3½+4+4+4+3½+4+4+3½+4 = 38p)
RCH Penrose Dottie - Sakkura (3½+5+3+3+4+3½+3½+3+4+3½ = 36p)
RCH Rammstein - VRL-10531 (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+2½+3 = 39p)
RCH Odds Of Vengeance - V. Penrose (4+5+4+4+4+3½+3+3½+3½+4 = 38,5p)
RCH Ramblin Gamblin Ramy - VRL-10531 (4+4+5+3½+3½+3+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Beauke van Khim - Crimis (3½+4+3+3+3½+3½+3½+2½+4+3½ = 34p)
RCH Nouvion Valentijn - VRL-10531 (4+5+5+5+4+4+4+3½+2½+3 = 40p)
RCH Aldert van Khim - Crimis (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3+3½+3½ = 36p)
RCH Duren Rypke - Desmi (3½+4+3½+3½+4+3½+4+2½+3½+3 = 35p)
RCH Fake Eyes Quality - felissa (3½+4+4+4+4+3½+4+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Charge Électrique Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½+4+3+3½+3½+4+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Gardenija GA - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+3½+3+3½+3½+3½+3½+3+3½+3 = 34p)
RCH Hey Presto! - Veera R. (4+4+4+4+5+5+4+3+3½+3 = 39,5p)
RCH Canyon Masquerade - Ninni H. (4+5+5+2½+3½+3½+4+4+3½+4 = 39p)
RCH Perignon - VRL-10531 (4+4+3½+3+3+4+4+4+4+5 = 38,5p)
RCH Angren Persia - VRL-05594 4+4+3,5+4+3,5+3+4+3,5+3+3,5 = 36p
RCH Clausholms Dobby - Anarchy 4+4+4+4+3,5+3,5+3+3+3+3,5 = 35,5p
RCH Brumund REB - Veera R. 4+4+3,5+3+3+3+4+4+3,5+3,5 = 35,5p
RCH Crampton Boncilla - Nicky 4+4+3,5+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5 = 38,5p
RCH Maldwyn Abyss - VRL-10531 4+4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 38p
RCH Crampton Sassella - Nicky 3,5+4+4+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Basingstoke - Jannica 4+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3 = 38,5p
RCH Priton Isidor - dookie 4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5 = 38,5p
RCH Angren Chalaja - VRL-05594 4+3,5+4+4+3,5+4,5+4+4+3+3,5 = 38p


Hengenvaara, 28.02.2018
Tuomarit: taffel, Nintsu, Milja H.

Show winner-luokka
SW1 Vähäpellon Vaherma - VP (5+4½+5+5+4+4+3½+4+3½+3½=42)
SW2 Lehmusneito - VP (4½+4½+5+4½+4½+4+4+3½+3+4=41,5)
SW3 Harmavan Juhannusyö - Hazel (4+4+5+4+4+4+4+4+5+3½ = 41,5p)
SW4 Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4+4+4+5+4+4+4+4½+4+4=41,5)
SW5 Jukoliste - Hazel (4½+5+4+4+3½+4+4+4½+3+4=40,5)

Muut Champion-palkitut
CH Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
CH Mörkövaaran Tattiritari - Tuulia T. (4-4-4-4-4-4,5-4-3,5-4-4=40p)
CH Jukolan Jatkosota - sonya (4-4-4-4-4-3,5-4,5-4-3,5-4=39,5p)
CH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
CH Snillin Aino - Meeri N. (4-4-4,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=39p)
CH Vähäpellon Vahevala - VP (3,5-4-4,5-4-4-4-4-4-4-4=40p)
CH Wiherkankaan Jasmiini - Viivuska (4+5+3½+3½+3½+3½+3½+4+4+4 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Karvalakkisankari - Desmi (4+4½+4+4½+3½+4½+4+4+3½+3½=40)
RCH Mörkövahti - VP (4+4+4½+4+4+4+4+3½+4+4=40)
RCH Tuiskutuuli - VRL-14534 (4+4½+4+4½+4+4+4+3½+3+4=39,5)
RCH Vähäpellon Ruhtinas - VP (4+4½+4½+4½+3½+4+4+4+3½+4=40,5)
RCH Snillin Hovinarri - Meeri N. (4+4+4½+4+4+4+4+3½+4+4=40)
RCH Taparikollinen - VRL-13320 (4+4+4+3½+4+4+4+4+4+4=39,5)
RCH Wiherkankaan Pelimanni - Viivuska (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Syrjän Kohtalonkiertäjä - VRL-13320 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4-4-3,5-3,5-4-4-4,5-4-3,5-4=39p)
RCH Vähäpellon Verneri - lottis (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Seppäjärven Marmatus - Isla (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Snillin Kalastaja - Meeri N. (4-4-3,5-4,5-4-4-3,5-4-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Ristian - Viivuska (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3,5=39,5p)
RCH Tuhoon Tuomittu - VRL-09525 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Vähäpellon Sötnos - VP (3,5-4-4-4-4-4,5-4-3,5-4-4=39,5p)
RCH Vaapukan Porvari - Tuulia T. (5+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½ = 41p)
RCH Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4+3½+4+3½+5+4+5+4+4+4 = 41p)
RCH Teilikorven Metsähinen - Enni (4+3½+4+3½+4½+4+5+4+4+4 = 40,5p)
RCH Taikakuun Taruttu - Cery (4+4½+5+4½+4½+4+3½+3½+3½+4=41)
RCH Snillin Piparminttu - Meeri N. (4+4½+4½+5+3½+3½+4+4+3½+3½=40)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4+4½+5+5+3+3½+4+3½+3+4=39,5)
RCH Snillin Tiikerililja - Meeri N. (4½+4+4½+4+4+4+4+4½+3+4=40,5)
RCH Kurpitsaprinsessa - Hazel (4+4+4+4+4+4+3½+4+3½+3½=38,5)
RCH Fiktion Myrtti - Tuulia T. (4+3½+4+4+4+3½+4+3½+4+4=38,5)
RCH Kaunon Pakkasakka - VRL-09525 (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p)
RCH Tulistutti - Dimma (4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)
RCH Vähäpellon Vallamari - VP (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Nupun Sumutar - Isla (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4=39p)
RCH Suven Sinikello - Melina (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Kaunon Unelmakarkuri - sonya (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Tuulenpesän Hortensia - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)
RCH Mutalan Paperinukke - VRL-09525 (3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
RCH Turmeltajan Delaja - Dimma (3,5-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Vännin Suomineito - Enni (4+5+4+3½+3+3+4+4+4+3½ = 38p)
RCH Tuohiprinsessa - Dimma (4+5+4+4+4+3+4+3+3½+3½ = 38p)
RCH Aavekajo - Hapero (4+4+3½+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 37p)

Overall Champion: Tuulenpesän Kaaosmieli - VRL-09525 (4+3½+2½+5+5 = 20p)
Ratsastusluokat:
Ridden CH Wiherkankaan Timitri - Viivuska (4+3½+2½+4+4 = 18p)
​Ridden RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4+3½+2½+4+3½ = 17,5p)
Ridden RCH Miun Vandaali - VRL-09525 (4+3½+2½+4+3½ = 17,5p)
    
Vähäpelto, 11.02.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Vaherma - VP (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=42p)
SW2 Silverhill Yoko - VRL-08368 (5-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW3 Vähäpellon Vallamari - VP (4-5-5-3½-4-4-3½-3½-3½-4=40p)
SW4 Vähäpellon Pikkumörkö - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p) & Taparikollinen - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Cherilee - Maybeck Stud (4-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Taikakuun Taruttu - Cery (4½-5-5-4-4½-3½-3½-3½-4-3=40,5p)
RCH Kaunon Pakkasakka - VRL-09525 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Tohveltaja - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=37,5p)
RCH Mörkövahti - VP (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
RCH Mutalan Hetkentanssi - VRL-09525 (4-4-4-4-4-4-3-3½-3½-4=38p)
RCH Takajeejee - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-4=38p)
RCH Vähäpellon Urhea - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Pusuhippa - Dimma (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Turmeltajan Kirveennaaraus - Riella (4-3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Lumotar - VP (4-5-4-4-4-4-4-3-4-4=40p)
RCH Huvin Simsiina - VRL-09525 (4-4-4-4-3½-4-4-3-3½-4=38p)
RCH Ruskavaaran Daalia - Dimma (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37p)
RCH Maybecks Cordé - VRL-08368 (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Ponnydalens Jazzy - turjake (4-4-4½-4-4-3½-4-3-3-4=38p)
RCH Eddie v. Moons - Riella (4-4-3-4-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Päivärinteen Beatrix - Riella (4-4-3½-4-3-4-3½-4-4-3½=37,5p)
RCH Burrberry Fanta - turjake (4-3½-4-4-3-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Rose Marie - Lucie (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=36,5p)
    
Adina, 28.02.2018
Tuomarit: dookie, reibili, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Näkinviulu - Susiraja (4½-5-4½-4-4-4-3½-4-4-4=41,5p)
SW2 Harmonia Suklaamyssy - turjake (4½-5-4-4-4-4-4-3½-4-4=41p)
SW3 Jänkäjaapo - turjake (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW5 Narrilaivan Palapeli - Spookiness (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p) & Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
CH Pikkuvillivadelma - Jannica (4-4-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5=39p)
CH Vihtori - turjake (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
CH Donastian Hirviö-Poika - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
CH Viehättävän Helmi-Liito - VRL-05594 (4-3-4-3-3½-4-4-3½-3½-3½=36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vainaanvalkea - Susiraja (4-5-4-4-4½-4-4-4-4-4=41,5p)
RCH Adinan Kaneliässä - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Pyörremyrsky - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH A.D. Estellen Antonio - Jannica (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH O.R. Keisari - Spookiness (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Halavainen - Serena (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Vuornan Tooa - Jannica (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4-4-3,5-3,5-4-4-4,5-4-3,5-4=39p)
RCH Tuulenpesän Taivaanlaulu - Tuulia T. (4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4-4=39p)
RCH Lamourin Julia - Jannica (3,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Hengenvaaran Toffee - Hapero (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Encore - Spookiness (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Hulivei I.F. - Spookiness (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Narrilaivan Huikee - Spookiness (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Aavekajo - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Vaurin Willitiikeri - Serena (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Hengenvaaran Elovena - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Tikki - Hapero (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Fiktion Suviisa - VRL-14534 (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Hyöky - VRL-08368 (4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Hengenvaaran Himalaja - Hapero (4-4-4½-4-3-4-3½-3½-4-3½=38p)
RCH Fiktion Kesähaave - Jannica (4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Runon Juliet - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Mörkövaaran Tähtikuvio - VRL-08368 (4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Kaunon Kultapiisku - Serena (3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4-3½=37p)
RCH Virmalan Mustahelmi - Jannica (3½-3½-3½-3-4-4-4-3½-3½-3½=36p)
RCH Kaneli - Jannica (3½-3-4-3½-3½-4-4-3½-3½-3½=36p)
RCH Kehräkkä - Tuulia T. (3-3½-3-3½-4-4-3½-4-4-3½=36p)
RCH Ryövärin Tuulenruhtinas – Hanne (3½-4-3½-4-3½-4-3-3-3-3½=35p)
RCH Hirttivaaran Velmu-Poika - VRL-05594 (3½-4-3-4-3½-3½-3½-3½-3-3=34,5p)

Overall Champion: Hurmeli - Eveliina (4½-4-3½-4-3½=19,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Hurmeli - Eveliina (4½-4-3½-4-3½=19,5p)
Ridden RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4½-4-2½-4½-4=19,5p)


Moorgate, 10.02.2018
Tuomarit: Sirpa, taffel, dookie

Show winner -luokka:
SW1 A.D. Destin To Dream - Shannon. (4+5+5+5+4+4+5+4+4+3½ = 43,5p)
SW2 Moana's Foxhunt - Nintsu 4,5+4,5+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3 = 40p
SW3 Vinhan Contessa - Elli L. 4+4,5+4+4,5+4+3+4+4+3,5+3,5 = 39p
SW4 Honeyborough Margred - Penelopeia (4+4+4+3½+3½+3½+5+4+3½+3½ = 38,5p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Moana's Trickster - Nintsu 4,5+4,5+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38,5p
RCH Magnum Stardust JL - Hapero 4+4,5+4+4+4+4+3+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Pencalow Danberry - VRL-08368 4+4+3,5+5+4,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Sheval Merry Mistletoe - Elli L. 4+3,5+3+4+4+4+4+4+3,5+4 = 38p
RCH Pencalow Macy - VRL-08368 4+4+4,5+4+4+3+4+4+3+3,5 = 38p
RCH Maesmawr Tanygader - Penelopeia 4+4,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 37,5p
RCH Rhyddhad - Veera R. (4+5+5+4+4+4+3½+4+4+4 = 41,5p)
RCH Knighton Foxtrot - Liia (4+5+5+5+3½+3½+3½+4+3+3 = 39,5p)
RCH Deryn Du - Shannon. (3½+5+5+4+4+3½+3½+3+3½+4 = 39p)
RCH Daniella's Last Request AD - Jannica (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Tar Mwyalchen - VRL-11523 (3½+4+4+3+3½+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Moorgate Llilwch - VRL-11523 (3½+3½+3+3+4+3½+4+4+4+4 = 36,5p)

Overall Champion: Caithwall Odin - VRL-11523 (4½-5-2½-4½-4=20,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Caithwall Odin - VRL-11523 (4½-5-2½-4½-4=20,5p)
Ridden RCH Moorgate Thor - VRL-11523 (4-5-2½-4-3½=19p)

Kaihovaara, 20.02.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Laulukiero - Enni (4-5-4½-4-4-4-4-3½-4-4=41p)
SW2 Aavesoturi - meea (4-5-3½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Mutalan Turmiouni - VRL-09525 (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
SW4 Kaunon Pakkasakka - VRL-09525 (4-5-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
SW5 Mutalan Noitavalssi - VRL-09525 (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Kuurakatrilli - Hazel (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Jukoliste - Hazel (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Mutalan Pistaasipulma - VRL-09525 (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Huomenherja - Hazel (4-4-4-4-4-4-4-3-3½-4=38,5p)
RCH Jarl - Enni (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3=37,5p)
RCH Teilikorven Metsähinen - Enni (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Taikakuun Taruttu - Cery (4½-5-5-4-4½-3½-3½-3½-4-3=40,5p)
RCH Aavekajo - Hapero (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Vännin Suomineito - Enni (4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Kaunon Nonparelli - meea (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Viidakkokissa - tvisha (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½=39p)
RCH Mutalan Turmiotar - VRL-09525 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Kaunon Pikkutakiainen - Serena (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38,5p)



Aittalan Talli, 07.01.2018 - väliaikainen tulossivu
Tuomarit: dookie

Show Winner -luokka:
SW1 Lehmusneito - VP (5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=42p)
SW2 Voikiekko - VP (5-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Mutalan Hunajavaras - VRL-09525 (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Vappulan Huiska - VP (4-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
SW5 Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Muut Champion -palkitut:
CH Surunauha - VP (4-4-4½-4-3½-4-3½-3½-4-4=39p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Etiäinen - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Oivaliini - VRL-09525 (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Riikinnevan Jantteri - reibili (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Hurmos - VP (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Tuonentuoja - Aittalan talli (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Mämmiwaahto - VP (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Juhannusyö - Hazel (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Liljan Myrskypoika - Aittalan talli (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-3½=39p)
RCH Vähäpellon Valenssi - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Noitapolkka - VRL-09525 (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Vuornan Nuokkunuttu - Aittalan talli (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Hupilan Amalia - Isla (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Nomparelli - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=37,5p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Vähäpellon Surulaulu - VP (3½-4-4-3½-4-4-4-3-3½-4=37,5p)
RCH Hengenvaaran Vilpitön - Hapero (3-4-4-4-4-4-3½-3-4-4=37,5p)

Auric Dressage, 11.03.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Romulus '88 - VRL-09525 (5+4+5+3+4+5+5+4+4+4 = 43p)
SW2 Opera RHS - ScrewDriver (4+5+4+4+5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 40,5p)
SW3 Clayton Braden - sonya (4+5+4+4+4+4+3,5+4+3,5+4 = 40p) & Maleficent Omega - Anarchy (4+5+4+4+5+3,5+4+3,5+3+4 = 40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH 8th Circle of Hell AWB - Anarchy (4+5+4+4+4+4+5+4+3,5+3,5 = 41p)
RCH Toronto - Ingrid (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4 = 38p)
RCH Snipenard Dom - VRL-04116 (3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Heidseck Pol Roger - VRL-04116 (3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4 = 38p)
RCH Waterford - Ingrid (4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 37,5p)
RCH Asar - Anarchy (3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4 = 37,5p)
RCH Saranella - Ingrid (4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4+4+4 = 38p)
RCH Kaoru At - VRL-09525 (3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3+3,5+3 = 35,5p)
RCH Abyssal Zone - sonya (3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3+3+3,5+3,5 = 34p)
RCH Desideria At - VRL-09525 (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3+4+4 = 39p)
RCH Cryptica At - VRL-09525 (4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+5+4+3+4 = 38p)
RCH Radiance Oak - VRL-08368 (3+3,5+3+3+4+3,5+4+4+4+4 = 36p)


Adina, 28.01.2018
Tuomarit: Sirpa, reibili, Nintsu, Sparrow-mind, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Shaman (4,5+4,5+4+4+5+4,5+4,5+4,5+3,5+4,5 = 43,5p)
SW2 Dagger At (5-5-4-4-5-4-4-4-3½-3½=42p)
SW3 Ludovic Halifax (4+4+5+4+4+5+4+4+4+3,5=41,5p)
SW4 Oldfinion Masterpiece (4½+4½+4+5+4+4+4+4+3½+3½=41p)
SW5 Libertinage At (4+5+4+4+4+4½+4+3½+4+3½=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Beethovans Fifth (4+4+4+4+3,5+5+4+4+4+4=40,5p)
CH Havanna Halifax (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
CH Silvertop Florian (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
CH Kaoru At (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
CH Eternum des Îles (4+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5=39p)
CH Dartagnan (4+4+4,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3+4=38p)
CH Staffan (4+4+4+4+4+4,5+3,5+4+3+3=38p)
CH Elfentanz (4+4+4+4+3+4+4+4+3,5+3,5=38p)
CH Elysium Kira (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ishtar Chopin (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-4=41p)
RCH Bandit HMS (4+4+5+4+3,5+4+4+4+4+4 = 40,5 p)
RCH Queen vd Halor (4+4+5+5+4+4+4+3½+3+3½=40)
RCH Samorn Zaire (4+4½+4+4+4+4+4½+3½+3½+3½=39,5)
RCH Visconti von Lark (4+5+4+4+3½+4+4+4+3+4=39,5)
RCH Rosie van der Roibrant (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH You Win Or You Die KHW (4-3½-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Mortimer At (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+4 = 39 p)
RCH Urano (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+4 = 39 p)
RCH Nightquest 'If (4+4+3,5+4+4+4+4+3,5+4+4 = 39 p)
RCH Arkino (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Corazon (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Graziano At (4+4+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38,5 p)
RCH Boston Deluxe (4+4+4+4+4+4+4+3,5+4+3 = 38,5 p)
RCH A.D. Left4Dungeon (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH September Westerly (3½-4-3½-3½-4-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Cristoph (4+4+4+4+3½+4+4+3½+3½+4=38,5)
RCH Oldfinion Campbell (4+4+5+4+4+4+4+3+3+3½=38,5)
RCH Columbina vd Halor (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Breaking Dawn Kern (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Skeptica At (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Blue Halifax (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3-3½=38p)
RCH Waldein Hazel (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38p)
RCH Hukkapuron Franco (4+4,5+4+3+3,5+4,5+4+4+3+3,5=38p)
RCH Reed River 3,5+4+4,5+4+3,5+3,5+4+4,5+3,5+3 = 38p
RCH Luckys Like a Pryer 4+4+3,5+4+3+4,5+4+4+4+4 = 38p
RCH Kerli Egal (4-4-3½-4-4-4-3-3½-4-4=38p)
RCH Sokerikuun Lyanna (3½-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Oldsfell's Royal Drama 4+4+4+3,5+3+4+3,5+4+3,5+4 = 37,5p
RCH Mud-Blood Prince (4+4+4+4+3½+4+4+3½+3+3½=37,5)
RCH Melodioso Da (4+4+4+4+3+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37,5 p)
RCH Oldfinion Total 4+4+4+3+3+3,5+4+4+3,5+3 = 37p
RCH Marshmallow (3,5+4+4+3,5+4+3+3,5+3,5+4+4=37p)
RCH Petite Lé Sprize (3,5+4+3,5+3+3,5+4+3,5+4+4+4=37p)
RCH Lightsaber At 4+4+3,5+4+3,5+3+4+4+3,5+3,5 = 37p
RCH C'est Le Destin 3,5+4+4,5+4,5+3+3,5+4+4+3+3 = 37p
RCH Chancery Lane 13 (4-3½-4-4-4-3½-4-3-4-3=37p)
RCH Coritani (3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 36,5 p)
RCH Phoenix von Gateaway (3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3 = 36 p)
RCH Pacific des Îles 3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3+4 = 36p
RCH Singwiththedevil '88 3,5+4+3,5+4+4+4+3+3+3+3 = 35p

Overall Champion: Gemma du Roch (5+4+2½+3+4=18,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Gemma du Roch (5+4+2½+3+4=18,5p)
Ridden RCH Sanctum Chelm (5+4+2½+4+2½=18p)


Auric Dressage, 04.03.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Reed River - neon (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p) & Mile High Clam DFC - Laura VRL-11124 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)
SW3 Visconti von Lark - VRL-11523 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p) & Oldfinion D. Swunsch - Anarchy (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH 8th Circle of Hell AWB - Anarchy (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Shaman - neon (4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (3,5-4-4-4-4-4-4-3-4=38,5p)
RCH Mario von Lark - VRL-05925 (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p)
RCH Ishtar Chopin - VRL-11523 (4-4-3,5-4,5-4-3,5-4,5-3-4-4=39p)
RCH Go For Gold - Ingrid (3,5-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Amnesia - Brotherhood (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Sokerikuun Istan Jewel - Jayde (3,5-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Fashion Hit - Ingrid (3,5-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Saranella - Ingrid (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5=39p)
RCH Desideria At - VRL-05925 (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Elysia At - VRL-05925 (3,5-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=38,5p)


VSN Harjoitusnäyttely, 12.01.2018
Tuomarit: taffel

Show Winner -kehä
SW1 Rajab Qahtan al Rayydan - Shannon. (5+5+5+5+4+4+3½+3½+5+4 = 44p)
SW2 Acromantula HV - Hapero (4+5+5+5+5+5+3½+4+3½+4 = 44p)
SW3 Black Death - Katariina A. (4+5+5+5+3½+4+5+4+3+3½ = 42p)
SW4 Hengenvaaran Taisto - Hapero (4+5+5+3½+4+4+5+3½+3½+3½ = 41p)
SW5 Underclass Hero - VRL-05594 (3+3½+3½+3½+5+4+3+3½+3½+3½ = 36p)

RCH -palkitut:
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (3½+5+5+4+3+3½+3+3+3½+4 = 37,5p)
RCH Duanin Kiirastuli - reibili (3½+5+5+5+3½+3½+3½+2½+3+3 = 37,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (3½+4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4 = 37,5p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4+3½+3½+3½+5+4+5+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Fredegar vd Shadow - VRL-09525 (4+4+4+4+4+5+4+3+3½+3 = 38,5p)
RCH Cactus Solero - Laura (VRL-11124) (4+3½+3½+3½+4+4+5+4+3+3 = 37,5p)
RCH BT Anastasia - Shannon. (4+5+4+4+4+3½+3½+3+3½+4 = 38,5p)
RCH Génevieve - VRL-09525 (3½+3½+4+4+4+3½+4+3½+4+4 = 38p)
RCH Angren Rich & Famous xx - VRL-05594 (3+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½+4 = 35,5p)
RCH Mellowdale's Herakles - Uppe (4+5+5+3+5+4+4+4+3½+3 = 40,5p)
RCH Transcribe Pepper Red - reibili (4+5+4+4+4+3½+4+4+4+3½ = 40p)
RCH Vaniljavaaran Daisy - VRL-08368 (4+5+3+3+3½+3½+4+4+3½+4 = 37,5p)
RCH Taste of Ink 5594 - VRL-05594 (3½+3+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+3 = 35p)


Beaumont, 07.02.2018
Tuomarit: reibili, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Bellini des Îles - VRL-11523 4+4,5+4+4,5+4+4+4,5+4,5+4+4,5 = 42,5p
SW2 Zachariah At - VRL-09525 4,5+4,5+4+4+4,5+4+3,5+4+4+4 = 41p
SW3 Conqueror Z - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
SW4 Elektra du Boux - VRL-14516 4+4+4+4+3,5+4,5+3,5+3,5+4+4 = 39p
SW5 Pégase du Boux - VRL-14516 (3½-4-4-3½-4-4-4-4-4-4=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Caia du Boux Z - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
CH Belaine du Boux - VRL-14516 3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+5+3+3+4 = 36,5p
CH Bisou d’Ulysses - VRL-14516 3,5+3,5+4+4+4+4+3,5+4+3+3 = 36,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Libourne - turjake 4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4+3+3,5 = 36,5p
RCH Serenei - VRL-09525 3,5+4+3,5+4+3+3,5+3+3+4+4 = 35,5p
RCH Lueur du Boux - VRL-14516 4,5+4,5+4+4+3,5+4,5+4+4,5+3,5+4 = 41vp
RCH Cyklon du Boux - VRL-14516 3,5+4+4+3,5+3+4+3,5+3,5+5+4 = 38p
RCH Papyrus de Joyeux - VRL-14516 4+4,5+4+4+4+4+4,5+4+4,5+4,5 = 42p
RCH Vermillion du Blois - turjake 3,5+4+4,5+4+3+4,5+3+4,5+3,5+4 = 38,5p
RCH Cadre Noir du Roch - turjake (4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Michigan - turjake (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Piscou du Lansard - VRL-14516 (4-3½-4-3½-4-4-3½-4-3½-4=38p)
RCH Ivana Z - turjake (4-3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Cassandra Z - VRL-14516 (3½-4-4-4-3½-4-3½-3-3½-3½=36,5p)
RCH Covent Garden Z - turjake (3½-3½-4-4-4-4-3-3-4-3½=36,5p)
RCH Han Solo Z - turjake (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH K.B. Alano Z - VRL-14516 (4-3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH SPN Alastair Z - ScrewDriver (3½-3½-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=37,5p)


Pirunkorpi, 20.02.2018
Tuomarit: dookie, Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Lehmusneito - VP (5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=42p) & Vähäpellon Vaherma - VP (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=42p)
SW3 Vähäpellon Ruhtinas - VP (5-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW4 Voikiekko - VP (5-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
SW5 Hattaravillan Myrtti - VRL-01317 (4½-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
CH Kerppu - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
CH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
CH Mörkövaaran Viidakkokettu - Dimma (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
CH Vähäpellon Vallamari - VP (4-5-5-3½-4-4-3½-3½-3½-4=40p)
CH Vähäpellon Lumotar - VP (4-5-4-4-4-4-4-3-4-4=40p)
CH Vähäpellon Makee - VP (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
CH Santos F - Daisy (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
CH Elektra du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hyöky - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Mörkövahti - VP (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
RCH Seppäjärven Marmatus - Isla VRL-14577 (4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Vappulan Huiska - VP (4-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Hallakka - Dimma (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Raukkis - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Histamiini - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Mämmiwaahto - VP (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Pyörremyrsky - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Vähäpellon Sötnos - VP (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3=39p)
RCH Hengenvaaran Toffee - Hapero (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Ropeltaja - Pirunkorpi (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Vähäpellon Hurmos - VP (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Pirunkorven Riesu - VRL-08368 (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Pusuhippa - Dimma (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Aavekajo - Hapero (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Surunauha - VP (4-4-4½-4-3½-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Huvin Marianne - VRL-13320 (4-4½-4½-4-4-3½-3-3-4-3½=38p)
RCH Turmeltajan Delaja - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Kuolonkirkas - Hapero (4-3½-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Tähtikuvio - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Kaunon Pikkutakiainen - Serena (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38,5p)
RCH Huvin Saskia - Hapero (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Salatapa - VRL-13320 (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Turmeltajan Suvensointi - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-3½-4-3-4-3½=38,5p)
RCH Viipurin Tiuku - VRL-08368 (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Vähäpellon Vahevala - VP (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Mäkisuon Sinervä - VRL-01317 (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Mörkövaaran Elena - Hapero (3½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38,5p)
RCH Kärmeniemen Urma - VRL-01317 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Hengenvaaran Viaton - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Redwall Rubinte - Daisy (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
RCH Cassel BH - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p)
RCH Cranleigh Oblivion - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Serissa - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
RCH Wiesje - VRL-09525 (3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-3,5=38p)
RCH Oldfinion Prunette - yersinio (3,5-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4-3,5=38p)


Maybeck Stud, 25.12.2017
Tuomarit: Milja H., reibili, dookie

SW1 Lehmusneito - VP (5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=42p)
SW2 Voikiekko - VP (5-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Gletness Victoria - VRL-08368 (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW4 Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Mayhem Candy Cane - EmmiN. (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Soulrider MO - EmmiN. (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
CH Auberon - Lucie (4-4-4-4-3,5-3-4-4-4-4=38,5p)
CH Oakyard's Ruffles - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cenwig Athelstan - EmmiN. (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Silverhill Yoko - VRL-08368 (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Willow Sparkle - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38p)
RCH Rory - EmmiN. (3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5-3,5=37p)
RCH Shorties Lord Puccini - Liia (3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-4=37p)
RCH Huvin Racliff - EmmiN. (3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5=37p)
RCH Thordales Chacaroo - VRL-02116 & VRL-14355 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Coco Crusó - VRL-02116 & VRL-14355 (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Vincent v.d. Kronos - VRL-08368 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH BansheeHV - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3½-3-4=38,5p)
RCH Huovilan Larissa - EmmiN. (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Wyat Runaway Bride - Lucie (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Lovie Dovie MO - Lucie  (3½-3½-3½-4-4-3½-4-4-4-3½=37,5p)
RCH Yentel Sugar Lily - Jenny (4-4-3½-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=37p)
RCH Daydream's Lucy - VRL-08368 (4-4-4-3½-3-3-3½-4-4-3½=36,5p)
RCH Mangon Fairlie - Lucie (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3=37,5p)
RCH Maybecks Kylie - VRL-02116 & VRL-14355 (4-4-4-3½-3-3-3½-4-4-3½=36,5p)
RCH Cherilee - VRL-02116 & VRL-14355 (3½-4-4-3½-4-3½-4-3-3½-3½=36,5p)
RCH Kaamospeikko - VP (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3-4=40p)
RCH Karvalakkisankari - Desmi (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hupilan Kuukivi - sonya & Jere (4-5-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Turmeltajan Lumoava - VP (5-4-4-4-4½-3½-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Taikakuun Taruttu - Cery (4-5-5-4-4-3½-3½-3½-4-3½=40p)
RCH Aavekajo - Hapero (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)


Atorina, 18.02.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner -luokka:
SW1 Swancora - lottis (4-4-4,5-4-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW2 Heidseck Blason - VRL-04116 (4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39,5p)
SW3 Fanatic At - VRL-09525 (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p) & Eveline - Helo (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p) & Emmanuel - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Dancewiththedevil - Helo (4-4-4-4-3,5-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Les Misérables - Helo (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Pepito At - VRL-09525 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Stanislas '88 - Helo (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Heidseck Pol Roger - VRL-04116 (3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Sprezzatura - Sakkura (4-4-3,5-4-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Armont Rosaire - Helo (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH Noack Ramiro - lottis (4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Harbinger Wolf - Sakkura (4-4-4-4-3,5-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Sokerikuun Istan Jewel - Jayde (3,5-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH A.D. Feline - Jannica (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Nereides - lottis (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Christy Oak - VRL-09525 (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4=39p)
RCH Chardonnay '88 - Helo (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)


Beaumont, 14.02.2018
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4=40p)
SW2 Hugo v. Helmwald - sonya (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=39p) & Vulkain du Boux - VRL-14516 (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p)
SW4 Barynia d'Antesse - VRL-14516 (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p) & Aavekajo - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH 4th Dimension At - maura (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Oldfinion Wundervoll - yersinio (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Osyris du Boux - VRL-14516 (4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Reinhold II - maura (3,5-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Oldfinion Tabasco - yersinio (4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4-3,5-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Castelle - yersinio (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Queen vd Halor - yersinio (4-3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH Chancery Lane 13 - VRL-11523 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Hyöky - VRL-08368 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Santhos al-Shaqab - Almaz (4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3,5-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Beauke van Khim - Crimis (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH Idunna av Rågkross - Lucie (4-4-4-4-4-3,5-4-3-3,5-4=38p)
RCH Poniniemen End of Thunder - Jannica (4-4-3,5-4-3-3,5-4-4-4-4=38p)


Ionic, 23.1.2018
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Konstantin MPB - Jannica (4+4+3,5+5+5+3,5+3,5+4+3+3,5 = 39p)
SW2 Zachariah At - VRL-09525 (4+4+4+3,5+4+3,5+4+4,5+3,5+3,5 = 38,5p)
SW3 Damass WL - Shannon. (4+4,5+4+3,5+4+4,5+3,5+4+3+3 = 38p)
SW4 Bridges Will Burn - Mercy (3+4+4+4+4,5+4+3+3,5+4+4 = 38p)
SW5 Génevieve - VRL-09525 (3,5+4+4+4,5+3,5+3,5+5+3,5+3+3 = 37,7p)

Muut Champion-palkitut:
CH Nagrada Ionnaja - Whiladarin ratsutila (3,5+4+4+3,5+4+4+3+4+3,5+3 = 36,5p)
CH DD Forever Friendzoned - VRL-05594 (3,5+3+3,5+4+3,5+4+4+3+3,5+3,5 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Beelzebub ox - Mercy (3,5+4+4+4+4+4,5+4+3+3+3 = 37p)
RCH Stormy's King - Jannica (4+4+3,5+3+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH Zaki - VRL-09525 (4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3+3 = 36p)
RCH Bahraz AB - Whiladarin ratsutila (4+4+4+3,5+3+3+3,5+4+3+3 = 35p)
RCH Shahira Rico - Jannica (3,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 36,5p)
RCH KH Burgundy ox - VRL-10531 (3,5+4+4+3+4+4+4+3,5+3,5+3 = 36,5p)
RCH Aqila al Rayydan - Shannon. (3,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3+3+3 = 36p)
RCH Kansas City Star - Whiladarin ratsutila (3+4+4+4+3+4+4+4+3,5+3,5 = 37p)
RCH Zyprian At - VRL-09525 (3,5+4+3,5+3+3+4,5+3,5+3+3,5+4 = 35,5p)
RCH Dawnfrost Hasufel - VRL-08368 (4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+3+3,5 = 37,5p)
RCH Dawnfrost Chloe - VRL-08368 (4+4+4+3,5+3+3+4+3+3,5+3,5 = 35,5p)


Ratsutalli Lilja, 10.02.2018
Tuomarit: reibili, Milja H., taffel , dookie

SW1 Snillin Kalastaja (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW2 Lehmusneito (4-3½-4,5-4,5-4-4-4-3½-4-4=40p)
SW3 Seppäjärven Villiruusu (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
SW4 Voikiekko (4½-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=39p)
SW5 Wyat Emanuel (4+5+5+3½+3+3+3+3½+4+5 = 39p)

Muut Champion-palkitut
CH Moons Misplaced Love (3½+5+5+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½ = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Liljan Lumikreivi (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Sikuriinan Vilikatti (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Vähäpellon Makee (4-3½-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Huvin Marianne (4-4-4-4-4-3½-4-3,5-4-4=39p)
RCH Raukkis (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Snillin Aino (4-4-4½-4-4-3,5-4-3½-3½-4=39p)
RCH Kuolonkirkas (4-3½-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Syrjän Pelkotila (4-3½-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Aavekajo (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Liljan Aarretti (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Liljan Villiviikari (4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Tuulenpesän Naurukuolema (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Metsälammen Rinkkareissaaja (4+4+3½+3½+4+3½+3½+4+4+3½ = 37,5p)
RCH Vuornan Sodapop (4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Lily's Little Night of Northstar (4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH King Farling (4+3½+4+3½+4+3+4+4+3+3 = 36p)
RCH Snilli Linus (3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p)

Best Breeder-kasvattajat:

Suomenhevoset
Best Breeder: Meeri N. / Snilli (Snillin) (9-9-8-9-2½=37,5p)
Snillin Hovinarri
Snillin Tiikerililja
Snillin Aino
Snillin Ametisti

Shetlanninponit
Best Breeder: Viveka / Ratsutalli Lilja (Lily's Little) (8+9+7+6+3 = 33p)
Lily's Little Golden Sparkle
Lily's Little Night of Northstar
Lily's Little Christmas Gift
Lily's Little Christmas Story


Beaumont, 10.02.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Faustino PB - lottis (4+5+5+5+4+4+4+4+3+3 = 41p)
SW2 Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4+3½+4+3½+5+4+5+4+4+4 = 41p)
SW3 Wouters Georgina - VRL-08368 (4+5+5+5+4+3+3½+3+3½+3 = 39p)
SW4 Duanin Kultapiisku - Spookiness (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bandit HMS - Shannon. (4+5+5+5+3½+4+3½+3½+3+3½ = 40p)
RCH Lueur du Boux - VRL-14516 (4+4+4+4+3½+4+5+4+3+3½ = 39p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4+3½+3½+3½+5+4+5+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Wolf's Dollarlion - yersinio (3½+4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Elektra du Boux - VRL-14516 (3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3+3+3½ = 35p)
RCH Baronesa At - VRL-09525 (3½+4+4+4+3+3½+3½+3+3+3 = 34,5p)
RCH Aavekajo - Hapero (4+4+3½+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH Raharuhtinatar I.F. - Ida ja Perho (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Konfetti - VRL-08368 (4+4+4+3+3+3½+3½+3+4+3 = 35p)
RCH Miekannielijä - VRL-09525 (4+4+4+3½+4+4+4+4+4+3½ = 39p)
RCH Mutalan Myrkkynuoli - lottis (4+3½+4+3½+4+3½+4+4+4+4 = 38,5p)
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (3½+5+5+4+3+3½+3+3+3½+4 = 37,5p)


Ratsutalli Lilja, 11.02.2018
Tuomarit: dookie

SW1 Lehmusneito (5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=42p)
SW2 Kapeenvalkea (4½-5-5-4-4-4-4-3½-4-3½=41,5p)
SW3 Vähäpellon Ruhtinas (5-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW4 Voikiekko (5-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
SW5 Snillin Ametisti  (4½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut
CH Teilikorven Metsähinen (4-5-4-4-4-4-3½-3½-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Hengenvaaran Pahauni (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Tiusan Merkkuuri (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Mutalan Turmiouni (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Taparikollinen (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Adinan Kaneliässä (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Aavekajo (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Kaunon Villiveikko (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Liljan Aarretti (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Tukkijätkä (4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Surunauha (4-4-4½-4-3½-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Mutalan Paperinukke (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Vähäpellon Makee (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Ruusupellon Runo (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Fiktion Suviisa (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Hurmuriina (4-4-4-4-3-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Kaakkilan Kummitteleva Kummilapsi (4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½=38p)
RCH Hengenvaaran Toffee (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)

Overall Champion: Hurmeli - Eveliina VRL-13356 (4½-4-3½-4-4=20p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4½-4-2½-4½-4=19,5p)
Ridden RCH Tiuran Wilhelmiina - Penelopeia (4-4½-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Snillin Kissankello - Meeri N. (4-3½-3½-4-4=19p)


Ravitalli Rusko, 21.01.2018
Tuomarit: Sparrow-mind, dookie, Sirpa, reibili

Show winner-luokka:
SW1 Tornseglare HIP - Jannica (4,5+4+4,5+3,5+4+4+4,5+4,5+4+4,5 = 42p)
SW2 Golden Spring Boy - VRL-14534 (4+4+4+4,5+4+4+4+4+4+4 = 40,5p)
SW3 Thordales Chacaroo - Maybeck Stud (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW4 AH Kronos - Shavo (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p) & Vehkakorven Berit - Meeri N. (4+4,5+3,5+4+4+3,5+4,5+4+3,5+3,5 = 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Snillin Valpuriina - Meeri N. (4-4-4-4-4-4-3½-3-4-3½=38p)
CH Salt n' Some Toxic Poison – Casper (4+4+4+4+3+4+3,5+4+3,5+3,5 = 37,5p)
CH Cynthia Go - siinau (4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH If U Want - Meeri N. (4+4+4+4+3+4+4+4+4+4 = 39 p)
RCH Yaguar Snilli - Meeri N. (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5 = 36,5 p)
RCH Arkhelokhos Rus – siinau (3,5+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 36,5 p)
RCH Veilfire Ach - Aken ravitalli (4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 37,5 p)
RCH Joscelyne Burn – siinau (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 37 p)
RCH Crazy But Worthy - Milja H. (VRL-10674) (4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3+3,5+4 = 37 p)
RCH Purnin Retvakka - eatnama (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Snillin Valloittaja - Meeri N. (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Ruskon Hallasurma - siinau (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Ruskon Helmiina - siinau (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH AH Chione - Shavo (3½-4-4½-3½-3½-4-4-3-4-4=38p)
RCH Kliminka - Reprobate (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Toy's Svennar - reibili (4,5+4+4+4+5+4+4+4+3,5+3,5 = 40,5p)
RCH Svante Snilli - Meeri N. (4+4,5+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+4 = 39p)
RCH Neutron B - Shavo (4+3,5+4,5+5+4,5+4+3+3,5+3,5+3,5 = 39p)
RCH Järndäldens Freja - siinau (4+4+4+3,5+4,5+4+4,5+4+3,5+3 = 39p)
RCH Toy's Fionella - Meeri N. (3,5+3,5+4,5+4+3,5+4+3+3,5+4+3,5 = 37p)
RCH Toy's Birget - Reprobate (3,5+4+4,5+3,5+3,5+3+4+3+4+3 = 36p)
RCH Aken Varric - Aken ravitalli (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Narrilaivan Metsänpeikko - Aken ravitalli (4-4-3½-4-3-3-3½-3½-4-4=36,5p)
RCH Unian Hot Shot - siinau (3½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=36,5p)
RCH Cherryberry - lottis (4-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3½=37p)
RCH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3-3½=37p)
RCH Huvin Scarlatt - Maybeck Stud (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½=36,5p)


Beaumont, 10.02.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Faustino PB - lottis (4+5+5+5+4+4+4+4+3+3 = 41p)
SW2 Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4+3½+4+3½+5+4+5+4+4+4 = 41p)
SW3 Wouters Georgina - VRL-08368 (4+5+5+5+4+3+3½+3+3½+3 = 39p)
SW4 Duanin Kultapiisku - Spookiness (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bandit HMS - Shannon. (4+5+5+5+3½+4+3½+3½+3+3½ = 40p)
RCH Lueur du Boux - VRL-14516 (4+4+4+4+3½+4+5+4+3+3½ = 39p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4+3½+3½+3½+5+4+5+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Wolf's Dollarlion - yersinio (3½+4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Elektra du Boux - VRL-14516 (3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3+3+3½ = 35p)
RCH Baronesa At - VRL-09525 (3½+4+4+4+3+3½+3½+3+3+3 = 34,5p)
RCH Aavekajo - Hapero (4+4+3½+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH Raharuhtinatar I.F. - Ida ja Perho (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Konfetti - VRL-08368 (4+4+4+3+3+3½+3½+3+4+3 = 35p)
RCH Miekannielijä - VRL-09525 (4+4+4+3½+4+4+4+4+4+3½ = 39p)
RCH Mutalan Myrkkynuoli - lottis (4+3½+4+3½+4+3½+4+4+4+4 = 38,5p)
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (3½+5+5+4+3+3½+3+3+3½+4 = 37,5p)


Oldfinion Dressage, 10.02.2018
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Dagger At - VRL-09525 (5+5+4+4+5+4+5+5+3½+3½ = 44p)
SW2 Opera RHS - ScrewDriver (4+5+4+4+5+4+4+3½+3½+3½ = 40,5p) & Oldfinion Castelle - yersinio (4+5+4+4+5+4+4+3½+3½+3½ = 40,5p)
SW4 Bandit HMS - Shannon. (4+5+5+5+3½+4+3½+3½+3+3½ = 40p)
SW5 Lancia Silvers - VRL-08368 (4+4+4+4+5+4+4+3+3½+3½ = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4+3½+3½+3½+5+4+5+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Oldfinion Tabasco - yersinio (3½+3½+3½+4+4+5+4+4+4+3½ = 39p)
RCH Zyprian At - VRL-09525 (4+4+4+4+3½+4+4+3½+4+3½ = 38,5p)
RCH Rosario - yersinio (3½+3½+3+3+3½+4+5+4+4+4 = 37,5p)
RCH Maracas At - VRL-09525 (4+3½+3+3+4+4+4+3½+3½+3½ = 36p)
RCH Oldfinion Master - Shannon. (3½+4+4+4+3+3½+3½+3+3+3½ = 35p)
RCH Britania SWA - VRL-08368 (4+4+4+3½+5+4+4+3½+4+4 = 40p)
RCH Berangaria At - VRL-09525 (4+4+4+3½+4+3½+4+3+4+4 = 38p)
RCH Winifred - VRL-08368 (4+4+3½+3½+4+3½+3½+3+3+4 = 36p)
RCH Hope Silvers - VRL-08368 (4+4+3½+4+3½+4+4+3½+4+3½ = 38p)
RCH Solitaire At - VRL-09525 (4+4+3½+4+4+4+4+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Kalbers Chiquita Z - Laura VRL-11124 (3+4+4+3½+4+4+4+3+3½+2½ = 35,5p)
RCH Valeriana Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+4+4+5+4+3½+3+3½+3 = 38p)
RCH Carissa Silvers - VRL-08368 (4+4+4+4+3+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)


Vähäpelto, 05.02.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Vaherma - VP (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=42p)
SW2 Vähäpellon Ruhtinas - VP (5-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW3 Vähäpellon Vallamari - VP (4-5-5-3½-4-4-3½-3½-3½-4=40p)
SW4 Taparikollinen - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mörkövahti - VP (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
RCH Marinara - VP (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Fiktion Joukahainen - Viivuska (4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Teilikorven Metsähinen - Enni (4-5-4-4-4-4-3½-3½-4-4=40p)
RCH Wiherkankaan Pelimanni - Viivuska (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Bailuprinssi - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Vähäpellon Lumotar - VP (4-5-4-4-4-4-4-3-4-4=40p)
RCH Ruusupellon Wanelma - Ruusupellon tila (4-5-4-4-4-4-4-3½-3½-3=39p)
RCH Wiherkankaan Metsätähti - Viivuska (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=37,5p)
RCH Vähäpellon Vahevala - VP (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Laulukiero - Enni (4-5-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Ruusupellon Runo - Ruusupellon tila (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)


Beaumont, 22.01.2018
Tuomarit: Sparrow-mind, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Dastlyn F – Frida (4,5+4+5+4+4+4+4+4+4,5+4 = 42 p)
SW2 Dagger At - VRL-09525 (4+4+5+4+4,5+4+4+4+4+4 = 41,5 p)
SW3 Theotorden - siinau (4+4+4+4+3½+3½+3+2½+5+3½ = 37p)
SW4 Ruskon Helmiina - siinau (3+4+3½+3+4+3½+4+4+3+3 = 35p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ruskon Habanero - siinau (3+3½+4+4+3+3½+4+2½+4+3½ = 35p)
RCH Conqueror Z – Molly (4+4+3,5+4+5+4+3+4+4+4 = 39,5 p)
RCH Dominique At - VRL-09525 (4+4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+4 = 39 p)
RCH Dark Gilrain – Frida (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+4+4 = 39 p)
RCH Estellé du Roch – Cery (4+4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38,5 p)
RCH Sonatina At - VRL-09525 (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3 = 38 p)
RCH Jovellana - VRL-08368 (4+4+4+3+3,5+4+4+4+4+3,5 = 38 p)


Beaumont, 17.01.2017
Tuomarit: dookie, Milja H.

Show winner -luokka:
SW1 Dauphin de Valoy - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW2 Barbados du Boux - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)
SW3 Conqueror Z - VRL-14516 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p) & Bisou d'Ulysse - VRL-14516 (4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4-3,5=38p)
SW5 Nephys Z - VRL-14516 (3½-4-4-4-4-4-4-3-3-3½=37p)

Muut RCH -palkitut:
RCH Santorini Z - VRL-14516 (3-4-3½-4-4-3½-3-3-3½-3½=35p)
RCH Cassandra Z - VRL-14516 (3-4-4-4-4-3½-3-3½-3½-3½=36p)
RCH Fourtin - Kortenhorst (4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39,5p)
RCH Veridis Quo - VRL-09525 (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=38,5p)
RCH Papyrus de Jouyeux - VRL-14516 (3,5-3,5-3,5-4-4-4-4-3,5-4-4=38p)
RCH Isadora - VRL-14516 (4-3,5-4-4-4-3,5-4-4-3-3=37p)
RCH Serenei - VRL-09525 (3-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-3,5=37p)
RCH Emmanuel - yersinio (4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH François At - VRL-09525 (3,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (3,5-4-4-4-4-4-4-4-3-4=38,5p)


Moana part breds, 06.01.2018
Tuomarit: Sirpa, Sparrow-mind, Nintsu, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Gwawr Snilli (4½+5+5+4½+4½+4½+3+4½+2½+4=42)
SW2 Cairndrll Mrenin (4+4½+4+4½+4+3½+4+5+4+4=41,5)
SW3 Kerberos MPB (4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+4,5+4+3+4 = 40,5p)
SW4 Maplepath's You-Know-Who (4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3+3=38,5p)
SW5 Blackwoods Elbereth (3,5+4+4+4+4+4+4+4+3,5+3 = 38p)

Muut Champion -palkitut:
CH Hercule Poirot MPB (4+4+4+5+4+3+3,5+3+3,5+3 = 37p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Elderwood's Blue Dragon (4,5+4,5+4+4+3,5+3+4+4+4+3,5 = 39p)
RCH Konstantin MPB (4+4+3,5+5+5+3,5+3+4+3+3,5 = 38,5p)
RCH Goldsworthy Gurney MPB (4+4+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p)
RCH Pikkupellon Saphir (3+4+3+3+3,5+3+4+4+3,5+4 = 35p)
RCH Kleopatra MPB (4+4+5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 38,5p)
RCH Carleon Cream Lux (4+4+3,5+3,5+4+4+4+4+4+3,5= 38p)
RCH Hiding My Heart MPB (3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+4+3 = 37p)
RCH Fairy Flicka (4+4+3+3+3,5+4+4+3,5+4+3,5 = 36,5p)
RCH Goldie O'Gilt MPB (4+4+3+4+3,5+3,5+4+4+3+3 = 36p)
RCH Sjöbackas Audrina (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 36p)
RCH Criallt Einion (5+5+4½+4½+4½+4+3+4+3+3½=41)
RCH Arthfael Snilli (4+5+5+3+4+4½+3½+4½+3½+4=41)
RCH Acromantula HV (4+5+5+5+4+4½+3+3½+3+3½=40,5)
RCH A.D. Ocean Daniella (5+5+4+4+4+4½+3½+5+3+3=41)
RCH Paderau Siana (4+4½+4+4½+4½+5+3½+3½+2½+4=40)
RCH Llylwen Aur Pinc (4+3+5+5+4½+4+3½+3½+3+3½=39)

Overall Champion: Cherry Champagne MPB (4-4-3½-3-3½=18p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Cherry Champagne MPB (4-4-3½-3-3½=18p)
Ridden RCH Balthazar MPB (3-4-2½-3½-4=17p)

Ajoluokka:
Driven CH Patriot Act MPB (4-4-2½-4½-2½=17,5p)
Driven RCH Thea Dawn (4-4-2½-4-2½=17p)


Priton Budyonnys, 07.01.2018
Tuomarit: Sirpa, Sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 Zavita Ion - Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3+4+3,5 = 37 p)
SW2 Tsarskij Ion - Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5 = 36,5 p)
SW3 Vampir - VRL-04374 (3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 35 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vampir - VRL-04374 (3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 35 p)
RCH Priton Zero - VRL-04374 (3,5+4+3+3,5+3+3,5+3+4+3,5+3 = 34 p)
RCH Priton Raza - VRL-04374 (3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+4+3,5 = 36,5 p)
RCH Priton Tšarovnitsa - VRL-04374  (4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3+3 = 36 p)
RCH Priton Wolferine - VRL-04374 3+3+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5 = 35p

Class Winner-palkitut:
CW Priton Yelena - VRL-04374 3,5+4+4+3+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 35,5p


Atorina, 15.01.2018
Tuomarit: Milja H., Nintsu

Show winner -luokka:
SW1 Brie - Daisy (4½+5+5+4½+4½+3½+4+3½+3½+3½=41,5p)
SW2 Fucshanfall - maura (4½+4+4+5+4+4+4+4½+3½+4=41,5p)
SW3 Lehmusneito - VP (4-3,5-4,5-4,5-4-4-4-3,5-4-4=40p)
SW4 Voikiekko - VP (4-4-4-4-3,5-4-4-4,5-3,5-4=39,5p)
SW5 Harlequin Silvers - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Heidseck Steininger - maura (4+4½+4+4½+4+4+4+4+3+4=40p)
RCH Kingslayer - Penelopeia (4+4+4+4+3½+3½+3½+4+4+3=37,5p)
RCH Dorian Silvers - VRL-08368 (4+4+3½+3½+3+4+4+4+3+4=37p)
RCH Armin - sonya (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5=39p)
RCH Marmor Oak - maura (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Zachariah At - VRL-09525 (4-4-3,5-4-3,5-4-3,5-4-4-4=38,5p)
RCH Chimaera v. Helmwald - maura (4+4+4½+4+4½+3½+4+4+3+3=38,5p)
RCH Coconut Chaos - Daisy (4+4+4½+4+3½+4+3½+3½+3+4=38p)
RCH Carath Silvers - VRL-08368 (4+4+4+4½+3½+4+3½+3½+3½+3½=38p)
RCH Kaarnan Kuukiuru - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)
RCH Kalmapiru - VRL-09525 (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=38,5p)
RCH Kuningasidea - sonya (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Kahmon Helmihalla - Nenna (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Kaunon Unelmakarkuri - sonya (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Noitapolkka - VRL-09525 (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)



Armont Stud, 15.01.2018
Tuomarit: Sirpa, Milja H., dookie

Show winner-luokka:
SW1 Sugar Snap - neon (4,5+4,5+4+4,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5=41p)
SW2 Diamantez - neon (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
SW3 Reed River - neon (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4,5+5+3,5+3,5=39p)
SW4 Nonchalante - neon (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Derrick At - VRL-09525 (4+4+3,5+3,5+4+4,5+3,5+4+3,5+3,5=38p)
RCH Boreas - VRL-01272 (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5=37,5p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (3,5+4+4+4+3+3,5+4,5+4+3+4=37,5p)
RCH Jumanji - VRL-01272 (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Dark Mark PB - VRL-01272 (4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Shaman - neon (4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Fatal Woop - VRL-13320 (3,5+4+4,5+4,5+4+4+4+3,5+3+3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Valeria - yersinio (3,5+4+4+4+3,5+4,5+4+3+3+4=37,5p)
RCH Violante At - VRL-09525 (4+4+4+3+3,5+4,5+3,5+3,5+4+3=37p)
RCH Quintessence - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3=38p)
RCH Unity - yersinio (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3-3=37,5p)
RCH Diosa At - VRL-09525 (4-3,5-4-3,5-4-4-4-3,5-3-4=37,5p)

Best Breeder: yersinio / Oldfinion Dressage (Oldfinion)
Oldfinion Toronto
Oldfinion Stark Dian
Oldfinion Whartonounz
Oldfinion Double Dandy


VSN Eliittinäyttely, 31.12.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show Winner -luokka:
Elite Winner 1, VSN Elite Champion (50p) : Aslan - VRL-01811 (45p + 41,5p = 43,25p)
Elite Winner 2 (45p) : Penryffraith Arthwr - Sakkura (43p + 42,5p = 42,75p)
Elite Winner 3 (45p) : Ishtar Chacco - VRL-08368 (42p + 39,5p = 40,75p)
Elite Winner 4 (45p) : Stens Bravo - misery. & Meeri N. (40p + 40p = 40p)

RCH -palkitut (15p):
RCH Liljan Aamuhuurre - VRL-14534 (40,5p + 39,5p = 40p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (38,5p + 40p = 39,25p)
RCH Turmeltajan Lumoava - VP (38,5p + 40p = 39,25p)
RCH Acromantula HV - Hapero (44p + 40,5p = 42,25p)
RCH Bergerac du Roch - VRL-01811 (43,5p + 40p = 41,75p)
RCH 8th Circle of Hell AWB - Anarchy (41p + 40,5p = 40,75p)
RCH Oldfinion Total - yersinio (38p + 38,5p = 38,25p)
RCH Valeriana Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (38p + 38,5p = 38,25p)
RCH Aidan Deirdre - Jannica (37p + 39,5p = 38,25p)
RCH A.D. Nelly's Robert - Jannica (40p + 40p = 40p)
RCH Suviveikko - VP (39p + 40,5p = 39,75p)
RCH The Half Blood Prince AD - Jannica (39p + 39p = 39p)


Vähäpelto, 02.01.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Lehmusneito - VP (5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=42p)
SW2 Voikiekko - VP (5-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Taikakuun Taruttu - Cery (4½-5-5-4-4½-3½-3½-3½-4-3=40,5p)
SW4 Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3-4=40p)
SW5 Vähäpellon Hurmos - VP (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Vähäpellon Valenssi - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ristiretki - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Histamiini - Hapero (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Pähkinäsuklaa - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Kärmeniemen Blåsvala - Jenny (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Hengenvaaran Pahauni - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Karvalakkisankari - Desmi (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Etiäinen - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Liljan Aarretti - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Mämmiwaahto - VP (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Ventoksen Helke - Jenny (4-4-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Mutalan Turmiotar - VRL-09525 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Tuikkiva Tuulentytär - VRL-14534 (4-4-3½-3½-4-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Aavekajo - Hapero (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Surunauha - VP (4-4-4½-4-3½-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Rakkausreaktio - VP (4½-5-4-4-4-4-4-3½-4-3½=40,5p)
RCH Kaunon Pakkasakka - VRL-09525 (4-5-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Vähäpellon Valveuni - VP (4-4-5-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)


Oldfinion Dressage, 28.01.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Tabasco - yersinio (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW2 Aue - turjake (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Ishtar Chopin - VRL-11523 (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW4 Catherine Thrill - Whiladarin ratsutila (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
SW5 Poem's Harmonic - Vibaja (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Conqueror Z - VRL-14516 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Visconti von Lark - VRL-11523 (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Shaman - neon (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Armont Havardi - neon (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Cassidy Thrill - Whiladarin ratsutila (4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Illna HRW - VRL-00727 (3½-3½-4-3½-4-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH All The Lies - Natalia (3½-3½-4-4-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Oldfinion Golden Winner - yersinio (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Sokerikuun Lyanna - VRL-11523 (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Palindrome Z - Natalia (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3=38p)
RCH Redwall Ginseng - neon (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Escorant Candyholic - Vibaja (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Bellwyvern - Vibaja (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)


VSN Tuomarinäyttely, 31.12.2017
Tuomarit: dookie, taffel, reibili, Milja H.

Show Winner -luokka:
SW1 Cherrypond Cookie Crumbles - Cherrypond (5-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-4=42,5p)
SW2 Fenrir of Smithloch - dookie (4½-5-4-4-3½-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Dallas Drunk DFC - Milja H. (VRL-10674) (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW4 Priscus Fair - dookie (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
SW5 Rolwer Rewa - reibili (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)

Muut CH -palkitut:
CH Leilein Varpunen - Milja H. (VRL-10674) (4+4+3½+3½+3½+4+5+3½+4+3½ = 38,5p)
CH Turmeltajan Aavesoturi - dookie (3,5-3,5-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5=38p)
CH Lucretia - dookie (4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3+3½ = 36,5p)

RCH -palkitut:
RCH Kaksinaismoralisti - dookie (4-3,5-4-3,5-4-3,5-4-4-4-3,5=38p)
RCH Bedazzaled Wander - reibili (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5-4-3,5=37,5p)
RCH Granstad Twisted Gingersnap - Cherrypond (3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5-4=37,5p)
RCH Cherrypond Malcolm - Cherrypond (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3=37,5p)
RCH Pirunkorven Jestas - reibili (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Podalgar Fair - dookie (3,5-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-4-3,5=37,5p)
RCH Criallt Welsh Pride - Cherrypond (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-4=41p)
RCH Fred Mercury - Milja H. (VRL-10674) (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Rhediad Sugar Fluff - Cherrypond (4-3½-3½-4-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Ashblace - dookie (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Denethor Fair - dookie (4½-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Egyptian Isaac v. Pompeji - Milja H. (VRL-10674) (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Crouching Tiger - Brotherhood (4+4+4+4+4+4+3½+3½+3½+3½ = 38p)
RCH Jellonakuningas - Milja H. (VRL-10674) (3½+4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Rätvänän Ralli - Milja H. (VRL-10674) (4+3½+3½+3½+3+3½+3½+3½+4+4 = 36p)
RCH Koistilan Hallava - Milja H. (VRL-10674) (3½+4+4+2½+4+3½+4+3+4+4 = 36,5p)
RCH Radikaali Morsiusneito - Milja H. (VRL-10674) (3½+4+4+4+3½+3½+3½+3+4+3½ = 36,5p)
RCH Unian Valotus - Milja H. (VRL-10674) (3+4+3½+4+3+3½+4+3½+4+3½ = 36p)
RCH Criminal Solar Eclipse - Milja H. (VRL-10674) (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Radimír - reibili (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Wolf's Outro - Milja H. (VRL-10674) (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Vincent RGE - Milja H. (VRL-10674) (4-4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Gwalch Dathliad - Cherrypond (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Rjazán Vjacheslav - reibili (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)


Adina, 15.12.2017
Tuomarit: Nintsu, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Damass WL (4½+5+4½+4+4½+4½+3+4+3+3½=40,5p)
SW2 Shahira Rico (4,5+4,5+4+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 40,5p)
SW3 Ferino ox (4+5+4½+4+4+5+3+4+3+4=40,5p)
SW4 MJA Pilgrim (5+5+4+4½+4+4+3½+4+2+3=39p)
SW5 Sahria ox (4+4,5+3+4+4,5+4+4+3,5+3,5+3 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ventik ox (4+4+4+4+4+4+4+4+3+4=39)
RCH Lucjan WL (4+4+3+3½+4+4+4+3+3½+3=36)
RCH Godzilla ox (3½+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3½+3½=36)
RCH KH Saif al-din (4+5+4+4½+3+5+4+4+3+4=40,5)
RCH Zaki (4+4+4+4+4+4+3½+4+3+3½=38)
RCH Stormy's King (4+4+3½+4+3½+4+3½+4+4+3½=38)
RCH Zenya Akim al Qismat (4+5+4+5+4+4½+4+4+3+2½=40)
RCH Malak Jafar (4+4+4+4+4+4+3½+4+3½+3½=38,5)
RCH Narza Orayan ox (4+3½+4+4+4+4½+4+4+3+3½=38,5)
RCH Génevieve (4+4+4,5+5+4+3,5+4,5+4+2+3 = 38,5p)


Maybeck Stud, 14.01.2018
Tuomarit: reibili

Show winner-luokka:
SW1 Edwina V - Maybeck Stud (4½-4-4½-4½-4½-4-4½-3½-3½-3½=41p)
SW2 Thordales Chacaroo - Maybeck Stud (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
 SW3 Xeraphin v. Moons - lottis  (3½-4½-4-3½-4-4-3½-4-4-4=39p)
 SW4 Silverhill Yoko - VRL-08368 (4-4-4-4-3-4-4-3½-4-4=38,5p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Hassan Bluff - Riella (4-4-4-4½-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Coco Crusó - Maybeck Stud (4-4-4-4-3-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Egyptian Isaac v. Pompeji - Milja H. (VRL-10674) (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Huvin Noctis - Mustasuo (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Vigor v. Nooboog - Milja H. (VRL-10674) (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38,5 p)
RCH Hollabar Remus - Riella (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hassulan Pearl Bae - lottis (3½-4-4-4½-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Maybecks Edelraute - Maybeck Stud (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Cherryberry - lottis (4-4-4-3½-4-4-4-3-3½-4=38p)
RCH Päivärinteen Beatrix - Riella (4-4-4-4-3½-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Dath Feiteach - Mustasuo (3½-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=38p)


Alondra, 26.12.2017
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Reed River - neon (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p) & Siren von Lark - VRL-10878 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
SW3 Mario von Lark - VRL-09525 (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p) & Wolf's Dollarlion - yersinio (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
SW5 Via dell'Amore - VRL-10878 (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3-3,5=37,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Fliederhof Bismarck - VRL-10878 (4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
CH Bianca von Lark - yersinio (4-3,5-4-4-4-3-4-3,5-3,5-4=37,5p)
CH Dornröschen - VRL-10878 (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sturmfrei - VRL-10878 (3,5-4-3-3,5-3,5-4-4-3,5-4-4=36p)
RCH Rigoletto - VRL-10878 (4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5=37p)
RCH Burghof Gertrude - VRL-10878 (3,5-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5-3=37p)
RCH Agrona - VRL-10878 (4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-3-3=36,5p)
RCH Geheimniswächter - VRL-10878 (3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-4=37p)
RCH Kornelia von Lark - yersinio (4-3,5-3,5-3,5-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4=36,5p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Tabasco - yersinio (4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (3,5-4-4-4-4-4-4-3-4=38,5p)
RCH Visconti von Lark - VRL-11523 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Oldsfell's Royal Drama - Jannica (4-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Scoville - neon (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH A.D. Feline - Jannica (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Oldfinion Mallory - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Oldfinion Rosabel - VRL-10878 (3,5-4-4-4-4-4-3-4-4-4=38,5p)
RCH Libertinage At - VRL-09525 (4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Queen vd Halor - yersinio (4-3,5-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=38,5p)
RCH A.D. Fedrianne - yersinio (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5=38p)


Auric Dressage, 21.01.2018
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Orion Silvers (5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=40,5p)
SW2 Charcoal (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3,5=39,5p)
SW3 Queen vd Halor (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
SW4 Saranella (3,5-4-4-3,5-4-4-4-4-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH C8H10N4O2 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Dominique At (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Oldfinion Double Dandy (4-4-4-4-5-4-4-3,5-3-3=38,5p)
RCH Oldfinion Masterpiece (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Clayton Braden (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Go For Gold (4-3,5-4-4-3-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Carath Silvers (4-4-3,5-4-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Synthetica (3,5-4-4-4-3-4-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Brie (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3-3,5=38p)
RCH Heidelbeere (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4=37,5p)
RCH Prada II (3,5-3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Versailles (3-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5=37,5p)


Vaniljavaara, 6.12.2017
Tuomarit: sparrow-mind, Sirpa

Show Winner-luokka:
SW1 Moana's Unforgivable - Nintsu  (4,5+4,5+4+4+5+4+5+5+3,5+3,5 = 43p)
SW2 Tar Mwyalchen - VRL-11523 (4,5+5+4+4,5+3,5+3+4,5+5+4+3 = 41p)
SW3 Katastrofin Inari - VRL-13320 (4+4+5+4,5+4+3,5+4+4+4+4 = 41 p)
SW4 Mayson's Haleigh - Nintsu (4,5+4+4+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 39 p)
SW5 Vuornan Bourbonboom - Isla (4+5+4+4+4+3+3,5+4+4+3,5 = 39 p)

Muut Champion-palkitut:
CH Vuornan Burrritoes - Liia (4+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5 = 38,5 p)
CH Moana's Trickster - Nintsu  4,5+4+3,5+4,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3,5 = 39p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jokikosken Larry - lottis (4+4,5+4+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3 = 38,5 p)
RCH Waterloo - Penelopeia (4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 38 p)
RCH Hyrrinmyrrin - VRL-13320 (4+4+4+4+3+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37,5 p)
RCH Metsälammen Rinkkareissaaja - Meeri N. (4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5 = 38 p)
RCH Fidelin Stardust Soldier - Penelopeia (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3+3 = 37,5 p)
RCH Maybecks Titmus - Liia (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 37,5 p)
RCH Huurremetsän Twisha - Penelopeia (3+4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+4 = 38 p)
RCH Dorothie Bae - lottis (4+4+4+3,5+4+3,5+4+3+3,5+3,5 = 37 p)
RCH Sadun Cruella - lottis (4+4+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3 = 36,5 p)
RCH Cherryberry - lottis (4+4+4+4,5+4,5+4+3,5+3+4+3 = 38,5 p)
RCH Jussilan Biscamine - Penelopeia (3,5+4+4+4+4+3+3,5+4+4+3,5 = 37,5 p)
RCH Haywen Stardust - Penelopeia (3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4+4+3,5 = 37 p)
RCH Black Hill's Fairfax - Penelopeia 4,5+4,5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38,5p
RCH Aelwen Edoras - Ada 4+4,5+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3 = 37p
RCH Newport Bryste - Liia 3,5+4,5+4+4+4+3+3+4+3,5+3,5 = 37p
RCH Laomedeia's Galatea - Nintsu 4,5+3,5+4+4+4+3,5+4+4+4+3,5 = 39p
RCH Penlan Cannaidd - VRL-11523 4,5+4+3+4+3,5+4+4+4+3,5+4 = 38,5p
RCH Amatheon - Penelopeia 4+4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 37p
RCH Brunnby Doublemint Crumbs - Liia 4,5+4+3,5+3,5+4,5+3+4+5+4+4,5 = 40,5p
RCH Goldrock Ebbwe - VRL-11523 4+4+4,5+4+3,5+3,5+4+3+3,5+3,5 = 37,5p
RCH Fairy Flicka - Katariina A. 4+4+3,5+3+4+4+5+4+3+3 = 37,5p


Adina, 30.11.2017
Tuomarit: dookie, Sparrow-Mind, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Svimlende (5+5+5+5+5+4+4+3½+4+5 = 45,5p)
SW2 Sitka (4+5+5+4+3½+3½+4+3½+5+4 = 41,5p)
SW3 Talvian Bomull (4+5+4+4+4+3½+4+4+5+3½ = 41p)
SW4 Norrbys Róarr (4+5+4+3½+4+4+3½+4+5+3½ = 40,5p)
SW5 Basingstoke (4+4,5+4,5+4+4+4+4,5+3,5+4+3 = 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH A.D. That's What You Get (4-5-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
CH Vivid Apetite (4-5-4-4-3½-4-4-3-4-3½=39p)
CH Cut the Cuteness (4+5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 38,5p)
CH Crampton Boncilla (4+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3 = 38,5p)
CH Meostat Agron (4+4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5 = 38,5p)
CH Talvian Unikt (4+3+3½+3+4+4+4+4+4+3½ = 37p)
CH Larrakeyah Ion (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3-3½=36,5p)
CH Bhana-Phrionnsa Ion (3½-4-3½-4-3-4-3½-3½-3½-4=36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jaevla PM (4+5+4+4+4+4+4+4+3½+4 = 40,5p)
RCH Halldor LAC (5+5+4+3½+3½+3½+3½+4+4+3½ = 39,5p)
RCH Ponytime Nico (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4 = 39,5p)
RCH Derian Malvin (4+5+4+3½+3½+3½+3½+4+4+3½ = 38,5p)
RCH Suaimhneach Ion (4-4-3-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Rozsa Ion (4+4+5+4,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3 = 38,5p)
RCH Lágy Ion (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+4 = 38,5p)
RCH Ironsky Ion (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5 = 38,5p)
RCH Brackholme Norman II (4-5-5-4-4-4-4-2½-3-2½=38p)
RCH Miss Sofie (3½+5+4+4+4+3½+4+3½+3½+3 = 38p)
RCH Kruunun Hedevig (3½+4+4+4+3½+3½+5+3½+3+4 = 38p)
RCH Ionin Kimmo (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3 = 38p)
RCH A.D. Double Joy (4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3+4 = 38p)
RCH Angren Raphaël (4+4+3+4+3,5+4+4+4+3,5+4 = 38p)
RCH Ceann-Cinnidh Ion (4-4-3½-4-4-4-4-3-3½-3½=37,5p)
RCH A.D. Filled With Extra (3½-4-4½-3½-3-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Crampton Sassella (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 37,5p)
RCH Trze Klavdiya (3,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Angren Ethan (3,5+5+4+4+3,5+4+4+2,5+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Picoto (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-2=37p)
RCH Maldwyn Abyss (4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 37p)
RCH Thorleif v.d. Trondheim (3½+4+3+3½+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Derian Tyrion (3½+3½+4+3½+3½+3½+3½+4+4+3½ = 36,5p)
RCH Daniela (3-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=36,5p)
RCH Cassandra (3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+3+3+4 = 36,5p)
RCH Himala's Beautiful (4+4+3½+3+3½+3½+4+3+4+3½ = 36p)
RCH Talvian Fangorn (4+3½+4+3½+3½+3½+3½+4+3+3 = 35,5p)
RCH Angren Svanhild (3½+4+3½+3½+3+3½+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH Derian Thora (3½+4+3½+3+3½+4+4+3+4+3 = 35,5p)
RCH Jamaica NIP (3½+4+3½+3½+3+3½+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH A.D. Rob-Roy (4-5-4½-4-3-0-4-4-3½-3=35p)
RCH Summerstorm's Stella (3½-4-3½-3½-3½-3-3½-3-4-3½=35p)
RCH Derian Magnar (3½+4+3+3+4+3½+3½+3+4+3½ = 35p)
RCH Kiss Then Miss (3½-4-3½-3-3-3½-3½-3-3½-3½=34p)
RCH Amber (3-3½-3-3½-3-4-3½-3-3½-4=34p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Eadwulf Ion (5-5-2½-4-2½=19p)
Ridden RCH Talvian Bomull (4-4-3½-4-2½=18p)


Rajaton, 10.12.2017
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Kuolonkirkas - Hapero (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW2 Puna-Pätkä - Jannica (4-5-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Aavekajo - Hapero (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW4 Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW5 DTN's Puck - Jannica (4+3½+3+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Sura - VRL-13320 (3+4+4+4+3½+3½+4+3½+3+3 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Adinan Kaneliässä - VRL-14534 (4-5-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Viisikon Hukkalapsi - Riella (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Kesäyön Myrsky - VRL-14534 (4-4½-4-4-4-3½-4-3-4-4=39p)
RCH Liljan Kumkvatti - Desmi (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Tiilikan Lakritsitanko - Riella (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hämärän Varjo - Jannica (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3=38p)
RCH Lamourin Julia - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Vedenvalo - Riella (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Seppäjärven Sudenlento - Desmi (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-4-4=37,5p)
RCH Kahmon Hunajaheinä - nekota (4½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Liljan Aamuntaika - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=37,5p)
RCH Runon Juliet - Jannica (3½-4-3-4-3½-4-4-3½-4-4=37,5p)
RCH Islands Frisco Sour - VRL-11523 (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Sakenor Krite - Riella (3½+4+3½+3+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 35,5p)
RCH A.D. Smokey - Jannica (3½+4+5+4+3+3+3½+3+3+3 = 35p)
RCH Laplace Nira - Hapero (3+4+4+3+3½+3½+3½+3+4+3 = 34,5p)
RCH Mangon Chi Chi - VRL-11523 (3+4+4+4+3+3½+4+3+3+3 = 34,5p)


Duán Stable, 16.12.2017
Tuomarit: Milja H., Sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 Dasha Ach - reibili (4+4+4+4,5+4+4+4+4+4+4 = 40,5 p)
SW2 A.D. Estellen Antonio - Jannica (4-4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5=39p)
SW3 Duanin Mielipidevanki - reibili (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38,5p)
SW4 Lily Perfect Rus - siinau (4+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38 p)

RCH If U Want - Meeri N. (4+4+4+4+3+4+4+4+4+4 = 39 p)
RCH Snillin Viikari - Meeri N. (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Snillin Valpuriina - Meeri N. (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38p)
RCH Duanin Lohdutus - reibili (4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Liian Näppärä - Fiona (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH EP Vilperiina - Meeri N. (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3-3,5=37,5p)
RCH Ruskon Vauhti-Hirmu - Enni (4-3,5-3,5-4-4-4-4-4-3-3,5=37,5p)
RCH Wyvern Ach - Aken ravitalli (4+4+3+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 37,5 p)
RCH Radical Perfect Love - siinau (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 37 p)
RCH Amelia Ach - Aken ravitalli (3,5+4+4+4+3+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 36 p)
RCH Wolfburn Ach - Aken ravitalli (3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4 = 36 p)
RCH Radical Perfectly Random - Milja H. (VRL-10674) (3,5+3,5+4+3+3,5+3,5+4+3,5+3+3 = 34,5 p)


Maybeck Stud, 24.12.2017
Tuomarit: Milja H., reibili

Show winner-luokka:
SW1 Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW2 Thordales Chacaroo - VRL-02116 & VRL-14355 (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5=38,5p) & Mooncloud's Mudcake - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4=38,5p)
SW4 CH Coco Crusó - VRL-02116 & VRL-14355 (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4=38,5p) & Silverhill Yoko - VRL-08368 (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Yentel Sugar Lily - Jenny (4-4-3½-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Banshee HV - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3½-3-4=38,5p)
RCH A.D. Golden Fairy Tale - Jannica (3½-4-4-4-3-3½-4-3½-4-4=37,5p)
RCH Lovie Dovie MO - Lucie (3½-3½-3½-4-4-3½-4-4-4-3½=37,5p)
RCH Tella - Jannica (3½-4-3½-3½-3½-3½-4-4-4-3½=37p)
RCH Ruskamäen Stellar - VRL-02116 & VRL-14355 (4+4+5+4+3+3+3½+4+2+4 = 36,5p)
RCH Laplace Nira - Hapero (3½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½-4-3½=36,5p)
RCH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (4+4+4½+4+4+3½+4+4+3½+3½ = 39p)
RCH Mangon Emerald Envoy - Liia (4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4-3½=38p)
RCH Daydream's Lucy - VRL-08368 (4-4-4-3½-3-3-4-3½-4-4=37p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38p)
RCH Caribo - Jane (4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-4=37,5p)
RCH A.D. Discount - Jannica (4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-3,5-3,5-4=37,5p)
RCH Willow Sparkle - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38p)
RCH DTN's Puck - Jannica (3,5-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4=37,5p)
RCH Shorties Lord Puccini - Liia (3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-4=37p)
RCH Haruki Kingu - Miisu (4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Vuornan Teddy&Bear - Liia (4-4-3,5-4-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5=37,5p)
RCH Mooncloud's Loki - VRL-08368 (3,5-3,5-3,5-4-3,5-3-4-3,5-3,5-4=36p)


Huvitutti, 31.12.2017
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Syrjän Kohtalonkiertäjä - VRL-13320 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p) & Huvin Marianne - VRL-13320 (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=39p)
SW3 Kaarnan Kuukiuru - VRL-08368 (3,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)
SW4 Kaunon Unelmakarkuri - sonya (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Halavainen - Serena (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Kauhukuva HV - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=39p)
RCH Fiktion Suojelius - sonya (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Seppäjärven Perikato - sonya (3,5-4-3,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4=38p)
RCH. Liljan Kumkvatti - Desmi (3,5-3-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-4=37p)
RCH Tervasenkeli - Serena (4-4-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5=39p)
RCH Aavekajo - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Vilijaana - Jenny (4-3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Huvihuuma - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Nupun Mortteli - sonya (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3-3,5=38p)
RCH Hengenvaaran Viaton - Hapero (3,5-4-3,5-4-4-3,5-4-4-3,5-4=38p)


Vähäpelto, 15.12.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Lehmusneito - VP (5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=42p)
SW2 Voikiekko - VP (5-4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Turmeltajan Lumoava - VP (5-4-4-4-4½-3½-4-3½-4-4=40,5p)
SW4 Rakkausreaktio - VP (4½-5-4-4-4-4-4-3½-4-3½=40,5p)
SW5 Kaamospeikko - VP (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3-4=40p) & Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3-4=40p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Vappulan Huiska - VP (4-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Pähkinäsuklaa - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Kottarainen - VRL-08368 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3=38p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Liljan Kumkvatti - Desmi (4-5-4-3½-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Vähäpellon Hurmos - VP (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Etiäinen - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Vähäpellon Valenssi - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Vähäpellon Makee - VP (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Huvitutin Torkku - Hapero (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Hengenvaaran Vimpura - Hapero (4-4-3½-4-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Vähäpellon Valveuni - VP (4-4-5-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Aavekajo - Hapero (4-5-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-3½=39p)


Atorina, 26.12.2017
Tuomarit: Milja H.

Show winner -luokka:
SW1 Teilikorven Metsähinen - Enni (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39,5p)
SW2 Tervasenkeli - Serena (4-4-3,5-4-4-4-4-4-4-3,5=39p)
SW3 This is a Cult - Penelopeia (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p) & Coconut Chaos - Daisy (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=38,5p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Dominique At - VRL-09525 (4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Chelmsford Beorn - Jenny (4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-3-4=38p)
RCH Hans v. Helmwald - sonya (3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5-4=37,5p)
RCH Dark Maya - Penelopeia (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Hukkapuron Daveney - Jenny (4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-3,5-3,5=37,5p)
RCH Bloemendaal Kalihi - sonya (4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Halavainen - Serena (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Isänmaan Toivo - Penelopeia (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Ristiretki - Jenny (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Aron Paronitar - Penelopeia (4-4-4-3,5-4-3,5-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Vilijaana - Jenny (4-3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Hengenvaaran Viaton - Hapero (3,5-4-3,5-4-4-3,5-4-4-3,5-4=38p)


Maybeck Stud, 20.12.2017
Tuomarit: reibili, Milja H.

Show Winner-luokka:
SW1 Cloud Chaser - VRL-02116 & VRL-14355 (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p) & Päivärinteen Timi - VRL-02116 & VRL-14355 (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Thordales Chacaroo - VRL-02116 & VRL-14355 (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-4-4=38,5p)
SW5 Huurremetsän Twisha - Penelopeia (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3-4=38p)
RCH Haywen Stardust - Penelopeia (4-3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Mangon Spellbound - VRL-14534 (3,5-4-4-4-3-3,5-4-3,5-3,5-4=37p)
RCH FM Nonparell - Jannica (3,5-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4=38p)
RCH Yentel Sugar Lily - Jenny (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-3-3,5=37p)
RCH Carlisle Noelle - VRL-08368 (3,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5-4-3-3,5=36,5p)
RCH Fridan Mirasol - Frida (3,5-4-4-4-3-3,5-4-3,5-3,5-4=37p)
RCH Jussilan Biscamine - Penelopeia (3,5-4-4-3,5-4-3-4-4-3-4=37p)
RCH Päivärinteen Päivänpaiste - Jannica (3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-3,5=36,5p)
RCH Silverhill Yoko - VRL-08368 (4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½= 40p)
RCH A.D. Mushroom Oscar - Jannica (4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Oakyard's Ruffles - VRL-08368 (4-4½-3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½= 38p)
RCH Mooncloud's Rufus - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-3-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Ludde - VRL-14534 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH A.D. Discount - Jannica (4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½-4=38p)
RCH Vaniljavaaran Caramel Biscuit - Penelopeia (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH DTN's Puck - Jannica (4+4+3½+3½+4+4+4+4+3½+3½=38p)
RCH Funfair's Frost Flip - VRL-14534 (3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-4-3½=37,5p)


Teilikorpi,  20.12.2017
Tuomarit: Milja H.

SW1 Vaniman Vaimoainesta - Penelopeia (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW2 Teilikorven Metsähinen - Enni (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39,5p) & Kesäyön Myrsky - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39,5p) & Hattaravillan Myrtti - VRL-01317 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hengenvaaran Mohikaani - Hapero (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hupilan Werneri - Penelopeia (4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4-4-3,5-3,5-4-4-4,5-4-3,5-4=39p)
RCH Liljan Lumikreivi - VRL-14534 (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Tukkijätkä - Enni (3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4=38p)
RCH Liljan Satuprinssi - VRL-08368 (3,5-3,5-4-4-4-4-4-3-4-4=38p)
RCH RH Valkyyria - VRL-01317 (4-4-4-3,5-4,5-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Mutalan Karona - nekota (4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Seppäjärven Villiruusu - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3,5=39,5p)
RCH Kivikon Suvetar - nekota (3,5-4-4-4-4-4-3,5-4-4-4=39p)
RCH Fiktion Suviisa - VRL-14534 (4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)

    
Oldfinion Dressage, 17.12.2017
Tuomarit: Milja H., dookie

Show winner-luokka:
SW1 Brokeback Sacrifice - Manaaja VRL-14336 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW2 Siren von Lark - VRL-10878 (4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p) & Reed River - neon (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
SW4 Valeriana Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-4,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=39p)
SW5 Oldfinion D. Swunsch - Anarchy (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wolf's Dollarlion - yersinio (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
RCH A.D. Feline - Jannica (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Deaf Beat - dookie (4-3,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4=38,5p)
RCH Oldfinion Golden Winner - yersinio (4-4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5=39p)
RCH Oldfinion Rosabel - VRL-10878 (3,5-4-4-4-4-4-3-4-4-4=38,5p)
RCH Jubilant von Fatima - dookie (3,5-4-4-4-4-4-4-4-4-3=38,5p)
RCH Libertinage At - nekota (4-4-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Oldfinion v. Celian - Loitsulähde (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4=39p)
RCH Oldfinion Mallory - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5=38,5p)
RCH Ephemeral Forgetable - reibili (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
RCH Visconti von Lark - VRL-11523 (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH 8th Circle of Hell AWB - Anarchy (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Mario von Lark - nekota (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p)
RCH 8th Commandment MHW - Anarchy (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Oldfinion D. Damion - Sonja.P (4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4-4=39p)

Overall Champion: Oldfinion Masterpiece - yersinio (4½-4-2½-4-4½=19,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Forget It Dear - Sonja.P (4-4-3-3½-3=17,5p)
Ridden RCH Iconia - yersinio (4-4-2½-4-4½=19p)
Ridden RCH Oldfinion Tessa - Jannica (3½-4-3-3½-3½=17,5p)


VSN Harjoitusnäyttely, 27.10.2017
Tuomarit: taffel

Show Winner -luokka:
Acromantula HV - Hapero (4+5+5+5+5+5+3½+4+3½+4 = 44p)
Liljan Aamuhuurre - VRL-14534 (4+4+4+5+3½+4+4+4+4+4 = 40,5p)
Piranhai Philip - dookie (5+5+4+4+4+3½+3½+3+3½+3½ = 39p)
Petite Lé Sprize - VRL-08368 (3½+4+4+3½+4+4+4+4+4+3½ = 38,5p)
Derian Tyrion - Desmi (3½+4+4+3½+3½+3½+3+4+4+3½ = 36,5p)

RCH -palkitut:
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (3½+4+5+4+3+3½+3½+3+3½+4 = 37p)
RCH Liljan Aarretti - VRL-14534 (3½+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Mämmiwaahto - Kortenhorst (3½+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3+4 = 36,5p)
RCH Fourtin - Kortenhorst (4+4+3½+3½+4+4+4+3½+3+3 = 36,5p)
RCH Eric v. Donauell - sonya (3½+4+3+3½+4+3½+4+3½+3½+4 = 36,5p)
RCH Valar Dohaeris - Desmi (3½+3½+4+3½+4+4+3½+3+3½+3½ = 36p)
RCH Ventik ox - Jannica (4+4+4+3½+4+4+4+4+3½+4 = 39p)
RCH Akatosh - dookie (3½+4+3½+3½+4+4+3½+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Psycho Act xx - Nintsu (3+4+4+3½+3½+4+4+3+3½+3½ = 36p)
RCH Derian Alvis - Hapero (3½+4+4+4+3½+3½+3+3+4+3½ = 36p)
RCH Talvian Gaustafr - Kortenhorst (3½+4+4+4+3½+3½+3+3+4+3½ = 36p)
RCH Tuiskulan Amaethon - felissa (4+5+5+5+4+4+3½+4+4+3 = 41,5p)
RCH Dawnfrost Draco - VRL-14534 (4+5+4+4+4+3½+4+4+3½+3 = 39p)
RCH Dawnfrost Rocky - VRL-08368 (3½+4+3½+3½+5+4+4+4+3½+4 = 39p)


VSN Harjoitusnäyttey, 25.10.2017
Tuomarit: dookie

Show Winner -luokka:
SW1 Habitude Pomp - Spookiness (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Liljan Manteli - VRL-14534 (4½-5-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=40p)
SW3 A.D. Seeleybooth - Elli L. (4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
SW4 You Win Or You Die KHW - Ida (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
SW5 Hannibal - taffel (3½-4-3-4-3½-4-4-4-4-4=38p)

RCH -palkitut:
RCH Fiktion Vilkku - VRL-05594 (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Riiviöiden Ranttalityttö - Granstad (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (4-4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Staffan - yersinio (4-4-3½-4-4½-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH Valar Dohaeris - Desmi (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3=38p)
RCH Finnegan of Smithloch - Desmi (3½-4½-5-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Ás frá Sauðárkróki - Krafla (3½-4-4½-4-3½-4-3-3-4-4=37,5p)
RCH Chocoholic Cram! - Spookiness (4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-4-3½=37p)
RCH Acromantula HV - Hapero (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Vivid Apetite - VRL-05594 (4-5-4-4-3½-4-4-3-4-3½=39p)
RCH Cherrypond Top Notch - Cherrypond (3½-4-5-4-4-4-3-4-4-3=38,5p)
RCH Cresendo's Skafloc - Suvi (4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3=37,5p)
RCH Valerie - Julia (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3-3½=37,5p)
RCH Angren Midsummer Sun - VRL-05594 (3½-3½-3-4-3½-4-3-3½-4-4=36p)

Overall Champion: Cedion Bore Mai - VRL-05594 (3-5-2½-4-2½=17p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Cedion Bore Mai - VRL-05594 (3-5-2½-4-2½=17p)
Ridden RCH Be Mine - Jannica (3½-3-2½-4-2½=15,5p)

Ajoluokka:
Driven CH Hirttivaaran Tähtisumu - VRL-05594 (3½-4-2½-3½-2½=16p)


Alondra, 12.11.2017
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 4,5+4+4+3,5+4+4,5+4,5+4,5+3,5+4 = 41p
SW2 Samorn Zaire - VRL-10878 4,5+4+4+3+4+4+5+4+4+4 = 40.5p
SW3 Oldfinion Bellary - VRL-10878 4,5+4+4+3+4+5+4,5+4+3+4 = 40p
SW4 Via dell'Amore - VRL-10878 4+4+4+4+4,5+4+4+4+3,5+4 = 40p
SW5 Fliederhof Bismarck - VRL-10878 4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5 = 38p

Muut Champion-palkitut:
CH Brigitte - VRL-10878 3,5+4+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sturmfrei - VRL-10878 3,5+4+3+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 36p
RCH Rigoletto - VRL-10878 4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 36,5p
RCH Staffan - yersinio 4,5+4+4+4+4+4+4,5+4+3+3,5 = 39,5p
RCH Oldfinion Total - yersinio 4+4+4,5+3,5+3,5+3+4+3,5+3,5+3,5 = 37p
RCH Lord Razzmatazz - VRL-10878 3+3,5+3,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3+3 = 35p
RCH Mercedes Rewa - reibili 3,5+4+4+3+3,5+4+3,5+4+4+4 = 37,5p
RCH Oldfinion Prunette - yersinio 4+4+4+3,5+3,5+3+4,5+3,5+3+3,5 = 36,5p
RCH Oldfinion Golden Winner - yersinio 4+4+3,5+3,5+3+4+4+3,5+3,5+3 = 36p


Vinkavuo 10.10.2017
Tuomarit: taffel, dookie, Sirpa

SW1 Wyat Soul Sacrifice - Saila (5+5+5+5+4+3½+4+5+4+3½ = 44p)
SW2 Tuiskulan Amaethon - felissa (4+5+5+5+4+4+3½+4+4+3 = 41,5p)
SW3 Staffan - yersinio (4,5+5+4+3,5+4,5+4,5+5+4+3+3 = 41p)
SW4 RH Valkyyria - VRL-01317 (4½-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW5 Gottfried - Desmi  (4-5-5-3½-3½-4-4-4-3½-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Snillin Hovinarri - Meeri N. (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
CH Runon Melviira - VRL-01317 (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
CH Torniquet Yave - Otterley (4+4+4+4+3,5+5+4,5+3,5+4+4 = 40,5p)
CH Liljan Usva - VRL-14534 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
CH Viikatteenkantaja - Shady (4-4½-4-4-4-4-4-3-4-4=39,5p)
CH Valeriana Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+4+4+5+4+3½+3+3½+3 = 38p)
CH Rebelle - yersinio (4+4+4+5+4+3½+3½+3+3+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Siipiratas - rukkanen (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Ruosteessako - Natalia (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Hengenvaaran Hallakka - Dimma (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH Snillin Kalastaja - Meeri N. (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Sadun Kovu - rukkanen (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Kuuralehdon Pakkanen - Penelopeia (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Kevätjekku - meea (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Runon Jalmari - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Hortensian Rohtosumu - Enni (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Hamahelmisimpukka - rukkanen (4-4½-4½-3½-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Villahaan Mymmeli - Meeri N. (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Linnanneitoperhonen - Natalia (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Turmeltajan Delaja - Dimma (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Pirunkorven Pääkallokiitäjä - VRL-03745 (3½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Liljan Miniunelma - rukkanen (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Oldfinion Total - yersinio (4+4+4,5+3,5+3,5+3,5+4+5+3,5+4,5 = 40p)
RCH Lancaster F - Dimma (4+4+4+4+3,5+4+3+4+4+3,5 = 38p)
RCH Tarragon W - Saila (3,5+4+3+3+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 35,5p)
RCH Calais - Waldenfeld (4+4+4+4+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 37p)
RCH Galaro vd Shadow - VRL-00096 (4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3+4 = 36,5p)
RCH Grand Theft - Crimis (3,5+3,5+4+4+4+3,5+4,5+3+3+3,5 = 36,5p)
RCH Escalate Sy - Saila (3½+4+3+4+3½+4+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Wera v. Helmwald - Desmi (3½+4+4+3½+3+3½+4+3½+3½+3½ = 36p)
RCH Chancery Lane 13 - VRL-1152 (3½+3+3+3+3½+4+4+3+4+3½ = 34,5p)
RCH Silvertop Narcissa - VRL-08368 (4+4+3½+4+3½+3½+4+3+3½+3 = 36p)
RCH Hukan Cherrychip - VRL-03745 (3½+4+3+3+3½+4+4+3½+4+3½ = 36p)
RCH Serenity Frozen North - Dimma (3½+4+3½+3½+4½+3+3½+3+3½+3 = 35p)
RCH Slytherin Aragog - Shady (4+5+5+4+4+4+3½+3½+4+4 = 41p)
RCH Llygedyn Morgath Wen - VRL-08368 (4+5+5+5+4+4+3+3½+4+3½ = 41p)
RCH Llwydd Tarquin - Elli L. (4+5+5+4+5+4+3½+3½+3½+3½ = 41p)
RCH Drallion - VRL-03745(4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Whiteton Bryon - Sakkura (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Idrus 'B - VRL-11523 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Cenwig Athelstan - EmmiN. (4+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40p)
RCH Lily's Little Night of Northstar - VRL-14534 (4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Snilli Linus - Meeri N. (3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p)    

VSN Harjoitusnäyttely, 15.11.2017
Tuomarit: reibili

Show Winner -luokka:
SW1  Snillin Tornihuhu - VRL-10531 (4½-5-5-4½-4-4-4-4-4-4=43p)
SW2 Seppäjärven Havu - Daisy (4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW3 Oldfinion Masterpiece - yersinio (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Magnum Stardust JL - Hapero (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Varjolilja - Elli L. (4½-4-4-4½-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero – Hapero (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p) 
RCH Liljan Aarretti - VRL-14534 (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Oldfinion Tabasco - yersinio (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Julian RA - Daisy (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Biohazard Prime - VRL-10531 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Constantine Ach - aksu (4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
RCH Kuolo Tulloo KAS - VRL-10531 (4-4½-4-3½-3-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH A.D. Estellen Antonio - Jannica (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4= 38,5p)
RCH Vinhan Basil - Elli L. (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p) 
RCH Acromantula HV - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p) 
RCH Dows' Bow Tie - VRL-14534 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)


Oldfinion Dressage, 04.11.2017
Tuomarit: tirppa

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 (4+4+4+4+4+4+4+4+4+4 = 40 p)
SW2 Cleomede von Lark - VRL-10878 (4,5+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4 = 39 p)
SW3 Samorn Zaire - VRL-10878 (4+3,5+4+4+4+3,5+4+4+4+3,5 = 38,5 p)
SW4 Staffan – yersinio (4+4+4+4+4+4+4+4+3+3 = 38 p)
SW5 Oldfinion Lady Anne – yersinio (4+4+3+4+4+3+3,5+4+3,5+3,5 = 36,5 p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldfinion Prunette – yersinio (4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5= 37,5 p)
RCH Oldfinion Lorena – yersinio (3,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4 = 37 p)
RCH Lucienne von Lark - VRL-10878 (4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3+4+3,5 = 36,5 p)
RCH Siren von Lark - VRL-10878 (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5 = 38,5 p)
RCH Oldfinion Golden Winner – yersinio (4+4+4+4+3,5+3+3,5+4+4+3,5 = 37,5 p)
RCH Miscalculation - VRL-13320 (3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+4+4+3+3,5 = 36,5 p)
RCH Sehnsucht - VRL-10878 (4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5 = 37 p)
RCH Oldfinion Bellary - VRL-10878 (3,5+4+4+3,5+4+4+4+4+3+3 = 37 p)
RCH A.D. Feline – Jannica (3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37p)
RCH Ephemeral Forgetable – reibili (4+4+4+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5 = 38,5 p)
RCH Emmanuel – yersinio (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38 p)
RCH Kleehof Camargo - VRL-10878 (4+4+3,5+4+3,5+4+4+4+4+3 = 38 p)
RCH Oldfinion Total – yersinio (4+4+4+3,5+4+4+3,5+4+4+4 = 39 p)
RCH Oldfinion Masterpiece – yersinio (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5+4 = 38,5 p)
RCH Oldsfell's Royal Drama – Jannica (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)


Adina, 03.11.2017
Tuomarit: Sparrow-mind, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Mulberry Onyx (5-5-4-4-4-4-3½-4-4-4=41,5p)
SW2 Cha Cha Cha CLA (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW3 Maplepath's You-Know-Who (4,5+4,5+5+4+3,5+3,5+4+4+3+3=39p)
SW4 Luphion SWE (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p)
SW5 Dawnfrost Draco (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Northern Gold (4+4+4+4+4+3,5+4+3+3,5+4=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Chaqur Joei (4½-5-4-4-4½-4-4-4-3-4=41p)
RCH Dawnfrost Hasufel (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Vinhan Ma Jolie (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Christel Random (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Dahlgrens Duster (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Kleopatra MPB (4+4+5+4+4+4+4+3,5+3+3 =38,5p)
RCH Carleon Cream Lux (4+4+3,5+4+4+4+4+4+4+3,5 =38,5p)
RCH Ende der Hoffnung (4-4½-4-3½-3½-3½-3½-4-3½-4=38p)
RCH What the Hell MPB (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5 =38p)
RCH Blackwoods Elbereth (3,5+4+4+4+4+4+4+4+3,5+3 =38p)
RCH Fame's Inferno (4-4-3½-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)
RCH Kelmin Ninfea (4-4-4-4-4-4-4-3½-3-3=37,5p)
RCH A.D. Bring Me Luck (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37p)
RCH Charleroi Watson (3½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=36,5p)
RCH Fame's Vionna (4-4-4-4-4-4-4-3½-2½-2½=36,5p)
RCH Fairy Flicka (4+4+3+3+3,5+4+4+3,5+4+3,5 =36,5p)
RCH Priscilla von Vival D (4+4+3,5+4+3,5+3+3+3,5+4+3,5 =36p)
RCH Narvinyé 83 (3½-4-3½-3½-3½-4-3½-3-3½-3½=35,5p)

Best Breeder: VRL-08368 / Dawnfrost (Dawnfrost)
Dawnfrost Hunter
Dawnfrost Lucy
Dawnfrost Cronos
Dawnfrost Rocky

Ratsastusluokka:
Ridden CH Lavender Snilli (4-3-2½-4½-3=17p)
Ridden RCH Cherry Champagne MPB (3½-3-3½-3-3½=16,5p)


Ratsutalli Lilja, 21.10.2017
Tuomarit: Nintsu, Sparrow-mind, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Liljan Usva (5+5+4½+4+3½+3½+4+4+3½+4=41)
SW2 A.D. Nelly's Robert (4½+4+4+4½+4½+4+3½+4+4+4 = 41)
SW3 Liljan Aamuhuure (5+5+4+4+3½+3½+4+3½+4+4=40,5)
SW4 Turmeltajan Lumoava (5+4,5+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 40,5)
SW5 Cha Cha Cha CLA (4½+4½++3½+4+4+4+5+3½+3½ = 40,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Stormy's King (4+4+4+3½+4+3½+4+4+3½+3½ = 38)
CH Lily's Little Night of Northstar (4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+4+4 = 38)
CH Onnenkengän Apila (4+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 37)
CH A.D. Abbeyfield Aisha (4+3,5+4+4+4+4+3+2,5+3+3 = 35)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Estellen Antonio -(5+5+4+4½+4+3½+3½+4+3+3½=40)
RCH Mämmiwaahto (4+5+4½+3+4½+4+3½+4+3½+4=40)
RCH Donastian Hirviö-Poika (4+5+4+4+3½+4+3½+4+3+3½=38,5) 
RCH Hallaonni (3½+5+4+4+4+4+3½+3+3½+4=38,5)
RCH Liljan Aarretti (4+4½+4½+4+4+4+3+3½+3+3=37,5)
RCH Viisikon Attila (4+4½+4½+4+4+4+3+3+3+3½=37,5)
RCH Stardust In The Nightwind (4+4+4+3½+3+4+4+3½+3½+3½ = 37)
RCH Dawnfrost Draco (4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½ = 37)
RCH Liljan Ruskatar (3,5+4,5+4+3,5+3+4+3,5+4+3,5+3,5 = 37)
RCH Liljan Josefiina (3,5+4+4+3,5+3+3+4+4+4+3,5 = 36,5)
RCH Liljan Villituuli (3,5+3,5+3,5+3-+4+4+4+4+3+3,5 = 36)
RCH Vähäpellon Makee (4+4+3,5+4+3+3,5+4+3+3,5+3,5 = 36)
RCH Mulberry Onyx (3½+4+4+4+3½+3½+3+3½+3½+3½ = 36)
RCH Fiktion Kesähaave (3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+3+3+3 = 35,5)
RCH Rowston Ernie ​ (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+2,5+3,5+3,5 = 35,5)
RCH A.D. Discount (3,5+3,5+4+3+3+3,5+3,5+3,5+3,5+4= 35)
RCH Hurmuriina (4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3+3,5+3 = 35)
RCH Ludde (3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+2,5+3+3,5 = 34,5)
RCH Sparkling Sensation (4+4+3,5+4+3+3,5+3,5+3+3+3 = 34,5)
RCH Lily's Little Glittering Star (3+3+4+3+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3 = 33)


Kaihovaara, 26.11.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kapinahenki - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) & Jukoliste - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Cenwig Athelstan - EmmiN. (4+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40p)
SW4 Runon Juhannustaika - Penelopeia (4+4+4+4+4+3½+3½+3+3½+4 = 37,5p)
SW5 Hopeinen Mysteeri - Jannica (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Synd Coraille - Cery (3½+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3½+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Eri-Vesseli - Penelopeia (4-5-4-4-3½-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Utu - Hapero (3+4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Mörkövaaran Tähtikuvio - VRL-08368 (3½+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 35p)
RCH Pikkuvillivadelma - Jannica (4+4+3½+3+3½+3½+3+3+3½+3 = 34p)
RCH Moon Sinisointu - Jannica (3½+3½+4+3½+3+3½+4+3½+3+3 = 34,5p)
RCH Lupiina - Penelopeia (3½+3½+3+3+3½+4+4+3½+3½+3 = 34,5p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4+4+3½+3+3½+3½+3+3+3½+3 = 34p)
RCH Nacho Fantastico - Cery (4+5+5+4+3+3½+3½+4+4+3½ = 39,5p)
RCH Saltas Cuba Libre - Spookiness (4+4+5+3½+3½+3+5+4+3+3 = 38p)
RCH DTN's Puck - Jannica (4+3½+3+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 38p)
RCH Synd Keyte - Cery (4+5+5+4+1½+2+3½+2½+3½+3½ = 34,5p)

Kaihovaara, 22.11.2017
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Ebony Tears PB - VRL-01372 (5-5-5-4-5-3½-4-4-3½-3½=42,5p)
SW2 Ketunkuje - Hapero (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW3 Kapinahenki - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Canvas von Dows - reibili (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
SW5 Hopeinen Mysteeri - Jannica (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Mörkövaaran Runoruusu - Hazel (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jukoliste - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Utu - Hapero (3+4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Mörkövaaran Tähtikuvio - VRL-08368 (3½+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 35p)
RCH Pikkuvillivadelma - Jannica (4+4+3½+3+3½+3½+3+3+3½+3 = 34p)
RCH Hymnin Liidellen - Desmi (3½+4+3+3+4+3½+5+3½+3+3 = 35,5p)
RCH Routaruusun Rinsessa - reibili (3½+4+3½+3½+3+3½+3+3+4+3½ = 34,5p)
RCH Mörkövaaran Viima - Hapero (3½+4+3+2+4+4+3½+3+4+3½ = 34,5p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4-4-4½-3½-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Rammsteam Flow - Jannica (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Oldfinion Double Dandy - yersinio (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Mercedes Rewa - reibili (3½-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Lamia - VRL-01272 (3½-4-4½-4-4-4-3½-3½-3-3=37p)
RCH Oldfinion Lorena - yersinio (3½-4-3½-3½-4-3½-3½-4-3½-4=37p)

VSN Harjoitusnäyttely, 12.11.2017
Tuomarit: Milja H.

Show winner-luokka:
SW1 Seppäjärven Havu (4,5-4-4-4,5-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Julian RA (4-4,5-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Kilimanjaro KAS (4,5-4,5-4-4-4-4-4-4-4-3=40p)
SW4 A.D. Discount (4-4,5-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Oldfinion Tabasco (4,5-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=40p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka (4-4-4,5-4-4-4-4-4-3,5-4=40p)
RCH Trazzoo Prime (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Oldfinion Masterpiece (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Seppäjärven Vaapukka (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-4=39p)
RCH Star Of Fate (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Hengenvaaran Vimpura (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH AH Barbaari (4-4-4-3,5-4-4-4-4-3,5-4=39p)
RCH Vinhan Juneau (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4=39p)
RCH Dawnfrost Draco (4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4-4=39p)
RCH Brickstocke Marvel (4-4-4-3-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH If U Want (4,5-4-3,5-4-3-4-4-4-4-3,5=38,5p)


Kaihovaara, 12.11.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaamospeikko (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Vähäpellon Hurmos (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
SW3 Turmeltajan Lumoava (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW4 Vähäpellon Makee (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ketunkuje (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Jukoliste (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Taisto (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Routaruusun Verivelka (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Topias (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Vähäpellon Valveuni (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Mörkövaaran Savanni (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Norriska (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Vähäpellon Viuhti (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)


Kortenhorst, 10.11.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Mulberry Onyx - Kortenhorst (5-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=41p)
SW2 Kaamospeikko - VP (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Fourtin - Kortenhorst (4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Vähäpellon Hurmos - VP (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ketunkuje - Hapero (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Vappulan Huiska - VP (4-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Acromantula HV - Hapero (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Slytherin Aragog - Shady (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
RCH Dawnfrost Hasufel - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Brushhopper Krypton - Katariina A. (4-4-5-3½-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4-4-4½-3½-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Bouleau du Roch - Kortenhorst (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)


Vähäpelto, 15.11.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaamospeikko - VP (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Ketunkuje - Hapero (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW3 Mörkövaaran Tattiritari - Tuulia T. (4-4½-4-4-4-4-4½-4-4-3½=40,5p)
SW3 Hilu-Hilleri - Elli L. (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW5 Turmeltajan Lumoava - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hengenvaaran Utu - Hapero (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jukoliste - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Liljan Manteli - VRL-14534 (4½-5-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Kevolehdon Konstaapeli - Elli L. (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Liljan Usva - VRL-14534 (4-5-4-4-3½-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Vähäpellon Hurmos - VP (4½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Liljan Aamuhuurre - VRL-14534 (4½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Mörkövaaran Savanni - Hapero (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Pusupulveri - VP (3-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Vähäpellon Valveuni - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Vähäpellon Makee - VP (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Ruunilan Riemu - Elli L. (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Vähäpellon Viuhti - VP (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)



VSN Tuomarinäyttely, 29.10.2017
Tuomarit: dookie, taffel

Show Winner -luokka:
SW1 Rhyfeddodau Argoelion - Cherrypond (4-5-5-4-4-4-4-4-4-4=42p)
SW2 Cherrypond Cookie Crumbles - Cherrypond (4½-4-4-4-4½-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Raven van Talvia - Granstad (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Turmeltajan Illansirppi - dookie (4+4+5+3½+4+4+4+4+4+4 = 40,5p)
SW5 Granstad Grishnackh - Granstad (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Muut Champion -palkitut:
CH Lleinau Lwynog - Cherrypond (4-4½-4½-3½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
CH Indiana Hood - Brotherhood (4+4+4+4+3½+4+5+3½+3½+3½ = 39p)
CH Nurelion Fair - dookie (4+3½+3½+3+3½+4+5+4+3½+3½ = 37,5p)
CH Turmeltajan Näkinnaaraus - dookie (3½+4+4+3½+4+4+4+3½+3½+3 = 37p)
CH Seppo-Einari - dookie (3½+4+4+3½+4+4+3½+3+4+3½ = 37p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Synd Skyfaith - Cherrypond (4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Aelton LAC - Cherrypond (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Granstad Quackerjack - Cherrypond - Cherrypond (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Anfarwol Dyn Derwn - Cherrypond (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3½=39p)
RCH Criallt Janto - Cherrypond (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Cherrypond Supreme - Cherrypond (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Gwalch Ashna - Cherrypond (3½-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Gwalch Dathliad - Cherrypond (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Mererid LAC - Cherrypond (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Glamglare Yngvild - Granstad (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Traianus Vegas - Granstad (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Steampunk Deil Vegas - Granstad (3½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Weinberg's Zack - Granstad (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Riiviöiden Ranttalityttö - Granstad (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Amaranth LAC - Granstad (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Mahtava Monsteri - dookie (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3+3 = 35,5p)
RCH Metsäkeiju - dookie (3+4+3½+3½+3+3½+4+3+3½+3 = 34p)
RCH Pirunkorven Sopertaja - dookie (4+4+3½+2+3+3½+3½+3+4+3 = 33,5p)
RCH Kuuralehdon Kurimus - dookie (4+4+3½+2½+3+3½+4+4+4+4 = 36,5p)
RCH Turmeltajan Myrskytuuli - dookie (3½+4+5+4+4+3½+3½+3+3+3 = 36,5p)
RCH Turmeltajan Valokratti - dookie (3½+4+4+4+3+3½+4+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Kadotettu Josius - dookie (4+4+5+3+3½+3+3½+3½+3½+3 = 36p)
RCH Turmeltajan Riuhoiriuhtaus - dookie (3+4+4+4+3½+4+4+3+3½+3 = 36p)
RCH Turmeltajan Eripura - dookie (3½+4+4+4+3+3½+4+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Nightshifter - Brotherhood (3½+3½+3+3+3½+4+4+3½+3+3 = 34p)
RCH Soverny DK - dookie (3½+3+3+3+4+4+4+3+3½+3 = 34p)
RCH Stalking Tiger Hood - Brotherhood (4+3½+3½+3+4+4+4+3+3½+3½ = 36p)
RCH Renegate Fair - dookie (3½+4+4+3+3½+4+4+3+3+3 = 35p)
RCH Nearly Perfect - Brotherhood (3½+3½+3½+4+4+3½+4+3+3+3 = 35p)

Kortenhorst, 27.10.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Mulberry Onyx - Kortenhorst (5-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=41p)
SW2 Fourtin - Kortenhorst (4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW3 Kapinahenki - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Wyat Soul Sacrifice - Saila (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:RCH Balkan - Kortenhorst (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Oldfinion Masterpiece - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Silvertop Celos - VRL-08368 (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Liljan Manteli - VRL-14534 (4½-5-4-4-4-4-4-4-3-3½=40p)
RCH Kaarnan Pistaasi - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Liljan Usva - VRL-14534 (4-4½-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Dawnfrost Rocky - VRL-08368 (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Bordeaux MPB - Nintsu (4-3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Dawnfrost Draco - VRL-14534 (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-4-4=38p)
RCH Ludde - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH A.D. Discount - Jannica (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Bournemouth Marshmallow - VRL-08368 (4-4-3-4-3½-4-4-4-3½-4=38p)


Kaihovaara, 31.10.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Jukoliste - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Kapinahenki - Hazel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Hengenvaaran Nuotionokkonen - Hapero (4-5-4½-4-3½-3½-4-4-3½-4=40p)
SW4 Lamourin Julia - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Pähkinäsuklaa - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Ketunkuje - Hapero (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Kuurakatrilli - Hazel (4-4-3½-3½-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Nökönuuka - Hapero (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Usvakato - Hazel (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Pompeji Systeemi - Spookiness (4-4-3-3½-4-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Vimpura - Hapero (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Dii-Dii Daalia - Spookiness (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)


Waldenfeld, 08.10.2017
Tuomarit: Nintsu, dookie

Overall Champion: Oldfinion Masterpiece (4½+4+2½+4+5=20)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Faramond (4½+4+2½+4+4½=19,5)
Ridden CH Eadwulf Ion (5-5-2½-4-2½=19p)
Ridden CH Ramya Paxter (4+4+2½+4½+2½=17,5)
Ridden RCH Liekin Ariel (4+4+2½+5+4=19,5)
Ridden RCH Snowstorm Dael (4-4½-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Etcetera Wolf (4+4+2½+4+3½=18)
Ridden RCH Cheeky Cadence (4½+4+2½+3½+2½=17)


Duán Stable, 15.10.2017
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Dasha Ach (4+5+4+4+4+4+5+4+4+4 = 42p)
SW2 Ukkometso Kerpele! (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW3 Hulabaloo I.F. (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
SW4 Jubilee (4+4+4+4+4+4+3½+3½+3½+3 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Katseenkääntäjä I.F. (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH AH Yövahti (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kuningasjätkä RC  (3½-4-4-3½-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH AH Ettäsilleen (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38p)
RCH Random Smoke (3½+3½+4+3½+4+5+3+4+4+3½ = 38p)
RCH Chocoholic Cram! (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Habitude Pomp (4+3½+4+3½+4+4+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Let's Play Lovegame RC  (3½+4+4+4+3½+4+3½+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH AH Hallakuu (3-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4=37p)
RCH Crazy But Worthy (4+4+3½+3½+4+4+3½+2½+3½+4 = 36,5p)
RCH O.R. Seireeni (VRL-10674) (3½-4-3-4-4-3½-4-3½-3½-3½=36,5p)
RCH Blueshouse Burn  (3½+4+4+3+3½+4+4+3+3+3 = 35p)


Ratsutalli Lilja, 29.09.2017
Tuomarit: taffel, Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Ruosteessako (4+5+5+5+4+3½+3½+3+4+4 = 41p)
SW2 Liljan Usva (4+5+5+4+3½+3½+5+4+3½+3½ = 41p)
SW3 Kareem al Namys ox (4+5+5+5+3+3½+4+4+2½+4 = 40p)
SW4 A.D. Nelly's Robert - Jannica (4+4+4+3½+5+4+3½+4+4+4 = 40p)
SW5 Hengenvaaran Nuotionokkonen (4+4½+5+5+3½+3½+4+3½+2½+4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Iskunvarjelus (4+5+4+4+4+3½+4+3½+3+4=39p)
CH Erkinheimon Katariina (4+5+4+4+4+3½+4+3+3½+3 = 38p)
CH Aavekajo (3½+4+3½+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Urbaanilegenda (4+5+5+5+4+3½+3½+3+4+3½ = 40,5p)
RCH Lumikukka (4+5+5+4+3½+4+3+4+3+3½=39p)
RCH Dawnfrost Draco (4+5+4+4+4+3½+4+4+3½+3 = 39p)
RCH Ventik ox (4+4+4+3½+4+4+4+4+3½+4 = 39p)
RCH Helmiahon Tuulitähtimö  (4+4½+5+4+4+4+3½+3½+3+3=38,5p)
RCH Fiktion Vilkku (4+4+4+4+5+4+3½+3½+3½+3 = 38,5p)
RCH Mörkövaaran Mysli (4+4+4+4+3+4+3½+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Lännen Lokari (4+3½+4+4+3½+3+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH Kesäyön Myrsky (4+5+3½+4½+3½+3+3+3+4+4=37,5p)
RCH Jihad Jumor ox (4+5+3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3 = 37,5p)
RCH Liljan Aamunkajo (4+4+4+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Hämärän Varjo (3½+4+4+4+3+3½+3½+4+4+3½ = 37p)
RCH Kesälaakson Eemeli (4+4+3½+4½+4+3½+3+3½+3½+3=36,5p)
RCH Nutella (3½+5+3½+3½+2½+3+3½+4+4+3½=36p)
RCH Liljan Josefiina (3½+4+4+3½+3+3+4+3½+4+3½ = 36p)
RCH Tiikerililja (3½+3½+4+3½+4+3½+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Moon Sinisointu (4+3½+5+3½+3+4+3½+3+2½+3½=35,5p)
RCH Konfetti (4+4+4+3+3+3½+3½+3+4+3 = 35p)
RCH Flintheart Gloomgold MPB (3½+4+3+3+4+3½+4+3½+3+3½ = 35p)
RCH Muumimma (3½+4+3½+3+4+3+3½+3+3½+3 = 34p)

Adina, näyttelypäivämäärä 30.09.2017
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Soul Sacrifice (5+5+5+5+4+3½+4+5+4+3½ = 44p)
SW2 Maximus v.d. Rodesterij (5+5+5+4+4+3½+4+3+3½+3 = 40p)
SW3 Wanteborgs Reina (4+4+3½+2½+3+4+3½+3½+3½+3½ = 35p)
SW4 Delia v.d. Rodesterij (4+3+4+3½+4+3+4+3½+3+2½ = 34,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cenwig Athelstan (4+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40p)
RCH DTN's Puck (4+3½+3+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 38p)
RCH Lily's Little Night of Northstar (4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Mooncloud's Sirius (3½+4+4+4+5+4+3½+3½+2½+3 = 37p)
RCH A.D. Smokey (3½+4+5+4+3+3+3½+3+3+3 = 35p)
RCH Winston Rock Wren (3½+4+4+3½+3+3½+4+3+3+3½ = 35p)
RCH Valyrian Doloris (3½+4+4+4+4+3½+4+2½+3+2½ = 35p)
RCH Yoranin Titanja (3½+4+4+4+3½+3+4+2+3+3 = 34p)
RCH Pretty In My Pocket (3½+3½+3+3½+2½+3½+4+4+3+3 = 33,5p)
RCH Mangon Mai Tai (4+5+5+5+1+1½+4+2+3+2½ = 33p)
RCH Tiilikan Flirtti (4+4+3½+3+2+3+3½+3+4+3 = 33p)

Best Breeder: Miia Maria / Wyat Shetlands (Wyat)
Wyat Eliza Doolittle
Wyat Lunachick
Wyat Jessamine
Wyat Cherry Chapstick

Adina, 29.09.2017
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Moana's Unforgivable (5+5+5+4+5+3½+3½+4+3½+3½ = 42p)
SW2 KW Ysbryd y Gaeaf (4+5+5+4+4+4+3½+2+3½+3½ = 38,5p)
SW3 Moana's Wilde Olivia (4+4+3½+4+4+3½+3½+3½+4+4 = 38p)
SW4 Moana's Sunny Day (4+5+5+4+3½+3½+3½+2½+3½+3 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moana's Unfair (3½+5+5+5+4+3½+4+4+3½+3½ = 41p)
RCH Ergwilf Rewa (3½+4+4+3½+4+3½+3½+3+4+4 = 37p)
RCH Fiddle Faddle (3½+5+4+3½+4+4+3½+2+3½+3½ = 36,5p)
RCH Gêm Beryglus Ion (4+4+4+3½+3+3+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Brunnby Pantheon (3½+3½+4+4+3½+4+3½+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Moana's Trickster (3½+4+3+3+4+3½+4+3+4+4 = 36p)
RCH Bae Coch Ion (4+4+3½+3½+4+3+4+3½+3+3 = 35,5p)

Best Breeder: Nintsu / Moana part breds (Moana's)
Moana's Unforgivable
Moana's Wilde Margareth
Moana's Wilde Olivia
Moana's Pandora


Adina, 28.09.2017
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Meistr Rhaglaw Ion (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+4 = 41p)
SW2 Daniella's Last Request AD (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+4 = 38p)
SW3 Briallen Dawn (3½+3½+3+3½+4+3+4+3½+3½+3 = 34,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Seeleybooth (5+4+4+3½+5+4+4+4+3½+3½ = 40,5p)
RCH Milwr Benywaidd Ion (4+5+3½+3+3½+3½+3½+3+4+4 = 37p)
RCH A.D. Hot Spot (4+3½+4+3+4+4+4+4+2+3 = 35,5p)


Ratsutalli Lilja, 06.10.2017
Tuomarit: dookie

SW1 Liljan Manteli (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW2 Kapinahenki (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Liljan Usva & Nutella (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW5 Hengenvaaran Nuotionokkonen (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)

Muut Champion-palkitut
CH Hengenvaaran Nökönuuka (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
CH Lamourin Julia (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
CH Linnanneitoperhonen (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Maakahinen (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Hengenvaaran Taisto - Hapero (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Aarre (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Ruosteessako (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Urbaanilegenda (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kesäyön Myrsky (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Vuornan Rustiikki (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Lumikukka (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Helmiahon Tuulitähtimö (4-4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)
RCH Pirunkorven Halina (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Muumimma (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Nomparelli (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Vuornan Rustiikki (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Iskunvarjelus (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Liljan Myrskypoika (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Pähkinäsuklaa (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Tuiskutuuli - VRL-14534 (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Fiktion Vilkku - VRL-05594 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Koistilan Kermawiili (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Fiktion Suviisa (4-4½-4-4-3-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Konfetti  (3½-4-4-3½-3½-4-3½-4-4-4=38p)
RCH Ponipalleron Talvihalla (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Villi Hurma (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38p)
RCH Hengenvaaran Tikki (3½-4-4-3½-3½-4-4-3-4-4=37,5p)
RCH Hukan Tomusokeri (4-4-4-4-4-4-3-3-3½-3½=37p)

Overall Champion: Hengenvaaran Haamu - Hapero (4½-4-2½-4½-4=19,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Herra Salmiakki - VRL-14534 (4½-4-2½-5-2½=18,5p)
Ridden RCH Rihtniemen Ruupert - VRL-14534 (4½-4½-2½-5-2½=19p)
Ridden RCH Hengenvaaran Metku - VRL-14534 (4-4-2½-4½-3½=18,5p)


Koistilan Suomenhevoset, 15.09.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Koistilan Soila (4-5-5-4-4-4-3½-4-4-4=41,5p)
SW2 Fiktion Kanelikyyhky (5-4-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Puna-Pätkä (4½-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW4 Fiktion Autere (4½-5-4-4-4-3½-3½-4-4-4=40,5p)
SW5 Fiktion Hurmurivaltias (4-5-4-4-3½-4-4-4-4-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Eri-Vesseli (4-5-4-4-3½-4-4-4-4-3½=40p)
CH Lamourin Julia -(4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
CH Velhon Oppipoika NU (3½-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
CH Sannin Arina (4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4=39p)
CH Sadehelmen Saraste (3½-4-4-4-4-3½-4-3-4-4=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Armi (4-5-5-4-4-3½-3½-4-4-3½=40,5p)
RCH Lumeni (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Hengenvaaran Muikee (3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Lumetar (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Liljan Josefiina (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38p)
RCH Kultarikko (3-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Hurmuriina (4-4-4-4-3-4-4-4-4-4=39p)
RCH Pikkuvillivadelma (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Moon Glitteri (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Fiktion Suvensointi (4-5-5-4½-4-4-3½-3½-4-4=40,5p)
RCH Lumikukka (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Fiktion Suviisa (4-4½-4-4-3-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Kesäyön Myrsky (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Kuuralehdon Kasperi (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Mämmiwaahto (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Metku (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Kirottujen Karnevaali -(4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Petäjävaaran Pähkinänakkeli (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Fiktion Kaukamoinen (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Kaunon Villiveikko (4-5-4-4-3½-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Adinan Kaneliässä (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Rihtniemen Ruupert (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Fiktion Heveli (4½-5-4-4-4-4-4-4-3-3=39,5p)
RCH Joulutähti (3½-3½-3½-4-3½-4-3½-4-4-4=37,5p)
RCH Kaneli (3-3-3½-3½-4-3½-4-4-3½-4=36p)
RCH Liljan Kesäusva (3-2½-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½=35,5p)
RCH Voileka (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)


Vähäpelto, 22.09.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Turmeltajan Lumoava - VP (4-5-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Liljan Manteli - VRL-14534 (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Hengenvaaran Utu - Hapero (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Rakkausreaktio - VP (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-4=40p)
SW5 Hengenvaaran Haamu - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)

Muut CH-palkitut:
CH Kaunon Villiveikko - VRL-14534 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Siipiratas - rukkanen (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo - Hapero (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Liljan Aamunkajo - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Hurmos - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Urbaanilegenda - Penelopeia (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Metku - VRL-14534 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Syrjän Metsähiisi - Enni (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Vappulan Huiska - VP (4-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Hortensian Rohtosumu - Enni (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Hamahelmisimpukka - rukkanen (4-4½-4½-3½-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Pusupulveri - VP (3-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Turmeltajan Delaja - Dimma (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Pahauni - VP (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Ranttalitytön Enkeliblues - Granstad (4-4-4-4-2½-3½-4-4-4-3½=37,5p)
RCH Vähäpellon Valveuni - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Lumikukka - VRL-14534 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Riiviöiden Ranttalityttö - Granstad (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)


Adina, 27.08.2017
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Kensington Garden Ion xx (4+4+4+4+4+4+4+4+3½+3 = 38,5p)
SW2 Farmóður frá Syndur (4+4+5+4+3½+3½+3+3+3½+3½ = 37p)
SW3 Silfurfaxi frá Laugar (3+3+3½+3+3½+3+4+3½+4+3½ = 34p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Captain Canada in Wolf's Lands (3½+4+4+3½+3+4+3+3½+3½+3 = 35p)
RCH Richman Rewa (3+4+3+3+3½+4+4+3+3½+3½ = 34,5p)
RCH Farfús frá Syndur (3½+4+3+3½+3½+3½+4+3+3½+3 = 34,5p)
RCH No Life Without Coffee (3½+4+4+4+3+4+3+3+2½+3 = 34p)
RCH Sólargeisli frá Far gone Ice (3½+3+3½+3+3½+3+4+3½+3+3½ = 33,5p)


Ratsutalli Lilja, 01.09.2017
Tuomarit: dookie, taffel & Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Soul Sacrifice (5+5+5+5+4+3½+4+5+4+3½ = 44p)
SW2 Mayson's Haleigh (4½+5+5+4½+4+4+5+4+3+3½ = 42,5p)
SW3 Hiiden Viha (4+5+5+5+4+4+3½+3+3+3½ = 40p)
SW4 Eri-Vesseli (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Seppäjärven Riimiuni (4-4½-4-3½-3½-4-4-4-4-3½=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Lumikukka (4+3½+3½+3½+3½+3½+4+4+5+4 = 38,5p)
CH Stormy's King (4+4+4+3,5+4+3+4+4+3,5+3,5 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Kromi (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p)
RCH Snillin Kalastaja (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Herra Salmiakki (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Vilpin Kaunotar (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Fiktion Vilkku (4+4+4+4+5+4+3½+3½+3½+3 = 38,5p)
RCH Fiktion Kesähaave (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Tuiskutuuli (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3½+3½ = 37p)
RCH Hämärän Varjo (3½+4+4+4+3+3½+3½+4+4+3½ = 37p)
RCH Villi Hurma (3½-4-4½-4-4-3½-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Juksulan Farao ox (4+4+4+4+4+3+4+4+3+3,5 = 37,5p)
RCH Kareem al Namys ox (3,5+4+4+4+3+4+4+4+3+4 = 37,5p)
RCH Runon Juhannustaika (4+4+4+4+4+3½+3½+3+3½+4 = 37,5p)
RCH Vuornan Ketunkehrä (3½+4+4+3½+4+3½+4+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Lucjan WL (4+4+3+3,5+4+3,5+4+3+4+3 = 36p)
RCH Bubba Shrimp(4+4+4+3+3½+3½+3½+3+3½+3 = 35p)
RCH Snilli Lillbert (4+3+3+3½+3½+3½+3½+3½+3½+3½ = 34,5p)
RCH Sparkling Sensation (4+4+3½+3½+3+3½+3½+3+3+3 = 34p)
RCH Snilli Kismet (4+4+3½+3+3+3½+3½+3½+3+3 = 34p)
RCH Ludde (3½+3½+3½+3½+4+4+3½+2+3+3½ = 34p)

Ratsutalli Lilja, 25.08.2017
Tuomarit: taffel & dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kultapoika (4+5+5+5+4+4+3½+3+3½+3½ = 40,5p)
SW2 Hiiden Viha &  Utusaaren Untamo (4+5+5+5+4+4+3½+3+3+3½ = 40p)
SW4 Runon Juhannustaika (4+4+4+4+4+3½+3½+3+3½+4 = 37,5p)
SW5 Snillin Aino (4+4+3½+4+3+3½+4+3½+4+3 = 36,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Snillin Ametisti (4+4+3+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Vilkku (4+4+4+4+5+4+3½+3½+3½+3 = 38,5p)
RCH Eri-Vesseli (4+4+4+4+3+4+3½+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Snillin Hyökyaalto (3½+4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4 = 37,5p)
RCH Mörkövaaran Mysli (4+4+4+4+3+4+3½+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Liljan Aamunkajo (4+4+4+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Moon Suvanto (4+4+3½+3½+3½+3½+4+4+4+3½ = 37,5p)
RCH Seppäjärven Huitelija (3½+3½+4+3½+3+3½+4+4+4+4 = 37p)
RCH Snillin Tiikerililja (4+3½+4+3½+4+3½+4+3½+4+3 = 37p)
RCH Kärmeniemen Blåsvala (4+4+4+4+3+3½+3½+3+4+3½ = 36,5p)
RCH Vappulan Hopeaharja (3½+4+3½+4+4+3½+3½+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Hopeinen Mysteeri (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Liljan Josefiina (3½+4+4+3½+3+3+4+3½+4+3½ = 36p)
RCH Vilpin Kaunotar (3½+4+4+3½+3+3+4+3½+4+3½ = 36p)
RCH Huiske (4+4+4+3+3+3½+3½+3+4+3 = 35p)
RCH Kärmeniemen Pennsylvania (4+4+4+3+3+3½+3½+3+4+3 = 35p)
RCH Keikarin Taikatuuli (3½+4+3+3+3+3½+3½+3+4+3½ = 34p)

Best Breeder: Meeri N. / Snilli (Snillin) (9-9-7½-9-3½=38p)
Snillin Ametisti
Snillin Voitokas
Snillin Huntukeisarinna
Snillin Aino

Overall Champion: Snillin Kissankello (4-3-4-4-4½=19,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Hengenvaaran Metku (4-4-2½-4½-3½=18,5p)
Ridden RCH Rihtniemen Ruupert  (4½-4½-2½-5-2½=19p)
Ridden RCH Fiktion Vilkku  (4-4-2½-4-4=18,5p)

Turmeltaja, 30.08.2017
Tuomarit: dookie

Show Winner-kehä:
SW1 Reposaaren Jonninjoutava - suba (4½-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Vähäpellon Toivo - Hapero (4½-5-4-4-3½-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW3 Hallanarka - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Hengenvaaran Utu - Hapero (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

RCH-palkitut:
RCH Harmonian Verikosto - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Kaunon Villiveikko - VRL-14534 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Harmonian Rokkiponi - annika n (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Kesäyön Myrsky - VRL-14534 (4-5-4-4-4-4-4-3-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Haamu - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Turmeltajan Tassutossutin - annika n (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Norriska - Hapero (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Vaniman Tuutunen - annika n (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Paholaisetkin Tahtoo Halata - annika n (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=40p)
RCH Lamourin Julia - Jannica (4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-4-4=40p)
RCH Lamourin Sydänkäpy - suba (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)

Best Breeder: Hapero / Hengenvaara (Hengenvaaran) (8½-8-9-9-3½=38p)
Hengenvaaran Norriska
Hengenvaaran Vimpura
Hengenvaaran Utu
Hengenvaaran Topias

Käyttöluokat
Overall Champion Fiktion Platina - Milja (4-4-3½-4½-4=20p)

Ridden CH Fiktion Platina - Milja (4-4-3½-4½-4=20p)
Ridden CH Tuiskulan Savuruuti - Milja (4-4-2½-4½-4=19p)
Ridden RCH Kuuralehdon Unelia - Milja (4½-4-3½-3½-4=19,5p)
Ridden RCH Hengenvaaran Metku - VRL-14534 (4-4-2½-4½-3½=18,5p)


Miche'Le Warmbloods, 13.08.2017
Tuomarit: taffel

Show Winner-kehä:
SW1 Fantasia CG - VRL-08368 (5+5+5+5+4+4+5+4+4+4 = 45p)
SW2 Recall 21 - V. Penrose (5+5+5+5+5+5+4+3+3+3½ = 43,5p)
SW3 Death Bird PA - Tierra (5+5+5+4+3½+3½+3½+4+4+3½ = 41p)
SW4 Zarry Glow - Tierra (3½+3+4+4+4+4+4+5+4+3½ = 39p)

RCH-palkitut:
RCH Ashburn Threat of Storm - VRL-00096 (3+4+3+3+3½+4+4+3½+3½+3 = 34,5p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
RCH DTN's Puck - Jannica (4+3½+3+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 38p)
RCH Mayhem Cathasach - Desmi (3½+5+4+3+2½+3½+3½+3+3+3½ = 34,5p)
RCH Bahria - Jannica (4+3½+4+3½+5+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Hukkapuron Daveney - Jenny (4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Rebelle - yersinio (4+4+4+5+4+3½+3½+3+3+3 = 37p)
RCH Mic Tihamér - Tierra (4+4+5+5+5+4+3½+4+3½+3½ = 41,5p)
RCH Boston Deluxe - VRL-11523 (4+5+5+5+4+4+3½+3½+4+3 = 41p)
RCH Anthony von Dows - Sani (4+4+4+4+3½+4+3½+3½+4+3½ = 38p)


Miche'Le Warmbloods, 11.08.2017
Tuomarit: dookie, taffel

Show Winner-kehä:
SW1 Wyat Soul Sacrifice - Saila (5+5+5+5+4+3½+4+5+4+3½ = 44p)
SW2 Dastlyn F - Frida (4½-4-4-4-4½-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Mic Tihamér - Tierra (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Roibrant Chococroc - VRL-11523 (4-4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)
SW5 Julisha F - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)

RCH-palkitut:
RCH Cranleigh Icarius - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Kerkän Dewerick - Jannica (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Goutieres la Bentley - Katariina A. (3½-4-4-4-4-3½-3-3½-4-4=37,5p)
RCH Diabolic White - Jenny (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Mr. Gold KSR - Katariina A. (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Marlon F - Tierra (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Juliet Mic - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
RCH Sokerikuun Lyanna - VRL-11523 (4-3½-4-3½-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Etcetera Wolf - Saila (4-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Julienne Mic - Tierra (3½-4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Hukkapuron Daveney - Jenny (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Escalate Sy - Saila (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Death Bird PA - Tierra (5+5+5+4+3½+3½+3½+4+4+3½ = 41p)
RCH Reposaaren Hazel - suba (5+5+4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½ = 39,5p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)


Adina, 14.08.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Stens Bravo (4+5+5+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 40p)
SW2 Iltamäen Dandelion (4½-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
SW3 Bamboozle I.F. (4-4-5-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW4 Iltamäen Kitty (4+4+4+4+5+3½+4+3+3½+3 = 38p)
SW5 Rendahl Saga (3-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Golden Hidalgo (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Vänkullens Nalle (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Iltamäen Joe (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Tornseglare HIP (4+4+4+3+3½+3½+4+4+4+4 = 38p)
RCH Tyson B (3½-4-3-4-4-3½-3½-4-4-4=37,5p)
RCH Iltamäen Lukas (3½-4-5-4-3½-4-4-4-3-2½=37,5p)
RCH Milla Monaden (4+3+4+3½+4+3½+4+4+4+3½ = 37,5p)
RCH Iltamäen Hubert (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Gorpex Branagan (3½+4+4+4+3½+3½+4+3+3½+3 = 36p)
RCH Ron Rafael B (3-3-3½-3½-4-3½-3½-4-4-3½=35,5p)


Adina, 13.08.2017
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Pennhurst Tropical Treasure (5+4+5+4+5+4+4+3½+4+3 = 41,5p)
SW2 Fencrow Precious (4+4+5+4+4+4+4+3½+4+2½ = 39p)
SW3 Margaret (4+4+4+4+5+3+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
SW4 Shirley Temple Ion (4+4+4+4+4+3½+3½+3+3½+3 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Davonna NY (4+5+4+4+5+3½+4+3+3+3½ = 39p)
RCH Fame' Nubia (4+3+3½+3½+4+4+4+4+3½+3 = 36,5p)
RCH Fame's Windchime (4+3+3+3½+4+3½+4+3+5+3½ = 36,5p)
RCH Fame's Mackenzie (3½+3½+4+4+4+3½+4+3+3½+3½ = 36,5p)
RCH Poniniemen End of Thunder (4+4+3½+3½+4+4+3½+3+3½+3 = 36p)
RCH Lucilla Ion (3½+4+4+4+4+3½+3½+3+3+3 = 35,5p)


Namer, 16.08.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Wonderful Reaction (3½-4-4-4-3½-3½-3½-4-3-3=36p)
SW2 Bow N' Arrow (3½-3½-3-3½-3½-3½-4-3-3½-3½=34,5p)


Villa Talvia, 06.08.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Svimlende - VRL-01811 (5+5+5+5+5+4+4+3½+4+5 = 45,5p)
SW2 Aslan - VRL-01811 (5+5+4+4+4+4+5+4+5+5 = 45p)
SW3 Sitka - VRL-01811 (4+5+5+4+3½+3½+4+3½+5+4 = 41,5p)
SW4 Talvian Bomull - VRL-01811 (4+5+4+4+4+3½+4+4+5+3½ = 41p)
SW5 Talvian Víking - VRL-01811 (4+5+4+4+3½+3½+3½+3+5+4 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Brynhild Nessla - VRL-01811 (3½+4+4+4+4+4+5+3+3½+3 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Norrbys Róarr - VRL-01811 (4+5+4+3½+4+4+3½+4+5+3½ = 40,5p)
RCH Derian Enar - suba (3+4+4+4+3½+3½+3+3+3½+3½ = 35p)
RCH Derian Eilif - suba (3+3½+3+3+3½+3½+3+3½+4+4 = 34p)
RCH Jaevla PM - VRL-01811 (4+5+4+4+4+4+4+4+3½+4 = 40,5p)
RCH Derian Elvis - suba (3½+4+4+4+3½+3½+3+3+4+3½ = 36p)
RCH Derian Svenn - suba (3½+3½+3½+3+3½+3½+4+3+3+3 = 33,5p)
RCH Derian Ragnar - suba (3½+4+4+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 37p)
RCH Thorleif v.d. Trondheim - VRL-01811 (3½+4+3+3½+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Roscoe v. Ahlstedt - suba (3+4+4+4+3+3+3½+3½+3½+3½ = 35p)
RCH Gefjun - VRL-01811 (3½+3½+4+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Derian Brenda - suba (3½+3½+3½+3½+4+4+4+3½+4+3 = 36,5p)
RCH Talvian Jupiter - VRL-01811 (3½+3½+3+3+4+3½+4+4+3½+3½ = 35,5p)
RCH Bettan SWE - suba (4+4+3+3+3½+3½+3½+3+4+3½ = 35p)
RCH Talvian Helga - suba (3½+4+3½+3+3+3+4+3½+4+3½ = 35p)
RCH Talvian Trolltind - VRL-01811 (4+3+3+3+4+3½+5+4+4+4 = 37,5p)
RCH Derian Gerda - suba (3½+3½+4+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Derian Anrid - suba (3½+4+3½+3½+3½+3½+3½+3+4+3½ = 35,5p)

Best Breeder: Kiiskinen / Villa Talvia (Talvian) (8½-9-9-9-5=40,5p)
Talvian Gaustafr
Talvian Halftan
Talvian Alsvinder
Talvian Vidar

Overall Champion: Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4½-4-3½-4-4=20p)
Ratsastusluokat:
Ridden CH Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4½-4-3½-4-4=20p)
Ridden CH Brynhild Gaupe - VRL-01811 (4½-4-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Talvian Bomull - VRL-01811 (4-4-4-4-2½=18,5p)
Ridden RCH Derian Svenn - suba (4½-4-2½-3½-2½=17p)


Miche'Le Warmbloods, 09.08.2017
Tuomarit: dookie, taffel

SW1 Recall 21 - V. Penrose (5-4-4-4-4-4-4-4½-4-4=41,5p)
SW2 Cassel BH - VRL-08368 (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW3 Kerli Egal - yersinio (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
SW4 Armin - sonya (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
SW5 Zarry Glow - Tierra (3½+3+4+4+4+4+4+5+4+3½ = 39p)

Muut CH-palkitut:
CH Caspar - VRL-08368 (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½-4=37,5p)

RCH-palkitut:
RCH Gin&Sin - VRL-11523 (3½-4-3½-3½-3½-4-3½-4-3½-4=37p)
RCH Million Hugs KWh - Tierra (3-3½-3-4-3½-3-3½-3½-4-3½=34,5p)
RCH Britanny - VRL-08368 (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Marvellous Kwanita - Tierra (3-4-4-4-3-3½-3½-3½-4-4=36,5p)
RCH Imperial - sonya (4-3½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Beowulf vd Halor - VRL-00096 (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Jewelion F - Frida (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Twist N Shout - Tierra (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Clayton Braden - sonya (4-4-4½-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Million Tears Dom - Tierra (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Grey Bulbasaur - Tierra (4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Picante Prime - Sonja (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Silvender RGE - Tierra (3½-4-4-4-4-4-3½-3-4-4=38p)


Adina, 12.08.2017
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Stonehill's Paarthunax (4+5+5+5+3½+3½+3+3+3½+3½ = 39p)
SW2 Basingstoke (3½+4+4+4+4+5+4+3½+4+1 = 37p)
SW3 A.D. That's What You Get (3½+4+3+3+3½+3½+3+4+4 = 34,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Zarry Glow (3½+3+4+4+4+4+4+5+4+3½ = 39p)
RCH Angren Magua (3½+4+4+4+3½+4+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Priton Isidor (3½+4+3+5+3½+3+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH A.D. Rob-Roy (4+5+5+3+0+0+4+3½+4+4 = 32,5p)
RCH Abetom's Jackson (3½+4+3+3+0+0+3½+3½+4+3½ = 28p)


Gestüt Helmwald, 25.07.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Dolivos van de Halor - VRL-00096 (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42,5p)
SW2 Recall 21 - V. Penrose (5-4-4-4-4-4-4-4½-4-4=41,5p)
SW3 8th Circle of Hell AWB - Anarchy (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Thirteen Zektzerite - VRL-02116 & VRL-03933 (4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
SW5 Athena D. HRW - yersinio (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Phoenix von Gateaway - Jannica (3½-3½-4-3½-3½-3½-4-3½-3½-4=36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Schwarz 'D Gold - Casper (VRL-13152) (5-4-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Black Death - Katariina A. (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Camaïeu Z - Jayde (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Imperial - sonya (4-3½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Elgin Iw. - VRL-08368 (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Dark Gilrain - Frida (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Heinrich von Elke - sonya (4-3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Domnik - VRL-08368 (3½-3½-4-4-4-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Ikaros CG - VRL-08368 (4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-4=38p)
RCH Oldfinion Golden Winner - yersinio (4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Elysium Kira - yersinio (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Ruby Red - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3-3=37p)
RCH Remenecé - Frida (4-3½-4-3½-3-4-4-4-4-3=37p)
RCH Amoral Checkmate - Katariina A. (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37p)
RCH Amoral Hummingbird - Frida (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3-3½-4=36,5p)
RCH Heidelbeere - sonya (3½-3½-4-4-4-3½-3½-3-3½-3½=36p)


Ratsutalli Lilja, 14.07.2017
Tuomarit: dookie & Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Nelly's Robert (4+4½+5+5+4½+4½+4+4+3½+4½=43,5p)
SW2 A.D. Mr Peeps (4½+4+4½+4+4+3½+4+4+3,5+4=40p)
SW3 Hengenvaaran Topias (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
SW4 Hengenvaaran Utu (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Mayson's Haleigh (4-5-5-4-4-3½-3½-4-3½-3=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Tuulenpesän Naurukuolema (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
CH Lamourin Julia (4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fame's Emmet (4½+4+5+4½+3½+4+4+4+4½+4½=42,5p)
RCH Kelmin Ninfea (4+4+4+5+4+4+4+4+3½+3½=40p)
RCH Mörkövaaran Savanni (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hyrrinmyrrin  (4-5-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Ludde (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Kevät Taika (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Mysli (4-4-3½-4-4-4-4½-3½-3½-4=39p)
RCH Fiktion Vilkku  (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Norriska (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Pirunkorven Timantti (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Moon Riimi (4-4-4½-3-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Herra Salmiakki (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Kultapoika (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Pohjantähti '12 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Hengenvaaran Tuomas (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH A.D. Estellen Antonio (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Storyteller's Vesper (4+4+4½+4+3½+4+4+3½+3½+3½=38,5p)
RCH Rock Bottom Goldfinch (4+4+4+4+4+3+4+4+4+3,5 = 38,5p
RCH Ceann Unlucky4+4+4+4+4½+4+3½+3½+3½+3=38p)
RCH Funfair's Pawpaw (4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4-4=38p)
RCH Charles von Edelsten - (3½+4+4+4+3+4+3½+3½+3+4=36,5p)

Overall Champion: Snowstorm Dael - VRL-01851 (4-4½-2½-4-4=19p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Liljalehdon Strassi - Ireth (4½-4-2½-4-3½=18,5p)
Ridden RCH Fiktion Vilkku - VRL-05594 (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden RCH DD Iseult - VRL-05594 (3½-5-2½-3½-4=18,5p)


Adina, 26.07.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vaapukan Porvari (5+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½ = 41p)
SW2 Nupun Hallansuru (4-5-4½-4-4-4-3½-4-4-4=41p)
SW3 Ketunkuje (4-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW4 Aamunkoi (4-4-5-4½-3½-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW5 Ratiriti Ralla (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hallanarka (4+3½+4+3½+3½+3+4+4+5+4 = 38,5p)
CH Mörkövaaran Lettumaakari (4+4+3½+3½+3½+4+4+3½+4+3½ = 37,5p)
CH Hopeinen Mysteeri (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
CH Tuulenpesän Pirunmarja (3½+4+4+4+4+3½+3½+3+4+3 = 36,5p)
CH Mörkövaaran Mysli (3½+4+3½+4+4+3½+3½+3+3½+3½ = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kaunon Moniuni (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Koistilan Hurmos (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Mörkövaaran Tattiritari (4-4½-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Aarre (4½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Tuulenpesän Hulabaloo (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Pläsinpellon Nokinenä (4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Joikujärven Miria (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Hilu-Hilleri (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Norriska (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Kuuralehdon Flynn Rider (3½+5+5+5+3½+4+3+2½+4+3 = 38,5p)
RCH Rovioraparperi (3½-4-4-3½-3½-3½-3½-4-4-4=37,5p)
RCH Huiske (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Tuulenpesän Valotar (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Hämärän Varjo (3½+4+4+4+3+3½+3½+4+4+3½ = 37p)
RCH Seppäjärven Huitelija (3½+3½+4+3½+3+3½+4+4+4+4 = 37p)
RCH Kärmeniemen Mihkel (4+4+3+3+3½+3½+4+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Petäjävaaran Pähkinänakkeli (4+4+3½+4+3+3½+3½+3+3½+4 = 36p)
RCH Puna-Pätkä (3½+4+3½+3½+4+3½+3½+3+4+3½ = 36p)
RCH Kadotettu Tosimies (3½+4+4+4+3½+3½+4+2½+3+3½ = 35,5p)
RCH Vuornan Tooa (3½+4+3½+3+3½+3½+3½+3+4+4 = 35,5p)
RCH Vuornan Tulppaana (3½+4+4+4+3½+3½+3+3+4+3 = 35,5p)
RCH Hukkuaalto (4+3½+4+3½+4+3½+3+2+4+3½ = 35p)
RCH Kevät Unelma (3½+3½+3+3+3½+3½+4+3+4+4 = 35p)
RCH Mörkövaaran Leinikki (3½+4+3½+3½+3½+3+4+3+3½+3 = 34,5p)
RCH Eelin Malla (3½+4+4+3½+3½+3+3+3+3½+3½ = 34,5p)
RCH Pikkuvillivadelma (4+4+3½+3+3½+3½+3+3+3½+3 = 34p)
RCH Tuulen Venla (3½+3+3+3+3+3½+4+3+4+4 = 34p)
RCH Kevät Taika (4+4+3½+3+3½+3½+3+3+3½+3 = 34p)

Overall Champion: Fiktion Vilkku (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Fiktion Vilkku (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden CH Tuiskulan Kaneli (4-4-2½-4-3½=18p)
Ridden RCH Marrasmurhe (4½-4-2½-4½-2½=18p)
Ridden RCH Vuornan Unia (4½-3-2½-4½-3=17,5p)


Villa Talvia, 22.07.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Aslan - VRL-01811 (5+5+4+4+4+4+5+4+5+5 = 45p)
SW2 Norrbys Róarr - VRL-01811 (4+5+4+3½+4+4+3½+4+5+3½ = 40,5p)
SW3 Talvian Viking - VRL-01811 (4+5+4+4+3½+3½+3½+3+5+4 = 39,5p)
SW4 Brynhild Nessla - VRL-01811 (3½+4+4+4+4+4+5+3+3½+3 = 38p)
SW5 Talvian Trolltind - VRL-01811 (4+3+3+3+4+3½+5+4+4+4 = 37,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Derian Gerda - suba (3½+3½+4+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Folkbjørn - VRL-01811 (4+4+4+3½+3½+3+3½+3+4+3½ = 36p)
RCH Talvian Gaustafr - VP (3½+4+4+4+3½+3½+3+3+4+3½ = 36p)
RCH Hopearinteen Wanton Eze - Jannica (3½+3+3+3+4+4+4+3½+4+3½ = 35,5p)
RCH Jaevla PM - VRL-01811 (4+5+4+4+4+4+4+4+3½+4 = 40,5p)
RCH Snilli Ragnar - Meeri N. (4+5+4+3½+3+4+3½+4+5+3½ = 39,5p)
RCH Sigvard LAC - suba (4+4+4+3½+3½+3+3½+3+4+3½ = 36p)
RCH Goran v. Ahlstedt - Nintsu (3½+4+3+3½+4+4+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Derian Elvis - suba (3½+4+4+4+3½+3½+3+3+4+3½ = 36p)
RCH Derian Magnar - Jannica (3½+4+3+3+4+3½+3½+3+4+3½ = 35p)
RCH Gefjun - VRL-01811 (3½+3½+4+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Jamaica NIP - Jannica (3½+4+3½+3½+3+3½+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH Bettan SWE - suba (4+4+3+3+3½+3½+3½+3+4+3½ = 35p)
RCH Derian Brenda - suba (3½+3½+3½+3½+4+4+4+3½+4+3 = 36,5p)
RCH A.D. Ewa's Dianne - Jannica (3½+4+3½+3½+3+3½+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH Himala's Beautiful - Jannica (4+4+3½+3+3½+3½+4+3+4+3½ = 36p)
RCH Talvian Jupiter - VRL-01811 (3½+3½+3+3+4+3½+4+4+3½+3½ = 35,5p)
RCH Brynhild Nelia - Hapero (3½+4+4+4+3½+3+3½+3+3½+3 = 35p)

Best Breeder: Kiiskinen / Villa Talvia (Talvian) (9-9-9-9-4½=40,5p)
Talvian Trolltind
Talvian Jupiter
Talvian Víking
Talvian Halftan

Overall Champion: Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4½-4-3½-4-4=20p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4½-4-3½-4-4=20p)
Ridden CH Brynhild Gaupe - VRL-01811 (4½-4-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Talvian Gaustafr - VP (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden RCH Talvian Halftan - VRL-01811 (4½-4-2½-3½-2½=17p)


Niiranvaaran Oriasema, 20.07.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Pukatti - Loci (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW2 Sadehelmen Saraste - Jannica (4-3½-4-4-4-3½-3½-3-4-4=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viisikon Nuttu Nurin - Ireth (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38p)
RCH Ryövärin Heviristi - Loci (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38p)
RCH Snillin Hittavainen - Meeri N. (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Valkoinen Kreivitär - VRL-14534 (3½-3-4-4-4-3½-3½-4-4-4=37,5p)
RCH Eelin Lumetar - Ireth (3½-4-3-4-4-3½-4-3½-3½-4=37p)
RCH Hirttivaaran Juolukka - VRL-05594 (3½-4-3½-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=36,5p)


Vähäpelto, 15.07.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Nutella - Jannica (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
SW2 Aamunkoi - VRL-14534 (4-4-5-4½-3½-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW3 Mörkövaaran Taikajuoma - tvisha (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW4 Vähäpellon Valveuni - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW5 Kaamospeikko - VP (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pusupulveri - VP (3-4½-4½-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mörkövaaran Kipinävahti - tvisha (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Etiäinen - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Wiljardi - Werry (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Tuulenpesän Naurukuolema - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Vaapukan Porvari - Tuulia T. (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Tähtiensota - tvisha (4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Sadan Aamulokki - Tuulia T. (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Vuornan Rusinaralli - PJ (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Fiktion Mysteerio - Eenu (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Vähäpellon Viuhti - VP (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Moon Suklaahippu - tvisha (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Villi Hurma - VRL-14534 (3½-4-4-4-4-4-3-4-3½-4=38p)
RCH Kevät Taika - VRL-14534 (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Vähäpellon Valenssi - VP (4-4-5-4-4-3½-4-4-3-2½=38p)
RCH Vähäpellon Halina - VP (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-2½-4=38p)
RCH Sadan Heli-Tin - PJ (4-4½-4-3½-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Koistilan Sireeni - Tuulia T. (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Salmiakkinoita - PJ (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=38p)


Adina, 30.05.2017
Tuomarit: Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Recall 21 (5-4-4-4-4-4-4-4½-4-4=41,5p)
SW2 Charlton Vegas (4,5+4+4+4,5+4+4+3,5+4+4+4,5 = 41p)
SW3 Leonardo RGE (4+4+4+4+4+4+3,5+4+4+5 = 40,5p)
SW4 Prezelle RGE (4-4-4½-4-4-4-4-4-3-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cordova 4,5+4+4,5+4+4+4+4+5+3+3,5 = 40,5p
RCH Consetto (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Million Tears Dom 4+4+4+4+4+3,5+4+3+4+4 = 38,5p
RCH Samwell RGE 3,5+4+4+4+3+3,5+4,5+4+3,5+3,5 = 37,5p
RCH Cagliari WD (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Haunted RGE (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Larissa v.d. Zelos (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Cranleigh Tess (4-4-4-4-4-4-4-3-3½-4=38,5p)
RCH Moonrise's Rosebud (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Sarcas Lash 3,5+4+4+4+4,5+4,5+4,5+3+3,5+4 = 39,5p
RCH Brokeback Djinn 4+4+4+3,5+4+4,5+3,5+4,5+3,5+3,5 = 39p
RCH Picante Prime 4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4 = 38,5p
    

Adina, 31.05.2017
Tuomarit: taffel, Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Mic Tihamér (4+4+5+5+5+4+3½+4+3½+3½ = 41,5p)
SW2 Butterfly Effect (4+4+3½+3+5+4+5+4+4+5 = 41,5p)
SW3 Olympia Aeris (4,5+4+4+4+3,5+4+4+4+4+4 = 40p)
SW4 Jewelion F (4+4+3,5+4+3,5+4+4+4,5+4+4 = 39,5p)
SW5 Delicate Ninetales (4+4+4+4+4+3½+4+4+3½+3½ = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Calais (3½+4+3½+3+4+3½+4+4+4+4 = 37,5p)
CH Moonrise's Rosebud (4+3½+3½+3+5+4+3½+3+4+3½ = 37p)
CH A.D. Feline (3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37p)
CH Aryela RGE (4+4+3½+3½+4+3½+4+3+3+4 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Diabolic White (3½+4+5+3½+3+4+4+4+3½+3½ = 38p)
RCH Mic Tivadar (3½+4+4+3½+4+4+3½+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Rammsteam Flow (3½+4+3½+3½+4+4+3½+4+3½+3½ = 37p)
RCH Aquamarine F (3½+3½+3½+3½+4+3½+5+4+3½+4 = 38p)
RCH Bahria (4+3½+4+3½+5+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Hukkapuron Daveney (4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH 8th Circle of Hell AWB 4,5+4+4,5+4+4+3+4+4,5+3,5+3,5 = 39,5p
RCH Emmanuel 4+4+4+3,5+4+3,5+4,5+4+4+4 = 39,5p
RCH 8th Commandment MHW 4+4+4+4,5+4+4,5+4+3,5+3,5+3,5 = 39,5p
RCH A.D. Vandalized Gift (4+4+4,5+4+3,5+3+4+5+3+3 = 38p)
RCH Wister Maleficent (4+4+3,5+4+3,5+5+3,5+3+3,5+4 = 38p)
RCH Oldfinion Emma 4+4+3,5+4+3+3,5+4+3+3,5+3,5 = 36p
RCH Dorothy 4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3+3+3,5 = 36p
RCH Actuate Eden SIN 3,5+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3+3,5+4,5 = 36p
RCH Deucalion HMS (3½+3½+3½+3½+4+4+5+5+3+3½ = 38,5p)
RCH Cranleigh Outerspace (4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Revuelto Love Child (4+3½+3½+3½+4+4+3+3½+4+4 = 37p)
RCH Trystan Halifax (3½+4+4+4+3+3½+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH Symphonie (3½+4+4+4+4+3½+4+3+3½+3 = 36,5p)
RCH O.A. Irascible (3½+3½+3+3+3½+3½+4+3½+4+4 = 35,5p)
RCH Sacramento v.d. Romilly (3½+4+4+4+3+3½+3½+3+3+3½ = 35p)
RCH Twist N Shout (4+4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Cagliari WD (3½+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3½ = 36p)
RCH DD's Parody (3½+3½+3+3½+3+3½+4+4+3½+4 = 35,5p)
RCH Cranleigh Waynoka (3½+3½+3+3+4+4+4+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Madelief Rewa (3½+4+3½+3½+4+3½+4+3+3½+3½ = 36p)
RCH Lavender Joy BH (3½+3½+3+3+4+3½+4+3+4+3½ = 35p)

Käyttöluokat:
Overall Champion: Oceanous (4-4½-4-3½-4=20p)
Ridden CH Oceanous (4-4½-4-3½-4=20p)
Ridden CH Oldfinion Lorena (4-3½-2½-3½-4=17,5p)
Ridden RCH Domestic HMS (4½-4-2½-4-4½=19,5p)
Ridden RCH Sternschnappe (4-4-2½-2½-4=17p)

    
Miche'Le Warmbloods, 15.05.2017
Tuomarit: dookie, Sirpa

SW1 Mic Tivadar - Tierra (5-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
SW2 Penryffraith Arthwr – Sakkura (5-4-5-4-4-3½-4-4-3½-4=41p)
SW3 Twist N Shout - Tierra (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 A.D. Vandalized Gift - Jannica (4½-4-4½-4-4-3½-4-4½-4-4=41p)
SW5 Cagliari WD – Waldenfeld (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

Muut CH-palkitut:
CH Kruunun Gingershot - V. Penrose (4-4-4-4-4-4-4-4½-4-4=40,5p)
CH Penrose Lancelot - V. Penrose (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
CH Julisha F - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
CH Juliet Mic - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
CH A.D. That's What You Get - Jannica (4-5-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
CH Kerli Egal - yersinio (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
CH Dolivos van de Halor - VRL-00096 4+3,5+4+4+4,5+4+4+4,5+3,5+3,5 = 39,5p
CH Mic Tihamér - Tierra 3,5+4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 38,5p
CH Marlon F - Tierra (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)

RCH-palkitut:
RCH Falko – Waldenfeld (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Taum Sauk Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-4-3½=38p)
RCH Zarry Glow - Tierra (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3=37,5p)
RCH Death Bird PA - Tierra (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Ludde - VRL-14534 (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Yentel To The Moon And Back - Nicky (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Tuiskulan Amaethon - felissa (4½-4-4½-4½-4½-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Arentino Dael - Sonja (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Meistr Rhaglaw Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-5-5-4-4-3½-3½-3½-3-3½=39p)
RCH Suaimhneach Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Manyara Masamba - VRL-00096 (4-4-3-4-3½-4-3½-4-4-3½=37,5p)
RCH Comhghán - Dimma (3½-4-4-4-3½-3-3½-4-4-4=37,5p)
RCH A.D. MilkyWay - Jannica 3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4 = 37,5p
RCH #NoShitSherlock 5318 - VRL-00096 3,5+4+4,5+4+4+3,5+4+3+3+3,5 = 37p
RCH Diabolic White - Jenny 3,5+4+4+3,5+3+4+4+4,5+3+3,5 = 37p
RCH Dark Gilrain - Frida 4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+4+4 = 39p
RCH Brokeback Cat Attack - mori-mori 4+4+4,5+4+3,5+3+3,5+3,5+4+4 = 38p
RCH Caribou Hexen - Crimis 4+4+4+4+3,5+3+3,5+4,5+3+3,5 = 37p
RCH Brokeback Bloodwine - mori-mori (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Calais – Waldenfeld (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Grey Bulbasaur - Tierra (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Million Tears Dom - Tierra (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Unterdruck - Dimma (4-5-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Silvender RGE - Tierra (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Wings of Freedom - Dimma (4-4½-4½-4-4½-4½-4-4-3-3½=40,5p)
RCH Brokeback Cavaljer - mori-mori (4-4-3½-3½-3½-3½-4-4-4-4=38p)
RCH Sugarcore REB – Waldenfeld (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37p)
RCH Beyond Time - Dimma (3½-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Marvellous Kwanita - Tierra (3-4-4-4-3-3½-3½-3½-4-4=36,5p)
RCH Lancaster F - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-4½-4-4=40p)
RCH Synd Qallister - Tierra (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Kerkän Dewerick - Jannica (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH A.D. Bay Finch - Jannica (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-4-4=38p)
RCH Ethereal Sy - Saila (3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-4-4=38p)
RCH Armani White - Crimis (3½-4-3½-3½-4-3½-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH Hukkapuron Daveney - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Etcetera Wolf - Saila (4-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Nefertari's Philadelphia - Jayde (4-4-4½-4-4-3½-3½-3-3½-3½=37,5p)
RCH Nemesis v.d. Zelos - VRL-00096 (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½=39p)
RCH Serenity Frozen North - Dimma (4-4-3½-4-4½-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Veoletta F - Tierra (3½-4-3½-3½-3½-3½-4-3½-3½-3½=36p)


Hortensia, 04.07.2017
Tuomarit: dookie

SW1 Aamunkoi - VRL-14534 (4-4-5-4½-3½-4-4-4-3½-4=40,5p) 
SW2 Wiljardi - Werry (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p) 
SW3 Tuulenpesän Naurukuolema - VRL-13320 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p) 
SW4 Fiktion Pistaasi - Tilda (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p) 

RCH Snillin Tiikerililja - Meeri N. (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p) 
RCH Hengenvaaran Himalaja - Hapero (4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=39p) 
RCH Kevät Taika - VRL-14534 (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p) 
RCH Snillin Aino - Meeri N. (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p) 
RCH Huvin Vuoksi - Susiraja (4-4-3½-4-4-3½-4-4-4-4=39p) 
RCH Snillin Hyökyaalto - Meeri N. (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-4=39p) 
RCH Kadotettu Tosimies - Jemiina (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p) 
RCH Snillin Vilijonkka - Meeri N. (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p) 
RCH Rohdon Tavetti - Werry (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p) 
RCH Kärmeniemen Minuuttivalssi - Susiraja (4-4-3½-3½-4-4-4-4-4-3½=38,5p) 
RCH Villi Hurma - VRL-14534 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Kasmiira - Werry (3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4=38,5p)

    
Oldfinion Dressage, 30.06.2017
Tuomarit: dookie

SW1 8th Circle of Hell AWB - Anarchy (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Charisma - VRL-01317 (4½-4½-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=40,5p)
SW3 Commodore - VRL-01317 (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Actuate Eden SIN - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
SW5 Athena D. HRW - yersinio (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)

RCH A.D. Feeniks - Jannica (3½-3½-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½=37p)
RCH Seifenkraut Vivien - yersinio (3½-3½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½-4=36,5p)
RCH Oldfinion Mallory - yersinio (3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH A.D. Fedrianne - yersinio (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH A.D. Feline - Jannica (3-4-3-3½-3½-3½-4-4-3½-4=36p)
RCH Oldfinion Total - yersinio (4-4-4-3½-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Oldsfell's Royal Drama - Jannica (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Oldfinion Ravenous - Amy (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Oldfinion Lucas - VRL-01317 (4-4-4½-4-4-4-4½-4-3½-4=40,5p)
RCH Oldfinion Easton - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Staffan - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3=38p)
RCH Remenecé - Frida (4-3½-4-3½-3½-4-4-4-4-3½=38p)
RCH Maravillosa - VRL-11523 (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Elysium Kira  - yersinio (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)

Overall Champion: Oldfinion Masterpiece - yersinio (5-4-2½-4½-4½=20,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Oldfinion Masterpiece - yersinio (5-4-2½-4½-4½=20,5p)
Ridden RCH Oceanous - Laura VRL-11124 (3½-4-3½-4-4=19p)


VSN, 25.06.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Montalbano - Loci (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-4-4=40,5p)
SW2 Sadehelmen Saraste - Jannica (4-3½-4-4-4-3½-3½-3-4-4=37,5p)
SW3 Snorre Sven - Crimis (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-4=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pukatti - Loci (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hercules v.d. Amarant - Crimis (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH JB Melancholy - Crimis (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Kukkiksen  Elontie - VRL-05594 (4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Mozaic v.d. Zelos - Loci (3½-4-3½-4-4-4-3-4-3½-4=37,5p)
RCH Valkoinen Kreivitär - VRL-14534 (3½-3-4-4-4-3½-3½-4-4-4=37,5p)
RCH Mini Missing Midas - TK (3½-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=37p)
RCH Angren  Melkor - VRL-05594 (3-3½-3-3½-4-4-3½-3½-3½-3½=35p

Käyttöluokat:
Overall Champion: Hirttivaaran Tähtisumu (4-4-2½-4-2½=17p)

Ridden CH Bossinova BRN - TK (4-4-2½-3½-2½=16,5p)
Ridden RCH Cedion Bore Mai - VRL-05594 

Driven CH Hirttivaaran Tähtisumu - VRL-05594 (4-4-2½-4-2½=17p)

Adina, 29.05.2017
Tuomarit: sirpa, taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Koloniaal (4+4+4+4+3+3,5+4,5+5+3+4 = 39p)
SW2 Luckys Like a Pryer (4+4+3+4+3,5+4+5+4+4+3,5 = 39p)
SW3 Blue Halifax (4-4½-4-4-4½-3½-4-3½-3-3½=38,5p)
SW4 Symphonie (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
SW5 Sacramento v.d. Romilly (3-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Matthijs vd Shadow (4+4+4+4+3½+4+4+3+3½+3 = 37p)
CH Revuelto Wembley (3½+4+4+4+3+3+3½+3+3½+4 = 35,5p)
CH le Rêve Michelangelo (3½+4+4+3½+3½+3½+3½+3+4+3 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ideal Victory DFC 4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4 = 37,5p
RCH Enthusiastic HMS 4+4+4,5+3,5+3+4+4+3+3,5+3,5 = 37p
RCH Final Royal Surprise 4+4+4+4+4+4+3+3,5+3+3,5 = 37p
RCH Ceraro van de Halor 4+4+4+4+4+3,5+4+3+3,5+4,5 = 38,5p
RCH Hustler 4+4+4+3,5+3+4+4+4+3,5+4 = 38p
RCH Tyrion Halifax 3,5+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Rex v.d. Romilly (3½+3½+3+3+3½+4+4+3+3½+4 = 35p)
RCH Illusion HMS (3+4+3+3½+3+3½+3½+3½+3½+3½ = 34p)
RCH Comparison HMS (3½+3+3+3½+3½+3½+4+3½+4+4 = 35,5p)
RCH le Rêve Extreme (3½+3½+3+4+3+3½+3½+4+3½+3½ = 35p)
RCH Ludacris (3½+3½+3½+3½+4+4+3½+3+4+4 = 36,5p)
RCH Eyes Shut HMS (3+3+3+3+3½+4+3½+3+4+4 = 34p)
RCH Caramella (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH O.A. Irascible (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3=38p)
RCH One More Party (3½-3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38p)
RCH Breaking Dawn Kern (3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-3½-4=37p)
RCH RB First Love (3½-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37p)
RCH Fantasy HMS (3½-3½-4-4-3½-3½-3-3½-4-4=36,5p)
RCH Butterfly Halifax (3½-4-4-4-4-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Irresistible HMS (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3-3½=37,5p)
RCH All at Once HMS (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Hustler (4-4-2½-4-2½=17p)
Ridden RCH O.A. Irascible (4-3-2½-3½-2½=15,5p)


Oldfinion Dressage, 07.06.2017
Tuomarit: Sorel

Show winner-luokka:
SW1 Dorothy - yersinio (4+4+5+4+4+4+4,5+3,5+3,5+3,5=40p.)
SW2 Quintessence - yersinio (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3+3=37,5p.)
SW3 A.D. Feline - Jannica (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5=37,5p.)
SW4 Oldfinion Dancia - yersinio (4+4+3,5+3,5+3+3,5+4+4+3,5+3,5=36,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Actuate Eden SIN - yersinio (4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4+4=39p.)
RCH Oldfinion Emma - Daisy (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5=37p.)
RCH Oldfinion Campbell - Jannica (3,5+3,5+3+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5=36p.)
RCH Rebelle - yersinio (4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+2,5+3=34p.)
RCH Oldfinion Daviwse - yersinio (4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3+3,5=35,5p.)
RCH Spectrum Wolf - yersinio (3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+2,5+3,5+3,5=35p.)


Huvitutti, 14.05.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Suviveikko - VP (5-5-4-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW2 Viiruhaukka - Pirunkorpi (5-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41p)
SW3 Vähäpellon Halittava - VP (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW4 Viikset Sutturalla - Jenny (4-5-4-4-4-4-3½-4-4-4=40,5p)
SW5 Vilijaana - Jenny (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Etiäinen - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
CH Hirrenhiljaa - mori-mori (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
CH Fiktion Tähtisade - Jenny (4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Koistilan Hurmos - Crimis (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Taijan Taivaankaunis - VRL-14510 (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hengenvaaran Himalaja - Hapero (4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=39p)
RCH Vähäpellon Havuveikko - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Moon Vinskeri - VRL-01080 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Moon Leiskuva - VRL-01080 (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½=39,5p)
RCH Viisikon Hajamieli - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Palon Puhti - Pirunkorpi (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
RCH Pähkinäallergia - mori-mori (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Kotojärven Hiisi - Pirunkorpi (4-4-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40p)
RCH Moon Velhopoika - VRL-01080 (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Kevät Taika - VRL-14534 (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH WH Unelma - VRL-01080 (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Suvikannel - Enni (4-4-4-3-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Kiertotähti - VRL-14510 (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Vähäpellon Viuhti - VP (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Hallanarka - Hapero (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Ventoksen Helke - Jenny (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p)
RCH Hulabaloo I.F. - VRL-01080 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Halina - VP (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-2½-4=38p)
RCH Rakkausreaktio - VP(4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Mörkövaaran Savanni - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Mielikuoli - mori-mori (4-4-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½=39p)

Best Breeder: misery. / Moondance (Moon) (9-8½-8½-9-3½=38,5p)
Moon Etelätuuli
Moon Lounatuuli
Moon Kukkahattutäti
Moon Vesjsiipi


Miche'Le Warmbloods, 05.05.2017
Tuomarit: dookie, Sirpa, Spookiness

SW1 Death Bird PA - Tierra (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Juksulan Fahir ox - Nintsu (4-5-4-4-4½-4-4-4-4-3=40,5p)
SW3 Eindhoeve Luned - Eepos (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Recall 21 - V. Penrose 4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4,5 = 39,5p
SW5 Sadan Merkkari - felissa (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p) & Siyah Yilan - Delmenhorst (4-4½-4-4½-4-3½-4½-3½-3½-3½= 39,5p)

Muut CH-palkitut:
CH Da Vinci Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4= 39,5p)
CH Actuate Eden SIN - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
CH All That Glimmerz VG - mori-mori (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
CH Shahira Rico - VRL-00096 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
CH Harland Hall Froggy - V. Penrose (4-4½-4-4-4-4-3-4-4-3½= 39p)
CH Varismäen Vilmiira - felissa (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
CH Etcetera Wolf - Saila (3½-4½-4-3½-4-4-3½-4-4-3½= 38,5p)
CH Million Tears Dom - Tierra 4+4+4+4+4+4+3,5+3+3,5+4 = 38p

RCH-palkitut:
RCH CLAr Aftershock Delight - om. Dimma 4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+4,5+3,5+3,5 = 39p
RCH Jewelion F - Frida 3,5+4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4 = 38,5p
RCH Ulysses - VRL-00096 4+4+4,5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 38p
RCH Camaïeu Z - Jayde 4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+4 = 38p
RCH Vexation Prime - Manaaja 3,5+4+4+4+3,5+4,5+3+3+3,5+4 = 37p
RCH Olympia Aeris - yersinio 3,5+4+3+3+3+5+4,5+3,5+3,5+4 = 37p
RCH A.D. MilkyWay - Jannica (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Mic Tihamér - Tierra (3½-4-4-3½-4½-4½-3½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Synd Tanduay - om. Dimma (3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 37p)
RCH Bahria - Jannica (3½-4-4-4-4-4½-3½-3-4-3½= 38p)
RCH Wolf's Jocelyn - om. Dimma (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½= 36,5p)
RCH Veoletta F - Tierra (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3-3½= 36,5p)
RCH Zarry Glow - Tierra (4-3½-4-4½-4-3½-3½-4-3-4= 38p)
RCH Dmitri - Delmenhorst (4-3½-3½-3½-4-4½-3½-4-4-3½= 38p)
RCH Georges Bastien - om. VRL-08204 (3½-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3= 37,5p)
RCH Ivyhill Amaryllis - V. Penrose (4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½= 38p)
RCH Trze Klavdiya - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-4-4½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Mountain's Dáiríne - Jannica (3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4-3½= 36,5p)
RCH Iowa Novelty - Dimma (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Scarabea GA - S VRL-00329 (3½-3½-4-4-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Vàna vd Shadow - VRL-00096 (4-3½-4-4-4-4-4-3-3½-4=38p)
RCH Saffron F - Frida (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH La Banana Nana - VRL-00096 (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Amelie RGE - Christine (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Koistilan Hatara - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Murhatuuli - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4-3-4-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Runon Jalmari - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Ionin Luutnantti Ruoska - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
RCH Lapinleimu - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4-4-4-3-4-4-4-4-4=39p)
RCH Kuurankurimus - Jenny (4-4-4-4-3½-4-3½-4-3-4=38p)
RCH Narza Orayan - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-3½-4½-4-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH No Life Without Coffee - VRL-00096 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Captain Canada in Wolf's Lands - Jannica (3½-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½-4=37,5p)
RCH Uprising Madness - VRL-08204 (3-3½-4-3½-4-4-4-4-4-4=38p)
RCH FAE Sahara - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-4-4-4-4-3½-4-3-3½-3½=37p)
RCH Shabryeh ox - Jannica (3-3-4-3½-3½-4-3½-3½-4-4=36p)
RCH A.D. Hårtsmåggel - rritu. (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Kruunun Gingershot - V. Penrose (4-4-4-4-4-4-4-4½-4-4=40,5p)
RCH Crossgates Cadfael - Eepos (4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Fame's Nubia - Frida (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH A.D. #Hatwat - rritu. (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Breezy Karyn - Nicky (3½-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
    
    
Ratsutalli Lilja, 03.06.2017
Tuomarit: dookie & Sorel

Show winner-luokka:
SW1 Suviveikko - VP (5-5-4-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW2 Vähäpellon Halittava - VP (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW3 Vähäpellon Havuveikko - VP (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Hengenvaaran Utu - Hapero (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Ludde - VRL-14534 (4+5+5+4+3,5+3+4+3,5+3,5+3,5=39p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Mayson's Haleigh - Nintsu (4+4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4=39p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ketunkuje - Hapero (4-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Aamunkoi - VRL-14534 (4-4-5-4½-3½-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Verneri - Jenny (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Topias - Hapero (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Ricotan Turbonautti - rritu. (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Riekontorpan Kalmalinja - VRL-14510 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Tuulenpesän Koskenlaskija - Manaaja (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Kevät Taika - VRL-14534 (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Kahmon Varjovisertäjä - Susiraja (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Fiktion Vilkku - Trullinummi (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Hengenvaaran Elovena - Hapero (4-3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Kevät Unelma - VRL-14534 (4-3½-4-3½-3½-3½-4-4-4-4=38p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (4+4+5+4+3+3+3,5+3+3,5+3,5=36,5p.)
RCH Yentel Sugar Lily - Jenny (4+4+4+4+3+3+4+3+4+3,5=36,5p.)
RCH A.D. Discount - Jannica (4+4+4+4+3+3+4+3,5+3+3,5=36p.)
RCH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (4+4+4+4+4+3,5+3,5+3+2,5+3=35,5p.)

    
Miche'Le Warmbloods, 10.05.2017
Tuomarit: dookie, Sirpa, Spookiness

SW1 Dolivos van de Halor - VRL-00096 (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42,5p)
SW2 Mic Tivadar - Tierra (5-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
SW3 Recall 21 - V. Penrose (5-4-4-4-4-4-4-4½-4-4=41,5p)
SW4 Dastlyn F - Frida (4½-4-5-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW5 Mic Tihamér - Tierra (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)

Muut CH-palkitut
CH Basingstoke - Jannica 4+5+4+4+4+4+4,5+3,5+4+3 = 40p
CH Huvitutin Vilijonkka - Jenny (4½-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3=39,5p)
CH A.D. Aranda - Jannica (4-5-4-4-4-4-4½-3½-3-3= 39p)
CH Ventoksen Saruskurki - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½-4=39p)
CH Kruunun Gingershot - V. Penrose (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-4= 39p)
CH Roshnara Genisa - S VRL-00329 (4-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
CH Breezy Karyn - Nicky (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3= 38p)
CH Moana's Unforgivable - Nintsu (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½-4= 38p)
CH Goddamn Godiva 13 - Crimis (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3-3=38p)

RCH-palkitut
RCH Twist N Shout - Tierra (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Cordova - Ada (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Million Tears Dom - Tierra (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Donaugraf GA - S VRL-00329 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Mic Rafael - Tierra (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Be My Valentine VG - mori-mori (3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-4-4=38p)
RCH Runon Jalmari - S VRL-00329 (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Spontaani Vintiö - Frida (4-4½-3½-4-4-3½-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Huvitutin Muhveli - Jenny (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Runon Juliet - Jannica (3½-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Ionin Luutnantti Ruoska - S VRL-00329 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Kaunakarpalo - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-3-3=37,5p)
RCH Nimmie Aimee - V. Penrose (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3-3=37p)
RCH Sunsetin Hups - VRL-00096 (3½-4-3½-4-4-3½-3½-3-4-3½=36,5p)
RCH Little Red Annie - Delmenhorst (3½-3½-3-3½-3½-4-4-4-3-2=34p)
RCH Lancaster F - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-4½-4-4=40p)
RCH Diabolic White - Jenny (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH A.D. Will Valentin - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Julisha F - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
RCH Actuate Eden SIN - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hellcat's Revenge DLHS - Sonja (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Hopearinteen Wanton Eze - Jannica (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Olympia Aeris - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Marlon F - Tierra (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH A.D. Lilla Camilla - Jannica (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=38p)
RCH Dorothy - yersinio (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Diamante F - Frida (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4-4=37,5p)
RCH Meistr Rhaglaw Ion - S VRL-00329 (3½-4½-5-4-4-4-3-3½-3-3½= 38p)
RCH Snowden PB - Ada (4½-4½-4-4-4-4½-4½-3-2-2½= 37,5p)
RCH Crossgates Cadfael - Eepos (4-4-3½-4-4-4-4½-4-3-2½= 37,5p)
RCH A.D. Nelly's Robert - Jannica (4-4-4-4-4½-4-3½-3½-4-3½= 39p)
RCH Yentel To The Moon And Back - Nicky (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3= 38p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (4-4-3½-4-3½-4-4-3-4-3½= 37,5p)
RCH Claridge Caoilfhionn - om. Dimma (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4= 39p)
RCH Cariad Swynol Ion - S VRL-00329 (4-4-4½-4½-4-4-3½-3½-4-2= 38p)
RCH Eindhoeve Luned - Eepos (4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4-3½= 38p)
RCH Kelmin Ninfea - Frida (4-4-5-4-4-4-4-4-1½-2= 36,5p)
RCH Yentel Sugar Lily - Jenny (4-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3= 36,5p)
RCH A.D. Lillin Opaali - Jannica (3½-3½-4½-3½-4-3½-4-3-3½-3½= 36,5p)
RCH Crampton Hussock- Nicky 4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4 = 39p
RCH Penrose Lancelot - V. Penrose 4+4+3,5+4,5+3,5+4+3,5+4+4+4 = 39p
RCH Wanted Shikoba - om. Dimma 4+4+3,5+4+4+4,5+4,5+4+3,5+3 = 39p


Castlebury Welsh, 16.05.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show Winner-luokka
SW1 Godewyn - Sonja (4+5+5+5+5+5+4+4+4+3½ = 44,5p)
SW2 Penryffraith Arthwr - Sakkura (5+5+5+5+3½+4+4+3½+4+4 = 43p)
SW3 Lystar Ddraig Mynydd - VRL-01811 (4+4+4+4+4+5+5+5+4+4 = 43p)
SW4 Bodewryd Grigor - VRL-01811 (4+5+5+4+4+4+4+4+3½+3½ = 41p)
SW5 Sugarskull - VRL-01811 (3½+4+4+3½+4+4+5+3½+3+3½ = 38p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Fiddle Faddle - Jannica (4+5+5+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 39,5p)
RCH Magnum Stardust JL - Hapero (4+5+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3 = 38p)
RCH Niemelnotkon Lumia - VRL-01851 (3½+5+5+5+4+3½+3+3+3+3 = 38p)
RCH Moana's Unforgivable - VRL-01851 (4+4+2+3½+5+5+4+5+3½+3½ = 39,5p)
RCH Vinhan Silverdome - Iiris (4+3½+4+4+4+3½+3½+4+3½+3½ = 37,5p)
RCH Baddeley - Sonja (3½+4+3½+4+4+3½+4+3+4+3 = 36,5p)
RCH Maerwyd Carwyn - VRL-01811 (5+5+5+4+4+4+4+3½+4+4 = 42,5p)
RCH Meistr Rhaglaw Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+4 = 41p)
RCH C'bury Mairwen - VRL-01811 (3½+4+4+4+4+3½+4+4+3½+3½ = 38p)
RCH Acromantula HV - Hapero (4+5+5+5+5+5+3½+4+3½+4 = 44p)
RCH Cysgod yn y Nos - VRL-01811 (5+5+5+4+4+4+3½+4+4+4 = 42,5p)
RCH Tuiskulan Amaethon - felissa (4+5+5+5+4+4+3½+4+4+3 = 41,5p)
RCH Ciara - felissa (3½+3½+3+3+4+3½+4+4+3+3 = 34,5p)
RCH Eleutheria MPB - VRL-01811 (3½+3½+3+3+3½+3½+4+3½+3½+3 = 34p)
RCH Vampire Slayer MPB - VRL-01851 (3½+3½+3½+4+3+3+4+3½+3+3 = 34p)

Overall Champion: Llanior Cradoe - VRL-01811 (4½-4-2½-4½-4½=20p)
Ratsastusluokat:
Ridden CH Nwylln Arth Ddu - VRL-01811 (4-5-2½-4-4=19,5p)
Ridden CH Cherry Champagne MPB - VRL-01851 (3½-3½-4-3½-4=18,5p)
Ridden RCH Snowstorm Dael - VRL-01851 (4-4½-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Millhurst Rhoswen - Sakkura (4-5-2½-4-2½=18p)
Ajoluokat:
Driven CH Llanior Cradoe - VRL-01811 (4½-4-2½-4½-4½=20p)
Driven CH Patriot Act MPB - VRL-01851 (4½-4½-2½-4½-2½=18,5p)
Driven RCH Thea Dawn - VRL-01851 (4-5-2½-4-2½=18p)


Daelwyn, 22.05.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Bodewryd Grigor (5-4½-4-4-4½-4-4-4½-4-3½=42p)
SW2 Cysgod yn y Nos (4½-4-5-4½-4-4-4-4-4-4=42p)
SW3 Penryffraith Arthwr (5-4-5-4-4-3½-4-4-3½-4=41p)
SW4 KW Balchder Cadence (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Aranda (4½-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Llanwrda Edris (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Moana's Cresida (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Moana's Unforgivable (5-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Hopearinteen Coco (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Bethesda Wilde Ollie (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Maerwyd Carwyn (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Arentino Dael (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Meistr Rhaglaw Ion (4-5-5-4-4-3½-3½-3½-3-3½=39p)
RCH Rhosch Iorwen (5-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH A.D. Ocean Daniella (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Godewyn (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)


Vähäpelto, 12.05.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Suviveikko - VP (5-5-4-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW2 Vähäpellon Halittava - VP (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW3 Vähäpellon Havuveikko - VP (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Nutella - Jannica (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
SW5 Pusupulveri - VP (3-4½-4½-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Vaniljataivas - Mette (VRL-13589) (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viiruhaukka - Pirunkorpi (5-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41p)
RCH Fiktion Vilkku - Tinúvel (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Kuuralehdon Kasmir - Ninni H. (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Valtias - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Kaamospeikko - VP (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Huvitutin Lemminkäinen - Ruusupellon Tila (4-4½-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Töppöne - Ninni H. (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Tuulenpesän Muskotti - Enni (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38p)
RCH Rakkauslaulu - Mette (VRL-13589) (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Vähäpellon Valveuni - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Kesähaave - Jannica (3½-4½-5-4-3½-4-4-3-3-3½=38p)
RCH Tuonen Tuoma - Pirunkorpi (4-4-4-4-3½-4-4-4-3-3=37,5p)
RCH Lamourin Julia - Jannica (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Vähäpellon Valenssi - VP (4-4-5-4-4-3½-4-4-3-2½=38p)
RCH Vähäpellon Marenki - VP (3½-4-4½-4-4-4-3-4-3½-3½=38p)
RCH Moon Sinisointu - Jannica (3½-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Pahauni - VP (3½-3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-4=37,5p)
RCH Adinan Kaneliviineri - Jannica (3½-4-4-3½-3-3½-4-4-4-3½=37p)

Best Breeder: 
BB VP / Vähäpelto (Vähäpellon) (9-8-9-9-4=39p)
Vähäpellon Namuvaras - VP
Vähäpellon Valenssi - VP
Vähäpellon Haltija - VP
Vähäpellon Halittava - VP


Veeran yksityistalli, 05.05.2017
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 AH Cetan (4+3½+5+4+4+4+3½+3½+3½+3½ = 38,5p)
SW2 Kaneli (3½+3½+4+3½+4+4+4+3½+4+4 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viisikon Nuttu Nurin (3½+4+5+4+4+4+3½+3½+3½+3½ = 38,5p)
RCH Ryövärin Murheenkryyni (4+4+4+3½+3½+4+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH R.S. Ikirouta (3½+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3½+3½ = 36,5p)
RCH Sadehelmen Saraste (3½+3½+4+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 36,5p)
RCH Eelin Lumetar (3½+4+3½+3½+4+4+3½+2½+3½+3 = 35p)


Hervannan Oriasema, 30.04.2017
Tuomarit: Taffel, dookie, Sirpa

Show Winner-luokka:
SW1 Kingsfall Rhodri - VRL-01317 (5+5+5+5+4+4+4+4+4+3 = 43p)
SW2 Kruunun Gingershot - V. Penrose (5+4+4+3½+4+3½+4+5+5+5 = 43p)
SW3 Suviveikko - VP (5-5-4-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW4 Oldfinion Lucas - VRL-01317 (4,5+4+5+4+3,5+3,5+4,5+4,5+3,5+4 = 41p)
SW5 Vähäpellon Havuveikko - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Caerwynant Bleiddian - Gwydrawyr (4+5+5+5+4+4+3½+4+4+3½ = 42p)
RCH Dahlgrens Duster - Frida (4+5+4+4+4+4+5+4+3½+3½ = 41p)
RCH Llygedyn Replica - Gwydrawyr (4+5+5+3½+5+4+3½+3½+3½+4 = 41p)
RCH Llwydd Tarquin - Elli L. (4+5+5+4+5+4+3½+3½+3½+3½ = 41p)
RCH Vinhan Silverdome - Iiris (4+4+5+4+5+4+4+4+3½+3½ = 41p)
RCH Kevolehdon Konstaapeli - Elli L. (4-4½-4-4-4-4-4½-4-4-4=41p)
RCH Fiktion Askuri - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Melvin v.d. Zanneshof - Ninni H. (4+4+4+3½+3½+3½+4+5+5+4 = 40,5p)
RCH Vähäpellon Valtias - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Viikatteenkantaja - Shady (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Mic Tihamér - Tierra (4+4+4+4+4+4+4,5+4+3,5+3,5 = 39,5p)
RCH Nupun Taikahuilu - Elli L. (4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Fronton du Roch - Ninni H. (4+4+4+4+3,5+3+4+3,5+3,5+4,5 = 38p)
RCH Verdino - Ninni H. (3,5+4+4,5+3,5+4+4+4+3,5+3+4 = 38p)
RCH Mic Tivadar - Tierra (4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Commodore - VRL-01317 (4+4+4+4+3,5+4,5+3,5+3,5+3+3,5 = 37,5p)
RCH Roscoe Heartbreak Distortion - (Ireth 4+4+3,5+3,5+3,5+3+4,5+3,5+3+4 = 36,5p)


VSN Tuomarinäyttely, 30.04.2017
Tuomarit: Spookiness, taffel, dookie

Show Winner -kehä:
SW1 Hellfire (4+5+5+5+4+4+4+4+3½+3½ = 42p)
SW2 Destruktor (4-4½-5-4½-3½-4-4-3½-3½-3= 39,5p)
SW3 C'bury Cinnamon Chai (4-3½-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)

RCH-palkitut:
RCH C'bury Cymreig Bonheddig - Cherrypond (3½-4½-4-4-4½-4-3-4-3½-3½= 38,5p)
RCH Fallen Idol - Brotherhood (4-4-3½-4-3½-4½-4-3½-3½-3= 37,5p)
RCH Nighthunter Hood - Brotherhood (3½-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3= 36,5p)
RCH Twinky I.F. - Spookiness (4-4-3½-4-4-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Radical Elysee - Spookiness (4-4-4½-4-3½-3-3½-3½-4-4=38p)
RCH Hulivei I.F. - Spookiness (4-4-4-4-4-3½-3½-3-4-4=38p)
RCH James Bond IV - Brotherhood (3½+4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3 = 37p)
RCH Radikalin Villimimmi - Spookiness (3½+4+3½+3½+3+3½+3½+2½+3½+3½ = 34p)


Veeran yksityistalli, 26.04.2017
Tuomarit: Spookiness

Show winner -luokka:
SW1 Dyantha’s Alastar (4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-4= 37,5p)
SW2 Fantastic Metal Chord (4-4-4-4-4-4-3½-4-2½-3= 37p)
SW3 Vanadium VI (4-3½-3½-3½-4-4-3½-3-4-3= 36p)

Reserve Champion -palkitut:
Raqas (3½-3-4-3½-4-3½-3½-3½-4-3½= 36p)
Captivation (4-3½-3-4-3½-4-4-3-4-3= 36p)


Adina, 31.03.2017
Tuomarit: Spookiness

Show winner -luokka:
SW1 Ventik ox (4-4½-4-4½-4½-3½-4-3½-4-4= 40,5p)
SW2 Shado Eyab Jazir (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½= 39p)
SW3 KH Bassira Batale ox (3½-4-4-4-4½-4-3½-3-3½-3= 37p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Wildheart Dazzleflower (4-4-4-4-4-4½-4-3½-3-3½= 38,5p)
RCH AAM Zamell Eclipse (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-3-3= 38,5p)
RCH Baraqnie (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4-4= 38,5p)
RCH Stormy's King (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½= 38p)
RCH Aleksy ox (4-4½-3½-4-4-3½-4-3½-4-3= 38p)
RCH Letter's Mysterious Pharaoh (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4½-3½-3= 37p)
RCH Zafir's Quantum of Honey ox (3½-4½-4-4-4-4-4-3½-2-3= 36,5p)
RCH STC Bermuda II (3½-4-4-4-3½-4-3-4-3½-2½= 36p)


Adina, 29.03.2017
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Rammsteam Flow (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-4=39p) & Aquamarine F (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p) & M.B. Acapulco III (4-4-4-4-4-4½-3½-3½-4-3½= 39p)
SW4 Bahria (3½-4-4-4-4-4½-3½-3-4-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bollinger (4-4-4-4-4-4-3-4-4-4=39p)
RCH London Honey (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Blueberry Solo (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Etcetera Wolf (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Serellenders Maya (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Bellfire F (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH A.D. MilkyWay (4-4-4-3½-4-4-4½-3½-3½-3½= 38,5p)
RCH Buck The System! (4-4-4-4-3-4-4-3½-4-4= 38,5p)
RCH Vanilluxe (3½-3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½= 38p)
RCH A.D. Bay Finch (3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-4= 37,5p)
RCH Dastlyn F (4-4-4-3½-3½-4-4½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Nemesis v.d. Zelos (4-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3= 36,5p)

Best Breeder: BB Frida / Faconde (F) (9-7½-8½-9-3½=37,5p)
Aquila F
Cheynenne F
Julisha F
Dastlyn F

Ratsastusluokka:
Ridden CH Oceanous (4½-4½-3½-3½-4= 20p)
Ridden RCH Etcetera Wolf (4½-4½-2½-4-3½= 19p)


Adina, 30.03.2017
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Charisma (4½-4½-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=40,5p)
SW2 Commodore (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW3 Oldfinion Whartonounz (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4= 40p)
SW4 Dawnfrost Wyatt (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
SW5 Oldfinion Dynamic (4-4½-3½-4-4½-4½-3½-3½-3-4= 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Carelia (4-3½-3½-3½-4-4-3½-4-4-3½= 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldfinion Torrian (4-4-4-4-3-4-4-4-4-4=39p)
RCH Reto von Lark (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=39p)
RCH Oldfinion Total (4-4-4-3½-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Oldfinion Xander (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Oldfinion Dancia (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Samorn Zaire (4-3½-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Konstantinos von Lark (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Donatello von Lark (4-4½-4½-4-4-4½-3½-3½-3-3= 38,5p)
RCH Oldfinion Double Dandy (4-4-4-4-3½-4-4½-3½-3-3½= 38p)
RCH Rebelle (3½-4-4-4-4½-4-3-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Emmanuel (4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Cleodora von Lark (3½-4-4½-4-4-3½-4-3½-3-3½= 37,5p)
RCH Siren von Lark (4-4-3½-4-4-3½-4-3-3½-3½= 37p)
RCH Sokerikuun Käte Meike (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3½= 37p)
RCH Oldfinion Tabasco (4-3-4-3½-3½-4½-3½-3½-4-3½= 37p)
RCH Aatoksen Antioliaho (3½-4-4-3½-4-3½-4-3-4-3= 36,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Oldfinion Lorena (4-4½-2½-3½-4= 18,5p)
Ridden RCH Brokeback Icaros (3½-4½-2½-4-3½= 18p)


Thirteen 09.04.2017
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Sterling Archer - VRL-02116 & VRL-03933 4,5+4+4,5+3,5+4,5+3,5+5+4,5+4+4 = 40p
SW2 Oz - VRL-02116 & VRL-03933 4+4+4+4+4+4+5+,5+3+3 = 38,5p
SW3 Thirteen Zektzerite - VRL-02116 & VRL-03933´ 4+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5 = 37p
SW4 Ruby Red - VRL-02116 & VRL-03933 4,5+4+4+4+4+3+3,5+3+3+3 = 36p
SW5 All About Eve - VRL-02116 & VRL-03933 3,5+3,5+4+4+3,5+4+3+3+3,5+3 = 35p

Reserve Champion-palkitut:
Genheit Morgenstern - VRL-13320 3,5+3,5+4+4+3,5+4+4,5+4,5+3+3 = 37,5p
Nephalem - VRL-02116 & VRL-03933 3,5+3,5+3+3+0+3,5+3,5+4+3+3,5 = 30,5p
Aztec Gold - VRL-02116 & VRL-03933 3,5+4+3+3+3+3+3+4+4+3,5 = 34p
Thirteen Glinda - Manaaja 3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+4+3,5 = 36p


Moon Sugar Ltd, 21.04.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 CamaÏeu Z (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p) + Pacific des Îles (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
SW3 Amets v.d. Halor (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
SW4 Shantar Z (3½-4-3½-4-3½-4-4-3-4-4=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Shanghai Sins 21 (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Rex v.d. Romilly (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH EC Chessman (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Blue Halifax (4-4½-4-4-4½-3½-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Aquarelle v.d. Halor (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH O.A. Irascible (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3=38p)


Veeran yksityistalli, 24.04.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 AH Cetan (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
SW2 Sadehelmen Saraste (4-3½-4-4-4-3½-3½-3-4-4=37,5p)
SW3 Koistilan Ikirusko (4-3½-3½-4-4-3½-3½-3½-4-4=37,5p)
SW4 Kaneli (3-3-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½=36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH R.S. Ikirouta (3½-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Voittopoika (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3-3=37p)
RCH Myrskyn Jälkeen (3½-4-3-4-4-3-3-3½-4-4=36p)
RCH Sadehelmen Hattara (3½-4-2½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=35,5p)


Overall Champion: R.S. Ikirouta - Shady (4-4-2½-4-2½=17,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH R.S. Ikirouta - Shady (4-4-2½-4-2½=17,5p)
Ridden RCH Fiasko - Shady (3½-4-2½-3½-2½=16p)


Ravitalli Rusko, 05.04.2017
Tuomarit: Sorel

Show winner-luokka:
SW1 Whole Lotta Love - VRL-01080 (4+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5=38p.)
SW2 Random Smoke - Spookiness (4+4+3,5+3,5+4,5+3+4+4+3,5+4=38p.) & Hulabaloo I.F. - VRL-01080 (4+4+3,5+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5=38p.)
SW4 Purnin Noitavaino - siinau (4+4+4+4+3+3,5+4+4+3,5+3,5=37,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rallivero - eatnama (4+4+3,5+4+3+3,5+4,5+3,5+3+3,5=36,5p.)
RCH Hulivei I.F. - Spookiness (3+3,5+5+4+3,5+3+3,5+3+3,5+3,5=35,5p.)
RCH AH Leimu - Aken ravitalli (3,5+4+4+4+3+3+3+3,5+3+3,5=34,5p.)
RCH Ruskon Jadessa - siinau (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5=37p.)
RCH AH Chione - Aken ravitalli (4+4+3,5+4+3+3,5+3,5+4+4+3,5=37p.)
RCH Purnin Udelma - eatnama (3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+4+4=36,5p.)
RCH Crimson Ach - Aken ravitalli (4+4+3+4+3,5+3,5+4,5+3,5+4+4=38p.)
RCH Blueshouse Burn - eatnama (4,5+4+3+4+3+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=36p.)
RCH Demongrin - Spookiness (4+4+3,5+4+3+3+3,5+4+3,5+3,5=36p.)
RCH Midnight Queen - Aken ravitalli (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5=37p.)
RCH Radical Perfect Love - siinau (4+4+3+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=36p.)
RCH Sweetheart Snilli - VRL-01080 (3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=36p.)


Vähäpelto, 16.04.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Suviveikko - VP (5-5-4-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW2 Vähäpellon Halittava - VP (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW3 Katinas Smulan - VRL-01317 (4-4-5-4-4-4-3½-4-4-4=40,5p)
SW4 Lancaster F - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-4½-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mörkövaaran Tattiritari - Tuulia T. (4-4½-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Tuohikotti - Pirunkorpi (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Askuri - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Armi - Milja (4-5-4½-4½-4-3½-3½-3½-4-3½=40p)
RCH Runon Pajunkissa - Dimma (4-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Fiktion Wanilja - Milja (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Baudoin - Amy (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Urano - Ninni H. (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Chev du Roch - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)

Best Breeder: 
BB Anniina N. / Vanima (Vaniman) (9-9-9-9-4=40p)
Vaniman Heroiitti
Vaniman Jäälatte
Vaniman Älynväläys
Vaniman Valedro


Veeran yksityistalli, 18.03.2017
Tuomarit: dookie & Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 White Wizard (4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4+4+4,5+4+3,5 = 42,5p)
SW2 AH Cetan (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
SW3 Sadehelmen Saraste (4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38p)
SW4 Witchcraft (3,5+4+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH ML Mysterioso (4,5+4,5+4+4+4,5+4,5+3,5+4+4+4 = 41,5p)
RCH Silverbrand Devon  (4+4,5+4+4+4+5+4+4,5+3,5+4 = 41,5p)
RCH Viisikon Nuttu Nurin (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38p)
RCH R.S. Ikirouta (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Voittopoika (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3-3=37p)
RCH Scotspine Euforia (4+4+3,5+3,5+3+4,5+4+4+3,5+3 = 37p)
RCH Eelin Lumetar (3½-4-3-4-4-3½-4-3½-3½-4=37p)
RCH Vaapukan Mirha (3½-3½-4-4-4-4-4-4-3-3=37p)
RCH ML Wicca (3,5+4+4+3,5+4,5+3,5+3+3+4+3,5 = 36,5p)
RCH Kärmeniemen Suruhaiku (3-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-3=36p)
RCH Ringostarr von Gateaway (4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3+3,5 = 35,5p)
RCH Silverbrand Jittery -  (3,5+3+3,5+4+4+4+3+4,5+3+3 = 35,5p)


Miseryn ravitalli, 19.03.2017
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Tornseglare HIP - Jannica (4-4½-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=41p)
SW2 Hades Tiggare - Meeri N. (4+4+5+4+4+4+5+4+3½+3½ = 41p)
SW3 Ukkometso - Alaska (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW4 Whole Lotta Love - VRL-01080 (4+4+4+3½+3½+3½+4+3½+4+3½ = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH O.R. Jääkuningatar - Orilammentalli (4½-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Hulabaloo I.F. - VRL-01080 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH O.R. Turkinpippuri - siinau (4-4-4-3½-3-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Jubilee - VRL-01080 (4+4+4+4+4+4+3½+3½+3½+3 = 37,5p)
RCH Panthera Vehka - felissa (3½+4+4+3+4+4+4+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Sentret - Jasmin (3½+4+4+4+3½+4+3½+3+3½+4 = 37p)
RCH Narrilaivan Metsähinen- Aken ravitalli (3½+4+4+3½+3+3½+4+2½+4+3½ = 35,5p)
RCH Toy's Daniel - Spookiness (4+3½+4+3½+3+2½+3½+3½+4+3½ = 35p)
RCH A.D. North Star Stranger - Jannica (4+4+4+4+3+3½+3½+2½+3+3 = 34,5p)
RCH Neutron B - Shavo (4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Luxter Go- siinau (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Radical Shameless - Spookiness (4-3½-3½-4-4-4-4-4-4-4=39p)


Veeran yksityistalli, 20.03.2017
Tuomari: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 AH Cetan (4-3½-4-4-4-4-3-5-4-3½=39p)
SW2 Kärmeniemen Suruhaiku (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viisikon Pikkuliitäjä (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Pukatti (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Huvin Hulivili  (4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Hopean Onnetar (3½-3-4-3½-3½-4-4-4-3½-4=37p)
RCH Kaneli (3½-3½-4-4-4½-4-3½-3½-3-3=36,5p)
RCH Sadehelmen Saraste (3½-4-4-4-3-3½-3½-3-4-3½=36p)


Varismäki, 10.04.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Halittava - VP (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW2 Jalmari Luned - aksu (4-5-4½-4-4-4-3½-4-4-4=41p)
SW3 Vähäpellon Villihirmu - VRL-01317 (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Hattaravillan Myrtti - VRL-01317 (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vähäpellon Havuveikko - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Luuhohka - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH AH Vilhelmi - aksu (4-4½-4-4-4½-4-3½-3½-4-4=40p)
RCH AH Villihopea - aksu (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Valarna - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4-4-4-4-4-4½-4-4-4=40,5p)
RCH Fiktion Askuri - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH AH Sanelma - aksu (4-4-5-4-4-3½-3½-4-3-4=39p)
RCH Vähäpellon Rakkaustarina - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Vehnävelmiira - Juulia (4-4-4-3½-4-4-3½-3-4-4=38p)
RCH Ruusuraivo - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3=39,5p)
RCH Rakkausreaktio - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Pusupulveri - VP (3-4½-4½-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)


Vähäpelto, 02.04.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Suviveikko - VP (5-5-4-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW2 Vähäpellon Halittava - VP (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW3 Vähäpellon Havuveikko - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Vähäpellon Nuuskamuikkunen - Creimeide VRL-06904/Yentel ponies (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p) & Mörkövaaran Nam-Nam - tvisha (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Fiktion Huntu - tvisha (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vaniman Onnian - VP (4-4½-3½-4-4-4-4-3½-3-3½=38p)
RCH Roopotti - Pirunkorpi (3½-4-4-3½-4-4-4-4-3-4=38p)
RCH Ruhtiliike - Pirunkorpi (4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Etiäinen - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Nornaliekki - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
RCH Vähäpellon Taikakuri - Varismäki (3½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Fiktion Askuri - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Viehättävän Tarakka - Sorel (4-3½-4-3½-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Fiktion Tähtihartsi - Sippe (3½-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-4=38p)
RCH Ruusuraivo - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-4½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3=39,5p)
RCH Vähäpellon Viuhti - VP (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Mörkövaaran Kissankita - tvisha (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Rakkausreaktio - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Ponipalleron Syysilta - Veera R. (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
RCH Vähäpellon Rakkaustarina - VP (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Myrtti - Tuulia T. (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Pusupulveri - VP (3-4½-4½-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)

Best Breeder: Tallin omistajan nimi / Tallin nimi (kasvattajanimi)
BB VP / Vähäpelto (Vähäpellon) (9-8½-9-8½-4=39p)
Vähäpellon Namuvaras
Vähäpellon Haltija
Vähäpellon Halittava
Vähäpellon Navalti


Vähäpelto, 25.03.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Suviveikko - VP (5-5-4-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW2 Vähäpellon Halittava - VP (4½-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW3 Fiktion Suvensointi - Milja (4-5-4½-4½-4-4-3½-3-4-4=40,5p)
SW4 Vähäpellon Havuveikko - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW5 Takajeejee - VRL-13320 (4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Vähäpellon Viuhti - VP (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Taparikollinen - VRL-13320 (4½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Myrskyherran Osku - VRL-01080 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Vähäpellon Taskuvaras - VP (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Tattiritari - Tuulia T. (4-4½-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Raukkis - VRL-13320 (4-4½-4-4-3½-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Moon Leiskuva - VRL-01080 (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½=39,5p)
RCH Rahhaa Tulloo - VRL-01080 (4-4-4-4½-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Bailuprinssi - VRL-13320 (4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Vähäpellon Vekara - VP (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Pärren Nipin Napin - VRL-13320 (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Moon Lounatuuli - VRL-01080 (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Pirun Tyttö - VRL-01080 (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Klassikkotarina - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Somana - Milja (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Syrjän Bailataa - VRL-13320 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Fiktion Lumivalko - Milja (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Pusupulveri - VP (3-4½-4½-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)

Best Breeder:
BB VP / Vähäpelto (Vähäpellon) (9-8½-9-8½-4=39p)
Vähäpellon Namuvaras
Vähäpellon Haltija
Vähäpellon Halittava
Vähäpellon Navalti


Kuuramaan hevostalli, 18.02.2017
Tuomarit: Spookiness, Sirpa

Show Winner:
SW1 Lost Destiny - Zemniak Stud (4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½= 38p)
SW2 Arkadi - Ireth 4+3+4+4+4,5+4+4+4+3+3 = 37,5p
SW3 Pink Hungaroring xx - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3-4= 37,5p)
SW4 Jocelimm - Kemiina 3,5+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3+3+4,5 = 36,5p

Reserve Champion palkitut
RCH Il’ya Miodrag - Zemniak Stud 4+4+3,5+4+2+3,5+4+4+4+3,5 = 36,5p
RCH Immortelle Al Zorrow - Kemiina 4+4+3+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3 = 35,5p
RCH Escapis Bastardizer - Kemiina 3,5+3+4+4,5+3,5+3,5+3+3,5+3+3,5 = 35p
RCH Rattlesnake - Zemniak Stud (3½-4-3½-4-4½-4½-3½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Robin Hood BH xx - VRL-04374 (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½= 37p)
RCH Adelphe BG - Meiju K. (4-3½-4-4-4-4-3½-3-4-4= 38p)
RCH Shadowy Nova - Zemniak Stud (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH RMS' Sunflower xx - Kemiina (3½-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 37p)


Ionic, 28.02.2017
Tuomarit: Sorel

Show winner-luokka:
SW1 Lorand Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (5+4+4+4+4,5+4+4,5+3,5+3,5+4=41p.)
SW2 Bátor Ion - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4,5+4+3+4+4+3,5+4+3,5+4+4=38,5p.)
SW3 Yasit BRA - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+5+4+3+3+4+4,5+3+3,5=38p.)
SW4 Megyesz Tamas GA - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+4+4+4+4+3,5+3+3,5+4=38p.)
SW5 Lukacs KTN - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3,5+4+4+3,5+4+4+3+3,5=37,5p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Fényshon - VRL-09141 (4+4+5+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3=37p.)
CH Rozsa Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+5+4,5+3,5+3+3,5+3,5+3+3=37p.)
CH Seneca Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4=37p.)
CH Kiralyi Gyöngyszem - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5=37p.)
CH Sasfészek GA - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3,5+4+2,5+3+4+4+3,5+3,5=36p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Huszár Ion - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3,5+4+3,5+3+4+4+3+3,5=36,5p.)
RCH Mátyás - VRL-09141 (4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3+4+4=36p.)
RCH Költészet Ion - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3+3=37p.)
RCH Ferko Ion - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5=35,5p.)
RCH Toronyőr Csoda - VRL-09141 (4+4+3+4+3,5+3+4+3,5+2+3,5=34,5p.)
RCH Amália - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5+4+3+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4=36,5p.)
RCH Kazimiera - VRL-09141 (4+4+3,5+4+3+3,5+4+3+3+3,5=35,5p.)
RCH Fajta - VRL-09141 (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5=35p.)
RCH Jácob v.d. Djoehem - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5+4+3,5+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5=37,5p.)
RCH Hajnalka Lymie - VRL-09141 (4+3+4,5+3,5+2,5+3+4+4+3,5+3,5=35,5p.)
RCH Jola Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5+3,5+4+4+3,5+3+4+3,5+3+3,5=35,5p.)
RCH Terézia - VRL-09141 (4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+3+3,5=37p.)

Ratsastusluokka:
Overall Champion: Ludwina - VRL-01417 (4+4+2,5+4,5+3,5=18,5p.)

Ridden CH Ludwina - VRL-01417 (4+4+2,5+4,5+3,5=18,5p.)
Ridden CH Remenyá GA - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+2,5+4+2,5=17p.)
Ridden RCH Gyémánt Ion - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3+3,5+2,5+2,5+3=14,5p.)


Nidavellir, 25.02.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Dark Nebula Dawn (4+5+5+5+4+5+3½+4+4+4 = 43,5p)
SW2 Penryffraith Arthwr (5+5+5+5+3½+4+4+3½+4+4 = 43p)
SW3 Kruunun Gingershot (5+4+4+3½+4+3½+4+5+5+5 = 43p)
SW4 Päivärinteen Adrianna (4+5+5+5+4+3½+4+4+3½+4 = 42p)
SW5 Wyann Tottau (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-3½=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pencalow Matilda - Sonja (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
CH Moons San Sebastian - misery. (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-3=40p)
CH Keijukulman Catnip - VRL-01811 (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nips Matrix - Nidavellir (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Keijukulman Fluffy Attack - VRL-01811 (4-4-4-4-3-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Smooth Criminal RC - Spookiness (4-4-4-4-3½-3-4-4-3½-4=38p)
RCH First Class Hero - VRL-01811 (4+3½+4+4+4+3½+4+4+5+4 = 40p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
RCH Rumour's Abracadabra Cupido Anarchy (4+4+4+3½+3½+4+3½+2½+5+3 = 37p)
RCH Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Varjomäen Mirella - Frida (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Mayflower MO - Saila (4-4-4½-3-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Kruunun Elite - VRL-01811 (5+5+4+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 40p)
RCH Huvin Lequiné - Sorel (4+5+4+4+3½+4+4+3+4+3½ = 39p)
RCH Black-Eyed Nellie - Suvi (4+4+4+3½+3½+3½+4+4+4+3½ = 38p)
RCH Llwydd Tarquin - Elli L. (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Eryl Cendarme - Disa (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Chigeon Duke - Sonja (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH KW Balchder Cadence - Omppu (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Palingin Monas - Suvi (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Pritchett Llanelid - Nidavellir (4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Meistr Rhaglaw Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+4 = 41p)
RCH Llygedyn Welsh Nocturne - dani (4+4+5+4+4+4+3½+3½+4+4 = 40p)
RCH A.D. Playboy Prince - Sonja (4+5+4+4+4+3½+4+3½+4+3½ = 39,5p)
RCH Gwalch Cellwair Caru - Eigra (4+5+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Criallt Dawns Ddiwethaf - Mandelbacke (4+5+5+3+3+4+4+3+4+3½ = 38,5p)
RCH Gwenyth Niamh - Sorel (4+4+3½+3½+3½+4+4+4+4+4 = 38,5p)


Kisakeskus Lapland, 31.03.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kuuralehdon Rilian - VRL-10531 (4-4½-4-4-4½-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Ishtar Chacco - VRL-08368 (4-4-4½-4-4-4½-4-4-3½-4=40,5p)
SW3 Kanervasavu - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (4-5-4½-4½-4-4-3½-3½-3½-3½=40p)
SW4 Pärren Nipin Napin - VRL-13320 (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
SW5 Raukkis - VRL-13320 (4-4½-4-4-3½-4-4-4½-3½-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Thirteen Zektzerite - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Myrskyherran Osku - VRL-01080 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Fiktion Askuri - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Rahhaa Tulloo - VRL-01080 (4-4-4-4½-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Viisikon Polanne - Ireth (4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Kahmon Hurmiosielu - VRL-11523 (4-4½-4-4-4-4-3-3½-4-3½=38,5p)
RCH Viikatemies II - VRL-01080 (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Hirrenhiljaa - mori-mori (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Kadotettu Helme - Ireth (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Justiinsa Joo - VRL-01080 (4-4-3-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Anseriina - VRL-01080 (3½-4½-5-4-4-4-3-4-3½-4=39,5p)
RCH Kuuralehdon Karnevaali - Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Kärmeniemen Unna - Ireth (3½-4-4-4-4-4-3-4-4-3½=38p)
RCH Lancaster F - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-4½-4-4=40p)
RCH Oz - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3-3½=39p)
RCH Criminal Mind ABG - VRL-13320 (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Traitor - VRL-13320 (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Dorothy - yersinio (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Moonrise's Rosebud - Christine (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38p)


Vähäpelto, 12.03.2017
Tuomarit: Sorel

Show winner-luokka:
SW1 Dauphin de Valoy - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (5+4+4+4+4,5+3,5+4,5+4+3,5+3=40p.) & Obscurité du Roch - VRL-01811 (5+4+4+4+4,5+3+3,5+4+4+4=40p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Escada du Roch - VRL-01811 (5+4+4,5+4+4+3+4,5+3,5+3,5+3,5=39,5p.)
RCH Brandon Campa’re FRA - Amy (4+4+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5=38p.)
RCH Vermillion du Blois - turjake (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+4+3+3,5=36p.)
RCH Singapura du Roch - VRL-01811 (4+4+4+4+4+3,5+4,5+4+4+4=40p.)
RCH Es Vedra - VRL-10105 (4+4+4+4+3+4+4+4+3,5+3,5=38p.)
RCH Libourne - turjake (4+4+4+4+4+3+3,5+4+3+3,5=37p.)


Priton Budyonnys, 24.02.2017
Tuomarit: Sirpa, Sorel

Show winner-luokka:
SW1 Zarry Glow (4+4+4+4+4+4+5+4+4+3,5=40,5p.)
SW2 Honeylake's Golden Pearl (4+5+4+4+4+4+4+3+3+3,5=38,5p.)
SW3 Bo’gatir (4+4+4+3,5+3+4+4+4+3+3 = 36,5p) & Dorushka (4+4+4+4+4+3,5+4+3+3+3 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Zemniak Zdislav - VRL-01417 3,5+3,5+3,5+3+3+3,5+4+3,5+4+3,5 = 35p
RCH Fantóm - VRL-04374 3+4+3+3+3,5+3,5+4+4+4+3 = 35p
RCH Spiridon - VRL-04374 3+4+3,5+3+3,5+3+3+4+3+3 = 33p
RCH Priton Mramor - VRL-04374 4+4+4+4+3,5+3,5+4+3+3+3 = 36p
RCH Priton Klava - VRL-04374 3+3,5+3,5+4+4+3,5+3+3+3,5+3 = 34p
RCH Akimon Pelez - Ireth (5+4+3,5+4+4+4+5+4+3+3,5=40p.)
RCH Penrose Farley - V. Penrose (4+5+5+4+3+3+3,5+4+3,5+4=39p.)
RCH Priâtnyj Dzentl'men - Ireth (4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5=36,5p.)
RCH Nerywick Holly - VRL-01417 (4,5+4+4,5+5+3,5+3+3,5+4+3+3=38p.)
RCH Amor - VRL-04374 (4,5+5+4+4+4+3,5+3,5+2,5+3,5+3=37,5p.)
RCH Birchbound's Daisy Haze - V. Penrose (4+5+5+4+3+2,5+3+3,5+3+3=36p.)


Turmeltaja, 20.03.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Jänkäjaapo (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=41p)
SW2 Kevolehdon Konstaapeli (4-4½-4-4-4-4-4½-4-4-4=41p)
SW3Fiktion Suvensointi (4-5-4½-4½-4-4-3½-3-4-4=40,5p)
SW4 Mörkövaaran Tattiritari (4-4½-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
SW5 Klassikkotarina (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Reposaaren Nala - turjake (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Taskumatti - VP (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Encore - Spookiness (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Vinhan Aromi - Elli L. (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Vähäpellon Taskuvaras - VP (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39p)
RCH Vihtori - turjake (4-4½-4-4-4-4-3½-3-4-4=39p)
RCH Kuukarin Kermitti - Elli L. (4-4½-4½-4-4-4-4-4½-4-3½=41p)
RCH Hattuvaaran Teletappi - turjake (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Fiktion Askuri - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Seljasaaren Hallas - turjake (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p)
RCH Nokihelmi - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Leinikki - Tuulia T. (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Ruudin Tervapääsky - Tuulia T. (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Hopeanauha - VP (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Mäkisuon Hilla - turjake (4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Fiktion Lumivalko - Milja (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Myrtti - Tuulia T. (4-4-4-4-4½-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)

Best Breeder: misery. / Moondance (Moon) (9-8½-8½-9-3½=38,5p)
Moon Etelätuuli 
Moon Lounatuuli
Moon Kukkahattutäti
Moon Vesjsiipi

Ratsastusluokka:
Overall Champion AH Oskari - aksu (VRL-00164) (4½-4-2½-5-5=21p)

Ridden CH Nupun Karpalo - Milja (4-4-2½-4½-4=19p)
Ridden CH AH Oskari - aksu (VRL-00164) (4½-4-2½-5-5=21p)
Ridden RCH Fiktion Armi - Milja (4½-3½-2½-4-4=18,5p)
Ridden RCH Hunajamäen Iki-Ihana - Mette (4-4-3½-4-3½=19p)


Oldfinion Dressage, 08.03.2017
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Catelyn - VRL-10105 (4-4-4-4-4½-3½-4-3½-4-4=39,5p)
SW2 Oldfinion Double Dandy - yersinio (4-4-3½-4-4½-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW3 Oldfinion Daviwse - yersinio (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
SW4 Oldfinion Total - yersinio (4-4½-4½-3-3½-4-3½-3½-3½-4= 38p)
SW5 Valeriana Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702
(4-4½-4-4-4-4-3½-3-3½-3½= 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Oldfinion Tabasco - yersinio (4-3½-4-4-3-4-3½-4-4-4=38p)
CH Oldfinion Golden Olivia - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia
VRL-02702 (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3½-4= 37,5p)
CH Olympia Aeris - yersinio (3½-4½-4-3½-3½-3½-3½-4-3½-3½= 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dawnfrost Wyatt - VRL-08368 (3½-3½-4½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½= 37p)
RCH 8th Commandment MHW - Anarchy (4-3½-3-3½-4½-4-3½-3½-3½-3½= 36,5p)
RCH Bürgerlich - VRL-13320 (3½-4-4-4-3½-4-4½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Emmanuel - yersinio (4-4-3-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Oldfinion Dynamic - Zonjiet Stud (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=37p)
RCH Dawn of Justice - VRL-13320 (3-4-3½-4-4-3½-3½-3½-4-4=37p)
RCH Jonathan MIV - VRL-13320 (3½-3½-4-4-3½-4-3-3-4-3½=36p)
RCH Dorothy - yersinio (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Fort Misery ABG - VRL-13320 (3½-3½-3½-4-3½-3½-3½-3-4-4=37p)
RCH Oldfinion Mallory - yersinio (3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Rebelle - yersinio (3½-4-4-4-4½-4-3-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Crayon Honesty - Ionic / Sirpa VRL-00329 & Virginia VRL-02702
(3½-4-4-4-3½-3½-3½-3-3½-3½=36p)
RCH Sokerikuun Käte Meike - Ireth (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3½= 37p)
RCH Oldfinion Lorena - yersinio (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3= 37p)
RCH Oldfinion Bapathia - yersinio (3½-4-4-4-3½-4-3-3-3½-4= 36,5p)
RCH Traitor - VRL-13320 (3½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½= 36,5p)


VSN Tuomarinäyttely, 26.02.2017
Tuomarit: taffel, Spookiness, dookie

Show Winner -kehä:
SW1 Courtesan - Brotherhood (5+5+5+4+4+4+4+4+3½+3½ = 42p)
SW2 Gwalch Dathliad - Cherrypond (4-4-5-4½-3½-4-3½-4-4-4=40,5p)
SW3 Turmeltajan Pakastus - dookie (4+5+5+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 40p)
sw4 Criallt Welsh Pride - Cherrypond (4-4-5-4-4½-4½-3½-3-3½-3= 39p)
sw5 Encore - Spookiness (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)

Muut CH-palkitut:
CH Turmeltajan Tulikukka - dookie (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-4-3½= 38,5p)

RCH-palkitut:
RCH Vähäpellon Varjonuotti - dookie (4+4+4+4+4+3½+3½+3+3½+3½ = 37p)
RCH Turmeltajan Tuliturmio - dookie (4+3½+4+3½+3½+3½+3½+3+3½+3½ = 35,5p)
RCH Lavinia Fair - dookie (4+4+4+4+5+4+3½+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Yötuulen Puskahuutelija - dookie (3½+4+4+3½+3+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Jaws Bond - Spookiness (4+4+5+4+3+3+3½+3+3½+3 = 36p)
RCH Tuikun Valetta - dookie (3½-4½-4-4-4-4½-3½-3-4-3= 38p)
RCH Turmeltajan Ihme-Tys - dookie (4-3-4-4-3½-4-4-4-4-3= 37,5p)
RCH Vähäpellon Helmiäinen - dookie (3½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-4-3= 36p)
RCH Turmeltajan Wakkeri - dookie (4-4-3½-4-3½-4-4-3-3½-3½= 37p)
RCH Turmeltajan Naistennaurattaja - dookie (4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-4-3½= 37p)
RCH Turmeltajan Lusiverus - dookie (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 37p)
RCH Gwalch Ashna - Cherrypond (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Kruunatar W.E.I. - Spookiness (3-3½-4-3½-3½-3½-4-3½-3½-3½=35,5p)
RCH Caoilinn Dawn - Cherrypond (3½-4-3½-3½-4-4-3-3½-4-4=37p)
RCH Raivokääpä - Spookiness (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3-3=36p)
RCH Tik Tik Boom RC - Spookiness (3½-4-3-4-3½-4-4-3½-3-3½=36p)


Micram Raceponies, 15.02.2017
Tuomarit: sorel, dookie, spookiness

Show winner-luokka
SW1 Tornseglare HIP - Jannica (4½-4½-4½-4½-4-4-4½-3½-3½-3½= 41p)
SW2 Vähäpellon Haltija - VP (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-4=40,5p)
SW3 Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Koblenz von Gateaway - turjake (4+4+4+4+4+3,5+4,5+4+4+4,5=40,5p.)
SW5 Juliet Mic - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p) & Julisha F - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p) & Cranleigh Oblivion - VRL-08368 (4+4+4+4+4,5+4+4,5+4+3,5+3,5=40p.)

Muut CH-palkitut
CH Fameäs Nubia - Frida (4-4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½= 39,5p)
CH Sagavik Ødven - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½= 39p)
CH Crampton Sassella - Nicky (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3= 39p)

RCH-palkitut
RCH Chev du Roch - VP (4+4+3,5+4,5+4+4+4+4+4+3,5=39,5p.)
RCH Mic Rafael - Tierra (3,5+4+4,5+4+4+3,5+3,5+4+4,5+3,5=39p.)
RCH Dark Kwanza - Tierra (3,5+4+3,5+4+3,5+4+4,5+4+4+4=39p.)
RCH Twist N Shout - Tierra (4+4+3,5+4+4+3,5+4,5+3,5+3,5+4=38,5p.)
RCH Haunted RGE - Christine (4+4+4+4+4,5+4+3+3+4+3,5=38p.)
RCH Duendecillo - Dimma (3,5+4+4+3,5+4+4+3,5+3+4+3,5=37p.)
RCH Blue Halifax - VRL-08368 (4-4½-4-4-4½-3½-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Jaylyn D - Frida (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Bahria - Jannica (4-4-3½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Rosé Touch RS - Mandelbacke (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Blueberry Solo - Frida (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Julienne Mic - Tierra (3½-4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Raukkis - VRL-13320 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Fiktion Kasku - Milja (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)
RCH Spontaani Vintiö - Frida (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
RCH Villahaan Suvelma - Milja (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Savanni - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Riehalan Josefiina - Sorel (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Maral - Dimma (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Zarry Glow - Tierra (4-3½-4-4½-4-3½-3½-4-3-4= 38p)
RCH Dynamite Whiplash - Sorel (4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Sernia Gull - Loitsulähde (4-4½-4-4-4-3½-4½-3½-3½-3½= 39p)
RCH Primo Sarad ox - Dimma (4-5-3½-4-3½-4-4½-3½-3-3= 38p)
RCH N.Y. Vanity - Jannica (4-4-4-4½-4-3-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Björktrast Inc - Dimma (4-5-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½= 39p)
RCH Fear of the Dark - Christine (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½= 39p)
RCH Poniniemen Whimsical - Sorel (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38,5p)
RCH Cadogan Enigma - Sorel (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½= 38,5p)
RCH Breezy Karyn - Nicky (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-3½= 38p)
RCH A.D. Tylwyth Teg - VRL-13320 (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-3= 37,5p)


Daelwyn, 12.02.2017
Tuomarit: dookie, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Wyann Tottau (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-3½ = 41p)
SW2 Cariad Swynol Ion (4-4-5-4½-4-4-4-4-3½-3 = 40p)
SW3 Cledwyn Madoc (4,5+4+3,5+3+4,5+4+4+4+3,5+4 = 39p)
SW4 Penryffraith Arthwr (4,5+4,5+4,5+4+4+3+3,5+4+3+3 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dawnlight Dael (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4 = 40,5p)
RCH Pencalow Tricolor (4-4-4½-4-4-4-4½-4-3½-3½ = 40p)
RCH A.D. Aranda (4½-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 39,5p)
RCH A.D. Different Kind of Feeling (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3 = 38,5p)
RCH Gêm Beryglus Ion (3½-4-4-3-3½-4-4-4-4-3½ = 37,5p)
RCH Pencalow Moonfox (4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-3½-3½ = 37p)
RCH Susikallion Hypnotic (3,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3+4+3,5+3 = 37,5p)
RCH Crofthill's Rosebug (3,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5 = 37,5p)
RCH Braveheart Dael (4+4,5+4+4+4+3,5+3+4+3+3 = 37p)
RCH Llygedyn Morgath Wen (4+4+4,5+3,5+4,5+3,5+4+4+3+3,5 = 38,5p)
RCH Doomsday Devil (4+4+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3+3 = 37,5p)
RCH Criallt Dawns Ddiwethaf (4+4+4+3,5+3+3+4,5+3,5+4+4 = 37,5p)


Vähäpelto, 21.02.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Grisling '66 - turjake (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW2 Vähäpellon Haltija - VP (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-4=40,5p)
SW3 Sokerikuun Cerviel - Ireth (4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Fiktion Askuri - Enni (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hullunmylly - Ireth (4-4-4-4-4½-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Vähäpellon Taskuvaras - VP (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39p)
RCH Jalohaukka - VRL-04374 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Klassikkotarina - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Moon Riimi - Ireth (4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Tohveltaja - VRL-13320 (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
RCH Assiniboine Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-3½-4-4-4½-4-4-4-4=40p)
RCH Kerli Egal - yersinio (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Chev du Roch - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Sovnig LAC - Veera R. (4-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40p)
RCH Heimdal - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
RCH Folkbjørn - VRL-01811 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)


Micram Raceponies, 05.02.2017
Tuomarit: Spookiness, taffel, Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 What The Buck! - Ireth (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42,5p)
SW2 Mic Tivadar - Tierra (5-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
SW3 Dastlyn F - Frida (4½-4-5-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW4 Pretty Georgiellen - Dimma (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW5 Chill OUT - Tierra (4,5+4+5+4+3,5+4+4+4+3,5+3 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Quadrilliard PB - Meiju K (4,5+4+4+4+4+4,5+3,5+3+4+4 = 39,5p)
CH Kruunun Gingershot - V. Penrose (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-4= 39p)
CH Dark Kwanza - Tierra (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5=38,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moonrise's Piece of Gold - Christine 3,5+4+4+4+3,5+5+3+4,5+4+4 = 39,5p
RCH Silvender RGE - Tierra 4+4+4+3,5+4+4,5+3,5+3,5+4+4 = 39p
RCH Unterdruck - Dimma 4+4+3,5+3,5+3,5+4+4,5+3,5+4+4 = 38,5p
RCH Juliet Mic - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
RCH Blueberry Solo - Frida (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Rio Meliora - VRL-08368 (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Julisha F - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
RCH Hukkapuron Daveney - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Julienne Mic - Tierra (3½-4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Mic Tihamér - Tierra (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Redcreamsoda Stinder - Sorel (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Cranleigh Icarius - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Donaugraf GA - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+4+4+4+3,5+4+4+3+3,5=38p.)
RCH Thoreau - VRL-11523 (4+4+4+4+3+3+4+3,5+4+4=37,5p.)
RCH Manchester United - Frida (4+4+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3+2,5=37p.)
RCH Diabolic White - Jenny (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Bellfire F - Frida (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Viisikon Cardon - Ireth (3½-4-3½-4-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Huvin Braxton - Sorel (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-3= 38p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (4-4-3½-4-3½-4-4-3-4-3½= 37,5p)
RCH Nips Midnight Battlecruiser - Nidavellir (4-4-3-4-3½-4-4-3½-3½-4= 37,5p)
RCH Penryffraith Arthwr - Sakkura4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4,5+4,5+3,5+3 = 39,5p
RCH Dahlgrens Duster - Frida 3,5+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 38,5p
RCH A.D. Sarantino - Jannica 4+4+4+4+3,5+4+3+4+3+3 = 36,5p


Alondra, 15.02.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Via dell'Amore - VRL-10878 (5-4-4½-4½-4-4-4-4-3-3½=40,5p)
SW2 Walkenounz - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Oldfinion v. Avane - VRL-10878 (4-4-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW4 Brigitte - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fliederhof Bismarck - VRL-10878 (4-4-3½-4-3-4-4-3½-3½-4=37,5p)
RCH Agrona - VRL-10878 (4-4-4-4-4½-4-4-4-3-3=38,5p)
RCH Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 (4-4½-4-4-4½-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Oldfinion v. Dolton - Meiju K. (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Oldsfell's Wilfried - Jannica (4-4-5-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Valeriana Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4-4-5-4½-4½-4-4-3½-3½-3=40p)
RCH Samorn Zaire - VRL-10878 (4-3½-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4-4-4½-4-4½-3½-4-3½-3½-3=38,5p)


Veeran yksityistalli, 11.02.2017
Tuomarit: Sirpa & Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 ML Mysterioso (4,5+4,5+4+4+4+4,5+3,5+4+4+3,5 = 40,5p)
SW2 Casualties of Cool (4+4+4+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH White Wizard (4+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5 = 40,5p)
RCH Carmine Lumos (3,5+4+3+3,5+3,5+4,5+4,5+4+3,5+4 = 38p)
RCH ML Wicca (3,5+4+4+3,5+4+4+3,5+3+4+3,5 = 37p)
RCH Witchcraft (3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 37p)
RCH Ringostarr von Gateaway (4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3+3,5 = 35,5p)

Overall Champion: Gecko - aksu (VRL-00164) (3½-4-5-2½-2½= 17,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden Champion: Gecko - aksu (VRL-00164) (3½-4-5-2½-2½= 17,5p)
Ridden Reserve Champion:  Classico HRW - aksu (VRL-00164) (4-4-2½-4-2½= 17p)


Kadotetut Suomenhevoset, 30.01.2017
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Kototallin Aprakka (4½-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½-3½=38p)
SW2 Murkula (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Atlas (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3½=37p)
RCH Lumiukon Hurmo (3-4-4½-4-4-4-3½-3-3½-3½=37p)
RCH Kuvitella KAS (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3-3½=37p)
RCH Tutaani (3½-3½-4-3½-3½-4-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH Hirttivaaran Oprakka (3½-4-4½-3½-3½-4-3-3½-3½-3½=36,5p)
RCH Periäisen Santra (3-3½-4-4-3½-4-3-3½-4-3½=36p)


Micram Raceponies, 10.02.2017
Tuomarit: Spookiness, taffel, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Crunwere Luc Llwych - VRL-08368 (5+5+5+4+5+4+3½+4+3½+3½ = 42,5p)
SW2 Mic Tivadar - Tierra 4+4+4+4+4+4,5+4+4+4+3,5 = 40p & Hukkapuron Daveney - Jenny 4+4+4+3,5+3,5+5+4+4,5+4+3,5 = 40p & Luphion SWE - Frida (4+4+4+3½+3½+4+5+4+4+4 = 40p)
SW5 Moonrise's Rosebud - Christine (4-4-4½-4-4-4½-3½-3½-3½-3½= 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Goldoak’s Mexican Sky - Sorel (4-4-4-4-4½-4-4-3½-3-3½= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Maral - Dimma (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Twist N Shout - Tierra (4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Tyhjätasku - VP (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4= 37,5p)
RCH Sagavik Åsa - VRL-13320 (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3= 38,5p)
RCH Primo Sarad ox - Dimma (4-5-3½-4-3½-4-4½-3½-3-3= 38p)
RCH Vähäpellon Haltija - VP (4-4½-4-3-3½-4-4-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Björktrast Inc - Dimma (5+5+4½+4+4+4+4+4+4+4 = 42,5p)
RCH Zero Hour - VRL-13320 (4+5+5+2½+4+4+3+3½+3½+3½ = 38p)
RCH Magnum Stardust JL - Hapero (4+5+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3 = 38p)
RCH Criallt Dawns Ddiwethaf - Mandelbacke (4+5+5+3+3+4+4+3+4+3½ = 38,5p)
RCH Pencalow Moon Dust - VRL-08368 (3½+4+4+4+4+3½+3½+3+3½+3 = 36p)
RCH Lyana v.d. Low - turjake (4+3½+3½+3+3½+4+4+3½+4+3 = 36p)
RCH Foxcatcher - turjake 4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4,5+4 = 39p
RCH Lancaster F - Dimma 4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4+4 = 38,5p
RCH M.B. Acapulco III - Mandelbacke 3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5+4 = 38p
RCH Bahria - Jannica 4+4+4+4+4,5+4+3,5+3,5+4+4 = 39,5p
RCH Darlana Wolf - Frida 4+4+3,5+4+3,5+4+5+3,5+4+4 = 39,5p
RCH Shadow's Pia Vindex - Hamzi 4+4+4,5+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3 = 38p


Cadogan Ponies, 01.02.2017
Tuomarit: Spookines, Sirpa

SW1 Wanted Shikoba (4+5+3,5+3,5+4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5 = 40,5p)
SW2 Zahwah Hadia al Najya (4+4+4+4,5+3,5+4,5+4+4+3,5+3,5 = 39,5p)
SW3 CHR Havana Rock (4+4+3,5+3+4+4,5+4+4,5+4+3,5 = 39p)
SW4 Goldoak’s Mexican Sky (4-4-4-4-4½-4-4-3½-3-3½= 38,5p)
SW5 Anubis (3,5+4+4+4+4+5+4+4+3+3 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH CHR Nyc Split (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½= 37,5p)
CH Golgotha (3½-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3= 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH VRL-04374 - When Lightning Strikes (4+4,5+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 39,5p)
RCH VRL-04374 - Ramya Makin (4+4,5+4+4+4+4+3+3,5+3,5+3 = 37,5p)
RCH Jannica - Stormy's King (4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH VRL-04374 - Give Me Life (4+3,5+4+3+3+4+4+4+4+4 = 37,5p)
RCH Dimma - Azhour S (3,5+4+4+3+3,5+4+4+3,5+4+4 = 37,5p)
RCH VRL-04374 - Wide & Divine (4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½-3½= 37p)
RCH Sorel - CHR Delicate Trouble (3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3 = 37p)
RCH Sorel - RW' Titania (3,5+4+4,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3 = 37p)
RCH Ireth - BT My Doret ox (3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3+3,5 = 37p)
RCH VRL-04374 - RHR Gangland West Coast (3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5 = 37p)
RCH VRL-04374 - A'ishah Delm (4+4+3,5+3,5+4,5+3,5+4+3,5+3+3 = 36,5p)
RCH Sorel - Golden Phoenix (3½-4-3½-4-4-4-3-3½-3½-3½= 36,5p)
RCH VRL-01417 - Chitto (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-2½= 36p)
RCH Sorel - CHR Smokin' Hotruby (3½-3½-4-4-4-3½-3½-3-3½-3½= 36p)
RCH Dimma - Jaynee (3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3+3+3,5 = 35,5p)


Cresendo, 30.04.2015
Tuomarit: taffel, Cannabia, Sirpa

Show Winner-luokka:
SW1 Poniniemen Merryheart- Assi (5+5+5+4+4,5+5+4,5+4,5+4+4,5 = 46 p.)
SW2 Palleropilven Pilleriaddikti - Nidavellir (VRL-08761) (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3 = 43 p.)
SW3 The Half Blood Prince AD - Jannica (5+5+5+4+3+4,5+4+4+3,5+4 = 42 p.)
SW4 Trolldoms Bärdor - Antonia N. (4+4+3½+3½+4+4+5+4+5+5 = 42p)
SW5 Twisted Snake - Tilli (4+4+3+3,5+4+3,5+4,5+5+4+4 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
Ingø - Antonia N. (4+4+4+3+4+3½+5+4+3+4 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lille Juni - Moon Sugar Ltd (3½+3½+4+3½+3½+4+4+3+3½+2½ = 35p)
RCH Tomás - Jannica (4+4+4+4+3½+4+3½+4+3+4 = 38p)
RCH Ässän Ejder - VRL-01026 (3½+3½+3+3+3½+3½+4+3½+4+5 = 36,5p)
RCH Välähdyksen Viljami - felissa (5+5+5+3+4+3,5+4+4+4+4 = 41,5 p.)
RCH Presta Theodore - Nidavellir (VRL-08761) (5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+4 = 41,5 p.)
RCH Blaza's Soarin - Suvi (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5 = 41,5 p.)
RCH Deser's Magnificent Revelation - Tilli (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+4,5+4 = 45 p.)
RCH Sokerikuun Neverwinter - Moon Sugar Ltd (4,5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+4+4 = 44,5 p.)
RCH Cantaloupe Anf - Nidavellir (VRL-08761) (4,5+4,5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+4+4 = 43,5 p.)
RCH Scheming May - Suvi (4,5+5+5+4,5+4+4+4+4+4+4 = 43 p.)
RCH Spitzer - Suvi (4+5+5+4+4+4,5+4+4+3,5+3,5 = 41,5 p.)
RCH A.D. Abbey Mistress - Jannica (4,5+5+5+3+3,5+4+4+4+4+3,5 = 40,5 p.)
RCH Duvado Korik - Nidavellir (VRL-08761) (4,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4,5+3+3,5 = 37,5p)
RCH Poniniemen Mikado - Assi (4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 37p)


VSN, 20.12.2016
Tuomarit: Spookiness, taffel, dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Imperial Ach - Spookiness (4-4-4-4-4-4-4½-4-4-4=40,5p)
SW2 Nira Wanda - Nidavellir (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3-3½= 39,5p)
SW3 Piranhai Philip - dookie (5+5+4+4+4+3½+3½+3+3½+3½ = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Snifters Basque - dookie (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4= 38,5p)
RCH Kjeldoran - dookie (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3-3½= 37p)
RCH Nira Caryl - Nidavellir (4-4½-4½-4-4-3½-3½-4-2-2½= 36,5p)
RCH Lord Castamir - dookie (3½+3½+3+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Widow Minette Fair - dookie (4+4+3½+3+3½+4+4+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Dii-Dii Daalia - Spookiness (3½+4+3½+4+3½+3½+2½+3+4+3 = 34,5p)
RCH Less Is More RC - Spookiness (4-4½-3½-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Nips Pontypool - Nidavellir (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Radical Like No Other - Spookiness (3½-4-4½-4-4-4-4-3-4-3½=38,5p)


Cadogan Ponies, 02.02.2017
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 EmmiN. - Gingerbread Man (4+5+5+5+4+4+4+3½+4+4 = 42,5p)
SW2 Jannica - Colour by Storm (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Sorel - Daybreak Sonata (4+4+5+4+4+4+4+4+4+3½ = 40,5p)
SW4 Sorel - Trinity Nereida (3½-3½-4-4-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
SW5 felissa - Yentel Dolores (4+5+5+5+3½+3+4+3+3+2½ = 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH EmmiN. - Arhavney Natalie (3+4+4+5+3½+4+3½+2½+4+3 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Frida - Fame's Gatsby (4-4½-5-4-4-3½-3½-4-4-4=40,5p)
RCH Frida - Fanfar Shuffle (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Jannica - H.D Colour by Owen (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH EmmiN. - Modern Bukowsky Stint (5+5+5+4+2½+3½+3½+3+3+3½ = 38p)
RCH Jannica - Poniniemen End of Thunder (4½-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3=38p)
RCH Frida - Rothwell Kleopatra (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH Christine - Midnight's Soul (3½+5+5+5+3½+3½+3½+3+3+3 = 38p)
RCH Sorel - Huvin Lequiné (4+3½+4+4+3½+4+4+3+4+3½ = 37,5p)
RCH Frida - Päivärinteen Adrianna (4+3½+4+3½+4+3½+4+3+4+4 = 37,5p)
RCH S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 - Forest Creek Queenie (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)
RCH VRL-01080 - Moons San Sebastian (3½+4+3½+3½+4+4+3½+4+4+3½ = 37,5p)
RCH Dimma - Equivalent KH (3½+4+5+3+3½+4+3+3+4+3½ = 36,5p)
RCH VRL-01080 - Poseidon Casta (3½+3½+4+3½+4+4+4+3+3½+3 = 36p)
RCH Sorel - Xenan Bree (3½+3½+4+3½+3½+4+3+3½+4+3½ = 36p)
RCH Cery - Päivärinteen Timi (3+3½+3+3+4+4+4+3½+4+4 = 36p)
RCH Frida - Varjomäen Mirella (4+3½+3+3+3½+4+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH Sorel - Huvin Jemincá (3½+3+4+3+4+4+4+3½+3½+2½ = 35p)
RCH Cery - Ruskamäen Stellar (4+5+5+4+2+2+3½+3+2+4 = 34,5p)


Maybeck Stud, 20.02.2017
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Synd Cutiepie - VRL-01811 (4½-4½-5-4-4-3½-4-4-4-4=41,5p)
SW2 Kruunun Elite - VRL-01811 (4½-5-5-4-3½-3-4-4-4-4=41p)
SW3 Moons San Sebastian - VRL-01080 (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-3=40p)
SW4 Frostbite v. Moons - VRL-01080 (4-4½-4½-4-4½-4½-3½-3-3½-3= 39p)
SW5 Marmaduke v. Moons - VRL-01080 (4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4= 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
Walcott's Hannibal - VRL-01811 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kruunun Gingershot - V. Penrose (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-4= 39p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (4-4-3½-4-3½-4-4-3-4-3½= 37,5p)
RCH Rapid Fire Nips - VRL-01811 (4-3½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 37p)
RCH Coco Crusoe - VRL-01811 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Porthos DEM - Sorel (4-4-3½-3½-4-4-4-4½-4-4=39,5p)
RCH Moons My Way - VRL-01080 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Kruunun Gingershot - V. Penrose (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-4= 39p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (4-4-3½-4-3½-4-4-3-4-3½= 37,5p)
RCH Rapid Fire Nips - VRL-01811 (4-3½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 37p)
RCH Synd Corax - Cery (4-4½-4-4-4-4½-3½-3-3½-3= 38p)
RCH Pekoniruhtinas - VRL-01811 (3½-4-4-3½-4½-3½-3½-3-4-3½= 37p)
RCH Keijukulman Fluffy Attack - VRL-01811 (3½-4-4-3-3½-4-4-3½-4-3½= 37p)
RCH Huvin Lequiné - Sorel (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Keijukulman Ocean Star - VRL-01811 (4-5-5-4½-3½-2½-4-4-3-3=38,5p)
RCH Gletness Victoria - VRL-08368 (3½-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Keijukulman Catnip - VRL-01811 (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Sapphire Blue - Cery (3½-4-4-4-4½-4-3½-3½-3½-3½=38p)


Penrose Shires, 29.01.2017
Tuomarit: taffel, Sirpa

SW1 Let The Oil Begin (4,5+4,5+4+5+4+4+4+3,5+3,5+3,5 = 40,5p)
SW2 Reyvena Eleni (4+5+4+3½+5+4+4+3½+3½+4 = 40,5p)
SW3 A.D. Castle Calamity  (4+4+4+5+5+4+3½+3+4+3½ = 40p) & Golgotha (4+4+4+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4 = 40p)

Reserve Champion -palkitut
RCH Peremilov GA (4+4+4+3½+4+4+3½+3½+4+5 = 39,5p)
RCH Hey Presto (4+4+4+4+5+5+4+3+3½+3 = 39,5p)
RCH Perignon (4+4+3½+3+3+4+4+4+4+5 = 38,5p)
RCH Aviance Golda Bay (4+4+4+3½+4+4+3½+4+3½+4 = 38,5p)
RCH Pas Encore! - VRL-04374 (4+4+4+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Papillon de Nuit Ion (4+4+3½+3½+4+4+4+3+4+3½ = 37,5p)
RCH Goldoak’s Scotch Bar (4+4+4+4+5+4+4,5+4+3+3 = 39,5p)
RCH Reigning Pain OTR (4,5+4+4+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5 = 39p)
RCH Genheit Morcombo (4+4,5+4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5 = 39p)
RCH Ratatata (4+5+3,5+3,5+3,5+4+4+4+4+3,5 = 39p)
RCH Rosetti of Swildie (4,5+4,5+4+3,5+4+4+4+3+3,5+3,5 = 38,5p)
RCH Shantar Z (4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 37,5p)

Le Château de Raconteur, 23.01.2017
Show Winner-luokka:
SW1 Escada du Roch - VRL-01811 (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Bergerac du Roch - VRL-01811 (4½-4-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
SW3 Icarus von Gateaway - Narie (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Singapura du Roch - VRL-01811 (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-4-4=40,5p)
SW5 Bonbon du Roch - VRL-01811 (4½-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Prédateur du Roch - VRL-01811 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Irenee - VRL-13320 (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3-3=36p)
RCH Dauphin de Valoy - S VRL-00329 (4-5-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Maximilien - VRL-13320 (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH C'est Rigolo Vegas - VRL-01811 (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-4-3½=38p)
RCH Les Granits - VRL-01811 (4½-4-4-3½-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Salaphise de Vallée - Hazel (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
RCH Casimir - VRL13320 (3½-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-4=38p)
RCH Egoiste du Roch - VRL-01811 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Chev du Roch - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Huge Helmer - VRL-13320 (3-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=37,5p)
RCH Bellanetté - VRL-05175 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Everhart - VRL-01811 (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Pyrrhos von Gateaway - Narie (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)

Overall Champion: Chénas du Roch - VRL-01811 (4-4-4-4-3½=19,5p)

Ratsastusluokat:
Ridden CH Gravallo - VRL-01811 (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden CH Scaon Vermilion - VRL-01811 (4-4-2½-4-5=19,5p)
Ridden CH Chénas du Roch - VRL-01811 (4-4-4-4-3½=19,5p)
Ridden RCH Chéri - Milja (4½-4-3-4-3½=19p)
Ridden RCH Zirilla SAND - Mandelbacke (4½-4-2½-3½-3½=18p)
Ridden RCH Colossus NON - VRL-01811 (4½-4-2½-4-4=19p)


Mörkövaara, 01.02.2017
Tuomarit: dookie, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) 
SW2 Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
SW3 Roscoff Winklegold - tvisha (4+3,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3+4+4=38p)
SW4 Cadogan Stormcrow - tvisha (3,5+4+4+3,5+3,5+3+4,5+4,5+3+3,5=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vähäpellon Taskumatti - VP (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p) 
RCH Ikurouta - tvisha (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Pusuhippa - Dimma (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p) 
RCH Klassikkotarina - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Runon Katri-Helena - Essis (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Kaakkilan Hattaramorsian - Laura VRL-11124 (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Nerywick Junebug - elen (4+4+4+3,5+3,5+3,5+4,5+3+3+3=36p)


Oakhill, 25.01.2017
Tuomarit: Sirpa, Sorel

Show winner-luokka:
SW1 Jewelion F - Frida (4+4,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4 = 39,5p)
SW2 Oldfinion Stark Dian - yersinio (5+4+3,5+5+4,5+4+4+4+3,5+4=41,5p)
SW3 Aesar Beowulf - Hazel (3,5+4+4+4+3,5+3,5+5+3,5+3,5+3,5 = 38p)
SW4 Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4+4+4,5+4+3+3,5+4+3,5+3,5+3=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lancaster F - Dimma (4+4,5+4+3,5+4+4,5+3+3+4+4 = 38,5p)
RCH Olympia Aeris - yersinio (3,5+4+4+3+3+3,5+4+3,5+4+4,5 = 37p)
RCH Dark Kwanza - Tierra (3,5+4+3,5+4+4+3+3,5+3,5+3,5+4 = 36,5p)
RCH Spiderspot - Pierre (4+4+3,5+4+4+4+4+4+3,5+2,5+3,5 = 41p)
RCH Oz - VRL-02116 & VRL-03933 (5+4+4+4+4,5+4+4+3,5+3+3 = 39p)
RCH Bollinger - turjake (4+4+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4 = 39p)
RCH Ruby Red - VRL-02116 & VRL-03933 (4,5+4+4+4+4,5+3+3,5+3+3+3 = 36,5p)
RCH Atlantika - VRL-11523 (3,5+4+4+3,5+3,5+4+3+3+4+4 = 36,5p)
RCH Julienne Mic - Tierra (3,5+4+4+4+3,5+4,5+3+3+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH Nineke von Kattenberg - turjake (4+4+4+4+3,5+3,5+3+3+3,5+3,5 = 36p)
RCH O.A. Irascible - Jannica (3,5+4+3,5+4+2+3,5+4+4+3,5+4 = 36p)
RCH Rive du Roch - VRL-11523 (4+3,5+3,5+3,5+3+3+3,5+3,5+4+4 = 35,5p)


Adina, 15.12.2016
Tuomarit: Sirpa, Spookiness, Nintsu, dookie

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Nelly's Robert (4,5+4,5+5+4+5+4,5+3,5+4+4+4,5 = 43.5p)
SW2 Luphion SWE (4½-4-4-4-4-4-4½-4-4-3½=40,5p)
SW3 Fifth Gooey Jr. (4½+4+4+5+3½+4½+3½+4+3½+3½=40)
SW4 Melksham Ireland (4-4-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
SW5 Dawnfrost Hasufel (4+4+4+4+4+4+4,5+3,5+3,5+3,5 = 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Carleon Cream Lux (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
CH Dawnfrost Cremello (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-3½= 38,5p)
CH A.D. Touch of Diamonds (3½-3½-4½-3½-3½-3½-4-4-3½-4= 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Hot Hidden Star (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH What a Shame MPB (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p)
RCH Rough Diamant J (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Nerywick Skittles (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Déja Vu Dainty (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Veronique MPB (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Ffantacy MPB (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Knockturn Samhain (4+4+4+4+5+3½+4+3½+3+3½=38,5)
RCH Swandale Silvano (4+4,5+3,5+5+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 38p)
RCH Patriot Act MPB (4-4-3½-4-4-4-4-3-3½-4= 38p)
RCH Dahlgrens Duster (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Väinölän Sonya (3½-4-3½-4-4-4-3-3½-4-4=37,5p)
RCH A.D. Silent Sensation (3,5+4+4+5+4+3+4+3,5+3+3,5 = 37,5p)
RCH Tuuli Vuoren Pimennys (4+4+3,5+4+4,5+3,5+4+4+3+3 = 37,5p)
RCH Elderwood's Blue Dragon (4+4+4+3½+3½+4+3½+4+3+4=37,5)
RCH Christel Random (3½-4-4-4-4-3-3½-3-4-4=37p)
RCH Fame's Inferno (4+4+3,5+3+3+4,5+4+4+3+4 = 37p)
RCH Touchdown MPB (4+4+4+4+3+4+3+3,5+4+3,5 = 37p)
RCH Fame's Zip Me Up (3½-4-4-3½-3½-4-4-3½-4-3= 37p)
RCH Fame's Emmet (4+3,5+3,5+3,5+3+3,5+4+4+3,5+4 = 36,5p)
RCH Ginger Candy MPB (3½-4-4-4-4-4-4-3-3½-2½= 36,5p)
RCH Ernford LAC (4+4+3+4+3½+3½+3½+4+3+4=36,5)
RCH Kelmin Ninfea (4-4-4½-4-4-4-4-4-1½-2= 36p)
RCH A.D. Lillin Opaali (3½-3½-5-3½-4-3-4-3-3½-3= 36p)

Best Breeder VRL-08368 / Dawnfrost (Dawnfrost) (8½-8½-8-7½-3½=36p)
Dawnfrost Hasufel
Dawnfrost Cremello
Dawnfrost Hubertus
Dawnfrost Navy Blue

Ratsastusluokka:
Ridden CH Faron BRE (4+3½+2½+5+2½=17,5)
Ridden RCH Hedwig SBS (4+3+2½+4+3½=17)


Huvitutti, 31.01.2017
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Tiilikan Lokinpoika - Wiewi (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW2 Vähäpellon Haltija - VP (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-4=40,5p)
SW3 Pikku-Uniikki - Milja H. (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
SW4 Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
SW5 Claridgen Lennonlahja - Dimma (4-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½= 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Eelin Malla - Elli L. (3½-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½-4= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Varismäen Kuninkaankehrä - Juulia (3½-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½= 38p)
RCH Parodian Hassuttaja - Jenny (3½-4-4-4-3½-4-3½-3-4-3½= 37p)
RCH Tervanokka - VP (3½-3½-3½-4-3½-3½-4-3½-3½-4= 36,5p)
RCH Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Taskumatti - VP (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Vinhan Aromi - Elli L. (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Hallakka - Dimma (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH Viisikon Kroisos - Jenny (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Kuuralehdon Filuri - Jenny (4-4-3½-4-3½-3½-4-3½-4-4=38p)
RCH Siian Ehdollinen - Jenny (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Klassikkotarina - VP (3½-4-4-4-4-4-4-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Sulosoihtu - Juulia (3½-4½-4-3-3½-4-4-3-3½-2½= 35,5p)
RCH Nokihelmi - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Kievarinkujan Hertta - PJ (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Vuornan Tulppaana - Elli L. (3-4-4½-4-3½-4-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Hilu-Hilleri - Elli L. (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Huvitutin Vimpula - Jenny (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Salmiakkinoita - PJ (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½-3½=37,5p)

Best Breeder: misery. / Moondance (Moon) (9-9-8½-8-3½=38p)
Moon Etelätuuli
Moon Lounatuuli
Moon Kukkahattutäti
Moon Sirliina


Vähäpelto, 04.02.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Autere - Milja (5-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=41p)
SW2 Fiktion Kaukamoinen - Milja (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Vähäpellon Haltija - VP (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-4=40,5p)
SW4 Fiktion Wanilja - Milja (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
SW5 Fiktion Suvensointi - Milja (4-4½-4½-4½-4-4-3½-3-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Mestiikki - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jänkäjaapo - turjake (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=41p)
RCH Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Taskumatti - VP (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Surumurros - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH O.R. Keisari - Spookiness (4-4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Harmonian Tipulainen - turjake (4-4½-4-4-4-4-4½-4-4-3½=40,5p)
RCH Tuulenpesän Briljanssi - Milja (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Hattuvaaran Karhunsyöjä - turjake (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Villavei - VP (4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Violiina AK - Milja (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Riehalan Josefiina - Sorel (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Fiktion Katriikka - Milja (4-4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Harmonian Suklaamyssy - turjake (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Huvin Vipotiina - Sorel (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hengenvaaran Hallatar - Milja (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Klassikkotarina - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Nokihelmi - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)


Royal Gear, 22.01.2017
Tuomarit: dookie, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Rappadan's Knowledgeable (5-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4 = 42p)
SW2 Bahria (4+4+4+4+4,5+4+3,5+4+4+4 = 40p)
SW3 Wister Selene (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4 = 39,5p)
SW4 York Honey (4+4+5+4+3,5+3+4+4+3,5+4 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Genheit Morgenstern (3,5+4+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38p)
RCH Oldfinion Stark Dian (3,5+4+3,5+4+3,5+4+3,5+4,5+3+3 = 36,5p)
RCH Oldsfell's Royal Drama (4+4+3+3,5+3+4+3+4+3,5+3,5 = 35,5p)
RCH Silbers Renoir (4½-4-4-4-4½-4-4-4½-3½-3½ = 40,5p)
RCH Cranleigh Oblivion (4½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4 = 40p)
RCH Ghirardelli (4-4-5-4-4-4-4-4-3½-3½ = 40p)
RCH Carelia (4+4+4,5+3,5+3+4+3,5+5+4+4 = 39,5p)
RCH Gossamer Oak (3,5+4+4,5+4+3+3+4+4,5+4+4 = 38,5p)
RCH Adrienne (4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 38p)
RCH Thirteen Zektzerite (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½ = 39,5p)
RCH Dawnfrost Aisha (3½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4 = 39,5p)
RCH Oldfinion Dancia (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 39p)


Adina, 16.12.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 A.D. That's What You Get (4-5-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
SW2 Nerywick Holly (4-4½-5-4-4-3½-4-4-3-2½=38,5p)
SW3 Kiss Then Miss (4-4-3½-4-3½-3-4-4-3½-3½=37p)
SW4 Summerstorm's Stella (3½-4-4-3½-4-3-4-3½-4-3½=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Amber (3½-4-3½-4-3-4-3½-3½-3½-3½=36p)
RCH A.D. Betty of Feril (3½-4-4-3½-3½-3½-3½-4-3½-3=36p)
RCH Shamrock's Deborah (3½-5-4-4-4-0-4-3½-3½-3=34,5p)
RCH A.D. Rob-Roy (4-5-4-4-3-0-4-3½-4-3=34,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Thornmere Joker (4½-4½-2½-4-2½=18p)
Ridden RCH A.D. Rob-Roy (4-4½-2½-3½-2½=17p)


Veeran yksityistalli, 21.01.2017
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Savun Carmiva (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
SW2 Sadehelmen Saraste (4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38p)
SW3 Kaneli (3½-3-4-3½-4-3½-4-4-3½-4=37p)
SW4 Raitulan Aatos (3½-4-3-4-4-3½-3½-4-3½-3=36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Voittopoika (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3-3=37p)
RCH Sadehelmen Hattara (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=36,5p)

Cadogan Ponies, 03.02.2017
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Wyann Tottau (4-5-4-4-4½-4½-4-3½-4-3½= 41p)
SW2 Ketunkuje (4-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Fiktion Kaukamoinen (4½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Huvin Neonilla (3½-4½-4½-4-4-4-4-4½-3½-3½=40p)
SW5 Mörkövaaran Savanni (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Vinhan Lambrini (4-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½-3= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nintsu - Moana's Trickster (4½-4-3½-4-4-4-4½-3½-4-4= 40p)
RCH VRL-13320 - Kuiskeen Turha-Onni (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Milja - Villahaan Suvelma (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Elli L. - Vinhan Aromi (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Elli L. - Llwydd Tarquin (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3= 39,5p)
RCH Hapero - Magnum Stardust JL (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½= 39,5p)
RCH Milja - Kotikunnaan Hilla (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4=39p)
RCH Hapero - Hallanarka (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Milja - Kuuralehdon Asser (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Hapero - Hengenvaaran Toffee (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Sorel - Vähäpellon Neilikka (3½-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
RCH Sorel - Potentiaali (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH VRL-13320 - Salatapa (4-4-4-4-3-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH felissa - Ruudin Rukkasta (4-4-4-4-3-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Sorel - KW Teleri (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Hapero - Kiertolainen (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Sorel - Vinhan Leya (4-4-4-3½-4-4-4-4-3-3½= 38p)
RCH Nintsu - Lochlainn Golden Samara (4-4½-4½-4-4-3½-4½-3½-2½-2= 37p)

Moondance, 27.01.2017
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Autere - Fiktio (4½-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40,5p) 
SW2 Klassikkotarina - VP (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p) 
SW3 Runon Katri-Helena - Essis (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4= 39,5p) 
SW4 Kuiskeen Turha-Onni - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½= 38,5p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moon Hulmiina - VRL-01080 (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Kojon Päivänsäde - VRL-01080 (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Nokihelmi - VP (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3= 39p)
RCH Pärren Nipin Napin - VRL-13320 (4-4-4½-4-4-4-4-3-3½-3½= 38,5p)
RCH Kuvitella KAS - Fiktio (4-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Johtotähti - VRL-01080 (3½-4-4-4-3½-4-3½-3-4-3½= 37p)
RCH Pusuhippa - Dimma (3½-4-4-4-4-4-3½-3-3-3½= 36,5p)
RCH Viehättävän Kuu-Liito - Narie (3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½= 36,5p)
RCH Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Taskumatti - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Tulisielu - Narie (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)


Vähäpelto, 23.01.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Svaðilfari - VRL-01811 (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-4=41,5p)
SW2 Seljasaaren Kaleva - VRL-01811 & VRL-02116 (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Bergerac du Roch - VRL-01811 (4½-4-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
SW4 Nupun Viena - Sippe (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Taskumatti - VP (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Tiilikan Voikerkkä - VRL-01811 & VRL-02116 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Savusuukko - VP (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Meliisa- Milja (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Seljasaaren Daalia - VRL-01811 & VRL-02116 (4-4-3½-4-4-4-4½-4-4-4=40p)
RCH Halldor LAC - Cery (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Jaevla PM - VRL-01811 (4-4-4½-4-4-3½-4-4½-4-4=40,5p)
RCH Brynhild Halvdan - Hazel (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Mintaka RGE - Hazel (4-4-4-4-4½-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Bonbon du Roch - VRL-01811 (4½-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH M.B. Acapulco III - Mandelbacke (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)


Hortensia, 07.01.2017
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Seljasaaren Hallas - turjake (4-4½-4-4-4½-4-4½-3½-4-2½= 39,5p) 
SW2 Tulisielu - Narie (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½= 39p)
SW3 Vähäpellon Vionella - Narie (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3= 38,5p)
SW4 Kuukarin Kermitti - Elli L. (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Runon Katri-Helena - Essis (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4= 39,5p) 
RCH Nokihelmi - VP (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3= 39p) 
RCH Eelin Malla - Elli L. (3½-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½-4= 38,5p) 
RCH Huvin Sissi - Sorel (4-4-4-3½-4-3½-4-3½-4-3½= 38p) 
RCH Wiljardi - Werry (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-3½= 38p) 
RCH Rohkean Mökököntys - felissa (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½= 37,5p) 
RCH Vähäpellon Haltija - VP (4-4½-4-3-3½-4-4-3½-3½-3½= 37,5p) 
RCH Armon Säälipoika - Werry (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½-3½= 37,5p) 
RCH Klassikkotarina - VP (3½-4-4-4-4-4-4-3-3½-3½= 37,5p) 
RCH Tyhjätasku - VP (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4= 37,5p) 
RCH Ventoksen Kuutamolla - Narie (3½-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4= 37,5p) 
RCH Satulinnan Lenni - felissa (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-3-3= 36,5p)


Thirteen, 20.01.2017
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Päivärinteen Adrianna - Frida (4-4½-4½-4½-4-4-3½-4-4-4=41p)
SW2 Huvin Lequiné - Sorel (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Päivärinteen Timi - Cery (4-4-4-4-4-4-4½-4-4-4=40,5p)
SW4 Kruunun Gingershot - V. Penrose (4-4-4-4-4-4-4-4½-4-4=40,5p)
SW5 Frostbite v. Moons - VRL-01080 (4-4½-4½-4-4½-4½-3½-3-3½-3= 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Silverhill Yoko - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Varjomäen Mirella - Frida (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Enkelikello - Dimma (3-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38p)
RCH Huvin Scylla - Sorel (4-4-4½-4½-4-2-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Päivärinteen Juliet - Cery (4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Huvin Jemincá - Sorel (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
RCH Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Yentel Baltic Knight - Dimma (4-4-4-4-4½-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Moons San Sebastian - VRL-01080 (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH More Than Me - VRL-13320 (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hyrrinmyrrin - VRL-13320 (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Willow Sparkle - VRL-08368 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Lollipop Popsicle - VRL-08368 (3-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Moons Royal Elliot - VRL-01080 (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-4= 38,5p)
RCH Synd Corax - Cery (4-4½-4-4-4-4½-3½-3-3½-3= 38p)
RCH Lilymoor Orion - Dimma (4-4-4-4-4-4-3½-3-4-3½= 38p)
RCH Oakyard's Ruffles - VRL-08368 (4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4= 38,5p)
RCH Sagremor S.H. Phelot - Sorel (3½-4-4-4-3½-4-3½-3-3½-4= 37p)
RCH Affection KH - Dimma (3½-4-3½-4-3½-4-4-3-3½-3½= 36,5p)


Horisontti, 08.01.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Moon Saletti - Narie (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Jänkäjaapo - turjake (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=41p)
SW3 Pelienkeli MAR - Em. (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
SW4 Klassikkotarina - VP (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mörkövaaran Valeriaana (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Viisikon Kuurankukka (4-4-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Runon Katri-Helena  (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Huisin Saduton (4½-4½-4-3½-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Kanervanranan Sahrami 4-5-5-4-4-4½-3½-4-3-3½=40,5p)
RCH Tyhjätasku (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Savusuukko (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Harmonian Suklaamyssy (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Voitonkaino ESS (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Tuiskulan Armastava (4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=40p)
RCH Nutella  (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Fiktion Suvensointi  (4-4½-4½-4½-4-4-3½-3-4-4=40p)


Cadogan Ponies, 16.12.2016
Tuomarit: Sirpa, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Ventik ox - Jannica (4-4½-4-4½-4½-3½-4-3½-4-4= 40,5p)
SW2 Sadek Farejase - Sorel (4+4,5+4+4+4+4+5+4+3+3,5 = 40p)
SW3 Goldoak's Scotch Bar - Cery (4+4,5+4+4+5+4+4+4+3+3 = 39,5p)
SW4 Goldoak’s Mexican Sky - Sorel (4+4+4+4,5+4+4+3,5+4+4+3,5 = 39,5p)
SW5 RWR Praetorian Nadira - Sorel (4+5+3,5+3,5+4+4+4+4+3,5+3 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Shabryeh ox - Jannica (4-4-4-4½-4-4-4-3-3½-3½= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH GL Dawar Aramus - Sorel (4-4½-4-4-4-4-3½-3-3½-3½= 38p)
RCH Golden Phoenix - Sorel (3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+4 = 37,5p)
RCH Total Control - VRL-13320 (4+4,5+4+3+4+4+4+4+3+3 = 37,5p)
RCH Annaliese 51 - VRL-13320 (3,5+3,5+4,5+3+4,5+4+3,5+3+4+4 = 37,5p)
RCH Tbelo Yemn - VRL-13320 (4+4,5+4+3+4+4+3+4+3++3,5 = 37p)
RCH Zafir's Quantum of Honey ox - Jannica (3½-4½-4-4-4-4-4-3½-2-3= 36,5p)
RCH Godzilla ox - Jannica (3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-3-3= 36p)
RCH Dashan Emir - Sorel (3,5+3,5+4,5+4,5+3+4+3,5+3+3,5+3 = 36p)
RCH Cottoneye X - Sorel (3+3,5+3,5+3+3+4,5+4+3,5+3,5+4 = 35,5p)


Whitehall, 11.12.2016
Tuomarit: Nintsu, Spookines, dookie, Sirpa

Show winner-luokka
SW1 Rappadan's Knowledgeable (5+5+5+4+4+4+4+4+3+4=42)
SW2 Diedar Thrill (4½+4+5+4½+4+4+4+3½+4+4=41,5)
SW3 Oldfinion Golden Wendelin (4+4+4+4+4,5+5+4+3+4+4 = 40,5p)
SW4 Cranleigh Nova  (4+4+4,5+4+4,5+5+3,5+4+3,5+3,5 = 40p)
SW5 Kerli Egal (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Ancalagon Chelm (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½= 38,5p)
Huntsman (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-4= 39,5p)
Saffron F (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-4-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Cassel BH (4½+4+4+4½+4½+4+4+4+3½+4=41)
RCH Bergsteigen (4+5+4+4+3½+4½+4+4+3½+4=40,5)
RCH York Honey (4+4+4½+4½+4+4½+4+4+3+4=40,5)
RCH Olympia Aeris (4+5+4+5+4+4+4+4+3½+4=41,5)
RCH White Skyfire (4½+5+4+4½+4+4½+3+4+3½+4=41)
RCH Wesoly (4+4½+5+4+4+4½+3½+4½+3+4=41)
RCH Louboutin Stint (3½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4= 38,5p)
RCH Oldfinion Total (4-4½-4½-3-3½-4-3½-3½-3½-4= 38p)
RCH Linus (4-4-3½-4-4-4½-3½-3½-3½-3½= 38p)
RCH Oldfinion Double Dandy (4-4-4-4-3½-4½-4½-3½-3-3½= 38,5p)
RCH Geneva's Heron Hills (4-4-4-4-4-4½-3½-3½-3½-3= 38p)
RCH Emmanuel (4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Oldfinion Golden Calibre (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3=38p)
RCH Dorothy (4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4-4=38p)
RCH Atlantika (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Actuate Eden SIN (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Cranleigh Quela (4-4-4-4-4-4-4-3½-3-3½=38p)
RCH DD's Final Fantasy (3½-4-4-4-4-3-3½-3½-4-4=37,5p)
RCH Neretheus (4+4+4,5+3,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 39p)
RCH Noelle Wolf (3,5+4+4+4+4,5+3,5+4+4+3,5+4 = 39p)
RCH Bleeding Love W! (4+4+4,5+5+4+3+3,5+3+3+3 = 37p)


Moon Sugar Ltd, 01.01.2017
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Camaïeu Z (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
SW2 Dawnfrost Navy Blue (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-4-3= 38p)
SW3 Shantar Z (3½-4-3½-4-4-4-4-3-4-4=38p)
SW4 Elderwood’s Blue Dragon (3½-3½-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½= 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Carleon Cream Lux (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38p)
RCH Eiddwen Hadewych (3½-4½-4-4-3½-4-4-3½-2½-3= 36,5p)
RCH Ciara (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3-3½= 36,5p)

Overall Champion: Supremity Prime (4½-4-2½-4½-2½=18p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Supremity Prime (4½-4-2½-4½-2½=18p)
Ridden RCH Cherry Champagne MPB (3½-4-3½-3½-3½=18p)

Coedwig Welsh, 03.01.2017 
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Moana's Trickster (5+5+4+4,5+4+3,5+4,5+4,5+4+4 = 43p)
SW2 Pencalow Misty (4+4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+4+4,5+3,5 = 41p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Llandeloy Gwendi Ffraid - Vivian4,5+4,5+4,5+4,5+4+3+4+4+3,5 = 40,5p
RCH Fleetwood Trixy - VRL-08368 4,5+4+3,5+4+4,5+4+4+5+3,5+3,5 = 40,5p
RCH Pencalow Raspberry - VRL-08368 4+4+4+4,5+3,5+3,5+4,5+4,5+4+3,5 = 40p
RCH Magnum Stardust JL - Hapero 4+4,5+4,5+4+4+4+3+3+3,5+3,5 = 38p
RCH Pencalow Boysenberry - Vivian 4+4,5+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3,52 = 37,5p
RCH Wyann Tottau - Sorel 4+4+3,5+3,5+4+3+4+3,5+3,5+3,5 = 36,5p


Cadogan Ponies, 12.12.2016
Tuomarit: Spookiness, Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Huvin Jemincá (4-5-5-4-4-4-4-4-4-3½=41,5p)
SW2 Death Bird PA (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Cadogan Leanira (4+4+4+4+5+3+4,5+3,5+3,5+4 = 39,5p)
SW4 Roscoff Armani (4-4-4-4½-3-4-3½-4-4-3½= 38,5p)
SW5 Jefton's Leroy (4+4+4+3+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 37p)

Muut Champion-palkitut:
CH Davonna NY (4-4-4-4-4-3½-4-4-2½-2½= 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fame's Nubia (4+4+3,5+4+4,5+4+5+3,5+3,5+3,5 = 39,5p)
RCH Vinsent (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Tif Tamir (3½-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Aidan v.d. Zanneshof (4-3½-3½-4-4-3½-4-4-4-3½=38p)
RCH Huvin Scylla (4-4-4½-4½-4-2-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Fencrow Precious (3,5+4+4,5+4+3,5+3+4+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Honeybuff (3-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=37,5p)
RCH Fame's Gatsby (3½-4-4-3½-4½-4½-3½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Judith (4-4-4-4-3½-1-4-4-4-4=36,5p)
RCH Fanfar Shuffle (3½-3½-3-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 36p)
RCH Trinity Nereida (4-3½-4-4-4-4-4½-3½-2-2= 35,5p)
RCH Fame's Melissa (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3-2½= 35,5p)
RCH Funfair's Liona (3+4+4+3,5+4+3+3+4+3,5+3,5 = 35,5p)


Cadogan Ponies, 14.12.2016
Spookiness, Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Moana's Trickster (5+4,5+4+4,5+3,5+3+4+4+4+4 = 40.5p)
SW2 Tuiskulan Amaethon (4½-4-4½-4½-4½-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Fleetwood Trixy (4,5+4+3+4+4+4+5+4+3,5+3,5 = 39,5p)
SW4 Anfarwol Halcam Tegell (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
SW5 Poniniemen Whimsical (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Trinity Nereida (4-3½-4-4-4-4-4½-3½-2-2= 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vinhan Leya (4+4,5+5+4,5+3,5+3,5+4+4+3,5+3 = 39,5p)
RCH KW Balchder Cadence (3,5+4,5+5+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 39,5p)
RCH Chill OUT (4+4+5+4+4+5+3,5+4+3+3 = 39,5p)
RCH Pencalow Silmarillion (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Midnight Phobia (4-4-4-4½-3-4-3½-4-4-3½= 38,5p)
RCH KW Tywyllwch (4+4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3 = 38,5p)
RCH Wyann Tottau (4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+4+4+4 = 38,5p)
RCH Acromantula HV (4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Cawodydd Llew Ianto (3½-4-4-4-4-3½-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Lloeren Tawliad Dawn (4-4½-4-4-4-4-3-4-3½-3½=38,5p)
RCH Glyndyfrdwy Ionor Heulyn (4-4-3½-4-4-4-3-4-4-4=38,5p)
RCH Gwenyth Niamh (4-4-3-4-3½-4-4-4-3½-4=38p)
RCH Fame's Gatsby (3½-4-4-3½-4½-4½-3½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Rochford Carys (4+4+4,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Fanfar Shuffle (3½-3½-3-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 36p)

Micram Raceponies, 24.12.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show Winner -kehä (ei osallistumisia) 
SW1 Mic Tivadar - Tierra (5-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
SW2 Twist N Shout - Tierra (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Quadrilliard PB - Meiju K. (4-4-5-4½-4-4-3½-4-4-4=41p)
SW4 Crampton Chucky - Kemiina (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
SW5 Oldfinion Alrik - Meiju K. (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

Muut CH-palkitut
CH Jewelion F - Frida (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
CH Julisha F - Tierra (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
CH Poniniemen Whimsical – Sorel (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38,5p)

RCH-palkitut
RCH Death Bird PA – Tierra (4-4-4-3-3½-4-4½-3½-4-3½= 38p)
RCH Fame's Gatsby – Frida (3½-4-4-3½-4½-4½-3½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Deimos Lei - Milja H. (VRL-10674) (3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½-4= 37p)
RCH Million Tears Dom - Tierra (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Everdale RGE - Sonja (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Moonrise's Piece of Gold - Christine (3½-4-4-4-4-4½-3-4-4-4=39p)
RCH Haunted RGE - Christine (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Bergsteigen - Christine (4-4-3½-4-4-4-4-4½-4-4=40p)
RCH Grey Bulbasaur - Tierra (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Thoreau - VRL-11523 (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Bahama Foxfire - VRL-08368 (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Mic Rafael - Tierra (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Cassel BH - VRL-08368 (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Wesoly - VRL-08368 (4-4-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Chelmsford B. Barnes - VRL-11523 (3½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Louboutin Stint - Narie (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Imperial Sovereign - Meiju K. (4-4-4-4-4-4-4½-4-4-3½=40p)
RCH Finnigan - Narie (4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Blueberry Solo - Frida (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Aquamarine F - Frida (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Julienne Mic - Tierra (3½-4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Drewdrake Driscoll - V. Penrose (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Oz - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-4-4-4½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Neferites Hexen x - VRL-08368 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)

Vähäpelto, 01.01.2017
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Namuvaras - VP (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p) & Kaunon Leijonamieli - Narie (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p)
SW3 Ketunkuje - Hapero (4-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW4 Vähäpellon Haltija - VP (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-4=40,5p)
SW5 Villahaan Suvelma - Milja (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Klassikkotarina - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moon Saletti - Narie (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Raitaviikari - VP (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Villahaan Väinö - Uppe (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Tyhjätasku - VP (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Fiktion Voitonmerkki - Narie (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Kasku - Milja (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)
RCH Kaunon Vislai - Milja (4-4½-4-4½-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Tulisielu - Narie (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Namiska - VP (4-5-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Nupun Vioroosa - Milja (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH Hengenvaaran Vimpura - Hapero (4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Vähäpellon Hopeanauha - VP (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Hopeasointu - VP (3½-4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Elsiina - Uppe (4-4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Fiktion Tuovikka - Uppe (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Nokihelmi - VP (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Mustakulta - VP (4-4-4-4½-3½-4-4-3-4-4=39p)
RCH Claridgen Kukkaistyttö - Dimma (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)

Veeran yksityistalli, 03.12.2016
Tuomarit: dookie & Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Bizarre Marigold (4½-4½-4-4-4½-4-4½-4-4-3½= 41,5p)
SW2 Archangel (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3=39p)
SW3 Wondrous Arman (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-3½= 39p)
SW4 Thalassa Mer (4-4-3½-3½-4-4-4-4-3-3½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Merelle (4½-4-4-3½-4-4-4-4-4-4= 40p)
RCH Virgo Cluster  (4-4-3½-3½-4½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH FLY Lumiére (4-4-3-4-4-4½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Rambling Rose (3½-4½-4½-4-4-3½-4½-3-3½-3½= 38,5p)
RCH Sumun Lottovoitto (4-4-4-3½-3½-3½-3½-4-4-4= 38p)
​RCH Crowell Radon (4-3½-4-3½-3½-4-3½-4-3½-3½= 37p)
RCH JB Ogoun  (3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-3-4=37p)
RCH Million Dollar Smile (4-4½-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½-3½= 37p)
RCH Gift4You  (4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3-3½= 36,5p)
RCH Hestia Mereida (3½-4-3-4-4-3½-3½-3-3-3=34,5p)
RCH Europa (3½-3½-3½-4-3-4-3½-3½-3½-2½=34,5p)

Overall Champion: Nightmare Horror - naakka (4-4½-2½-2½-4= 17,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden Champion: Nightmare Horror - naakka (4-4½-2½-2½-4= 17,5p)
Ridden Reserve Champion: Wilma 86 - Veera Ruusula (3½-4-2½-4-2½= 16,5p)

Satumaja, 12.11.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Namuvaras - VP (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p) & Kaunon Leijonamieli - Narie (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p)
SW3 Peikkolan Vanutta  - VRL-11290 (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Radical Redberry - Spookiness (4½-4½-4-4-3½-4-4-4½-3½-3½=40p)
SW5 Narrilaivan Giblin - Spookiness (4½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Sadun Faline - Beeko (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Voitonmerkki - Narie (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Tulisielu - Narie (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Hämeen Vihuri - Spookiness (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-3½=39p)
RCH Moon Saletti - Narie (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Melian Atlas - VRL-11290 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH O.R. Hotrotti - Spookiness (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Hengenvaaran Ginevra - Beeko (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Purnin Arpaonni - Spookiness (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Fiktion Kesähaave - Jannica (3½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Ruskon Jovanda - siinau (4-4-4-4-3½-4½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Lumiloitsu - Beeko (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Tulisuudelma - VP (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Felix v.d. Steenwijk - Beeko (4½-4-4½-4-3½-3½-4½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Ares Go - siinau (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Amadeo - Beeko (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH A.D. All Arosa - Jannica (4-4½-5-4½-3½-4-4-3½-3½-3=39,5p)
RCH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (4-4-4-4-4-4-4-3-3½-4=38,5p)
RCH Fluffy Cloud - Beeko (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=38p)

Ratsastusluokka
Overall Champion Ponipalleron Tosi-Tarina - Miltsu (4-4-3-4-4=19p)
Ridden CH Ponipalleron Tosi-Tarina - Miltsu (4-4-3-4-4=19p)
Ridden RCH Elliam - Jannica (4-4-2½-3½-3½=17,5p)

Turmeltaja, 22.12.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner -luokka:
SW1 Vähäpellon Namuvaras (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p)
SW2 Ventoksen Rämäralli (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) & Nutella (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
SW4 Mestiikki (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
SW5 Outo Vai Ei (3½-4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4=40p)

Muut Champion -palkitut:
CH Nokihelmi (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
CH Kaunon Surunmurtaja (4-4½-4-4-3-4-3½-4-4-4=39p)
CH Mustakulta (4-4-4-4½-3½-4-4-3-4-4=39p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Moon Aavekapteeni (4-4-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½=40p)
RCH Vähäpellon Marmori (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
RCH Pärren Rito (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Mehtälän Elvis (4-4½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Kuuralehdon Haades (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
RCH Fiktion Ärripurri (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Mörkövaaran Tattiritari (4-4-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½=40p)
RCH Runon Revontuli (4-4½-3½-4½-4-4-3½-3-4-4=39p)
RCH Kuolo Tulloo KAS (4-4½-4-3½-3-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Tuiskulan Armastava (4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=40p)
RCH Tuulenpesän Ennustaja (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Turmeltajan Nokturno (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Ruudin Tervapääsky (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Tulisuudelma (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)
RCH Marenkimyrsky (4-4-4-4-3-3½-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Taikakuun Helmikkä (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Villahaan Siniriina (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Mörkövaaran Leinikki (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Hopeanauha (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Onnenkengän Apila (4-4½-4-4-4-4½-3½-3½-3-3=38p)
RCH Tuulenpesän Pirunmarja (4-4-4-4-4-4-4-3-3½-3½=38p)
RCH Vähäpellon Riimineilikka (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=39p)
RCH Kekrikepponen (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Moon Daami (3½-4-4½-4½-3½-3½-4-3½-3½-4=38,5p)

Best Breeder: yaren / Ventos (Ventoksen) (9-7½-9-8½-4=38p)
Ventoksen Jääpulma
Ventoksen Untuva
Ventoksen Kumelli
Ventoksen Huligaani

Ratsastusluokka:
Overall Champion Tuiskulan Kaneli - Jannica (4-4-2½-4-3½=18p)
Ridden CH Tuiskulan Kaneli - Jannica (4-4-2½-4-3½=18p)
Ridden RCH Elliam - Jannica (4-4-2½-3½-3½=17,5p)


Adina, 28.11.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Sinner's Saint (5-5-4-4-4½-4-4-4-4-3½=42p)
SW2 Granstad Intellij (4-5-4½-4-4-3½-3½-4-4-4=40,5p)
SW3 Aidan Synd Mistyway (4-5-4-4-4-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
SW4 A.D. Miss Merry (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
SW5 Cry Me a River (4-5-5-4½-4-4-4-3½-3-2½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH A.D. Dan Merlin (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
CH Storyteller's Silas (4-4½-3½-4-4-4-4-3-3½-4=38,5p)
CH Clovercutt Fortunate Son (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Glenllach Mountain Mist (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Storyteller's Goldfinger (4-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Aidan Deirdre (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Gooseberry Early Bird (3½-4½-4½-4-4-3½-3½-4-3½-4=39p)
RCH Storyteller's Mermaiden (4-4-5-4½-4-3-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Act Like Princess (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Storyteller's Wilson (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Ceann Unlucky (4-5-4-4-4-4-3½-4-3½-2½=38,5p)
RCH Starling LAC (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Storyteller's Speedy (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH A.D. Under the Sea (3½-4½-4½-4½-4-3½-3½-3-4-3=38p)
RCH A.D. Mr Peeps (4-5-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3=38p)
RCH Haida Sig (3½-4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½=38p)
RCH Dustland Fairytale (3½-3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Painswick Vanora (3½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Ruususen Primo (3½-4-4½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Storyteller's Romulus (3½-4-4-4-3-4-3½-4-4-3½=37,5p)
RCH A.D. Janton (3½-4-4-4-3-4-3½-4-4-3½=37,5p)
RCH A.D. Danny (3½-4-3-4-4-4-4-4-3½-3=37p)
RCH Marema's Magical Man (3½-4-3-4-4-3½-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH A.D. Steel (3½-3-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=36,5p)
RCH Ceann Marabow (4-4-3-4-4-3½-4-3½-3-3½=36,5p)
RCH Amado PD (4-3½-4-2½-3-4-4-4-3-3½=35,5p)
RCH Rominique (3-3½-4-3-3½-4-3½-3½-3½-3=34,5p)

Best Breeder: Nora / Ceann Connemaras (Ceann) (8-9½-8-8½-3½=37,5p)
Ceann Marabow
Ceann Peaches 'n Pink
Ceann Starlight
Ceann Unlucky

Ratsastusluokka:
Overall Champion Quilgor II (4½-5-2½-2½-4=18,5p)
Ridden CH Quilgor II (4½-5-2½-2½-4=18,5p)
Ridden RCH Ceann Moneychat (4½-5-2½-2½-4=18,5p)

Thirteen, 20.11.2016
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Ghirardelli - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½= 38,5p)
SW2 Aztec Gold - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-3½-3½-4-4½-4-3-4½-3½-4= 38p)
SW3 Piccadilly Circus - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-4½-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
SW4 Nephalem - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-3½-3½-3½-4-3½-4-4-3½= 37,5p)
SW5 Doris Day - VRL-02116 & VRL-03933 (4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 37,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Thirteen Wedding Present - satu (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 37,5p)
CH Absolem - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-3½-4-4-3-3-3½-4-4= 37p)
CH Captain Winters - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3= 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oz - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-4-4-4-4½-3½-2½-3½= 37,5p)
RCH Steling Archer - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-3½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½= 36p)
RCH Thirteen Corelli - Crimis (3½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½= 36p)
RCH Ruby Red - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-4-4-4-4½-4-3½-2-3= 37p)
RCH Thirteen Zektzerite - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-4-4-3½-3½-3-3-3½= 36p)

Kultahuisku, 05.11.2016
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 KH Basam-fahd ox (4,5+4,5+4+4+4,5+4+5+4,5+3+3,5 = 41,5p)
SW2 Piromir al Hazard ox (4,5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4+4+4 = 39,5p)
SW3 RWR Celestine Swan ox (3,5+4+4,5+4+3+3,5+3,5+4,5+3,5+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jaleel al Nabil AI (4+4,5+5+4+5+4,5+4+4+3+3 = 41p)
RCH AAM Zamell Eclipse (3,5+4+5+5+3+4,5+4+4+3+3,5 = 39,5p)
RCH KH Amaus Faaraous Anwer ox (3,5+4,5+4+3,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4 = 39p)
RCH Fabian (4+4+4,5+4+4+5+4,5+3,5+3+3= 39,5p)
RCH Aleshia Rewa ox (4+3,5+4+3,5+4+5+3+3+3+3 = 36p)
RCH Czaarina al Najya ox (3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3+4+3 = 35p)

Crampton Stock Horses, 20.11.2016
Tuomarit: Sirpa, Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Red Hot Mahogany (4½-4½-4-4-4-4½-3½-4-4-4= 41p)
SW2 Red Hot Mary (4-4½-4-4½-4½-4-3½-4½-3½-4= 41p)
SW3 Bealtaine of Swildie (4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
SW4 Lachdann Liath Ion (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
SW5 Crampton Chucky (4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+4+3,5+4 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dozing (4½-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½= 40p)
RCH Zarry Glow (4-3½-4-4½-4-3½-3½-4-3-4= 38p)
RCH Odds Of Vengeance (3½-4-4-3½-4-4½-3-4-4-3½= 38p)
RCH Breandan Qwen (4-5-4-3½-3½-4-4-4-4-4= 40p)
RCH Hoofprints (4-4-4½-3½-4-4-4-4-3-4= 39p)
RCH Shamrock Avie (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-3= 38p)
RCH Ramya Thabo (3½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Suaimhneach Ion (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Eldreth Wianna (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-3-3=36,5p)
RCH Strawberry Ice Ion (3-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3-3=36p)​

Ionic, 22.11.2016
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Shawanes Total Output (4,5+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3 = 39p)
SW2 B.B. Portland Pirate(4+4,5+3,5+3+3+3+4+3+3,5+4 = 35,5p)

Vähäpelto, 07.12.2016 
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Namuvaras - VP (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p)
SW2 Kanervarannan Sahrami - Meiju K. (4-5-5-4-4-4½-3½-4-3-3½=40,5p)
SW3 Haibarbi - Meiju K. (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-4-3½=40p)
SW4 Mörkövaaran Kissankita - tvisha (4-4½-3½-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
SW5 Peetsi - VP (4-4½-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Mörkövaaran Sanni - Hapero (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ruudin Rajatapaus - Emma P. (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
RCH Vähäpellon Tervakuutti - VP (4½-4½-4-4-4-4-4-4-2½-3=38,5p)
RCH Rajattoman Ärrinmurri - Milja (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Huvitutin Leluruhtinas - meea (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Namiska - VP (4-5-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3=39p)
RCH Mörkövaaran Mysli - Jannica (4-4-3½-4-4-4-4½-3½-3½-4=39p)
RCH Nutella - Jannica (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Rajattoman Joonatan - Meiju K. (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Kuuralehdon Kuukrokantti - tvisha (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Hallanarka - Hapero (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Fiktion Kesähaave - Jannica (3½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Vähäpellon Hopeanauha - VP (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Ponipalleron Syysilta - Veera R. (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
RCH Pusuhippa - tvisha (4-3½-4½-3½-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Hopeasointu - VP (3½-4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Hallatar - Milja (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Mustakulta - VP (4-4-4-4½-3½-4-4-3-4-4=39p)
RCH Rovioraparperi - Hapero (4-3½-3½-3-4-4-3½-4-4-4=37,5p)

Micram Raceponies, 18.11.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Cranleigh Lost Siberian (5-4½-4-4½-4-4-4-4-4-4=42p)
SW2 Error 5318  (4-5-5-4½-4-4-4-4½-3½-3½=42p)
SW3 Cedrick Joe (4½-4-4½-4-4-4-4½-4-4-4=41,5p)
SW4 Dessa Linnia (4-4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4=41,5p)
SW5 Twist N Shout (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hahana Loa Ion (4-4-3½-3-4-4-3½-4½-3½-4= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wolf's Minus One (4½-4-4-4-4½-4-4½-4-3½-4=41p)
RCH Moonrise's Piece of Gold (3½-4-4-4-4-4½-3-4-4-4=39p)
RCH Clinton Lime (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38p)
RCH Haunted RGE (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Million Tears Dom (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Bergsteigen (4-4-3½-4-4-4-4-4½-4-4=40p)
RCH Diedar Thrill (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Donaugraf GA (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p)
RCH Mic Rafael (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Dark Kwanza (3½-3½-4-4-3½-3½-4-4-4-4=38p)
RCH Nightlife Joe (3-4-3½-4-4-4-3-3½-3½-4=36,5p)
RCH Mic Tivadar (5-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Chocolatte Wolf (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Parisian Paradox Vegas (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH Rio Meliora (4-4-4-4-4½-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Julienne Mic (4-4-4-4½-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Julisha F (4-4-4-4-5-4-4-4-3-4=40p)
RCH Zarry Glow (4-3½-4-4½-4-3½-3½-4-3-4= 38p)
RCH Odds Of Vengeance (3½-4-4-3½-4-4½-3-4-4-3½= 38p)
RCH Pimento do Campesso (4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½-3= 37p)

Royal Gear, 26.11.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Rappadan's Knowledgeable (5-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=42p)
SW2 Cranleigh Lost Siberian (5-4½-4-4½-4-4-4-4-4-4=42p)
SW3 Mic Tivadar (5-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
SW4 Koninklijke Liefde (5-4-5-4-4-3½-4-4-3½-4=41p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Parisian Paradox Vegas (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH M.B. Acapulco III (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Dark Elite (4-4-4-4-4½-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH Silverlode Skipper (4½-5-4-4-4½-4-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Olympia Aeris (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Nicknack (4-4-4½-4-4-3½-4-4½-3½-3½=39,5p)
RCH Twist N Shout (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Wolf's Minus One (4½-4-4-4-4½-4-4½-4-3½-4=41p)
RCH Chocolatte Wolf (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Crayon Ceviche (4-4-4½-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Million Tears Dom (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Florent GER (4-4-3½-4-4-4-4½-4-4-4=40p)

Adina, 12.11.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Halldor LAC (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Hopearinteen Wanton Eze (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 A.D. Will Valentin (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p) & Jamaica NIP (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
SW5 Sagavik Jesper (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p) & Derian Isabel (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Waterlilly Nala (4-4-4-4-3½-4-4-3-4-3½=38p)
CH Garell (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Brynhild Oddleik (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Vinds Mildor (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH A.D. Rose's Rockin' Robin (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38p)
RCH Derian Magnar (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Malte von Dows (3½-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-4=38p)
RCH A.D. Lilla Camilla (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=38p)
RCH Metsälammen Nuuva (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Tuiskulan Skírnir (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-4-4=37,5p)
RCH A.D. Ewa (3½-4-4-4-3½-4-3-4-3½-4=37,5p)
RCH PP's Lisbette (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Himala's Beautiful (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-3-3½=37p)
RCH Leif Varg (3½-4-4-3½-3½-4-4-3½-3-3½=36,5p)
RCH Verena (2½-4-3½-3½-3½-4-3½-4-4-4=36,5p)
RCH Sagavik Tormund (3½-4-3-4-3-3½-4-4-3½-3½=36p)
RCH Dottir (3½-4-3-4-3½-3-3½-4-3½-4=36p)
RCH Knute (3½-4-3-4-3½-3½-3-3½-4-3½=35,5p)
RCH Sagavik Haldor (3½-4-3-3½-3½-3½-3½-3-4-3½=35p)

BB Lucie / Sagavik (Sagavik) (8-8½-8½-8-4=37p)
Sagavik Lilia
Sagavik Fauna
Sagavik Signe
Sagavik Ødven

Ratsastusluokka:
Ridden CH Gry v.d. Trondheim (4-4-2½-4-2½=17p)
Ridden RCH Eirik v. Ahlstedt (4-4-2½-3½-2½=16,5p)

Adina, 28.10.2016
Tuomarit: Spookiness, dookie, taffel, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Dunkerrin (5+4+4,5+4,5+4+4+5+4+4+4 = 43p)
SW2 Rídhamhna MAR (4+5+5+4+5+4+3½+3+4+3½ = 41p)
SW3 A.D. Con Affetto (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW4 French Kiss Rewa (4-4-4½-4½-4½-3½-3-3½-3½-3=38p)
SW5 N.Y. Vanity (4-4-4-4½-4-3-4-3½-3½-3½= 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH B.C.N. Liona (4-3½-4-4-3½-3-4-4-3½-3½= 37p)
CH Double Trouble (4+3½+3+3+3+3½+4+3+4+3½ = 34,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Piccadilly Circus (4,5+4+4+4+4,5+4,5+4+4,5+3+3,5 = 40,5p)
RCH Illusive SWA x (4+4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5 = 40p)
RCH Wanted Shikoba (4+4+3,5+3+5+5+4,5+4+3,5+3 = 39,5p)
RCH A.D. Castle Calamity (4-4½-4-4-4½-4-3-3-3½-3½=38p)

BB Cery & Troya / Thirteen (Thirteen/13) (8½-9-9-9-4=39,5p)
Thirteen Taittinger
Thirteen Wedding Present
Angry Man 13
Cape Coral 13

Ratsastusluokka:
Ridden CH Faramond (4-3½-2½-4½-4½=19p)
Ridden RCH A.D. First Kiss (4-4-2½-3½-2½=16,5p)

Hattuvaara, 30.09.2016
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Ventoksen Jääpulma - Aaria (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Jänkäjaapo - turjake (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=41p) 
SW3 Viisikon Kuurankukka - Em. (4-4-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
SW4 Turhan Mielinkielin - Aaria (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=40p)
SW5 Saltcoats Purple Vein - indy (4½-4½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½= 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Mulberry Honeycrush - indy (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nutella - Jannica (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Pelienkeli MAR - Em. (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Harmonian Suklaamyssy - turjake (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Hattuvaaran Teletappi - turjake (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Hengenvaaran Ajankätkijä - tvisha (4-4-4-4-4½-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Mörkövaaran Nam-Nam - tvisha (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Vinhan Aromi - Elli L. (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Hurrikaani - tvisha (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Varjelus - Milja (4-4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Seljasaaren Hallas - turjake (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p)
RCH Mulberry Lumo - indy (4-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4= 39p)
RCH A.D. Nelly's Robert - Jannica (4-4-4-4-4½-4-3½-3½-4-3½= 39p)
RCH Kuuralehdon Mysteri - Milja (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p) 
RCH Hengenvaaran Vimpura - Hapero (4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Swandale Silvano - VRL-08368 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3= 38,5p)
RCH Colette v.d. Low - Elli L. (4-5-4-4½-4-4-4-3½-2½-2½=38p)
RCH Roanoake Eida - Werry (4-4-3½-4-4-3½-3½-4-4-3½=38p)
RCH Dunnamore Meredith - turjake (4-4-3-4-4-3½-4-3½-4-4=38p)

Best Breeder: 
BB indy / Mulberry Ponies (Mulberry) (9½-9-8½-9-4=40p)
Mulberry Luca
Mulberry Lumo
Mulberry Ruy
Mulberry Faerie Knight

Adina, 23.09.2016
Tuomarit: Spookiness, Nintsu, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Coed Padrig (5+5+5+4+4,5+4+3,5+4+3,5+4=42,5p)
SW2 Criallt Tristan (4½-4½-5-4½-4½-4½-3½-4½-3-3½= 42p)
SW3 A.D. Ocean Eleven (4½-4-3½-4-4-4½-4-4½-4-3½= 40,5p)
SW4 A.D. Sarantino (4-4-4½-4½-4-4-4-4-4-3= 40p)
SW5 A.D. Ocean Daniella (4-4½-4-4-4-3½-4-4½-3-4= 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Glyndyfrdwy Ionor Heulyn (4+4+4+4+4+4+3,5+4,5+3,5+3,5 = 39p)
CH Cerald MAR (4+5+3+4,5+4+4+3+3+3,5+3,5=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rhown Arthian (5+5+5+4+4+4+4+4,5+3+3,5=42p)
RCH Acromantula HV (4+5+4+4+4+4,5+3,5+4+3,5+3,5=40p)
RCH Ceffhyl Taranau (4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3+4=39p)
RCH Fear of the Dark (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½= 39p)
RCH Ocean Olivia AD (4-3½-4½-4-4½-3½-3½-4-4-3½= 39p)
RCH A.D. Bet She's an Angel (4-4½-4-3-4-4-4-4-3½-3½= 38,5p)
RCH Nidmor (4-4-4-3½-3½-4-4-4-4-3½= 38,5p)
RCH Llygedyn Gwanwen (4+4+4+4+3,5+4+4+4,5+3+3,5 = 38,5p)
RCH Pencalow Llaes Alan (3½-4-5-4-3½-4½-3½-3½-3½-3½= 38,5p)
RCH Llygedyn Bonedigges (4+4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5 = 38p)
RCH Caparice LAC (4-3½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Llygedyn Lwc Drwg (3½-4-4-4½-4½-3½-3½-3-3½-4= 38p)
RCH Gwynedd Heulfryn (4-4-4-4-4-4½-3½-4-2½-3= 37,5p)
RCH A.D. Baltic Cooper (4+4+4+4,5+4+4+3+3,5+3,5+3=37,5p)
RCH A.D. Hot Spot (3+5+5+4,5+4+4,5+3+4+1+3,5=37,5p)

Best Breeder: Jannica / Adina (A.D., AD) 8,5+8,5+8,5+6,5+3=35p
A.D. Bet She's an Angel
A.D. Ocean Daniella
Daniella's Last Request AD
A.D. Honey Holiday

VSN, 02.10.2016
Tuomarit: Spookiness, dookie, taffel

Show Winner
SW1 Nips Black Emperor - Nidavellir (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Turmeltajan Kalmankumous - dookie (4+5+4+4+4+3½+3½+3½+4+4 = 39,5p)
SW3 Unhallowed By Name - Nidavellir (4-4½-4-3½-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
SW4 Astran Vipinä - dookie (4-4-3½-4-3½-4-3½-3-4-3½= 37p)
SW5 Hortensian Jovina - dookie (3½+4+4+4+3½+4+3½+3+4+3½ = 37p)

Muut Champion -palkitut:
CH Ketkutus - dookie (3½-3½-4-3-4-3½-3½-4-4-3½= 36,5p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Einfall Kilian - dookie (3½-4-3½-4-4-4-3½-3-3½-3= 36p)
RCH Nips Tommyknocker - Nidavellir (3½-3½-3½-3½-3½-4-4-3½-3½-3½= 36p)
RCH Villahaan Rupriina - dookie (3½-3½-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½= 37p)
RCH Anfarwol Pinwydd - Nidavellir (3½-4-5-4-3½-3½-3½-3½-3-3= 36,5p)
RCH Mighty Rainbowslicer - Nidavellir (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3-3= 36p)
RCH Capoeira Warrior - Spookiness (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3-2½=39p)
RCH Radical Grimmer - Spookiness (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Nips Jawbreaker - Nidavellir (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Love To Bits - Spookiness (3½-4-3½-3½-3½-4-4-4-4-4=38p)
RCH Repolan Ikiliikkuja - Spookiness (3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Neiming Girl - Spookiness (3½-4-4-3-3½-3½-3½-4-3½-3½=36p)
RCH Bennet Cram! - Spookiness (3½+4+3+3½+3½+3½+4+4+3½+4 = 36,5p)
RCH Radical Insomnia - Spookiness (3½+4+3½+4+3+4+3+3+3½+3 = 34,5p)
RCH Cranleigh Isaac - dookie (4+3½+3½+4+3+3½+3+3+3+3½ = 34p)
RCH AH Lakuriina - Spookiness (3½+4+4+3½+3½+3½+4+3+3½+3½ = 36p)
RCH Lumoloihtu - dookie (4+3½+3½+3+4+3+4+3½+3½+3½ = 35,5p)

Március, 03.09.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Akimon Pelez (4+4+5+4,5+4+4+4+4+3,5+4= 41p)
SW2 Ditmer v.d. Duren (4,5-5-4,5-4-4-4-4-4-3-3,5=40,5p)
SW3 Vähäpellon Hurmio (4-4,5-4-4-4,5-3,5-4-4,5-4-3,5=40,5p)
SW4 Radical Redberry (4,5-4,5-4-4-3,5-4-4-4,5-3,5-3,5=40p)
SW5 Radical D'Amour (4,5-4-4,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Viisikon Kuurankukka (4-4-4,5-4-4,5-4-4-4-3,5-3,5=40p)
CH B.B. Neon Missay (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+4 = 39p)
CH Scooter (4-3,5-4-4-4,5-4-4-3,5-4-3,5=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viisikon Hangenkierä (4-4,5-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
RCH Puna-Pätkä (4-4,5-4-4-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Viisikon Yön Ritari (4-4,5-3,5-4-3,5-4-4,5-4-3,5-3,5=39p)
RCH Mahmatti (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-4=39,5p)
RCH Lamourin Julia (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=38,5p)
RCH Purnin Arpaonni (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3=38,5p)
RCH Olivier v.d. Duren (4-4,5-4,5-4,5-4-4,5-4-3,5-3,5-3,5=40,5p)
RCH Sokerikuun Cerviel (4-4,5-4-4-4,5-4-4-4-3,5-4=40,5p)
RCH Northiem LM (4-4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-4=40p)
RCH Dorien v.d Duren (4-4,5-4,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-4=39,5p)
RCH Cultis v.d. Duren (4-4,5-5-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=39p)
RCH Melanges Hysterie (4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Rídhamhna MAR (4+4+4,5+4+4+3,5+4+3,5+4+4 = 39,5p)
RCH Bo?gatir (4+4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3 = 38,5p)
RCH A.D. Castle Calamity (4+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p)
RCH AWA Alleyway (4+4,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 38,5p)
RCH French Kiss Rewa (4+4+4+4+4+3,5+4+3+4+3 = 37,5p)
RCH B.C.N. Liona (4+4+5+4+4+3,5+3+3+3,5+3 = 37p)
RCH Fear of the Dark (4-4-3,5-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5=38p)
RCH Radical Grimmer (4-4-3,5-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5=38p)
RCH Funfair's Jackpot (4-4-3,5-4-4-4-4-4-3-3,5=38p)
RCH Shamandalie SWE (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-4=39p)
RCH Maple Syrup (4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Truen ABG (4-3-3,5-3-4-4,5-4-4-3,5-4=37,5p)

Oldfinion Dressage, 01.11.2016
Tuomarit: Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Consigliere - VRL-08368 (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4,5+3,5+4=44)
SW2 Oldfinion Double Dandy - yersinio (5+4,5+4+5+4,5+4,5+4+3,5+3+4=42)
SW3 Traitor - miivi (5+5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5=41,5)
SW4 Oldfinion Stark Dian - yersinio (4+5+5+4+4+4+3,5+4+3+4=40,5)
SW5 Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4+5+4,5+4+4+3,5+4+4+3,5+4=40,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Oldfinion Daviwse - yersinio (4+5+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5=38)
CH Oldfinion Total - yersinio (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5=37)
CH Oldfinion Mallory - yersinio (4+3,5+4+4+3,5+4+3,5+4+3+3,5=37)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dawnfrost Wyatt - VRL-08368 (4+5+4+4,5+4+4+4+3,5+3+4=40)
RCH Oldsfell's Wilfried - Jannica (4+5+5+4+3,5+4+3+4,5+3+3,5=39,5)
RCH Jonathan MIV - miivi (4+4+4+4+3,5+4,5+4+3,5+3+3,5=38)
RCH Rappadan's Knowledgeable - yersinio (5+5+5+4+4+4+4+4+3+4=42)
RCH Calgary - Jannica (4,5+5+5+4,5+3,5+5+4,5+4+2,5+3,5=42)
RCH Olympia Aeris - yersinio (4+5+4+5+4,5+4+4+4+3,5+4=42)
RCH Oldfinion First Class - yersinio (3,5+4+4+3,5+3,5+4,5+4+4+2,5+3,5=37)
RCH Oldfinion Easton - Jannica (4+4+4+3,5+3,5+4+3+4+3+3,5=36,5)
RCH Emmanuel - yersinio (4+4+3,5+4+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5=38)
RCH Oldfinion Brandon - Jannica (3,5+3,5+4+4+3,5+4+3+3,5+3,5+4=36,5)
RCH Oldfinion Campbell - Jannica (4+4+5+4+4+4,5+4+3+3,5+3,5=39,5)
RCH Dorothy - yersinio (4+4+4+4+3,5+4+4+3+3+4=37,5)
RCH Actuate Eden SIN - yersinio (4,5+5+4,5+4+4+4,5+4+4+3,5+3,5=41,5)
RCH Rebelle - yersinio (3,5+3,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3+3+3,5=36)
RCH Oldfinion Dancia - yersinio (3,5+4+4+3,5+3+3,5+4+4+4+3,5=37)
RCH Oldfinion Lorena - yersinio (3,5+3,5+4+4+3,5+4+3+3,5+3,5+3,5=36)

Hervannan Oriasema, 31.10.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaunon Leijonamieli - Narie (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p)
SW2 Wiherkankaan Jasmiini - Viivuska (4½-5-4-4-4-3½-4-4-4-4=41p)
SW3 Moon Saletti - Narie (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Peikkolan Vanutta - VRL-11290 (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW5 Runon Katri-Helena - Essis (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Tuulenpesän Ennustaja - Tuulia T. (4-4½-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Melian Atlas - VRL-11290 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Helmin Lahja - Werry (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Ruisjoen Riiva - VP (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Turhan Mielinkielin - Aaria (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=40p)
RCH Violiina AK - Milja (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Joikujärven Miria - VRL-11290 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Snillin Tiikerililja - Meeri N. (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Namiska - VP (4-5-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3=39p)
RCH Marenkelli - VP​ (3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Fiktion Kesähaave - Jannica (3½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Hattaravillan Viljonkka - Ninni H. (3½-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Metsäkartanon Krumelur - Meeri N. (4-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kuuralehdon Kasmir - Ninni H. (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Töppöne - Ninni H. (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Turmeltajan Kirpakka - Mette (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH J.N. Ajomies - Ninni H. (4-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Heilin Varnava - Mette (3½-4-4-4-3-4-3½-4-4-4=38p)
RCH Westeri - VP​ (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-4-4=38p)

Adina, 08.10.2016
Tuomarit: Spookiness, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Nelly's Robert (4+4+4+4+5+4,5+4+4+4+4 = 41,5p)
SW2 Lady Dovercourt (4+5+4,5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 40p)
SW3 Nerywick Skittles (4+4,5+4+5+5+3+3,5+4+3+3 = 39p)
SW4 Dawnfrost Hasufel (4+4+3,5+3,5+4+4+4+4+4+4 = 39p)
SW5 Maplepath's You-Know-Who (4-4½-5-4-3½-3½-4-4-3-3= 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pikkupellon Simply the Best (3½-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½-4= 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Lillin Opaali (4+5+4+5+4,5+3+3,5+4+3,5+3,5 = 40p)
RCH Tuuli Vuoren Pimennys (4,5+4+3,5+4+4,5+4+4,5+3,5+3+3 = 38,5p)
RCH Dawnfrost Cremello (4+3,5+3,5+3,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5 = 38p)
RCH A.D. Silent Sensation (3,5+4+3,5+4,5+4+3+4+4+3,5+4 = 38p)
RCH Dawnfrost Navy Blue (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-4-3= 38p)
RCH Carleon Cream Lux (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38p)
RCH A.D. Touch of Diamonds (4+4+4+4,5+4,5+3,5+3+4,5+3+3 = 38p)
RCH Revolver GW (4+4+4+3+3,5+4+4+4,5+3+3,5 = 37,5p)
RCH A.D. Hot Hidden Star (4+4+4+3,5+4+3,5+4+3+4+3,5 = 37,5p)
RCH Le Petit Blanc MPB (4-3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3= 37,5p)
RCH Istria Oswald (3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+4 = 37,5p)
RCH A.D. Jaxin Jasmiina (4+4,5+4+4+4+3,5+3+4+3+3 = 37p)
RCH Mulberry Nerilin (4+4+3,5+4+4,5+4+3,5+4+3,5+3 = 37p)
RCH Sudenmaan Nallekarhu (3,5+4,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5 = 37p)
RCH Elderwood's Blue Dragon (3½-3½-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½= 37p)
RCH Norfolk Sacnite (3,5+3,5+3,5+3+3+3+4+4+3,5+3,5 = 34,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Faron BRE (4-4-2½-4½-2½= 17,5p)
Ridden RCH Mignon du Low (3½-4½-2½-4-2½= 17p)

Vähäpelto, 05.11.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vähäpellon Namuvaras - VP (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p) & Kaunon Leijonamieli - Narie (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p)
SW3 Anffin Hallanhurma - Milja (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Joikujärven Miria - VRL-11290 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW5 Fiktion Tilmari - Ninni H. (3½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pamahtava - Milja (5-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=41p) 
RCH Tulisielu - Narie (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p) 
RCH Kuuralehdon Asser - Milja (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-4=39p) 
RCH Moon Saletti - Narie (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Fiktion Joukki - Milja (4-5-4½-3½-4-4½-4-4-3½-4=41p)
RCH Melian Atlas - VRL-11290 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Mäkisuon Hestia - VRL-11290 (4-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Hopeasointu - VP (3½-4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Tuiskulan Usva - Milja (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Arvolaakson Sirppi - VRL-11290 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p) 
RCH Naavakko - VP (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38,5p) 
RCH Metsäkartanon Taikapiiri - Viivuska (3½-3½-4-4-4-4-4-3½-4-4=38,5p) 
RCH Marenkelli - VP (3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p) 
RCH Muiston Mielitietty - VRL-11290 (4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38p) 
RCH Hillitön Halipula - Viivuska (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)

Kultahuisku, 07.11.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Rappadan's Knowledgeable - yersinio (4½-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42p)
SW2 Deluxe BAP - Sonja (4½-4-5-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW3 Zirilla SAND - Mandelbacke (4-4-5-4½-4-4-4-4-3½-4=41p)
SW4 Chéri - Milja (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Matthijs vd Shadow - Sonja (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH M.B. Acapulco III - Mandelbacke (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH White Qamar - Narie (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH White Skyfire - Narie (4-5-4-4½-4-4-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Bergsteigen - Christine (4-4-3½-4-4-4-4-4½-4-4=40p)
RCH Olympia Aeris - yersinio (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Medusa PB - Sonja.P (4-4-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Fringe Division - Narie (3½-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4-4-4½-4-4½-3½-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Silbers Harlow - VRL-08368 (4-4-4½-3½-4-4-4½-4-3½-4=40p)
RCH Dawnfrost Aisha - Sonja (3½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Rosé Touch RS - Mandelbacke (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)

Sysiluoto, 25.10.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaunon Leijonamieli (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42p)
SW2 Moon Saletti (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Umppalumppa (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Tiilikan Kaamoskulkuri (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) ja Surumurros (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Helmin Lahja (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
CH Tulisielu (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
CH Ruskon Keisha (4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pähkinäallergia (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hämeen Vihuri (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Huvitutin Unelias (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Melian Atlas (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Huvitutin Leluruhtinas (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Sysiluodon Kuurasoturi  (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-3-3½-4=39p)
RCH Fiktion Voitonmerkki (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH O.R. Hotrotti (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Namiska (4-5-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3=39p)
RCH Vallankaappaaja (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Hengenvaaran Hallakka (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Tuulenpesän Savujoki (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Viehättävän Kuu-Liito 4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Wiherkankaan Pelimanni (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Mörkövaaran Mysli (4-4-3½-4-4-4-4½-3½-3½-4=39p)
RCH Fiktion Ristian (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)
RCH Huisin Hallava (3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-4-3=37p)
RCH Ventoksen Pomppufiilis (3-4-3-3½-4-4-3½-4-4-4=37p)
RCH Ruisjoen Riiva (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Ruskon Jovanda (4-4-4-4-3½-4½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Onnenkengän Apila (4-4½-4-4-4-4½-3½-3½-3-3=38p)
RCH Fiktion Kesähaave(3½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Ventoksen Jaave (3-4-4½-4½-3½-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Tuulenvire HUI (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=38p)

Adina, 20.08.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Björktrast Inc (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-4=41p)
SW2 Tornseglare HIP (4-4½-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=41p)
SW3 Claridge Hemming (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
SW4 Frozentroll Karus (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
SW5 Bella Ciao (3½-4½-4½-4-3½-4-4-3-4-3½=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Bellaire RC (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-2½-2½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Golden Hidalgo (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Karus Lysander (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Tomás (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Rakitis Albert (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Pompeji Fantastico (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Shamandalie SWE (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Luxter Go (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-4=38p)
RCH Kappvändaré Swe (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½=38p)
RCH Headline (3½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Claridge Veronika (3½-4½-5-4½-3-3½-3½-4-3-3=37,5p)
RCH Rendahl Saga (3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Malinka B (3½-4-4-4-4-3-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Claridge Victoria (3-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Elfengård Spåmannen (3½-4-3-4-4-4-4-4-3½-3=37p)
RCH Vinds Unique (4-4½-4½-4-3½-2½-3-4-3½-3=36,5p)
RCH Bruno von Dows (4-3½-3½-3-3½-3½-4-4-4-3½=36,5p)
RCH Citronärla Karus (3½-4-3½-4-4-3-3-3½-4-4=36,5p)
RCH Agnessa (3½-4-4-4-3-3-4-4-3½-3½=36,5p)

Hortensia, 14.10.2016
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Runon Katri-Helena - Essis VRL-13833 (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4= 39,5p) 
SW2 Namiska - VP (4-4½-3½-4-4-4½-3½-3-4-3½= 38,5p) 
SW3 Viikinki - Werry (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-4-4= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ruskon Jovanda - siinau (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4= 38,5p) 
RCH Herkon Tavi-Tintti - Werry (4-4½-3½-4-4-4½-4-3½-3½-3= 38,5p)
RCH Helmin Lahja - Werry (4-4-4-4½-4-4-4-3-3½-3½= 38,5p) 
RCH Moon Hosuja - Essis VRL-13833 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3= 38p) 
RCH Muiston Mielitietty - VRL-11290 (4-4-4-3½-4-4½-3½-3½-4-3= 38p) 
RCH Rohdon Tavetti - Werry (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½= 38p) 
RCH Tuiskulan Hanski - Dimma (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3= 37,5p) 
RCH Hengenvaaran Hallakka - Dimma (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½= 37,5p) 
RCH Moon Saletti - Narie (4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-4-3½= 37p)


Royal Gear, 16.10.2016
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Matthijs vd Shadow - Sonja (4½-4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-4= 41,5p)
SW2 Rappadan's Knowledgeable - yersinio (4½-4-5-4½-4-4½-3½-3½-3½-3½= 40,5p)
SW3 Valiant Clarity - Sonja (4½-4½-4½-4-4½-4½-3½-4-2½-2½= 39p)
SW4 A.D. Feeniks - Jannica (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½= 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rosé Touch RS - Mandelbacke (4-3½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4= 39p)
RCH Actuate Eden SIN - yersinio (4-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½= 38,5p)
RCH Bahria - Jannica (3½-4-4-4-4-4½-3½-3-4-3½= 38p)
RCH Affair Mark - Juulia (3½-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3½= 38,5p)
RCH Thalitha RGE - Sonja (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½= 38p)
RCH Dawnfrost Aisha - Sonja (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½-3½= 37,5p)
RCH Million Tears Dom - Tierra (4½-4½-4-4½-4-4-4-3-3½-3½= 39,5p)
RCH Hustler - Christine (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-3½-3½= 39,5p)
RCH Ultimatum HA - Sonja (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½= 39,5p)
RCH M.B. Acapulco III - Mandelbacke (4-4-4-4-4-4½-3½-4-4-3½= 39,5p)
RCH O.A. Devil's Hope - Jannica (4-4-4-4-4½-4½-3½-3½-3½-3½= 39p)
RCH Deluxe BAP - Sonja (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38,5p)

Crampton Stock Horses, 31.08.2016
Tuomarit: Nintsu, Sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 Dunkerrin - Kemiina (5+4,5+5+5+4+4,5+3,5+4+3+3,5=42)
SW2 Crampton Chucky - Kemiina (4,5+4+3,5+4+4+4,5+4+5+3+3,5=40)
SW3 B.B. Neon Missay - Pierre (4+4+4+4,5+4+4+4+3,5+3,5+4 = 39,5p)
SW4 ​CH Eldreth Wianna - Swildie Highlanders (4+5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+3+3,5 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH AWA Alleyway - Pierre (4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 39p)
RCH French Kiss Rewa - Jannica (4+4+4+4+4+3,5+4+3+4+3 = 37,5p)
RCH Tuiskulan Stíana - Em. (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 36p.)
RCH A.D. Castle Calamity - Jannica (4+5+4+4,5+5+4+3+3,5+2,5+4=39,5)
RCH Couvosier Scribles wW - Ireth (4+5+5+4+4+4+3,5+3+3+2=37,5) 
RCH Ramblin Gamblin Ramy - Pierre (4+5+4+4+3,5+4,5+3,5+3+2,5+3=37)
​RCH A.D. Rob-Roy - Jannica (4+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+4+3,5 = 38p)
RCH Bealtaine of Swildie - Swildie Highlanders (4+4+4,5+3,5+3+3+4+4+3+3 = 36p)
RCH A.D. Betty of Feril - Jannica (4+4+3,5+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3 = 35,5p)

Iowa, 23.09.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Ventoksen Jääpulma - Aaria (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Chéri - Milja (4½-4½-3½-4-4½-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Fiktion Kanelikyyhky - Milja (4½-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Diekbomaz - Ninni H. (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH M.B. Acapulco III - Mandelbacke (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Oldfinion Stark Dian - yersinio (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Olympia Aeris - yersinio (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Zirilla SAND - Mandelbacke (4-4-5-4½-4-4-4-3½-4-4=41p)
RCH Lanette - VP (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-4=39p)
RCH Cheri Luno - turjake (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Mörkövaaran Turmiotarina - Crimis (4½-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=41p)
RCH Herravalta - Crimis (4½-4-4-4-4-4-4½-4-4-4=41p)
RCH Pahus - Mandelbacke (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Turhan Mielinkielin - Aaria (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=40p)
RCH Harmonian Suklaamyssy - turjake (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Seljasaaren Hallas - turjake (4½-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39,5p)

Villa Talvia, 10.09.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka
SW1 Svaðilfari - VRL-01811 (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-4=41,5p)
SW2 Valdor - VRL-01811 (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Gefjun - VRL-01811 (3½-4½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3½=40p)
SW4 Jamaica NIP - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Jaevla PM - VRL-01811 (4-4-4½-4-4-3½-4-4½-4-4=40,5p)
RCH Vilhiálmr Humber - Tilli (4½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH A.D. Will Valentin - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Halldor LAC - Cery (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Hopearinteen Wanton Eze - Jannica (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Folkbjørn - VRL-01811 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Derian Bibbi - turjake (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Waterlilly Nala - Jannica (4-4-4-4-3½-4-4-3-4-3½=38p)
RCH A.D. Lilla Camilla - Jannica (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=38p)
RCH Kruunun Hedevig - VRL-01811 (3½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Talvian Trolltind - VRL-01811 (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Lillevang NB - turjake (3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p)

Overall Champion: Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4-4-3½-4-4=19,5p)
Ratsastusluokat:
Ridden CH Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4-4-3½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Gry v.d. Trondheim - Jannica (4-3½-2½-4-2½=16,5p)

Best Breeder:
Kiiskinen / Villa Talvia (Talvian) (8½-8-8½-8½-4=37,5p)
Talvian Vikna
Talvian Vidar
Talvian Fangorn
Talvian Trolltind

Thirteen, 20.9.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Doris Day - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4½-4½-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW2 Ghirardelli - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
SW3 Angry Man 13 - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW4 Speciocus - Juulia (4-3½-3½-4-4-4-4-4-4-4=39p)
SW5 Tropic - Juulia (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
Thirteen Corelli - Crimis (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
Piccadilly Circus - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3-3½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
All About Eve - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-3½-3½-4-3½-4-4-3-3=36,5p)
Nephalem - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-3½-4-3-3½-4-4-4-4-3=36,5p)
Absolem  - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
Sterling Archer - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-3½-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
Chilop - Juulia (3½-3½-4-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
Vermintide - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4½-4-4-3½-3-3½-3-3=36p)
Captain Winters - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½=37,5p)
Ruby Red - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-5-4½-5-4-4-3½-2-2=38p)
Oz - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3-3½=39p)
Aztec Gold - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)

Adina, 06.09.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Hopearinteen Coco (4½-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW2 A.D Last Diamond (4-4½-4½-4-4½-4-4-3½-4-3½=40,5p)
SW3 Mihan Merrion (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
SW4 Moana's Wilde Olivia (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
SW5 KW Balchder Cadence (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH A.D. Aranda (4½-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=39p)
CH Hamlinn Dawn (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
CH Claridge Caoilfhionn (4-3½-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Superman (4-4½-4½-4-4½-4-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Elboron Dawn (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Bethesda Wilde Ollie (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Claridge Gentleman's Power (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Moana's Honey Bunny (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH A.D. Sweet Silver Candy (4½-4-4½-4-4-3½-4-4-3-3½=39p)
RCH Moana's Goldfeaver (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Moana's Trickster (4-3½-3½-4-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH A.D. Dusty Quadrile (4-3½-3½-3½-4-4-4½-4-4-4=39p)
RCH KW Magda (4-4-4½-4-4½-3-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Mab yn y Dyfodol (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Moana's Tamarisk (4-4-4-4-4-4-3-3½-4-4=38,5p)
RCH Vehkakorven Minera (4-4-4½-4-4½-4-4-4-2½-3=38,5p)
RCH A.D. Different Kind of Feeling (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Fiddle Faddle (4-4-4½-4-4-4-4-3-3½-3=38p)
RCH Gwynedd Howell (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-3=38p)
RCH Vinhan Basil (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-3-3½=38p)
RCH Goleubryd Seren (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Hopearinteen Little Prince (3½-3½-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38p)
RCH Tuiskulan Mairwen (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3-3½=37,5p)
RCH Moana's Pandora (3½-4-4-4-4½-4-3½-3-3½-3=37p)
RCH Eindhoeve Blodeuwedd (3½-4-3-4-4-4-3½-4-3½-3½=37p)
RCH Eden AD (3½-4-4-4-4-4-4-3-2½-3=36p)
RCH Bae Coch Ion (3½-3-4-3-4-4-4-4-3-3=35,5p)

Best Breeder: Nintsu / Moana part breds (Moana's) (8½-8½-8½-8½-4=38p)
Moana's Goldfeaver
Moana's Trickster
Moana's Tamarisk
Moana's Honey Bunny

Best Breeder: Nintsu / Moana part breds (Moana's) (9-8½-9-7½-3½=37,5p)
Moana's Wilde Margareth
Moana's Pandora
Moana's Wilde Olivia
Moana's Peanut Butter

Alondra, 31.08.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldsfell's Weldon - VRL-10878 (5-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Walkenounz - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 (4-4½-4-4-4½-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
SW4 Oldfinion Daviwse - yersinio (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p) & Dawnfrost Ciara - yersinio (4-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Samorn Zaire - VRL-10878 (4-4-3½-4-4-3½-4-4-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ruususen Pontus Pilatus - Jannica (4-5-5-4-4-4-4-4½-3-3½=41p)
RCH Consigliere - VRL-08368 (4½-4-4-4-4½-4½-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Donatello von Lark - VRL-10878 (4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Dawnfrost Wyatt - VRL-08368 (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
RCH Tonistaro - yersinio (4½-4-5-4-3-3½-4-3½-4-3½=39p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Calgary - Jannica (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Oldfinion Stark Dian - yersinio (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Olympia Aeris - yersinio (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH A.D. Feeniks - Jannica (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Dorothy - yersinio (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Sehnsucht - VRL-10878 (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38p)
RCH Cleodora von Lark - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4-4-4½-4-4½-3½-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Camarina von Lark - VRL-10878 (4-4½-4-4-3½-4-3-3½-3½-3=37p)
RCH Siren von Lark - VRL-10878 (4-4-3-4-4½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Oldfinion Lorena - yersinio (3½-3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Melorope von Lark - VRL-10878 (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3-4=37p)

Iowa, 21.09.2016
Tuomarit: spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Silverbrand Amoretta - alex. (4½-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4= 40p)
SW2 What The Buck! - Ireth (4-5-4½-4-4½-4-3½-3½-3½-3½= 40p)
SW3 Turhan Mielinkielin - Aaria (4-4-4-4-4½-4-4-3½-4-3= 39p)
SW4 Herkon Tavi-Tintti - Werry (4-4½-3½-4-4-4½-4-3½-3½-3= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sokerikuun Cerviel - Ireth (4-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½= 38p)
RCH Oldfinion Stark Dian - yersinio (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3= 38p)
RCH Lorentso - VP (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38p)
RCH Lanette - VP (4-4½-4-4-4-4½-3½-3-3½-4= 39p)
RCH Moonrise's Rosebud - Christine (4-4-4½-4-4-4½-3½-3½-3½-3½= 39p)
RCH Athena D. HRW - yersinio (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½= 38p)
RCH Jänkäjaapo - turjake (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4= 38,5p)
RCH Claridgen Pelimies - Dimma (4-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4= 38p)
RCH Hortensian Salmiakkirosvo - Werry (4-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Kuuralehdon Rinsessa - turjake (4-4-4½-4-4-3½-3½-4-3½-3= 38p)
RCH Viisikon Jestas - Ireth (3½-4-4-4-4-4-4-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Mahmatti - VP (3½-4-4½-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½= 37p)

Huvitutti, 01.09.2016
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Herravalta - Crimis (4½-4-4-4-4-4-4½-4-4-4=41p)
SW2 Töppöne - Ninni H. (4+5+5+3½+3½+4+4+3½+4+4 = 40,5p)
SW3 Mennentullenpalatessa - Ireth (4½-5-4½-3-4-4-3½-4-3½-4=40p)
SW4 Viisikon Helmeilevä - Loitsulähde (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Koistilan Mania  - VRL-11290 (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hallanarka - Hapero (4+3½+4+3½+3+3½+4+4+5+4 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Sihvo  - VRL-11290 (4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Vakosamettihousu - Ireth (4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Jäkäläinen Hurmapolkka - Jenny (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Villahaan Nokihuikka - Jenny (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Viisikon Hangenkierä - Ireth (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Fiktion Roudanruhtinas  - VRL-11290 (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kaunon Riemueetu - Milja (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+5+5 = 39,5p)
RCH Fiktion Rymyeetu - Milja (4+4+4+5+3½+4+4+3+4+3 = 38,5p)
RCH Hengenvaaran Sulo - Hapero (4+4+5+4+4+3½+3½+3+3½+3 = 37,5p)
RCH Villahaan Evita - VRL-11290 (4-4-4½-4-4-3½-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Huvitutin Leidilei - Jenny (3½-4-4½-4-4-4-3-3½-3½-4=38p)
RCH Vaniman Toivomustähti - Aaria (3½-4-3½-4-3-4-4-4-4-4=38p)
RCH Räiskyvän Huiskaus - Hapero (4-4-4½-4-4-4-4-4-3-3=38,5p)
RCH Mörkövaaran Makeanhimo - Hapero (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Viisikon Sadepisara - Ireth (3½-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Tunturirikko - Ireth (4+4+3½+3½+4+4+4+3½+4+3 = 37,5p)
RCH Lööperin Brita - Jenny (4+3½+4+3½+4+4+4+3½+4+3 = 37,5p)
RCH Huvitutin Umppa-Lumppa - Jenny (4+3½+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)

Best Breeder: Jenny / Huvitutti (Huvitutin) (9-9-9-7-3½=37,5p)
Huvitutin Ruu
Huvitutin Elvi
Huvitutin Aaria
Huvitutin Tiuhti

Hortensia, 05.09.2016
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Joukki - Milja (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4= 39,5p) 
SW2 Viikinki - Werry (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-4-4= 38,5p) 
SW3 Onnenkengän Apila - Jannica (4-4-5-4½-4-4-3½-3-2½-3= 37,5p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Herkon Tavi-Tintti - Werry (4-4½-3½-4-4-4½-4-3½-3½-3= 38,5p) 
RCH A.D. Estellen Antonio - Jannica (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½= 38,5p) 
RCH Donastian Hirviö-Poika - Jannica (4-4-4-4-4-4½-4-3-3½-3= 38p) 
RCH Töppöne - Ninni H. (3½-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-3½= 38p) 
RCH Varmajalka - Werry (3½-4-4-4-4-4½-3½-3-4-3½= 38p) 
RCH Fiktion Kasku - Milja (4-4-4-4-4-3½-4-3-3½-4= 38p) 
RCH Hortensian Maltana - Werry (3½-4-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3= 37,5p) 
RCH Sävyttömän Solina - Milja (3½-3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-4= 37,5p) 
RCH Fiktion Kesähaave - Jannica (4-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3½= 37p)

Adina, 27.08.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Black Phoenix (5-4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p)
SW2 Mangon Chicago Scarface (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Lilla Snorkfröken (4-4-4½-4-4½-5-3½-3½-4-3½= 40,5p)
SW4 Susie Snowflake Dei (4½-4½-4½-4½-4½-3½-4-4-3-3= 40p)
SW5 Bonham Razzberry (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Wyat Lunachick (4-4-4-3½-4-4-4½-3-3½-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nips Hercules (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH A.D. All Arosa (4-5-4½-4-4-3½-4½-3½-3½-3= 39,5p)
RCH A.D. Double Shades (4-4-4-4-3½-3-4½-4-3½-4=38,5p)
RCH Scooter (4-3½-4-4-4½-4-4-3-4-3½=38,5p)
RCH Wyat Willie Wombat (4-4-3½-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH A.D. Discount (4-4½-4½-3½-3-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Prince of Persia (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-4-4=38p)
RCH Ares Go (4-3½-3½-4-3½-3½-4-3½-4-4=37,5p)
RCH Melanie v. Moons (4-4-3½-3½-3½-4-4½-3-3½-3½= 37p)
RCH A.D. Smokey (4-4-4-4-4-3-3½-3½-3-3½=36,5p)
RCH Toy´s Herbert (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3-3=36,5p)
RCH Yentel Sugar Lily (4-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3= 36,5p)
RCH Galatea (4-4-3½-4-3½-4½-4-3½-3-2½= 36,5p)
RCH Albertslunds Jessica Jones (4-4-4-4½-3½-3½-4-3-2½-3= 36p)
RCH Honeyflow Jade (3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3-3½= 36p)
RCH Cynthia Go (4-4-4-3½-4-4½-4-3-2½-2½= 36p)
RCH Magic Ghost AD (4-3½-4-4-3-4-3½-3½-3½-3= 36p)

Best Breeder: Miia Maria / Wyat Shetlands (Wyat)
Wyat Eliza Doolittle
Wyat Night Jazzy
Wyat Jessamine
Wyat Lunachick

Radical Trotters, 28.08.2016
Tuomarit: Spookiness, dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Radical Redberry (5+4+4+3½+3+5+5+5+3½+3 = 41p)
SW2 Radical D'Amour (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
SW3 Backwoodsman (4-4½-4-4-3½-4½-3½-4-4-3½=39,5p) & OR'Renegade Split  (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW5 Emrys (4-4½-5-4-4-3½-3½-4-3-3½=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH EP Aatos (4-4-4-4-4-4½-4½-3½-3-3½= 39p)
CH Snillin Balladi (4-4-3½-4-4-4½-4-3-4½-3½= 39p)
CH Shamandalie SWE (3½-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
CH Purnin Tosikeikari (3½-4-3½-4-4-4½-4-3½-4-3½= 38,5p)
CH AH Kuuratar (4-3½-4-4-4-3½-4½-3½-3½-3½= 38p)
CH Hades Tiggare (5+4+5+3½+4+3½+3½+3½+3+2½ = 37,5p)
CH Radical Perfect Love (4-4½-3-4-4-4-4-3-3½-3½=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH O.R. Ukkonen (4-4-4-3½-3½-4½-3½-4-3½-3½= 38p)
RCH Snillin Yökiitäjä (4-4-3½-3-4-4-4-4-3½-3½= 37,5p)
RCH Ruskon Urho (3½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4-3½= 37p)
RCH Purnin Udelma (4-3½-3½-4-4½-4-3½-4½-3½-4= 39p)
RCH Ruskon Jovanda (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4= 38,5p)
RCH O.R. Varjodonna (4-4-3½-4-4-4½-4-3-4-3½= 38,5p)
RCH Midnight's Soul (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3+3 = 36p)
RCH King Farling (4+3½+4+3½+4+3+4+4+3+3 = 36p)
RCH Narrilaivan Giblin (4+3½+3½+3½+3½+4+4+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Lilymoor Yelena (4+4+3+4+3+3½+4+4+5+4 = 38,5p)
RCH Wyat Lunachick (4+3½+3½+3½+3½+3½+3½+3+4+5 = 37p)
RCH Vuornan Satin Spark  (4+5+5+5+0+2½+3+2½+4+3½ = 34,5p)
RCH Lacthes Gone (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Frankie Four Hooves (4-4½-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=39p) 
RCH Camaro Foxy (4-4-4-4-3½-3½-4-4½-4-3½=39p)
RCH Little Rocke (4-4½-4-4-3½-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH OR'Chloroform Killer (4-4-4-4-4-4-4-4-3-4=39p)
RCH Halo Speed (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH OR'Queen of Destiny (3½-4-4½-4-3½-4-3½-3½-3½-3=37p)
RCH Zar Chil Yel (3-4-4-4-3-4-3½-3-4-3½=36p)
RCH Velocity Foxy (3½-3½-3½-3½-4-4-3½-2½-3½-4=35,5p)
RCH Hellfire Ach (4-4½-3½-3½-3½-4½-4-4-2½-3½=37,5p)
RCH Wicked Hall (4-4½-3-4-4-4-4-3-3½-3½=37,5p)
RCH Sayonara Rus (3½-4-3½-4-4-3½-4-3½-3-3=36p)
RCH Elfengård Gamrahm (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Kappvändaré Swe (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½=38p)
RCH Dominik B (4-3½-4-4-4-3½-4-4-3-3=37p)
RCH Shakira B (4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH SB Dhara (4½-4-4-4-4-3½-4-4-2½-3=37,5p)
RCH Malinka B (3½-4-4-4-4-3-4-3½-4-3½=37,5p)
RCH Toy's Willson (4-4-4-3½-4-4½-4-3½-3-4= 38,5p)
RCH Carbonaran Lumiori (3-3½-3-4-3½-4-4-3½-3½-4= 36p)

Kuuralehto, 22.08.2016
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Mörkövaaran Turmiotarina (4½-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=41p)
SW2 Mörkövaaran Runopoika (4-5-5-4½-3½-4-3-4-4-4=41p)
SW3 Ventoksen Jääpulma (4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=41p)
SW4 Mennentullenpalatessa (4½-5-4½-3-4-4-3½-4-3½-4=40p)
SW5 Moon Riimi (4-4½-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Wyat Willie Wombat (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
CH Huvitutin Umppa-Lumppa (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=38,5p)
CH A.D. All Arosa (4+3½+3½+3+3+4+5+4+4+2 = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viisikon Hangenkierä (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Aarian Kulkuri (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Hortensian Lunttaaja (4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH A.D. Discount (3½+3½+4+3+3+3½+3½+3½+3½+4 = 35p)
RCH A.D. North Star Stranger (4+4+4+4+3+3½+3½+2½+3+3 = 34,5p)
RCH Damon Dalton KH (3½+4+4+4+3+3+3½+2½+3½+3 = 34p)
RCH Hunajanami - Ireth (4+3½+4+3½+3+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Ryovar Undrar Var (3½+3½+4+3½+3+3+3½+3+3½+3½ = 34p)
RCH Villahaan Evita (4-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Karhunvatukka (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Tiilikan Kakkua O-ou (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3=38p)
RCH Seljasaaren Sokeriina (3½-4-4½-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Hortensian Maltana (3-4-4½-4-3½-4-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Moon Kaino-Aino (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3-3=37p)
RCH Hulin Leijonakuningas (4-5-4½-4-4-4-3½-4-4-3½=40,5p)
RCH Viisikon Hurmaus (4-5-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Riiviöiden Askar (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Vähäpellon Hurmio (4-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Wiljardi (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Varmajalka (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Turhan Mielinkielin (3½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Viehättävän Hurmatar (4-4-3½-3½-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Onnenkengän Apila (4-4½-4-4-4-4½-3½-3½-3-3=38p)

Március, 07.08.2016
Tuomarit: taffel, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Cranleigh Oregon (4+5+5+4+5+4+5+4+4+4 = 44p)
SW2 Gwalch Delaroque (4+5+4+4+4+5+4+4+4+5 = 43p)
SW3 Rídhamhna MAR (4-4,5-5-4-4-4,5-4,5-3,5-4-3,5= 41,5p)
SW4 Marchwiel Lady Carys (4+4+4+4+5+4+4+4+4+4 = 41p)
SW5 Suaimhneach Ion (4+4+3,5+3,5+5+4+4+3+4+4 = 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Poniniemen Cherries Jubilee (4+4+4+4+5+3,5+3,5+3+4+3,5 = 38,5p)
CH Gin Alanija (4-4-4-4-4-3,5-3,5-4,5-3,5-3,5= 38,5p)
CH Wanda v. Corbeau (3,5+4+4+5+3,5+3,5+3,5+3+5+3,5 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hugan Goch Fach Ion (4+5+5+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 40p)
RCH Moana's Wilde Olivia (4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4 = 38p)
RCH KW Balchder Cadence (3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH KW Ysbryd y Gaeaf (4+5+5+4+4+4+3,5+2+3,5+3,5 = 38,5p)
RCH Nidmor (4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+4+4 = 38,5p)
RCH Gwynedd Heulfryn (4+4+3,5+4+3,5+4+4+4+3,5+4 = 38,5p)
RCH Berryhill Coconut (4+5+4+3,5+5+3,5+3,5+2,5+4+3 = 38p)
RCH Vanilla Syrup MAR (4+4+3,5+3,5+4+4+4+3+4+3,5 = 37,5p)
RCH Poniniemen Tambourine (4+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5 = 37p)
RCH Glowbourne Grimslade (3,5+4+3,5+2+3+3,5+5+3+3,5+4 = 35p)
RCH Funfair's Jackpot (3,5+3,5+3,5+4+4+4+3+3+3+3,5 = 35p)
RCH Mifalei's Sarkograf (3,5-4,5-4-4-3,5-3,5-4-4-4-3,5= 38,5p)
RCH Rakja BRA (4-3,5-4-3,5-4-4,5-3,5-3,5-4-3,5= 38p)
RCH Kiralyi Gyöngyszem (3,5-4-3,5-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5= 37,5p)
RCH Slughorn (4,5-5-3,5-4-4,5-4-4-3,5-4-4= 41p)
RCH Csodasag GA (4,5-4,5-4,5-4-4-4,5-4-4-3-3= 40p)
RCH Couvosier Scribles wW (4-4,5-5-4-4-4,5-4-3-4-3= 40p)
RCH Dawnfrost Ciara (4+4+4+4+4+3+4+3,5+3,5+4 = 38p)
RCH Alethia v. Corbeau (4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3+4+4 = 37,5p)
RCH Rebelle (4+4+4+5+4+3,5+3,5+3+3+3 = 37p)
RCH What The Buck! (4+4+4+3,5+4+4+5+4+3,5+4 = 40p)
RCH Oldfinion Stark Dian (4+4+4+4+5+4+4+3,5+3,5+3 = 39p)
RCH Olympia Aeris (4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5 = 37p)

Iowa, 20.09.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Umppalumppa - VP (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW2 Vähäpellon Hurmio - VP (4-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=40,5p)
SW3 Mennentullenpalatessa - Ireth (4½-5-4½-3-4-4-3½-4-3½-4=40p)
SW4 Purnin Arpaonni - Spookiness (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viisikon Hangenkierä - Ireth (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Hortensian Salmiakkirosvo - Werry (4-4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-4=39p)
RCH Vähäpellon Huurre - VP (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH O.R. Hotrotti - Spookiness (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Vaniman Poirot - VRL-11290 (4-4½-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Ventoksen Huligaani - VP (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Mahmatti - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Pimeyden Morsian - Spookiness (4-4-4-4-4-4-4½-3½-3½-3½=39p)
RCH Piinaava Hiljaisuus RC - Spookiness (3½-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Arvolaakson Sirppi - VRL-11290 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Tiilikan Kakkua O-ou - Ireth (4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Mörkövaaran Hattara - VP (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37p)

Március, 04.09.2016
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Joukki (4-5-4,5-3,5-4-4,5-4-4-3,5-4=41p)
SW2 Fiktion Armi(4-5-4,5-4,5-4-3,5-3,5-3,5-4-3,5=40p)
SW3 Viisikon Kuurankukka (4-4-4,5-4-4,5-4-4-4-3,5-3,5=40p)
SW4 Viisikon Hangenkierä (4-4,5-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
SW5 Fiktion Hässäkkä (4-4-3,5-4-4,5-4-3,5-3,5-4-4= 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Donastian Hirviö-Poika (4-4-4-4-4-4,5-4-3-3,5-3= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pikku Loisto (4-3,5-4-4-4-4,5-3-3,5-3,5-4= 38p)
RCH Ksenonkitinä (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3= 37,5p)
RCH Viisikon Briljantti (4-3,5-4-3,5-4-3-4-4-3,5-4= 37,5p)
RCH A.D. Estellen Antonio (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5= 38,5p)
RCH Kuinka Aurinko Voitettiin (4-4-3,5-4-4-4,5-3,5-3,5-3,5-4= 38,5p)
RCH Fiktion Veerti (3,5-4-4-4-4-4,5-4-3,5-3,5-3= 38p)
RCH Fiktion Roudanruhtinas (4-4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
RCH Viisikon Vinkulelu (4-4-3,5-4-4-4-4,5-3,5-3,5-4=39p)
RCH Moon Oppipoika (4-4,5-4-4-3,5-4-3-4-3,5-4=38,5p)
RCH Viisikon Roskisprinssi (4-4,5-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
RCH Turhan Wallaton (4-4,5-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Viisikon Polanne (4-4,5-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4-4=39p)
RCH Runon Kanelipääsky (4-5-5-4-4-3,5-3,5-4-3-3,5=39p)
RCH Moon Riimi (4-4,5-4-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Fiktion Tuikkiva (4-4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4=39p)
RCH Fiktion Wanilja (4-4,5-4,5-4,5-4-4-4-4-3,5-3=40p)
RCH Pelienkeli MAR (4-4,5-4-4-4-3,5-4-4-4-4=40p)
RCH Turhan Mielinkielin (3,5-4,5-4,5-4-4-4-3,5-3,5-4-4=39,5p)

Overall Champion: Heilin Nestor (4,5-4,5-2,5-4-4=19,5p) 
Ratsastusluokat:
Ridden CH Heilin Nestor (4,5-4,5-2,5-4-4=19,5p)
Ridden CH Kuuralehdon Iippana (4,5-4-2,5-4,5-4=19,5p)
Ridden CH Altavastaaja (4,5-4-4-4-2,5=19p)
Ridden RCH Fiktion Tuiki (4-4-4-3-3,5=18,5p)
Ridden RCH Fiktion Pikku-Ruhtinas (4-4-2,5-4-4=18,5p)
Ridden RCH Hattuvaaran Vänrikki (4,5-4-2,5-4,5-2,5=18p)

Marksman Sporthorses, 04.09.2016
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Rídhamhna MAR (4-4½-5-4-4-4½-4½-3½-4-3½= 41,5p)
SW2 Double Trouble (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-4-4= 40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Akimon Pelez (4-4½-4½-3-3½-4-4-4-3-3½= 38p)
RCH Crampton Chucky (4-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3-4= 38p)
RCH Aztec Gold  (3½-3½-3½-4-4½-4-3-4½-3½-4= 38p)
RCH Mifalei's Sarkograf (3½-4½-4-4-3½-3½-4-4-4-3½= 38,5p)
RCH Siero's Minerva (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4= 38p)
RCH N.Y. Vanity (4-4-4-4½-4-3-4-3½-3½-3½= 38p)

Adina, 06.08.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Magnate Ion xx (4½-4½-3½-4-4-4½-4-4½-3-3½=40p)
SW2 Couvosier Scribles wW (4-4-5-4-4-4-4-3-4-3½=39,5p)
SW3 Farmóður frá Syndur (3½-4½-4-4-3½-3-3½-3-4-4=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rídhamhna MAR (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Prisoner (3½-4½-4½-4-4-4-4-4-3-3½=39p)
RCH Sasnak Wampire xx (4-4-4-4-4½-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Double Trouble (3½-4½-4½-4-4-3½-3½-4-3-4=38,5p)
RCH Tuiskulan Ardghal (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3=38p)
RCH Captain Canada in Wolf's Lands (4-4-3-3½-4-4-4-4-3½-3=37p)
RCH Lobba frá Holt (3½-4-4½-4-3-3½-4-3-3½-3½=36,5p)
RCH Glæsir frá Syndur (4-3½-4-4-3-3-4-3½-4-3=36p)
RCH Ártali frá Kálfafell (3-3½-4-4-4½-3½-2½-4-3½-2½=35p)

Hortensia, 25.08.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 What The Buck! - Ireth (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42,5p)
SW2 Kanervarannan Sahrami - Meiju K. (4-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=41,5p)
SW3 Stinder's Apricot Label - Meiju K. (4-4-4½-4-4-4-4-4-3-4=39,5p)
SW4 Moon Riimi - Ireth (4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mörkövaaran Turmiotarina - Crimis (4½-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=41p)
RCH Vähäpellon Hurmio - VP (4-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Imperial Sovereign - Meiju K. (4½-4-4-4-4-4-4½-4-4-3½=40,5p)
RCH Acharnement Thérapeutique - Meiju K. (4-4-4-4-4½-4-4½-4-3½-4=40,5p)
RCH Trostlos' Metal Master - Rinaz (4-4-4½-4-4-4-4-4½-3½-3½=40p) 
RCH Wiljardi - Werry (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Wister Maleficent - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Athena D. HRW - yersinio (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Einizigartig - VP (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Prinsessa Ruusunen - Jenny (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Satulinnan Jasmel - VRL-11290 (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Kevätrinteen Jadessa - VRL-11290 (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)

Derian, 31.07.2016
Tuomarit: taffel, Nintsu, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Derian Gerda (5+4,5+5+4+4+4+3,5+4+3+3,5=40,5)
SW2 Ulvbrud (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
SW3 Brynhild Oddleik (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
SW4 Emir av Solsvik (4+4+4+3+4+4+4+4+3+4=38)
SW5 Halldor LAC (4+4+3½+4+3½+4+3½+3+4+4 = 37,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Brynhild Uvild (3½+4+3½+4+3½+3½+4+3+4+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sigman NOR (4+3½+4+2½+4+3½+3½+3+3½+4 = 35,5p)
RCH Derian Enar (3½+3½+4+4+3½+3½+4+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Metsälammen Nuuva (4+5+5+4,5+4+3+3+3,5+2,5+3=37,5)
RCH Derian Eilif (3,5+4+3,5+4+3+3,5+2,5+4+4+4=36)
RCH Sigmund v.d. Frøya (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Brynhild Thorvald (4-4-3½-3½-4-3½-4-4-3-3=36,5p)
RCH Krøgskovens Odin (3½-3½-3-3½-3-3½-4-4-3½-3½=35p)
RCH Derian Bibbi (3½+3½+3½+4+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36p)
RCH Jamaica NIP (4+4+4+4+4+4+4+4+2,5+3,5=38)
RCH Lillebys Silje (3½-4-4½-4-3½-3½-3½-4-3½-4=38p)
RCH A.D. Lilla Camilla (3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-4-4=37,5p)

Best Breeder: suba / Derian (Derian)
Derian Aros
Derian Brenda
Derian Brynja
Derian Løveforstand

Március, 08.08.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Viisikon Härdelli (4-5-4,5-4-4-4-4-4,5-3,5-3,5=41p)
SW2 Fiktion Hässäkkä (4-4,5-4-4-4,5-4-4-4-3,5-3,5=41p)
SW3 Mennentullenpalatessa (4,5-5-4,5-3-4-4-3,5-4-3,5-4=40p)
SW4 Pärren Nipin Napin (4-4,5-4,5-4,5-4-4-4-4-3,5-3=40p)
SW5 Karnevaalikalmo (4-4,5-4,5-4,5-4-3,5-3,5-3,5-3,5-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Vinhan Aromi (4-4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Turhan Wallaton (4-4,5-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Viisikon Roskisprinssi (4-4,5-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
RCH A.D. Estellen Hilarius (4-4-4-4-3,5-4,5-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Viisikon Hurmaus (4-5-4,5-4-4-4-4-4-3,5-3,5=40,5p)
RCH Huvitutin Elmo (4-4,5-3,5-4-4-4-4-4,5-3,5-4=40p)
RCH Räyhä-Ralf (4-5-4,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5=39,5p)
RCH Viisikon Vinkulelu (4-4-3,5-4-4-4-4,5-3,5-3,5-4=39p)
RCH Mörkövaaran Pyryttäjä (4-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Kaunon Viljami (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3=38,5p)
RCH Kauhukuva HV (4-4-3,5-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Viisikon Yön Ritari (4-4,5-3,5-4-3,5-4-4,5-4-3,5-3,5=39p)
RCH Kuudet Raamit (4-4-4-4-4-4-4-4-3,5-3=38,5p)
RCH Huvitutin Vilijonkka (4-4-4,5-3-4-4-4-4-4-3,5=39p)
RCH Huvitutin Ruu (4-4,5-4,5-3-3-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Fiktion Pilvilinna (4-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4-3,5=38,5p)
RCH Pelienkeli MAR (4-4,5-4-4-4-3,5-4-4-4-4=40p)
RCH Viisikon Kuurankukka (4-4-4,5-4-4,5-4-4-4-3,5-3,5=40p)
RCH Hengenvaaran Vimpura (4-4-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39p) 

Best Breeder: Ireth / Viisikko (Viisikon) 
Viisikon Hattumaakari
Viisikon Teilori
Viisikon Hangenkierä
Viisikon Roskisprinssi

Overall Champion: Kieroikiskaus (4,5-4-3,5-4-3,5= 19,5p) 
Ratsastusluokka:
Ridden CH Kieroikiskaus (4,5-4-3,5-4-3,5= 19,5p)
Ridden Ch Liljalehdon Strassi (4-4,5-2,5-4,5-4= 19,5p)
Ridden Ch Ksenonkitinä (4-3,5-2,5-4-4= 18p)
Ridden RCH Tuulenpiiskaama Vinkuheinä (4-4-2,5-4-3,5= 18p)
Ridden RCH Viisikon Yön Ritari (3,5-4-2,5-3,5-3,5= 17p)
Ridden RCH Fiktion Rikissa (4-4,5-2,5-4,5-3= 18,5p)

Március, 26.07.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Chéri (4,5-5-4-4-5-4-4-4-3,5-3= 41p)
SW2 Mennentullenpalatessa (4,5-5-4,5-3-4-4-3,5-4-3,5-4=40p)
SW3 Double Trouble (4-4,5-4,5-4-3,5-4-4-3,5-4-4= 40p)
SW4 A.D. Aranda (4-5-4-4-4-4-4,5-4-3-3= 39,5p)
SW5 Aidan Deirdre (4-4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Poniniemen Willow Withers (3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-3-3-3-3=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Breezy Rose Mallow (4-4-4-4-4-4-3,5-4-3-3,5=38p)
RCH Talvian Twister Caramel (3,5-4-3,5-4-4-3,5-4-3-4-4=37,5p)
RCH Shirley Temple Ion (3,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5=37,5p)
RCH A.D. Under the Sea (3,5-4,5-4,5-4,5-4-3,5-3,5-3-4-3,5=38,5p)
RCH Ghrian Fuar Ionw (3,5-4,5-4-4,5-3,5-4-3,5-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Aidan Naomih - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3,5-4-4,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5=38,5p)
RCH Hwczlight (4,5-4,5-4-3,5-4,5-3,5-5-3,5-3-3= 39p)
RCH Moana's Honey Bunny (3,5-4,5-4,5-4-4-4,5-4,5-3,5-2,5-3,5= 39p)
RCH Moana's Tamarisk (3,5-4-3,5-3,5-4-4-3,5-4-4-3,5= 37,5p)
RCH Without Alouise MAR (4-4-4-3,5-4-3-4,5-4-3-3,5= 37,5p)
RCH Without Alouette wW (4-4,5-3,5-3,5-3-3,5-3,5-4-4-3= 36,5p)
RCH Tuiskulan Stíana (4-4-4-3-3,5-3-4-4,5-3-3,5= 36,5p)
RCH Nothing To Say Thrill (4-4-5-4-3,5-3,5-3,5-3-3,5-4= 38p)
RCH Bahria (3,5-4-4-4-4-4,5-3,5-3-4-3,5= 38p)
RCH Ramant Pachanga (3,5-3,5-4,5-4-3,5-3,5-3-4-3,5-4= 37p)
RCH Fiktion Wanilja (4-4,5-4,5-4,5-4-4-4-4-3,5-3=40p)
RCH Pelienkeli MAR (4-4,5-4-4-3,5-3,5-4-4-4-4=39,5p)
RCH Hymnin Tuttifrutti (4-4,5-4-4,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)

Overall Champion: Chéri (5+4+4+4+4 = 21p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Chéri (5+4+4+4+4 = 21p)
Ridden CH Fiktion Armi (5+3,5+2,5+3,5+4 = 18,5p)
Ridden RCH Poniniemen Maximilian (4+4+3,5+4+4 = 19,5p)
Ridden RCH Poniniemen Mikado (4+4+2,5+5+3 = 18,5p)

Vähäpellon Ratsutalli, 28.08.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kanervarannan Sahrami - Meiju K. (4-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Acharnement Thérapeutique - Meiju K. (4-4-4-4-4½-4-4½-4-3½-4=40,5p)
SW3 Mennentullenpalatessa - Ireth (4½-5-4½-3-4-4-3½-4-3½-4=40p)
SW4 Wister Maleficent - Jenny (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vähäpellon Hurmio - VP (4-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Fiktion Roudanruhtinas - VRL-11290 (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Kermaviiksi - Jenny (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3-3=39p)
RCH Parren Nipin Napin - miivi (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Huvitutin Ruu - Jenny (4-4½-4½-3-3-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Mäkisuon Kielas - VRL-11290 (4-4-4½-4-3-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Angry Man 13 - VP (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Lorentso - VP (4-4-4½-4-4-4-4½-4-3-3½=39,5p)
RCH Oldfinion Stark Dian - yersinio (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Athena D. HRW - yersinio (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Traitor - miivi (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Einizigartig - VP (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)

Oldfinion Dressage, 01.08.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Oldsfell's Weldon - VRL-10878 (4+4+4+4+5+5+5+4+4+3½ = 42,5p)
SW2 Oldfinion v. Avane - VRL-10878 (5+4+4+4+3½+4+5+4+3½+3½ = 40,5p)
SW3 Reto von Lark - VRL-10878 (4+4+4+4+5+4+4+3+3½+3 = 38,5p)
SW4 Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 (4+4+3½+4+4+4+5+3+3½+3½ = 38,5p)
SW5 Brandee Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+4+3½+4+5+4+3½+3+4+4 = 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Dorothy - yersinio (4+3½+4+4+4+4+3½+4+3½+4 = 38,5p)
CH Traitor - miivi (4+4+4+4+4+3+4+3½+3½+4 = 38p)
CH Olympia Aeris - yersinio (4+4+3½+4+4+4+3½+3½+3+3½ = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Consigliere - VRL-08368 (4+4+4+4+4+3½+4+4+3½+4 = 39p)
RCH Donatello von Lark - VRL-10878 (4+4+4+3½+5+4+4+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Ruususen Pontus Pilatus - Jannica (4+4+4+4+3½+4+3½+4+3+4 = 38p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Dawnfrost Wyatt - VRL-08368 (4+4+4+4+3½+4+4+3+3½+3 = 37p)
RCH Tonistaro - yersinio (3½+3½+3+3½+3½+4+4+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Oldfinion Easton - Jannica (3½+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Oldfinion Brandon - Jannica (3½+4+3½+4+4+4+3½+3+3½+4 = 37p)
RCH Cabot - miivi (4+4+3½+4+3½+4+3½+3+3+4 = 36,5p)
RCH Jonathan MIV - miivi (4+4+4+4+4+4+3½+3+3½+4 = 38p)
RCH Accordian - Jannica (4+4+4+4+4+4+4+3½+3+3½ = 38p)
RCH Boseirre - yersinio (4+3½+3½+3+4+4+3½+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH A.D. Feeniks - Jannica (4+4+3½+4+3½+4+5+4+3½+4 = 39,5p)
RCH Actuate Eden SIN - yersinio (4+4+3½+4+4+3½+4+3½+4+4 = 38,5p)
RCH Rebelle - yersinio (4+4+4+5+4+3½+3½+3+3+3 = 37p)
RCH Dawnfrost Ciara - yersinio (4+4+4+4+4+3+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Seren von Lark - VRL-10878 (4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3+3 = 36p)
RCH Cleodora von Lark - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+3½+4+3+2½+3½ = 35,5p)
RCH Castalia von Lark - VRL-10878 (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3+4+4 = 37p)
RCH Crayon Honesty - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702
(4+4+3½+3½+4+4+3½+3+3+3½ = 36p)
RCH Valeriana Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702
(4+4+4+4+5+4+3½+3+3½+3 = 38p)

Overall Champion: Feeling Forever - Jannica (3½+4+2½+4+4 = 18p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Feeling Forever - Jannica (3½+4+2½+4+4 = 18p)
Ridden CH Marius von Lark - VRL-10878 (4+3½+2½+3½+4 = 17,5p)
Ridden RCH Brokeback Icaros - VRL-10878 (3½+3½+2½+4+4 = 17,5p)
Ridden RCH Lavinia von Lark - VRL-10878 (4+3½+2½+3½+3½ = 17p)

Adina, 31.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oakland Balotelli (4-4½-5-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Colour by Storm (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Poniniemen Novacane (4-4½-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=40p)
SW4 Lucilla Ion (4-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
SW5 H.D Colour by Owen (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Poniniemen End of Thunder (4½-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Échec au Roi (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Clovercutt Soda Pop (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-4-3½=40p)
RCH Poniniemen Le Brun (4-4-4-4-4½-3½-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Poniniemen Featherweight (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p)
RCH Poniniemen Grand Galaxy (4-4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Brooksley Larkin (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Me Mercedes (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Keep On Dreaming LAC (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3=38,5p)
RCH Poniniemen Minimalistic (3½-3½-4-4-3½-4½-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Funfair's Jackpot (4-4-3½-4-4-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Breezy Rose Mallow (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38p)
RCH Nerian Lulibub (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Rosett's Lucetta GA (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Shirley Temple Ion (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Poniniemen Mikado (3½-3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-4=37,5p)
RCH Colour by Design (3-3½-3½-4-4-4-3½-3½-4-3½=36,5p)
RCH Poniniemen Mayheart (3½-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3½=36,5p)
RCH Poniniemen Willow Withers (3½-4-4-4-3½-3½-4-3-3½-3½=36,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Poniniemen Maximilian (4-2½-3-3½-3½=16,5p)
Ridden RCH Poniniemen Cherries Jubilee (3½-3-2½-3½-3½=16p)

Coedwig Welsh, 13.07.2016
Tuomarit: dookie, Nintsu

Show Winner-luokka:
SW1 A.D. Sweet Silver Candy (4½-4-4½-4-4-3½-4-4-3-3½=39p)
SW2 Arian Diemwnt Ion (4-4½-5-4½-4-4-3½-3½-3½-2½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hugan Goch Fach Ion (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3=38,5p)
RCH A.D. Aranda (4½-4½-4-4-3½-3½-4-4-3-3=38p)
RCH KW Balchder Cadence (3½-4-4-4-4-3½-3-3½-4-3½=37p)
RCH KW Ysbryd y Gaeaf (4-4½-4-3½-4½-4-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Vinhan Basil (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-3-3½=38p)
RCH Fiddle Faddle (4-4-4½-4-4-4-4-3-3½-3=38p)

Best Breeder Omppu / Coedwig Welsh (KW) (8+8,5+7,5+8,5+4=36,5)
KW Balchder Cadence
KW Cerridwyn
KW Code Pajazzo
KW Balchder Cadi

Nidavellir, 31.07.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Black Phoenix (5+4+5+4+5+4+5+5+4+3½ = 44,5p)
SW2 Susie Snowflake Dei (5+4+5+4+5+4+5+4+4+3½ = 43,5p)
SW3 Rhediad Prince Emrys (4+4+4+4+4+4+4+4+5+5 = 42p)
SW4 Radical Redberry (5+4+4+3½+3+5+5+5+3½+3 = 41p)
SW5 Marchwiel Lady Carys (4+4+4+4+5+4+4+4+4+4 = 41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Tomás (4+4+4+4+3½+4+5+4+4+4 = 40,5p)
CH A.D. Nelly's Robert (4+4+4+3½+5+4+3½+4+4+4 = 40p)
CH Nurias Kruna (4+4+4+3½+4+4+5+3+4+3½ = 39p)
CH Shamandalie SWE (4+4+4+4+4+4+4+3½+3½+4 = 39p)
CH Lannister Gold Brii (4+4+4+4+5+4+3½+3½+3+3½ = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wyat Willie Wombat (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
RCH A.D. Discount (3½+3½+4+3+3+3½+3½+3½+3½+4 = 35p)
RCH A.D. North Star Stranger (4+4+4+4+3+3½+3½+2½+3+3 = 34,5p)
RCH DTN's Puck (4+3½+3+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 38p)
RCH Midnight's Soul (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3+3 = 36p)
RCH King Farling (4+3½+4+3½+4+3+4+4+3+3 = 36p)
RCH A.D. All Arosa (4+3½+3½+3+3+4+5+4+4+2 = 36p)
RCH Yentel Hugs & Kisses (3½+3½+3+3+3+3½+3½+4+4+3 = 34p)
RCH Wyat Alabama Shake (4+4+3½+4+1+2+4+4+4+3½ = 34p)
RCH Barabino (4+4+3½+3+4+3½+4+4+3½+4 = 37,5p)
RCH Patriot Act MPB (4+3½+3½+3½+4+4+4+3+3½+4 = 37p)
RCH Cacodémon (4+4+3½+3+3½+3+3½+4+3½+3½ = 35,5p)
RCH Bleu de Rubis (3½+4+3½+3½+5+3½+4+3+3½+4 = 37,5p)
RCH Ffantacy MPB (3½+4+4+3½+4+3½+4+3+3+3 = 35,5p)
RCH Hallhaugen Celia (3½+4+4+4+3½+4+3½+3+3+3 = 35,5p)
RCH Tuiskulan Amaethon (4+5+5+5+4+4+3½+4+4+3 = 41,5p)
RCH Meistr Rhaglaw Ion (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+4 = 41p)
RCH Nidmor (4+4+4+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 38,5p)
RCH Caparice LAC (4+4+3½+3½+4+4+4+4+4+4 = 39p)
RCH Maldwyn Llian (4+3½+3½+3+4+4+4+4+4+4 = 38p)
RCH Tylwyth Teg Coedwig Ion (3½+4+4+4+4+4+3+3½+3½+4 = 37,5p)
RCH Molly's Milburn AD (4+4+5+3+3+4+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Headline (3½+4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3 = 36p)
RCH Käppvändaré Swe (4+3½+3½+3+3½+3½+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH Maple Syrup (4+3½+3½+3½+4+4+4+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Bellaire RC (3½+4+4+4+4+3½+4+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Hera's Pretty One (4+3½+4+3½+3+3½+4+3+4+3½ = 36p)

Turmeltaja, 15.08.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vaniman Älynväläys (4½-5-5-4-4-4-4-4-4-3½=42p)
SW2 Paholaisetkin Tahtoo Halata (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW3 Harmonian Verikosto (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW4 Harmonian Villiruusu (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
SW5 Mörkövaaran Turmiotarina (4-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Turmeltajan Tassutossutin - annika n (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Turmeltajan Tuliturmio - annika n (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH Harmonian Maahinen - annika n (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Tervapiru - Susiraja (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Vähäpellon Hurmio - VP (4-4½-4-4-4½-3½-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Viisikon Hangenkierä - Ireth (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kanervarannan Aamuhuurre - annika n (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-3-3½-4=39p)
RCH Vetehinen - Juulia (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Fiktion Valenssi - Viiru - Viiru (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Mäkisuon Kuukiuru - Liia (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Vaniman Tuutunen - annika n (4½-3½-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Helmin Lahja - Viiru (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Revonheinä - Liia (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Punas-Tutti - Juulia (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Eelin Jaloneito - Viiru (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Malviina - annika n (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Kaarnalaivan Kikapo - Susiraja (4-4½-4½-4-3½-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Anffin Enne - annika n (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Turhan Tähden - Aaria (3½-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)

VSN, 26.07.2016
Tuomarit: Spookiness, taffel, dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Nira Marshmallow - Nidavellir (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½=38p)
SW2 Nightbird Loisto - Spookiness (3½-4-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
SW3 Detailliert - Brotherhood (4-4-4½-4½-3½-4½-3-3½-3-3= 37,5p)
SW4 Nira Bianca - Nidavellir (4-4½-4½-4-3½-3-3½-3½-3-3½=37p)
SW5 Viisveisaan - dookie (4+3½+4+3½+3½+4+3½+4+4+3 = 37p)

Muut Champion -palkitut:
CH Tervatassu - dookie (4+3½+4+3½+4+4+4+3½+3½+3 = 37p)
CH Pahankannattaja - dookie (4-4-4-3½-4-4½-3½-3½-2½-3= 36,5p)
CH Radical Perfection - Spookiness (3½+4+4+4+3½+4+4+3+3½+3 = 36,5p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Nira Pilleripakolainen - Nidavellir (4-4-4½-4-3½-3½-3½-3-3½-3½= 37p)
RCH Cirion Cashmere - dookie (4-4-4-3-4-3½-3½-3½-3½-4= 37p)
RCH Hardcore Beleriand - Nidavellir (3½-4½-4½-4-4-3½-3-3-3½-3½=37p)
RCH Advocate Majority - Spookiness (3½-4½-3-4-3½-4-3½-4-3½-3½=37p)
RCH In My Mind - Spookiness (3½-4-3½-4-3-4½-4-3-4-3½=37p)
RCH Petra Loisto - Spookiness (3½-4-3½-4-3-4-3½-4-3½-4=37p)
RCH Foxpress Snilli - Spookiness (3½-3½-3½-3½-4-4½-4-3½-3½-3½=37p)
RCH Anfarwol Herman - Nidavellir (3½-3½-3-3½-3½-4-4-4-4-4=37p)
RCH Who's The Devil - Nidavellir (4-4½-4-4-3½-2½-4-3½-3½-3=36,5p)
RCH Nira Breuddwydiol - Nidavellir (4-4-3½-4-4-3½-4-3-3-3½=36,5p)
RCH From Dusk Till Dawn - Spookiness (3½-4-4-3½-4-3½-3½-3-4-3½=36,5p)
RCH Loisto-Vinha - Spookiness (3½+4+3½+4+3½+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Harmonian Husaari - dookie (3½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3-3= 36p)
RCH Turmeltajan Herttuatar - dookie (3½+4+3½+3½+3+3+4+3½+4+4 = 36p)
RCH Kiusanhengetär - dookie (3½-3½-3½-4-4-4-4-3-3-3½= 36p)
RCH Illanniittäjä - dookie (3½-3½-3½-4½-3½-4-3½-3½-3-3½= 36p)
RCH Ramant La Doubt - dookie (3½+4+3½+3½+4+4+3½+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Turmeltajan Veriapila - dookie (3½+3½+4+3½+3+3½+3½+3+3½+4 = 35p)
RCH Viisikon Evelda - dookie (3½+3½+3+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 35p)
RCH Cranleigh Oliver - dookie (3½+3+3½+3½+4+4+4+3½+3+3 = 35p)
RCH Tuiskulan Kastehelmi - dookie (3½+4+3+3½+4+3½+3½+3+3+3½ = 34,5p)


Whitehall, 10.07.2016
Tuomarit: taffel, Spookiness, sparrow-mind, Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Chéri (5+4,5+3,5+4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5 = 42p)
SW2 Padarone Roit (4½-4½-4½-4½-5-4-3½-4-3½-4= 42p)
SW3 What The Buck! (4-5-4½-4-4½-4-3½-3½-3½-3½= 40p)
SW4 Turmeltajan Rovioruoja (4+4+4+4+3½+3½+4+4+4+4 = 39p)
SW5 Hukkapuron Prada (4+4+5+4+3,5+3,5+4+4+3+3,5 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Sysiluodon Kuurasoturi (4+4+4+5+3½+4+3+2½+3½+3½ = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fringe Division (4+4+4+3,5+4+3+5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 41,5p)
RCH Black City Banners (4-4½-4-4-4-4-4½-3½-4-3½= 40p)
RCH Buck The System! (4-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4= 40p)
RCH Demon Days (4½-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-4= 39p)
RCH My Tempah Joe (4-4½-4-4-4-4-4½-3-4-3= 39p)
RCH Liquor & Love Lost (4-4-4-4-4½-4-3-3½-4-4= 39p)
RCH Wolf's Pioneer (4-4½-4-4-4-4-4-3-4-3½= 39p)
RCH Mörkövaaran Vainaja (4+4+4+4+4+4+3½+3½+3½+4 = 38,5p)
RCH Fiktion Voitonmerkki (4+4+4+5+3½+3½+3½+4+3½+3½ = 38,5p)
RCH Viisikon Vinkulelu (4+4+3½+4+4+4+4+3½+3½+4 = 38,5p)
RCH Medusa (4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4 = 38p)
RCH Sleeping With Lavender (4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4 = 38p)
RCH Shadow's O Tempora (4+4+4+4+3,5+4+4+3+3,5+3+4 = 37,5p)
RCH Bahria (4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 37p)
RCH White Cassiopeia (3+3+4+3,5+3,5+4+3+3,5+3,5+3,5+3 = 36,5p)
RCH Ventoksen Räyhähenki (4+3½+4+4+3½+4+3+2½+4+3½ = 36p)
RCH Fiktion Hässäkkä (4+3½+3½+4+4+3½+3½+3½+3½+3 = 36p)
RCH A.D. Estellen Hilarius (4+3½+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36p)

Overall Champion: Antheia Harley (5+4+2,5+5+3,5=20)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Antheia Harley (5+4+2,5+5+3,5=20)


Huvitutti, 23.07.2016
Tuomarit: taffel, Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Black Phoenix (5+4+5+4+5+4+5+5+4+3½ = 44,5p)
SW2 Susie Snowflake Dei (5+4+5+4+5+4+5+4+4+3½ = 43,5p)
SW3 Kanervarannan Sahrami (4-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=41,5p)
SW4 Tuulenpesän Wilmiina (4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW5 O.R. Hotrotti (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Mangon Chicago Scarface (4-4½-4-3½-3½-4½-4½-3½-3½-3½= 39p)
CH A.D. All Arosa (4-5-4½-4-4-3½-4½-3½-3½-3= 39,5p)
CH Huvitutin Vilijonkka (4-4-4½-3-4-4-4-4-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wyat Willie Wombat (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
RCH Bonham Razzberry (3½+4+4+3+3+3½+4+3+3½+3 = 34,5p)
RCH Mangon Baltic Blizzard (4-4-3-4-3½-4-3½-3-4-3½= 36,5p)
RCH Who's The Devil (3½-4-4-4-4-3-3½-3-3½-3= 35,5p)
RCH Wyat Lunachick (4+4+4+4+3½+4+4+3+4+5 = 39,5p)
RCH Pistacia (4+3+4+3½+3½+4+4+3½+4+2½ = 36p)
RCH Narrilaivan Tilda (4+3½+4+3½+3½+3+4+3½+3+2½ = 34,5p)
RCH Nira Bianca (4-5-5-4-4-4-3½-3-3-3½= 39p)
RCH Choo Choo Polkachick (4-5-4½-4-4½-3-4½-3½-3-3= 39p)
RCH Wyat Pinch O' Peach (3½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3= 37p)
RCH Turhan Wallaton (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Hämeen Vihuri (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Koistilan Mania (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Teerivaaran Taskupokeri (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Fiktion Roudanruhtinas (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kauhukuva HV (4-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Pärren Nipin Napin (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Hengenvaaran Vimpura (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Piinaava Hiljaisuus RC (3½-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Fiktion Katli (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Mörkövaaran Makeanhimo (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Turhan Tähden (3½-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)

Best Breeder: Ireth / Viisikko (Viisikon) (9-9-9-9-4=40p)
Viisikon Hattumaakari
Viisikon Teilori
Viisikon Hangenkierä
Viisikon Roskisprinssi

Crampton Stock Horses, 21.07.2016
Tuomarit: Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Vsedga Élegantnyj VEC (4½-4½-3½-4½-4-4½-4-4-3½-4= 41p)
SW2 Zickerick Hot Rod WE! (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4= 39p)
​SW3 ​Suaimhneach Ion (4-4½-4-4-4-4½-3½-3-3½-3½= 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
​RCH Maplepath's Winzone (3½-4-3-3½-3-4-3½-4-3½-3½= 35,5p)
RCH Herring Azatlyk (4-4-3-4-5-4-4-3½-4-4½= 40p)
RCH B.B. Neon Missay (4-4½-5-4-3-3-3½-4-3½-4= 38,5p)
RCH A.D. Castle Calamity (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3-3½= 38,5p)
RCH Hidden Power (4-4½-3½-4-3½-3½-4½-4½-3½-3= 38,5p)
RCH Hera's Pretty One (4-4-5-4½-3-3½-3½-4-4-3= 38,5p)
RCH A.D. Betty of Feril (4-4½-4½-3-4-4-4-4-3-2½= 37,5p)

Adina, 21.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Millert von Gateaway (4½-5-5-4-4½-4-4-4-4-3½=42,5p)
SW2 Katinas Thilde (3½-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Houdini Prime (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Dancairus (4½-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH Bergsteigen (4-4-3½-4-4-4-4-4½-4-4=40p)
RCH Donatello 85 (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Extanor GA (3½-4-3½-4-4-4-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Liljedahls Bravery (3½-4-3-3½-4-4-4-3½-3½-4=37p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Katinas Smulan (4-4-2½-3½-4=18p)
Ridden RCH Katinas Lesli (3½-4-2½-4-4=18p)

Adina, 22.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Pamahtava (5-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW2 Hulin Leijonakuningas (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW3 Kaunon Visla (4-4½-4-4½-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Fiktion Wanilja (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40p)
SW5 Nupun Karpalo (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nutella (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
RCH Turhan Mielinkielin (3½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Silveri (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Karmelia (3½-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Ksenonkitinä (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-3-3½-4=39p)
RCH A.D. Estellen Hilarius (4-4-4-4-3½-4½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Tuulenpesän Kaarnikas (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Tarinankertoja (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Ventoksen Helke (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p)
RCH Kuuralehdon Mysteri (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Karnevaalikalmo (4-4½-4½-4½-3½-3½-3½-3-3½-4=38,5p)
RCH Moon Hulina (4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Fiktion Kesähaave (3½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Vaniman Toivomustähti (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Fiktion Katli (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-4-4=38,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Heilin Nestor (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Altavastaaja (4½-4-4-4-2½=19p)

Adina, 09.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Deluxe BAP (4½-4-5-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Koloniaal (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW3 O.A. Devil's Hope (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p) & O.A. Irascible (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
SW5 Mighty Myths & Legends (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH le Rêve Pipar Princess (4-4-4-4-4-4-4-4-3-3=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Luckys Like a Pryer (4-4-3½-4-3½-4-4½-4-4-4=39,5p)
RCH Valiant Soldier (4-4-3-3½-4-4-4-4-4-4=38,5p)
RCH Werneri's World (4-4-4-4-4-3-3½-4-4-4=38,5p)
RCH Devil's Song (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Hi Halo Prime (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Casanova RGE (3½-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Attor (3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-4-4=38p)
RCH Stefhan (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH le Rêve Benjamin (4-3½-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Valiant Clarity (4-4½-4½-4-4-4-4-4-2½-2½=38p)
RCH Chenell (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3-3=38p)
RCH Kwidetje Z (3½-4-4½-4-3½-4-3½-3½-3½-4=38p)
RCH A.D. Loving the One (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH le Rêve Fearless (3½-3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=37p)
RCH Revuelto Wembley (3½-3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½=37p)
RCH Arya RGE (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3-3=37p)
RCH RB First Love (3½-3½-4-3½-4-4-4-4-3-3½=37p)
RCH Mereneya Z (4-4-3½-4-4-3½-4-4-2½-3=36,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Garcia (4-4-2½-4-2½=17p)
Ridden RCH Hustler (3½-4-2½-4-2½=16,5p)

Március, 05.06.2016
Tuomarit: Sirpa, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Llygedyn Cadarn Ddu (4,5+5+5+5+4,5+4,5+5+4,5+3,5+3,5 = 45p)
SW2 Funfair's Jackpot (4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+4+4,5+3 = 40p)
SW3 Mörkövaaran Vainaja (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4 = 38,5p)
SW4 Viisikon Vinkulelu (4+4+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+4 = 38,5p)
SW5 A.D. Sarantino (4+4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3 = 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hämärän Varjo (3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Poniniemen Boysenberry (4+4+4+4+3,5+4+4,5+5+3+3,5 = 39,5p)
RCH Fame's Dreamcatcher (4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+5+4,5+4+4 = 39,5p)
RCH Hopearinteen Canley (4+4,5+4+4+3+4+3,5+4+4,5+3 = 38,5p)
RCH Gwynedd Heulfryn (4+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3+3 = 37p)
RCH Tuiskulan Amaethon (4,5+4,5+5+5+5+4,5+4+4,5+3,5+3,5 = 44p)
RCH Du Charlatan (4,5+4,5+3,5+4+4,5+4,5+5+4,5+4+4 = 43p)
RCH Emrys vd. Eindhoeve (4,5+5+4,5+4+4+4+3,5+4,5+3,5+3,5 = 41p)
RCH Kanervarannan Aamuhuurre (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+4+4 = 37p)
RCH Hymnin Rymy-Reemeli (3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4 = 37p)
RCH Tiilikan Hukkapätkä (4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3+4+3 = 36,5p)
RCH Tiilikan Uneen Kadonnut (4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+4+4+3 = 37,5p)
RCH Viisikon Hurmaus (3,5+4+4+4+3,5+4+3,5+3+4+4 = 37,5p)
RCH Turmeltajan Tuliturmio (4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+4 = 37p)
RCH Viisikon Roskisprinssi (3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Viisikon Merirosvo (3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 36,5p)
RCH Tunturipaarma (3,5+3,5+3,5+4+4+4+4+3+3,5+3 = 36p)

Március, 05.07.2016
Tuomarit: taffel, dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Hässäkkä (4-4,5-4-4-4,5-4-4-4-3,5-3,5=41p)
SW2 Kaunon Haavelma (4-4,5-4,5-3-3-4-4-3,5-4-4=38,5p)
SW3 Viisikon Roskisprinssi (4+4+4+5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 38,5p)
SW4 Mörkövaaran Kesätantta (4+4+3,5+3,5+5+4+3+3,5+4+4 = 38,5p)
SW5 Viisikon Vinkulelu (3,5-4-3,5-4-4-4,5-4-3-3,5-4= 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Viisikon Juhannustoive (4-4,5-4-3,5-4-4-4,5-3-4-2= 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kaihon Timantti-Varas (3,5-4,5-4,5-4-4-4-4-4,5-4-3,5=40,5p)
RCH Huvitutin Roihu (4-4,5-4-4-3,5-4-4,5-4-4-3,5=40p)
RCH Ksenonkitinä (4-4,5-4,5-4,5-4-3,5-3,5-3-3,5-4=39p)
RCH Turhan Wallaton (3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4-3,5= 37,5p)
RCH Viisikon Härdelli (4-4-4-3-3,5-4,5-3,5-4-3,5-3= 37p)
RCH Vaniman Västäräkki (3,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3= 36,5p)
RCH Huvitutin Vilperi (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3+3,5+4 = 36p)
RCH Repolan Urbaani (3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+4+4+2,5+3,5 = 36p)
RCH Huvitutin Kepponen (4+4+3+3+3,5+4+3,5+3+3,5+4 = 35,5p)
RCH Viisikon Lounatuuli (4-4-4,5-3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5=38,5p)
RCH Vaniman Toivomustähti (3,5-4,5-4-3,5-4-3,5-3,5-4-4-3,5=38p)
RCH Runon Lomaheila (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Huvitutin Aaria (4-4-4-3,5-4-4-3,5-3-3,5-3= 36,5p)
RCH Fiktion Rusotar (3,5-4-4-4-4-3-3,5-3,5-3,5-3,5= 36,5p)
RCH Tiilikan Kakkua O-ou (3,5-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3-3,5= 36,5p)
RCH Rätvänän Tähkäpää (4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Viisikon Kuurankukka (4+3,5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 36,5p)
RCH Turhan Tähden (3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3+4 = 36,5p)

Best Breeder: BB Anniina N. / Vanima (Vaniman) (8,5-9-9,5-9,5-4=40,5p)
Vaniman Vinssi
Vaniman Heroiitti
Vaniman Valedro
Vaniman Älynväläys

Overall Champion: Kuuralehdon Iippana (4,5-4,5-2,5-5-4= 20,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Kuuralehdon Iippana (4,5-4,5-2,5-5-4= 20,5p)
Ridden CH Heilin Nestor (4,5-4,5-2,5-4-4=19,5p)
Ridden CH Liljalehdon Strassi (4-4,5-2,5-4,5-4= 19,5p)
Ridden RCH BT Myötätuuli (4-4-4,5-4-3,5= 20p)
Ridden RCH Moon Hyytävä (4-4,5-2,5-4,5-3,5= 19p)
Ridden RCH Loputon Talvisota (4-4-3,5-3,5-4=19p)

Adina, 24.05.2016
Tuomarit: Spookiness, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Chaqur Joei (4½-3½-4½-4-4-4½-4-3½-4-4= 40,5p)
SW2 Mulberry Honeycrush (4-4-4-4½-4½-4-4½-3½-3½-3½= 40p)
SW3 Dunnamore Meredith (4-3½-4½-3½-4-4½-4½-4-4-3½= 40p)
SW4 Saltcoats Purple Vein (4½-4½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½= 39,5p)
SW5 Charleroi Nemeth (4,5+4+3,5+4+5+3,5+4+3,5+3,5+3 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH A.D. Silent Sensation (3,5+4,5+3,5+4,5+4+3+4+3,5+4+3,5 = 38p)
CH Poniniemen Redreams (3,5+4+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3+4 = 38p)
CH Lowlands Super Mint (4+4+4+3,5+4+3+3,5+4,5+3+3,5 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cugino (4-4-4½-3½-4-4-4-3½-4-4= 39,5p)
RCH Painswick Newton (4½-3½-4-3½-4-4½-3½-4½-3½-4= 39,5p)
RCH Lowlands Maya (4,5+4,5+4+5+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 39p)
RCH Mulberry Lumo (4-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4= 39p)
RCH A.D. Nelly's Robert (4-4-4-4-4½-4-3½-3½-4-3½= 39p)
RCH Wellington (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3= 38,5p)
RCH A.D. Jaxin Jasmiina (4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-4= 38,5p)
RCH A.D. Touch of Diamonds (4+4,5+4+4+3,5+4,5+4+4+3+3 = 38,5p)
RCH Kokostraum (4-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-4= 38,5p)
RCH Chandoir L'amu (4-4-4-4-4-4½-4-3½-3-3½= 38,5p)
RCH Taffy du Low (4-3½-5-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38,5p)
RCH Mulberry Isra (4+4,5+4,5+4,5+3,5+3+3,5+3,5+3+3,5 = 37,5p)
RCH Lechambrier (4+4+4+4+4+3,5+4+3+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH A.D. Hot Hidden Star (4-3½-4½-4-4½-4-3½-3-3-3½= 37,5p)
RCH Tuuli Vuoren Pimennys (4,5+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 37p)
RCH Hudson Mandarin Mousse (4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 37p)
RCH Daventry Conrad (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3+3,5 = 37p)
RCH Brava (4+4+3,5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3 = 37p)
RCH Charleroi Haunted Sin (4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3+3 = 36,5p)
RCH A.D. Lillin Opaali (3½-4-4-3½-4-3-4-3-3½-3½= 36p)
RCH Charleroi Ivory (3,5+3,5+4+4+4+3,5+3+3+4+3,5 = 36p)
RCH Charleroi Enmyria (3½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4= 36p)
RCH Mulberry Sir Tor (3,5+3,5+3+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5 = 36p)
RCH A.D. Filled Fountain (4+3,5+3,5+4+3+3+3,5+4+4+3 = 35,5p)

Alondra, 02.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldsfell's Weldon - VRL-10878 (5-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Emmerich - VRL-10878 (4½-4½-4½-4-4½-4-4½-4-3-3½=41p)
SW3 Lindengasse Fetona - VRL-10878 (4½-4-4½-4-4½-3½-4-4-4-3½=40,5p)
SW4 Via dell'Amore - VRL-10878 (4½-4-4½-4½-4-4-4-4-3-3½=40p)
SW5 Brigitte - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Santiano von Lark - VRL-10878 (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
CH Seren von Lark - VRL-10878 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3=39p)
CH Waldfürst von Lark - VRL-10878 (3½-4-4½-4-4-4½-3-4-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Consigliere - VRL-08368 (4½-4-4-4-4½-4½-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Oldfinion Easton - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Tonistaro - yersinio (4½-4-5-4-3-3½-4-3½-4-3½=39p)
RCH Dawnfrost Wyatt - VRL-08368 (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
RCH Oldfinion Total - yersinio (4-4-4½-3½-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Oldfinion First Class - yersinio (3½-4-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Oldfinion Dancia - yersinio (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH A.D. Feeniks - Jannica (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Saffron von Lark - Ljusia (3½-4-4½-4-4½-3½-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Sturmfrei - VRL-10878 (3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-4-4=38p)
RCH Beaumar Vanille Fortuna - Zonjiet Stud (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½=39p)
RCH Agrona - VRL-10878 (4-4-4-4-4½-4-4-4-3-3=38,5p)
RCH Cilantro - VRL-08368 (3½-4-3½-4-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Dawnfrost Clarin - VRL-08368 (3½-4-3-3½-4-4-4-4-4-4=38p)
RCH Wahnfriede - VRL-10878 (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3=36,5p)
RCH Elektra - VRL-10878 (4-4-3½-3½-4-3½-4-3½-3½-4=37,5p)

Adina, 02.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Emmerich (4½-4½-4½-4-4½-4-4½-4-3-3½=41p) & Donatello von Lark (4½-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=41p)
SW3 Ruususen Pontus Pilatus (4-5-5-4-4-4-4-4½-3-3½=41p)
SW4 Oldfinion v. Avane (4-4-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Serellenders Dove&Grenade (4½-4-4-4½-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Walkenounz (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Oldfinion Whartonounz (4-4½-4-4-4½-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Oldsfell's Wilfried (4-4-5-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Oldfinion Stark Dian (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Olympia Aeris (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Dawnfrost Ciara (4-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Oldfinion Dylan (4-4-4½-4-3½-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Reto von Lark (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=39p)
RCH Seren von Lark (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3=39p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Oldfinion Golden Calibre (4-4-4½-4-4½-3½-4-3½-3½-3=38,5p)

Overall Champion: Xylon Skender (4½-4½-2½-4-4=19,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Xylon Skender (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Oldsfell's Alivia (5-4-2½-4-3½=19p)

Harmonia, 29.06.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-kehä: 
SW1 Paholaisetkin Tahtoo Halata - annika n (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p) 
SW2 Nutella - Jannica (4-4½-4½-4-4-4-4-4½-4-3½=41p) 
SW3 Vaniman Tuutunen - annika n (4½-3½-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
SW4 Hulin Leijonakuningas - Jenny (4-5-4½-4-4-3½-3½-4-4-4=40,5p) 
SW5 Kuusenkerkkä - Ninni H. (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p) 

Muut Champion-palkitut: 
CH Harmonian Villiruusu - annika n (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Turmeltajan Tassutossutin - annika n (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) 
RCH Hengenvaaran Vimpura - Hapero (4-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=39p) 
RCH Kaunon Haavelma - rukkanen (4-4½-4½-3-3-4-4-3½-4-4=38,5p) 
RCH Seljasaaren Hallas - turjake (4½-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39,5p) 
RCH Anffin Halla - annika n (4-3½-4-4-4-4-4-4-4-3½=39p) 
RCH Seljasaaren Taika - Seljasaaren Kartano (4-4-5-3½-3½-4-4-3½-3½-3½=38,5p) 
RCH Anffin Enne - annika n (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p) 
RCH Hallanarka - Hapero (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4=39p) 
RCH Kaunon Kultapiisku - rukkanen (4-4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=38,5p) 
RCH Harmonian Verikosto - annika n (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p) 
RCH Viehättävän Viskari - Seljasaaren Kartano (4-4½-5-4½-4½-4-4-3½-3-3½=40,5p) 
RCH Vaniman Västäräkki - Miisu (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p) 
RCH Seljasaaren Kaleva - Seljasaaren Kartano (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) 
RCH Turhan Wallaton - Aaria (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) 
RCH Rinnvallin Laaros - VRL-11290 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3=40p) 
RCH Hengenvaaran Tähdenlento - Hapero (4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=39p) 
RCH Roivas - Seljasaaren Kartano (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39p) 
RCH Tiilikan Uneen Kadonnut - annika n (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p) 

VSN, 03.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner -luokka:
SW1 Gwyddfid Nira (4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4-3½=38p)
SW2 HWA Escaping the Nightmare (4-4½-4-4-4-4-4-3½-2½-3=37,5p)
SW3 Pale White Nips (4-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-3=37,5p)
SW4 Vanadium VI (4-3-3-4-4-3½-3½-4-4-4=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Callisto Roth (3½-4-3-3½-4-4-3½-4-3½-4=37p)
RCH Crayon Westbound (3½-4-3-3½-4-4-3-3½-4-4=36,5p)
RCH Ryövärin Morrison (3½-4-4-3-3½-3½-4-3½-3½-3½=36p)
RCH Shamaanimorsian (3½-3½-3-3½-4-4-3½-4-4-3½=36,5p)
RCH Raving Beauty (4-3½-3½-3-4-3½-4-4-3-3=35,5p)
RCH Sinful Flow (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-2-1½=34p)
RCH Kings Scoopy Doo (3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-3½-4=37,5p)
RCH Muljulandian Leffa (3½-3½-4-3½-3½-3½-3½-4-3-4=36p)
RCH Storyteller's Dollmaker (4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Aljonka (3½-3½-3½-3½-4-3½-4-3½-3½-3½=36p)
RCH Muljulandian Pikkusievä (3½-3-4-4-4-3½-3-4-3½-3=35,5p)

Overall Champion: Nightmare Horror - naakka (3½-4-2½-2½-3½=16p)

Käyttöluokka
Ridden Champion: Nightmare Horror - naakka (3½-4-2½-2½-3½=16p)
Ridden Reserve Champion: Wilma 86 - Veera Ruusula (3½-3-2½-4-2½=15,5p)

VSN, 01.07.2016
Tuomarit: dookie

Show winner -luokka:
SW1 Novy Yemn (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42,5p) & What The Buck! (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42,5p) 
SW3 Millert von Gateaway (4½-5-5-4-4½-4-4-4-4-3½=42,5p)
SW4 Ishtar Cacao (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW5 Zirilla SAND (4-4-5-4½-4-4-4-3½-4-4=41p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Silbers Scipio (4-4½-4-4-4-5-4-4-4-4=41,5p)
RCH Art Mudd Oak (4-4½-4½-4-4-4-3½-4½-3½-4=40,5p)
RCH Dancairus (4½-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH Hook Caput Mortum (4-5-5-4½-4-4-4-4½-3½-3½=42p)
RCH Runaway Luno (4-4½-5-4½-4-4-3½-3½-4-4=41p)
RCH Where Idiot Should Go (4½-4-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
RCH White Dominic (4½-5-4½-3-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Down for the Count (4-4½-4½-4-4½-4-4-3½-3½-4=40,5p)
RCH Drop Dead Cynical RA (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Sokerikuun Cerviel (4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Rosenhof Braun (4-4-4½-4-4-3½-4½-4-4-3½=40p)
RCH Oldfinion Stark Dian (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Bastin du Roch (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Fronton du Roch (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Hi Halo Prime (4-4-3½-4-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)

Overall Champion: Nightmare Horror - naakka (3½-4-2½-2½-3½=16p)

Ratsastusluokka:
Ridden Champion: Nightmare Horror - naakka (3½-4-2½-2½-3½=16p)
Ridden Reserve Champion: Wilma 86 - Veera Ruusula (3½-3-2½-4-2½=15,5p)

Thirteen, 31.5.2016
Tuomarit: Sirpa, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Absolem - VRL-02116 & VRL-03933 4,5+4+4+4,5+4,5+4+3,5+4+4+4 = 41p 
SW2 Thirteen Titan - VRL-02116 & VRL-03933 4,5+4+4,5+3,5+4+4+5+4+3+3 = 39,5p
SW3 Chaucer - VRL-02116 & VRL-03933 4,5+4+4+4+4+3+3+4,5+4+4,5 = 39,5p
SW4 Dawnfrost Ciara - yersinio (4+4+4+4+4+3+4+3½+3½+4 = 38p) & Thaena - VRL-02116 & VRL-03933 4+4+4+3,5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p

Muut Champion-palkitut:
CH Lysinthe - Ljusia 4+4+4+4+4+3+3,5+3,5+3+3 = 36p
CH Piccadilly Circus - VRL-02116 & VRL-03933 3,5+4+4+3,5+4+3,5+4+5+3+3,5 = 38p
CH Pandemic - VRL-02116 & VRL-03933 3,5+4+4+4+2+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 34,5p
CH Aztec Gold - VRL-02116 & VRL-03933 4+4+3,5+3,5+4+4,5+3,5+4,5+3+3,5 = 38p
CH Knud v.d. Trondheim - Ninni H. (4+4+3½+4+3½+4+3+3½+4+4 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH All About Eve - VRL-02116 & VRL-03933 3,5+3,5+4+3,5+3,5+4,5+3,5+3,5+3,5+3 = 36p 
RCH Sterling Archer - VRL-02116 & VRL-03933 4+4+4,5+4+4+3+4+4,5+4,5+4,5 = 41p
RCH Starbucks - VRL-02116 & VRL-03933 3,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3+3,5 = 37,5p
RCH  Kind auf Umzug - Miltsu 3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3+3 = 34,5p
RCH Captain Winters - VRL-02116 & VRL-03933 4+4+4,5+4+4+3+4+4+3,5+3,5 = 38,5p
RCH Ghirardelli - VRL-02116 & VRL-03933 4+4+4+3,5+3+3+4+4,5+3,5+4 = 37,5p
RCH Bahria - Jannica (4+3½+4+3½+5+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Rebelle - yersinio (4+4+4+5+4+3½+3½+3+3+3 = 37p)
RCH Saffron von Lark - Ljusia (3½+4+4+4+3½+3½+4+3+3½+4 = 37p)
RCH Vermintide - VRL-02116 & VRL-03933 3+3,5+4,5+4,5+3+3,5+3+3+3+3 = 34p
RCH A.D. Marshall May - Jannica (3½+4+4+4+4+4+3½+3+4+3 = 37p)
RCH Emir av Solsvik - Ninni H. (4+4+4+3½+4+4+3½+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Kalskag Zero - Pierre (3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+4+4 = 36,5p)

Adina, 08.06.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Ventik ox (4+4+4+3½+4+4+4+4+3½+4 = 39p)
SW2 Baraqnie (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3+3½+3½ = 36p)
SW3 Exxoticah al Rayad (3½+4+3½+3½+4+3½+4+3+3½+3½ = 36p)
SW4 RWR Nile Trinity ox (3½+3½+3+3+3½+4+3+3+3½+4 = 34p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH RWR Ashmal Badr ox (3½+3½+4+4+4+5+4+4+3+3 = 38p)
RCH Jaleel al Nabil AI (4+4+4+3½+5+4+4+3½+2+2 = 36p)
RCH AAM Zamell Eclipse (3½+3+4+3½+3½+5+4+3+3+3½ = 36p)
RCH Godzilla ox (4+3½+3+3½+4+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Bareerah al Shadiya (3+3½+3½+4+4+3+4+3+3+3 = 34p)

Royal Gear, 17.06.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Millert von Gateaway (4+4+4+4+4+5+4+3½+3½+3 = 39p)
SW2 Adrienne (4+4+3½+4+4+4+4+4+3½+4 = 39p)
SW3 Emmerich (4+4+3½+3½+4+5+4+3½+3½+4 = 39p)
SW4 Deluxe BAP (4+3½+3½+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 38,5p)
SW5 O.A. Irascible (3½+3½+3+3+4+3½+5+4+4+5 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Bahria (4+3½+4+3½+5+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rosella FIN (3½+3½+3+3½+3½+4+3½+3½+4+5 = 37p)
RCH Seren von Lark (4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3+3 = 36p)
RCH Oldfinion Idoneus (4+3½+3½+3½+3+3½+4+3½+3½+4 = 36p)
RCH O.A. Devil's Hope (4+4+3½+4+4+4+4+3½+3+3 = 37p)
RCH Koloniaal (3½+4+4+4+3½+4+3½+4+3+3½ = 37p)
RCH One More Party (3½+3½+3+3+4+3½+4+3½+4+3½ = 35,5p)
RCH Arya RGE (4+3½+3+4+3+3½+4+3½+3+3 = 34,5p)
RCH Ultimatum HA (3½+4+4+4+3+4+4+3½+4+4 = 38p)
RCH Ronan (3½+4+4+5+3½+4+3+3½+3+3½ = 37p)
RCH Brokeback Gentleman Jack (3½+3½+4+4+3½+4+4+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Dumle von Silbereiche (4+4+3½+3½+5+4+4+3½+3½+3 = 38p)
RCH Cranleigh Nova (4+3½+4+4+4+3½+4+3½+3+3½ = 37p)
RCH Lakeuksien Doña Mercedes (4+3½+3+3+4+4+4+3½+3½+4 = 36,5p)
RCH Ruususen Pontus Pilatus (4+4+4+4+3½+4+3½+4+3+4 = 38p)
RCH C'est Le Destin (3½+4+4+4+3½+4+3½+4+3+3½ = 37p)
RCH Reddington (3½+4+3½+4+4+4+3½+3½+3+4 = 37p)

Március, 06.06.2016 
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Paholaisetkin Tahtoo Halata (4-5-4,5-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW2 Huvitutin Aaria (4-4,5-4,5-4-4,5-4-4-3,5-3,5-3,5=40p)
SW3 A.D. Miss Merry (4-4,5-4-4-4-4-4-3,5-4-4=40p)
SW4 Breandan Loralei (4+4+3,5+4+4+3,5+4+3+4+3,5 = 37,5p)
SW5 Caetlin WEE (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3,5-2,5=37p)

Muut Champion-palkitut:
CH KW Balchder Cadence (4+4+3,5+4+5+3,5+3,5+3+3,5+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Poniniemen Mayheart (3,5-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5-3,5=37p)
RCH Nerian Citybird (3,5-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5=37p)
RCH Roscoff Honeystorm (4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-4-3-2,5=36p)
RCH Aidan Deirdre (4-4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
RCH Breezy Olivera (4-4-4-3,5-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5=37,5p)
RCH Maple Syrup (4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=37,5p)
RCH Lai'e Biscuit (4+4+4+2,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3 = 36p)
RCH A.D. Aranda (4+3,5+3+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 35p)
RCH A.D. Sweet Silver Candy (4+3,5+3+3+4+3,5+4+3,5+3+3,5 = 35p)
RCH Double Trouble (3,5+4+3+3+3+3+4+3,5+4+4 = 35p)
RCH Without Alouette wW (4+4+3,5+2,5+2,5+3+4+4+3,5+3 = 34p)
RCH Mörkövaaran Kesätantta (4-4,5-4,5-4-4-4-3,5-4-4-3,5=40p)
RCH Harharetken Viivi (4-4-4,5-4-4-3,5-3,5-4-3,5-4=39p)
RCH Hirmukiero (4-4-4,5-4-4-3,5-4-3,5-4-3,5=39p)
RCH Moon Riimi (4-4,5-4,5-3,5-4-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
RCH Hengenvaaran Vimpura (4-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)
RCH Anffin Enne (4-4-4,5-3,5-4-4-4-4-4-3,5=39,5p)

Le Château de Raconteur, 14.06.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka
SW1 Crampton Armand - Ghousti X (4½-4½-5-4-4-4-4-3½-4-4=41,5p)
SW2 Isla du Roch - VRL-01811 (4-4-5-4½-4-3½-4-4-4-4=41p)
SW3 Bonbon du Roch - VRL-01811 (4½-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
SW4 Les Granits - VRL-01811 (4½-4-4-3½-4-4-4-4-4-4=40p)
SW5 Lyric - Stall Katina (4-4-4-4½-3½-4-4-4-4-4=40p)

Reserve Champion -palkitut
RCH Bergerac du Roch - VRL-01811 (4½-4-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
RCH Cranleigh Absolon - VRL-08368 (4-4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Prédateur du Roch - VRL-01811 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Egoiste du Roch - VRL-01811 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Tranchant - Ghousti X (4-4½-3½-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Nouvion Aimé - VRL-08368 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Cataleya du Roch - VRL-05706 (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Caol de Vallée - VRL-10878 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Nuit Ombre - Ghousti X (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Singapura du Roch - VRL-01811 (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Colombard du Roch - VRL-05706 (4-4-4-4-4-4½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Cavalier de Vent - Ghousti X (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½=38p)
RCH Everhart - VRL-01811 (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH C'est Commage - Pierre (4-4-3½-3½-3½-4-4½-4-4-4=39p)
RCH HRW Rosenkrantz - VRL-01811 (3½-4-4½-4-4-4-3½-3-3½-4=38p)

Overall Champion: Xylon Skender - yersinio (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ratsastusluokat
Ridden CH Xylon Skender - yersinio (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ridden CH Scaon Vermilion - VRL-01811 (4-4-2½-4-5=19,5p)
Ridden RCH Galabre du Roch - VRL-01811 (3½-4½-3½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Oldsfell's Alivia - yersinio (5-4-2½-4-3½=19p)

Adina, 09.06.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Rebellion F (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-4=41,5p)
SW2 Lassnig White (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-3½=40p)
SW3 Picaresque Wolf (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-4=39,5p)
SW4 Shadow's Lycanthropus (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dreamcatcher (4-4-4-4-4-4½-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH A.D. MilkyWay (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=39p)
RCH KWB Party In Parma (4-4-3-4-4-4-4-4-4-4=39p)
RCH Celeste F (4-4-4-4-4-4-4-3-3½-4=38,5p)
RCH Dreamscape FIN (4-4-4-4-4½-3½-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Bahria (4-4-3½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Reddington (4-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Shadow's Expertus Dico (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Shadow's Masi Modell (3½-4-3½-4-4½-4-3½-3½-3½-4=38p)
RCH Alethia v. Corbeau (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37p)
RCH Shadow's Tenebrae (3½-3½-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37p)
RCH January (3½-4-3½-3½-3½-3½-4-3½-3½-4=36,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Shadow's Non Iam (4-4-3½-3½-3½=18,5p)
Ridden RCH Marvellous Melancholy (4-4-2½-5-3=18,5p)

Marvellous Herrings, 07.06.2016
Tuomarit: sparrow-mind

Show winner-luokka:
SW1 Herring Azatlyk (5+5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+3+3,5 = 42 p.)
SW2 Herring Nespokoinyja (4,5+5+4,5+4+4,5+4,5+3,5+4+3,5+3,5 = 41,5 p.)
SW3 Herring Sigrún Clementine (4+5+4,5+4+4,5+4+4+4+3+3 = 40 p.) ja Herring Garanky (4+5+4,5+4+4,5+4+4+4+3+3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vsedga Élegantnyj VEC (4,5+4,5+3,5+4,5+4+4+4+4+3,5+3 = 39,5 p.)
RCH Karar (4,5+4,5+3,5+4+4+4+4+4+3+3 = 38,5 p. )
RCH Herring Garawul (4+4,5+3,5+4+4+4,5+3,5+4+3+3,5 = 38,5 p.)
RCH Leonid Rewa (4+4+3,5+4+4+3+4+4+3,5+3,5 = 37,5 p.)
RCH Mikhail (4+4+3,5+4+4+4+3,5+4+3+3 = 37 p. )
RCH Al-Durna (3,5+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3 = 37 p.)

Best Breeder: Ljusia / Marvellous Herrings (Herring)
Herring Clementinus Drekavac
Herring Nespokoinyja
Herring Garanky
Herring Azatlyk

Huvitutti, 05.06.2016
Tuomarit: Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vaniman Valedro - alaera (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p)
SW2 Vaniman Rakkahin - Ram. (4-4-3½-4-4-4½-3½-4½-4-3½= 39,5p) 
SW3 Fiktion Unelma - Ram. (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-4-3½=39p) 
SW4 A.D. Estellen Hilarius - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½= 39p)
SW5 Donastian Hirviö-Poika - Jannica (4-4-4-4-4-4½-4-3-3½-3½= 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Viehättävän Toive - Ram. (4-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kuunmusta - alaera (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4= 39p)
RCH Kettulan En oo Homo - Sylvester (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½-3½= 38,5p)
RCH Viehättävän Jalokivi - Ram. (4-4-4-4-3-4-3½-4-4-4= 38,5p)
RCH Turmeltajan Harsta - alaera (4-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Moon Saletti - Narie (4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-4-3½= 37,5p)
RCH Tiilikan Hyrr - turjake (4-3½-3½-3½-4-4½-4-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Fiktion Hässäkkä - Em. (4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Viehättävän Lumileimu - Ram. (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Sysiluodon Kuurasoturi - Narie (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-3-3½-4=39p)
RCH Onnenkengän Apila - Jannica (4-4-5-4½-4-4-3½-3-3-3= 38p)
RCH Harmonian Tähtisade - Em. (4-4-3½-3½-4-4-3½-3½-3½-4= 37,5p)
RCH Harmonian  Suklaamyssy - turjake (4-3½-3½-4-3½-4-4-3½-4-3½= 37,5p)
RCH Hurmatar - Hazel (3½-4½-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½= 39p)
RCH Ruskon Jovanda - siinau (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4-4= 38,5p)
RCH Moon Myrskynmieli - Dimma (4-4-4-3½-4-3½-4-4-3-4= 38p)
RCH Huvitutin Vilijonkka - Jenny (4-4-4½-3-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Seljasaaren Hallas - turjake (4-4-4-3½-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Huvitutin Ruu - Jenny (4-4½-4½-3-3-4-4-3½-4-4=38,5p)

Best Breeder: Ram. / Viehättävä (Viehättävän) (9½-9-9½-9-4=41p)
Viehättävän Tulisuudelma
Viehättävän Toive
Viehättävän Savusumu
Viehättävän Kaiku

Adina, 23.05.2016
Tuomarit: Sirpa, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Gallagher LAC (4½-4½-4-5-4½-3½-4-3½-4-3½= 41p)
SW2 Aidan Deirdre (4½-4½-5-4-4½-3½-4-4-3-3= 40p)
SW3 Honeydale Milady (4-4-4½-4½-4-4-3½-3½-4-3½= 39,5p)
SW4 Molly's Milburn AD (4-4-5-3½-4-3½-4-4½-3-3= 38,5p)
SW5 Clovercutt Ivory King (4+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5 = 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Haida Sig (4+4+4+3,5+4+3,5+4,5+4+3+3 = 37,5p)
CH A.D. Mr Peeps (4+4+4+4+4+3,5+3,5+4+3+3 = 37p)
CH Marema's Magical Man (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Maple Syrup (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½= 39,5p)
RCH Ruususen Primo (4-4-5-4-3-4½-3½-3½-3½-3½= 38,5p)
RCH A.D. Miss Merry (4-4-4½-3½-4-3-4½-4-4-3= 38,5p)
RCH Cambriach Irish King (4-4½-3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½= 38p)
RCH Iron Star LAC (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-3= 37,5p)
RCH Tybalt LAC (3,5+4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+4 = 37p)
RCH Aidan Black Odeyss (4+4+4+4+5+3,5+3+3+3+3 = 36,5p)
RCH A.D. Steel (4-3½-4-4-3½-3-4½-3½-3½-3= 36,5p)
RCH Scíth a Ligean (3½-4-4-4-3½-3-3½-3½-3½-4= 36,5p)
RCH A.D. Janton (3½-4-4-3-3-4-3½-4-4-3½= 36,5p)
RCH A.D. Dan Merlin (3½-3½-3½-4½-3½-4-3½-3½-3½-3½= 36,5p)
RCH Hollabar Abacus (3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+4 = 36p)
RCH Clovercutt Mistral (3-4-4½-4½-3-3½-4-3½-3-3= 36p)

Alondra, 15.05.2016
Tuomarit: taffel, Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion v. Avane - VRL-10878 (5+4+4+4+3½+4+5+4+3½+3½ = 40,5p)
SW2 Brigitte - VRL-10878 (4½-4½-4-4-4½-3½-4½-4-3½-3½= 40,5p)
SW3 Lindengasse Fetona - VRL-10878 (4½-4-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=40p)
SW4 Rosé Touch RS - Mandelbacke (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
SW5 Sarata von Lark - yersinio (4+4+3½+4+5+4+4+3+4+4 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Prunella von Lark - VRL-10878 (4-3½-4½-4½-4½-4½-3½-3½-3-3½= 39p)
CH Geheimniswächter - VRL-10878 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Feeniks - Jannica (4+4+3½+4+3½+4+5+4+3½+4 = 39,5p)
RCH Dawnfrost Ciara - yersinio (4+4+4+4+4+3+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Oldfinion Millie - Joe (4+4+4+4+4+3½+3½+3+3+3½ = 36,5p)
RCH Rebelle - yersinio (4+4+4+5+4+3½+3½+3+3+3 = 37p)
RCH Charisma - VRL-01317 (4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½ = 37p)
RCH Loquacious Love - VRL-10878 (3½+3½+4+3½+3+3½+4+3+3+4 = 35p)
RCH Pheobe von Lark - Joe (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-4-3= 37,5p)
RCH Melorope von Lark - VRL-10878 (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3= 37p)
RCH Dorothy - yersinio (4-4-4-3½-3½-4-3½-3-3½-3½= 36,5p)
RCH Kleine Sternschnuppe - VRL-10878 (4½-4-4½-4-4½-3½-4-3½-4-3½= 40p)
RCH Solène von Lark - Skyline Sporthorses (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½= 37p)
RCH Elyssa - VRL-10878 (3½-3½-4-4-4-4½-3½-4-3-3= 37p)
RCH Elektra - VRL-10878 (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Aquamarine II - indy (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3-3½=37p)
RCH Romancie Frost - indy (3½-4-4-4-4-4-3½-3-3½-3½=37p)
RCH Romina von Lark - VRL-10878 (4½-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Pomeranze - indy (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Cranleigh Eearthquake - VRL-08368 (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-3=38p)

Hervannan Oriasema, 20.05.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Consigliere - VRL-08368 (5-5-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=42,5p)
SW2 Trolldoms Bärdor - Antonia N. (4½-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=42p)
SW3 Holman Hurmaus - VRL-04571 (4½-5-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=41p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH White Dominic - Ninni H. (4½-5-5-3-4-4-4-4-4-4=41,5p)
RCH Funky Jazz MSC - eatnama (4-4-5-4½-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Fame's Dreamcatcher - Ninni H. (5-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
RCH Viisikon Härdelli - Em. (4-5-4½-4-4-4-4-4½-3½-3½=41p)
RCH Kuusenkerkkä - Ninni H. (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH White Skyfire - Narie (4-5-4-4½-4-4-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Pahus - Mandelbacke (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Happy Grasshopper Inc - Ninni H. (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Poniniemen Novacane - VRL-08514 (4-4½-4½-4-4-3½-3½-4-3½-4=39,5p)

Viehättävä, 20.05.2016
Tuomarit: dookie

SW1 Vaniman Valedro - alaera (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p)
SW2 Vaniman Rakkahin - Ram. (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Viehättävän Hopeasumu - Ram. (4-5-4-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
SW4 Fiktion Voitonmerkki - Narie (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
SW5 Seljasaaren Hallas - turjake (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p)
  
Muut Champion -palkitut:
Viehättävän Hymy - Ram. (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
 
Reserve Champion -palkitut:
RCH Mörkövaaran Makeanhimo - Hapero (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Räiskyvän Huiskaus - Hapero (4-3½-4½-3½-4-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Onnenkengän Apila - Jannica (4-4½-4-4-4-4½-3½-3½-3-3=38p)
RCH Sipuliina - Uppe (4-4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Haltiasalon Valhalla - alaera (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3-3=38p)
RCH Hattuvaaran Sumutar - turjake (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Fiktion Unelma - Ram. (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Kielokankaan Auri - VRL-06083 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Juliella - Uppe (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3-3=38p)
RCH Mörkövaaran Peethooven - turjake (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Poloniumponi- Cirus (4-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Marrasvaaran Kahvi Mustana - Hapero (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Viehättävän Jalokivi - Ram. (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=40p)
RCH Viehättävän Lumileimu - Ram. (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Hattuvaaran Möhköfantti - turjake (3½-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Viehättävän Kaiku - Ram. (4½-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=42p)
RCH Kaunon Hologrammi - VRL-06083 (4-5-5-4-4-3½-4-4-3½-4=41p)
RCH Tuutikkitakki - Cirus (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-3½=40,5p)
 
Overall Champion: BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p)
Ridden RCH Jalosydän - Ram. (4-4-2½-4-4=18,5p)

Március, 22.05.2016
Tuomarit: dookie, taffel

Show Winner-luokka:
SW1 Viehättävän Toive (5-5-5-5-4-4-4-4-3-3,5=42,5p)
SW2 Tiilikan Hamanaattori (4,5-5-4,5-4-4-4-4,5-4-4-4=42,5p)
SW3 Viehättävän Kaiku (4,5-5-4,5-4-4-4-4-4-4-4=42p)
SW4 Fiktion Hässäkkä (4,5-4,5-4-4-4-4-4-4,5-4-3,5=41p) & Vaniman Rakkahin (4,5-4,5-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Hengenvaaran Vimpura (4-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4-4=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Seljasaaren Vipelo (4-4,5-4-4-4-4-4-4,5-3,5-4=40,5p)
RCH Tuutikkitakki (4-4,5-4-4-4-4-4-4,5-4-3,5=40,5p)
RCH Viehättävän Hopeasumu (4-5-4-4-4-4-4-3,5-4-3,5=40p)
RCH Runon Taikatalvi (4-4,5-4,5-4-4-4-4-4,5-3,5-3,5=40,5p)
RCH Fiktion Voitonmerkki (4-4,5-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4=40p)
RCH Viisikon Härdelli (4-4,5-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5=39,5p)
RCH Viehättävän Lumileimu (4-4-4-4-4-4-4-4,5-3,5-4=40p)
RCH Fiktion Vintiö (4-4,5-4-4-4-3,5-4-4-4-4=40p)
RCH Moon Saletti (4-4,5-4-4-4-3,5-4-4-4-3,5=39,5p)
RCH Kaunon Kaamoslikka (4-4-4,5-4-3,5-4-3,5-4-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Unelma (4-4-4,5-3,5-4-3,5-4-4-4-3,5=39p)
RCH Viisikon Lounatuuli (4-4-4,5-3,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5=38,5p)
RCH Kaunon Haavelma (4-4,5-4,5-3-3-4-4-3,5-4-4=38,5p)
RCH Räiskyvän Huiskaus (4-4-4,5-4-4-4-4-4-3-3=38,5p)
RCH Viisikon Juhannustoive (3,5-4,5-4,5-4-4-3,5-4-3,5-4-3=38,5p)
RCH Kuuralehdon Karelia (4-4,5-4,5-4-3,5-4-4-3,5-4-4=40p)
RCH Harmonian Tähtisade (4-4,5-4,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5=39p)
RCH Viisikon Jestas (4-4,5-4,5-4-4-3,5-4-3,5-3,5-3=38,5p)

Overall Champion: Harmonia (4+3,5+2,5+5+4,5 = 19,5p)
Ratsastusluokat:
Ridden CH Harmonia (4+3,5+2,5+5+4,5 = 19,5p)
Ridden CH Turmeltajan Villivoima (4+3,5+2,5+5+4 = 19p)
Ridden CH Kieroikiskaus (4+3,5+3,5+4+3,5 = 18,5p)
Ridden RCH Tuutikkitakki (4+3,5+2,5+5+2,5 = 17,5p)
Ridden RCH Viisikon Yöpakkanen (4+3,5+2,5+5+4 = 19p)
Ridden RCH Mäkisuon Heissulivei (4+3,5+3,5+4+2,5 = 17,5p)

Adina, 13.05.2016
Tuomarit: Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Glowsdale Rambler (4,5+5+4,5+5+4+4,5+3,5+4+4+4=43)
SW2 Silversage White Magic (5+5+5+5+4,5+4+3,5+4+2+3=41)
SW3 A.D. Rob-Roy (5+5+5+4+3+3+4+3,5+4+3=39,5)
SW4 Mountainridge Faint Star (4+5+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3+3+3,5=39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Betty of Feril (4,5+5+4+4+4+4+4+4,5+2+3=39)


Moondance, 07.05.2016
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Moons San Sebastian (4-5-4-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
SW2 A.D. All Arosa (4-4½-5-4½-3½-4-4-3½-3½-3=39,5p)
SW3 Elfengård Hazel (3½-4½-5-4½-4-3½-3½-3½-3½-3½=39p)
SW4 Priolli(3½+4+3½+3½+4+4+4+3½+4+4 = 38p)
SW5 Wyat Whoopie (4-4½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pihistelijä (3½+4+3½+5+3½+3½+3½+3+3½+4 = 37p)
CH Haltiasalon Valhalla (4+4+3½+3½+4+3½+4+3½+3+3½ = 36,5p)
CH Talvikaira (3½+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Discount (4-4½-4½-3-3½-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Marmaduke v. Moons (4-4½-4½-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Melvin v.d. Zanneshof (4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Mysticism v.d Gateaway (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3=37p)
RCH Carcass Remington (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3=36,5p)
RCH Cookie Monster (3½-4-3½-4-3½-3½-4-3-4-3½=36,5p)
RCH Mireta's Daramina (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3-4-4=37p)
RCH Nira Vankkumaton Vahtimestari (4-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½-3=37p)
RCH Casina Jade (4-4-4½-4-4-3½-3½-3-3-3=36,5p)
RCH Wiola v. Moons (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3-3½=37,5p)
RCH Wookumdarling (4-4½-5-4-3½-3½-3½-3½-2½-2=36p)
RCH Mangon Imperial Ballet (3½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-2½-3½=35p)
RCH Huvitutin Kapellimestari (4+4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Tuutikkitakki(4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH A.D. Estellen Hilarius (4+3½+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Seljasaaren Tauno (4+4+4+3+3½+3½+4+3+4+3½ = 36,5p)
RCH Sakarias (4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Fiktion Hässäkkä (4+3½+3½+4+4+3½+3½+3½+3½+3 = 36p)
RCH Viisikon Kesäyö (3½+4+3½+4+3½+3½+4+3+3½+3½ = 36p)
RCH Harmonian Tähtisade (3½+4+3+2½+4+3½+4+3½+4+3 = 35p)
RCH Huvitutin Elvi (4+3½+4+4+3+3½+3½+3+4+3 = 35,5p)
RCH Harharetken Viivi (4+3+4+3+4+3½+3½+3+3½+4 = 35,5p)
RCH Ruskon Jovanda (3½+3+3+3+3½+3½+4+3½+4+3½ = 34,5p)



VSN, 19.02.2016
Tuomarit: Spookiness, dookie, taffel

Show Winner-luokka:
SW1 Huvitutin Vedenneito – dookie (4-4-4½-3-4½-4-4½-3½-3½-3½= 39p)
SW2 Remedy – Nidavellir (4½-4½-3-4-3½-4½-4-3-3½-4= 38,5p)
SW3 Flat Out - dookie (4+4+4+4+3½+4+4+4+3+4 = 38,5p)
SW4 Snillin Jopojantteri - Spookiness (3½-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4=38p)
SW5 Anfarwol Celia - Nidavellir (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3-3½=37,5p)

Muut Champion -palkitut:
Täyskuukuvitelma - dookie (3½+4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Wrong Move Ni – Nidavellir (4-4½-4-4-4-4-4-3-4-3= 38,5p)
RCH Hardcore Beleriand – Nidavellir (3½-4-4½-4½-3½-4-3½-4-4-3= 38,5p)
RCH Nira Marshmallow - Nidavellir (4-4-3½-4-4-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH Kuuralehdon Nilos – dookie (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3= 37,5p)
RCH Myrskymerkki – dookie (4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Carcass Remington – Nidavellir (3½-4-4-4½-3½-3½-4-3-4-3½= 37,5p)
RCH Nira Pilleripakolainen - Nidavellir (4-4½-4-4-4-3½-3½-3-3½-3=37p)
RCH Let's Play Lovegame RC - Spookiness (3½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37p)
RCH The Lucky Number 1 RC - Spookiness (3½-4-3-4-4-4-3½-3½-3½-4=37p)
RCH Anfarwol Pinwydd – Nidavellir (3½-4-5-4-3½-4-3½-3½-3-3= 37p)
RCH Anfarwol Herman - Nidavellir (3-3½-3½-3½-3-4-4-4-4-4=36,5p)
RCH Devilish Murmur Nips - Nidavellir (3½-4-3½-3½-3-4-3½-3½-3½-3½=35,5p)
RCH Harmonian Kuusnolla - dookie (3½+4+3½+3+3½+4+3+3½+4+3 = 35p)
RCH Huvitutin Kreivitär - dookie (3½+4+3½+3½+3½+3+4+3½+3½+3 = 35p)
RCH Unberwundbar GER - dookie (3½+3½+3+3½+3+4+3½+3+3½+4 = 34,5p)
RCH Widow Miriel Fair - dookie (3½+3½+3+3+4+4+4+3+3+3½ = 34,5p)
RCH Soimaajatar - dookie (3+3½+3+3½+3½+3½+3½+4+4+3 = 34,5p)
RCH Save The Last Dance - dookie (3½+3½+3+3½+3+3½+3+3+4+4 = 34p)

Oldfinion Dressage, 08.05.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Milton - Skyline Sporthorses (5-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=42p)
SW2 Oldsfell's Weldon - VRL-10878 (5-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW3 Prunella von Lark - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4½-4-3½-3½-4=41p) &
Oldfinion Millie - Joe (4-4½-5-4-4-4½-4-3½-3½-4=41p)
SW5 Oldfinion Boston Beat - Joe (4-4½-4½-4½-4-3½-4-4-4-4=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Charisma - VRL-01317 (4½-4½-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=40,5p)
CH Walkenounz - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
CH Sarata von Lark - yersinio (4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Emmerich - VRL-10878 (4½-4½-4½-4-4½-4-4½-4-3-3½=41p)
RCH Ruususen Pontus Pilatus - Jannica (4-5-5-4-4-4-4-4½-3-3½=41p)
RCH Consigliere - VRL-08368 (4½-4-4-4-4½-4½-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 (4-4½-4-4-4½-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Oldsfell's Wilfried - Jannica (4-4-5-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Dawnfrost Wyatt - VRL-08368 (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
RCH Tantalum Prime - Skyline Sporthorses (4½-4½-5-4-3½-4-4-4-3-3½=40p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Accordian - Jannica (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Donatello von Lark - VRL-10878 (4½-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Commodore - VRL-01317 (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=41p)
RCH Calgary - Jannica (4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Cleodora von Lark - VRl-10878 (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Seren von Lark - VRL-10878 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3=39p)
RCH A.D. Feeniks - Jannica (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Pheobe von Lark - Joe (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-4=41p)
RCH Oldfinion Daviwse - yersinio (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4-4-4½-4-4½-3½-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Dawnfrost Ciara - yersinio (4-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Adrianne - yersinio (4-4½-5-4-3½-3½-4-3½-3-3=38p)
RCH Camarina von Lark - VRL-10878 (4-4½-4-4-3½-4-3-3½-3½-3=37p)
RCH Oldfinion v. Avane - VRL-10878 (4-4-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Oldfinion Dancia - yersinio (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Jewelcase Prime - Joe (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)


Overall Champion: Xylon Skender - yersinio (4½-4-2½-4-4=19p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Oldsfell's Alivia - yersinio (4½-4-2½-4-3½=18,5p)
Ridden CH Xylon Skender - yersinio (4½-4-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Midnight's Time Travel - Miltsu (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden RCH Lavinia von Lark - VRL-10878 (4-4-2½-3½-4=18p)

Coedwig Welsh, 14.04.2016
Tuomarit: dookie, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Fiddle Faddle (4,5+5+5+4,5+4+4+4+3+3,5+3,5 = 41p)
SW2 KW Balchder Cadence (4,5+4+5+5+4+4+3,5+4+3+3,5 = 40,5p)
SW3 A.D. Aranda (4½-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3=39,5p)
SW4 Tar-Anárion (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mewian Hidlwyn (4½-4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
RCH A.D. Sweet Silver Candy (4-4½-4-4-4½-3½-4-4-3-3=38,5p)
RCH Berrywood Mouse (3½-4½-4½-4-4-3½-3-3½-3-3=36,5p)
RCH A.D. Little April (4+4+4+4+5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 39,5p)
RCH A.D. Sugar Honey (4+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+3+3,5 = 38,5p)
RCH KW Cod Sinsir (4+4+3+3,5+4+4+4+4+3,5+3 = 37p)
RCH KW Caerwyn (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH KW Haydon (4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH A.D. Lil' P-Nut (4-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-3=37p)
RCH Aelwen Sirydd (4+4,5+5+3,5+4+4+4+4+3+3,5 = 39,5p)
RCH Lochlainn Night Vision (4+4,5+4,5+4+4+3+4+4+3+3,5 = 38,5p)
RCH KW Trevor (4+4+3,5+4+4+3+3+3,5+3,5+4 = 36,5p)

Best Breeder: Omppu / Coedwig Welsh (KW) (8-9-7½-7½-4=36p)
KW Balchder Cadence
KW Cerridwyn
KW Trevor
KW Code Fiasko

Hattuvaara, 15.05.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Tiilikan Hamanaattori - rukkanen (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p)
SW2 Kaunon Hologrammi - VRL-06083 (4-5-5-4-4-3½-4-4-3½-4=41p)
SW3 Taivaanvaeltaja - Joe (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
SW4 Kojon Päivänsäde - VRL-01080 (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wiiksikäs - VRL-01080 (4-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p)
RCH Fiktion Atlas - Milja (4-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Vaniman Almere - Anniina N. (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Pahus - Mandelbacke (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Pamahtava - Milja (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Hattuvaaran Möhköfantti - turjake (3½-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Kaunon Kaamoslikka - rukkanen (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Huvitutin Vilijonkka - Jenny (4-4-4½-3-4-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Fiktion Katli - Jenny (4-4½-4½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Kielokankaan Auri - VRL-06083 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Kukan Susanna - VRL-04571 (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Riehalan Josefiina - turjake (4-4-4½-4-4-4-4-4-3-3=38,5p)

Mörkövaara, 30.04.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Mörkövaaran Mystiikka - tvisha (4+4+4+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 37,5p)
SW2 Klaus-Henrik - Seljasaaren Kartano (4+4+4+4+4+3½+4+3+3½+3 = 37p)
SW3 Seljasaaren Tauno - Seljasaaren Kartano (4+4+4+3+3½+3½+4+3+4+3½ = 36,5p)
SW4 Hattuvaaran Sumutar - turjake (4+3+3+3½+4+3½+4+4+4+3 = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mörkövaaran Prinssinakki - turjake (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Kadotettu Joukahainen - tvisha (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Hattuvaaran Mollamaija - tvisha (4+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Tiilikan Hyrr - turjake (4+3½+3+3+4+4+3½+3+4+4 = 36p)
RCH Fiktion Katli - Jenny (3½+4+3½+3½+3½+4+3+3½+4+3½ = 36p)
RCH Velmeri - Seljasaaren Kartano (4+4+3½+3½+3½+3+4+3½+3+3½ = 35,5p)
RCH Mörkövaaran Outolintu - Anniina N. (4+3+3½+3½+3½+3½+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH Kuuralehdon Karelia - tvisha (4+4+3½+3½+4+4+3+2½+3+3½ = 35p)

Március, 22.04.2016
Tuomarit: Spookiness, taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Vaniman Valedro (4,5-5-4,5-4-4-4-4,5-4-4-4=42,5p)
SW2 Vilijaana (4-4,5-4,5-4-4-3,5-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Parodian Hassuttaja (4-4,5-4-4-3,5-4-4-3,5-4-3,5= 39p) & Ventoksen Helke (4-4,5-4-3,5-3,5-4-3,5-4-4-4= 39p)
SW5 Viisikon Yöpakkanen (4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Haltiasalon Valhalla (4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3+3,5 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Estellen Hilarius (4-4-4-4-4-4-3,5-4-4-3,5= 39p)
RCH Kuunmusta (4-4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4= 39p)
RCH Viisikon Tuuripeli (4-4-4,5-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5-4= 38,5p)
RCH Moon Syntyny Rellestää (3,5+4+4+4+4+3,5+4+3+4+3,5 = 37,5p)
RCH Fiktion Sihvo (3,5+4+4+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 36,5p)
RCH Fiktion Jalosydän (4+4+3,5+4+3+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 36p)
RCH Wiiksikäs (4-5-4,5-4-4-4-4,5-4-4-4=42p)
RCH Seljasaaren Tauno (4-5-4,5-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5=39p)
RCH Roivas (4-4,5-4,5-3,5-3,5-4-4-4-3,5-3,5=39p)
RCH Fiktion Katli (3,5-4,5-5-4-3-4-3,5-3,5-3,5-4= 38,5p)
RCH Onnenkengän Apila (4-4-5-4,5-4-4-3,5-3-3-3= 38p)
RCH Ratiriti Ralla (4-4-4-4-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5= 38p)
RCH T.R. Kumina (3,5+4+4+3+3,5+4+4+3+3,5+4 = 36,5p)
RCH Huvitutin Alma (3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3+4+4 = 36p)
RCH Koistilan Lisette (4-4-4,5-4-4,5-4,5-4-3,5-3,5-3,5=40p)
RCH Kojon Päivänsäde (4-4-4,5-3,5-4-4-4-4-4-3,5=39,5p)
RCH Viisikon Yöruusu (3,5-3,5-4,5-4-3,5-4-4-4-3,5-4=38,5p)

Best Breeder:
Kiiskinen & Cery / Seljasaaren Kartano (Seljasaaren)
Seljasaaren Vilunki
Seljasaaren Riimi
Seljasaaren Arla
Seljasaaren Ruska

Kettula, 20.04.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka
SW1 Anffin Taikavoima - Milja (4½-5-5-3½-4-4-4-4-4-3½=41,5p)
SW2 Anffin Hallanhurma - Milja (4½-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW3 Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=41p)
SW4 Moon Vetteinen - VRL-01080 (4-4½-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW5 Moon Etelätuuli - VRL-01080 (4-4½-5-4½-4-3½-4-4-3½-3½=40,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Keskiviikon Konsta - Vibaja (4½-4½-4½-3½-4-4-4-3½-4-3½= 40p)
CH Pamahtava - Milja (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
CH Fiktion Hurmurivaltias - Milja (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
CH Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4= 39,5p)
CH Fiktion Joukki - Milja (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4= 39p)
CH Ventoksen Helke - Jenny (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p)
CH Moon Elmiina - VRL-01080 (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½= 38,5p)
CH Fiktion Tähtisade - Jenny (4-4-4-3½-4-4½-4-3-4-3½= 38,5p)
CH Fiktion Josefiina - Milja (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Fiktion Voitonmerkki - Narie (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Huuliharppukostaja - Jenny (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Pärssuti - eepu (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Rätvänän Rallitti - Milja H. (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
RCH Monarkkisulttaani - eepu (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Moon Pyörre - Jenny (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Kärmeniemen Manaus - Jenny (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Tippatee - eepu (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-3-3½=40p)
RCH Hunsvotti - Joe (3½-4-3½-4-4-4-4-4½-4-4=39,5p)
RCH Kaunon Nokkostähti - rukkanen (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Sysiluodon Kuurasoturi - Narie (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-3-3½-4=39p)
RCH Rapakkorastas - Joe (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Fiktion Veerti - Milja (3½-4-4-4-4-4½-4-3½-3½-3= 38p)
RCH Keikarin Surukello - Milja H. (4-4-4-4-3½-3½-3½-4-3½-3½= 37,5p)
RCH Turmeltajan Hankihaihatelma - Break (4-4-3-4-4-4-3½-4-3½-3½= 37,5p)
RCH Poloniumponi - Cirus(4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½= 39p)
RCH Huvitutin Kepponen - Jenny (4+4½+4+3½+4+4+3½+3½+4+3½ = 38,5 p)
RCH Turmeltajan Hassel - Milja (4-3½-4½-4-4-4-3½-4-4-3½= 38,5p)
RCH Tiilikan Jalka&Kramppi - Joe (4½-4-4-4-3½-4-4½-4-4-3½= 40p)
RCH Huvitutin Elmo - Jenny (4½-4-4-4-4-4-4-4½-4-3= 40p)
RCH Moon Romanssi - VRL-01080 (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4= 39,5p)
RCH Vilijaana - Jenny (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Kuiskuri - Milja (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Saila - Joe (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Kaunon Haavelma - rukkanen(4-4½-4½-3-3-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Villahaan Tariina - Milja (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Supina - eepu (4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Leilein Varpunen - Milja H. (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Lakean Lumihelmi - Jenny (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Taivaanvaeltaja - Joe (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
RCH Ihanasti Pihalla - eepu (4-4½-5-4½-4-4-4-4-3½-3=40,5p)
RCH Tuivertaja Tuulikki - Joe (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Luonnonhenkirikos - Jenny (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3=39p)
RCH Fiktion Kerttu - Milja (3½-4½-4-4-4-4-3½-3-4-4= 38,5p)
RCH Fiktion Armi - Milja (4-4-3½-3½-4-4-3½-4-4-3½= 38p)
RCH Viehättävän Hurmatar - Jenny (4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3= 37,5p)
RCH Fiktion Kide - Joe (4-4-4-4-4-4-4½-3-3½-3½= 38,5p)
RCH Fiktion Tuiki - Milja (4-4-3½-4-4-3½-4-4-4-3½= 38,5p)
RCH Fiktion Auni - Milja (4-4-4-4-4-3½-4-3-3½-3½= 37,5p)
RCH Lumeni - Vibaja (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3= 37,5p)
RCH Talvikaira - Cirus (3½-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Huvitutin Runolilja - Jenny (3½-4-4-4-3½-4-3½-3-4-3½= 37p)

Kettula, 20.04.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka
SW1 Chéri - Milja (5+4+4+3½+5+4+5+4+3½+3 = 41p)
SW2 Error 5318 - Joe (4+4+4+5+4+4+5+4+3½+3½ = 41p)
SW3 Adeline - Stall Katina (5+4+4+4+4+3½+4+3½+3½+4 = 39,5p)
SW4 Koninklijke Liefde - Joe (4+4+4+3½+3½+5+5+3+3+4 = 39p)
SW5 Liquor & Love Lost - VRL-13822 & VRL-06904 (4+4+4+4+4+4+5+3½+3+3 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Pheobe von Lark - Joe (4+4+3+3½+3½+4+5+4+4+3½ = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Vincent RGE - Milja H. (4+5+4+4+3½+4+5+4+3+3 = 39,5p)
RCH Emmerich - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+5+4+3½+3½+4 = 39p)
RCH Silbers Sansiro - eepu (4+4+4+4+4+4+5+3½+3+3 = 38,5p)
RCH Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 (4+4+3½+4+4+4+5+3+3½+3½ = 38,5p)
RCH Delicate Forxtrot Lady - VRL-13822 & VRL-06904 (4+4+3+3½+3½+4+5+4+4+3½ = 38,5p)
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 (4+4+4+4½+4+3½+4+3½+3+3½ = 38p)
RCH Oldfinion Millie - Joe (4+4+4+4+4+3½+3½+3+3+3½ = 36,5p)
RCH Cirion Theia - Sonja (4+4+3½+4+3½+4+4+3½+3+3 = 36,5p)
RCH White Shadowfax - VRL-13822 & VRL-06904 (4+3½+3½+3+4+4+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Freesia Prime - Loitsulähde (3½+4+3½+3½+4+4+3½+3+3½+3½ = 36p)
RCH Diamons Aren't Forever - VRL-13822 & VRL-06904 (3½+3½+3½+3½+4+4+4+3½+3+3½ = 36p)
RCH Rosenhof Waldo - Milja (4+4+4+3+3+4+3½+3½+3+3½ = 35,5p)
RCH Lyric - (Stall Katina 4+4+3½+3½+3½+4+3½+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Wyrda Can You Imagine - Joe (3½+3½+3+3½+3+4+4+3½+3½+4 = 35,5p)
RCH Dessa Queena - Joe (3½+3½+3½+3+3½+4+4+3+3+3 = 34p)

Adina, 21.04.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Thorbjørn v. Ansgargård (4-4½-4½-4-4½-3½-4-4-4-3½=40,5p)
SW2 Geira v. Ahlstedt (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
SW3 Gunnlæif Humber (4-4-4-4-4-4-4½-4-3½-3½=39,5p) & Suomaan Amor (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p) & Jamaica NIP (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Waterlilly Nala (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Knud v.d. Trondheim (4-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Thorgrim (4-4-4-3½-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Vinds Mildor (3½-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39p)
RCH Derian Isabel (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Derian Bibbi (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Gudrun (3½-4-4½-4-4-3½-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Emir av Solsvik (4-4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Garell (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH A.D. Ewa (3½-4-4-4-3½-4-3½-4-3½-4=38p)
RCH Teddy v. Ahlstedt (4-4-4-2½-4-3½-4-4-4-3½=37,5p)
RCH Baldor (3½-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½=37,5p)
RCH Filttøfler (3½-4-3½-4-3½-3½-3½-4-4-4=37,5p)
RCH A.D. Lilla Camilla (3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-4-4=37,5p)
RCH Haakon Jarl PM (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-3-3½=37p)
RCH Brynhild Thorvald (4-4-3½-3½-4-3½-4-4-3-3=36,5p)
RCH Brynhild Gudinna (3½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=36,5p)
RCH Friederike (3½-4-3½-4-4-4-3½-3½-3-3=36p)

Whitehall,  25.03.2016
Tuomarit: taffel, Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Cranleigh Lost Siberian (4+5+5+5+4+5+4+3½+3+4 = 42,5p)
SW2 Dionysus Eucarya (5+4+4+4+4+4+4+5+4+4 = 42p)
SW3 Paholaisetkin Tahtoo Halata (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW4 Seljasaaren Pohjonen (4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=41p)
SW5 Sascha (4+4+3+4+4+4+4+5+3,5+4 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Charisma  (4,5+4+3,5+4+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Suprant Whichwitchiswhich (4+3½+4+3½+4+4+4½+4+4+3½ = 39p)
RCH Oldfinion Whartonounz (4+4+3½+4+4+4+5+3+3½+3½ = 38,5p)
RCH Huntsman (4+4+4+4+3½+4+3½+4+3½+3 = 37,5p)
RCH Watteherz (4+4+4+5+3½+4+5+4+3+3 = 39,5p)
RCH Error 5318 (4+4+3½+4+3½+5+4+4+3½+4 = 39,5p)
RCH Chivas (4+4+4+4+4+4+4+3½+3½+3 = 38p)
RCH Seren von Lark  (3,5+3,5+4,5+4+3,5+4,5+5+3,5+3+3,5 = 38,5p)
RCH Concetta (3,5+4+4,5+4+3,5+4+3,5+3+4+4 = 38p)
RCH Sarata von Lark (4+4+3,5+4+4+3,5+3+4+3+3,5 = 36,5p)
RCH Dawnfrost Ciara (4,5+4+4+4+3,5+4+4+4,5+3+3 = 38,5p)
RCH Qadesha (4+4+4,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5+4 = 38p)
RCH Ketun Idette (3,5+4+4+3,5+3+4,5+4+4+3,5+4 = 38p)
RCH Harmonian Verikosto (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Huvitutin Voitto (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
RCH Volkan Memori (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Riiviöiden Ranttalityttö (4-4-4-4½-4-3½-4-3½-4½-4½=40,5p)
RCH Taivaanvaeltaja (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
RCH Hengenvaaran Ginevra (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)

Overall Champion:
Seljasaaren Pohjonen (4½-4-2½-4½-4=19,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden RCH Waldecho (4-4½-2½-4-4=19p)

Alondra, 16.04.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Duzedrawse - Pierre (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW2 Emmerich - VRL-10878 (4½-4½-4½-4-4½-4-4½-4-3-3½=41p)
SW3 Commodore - VRL-01317 (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=41p)
SW4 Watteherz - VRL-10878 (4-4-3½-4-4-4½-4-4½-3½-4= 40p)
SW5 Via dell'Amore - VRL-10878 (4½-3½-4-4-4-4½-3½-4½-4-3½= 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Cranleigh Cassio - VRL-08368 (4½-3½-4½-4-4½-4-3½-4-3½-3½= 39,5p)
CH Silberngeist von Lark - VRL-10878 (4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½= 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ruususen Pontus Pilatus - Jannica (4-5-5-4-4-4-4-4½-3-3½=41p)
RCH Oldfinion Boston Beat - Joe (4-4½-4½-4½-4-3½-4-4-4-4=41p)
RCH Oldfinion Whartonounz - VRL-10878 (4-4½-4-4-4½-4-4½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Olympia Aeris - yersinio (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Accordian - Jannica (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Deacon Prime - Pierre (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Oldfinion v. Tico - yersinio (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Kieferhof Severin - VRL-10878 (4-3½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½= 38p)
RCH Pantenonix – Pierre (4-3½-4-4-3½-4-3½-4-3½-4= 38p)
RCH Militarist – Nora (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3-3½= 37p)
RCH Wahnfriede - VRL-10878 (3½-3½-4-4-4½-4½-3½-3-3½-3= 37p)
RCH Waldfürst von Lark - VRL-10878 (4-3½-4½-3-4-4½-3-4-3½-4= 38p)
RCH Cranleigh Dandy - VRL-08368 (4-4-4-3½-4-4½-3½-3-3-3½= 37p)
RCH Emerald Knight - VRL-08368 (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3-3½= 36,5p)

Adina, 17.04.2016
Tuomarit: dookie, Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Short Snyder (5+5+4+4,5+4,5+5+4+4+3+3=42p)
SW2 Breandan Dymphna (4,5+4,5+5+3,5+4+5+4+3+3,5+4=41p)
SW3 French Kiss Rewa (4-4½-4-4-4½-3½-3½-3½-4-3½=39p)
SW4 Nuttin Better (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH N.Y. Vanity (4+4+5+4,5+4+4+4,5+3+4+4=41p)
RCH Canyon Masquerade (5+5+4+2+4+5+4+3,5+3+4=39,5p)
RCH A.D. Castle Calamity (4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Benjamin (3,5+4+5+4,5+4+4+2,5+3,5+3,5+3,5=38p)
RCH Nastusia (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-3=37,5p)
RCH Spiros Honoria (4+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3+3,5=37p)
RCH Tuiskulan Brayan (3,5+4+3,5+4+3+4+3,5+4+3,5+4=37p)
RCH PP's Allouette (3-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=36,5p)
RCH William (4-4½-5-4-3½-0-3½-4-4-3½=36p)
RCH Lubomierz Wit (3½-4-3½-3½-4-3-3½-3-3½-3½=35p)
RCH A.D. Mighty Margaret (3½-3½-4-4-3-3½-3½-3-3-3=34p)

Ionic, 31.03.2016
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:

SW1 A.D. Nelly's Robert (4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+4,5+3,5+4 = 42,5p)
SW2 Aamir Khlassik al Qismat (4+4+4+4,5+4,5+4,5+3,5+4+3,5+3,5 = 40p)
SW3 Redkiye (4+3,5+4+4+4+5+5+4+3,5+3 = 40p)
SW4 Arenda (4+3+4,5+4,5+4,5+5+3+3,5+4+3 = 39p)
SW5 KWB Polaris (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+4 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:

CH KH Burgundy ox (3,5+4+4+3+5+4,5+3+4+3,5+3,5 = 38p)
CH Falcon Lymie (3,5+4+4+4+3+4+4,5+4+3,5+3,5 = 37,5p)
CH Szalai (3,5+4+4,5+4,5+3+3+4,5+3,5+3+3 = 36,5p)
CH HWA Spectral Poison (4+3+4+3+3+4+4+4+4+3 = 36p)
CH Kapolcs (4+3,5+4+3+3+3,5+4,5+4+3+3 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Anubis (3,5+4+4+4,5+4+5+4,5+4,5+3+3 = 40p)
RCH Fajr-Ghalib ox (4+4+4+4+4+4+4+4+3+3 = 38p)
RCH AAM Zamell Eclipse (3,5+4,5+4,5+4,5+3+5+3+3,5+3+3 = 37,5p)
RCH BT My Doret ox (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 36,5p)
RCH Hathor (3,5+4+4+4,5+4+3,5+3,5+3+3,5 = 36,5p)
RCH Sahara Sunshine (3,5+4+4+5+3,5+4+3,5+3+3+3 = 36,5p)
RCH Nemeth (3,5+4+4+4+3+3,5+4,5+4+3+3 = 36,5p)
RCH Zaine (4+3,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3+4+3,5 = 37,5p)
RCH Nadya (4+4+3,5+4+3+3+4+3+3+3 = 34,5p)
RCH C'est Rigolo Vegas (3,5+4+4+3,5+3+3+3,5+4+4,5+4 = 37p)
RCH Zolotoy (3+4+3,5+4+4+5+4,5+4+3+3 = 38p)
RCH Akimon Pelez (4+4+4+3,5+3+3,5+3+4+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH Priâtnyj Dzentl'men (3,5+4+3,5+4+3+4+3+3,5+3+3,5 = 35p)
RCH Pinot Noir du Low (4+4,5+5+4+3,5+4+3+4,5+4+3,5 = 40p)
RCH Truen ABG (4+3+3,5+3+4+5+4,5+5+3,5+3,5 = 39p)
RCH Saltcoats Purple Vein (4+4,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4 = 38,5p)

Satulinna, 17.04.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show Winner-luokka: 
SW1 Vaniman Valedro - alaera (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p) 
SW2 Kanervarannan Kasenja - Ljusia (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p) 
SW3 Tiilikan Jalka&Kramppi – Joe (4½-4-4-4-3½-4-4½-4-3½-3½= 39,5p) 
SW4 Tiilikan Kiukunpuuska – Ljusia (4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½= 38,5p) 
SW5 Hengenvaaran Tiedät-kai-kuka – alaera (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½= 38,5p) & Mörkövaaran Tiitu – Joe (4-4-4-3-3½-4½-4-4-3½-4= 38,5p) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Viisikon Yöpakkanen - Em. (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p) 
RCH Taivaanvaeltaja - Joe (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p) 
RCH Rokkipoikanen - Joe (4-4-4-4-4-4½-4-4½-3½-3½=40p) 
RCH Fantomiuni - Ljusia (4-4½-4-4-4-4½-3½-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Kanervarannan Tosi-Lopsteri – Ljusia (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4= 39,5p) 
RCH Satulinnan Rokkijätkä – Joe (4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4= 39,5p) 
RCH Tunturisopuli – Jenny (4½-4-3½-3-4-4½-3½-4-4½-3½= 39p) 
RCH Harmonian Tähtisade - Em. (4-4½-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½=39p) 
RCH Talventuike - Juulia (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p) 
RCH Kettulan Keltalupiini – beeko (4-4-4-4½-3½-4-4-3½-4-3= 38,5p) 
RCH Fiktion Proosa – Ireth (4-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-4-3½= 38p) 
RCH Hengenvaaran Ginevra – beeko (4-4-5-4-4-4-3½-3-3½-3= 38p) 
RCH Kuninkaansurmaaja – Jenny (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-3= 38p) 
RCH Runon Juliet – Jannica (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-4-3½= 38p) 
RCH Jasminella – Joe (4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-4=38p) 
RCH Fiktion Kesähaave – Jannica (4-4-4-4-4-3½-4-3-3½-3½= 37,5p) 
RCH Fiktion Kaarnalaiva – Ireth (4-3½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3= 37,5p) 
RCH Mörkövaaran Taavetti – Joe (3½-4-4-3½-3½-4-4-3½-4-3½= 37,5p) 

Overall Champion: Heilin Nestor - VRL-11290 (4½-4½-2½-4-4=19,5p) 
Ratsastusluokat: 
Ridden CH Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4-2½-4½-4=19,5p) 
Ridden CH Heilin Nestor - VRL-11290 (4½-4½-2½-4-4=19,5p) 
Ridden RCH BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p) 
Ridden RCH Fiktion Vilkku - VRL-05594 (4-4-2½-4-4=18,5p)

Huvitutti, 24.04.2016
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Kettulan En Oo Homo (4½-5-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Viisikon Yöpakkanen (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Hymnin Tuttifrutti (4-4½-4-4½-3½-4-4-4-4-3½=40p)
SW4 Fiktion Katli (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW5 Kuninkaansurmaaja (4+3½+4+4+4+4+4+3½+4+3 = 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Kojon Päivänsäde (4+4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kaunon Raikuli (4½-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-3=40p)
RCH Turmeltajan Hankihaihatelma (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Kuunmusta (4-4½-4-4-4-4½-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Susijengin Ukkosmyrsky (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kaunon Nokkostähti (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Sihvo (4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Moon Jupina (4+3+4+4+4+4+4+3+4+3 = 37p)
RCH Hymnin Rymy-Reemeli (3½+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 37p)
RCH Vaniman Valedro (4+3½+3+3½+4+4+4+4+3½+3 = 36,5p)
RCH Kaunon Kaamoslikka (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Harmonian Tähtisade (4-4½-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Onnenkengän Apila (4-4½-4-4-4½-4½-3½-3½-3½-3=39p)
RCH Haltiasalon Valhalla (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3-3=38p)
RCH Suklaasuukko (4-4-4½-3½-3½-3½-4-3½-4-3½=38p)
RCH T.R. Kumina (3½-4½-4½-3½-3½-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Hattuvaaran Mollamaija (4+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Seljasaaren Pilvensiru (3½+3+3½+3½+3+3½+4+4+4+4 = 36p)
RCH Nokkela Nuotiopulla (3½+3+3½+3½+3+3½+3½+3½+4+4 = 35p)

Satulinna, 18.04.2016
Tuomarit: taffel, dookie, Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Maximotion Starburst - Juulia (5-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-4=42p) 
SW2 Pheobe von Lark - Joe (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-4=41p) 
SW3 Hook Caput Mortum - Ljusia (4-4-4-5-4-4-5-4-3½-3½ = 41p) 
SW4 Dessa Linnia - Joe (5-4-4-4-3½-4-5-4-3½-3½ = 40,5p) & Oldfinion v. Avane - VRL-10878 (5-4-4-4-3½-4-5-4-3½-3½ = 40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH What The Buck! - Ireth (4-4-4-3½-4-4-5-4-3½-4 = 40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Watteherz - VRL-10878 (4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p) 
RCH Via dell'Amore - VRL-10878 (4½-4-4½-4½-4-4-4-4-3-3½=40p) 
RCH Oldfinion Boston Beat - Joe (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p) 
RCH Sarata von Lark - yersinio (4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p) 
RCH Oldfinion Dancia - yersinio (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Brigitte - VRL-10878 (4-4-3½-3½-5-4-5-4-3-3½ = 39,5p) 
RCH Seren von Lark - VRL-10878 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3=39p) 
RCH Emmerich - VRL-10878 (4-4-3½-3½-4-5-4-3½-3½-4=39p) 
RCH Rosenhof Braun - Ljusia (4-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½-4 = 38p) 
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 (4-4-4-4½-4-3½-4-3½-3-3½ = 38p) 
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4-3½-3½-4-3½-4-3½-3½-4-4 = 37,5p) 
RCH Rebelle - yersinio (4-4-4-5-4-3½-3½-3-3-3 = 37p) 
RCH Solana von Lark - VRL-10878 (4-4-3½-3½-4-3½-4-3-3½-4 = 37p) 
RCH Oldfinion Millie - Joe (4-4-4-4-4-3½-3½-3-3-3½ = 36,5p) 
RCH Saffron von Lark - Ljusia (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3-3½ = 36,5p)

Overall Champion: Waldecho - VRL-10878 (5-4-2,5-4-5=20,5)
Ratsastusluokat:
Ridden CH Waldecho - VRL-10878 (5-4-2,5-4-5=20,5)
Ridden CH Dead Man Walking WH - Joe (4,5-4-2,5-4-4,5=19,5)
Ridden RCH Jabba The Hutt - Ljusia (4-4-2,5-4,5-4,5=19,5) 
Ridden RCH Suprant Leodian - yersinio (5-4-2,5-5-2,5=19)

Show Winner-kehä: 
SW1 Tiilikan Hamanaattori - rukkanen (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p) 
SW2 Viehättävän Toive - Ram. (5-5-5-4½-4-4-4-4-3-3½=42p) 
SW3 Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=41,5p) 
SW4 Paholaisetkin Tahtoo Halata - annika n (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p) 
SW5 Vaniman Rakkahin - Ram. (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Viehättävän Jalokivi - Ram. (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=40p) 
RCH Rosvoruhtinas - alaera (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p) 
RCH Harmonian Maahinen - annika n (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Jalosydän - Ram. (4-5-3½-3½-4-4-4½-4½-4-4=41p) 
RCH Harmonian Verikosto - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p) 
RCH Rokkipoikanen - Joe (4-4-4-4-4-4½-4-4½-3½-3½=40p) 
RCH Harmonian Villiruusu - annika n (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p) 
RCH Koistilan Lisette - VRL-11290 (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3½=40p) 
RCH Anffin Enne - annika n (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p) 
RCH Viehättävän Wiima - Ram. (4-4½-5-4½-3½-4-4-4-3½-3½=40,5p) 
RCH Taivaanvaeltaja - Joe (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p) 
RCH Tiilikan Kiukunpuuska - Ljusia (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p) 
RCH Kanervarannan Kasenja - Ljusia (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p) 
RCH Turmeltajan Tassutossutin - annika n (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) 
RCH Runon Tähdentuike - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-4=39p)

Adina, 31.03.2016
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Truen ABG (4+3+3,5+3+4+5+4,5+5+3,5+3,5 = 39p)
SW2 Konstantin MPB (4+4,5+3,5+4,5+4,5+4+3+4+3+3,5 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tequila Belly (4+4,5+4,5+5+3,5+3,5+4+3+3+3 = 38p)
RCH Real Hazard (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+5+3+3,5 = 38p)
RCH Darkness Chewy (3,5+4+5+4,5+3+3+3,5+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Old-fashioned MPB (3,5+4+4+4,5+3+4+4+3+4+3,5 = 37,5p)
RCH Cloud Valencia (3,5+4+4+4,5+3+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 37p)

Marvellous Herrings, 08.04.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Karar (4-4½-4½-4-4½-3½-4-4½-3½-4= 41p)
SW2 Cevapsiz (4-4-4-3½-4½-4½-4½-3½-4-4= 40,5p)
SW3 Herring Garanky (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)
SW4 Sacha Lymie (4-4-4-4-4-3½-4-4-3-3=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Karenta BRA (3½-4-4-5-4½-4-3½-3½-4½-4= 40,5p)
RCH Herring Garawul (4-4½-3½-4½-4-4-4½-3½-3½-4= 40p)
RCH Diversiya IY (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½= 39,5p)
RCH Lev Bogdan (4½-3-4½-3½-4-4½-3½-4½-4-3½= 39,5p)
RCH Herring Azatlyk (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Hafiz BRI (4-3½-4½-3½-3½-3½-4-3½-4-4½= 38,5p)
RCH Leonid Rewa (3½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Maxim Lymie (4-4-3½-4-4-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Balet BRA (4-3½-4½-4-3½-4-3½-3-3½-4= 37,5p)
RCH Irizmek (4-4-3½-3½-4-3½-4-3½-3½-3=36,5p)
RCH Yetenek (3½-3½-3½-3½-4-4-3½-3½-3-3=35p)
RCH Krasivyj Cvetok (4-3½-3½-2-2½-3½-4-4-4-3½=34,5p)

Best Breeder: HM / Branwen Farm (BRA)
Wodyin BRA
Miymek BRA
Roza BRA
Vitrina BRA

Royal Gear, 16.04.2016
Tuomarit: taffel, dookie, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Silverlode Skipper (4½-5-4-4-4½-4-4-4-3½-4 = 41,5p)
SW2 Spiderspot (4,5+4,5+4,5+4,5+4+4+4,5+5+3+3 = 41,5p)
SW3 Chivas (4+5+4+5+3½+4+5+4+3+3 = 40,5p)
SW4 Míriel Oak 4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½ = 39,5p)
SW5 Echo Empire Prime (4,5+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3+3 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Eternity Flow (3½+3½+3+3+4+3½+5+4+4+5 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vincent RGE (4+5+4+4+3,5+4+5+4+3+3 = 39,5p)
RCH Koninklijke Liefde (4+4+4+3,5+3,5+5+5+3+3+4 = 39p)
RCH Matthijs vd Shadow (4+4+4+5+3,5+4+4+3,5+3+3,5 = 38,5p)
RCH le Rêve Sentimental Levina (4+4+3,5+3,5+5+3,5+3,5+3+4+4 = 38p)
RCH le Rêve Raindrops On Roses (4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH Revuelto Magnificent (3+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+2,5+4+4 = 35,5p)
RCH KWB Hefaistos (4,5+5+4,5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 40,5p)
RCH Suprant Whichwitchiswhich (4+4,5+4+4+4+4,5+4+4+4+3,5 = 40,5p)
RCH Unterdruck (4+5+4+4+4+4+4+3,5+4+3,5 = 40p)
RCH Wolf's Sinamore (4+4,5+4+4+4,5+4+4+3+4-3,5 = 39,5p)
RCH KWB Hera (3,5+4+5+4+4+4+4+3,5+3,5+4 = 39,5p)
RCH Ceranna RGE (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 37,5p)
RCH Limelight Joe (4,5+4,5+4,5+4+4+4,5+3,5+4+3,5+3,5 = 40,5p)
RCH Suprant Leodian (4+4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5 = 39,5p)
RCH Gerrodian (4+4,5+4,5+4,5+3+3,5+4+4+3,5+3,5 = 39p)
RCH Solana von Lark (4+4,5+4,5+4+3,5+4,5+4+3+3+3,5 = 38,5p)
RCH Seren von Lark (3,5+3,5+4,5+4+3,5+4,5+5+3,5+3+3,5 = 38,5p)
RCH Scaon Noelle (4+4+3,5+4+3+3,5+5+4+3+3 = 37p)

Viehättävä, 12.04.2016 
Tuomarit: dookie

SW1 Tiilikan Jörö - Ninni H. (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p) & Vaniman Valedro - alaera (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p)
SW3 Paholaisetkin Tahtoo Halata - annika n (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW4 Viehättävän Wiima - Ram. (4-4½-5-4½-3½-4-4-4-3½-3½=40,5p) 
SW5 Seljasaaren Vipelo - Ram. (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
 
Muut Champion -palkitut:
Ch Moon Helmiäinen - Ram. (4-4-4-3½-4-4-4½-4-4-3½=39,5p)
 
Reserve Champion -palkitut:
RCH Vaniman Rakkahin - Ram. (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Harmonian Villiruusu - annika n (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Mörkövaaran Jimistiina - Anniina N. (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Lumiloitsu - beeko (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Malviina - annika n (4-4-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Fiktion Kesähaave - Jannica (3½-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Viehättävän Huvina - Ram. (4-4½-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Hengenvaaran Ginevra - beeko (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Viehättävän Hurmatar - Jenny (4-4-3½-3½-3½-4½-4-4-4-4=39p)
RCH Viehättävän Jalokivi - Ram. (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=40p)
RCH Viehättävän Lumileimu - Ram. (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Boheemi - eatnama (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Harmonian Verikosto - annika n (4½-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Viehättävän Ukkospilvi - Ram. (4½-4½-4-4-3½-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH Viehättävän Rommirusina - Ram. (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Viehättävän Hopeasumu - Ram. (4-5-4-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH Kuunmusta - alaera (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Harmonian Nokihiisi - Ninni H. (4-4-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40p)
 
Overall Champion: Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4-2½-4½-4=19,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4-2½-4½-4=19,5p)
Ridden RCH Susikallion Liekin Lento - Milja (4-4½-3½-3½-4=19,5p)

Adina, 06.04.2016
Tuomarit: Nintsu, Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Criallt Einion (5+5+5+4+4,5+5+3,5+4+3+3,5=42,5p)
SW2 A.D. Bet She's an Angel (5+5+5+4+3,5+4+3+5+3+3=40,5p)
SW3 Evelyne Dawn (4½-4½-4½-4-4-4-4½-3½-3½-3½= 40,5p)
SW4 A.D. Ocean Daniella (4-4-4½-4-4-4-4-4-3-3½=39p)
SW5 Acromantula HV (4-4-4-3½-4-4½-4-4-3½-3= 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pencampwr (4-4-3½-3½-4-4-4-4-3-2½=36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tuiskulan Amaethon (4,5+5+4+4+4+4+3,5+4,5+3+4=40,5p)
RCH Daniella's Last Request AD (5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+3=39,5p)
RCH Llygedyn Bonedigges (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Seren Y Mai (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Kingcoed Una (4+3+5+4,5+4+4+3,5+4,5+3+3=38,5p)
RCH Asyn Arwr (3½-4-4-4-4½-4½-4-3-3½-3½= 38,5p)
RCH Mascotshen (3½-4-4-4-4½-4-3½-4½-3½-3= 38,5p)
RCH Cwmnantcol Caius (4+5+4+4+3,5+4+3,5+4+2+3=37p)
RCH Briallen Dawn (3½-4-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3½= 37p)
RCH Riordan (3½-4-3½-4-3½-4-3½-3½-2-2½=34p)

Adina, 29.03.2016
Tuomarit: Nintsu, Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Ocean Chalina (4-4½-4½-4½-4-4-3½-4½-3½-4= 41p)
SW2 A.D. Sarantino (4-4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½= 40,5p)
SW3 Ocean Olivia AD (4+3,5+4+5+4,5+4,5+4+3+3+3,5=39p)
SW4 Gancanagh (4+4+5+4+4,5+4+3+3+3+3,5=38p)
SW5 A.D. Ocean Eleven (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½=38p)

Muut Champion-palkitut:
CH A.D. Hot Spot (4½-4-5-4-4-4-3½-4-1-2½=36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Bet He's Hot (4-4½-5-3½-4-4½-3-3½-3½-4= 39,5p)
RCH A.D. Bet She's Nearly Perfect (4-4-4½-5-4½-2-3-4-3½-4= 38,5p)
RCH A.D. Baltic Cooper (4+4+3,5+4,5+4+3,5+3+3,5+4+3=37p)
RCH Garreth (4-4-4-3½-3½-4-3½-4-2½-3½=36,5p)
RCH Rhianwen vd. Ceyrwys (4-4-4-4-3-3½-3½-3½-3-2½=35p)
RCH A.D. Pepsi Max (4-4-3-4-3½-3-3½-3½-2½-3=34p)

Friesenstal Lycan, 27.03.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Runon Aamurusko - tvisha (4+4+4+3½+4+3½+4+3½+4+4 = 38,5p)
SW2 Olivier v.d. Duren - yersinio (4+3½+4+3½+4+4+4+3½+4+3 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cubix van Zeld - Break (3½+4+3½+3½+4+4+3½+3+4+3 = 36p)
RCH Thijmen - Vibaja (3½+4+4+4+4+3½+3+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Coenraadt - Jade (4+4+3½+1½+3½+4+4+3+4+3½ = 35p)
RCH Hupiralli - Hamzi (4+4+4+4+3+3½+4+3½+4+3 = 37p)
RCH Seljasaaren Härmä - Seljasaaren Kartano (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3+3 = 36p)
RCH Asteriks - turjake (3½+3½+3+3½+4+3½+3½+3+4+4 = 35,5p)

Friesenstal Lycan, 25.03.2016
Tuomarit: Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Olivier v.d. Duren - yersinio (5+5+4,5+5+4+4,5+4+4+2,5+4=42,5)
SW2 Sokerikuun Cerviel - Ireth (4+5+4+4,5+4,5+5+4+4+3+4=42)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bonifaz - Petri (5+5+5+4,5+5+4,5+3+3,5+3+3=41,5)
RCH Tuiskulan Theodorus - Ghousti X (5+5+5+4+4,5+4+4+5+2+2,5=41)
RCH Ezechiel - Jade (5+5+4,5+4+3+4+3,5+4,5+4+3,5=41)
RCH Solana von Lark - VRL-10878 (4,5+5+5+4+4+5+3+3,5+3+3,5=40,5)
RCH Brokeback Blauvogel - mori-mori (4+5+4+5+3,5+4+4+5+2+3=39,5)
RCH Buck The System! - Ireth (4+5+4+4+3+4+3,5+4+3+4=38,5)

Alondra, 20.03.2016
Tuomarit: dookie, taffel, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Millie - Joe (4-4½-5-4-4-4½-4-3½-3½-4=41p) & Prunella von Lark - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4½-4-3½-3½-4=41p)
SW3 Cassera - Kati (4-4-5-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Elektra - VRL-10878 (4-4½-4-4-4-4½-4-3½-4½-4= 41p)
SW5 Kleine Sternschnuppe - VRL-10878 (4½-4-4½-4-4½-3½-4-3½-4-3½= 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Brigitte - VRL-10878 (4+4+3½+3½+5+4+5+4+3+3½ = 39,5p)
CH Claretta von Lark - VRL-10878 (4+4+3+3½+4+3½+4+3½+3+3 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sarata von Lark - yersinio (4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Oldfinion v. Avane - VRL-10878 (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH A.D. Feeniks - Jannica (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-4-4=38,5p)
RCH Charisma - VRL-01317 (4½-4½-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Ramant Chips - VRL-08368 (4-4-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Oldfinion Dancia - yersinio (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Pheobe von Lark - Joe (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-4=41p)
RCH Oldfinion Daviwse - yersinio (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Cleodora von Lark - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Geheimniswächter - VRL-10878 (4-4-4-4-4-4-4-4-3½-3½= 39p)
RCH Solana von Lark - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+3½+4+3+3½+4 = 37p)
RCH Lindengasse Fetona - VRL-10878 (4-4-4-4½-4½-4-4-4-3½-3½= 40p)
RCH Sneak Peek Prime - VRL-01317 (4-4-4-3½-3½-4-4-4½-3½-4=39p)
RCH Jasione - VRL-08368 (3½-3½-5-3½-4-3-4-4-3-3= 36,5p)
RCH Feine Dame von Lark - VRL-10878 (3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+3+3+3½ = 34,5p)

Le Château de Raconteur, 19.03.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka
SW1 Isla du Roch - VRL-01811 (4-4-5-4½-4-3½-4-4-4-4=41p)
SW2 Cranleigh Absolon - VRL-08368 (4-4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=40p)
SW3 Champ de Cerfs Fleuri - turjake (4-4-4½-3½-4-4-4-4-3½-4=39,5p)
SW4 Don Bravado - VRL-01811 (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)

Reserve Champion -palkitut
RCH Devinette du Chêne - VRL-10878 (3½-4-4½-3½-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Fronton du Roch - Ninni H. (4-4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH C'est Rigolo Vegas - VRL-01811 (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Robillard du Roch - VRL-01811 (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Poème Fille - Ghousti X (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Libourne - turjake (4-4-3½-4-4½-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Cataleya du Roch - VRL-05706 (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4=39p)
RCH Montagne 47 - Ghousti X (4-3-3½-3½-3½-4-4-3½-4-4=37p)
RCH Coeur Honnête du Chêne - VRL-10878 (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3=37p)
RCH Colombard du Roch - VRL-05706 (4-4-4-4-4-4½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Bellet du Mont - VRL-01811 (3½-4-4-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Rivena Mead - Joe (4-4-4-4-4-3½-4-4-3-3½=38p)

Overall Champion: Scaon Vermilion - VRL-01811 (4-4-2½-4-4½=19p)
Ratsastusluokat
Ridden CH Oldsfell's Alivia - yersinio (4½-4-2½-4-3½=18,5p)
Ridden CH Scaon Vermilion - VRL-01811 (4-4-2½-4-4½=19p)
Ridden RCH Gravallo - VRL-01811 (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden RCH Galabre du Roch - VRL-01811 (3½-4-3½-4-3½=18,5p)

Satulinna, 28.03.2016
Tuomarit: dookie, Nintsu, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Pheobe von Lark - Joe (5+5+4,5+4,5+4+5+4,5+4+3,5+3=43)
SW2 Anffin Hallanhurma - Milja (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p)
SW3 Tiilikan Marijaana - Sylvester (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p) 
SW4 Honeyberry – Milja (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-3= 39,5p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Dawnfrost Ciara - yersinio (5+5+5+4,5+4+5+4+4+3+3=42,5)
RCH Runon Pajunkissa - Dimma (4-4½-5-4½-4-3½-4-4-4-3½=41p)
RCH Adeline - Stall Katina (4+5+5+4+4+4,5+4+4+3+3,5=41)
RCH Seren von Lark - VRL-10878 (4+5+5+4+4+4+4+4+3+3,5=40,5)
RCH Seljasaaren Arla - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
RCH Taivaanvaeltaja - Joe (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
RCH Kuuralehdon Astrella - Satu (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Kaunon Kaamoslikka - rukkanen (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Runon Kanelipääsky - Milja (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3½=39p)
RCH Kiiran Nella – Joe (3-4-5-4-4-4-4-3-3½-4= 38,5p)
RCH Elfengård Hazel - VRL-08368 (4-4½-4-3½-4-4-3½-3-3½-3½= 37,5p) 
RCH Cutieberry – Milja (4-4½-4-4-4-3½-4½-3-2½-3½= 37,5p)

Satulinna, 27.03.2016
Tuomarit: dookie, Nintsu, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Northiem LM - Dimma (4,5+5+5+4,5+3+5+4,5+4+3+3,5=42)
SW2 Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=41,5p) & Huvin Ahto-Murros - Sylvester (4½-4½-4½-4-4-4-4½-4-3½-4=41,5p)
SW4 Melvin v.d. Zanneshof - Ninni H. (4-4½-4-3½-4-4-4-4½-4-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lorenzo von Gateaway - Ghousti X (4+5+5+5+4+5+3+4+4+3=42)
RCH Oldfinion Boston Beat - Joe (4+5+4+4+3,5+4+4+5+3,5+4=41)
RCH Viisikon Yöpakkanen - Em. (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=41p)
RCH Viehättävän Viskari - Seljasaaren Kartano (4-4½-5-4½-4½-4-4-3½-3-3½=40,5p)
RCH Tiilikan Jalka&Kramppi - Joe (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Wyat Whoopie - Ninni H. (4½-4-4½-4-5-4-4-3½-3½-3=40p)
RCH Teerivaaran John Lennon – Joe (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-4=40p)
RCH Kaunon Nokkostähti - rukkanen (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Felix v.d. Steenwijk – beeko (4½-4-4½-4-3½-3½-4½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4+5+4,5+4+4+3+4+5+3+3=39,5)
RCH Sysiluodon Kuurasoturi - Narie (4-4½-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-4=39p)

Adina, 09.03.2016
Tuomarit: nintsu, dookie

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Sweet Silver Candy (4+3,5+5+4+5+4+4+4+3,5+4=41p)
SW2 Ddraiggmore Neifion (4-4½-5-4½-4-4-3½-3½-4-3½=40,5p)
SW3 KW Trevor (4+5+4+4,5+4+4+3+4+3,5+4=40p)
SW4 KW Balchder Cadence (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Aelwen Sirydd (4½-5-5-4½-4-2½-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Thornwydd Myf Nia (4,5+5+5+4+3,5+3+4+3,5+3,5+4=40p)
RCH A.D. Aranda (4+5+4+4,5+5+4+4+4+2,5+3=40p)
RCH Llanfairyneubwll Lucas (4+4,5+4,5+4+5+4,5+3+3+4+3,5=40p)
RCH Magnum Stardust JL (4+5+4+4+4+4+3+3,5+4+3,5=39p)
RCH Vuornan Downpour (4+4+4+4,5+4+4+3+4,5+3+4=39p)
RCH Tar-Anárion (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Go Sahrine (5+5+4+4,5+4+4+3,5+3+2,5+2,5=38p)
RCH KW Haydon (4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3-3½=37p)
RCH A.D. Little April (3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=36,5p)
RCH Lai'e Cwrtais Deryn (3-4-3-4-4-3½-3½-4-3-3=35p)
RCH Nira Sajant (3½-4-4-2½-3½-4-3½-3-3-3=34p)

Best Breeder: Jannica / Adina (A.D.) (8,5+9+8+9+4,5=39p)
A.D. Aranda
A.D. Sweet Silver Candy
A.D. Lil' P-Nut
A.D. Ansa

Friesenstal Lycan, 26.03.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Hook Caput Mortum - Ljusia (4-5-5-4½-4-4-4-4½-3½-3½=42p)
SW2 Olivier v.d. Duren - yersinio (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Thijmen - Vibaja (4-3½-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Baltimore v.d. Hoog - Ninni H. (3½-4-2½-4-4-3½-3½-4-3½-4=36,5p)
RCH Tuiskulan Theodorus - Ghousti X (4-4½-4½-4-4-1-4-4-4-2=36p)
RCH Isla du Roch - VRL-01811 (4-4-5-4½-4-3½-4-4-4-4=41p)
RCH Champ de Cerfs Fleuri - turjake (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Rosenhof Braun - Ljusia (4-4-4½-4-4-3½-4½-4-4-3½=40p)

Huvitutti, 27.03.2016
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Huvitutin Kromi (5+4+4+5+3½+4+4+4+3½+4 = 41p)
SW2 Kyrön Mielensäpahoittaja (4+4+5+5+3+3½+3+3+4+3½ = 38p)
SW3 Fiktion Joukki (4+4+4+3½+3½+4+4+3+3½+4 = 37,5p)
SW4 Kuuralehdon Astrella (4+4+4+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 37p)
SW5 Fiktion Armi (4+3½+4+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 37p)

Muut Champion-palkitut:
CH Jekku-Liina (3½+3½+4+4+3½+4+3½+4+4+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Vihma (4+4+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 38p)
RCH Aarian Kulkuri (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+5+3½ = 38p)
RCH Satulinnan Rokkijätkä (4+3½+3½+4+4+3½+4+4+4+3½ = 38p)
RCH Harmonian Haamupelko (4+3½+3½+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH Naukaisun Ohtonen (3½+4+4+3½+3½+4+3+3½+4+4 = 37p)
RCH Fiktion Veerti (3½+3½+4+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 36,5p)
RCH Kaunon Riemueetu (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+5+5 = 39,5p)
RCH Talviriivaaja (4+4+4+4+3½+3½+3+3½+4+3½ = 37p)
RCH Rapakkorastas (3½+4+4+4+4+3½+4+2½+3+4 = 36,5p)
RCH Tiilikan Lohdunkantaja (4+3½+3½+3+4+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Riikinnevan Hulmutar (3+3½+3½+3½+3½+3+4+4+3½+4 = 35,5p)
RCH Paholaisetkin Tahtoo Halata (4+3½+3½+3½+4+4+3½+3+3½+3½ = 35p)
RCH Taivaanvaeltaja (4+4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3 = 37p)
RCH Fiktion Tuiki (3½+3½+4+5+4+3½+4+3+3½+3 = 37p)
RCH Lumiloitsu (4+3½+3+3+3½+4+4+3½+4+4 = 36,5p)

Best Breeder: 
Kiiskinen & Cery / Seljasaaren Kartano (Seljasaaren) (9-9-9-9-4½=40,5p)
Seljasaaren Vilunki
Seljasaaren Riimi
Seljasaaren Arla
Seljasaaren Ruska

Overall Champion: Heilin Nestor (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Seljasaaren Pohjonen (4½-4-2½-4½-4=19,5p)
Ridden CH Heilin Nestor (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Susikallion Liekin Lento (4-4½-3½-3½-4=19,5p)
Ridden RCH Liljalehdon Strassi (4½-4-2½-4-3½=18,5p)

Március, 12.03.2016
Tuomarit: taffel

Show Winner-luokka:
SW1 Kaunon Riemueetu - Milja (4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3+5+5 = 39,5p)
SW2 Turmeltajan Hassel - Milja (5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5 = 38,5p)
SW3 Viisikon Yöpakkanen - Em. (4+3,5+3,5+4+4+4+4+3+4+4 = 38p)
SW4 Fiktion Armi - Milja (4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+4+3,5 = 37p)
SW5 Fiktion Pilvilinna - Ireth (4+3,5+3,5+3+3+4+3,5+3,5+4+4 = 36p)

Muut Champion-palkitut:
CH Rohkean Sypressi - Ireth (3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+4+3+4+3 = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Viisikon Tuuripeli - Em. (4+4+5+5+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 38,5p)
RCH Harmonian Propelli - annika n (4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+4+3,5 = 37,5p)
RCH Tiilikan Hukkapätkä - Ireth (4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3+4+3 = 36,5p)
RCH Runon Joululahja - Jannica (4+3,5+3+3,5+4+4+3,5+3+3,5+3,5 = 35,5p)
RCH A.D. Estellen Antonio - Jannica (4+3+3,5+3+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 35,5p)
RCH Seljasaaren Varjossa - Ljusia (3,5+4+3,5+3,5+4+4+3+2,5+4+3 = 35p)
RCH Kuuma Ku Hella Kutosella - Susiraja (4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+4+4+4 = 38p)
RCH Seljasaaren Romelei - Ljusia (4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4+3,5 = 37p)
RCH Hymnin Rymy-Reemeli - Jannica (3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4 = 37p)
RCH Seljasaaren Savukalmia - Susiraja (4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3+4+3,5 = 35,5p)
RCH Viisikon Iltasatu - annika n (4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4+3,5+4+3 = 35,5p)
RCH Riikinnevan Villipimu - annika n (4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3+3,5+3 = 35,5p)
RCH Varjotanssi - Susiraja (4+3,5+3+3+4+3,5+4+3+3,5+3 = 34,5p)
RCH Viktoria - annika n (3,5+3,5+3+3+3+3,5+4+3+4+3,5 = 34p)
RCH Viisikon Lounatuuli - Ireth (3,5+3+3,5+3+3,5+3,5+4+3+4+3 = 34p)
RCH Marsipaanipossu - annika n (4+3+3,5+3,5+4+3,5+4+4+3,5+3 = 36p)
RCH Harmonian Minttukrokantti - annika n (3,5+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3 = 36p)
RCH Satulinnan Lumia - Joe (3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3+4+2,5+4+4 = 35p)

Best Breeder:
Ireth / Viisikko (Viisikon)
Viisikon Kuiskaus
Viisikon Yöpakkanen
Viisikon Polanne
Viisikon Tuuripeli

Hervannan Oriasema, 15.03.2016
Tuomarit: taffel, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Huuliharppukostaja - Jenny (4-4½-4-4½-4-4½-4½-3½-3½-3=40p)
SW2 Huvitutin Kepponen – Jenny (4-4½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½=38,5p)
SW3 Huvitutin Runolilja - Jenny (4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4+4 =38p)
SW4 Taivaanvaeltaja - Joe (4+4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3=37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Haavelaakson Kultainen - Milja (4-4-5-4-3½-4-4-3-4½-3½= 39,5p)
RCH Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4= 39,5p)
RCH Seljasaaren Hurraa - Ninni H. (4-4-3½-4-4-4-3½-4-3½-3½= 38p)
RCH Harmonian Haamupelko - annika n (4-4-3½-4-4-4-3½-3½-4-3½= 38p)
RCH Kanervarannan Jamuel - annika n (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3½= 37,5p)
RCH Riiviöiden Julmuri – Jenny (4-4-3½-4-3½-4-4-3-3½-3½= 37p)
RCH Kuuralehdon Astrella - Satu (4+4+4+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Lumiloitsu - Beeko (4+3½+3+3+3½+4+4+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Joikujärven Valla - VRL-11290 (3½+3½+3½+3+4+4+5+3+4+3 = 36,5p)
RCH Hengenvaaran Ginevra - Beeko (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Vaniman Tuutunen - annika n (4+3½+3½+4+4+3½+3½+3+3½+3½ = 36p)
RCH Moon Ventukka - VRL-11290 (4+3½+4+2+3½+3½+4+3½+4+3 = 35p)

Gestüt Westfeld, 23.03.2016
Tuomarit: Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Chéri - Milja 5+4,5+3,5+3,5+4,5+4,5+5+4,5+4+3,5 = 42,5p
SW2 Dionysus Eucarya - VRL-01317 (4½-4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42p)
SW3 Red Rock - VRL-04745 (4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Tidalwave Woods - Dimma 3,5+4+4+4+4,5+4+3,5+3,5+3+4 = 38p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Calizto - VRL-04745 (4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Shadow's Plan B! - Ireth (3½-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Rosenhof Waldo - Milja (4-4½-5-2½-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Watteherz - VRL-10878 (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4½-3½-3½=41,5p)
RCH Louboutin Stint - Narie (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
​​​RCH Gravedigger Vegas - ​satu (4-4½-4½-5-4-4-4-3½-3-3½=40p)
RCH Solana von Lark - VRL-10878 4,5+4,5+4,5+4+4+4,5+4,5+3+3,5+3,5 = 41p
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 4+4+5+3,5+4+4,5+4+3,5+3+3 = 38,5p
RCH Certain Fate - VRL-04745 3,5+4+4,5+4+3+4,5+3,5+4+3+3 = 37p
RCH Lyric - Stall Katina 4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4 = 37,5p
RCH Seren von Lark - VRL-10878 4+4+4+3,5+3+3,5+4,5+4+3+4 = 37,5p
RCH Luci Sue - VRL-04745 3,5+4+4+3,5+4+3,3+4+3,5+3+4 = 37p

Harmonia, 19.03.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-kehä: 
SW1 Tiilikan Jörö - Ninni H. (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p) 
SW2 Huvin Ahto-Murros - Sylvester (4½-4½-4½-4-4-4-4½-4-3½-4=41,5p) 
SW3 Paholaisetkin Tahtoo Halata - annika n (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-4=41,5p) 
SW4 Kanervarannan Kasenja - Ljusia (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p) 
SW5 Katinkontti - Vibaja (4-5-4-4-4½-4-4-3½-4-4=41p) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Harmonian Verikosto - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p) 
RCH Savusumu TK - Seljasaaren Kartano (4-4-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40p) 
RCH Fiktion Sihvo - VRL-11290 (4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39p) 
RCH Viisikon Yöpakkanen - Em. (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p) 
RCH Viehättävän Viskari - Seljasaaren Kartano (4-4½-5-4½-4½-4-4-3½-3-3½=40,5p) 
RCH Kanervarannan Tosi-Lopsteri - Ljusia (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p) 
RCH Harmonian Villiruusu - annika n (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p) 
RCH Kanelisuukko - Seljasaaren Kartano (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p) 
RCH Anffin Enne - annika n (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p) 
RCH Seljasaaren Romanssi - Seljasaaren Kartano (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3-2½=40,5p) 
RCH Luonnonhenkirikos - Jenny (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3=39p) 
RCH Lumiloitsu - Beeko (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p) 
RCH Seljasaaren Arla - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p) 
RCH Tiilikan Kiukunpuuska - Ljusia (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p) 
RCH Harmonian Tähtisade - Em. (4-4½-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½=39p) 

Adina, 10.03.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Different Kind of Feeling (3½+4+4+3½+4+4+5+4+4+3 = 39p)
SW2 Gaiety Peter-Pan (4+4+4+4+3½+4+4+3+5+3 = 38,5p)
SW3 Mewian Sayer (3½+4+3½+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 36,5p)
SW4 Bucklebury Prestige (4+3½+4+3½+4+4+4+3½+3+2½ = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Elboron Dawn (4+3½+4+4+3+3½+3½+3½+4+4 = 37p)
RCH Aelwen Erebor (3+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 36,5p)
RCH A.D. Dusty Quadrile (3½+3½+3½+4+3½+3+4+4+3½+3½ = 36p)
RCH Aeronwen vd. Ceyrwys (4+3½+3+3+4+3½+4+4+3½+2½ = 35p)
RCH Bethesda Wilde Ollie (3½+3½+3+3+3½+4+3½+3+4+4 = 35p)
RCH Claridge Glyndwr (3½+3½+3+3½+3½+3½+4+3+4+3½ = 35p)
RCH Moana's Pandora (4+4+3½+3½+3½+3½+3½+3+3+3 = 34,5p)
RCH A.D. Different Kind of Promise (3½+3½+3½+4+4+3+4+3+3+3 = 34,5p)
RCH Roanhill Marney (4+3½+3+3½+4+3+3½+3+3½+3 = 34p)

Alondra, 23.02.2016
Tuomarit: dookie, Sirpa, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Ramant Chips - VRL-08368 (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42p)
SW2 Elektra - VRL-10878 4,5+4,5+3,5+4+4,5+4,5+4+4,5+4+3,5 = 41,5p
SW3 Duzedrawse - Pierre (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
SW4 Silberngeist von Lark - VRL-10878 3,5+4,5+3,5+4+4+4+5+4,5+3,5+3,5 = 40p
SW5 Watteherz - VRL-10878 (4+4+4+5+3½+4+5+4+3+3 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Echo Empire Prime - Pierre (4+4+3½+3½+4+3½+5+4+3+3½ = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sarata von Lark - yersinio (4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½-4=40p)
RCH Charisma - VRL-01317 (4-4-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Dawnfrost Wyatt - VRL-08368 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3-3½=40p)
RCH Ruususen Pontus Pilatus - Jannica (4-5-4½-4-4-4-3½-3½-3-3½=39p)
RCH Lindengasse Fetona - VRL-10878 4,5+4,5+4+4+4,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 40p
RCH Cranleigh Hyacinthe - VRL-08368 4+4,5+3,5+4,5+3,5+4+4+4+3+3,5 = 38,5p
RCH Lenore von Lark - VRL-08368 3,5+4+4,5+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3 = 37p
RCH Solana von Lark - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+3½+4+3+3½+4 = 37p)
RCH Wister Maleficent - Jenny (4+3½+3+3½+4+4+5+3+3½+3½ = 37p)
RCH Geheimniswächter - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+3½+4+3+3+3½ = 36p)
RCH Rosenhof Braun - Ljusia (4+3½+4+3½+3½+4+5+4+3½+3½ = 38,5p)
RHC Cranleigh Sanctum - VRL-08368 (4+4+4+3½+3½+4+4+4+3½+3½ = 38p)
RCH Maleficent's Mastermind - Jenny (4+4+4+3½+4+3½+4+3½+3½+3½ = 37,5p)

Overall Champion: Gizette - yersinio (4½-4-2½-4½-4=19,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Gizette - yersinio (4½-4-2½-4½-4=19,5p)
Ridden RCH Sarpedon von Lark - VRL-10878 (4-4-3½-3½-4=19p)

Ionic,21.02.2016
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Solana von Lark - VRL-10878 (4,5+4,5+4,5+4+3,5+5+4,5+3+3,5+3,5 = 40,5p)
SW2 Absolem - VRL-02116 & VRL-03933 (4,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+4,5+4+4 = 40,5p)
SW3 Adeltrudis - Dimma (4+4,5+4+3,5+4+4+4,5+5+3+4 = 40,5p)
SW4 Adonis DF - dookie (4+4,5+4+3,5+3,5+4+4+4,5+3,5+3,5 = 39p)
SW5 Eastmaniac - Pierre (4+4+4,5+4+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Coeur Honnête du Chêne - VRL-10878 (4,5+4,5+4+4+3+4+5+3+3+3 = 38p)
CH Captain Winters - VRL-02116 & VRL-03933 (4+4+3,5+4+4+3+4+4+3,5+3 = 37p)
CH Donatello 85 - Ninni H. (3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4+3,5+4 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vermintide - VRL-02116 & VRL-03933 (3+4+4,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3+3 = 35p)
RCH Echo Empire Prime - Pierre (4,5+4,5+4+4+4+3,5+5+4,5+3+3 = 40p)
RCH Eurydike II - Pierre (3,5+4+3,5+3,5+4+4+4+4+3+3,5 = 37p)
RCH Nephalem - VRL-02116 & VRL-03933 (4+4+3+3+3+3,5+4+4+3+3,5 = 35p)
RCH Birgitte v.d. Gleimhof - dookie (3,5+4+4+3,5+3+3+4+3,5+4+3,5 = 36p)
RCH Tarsus - VRL-02116 & VRL-03933 (3,5+4+3,5+3,5+4+4,5+4+3+3+4 = 37p)
RCH Starbucks - VRL-02116 & VRL-03933 (3+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH Herakles von Lark - VRL-10878 (4+4,5+3,5+3,5+4+5+5+4,5+3,5+3 = 40,5p)
RCH Devinette du Chêne - VRL-10878 (3,5+4+4,5+4+3+4+4+4,5+3,5+3 = 38p)
RCH J’Adore de Creme - VRL-02877 (3,5+4+3,5+4+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p)
RCH Silberngeist von Lark - VRL-10878 (3,5+4,5+3,5+4+4+4+5+4,5+3,5+3,5 = 40p)

VSN, 29.02.2016
Tuomarit: Nintsu, dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Carcass Remington (5+5+5+5+4,5+4+3,5+4+3,5+4=43,5)
SW2 Wrong Move Ni (5+5+5+5+4+4+4+3+3,5+3,5=42)
SW3 Garndolbenmaen Perry Libby (4½-4½-5-4-4-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
SW4 Mayson's Haleigh (4-4½-5-4½-4-4-3½-4-3½-3=40p)
SW5 Celandine Fair (4+4+3½+3+4+4+5+4+4+3 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Zombified Fair (4+4+4+4+3+4+3½+4+3+3½ = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Molly of Candles (4,5+5+5+4+3+3+3+4+3,5+3,5=38,5)
RCH Go Sahrine (5+5+4+4,5+4+4+3,5+3+2,5+2,5=38)
RCH Presta Chantel (4,5+5+4+5+4+3+3+3+3+3=37,5)
RCH Hemmo-Herkules (4,5+5+5+4+4+4,5+4+3,5+4+4=42,5)
RCH Koston Riidankylväjä (4+4+4+4+3,5+4+3,5+3+4+3=41)
RCH Turmeltajan Kauhukerma (4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5=37,5)
RCH Nira Snowpony (4-4-5-4½-4-4-3½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Anfarwol Celia (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3-3½=37,5p)
RCH Nira Breuddwydiol (4-4½-3½-4-4-3½-3½-3-3-3½=36,5p)
RCH Hafgan Poovey (4-5-4-4½-4-4-3½-4-4-3½=40,5p)
RCH Anfarwol Caffa (4-4½-5-4½-4-4-3½-3½-3-3=39p)
RCH Dam-Di-Daa (4-4½-4½-4-4-4-3-3½-3-3½=38p)
RCH Turmeltajan Hurmelius (3½+4+4+4+3+3½+3+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Tulitasmia (4+3½+3½+3+3½+4+4+3½+4+3 = 36p)
RCH Turmeltajan Ruisrokki (3½+4+4+4+3+3+3½+3+3½+3½ = 35p)
RCH Veljesviha (4+4+3½+3½+3+4+4+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Untamo Unipossu (3½+4+4+4+3+3½+4+3+3+3 = 35p)
RCH A.D. Dusty Quadrile (3½+3½+3½+4+3½+3+4+3½+3+3½ = 35p)

Cresendo, 08.03.2016 
Tuomarit: dookie, Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Björktrast Inc (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41,5p)
SW2 Arvidsson Gert (4½-4½-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Bella Ciao (3½-4½-4½-4-3½-4-4-3-4-3½=38,5p)
SW4 Shamandalie SWE (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Rumour's Assy 4-4½-4-4-4½-3½-4-3½-2½-2½=36,5p)
RCH Cresendo's Clarette (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3-3=36,5p)
RCH Milla Monaden (3½-3½-4-3½-4-3½-4-3-3½-4=36,5p)
RCH Tindra Dis (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3=36,5p)
RCH Iltamäen Marikki (3½-3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH Dahlgårds Malene (3-4-4-4-3-3½-4-3½-3½-4=36,5p)
RCH Claridge Hemming (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Tomás (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Rakitis Albert (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Karkurannan Rurik (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Tiilikan Leijonakuningas (4-5-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Karus Lysander (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)

Overall Champion: Cresendo's Aladdin (3+3+2,5+3+2,5=14)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Cresendo's Aladdin (3+3+2,5+3+2,5=14)
Ridden RCH Sandi's Vinnemon (3+3+2,5+3+2,5=14)

Satulinna, 09.03.2016
Tuomarit: taffel, Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Ramant Chips (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42p)
SW2 Oldfinion Millie (4-4-5-4-4-4-3½-4-4-4=40,5p)
SW3 Dorado (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3-3½=40p) 
SW4 Koninklijke Liefde (4+4+4+3½+3½+5+5+3+3+4=39p)
SW5 Emmerich (4+4+3½+3½+4+5+4+3½+3½+4=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Walkenounz (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4=37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cleodora von Lark (4-4-4-3½-4½-4-4½-4-3½-4=40p)
RCH Oldfinion v. Avane (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Prunella von Lark (4-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½-4=40p)
RCH Oldfinion Dancia (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Charisma (4-4-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Harshita (4-4-4-4-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Boterbloem Katinka (4-4½-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH O.A. Irascible (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Saffron von Lark (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Oldfinion Whartonounz (4+4+3½+4+4+4+5+3+3½+3½=38,5p)
RCH Deluxe BAP (4+3½+3½+3½+4+4+5+4+3½+3½=38,5p)
RCH Ruususen Pontus Pilatus (4+4+4+4+3½+4+3½+4+3+4=38p)
RCH Oldfinion Darius (3½+4+3½+3½+3½+4+4+4+3½+4=37,5p)
RCH Bullets and Booze (3½+3½+4+4+3½+4+5+3½+3+3=37p)
RCH Konstantinos von Lark (3+3½+3½+4+3½+4+5+4+3+3=36,5p)
RCH O.A. Devil's Hope (4+3½+3½+3½+3½+4+5+3½+3+3=36,5p)
RCH Dawnfrost Wyatt (4+3½+3½+3½+3½+4+5+3+3+3=36p)
RCH Full of Hope (3½+3½+3+3½+3½+4+4+3+3½+3½=35p)

Satulinna, 06.03.2016
Tuomarit: taffel, Spookiness, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaunon Tyttörukka (5-5-4½-4-4-4-3½-4-3½-4=41,5p)
SW2 Huvitutin Kromi (5+4+4+5+3½+4+4+4+3½+4=41p)
SW3 Lakean Lumihelmi (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-4-4=40,5p) 
SW4 Hattuvaaran Möhköfantti (5+4+5+4+3½+3½+4+3½+4+3½=40p)
SW5 Moon Helmiäinen (4-4½-4½-4½-4-4-4-3-4-2½=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Spesiaali-Lopsteri (4+4+5+4+3½+4+3½+3+4+3½ = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vilijaana (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Huvitutin Elmo (5+4+3½+4+4+3½+5+4+3½+4=40,5p)
RCH Mennentullenpalatessa (4½-5-4½-3-4-4-3½-4-3½-4=40p)
RCH Koistilan Lisette (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Ventoksen Helke (4-4-4-3½-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Viehättävän Hymy (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Kärmeniemen Silkkii (4-4½-3½-3½-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Räiskyvän Huiskaus (4-4-4½-4-4-4-4-4-3-3=38,5p)
RCH Mörkövaaran Meripihka (3½-4-4-3½-4-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Jasminella (4-3½-4-3½-3½-4-4-3½-4-4=38p)
RCH Kyrön Mielensäpahoittaja (4+4+5+5+3+3½+3+3+4+3½=38p)
RCH Satulinnan Rokkijätkä (4+3½+3½+4+4+3½+4+4+4+3½=38p)
RCH Huuliharppukostaja (3½+4+4+5+4+4+3½+3+3½+3½=38p)
RCH Seljasaaren Romelei (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+4+3½=38p)
RCH Jalosydän (4+4+3+3½+4+4+5+3½+3½+3½=38p)
RCH Vihtori (4+4+5+4+3½+3½+4+2½+3½+3½=37,5p)
RCH Huvitutin Vilperi (4+5+4+4+3½+3½+3½+3+3+4=37,5p)
RCH Tiilikan Hukkapätkä (4+3½+4+4+3½+3½+4+3+4+3=36,5p)

Adina, 07.03.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Mayson's Haleigh (4-5-5-5-4-4-3½-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Stendahls Helios (4½-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
SW3 Smerups Egyptian Wind (4-4½-4½-3-4½-3½-4-3½-4-4=39,5p)
SW4 Autumn's Blanche (4-4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. All Arosa (4-4½-5-4½-3½-4-4½-3½-3½-3=40p)
RCH Teerivaaran John Lennon (4-4½-3-4-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Elfengård Hazel (3½-4½-5-4½-4-4-3½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH A.D. Discount (4-4½-4½-3-3½-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Moons Puritania (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Nira Inkheart (4-4½-5-4½-4-3½-4-3½-2½-2½=38p)
RCH Jonatan Lejonhjärta (4-4½-4½-4-4-4-3½-3-3-3½=38p)
RCH Albertslunds Duncan (3½-4½-3½-4-3½-3½-4-3½-3½-4½=38p)
RCH Lavinia (3½-4-4½-4-4-3½-3½-3-4-4=38p)
RCH Fearless Viktor (4-4½-4½-4-4-4-3½-3-3-3½=38p)
RCH Wyat Whoopie (4-4½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Casina Jade (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-3=37,5p)

Best Breeder: indy / Walnut Grove Shetlands (Mangon)
Mangon Millennium Star
Mangon Icy Pacific
Mangon Citron Sucre
Mangon Baltic Blizzard

Mörkövaara, 22.03.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaipaatko Kesätuulta - Anniina N. (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=42p)
SW2 Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=41,5p)
SW3 Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=41p)
SW4 Seljasaaren Arla - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Memorio - Anniina N. (4-4½-4-4-4-4-4½-4-4-4=41p)
RCH Vaniman Kuusnelonen - Anniina N. (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Kanervarannan Tosi-Lopsteri - Ljusia (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Tiilikan Jalka&Kramppi - Joe (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Taivaanvaeltaja - Joe (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
RCH Valveuni - tvisha (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)
RCH Seljasaaren Härmä - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Huvin Tornado - tvisha (4-4½-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Koistilan Lisette - VRL-11290 (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3=39,5p)
RCH Siirin Veini - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Kahvi-Tus - tvisha (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Fiktion Saila - Joe (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)

Harmonia, 12.03.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka: 
SW1 Tiilikan Jörö - Ninni H. (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p) 
SW2 Vaniman Tuutunen - annika n (4½-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Seljasaaren Hurraa - Ninni H. (4-5-4-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p) 
SW4 Turmeltajan Tassutossutin - annika n (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-4=40,5p) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Fiktion Armi - Milja (4-5-4½-4½-4-3½-3½-3½-4-3½=40p) 
RCH Seljasaaren Savukalmia - Susiraja (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-4-4=40p) 
RCH Kaunon Kaamoslikka - rukkanen (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39,5p) 
RCH Fiktion Kepponen - Milja (4-5-4-4-4-4-3½-3½-4-4=40p) 
RCH Rinnvallin Laaros - VRL-11290 (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p) 
RCH Kanervarannan Tosi-Lopsteri - Ljusia (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p) 
RCH Harmonian Verikosto - annika n (4½-5-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41,5p) 
RCH Fiktion Joukki - Milja (4½-5-4½-3½-4-4½-4-4-3½-4=41,5p) 
RCH Hupilan Vihtori - Ninni H. (4-5-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p) 
RCH Varjotanssi - Susiraja (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p) 
RCH Moon Sorelli - Joe (4-4-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39p) 
RCH Viisikon Lounatuuli - Ireth (4-4-4½-3½-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)


Viehättävä, 02.03.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Viehättävän Toive - Ram. (5-5-5-4½-4-4-4-4-3-3½=42p)
SW2 Huuliharppukostaja - Jenny (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW3 Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=41p)
SW4 Vilijaana - Jenny (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
SW5 Moon Suvanto - Penelopeia (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)
 
Muut Champion -palkitut:
Seljasaaren Savukalmia - Susiraja (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-4-4=40p)
 
Reserve Champion -palkitut:
RCH Varjotanssi - Susiraja (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Moon Helmiäinen - Ram. (4-4-4-3½-4-4-4½-4-4-3½=39,5p)
RCH Huvin Havina - Ram. (4-5-4½-4-3½-3½-4-3-4-3½=39p)
RCH Lakean Lumihelmi - Jenny (4-4-4-4½-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Fiktion Unelma - Ram. (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Ventoksen Helke - Jenny (4-4-4-3½-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Maahanlaskija - Susiraja (4½-5-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=41p)
RCH Lumiloitsu - Beeko (4-4-4-4-3½-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Viehättävän Hurmatar - Jenny (4-4-3½-3½-3½-4½-4-4-4-4=39p)
RCH Seljasaasen Vipelo - Ram. (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
RCH Kanervarannan Tosi-Lopsteri - Ljusia (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Viehättävän Hopeasumu - Ram.(4-4½-4-4-4-4½-4-3½-4-3½=40p)
RCH Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=41,5p)
RCH Jalosydän - Ram. (4-5-3½-3½-4-4-4½-4½-4-4=41p)
RCH Mörkövaaran Runopoika - Jenny (4-4½-5-4½-3½-4-3½-4-4-4=41p)
RCH Sirkkeen Hurma - Ram. (4-5-4½-5-4-4-4-3½-3-3½=40,5p)
RCH Viehättävän Jalokivi - Ram. (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=40p)
RCH Fantomiuni - Ljusia (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
 
Overall Champion: BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p)
Ridden RCH Liljalehdon Strassi - Ireth (4-4½-2½-4-3½=18,5p)

Kuolemanpaikka, 21.02.2016
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Harmony GER (5-5-4-4½-4½-4-4-3½-3½-4=42p)
SW2 Wondrous Arman (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH AH Härskarinna (3½-3½-4-3½-4-4-4-4-3-3½=37p)
RCH Classico HRW (4-4-4½-3-3½-4-4-4½-3½-4=39p)
RCH Hannibal -(4-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½-4=38p)
RCH Helavalkee (4-3-3½-3½-4-4-4-3½-3½-4=37p)
RCH Teakettle Ghost (4-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½-4=38p)
RCH Viisikon Nuttu Nurin (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=38,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Nightmare Horror (4+3+2½+2½+3½ = 15,5p)
Ridden RCH Nimileikk (3½+3+2½+3+2½ = 14,5p)


Marvellous Herrings, 23.02.2016
Tuomarit: Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Maxim Lymie (4,5+5+4,5+4,5+5+5+5+4,5+3,5+4 = 45,5p)
SW2 Herring Clementinus Drekavac (4,5+5+4,5+5+5+4,5+4,5+4,5+35+4 = 45p)
SW3 Herring Nespokoinyja (4,5+5+4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+4+4+4 = 43p)
SW4 Dionysus Eucarya (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3½-4=42,5p)
SW5 Kanervarannan Sahrami (4-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=41,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Solana von Lark - VRL-10878 (4-4½-5-4½-3½-4-4-3-4-3½=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Herring Kesirlik (4,5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+4 = 43,5p)
RCH Hook Caput Mortum (4½-4½-5-4-4-4-4-4½-3½-4=42p)
RCH Deluxe BAP(4½-4-5-4-4-4½-4-4-4-3½=41,5p)
RCH Herring Sigrún Clementine (4+5+4+4,5+4,5+5+4+4+3,5+3 = 41,5p)
RCH Silbers Scipio (4-4½-4-4-4-5-4-4-4-4=41,5p)
RCH Garlawac (4+5+5+5+5+5+3,5+3+3+3 = 41p)
RCH Jalosydän (4-5-3½-3½-4-4-4½-4½-4-4=41p)
RCH Huvitutin Voitto (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
RCH Lev Bogdan (3,5+4+5+5+4,5+4,5+4,5+3,5+3+3 = 40.5p)
RCH Sacha Lymie (4+5+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5 = 40p)
RCH Ajal VEC (4,5+4,5+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 40p)
RCH Viehättävän Ukkospilvi (4½-4½-4-4-3½-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH White Cardinal (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Sascha (4-4½-4-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Charisma (4-4-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=39,5p)


Huvitutti, 06.03.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Harhakuva HUI (4½-5-5-4-4-4-4-4-4-3½=42,5p)
SW2 Jalosydän (4-5-3½-3½-4-4-4½-4½-4-4=41p)
SW3 Moon Selena (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW4 Harmonian Rinsessa (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p) & Vilijaana (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Seljasaaren Vipelo (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hupilan Vihtori (4-4½-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Sirkkeen Hurma (4-4½-4½-5-4-4-4-3½-3-3½=40p)
RCH Moon Pyörre (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Mörkövaaran Härmäpeikko (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)
RCH Huuliharppukostaja (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Viehättävän Hopeasumu (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Tiilikan Jörö (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-4-4=42,5p)
RCH Hattuvaaran Möhköfantti (3½-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Huvitutin Vilho (4-3½-4-4-3½-4½-4½-4-3½-4=39,5p)
RCH Fiktion Tähtisade (4-4-4½-3½-4-4-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Unelma (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Kaunon Katariina (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
RCH Lakean Lumihelmi (4-4-4-4½-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Kaunon Kaamoslikka (4-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Onnenkengän Apila (4-4½-4-4-4½-4½-3½-3½-3½-3=39p)
RCH Koistilan Lisette (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Viehättävän Pajulintu (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4-4=39p)
RCH Suklaarohmu (4-3½-4½-4-3½-3½-4½-4-3½-4=39p)

Best Breeder:
Ram. / Viehättävä (Viehättävän) (9-9-9-9-4½=40,5p)
Viehättävän Tulisuudelma
Viehättävän Savusumu
Viehättävän Hopeasumu
Viehättävän Rommirusina


Thirteen, 19.02.2016
Tuomarit: dookie, Spookiness

Show winner-luokka:
SW1 Rosenhof Braun - Ljusia (5-4-4-4-4-4-4-4-4½-4= 41,5p)
SW2 Cranleigh Sanctum - VRL-08368 (4½-4½-4-4-4-4-4-4½-4-4= 41,5p)
SW3 Chaucer - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-4=39p)
SW4 Eastmaniac - Pierre (4-4-4-4-3-4-4-3½-4-4= 38,5p)
SW5 Eurydike II - Pierre (4-4-3½-4-4½-4-4-3½-3-3½=38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Sterling Archer - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½=38p)
CH Starbucks - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4½-4-4-4-4-3-4-3= 38p)
CH Vermintide - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4½-4-4-3½-3-3½-3-3=36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Echo Empire Prime - Pierre (4-4-4½-4-4-3½-3½-3½-3-3½=37,5p)
RCH All About Eve - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-3½-3½-4-3½-4-4-3-3=36,5p)
RCH Nephalem - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-3½-4-3-3½-4-3½-3½-3½-3½=35,5p)
RCH Absolem - VRL-02116 & VRL-03933 (4-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=37p)
RCH Tarsus - VRL-02116 & VRL-03933 (3-4-4-4-4-4-3½-3½-3-4= 37p)
RCH Captain Winters - VRL-02116 & VRL-03933 (3½-4-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½=37,5p)


Oldfinion Dressage, 07.02.2016
Tuomarit: Nintsu, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Pheobe von Lark - Joe (5+5+4,5+4,5+4+5+4,5+4+3,5+3=43)
SW2 Seren von Lark - VRL-10878 (4+5+5+4+4+4+4+4+3,5+3,5=41)
SW3 A.D. Feeniks - Jannica (4+4+3½+4+3½+4+5+4+3½+4 = 39,5p)
SW4 Valeriana Ion - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702
(4+4+3½+4+4½+4+3½+3+3½+3 = 38p)
SW5 Rebelle - yersinio (4+4+4+5+4+3½+3½+3+3+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cleodora von Lark - VRL-10878 (4+5+5+5+4+4,5+4,5+4+2,5+3=41,5)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4+5+4,5+4+4+3,5+4+4+3,5+4=40,5)
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 (4+4,5+5+3,5+4+4+4+3,5+3+4=39,5)
RCH Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4+5+5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5=41)
RCH Oldfinion v. Celian - Loitsulähde (4+5+5+4+4+4,5+3,5+3,5+4+3,5=41)
RCH Ramant Chips - VRL-08368 (4,5+5+5+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5=40)
RCH Dawnfrost Ciara - yersinio (4+4+4+4+4+3+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Dorothy - yersinio (3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+4 = 36,5p)
RCH Crayon Honesty - Ionic / S VRL-00329 & Virginia VRL-02702
(3½+4+3½+4+3½+4+3½+3+3+3½ = 35,5p)
RCH Adeline - Stall Katina (4+4+3½+4+3½+3½+4+3½+3+3½ = 36,5p)
RCH Oldfinion Dancia - yersinio (4+3½+3+3½+3+3½+4+3½+3+4 = 35p)
RCH Absent Beigh Dessa - Joe (4+4+3½+3+2+4+4+3½+3+3 = 34p)
RCH Charisma - VRL-01317 (4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½ = 37p)
RCH Saffron von Lark - Ljusia (3½+4+3½+4+3½+3+4+3+3½+3½ = 35,5p)
RCH Calanthe von Lark - VRL-10878 (3½+4+3+3½+4+3½+4+3+3½+3½ = 35,5p)

Overall Champion: Gizette - yersinio (5+4+2,5+5+4=20,5)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Gizette - yersinio (5+4+2,5+5+4=20,5)
Ridden RCH Oldfinion Amalie - Stall Katina (5+4+2,5+4,5+2,5=18,5)


Huvitutti, 06.02.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Viisikon Yöpakkanen (4+4+4+5+4+3½+4+3½+5+5 = 42p)
SW2 Helmen Jemina (5+4+4+5+4+3+4+3+3½+3½ = 39p)
SW3 Seljasaaren Stella (4+5+5+5+3+3½+3½+3+4+3 = 39p)
SW4 Viisikon Tuuripeli (4+4+5+5+3½+3½+3+3½+3½+3½ = 38,5p)
SW5 Fiktion Hurmurivaltias (4+4+3½+4+3½+4+3½+3+4+3½ = 37p)

Muut Champion-palkitut:
CH Tiilikan Lohdunkantaja (4+3½+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3 = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pikku Loisto (4+4+5+5+3½+3½+3+3½+3½+3½ = 38,5p)
RCH Fiktion Vihma (4+4+4+4+3+3½+4+3½+4+4 = 38p)
RCH Huvitutin Vilperi (4+5+4+4+3½+3½+3½+3+3+4 = 37,5p)
RCH Fiktion Veerti (3½+3½+4+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 36,5p)
RCH Harmonian Ruuti (3½+3½+3½+3½+4+4+5+3½+3+3 = 36,5p)
RCH Mörkövaaran Pyryttäjä (4+3½+3½+4+3+3½+4+3½+3½+3½ = 36p)
RCH Mörkövaaran Runopoika (4+4+4+4+4+5+4+3½+4+3½ = 40p)
RCH Riiviöiden Askar (4+3½+3½+3½+3½+3+4+4+4+3½ = 36,5p)
RCH Viehättävän Rommirusina (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3+3 = 36p)
RCH Huvitutin Runolilja (4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4+4 = 38p)
RCH Viehättävän Tulisuudelma (5+4+3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3 = 37,5p)
RCH Fiktion Armi (4+3½+4+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 37p)
RCH Fiktion Tuiki (3½+3½+4+5+4+3½+4+3+3½+3 = 37p)
RCH Viehättävän Huvina (4+3½+3½+3½+3½+3+4+3+4+3 = 35p)
RCH Viisikon Iltasatu (4+3+3+3+3+3½+4+3½+4+3½ = 34,5p)
RCH Huvitutin Haaveilija (3½+4+4+4+3½+3½+3+2½+4+4 = 36p)
RCH Nupun Dimma (4+3½+4+3½+3+3+4+3+3½+3 = 34,5p)
RCH Suklaarohmu (3½+3½+3+3+3+4+4+4+3½+3 = 34,5p)


Viehättävä, 22.02.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Viehättävän Tulisuudelma - Ram. (4½-5-4½-4-4½-3½-4-4-4-3½=41,5p)
SW2 Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=41p)
SW3 Jalosydän - Ram. (4-5-3½-3½-4-4-4½-4½-4-4=41p)
SW4 Moon Selena - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW5 Seljasaaren Taisto - VRL-11290 (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
 
Muut Champion -palkitut:
Koistilan Lisette - VRL-11290 (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3½=40p)
 
Reserve Champion -palkitut:
RCH Harmonian Rinsessa - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Fiktion Unelma - Ram. (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Ventoksen Helke - Jenny (4-4-4-3½-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Lakean Lumihelmi - Jenny (4-4-4-4½-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Rajattoman Susineiti - annika n (4-4½-3½-3½-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Moon Helmiäinen - Ram. (4-4-4-3½-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Hymnin Keinutaan - Penelopeia (4-3½-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Fiktion Loviatar - Hapero (3½-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Viehättävän Huvina - Ram. (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½=38p)
RCH Moon Suvanto - Penelopeia (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Seljasaaren Vipelo - Ram. (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
RCH Rokkipoikanen - Joe (4-4-4-4-4-4½-4-4½-3½-3½=40p)
RCH Viehättävän Hopeasumu - Ram. (4-4½-4-4-4-4½-4-3½-4-3½=40p)
RCH Tulisalama HUI - Ram. (4-5-4-4-4½-3½-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Seljasaaren Varjossa - Ljusia (3½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Sirkkeen Hurma - Ram. (4-4½-4½-5-4-4-4-3½-3-3½=40p)
RCH Kanervarannan Tosi-Lopsteri - Ljusia (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Tiilikan Pullaralli - annika n (3½-4-4½-3½-4-4-3½-4-3½-4=38,5p)
 
Overall Champion: Spesiaali-Lopsteri - Ljusia (4½-4-2½-4-4=19p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Spesiaali-Lopsteri - Ljusia (4½-4-2½-4-4=19p)
Ridden RCH BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p)


Seljasaaren Kartano, 07.02.2016
Tuomarit: taffel, dookie

Show Winner-luokka
SW1 Runon Hunajavarpunen - Seljasaaren Kartano (5+5+5+5+3½+3½+3+4+3½+3½ = 41p)
SW2 Helmen Jemina - Ram. (5+4+4+5+4+3+4+3+3½+3½ = 39p)
SW3 Viehättävän Pajulintu - Ram. (4+3½+4+4+3½+4+4+3½+3½+4 = 38p)
SW4 Viehättävän Tulisuudelma - Ram. (5+4+3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3 = 37,5p)
SW5 Fiktion Rymyeetu - Milja (4+4+4+5+3½+3½+4+2½+4+3 = 37,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Harmonian Maahinen - annika n (3½+3½+3½+3½+4+4+5+3½+3+3 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Tiilikan Prkele Tahtia Lyö - annika n (4+4+4+3½+3+3½+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Seljasaaren Härmä - Seljasaaren Kartano (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3+3 = 36p)
RCH Viehättävän Rommirusina - Ram. (4+4+4+4+3½+3½+4+3+3+3 = 36p)
RCH Harmonian Ruuti - Ram. (3½+3½+3½+3½+4+4+5+3½+3+3 = 36,5p)
RCH Kanervarannan Jamuel - annika n (4+4+3½+3½+3½+3+4+3½+3+3½ = 35,5p)
RCH Roivas - Seljasaaren Kartano (4+3+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½ = 37p)
RCH Kultausko - VRL-04571 (4+4+3½+3½+3+3½+4+3½+3½+2½ = 35p)
RCH Holman Tulisusi - VRL-04571 (3½+4+4+4+3½+3½+4+3½+2½+2½ = 35p)
RCH Viehättävän Tulilja - Hapero (4+4+3½+3½+3½+3½+3+2½+4+4 = 35,5p)
RCH Nupun Dimma - Ram. (4+3½+4+3½+3+3+4+3+3½+3 = 34,5p)
RCH Seljasaaren Stella - annika n (4+5+5+5+3+3½+3½+3+4+3 = 39p)
RCH Seljasaaren Arla - Seljasaaren Kartano (5+4+4+4+3½+4+4+3+4+3 = 38,5p)
RCH Siirin Veini - Seljasaaren Kartano (3½+4+4+4+2½+3½+3½+3+3½+4 = 35,5p)
RCH Seljasaaren Pilvensiru - Seljasaaren Kartano (3½+3+3½+3½+3+3½+4+4+4+4 = 36p)
RCH Marsipaanipossu - annika n (4+3+4+3½+3+3½+4+3½+4+3 = 35,5p)
RCH Suklaarohmu - annika n (3½+3½+3+3+3+4+4+4+3½+3 = 34,5p)

Overall Champion: Hallavilla - Seljasaaren Kartano (4-4-3½-4-3½=19p)
Ratsastusluokat
Ridden CH Hallavilla - Seljasaaren Kartano (4-4-3½-4-3½=19p)
Ridden CH Mustan Yön Legenda - VRL-04571 (4-4-2½-4½-4=19p)
Ridden RCH Harmori - Seljasaaren Kartano (4½-4-2½-3½-4=18,5p)
Ridden RCH BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p)

Best Breeder
Kiiskinen & Cery / Seljasaaren Kartano (Seljasaaren) (9-9-9-9-4½=40,5p)
Seljasaaren Vilunki
Seljasaaren Riimi
Seljasaaren Arla
Seljasaaren Ruska

Moana part breds, 10.02.2016
Tuomarit: Sirpa, taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Touchdown MPB (4+4,5+4,5+5+3+4,5+3,5+4+3,5+3,5 = 40p)
SW2 Konstantin MPB (3,5+4+3+4,5+5+4+4,5+4,5+3+3,5 = 39,5p)
SW3 Jacqueline (4-4½-4½-4½-4-4-3½-3-3½-3½=39p)
SW4 Rubini ANW (3½+3+3+3+4+4+4+3½+3½+3½ = 35p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Lumivuon Saeros (4+4+4+4+3+3+4+4+4+3 = 37p)
RCH Devil in Blue Shorts MPB (3,5+4,5+3,5+5+4+3+4+3,5+3,5+3,5 = 38p)
RCH Première (4+4+4+3+3,5+3,5+5+4+3+3,5 = 37,5p)
RCH Delyth LAC (3½-4½-3½-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Orange Wood's Syyslligwf (4-4-3½-4-4½-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Dazzling Heartqueen MPB (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-2½=38p)

Best Breeder: Moana part breds (MPB) (8½-9-7-8½-3=36p)
Dazzling Heartqueen MPB
What to Hell MPB
Anna Karenina MPB
Touchdown MPB

Hervannan Oriasema, 27.02.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Rymyeetu - Milja (5-5-5-4-4½-3½-4-3½-3½-4=42p)
SW2 Mörkövaaran Runopoika - Jenny (4-4½-5-4½-3½-4-3½-4-4-4=41p)
SW3 Anffin Hallanhurma - Milja (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p & Moon Selena - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW5 Mörkövaaran Härmäpeikko - Ninni H. (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Fiktion Vanella - Milja (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3½=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kaunon Riemueetu - Milja (4½-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41p)
RCH Mielenpahoitin - Spookiness (4-4½-4-4-4-4-4-4½-4-4=41p)
RCH Fiktion Armi - Milja (4-5-5-4½-4-3½-3½-3½-4-3½=40,5p)
RCH Harmonian Rinsessa - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Lakean Lumihelmi - Jenny (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-4-4=40,5p)
RCH Fiktion Tuiki - Milja (4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Koistilan Lisette - VRL-11290 (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Hupilan Vihtori - Ninni H. (4-4½-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Kanervarannan Tosi-Lopsteri - Ljusia (4-4½-4-4-4-4-4-3½-4-4=40p)
RCH Hönttökusti - Oona (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Harmonian Nokihiisi - Ninni H. (4-4-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40p)
RCH Fantomiuni - Ljusia (4-4½-4-4-4-4½-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Fiktion Melodia - Milja (4-4-4-3½-4-4-4½-4-3½-4=39,5p)
RCH Suklaarohmu - annika n (4-3½-4½-4-3½-3½-4½-4-3½-4=39p)
RCH Pimeyden Morsian - Spookiness (4-3½-4-4-4-4-4½-4-4-3½=39,5p)
RCH Huvitutin Vilho - Jenny (4-3½-4-4-3½-4½-4½-4-3½-4=39,5p)
RCH Viehättävän Hurmatar - Jenny (4-4-3½-3½-3½-4½-4-4-4-4=39p)
RCH Seljasaaren Romelei - Ljusia (3½-4½-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)

Overall Champion: Susikallion Liekin Lento - Milja (4-4½-3½-3½-4=19,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Susikallion Liekin Lento - Milja (4-4½-3½-3½-4=19,5p)
Ridden RCH Spesiaali-Lopsteri - Ljusia (4½-4-2½-4-4=19p)


Shadow, 03.02.2016
Tuomarit: taffel, dookie.

Show winner-luokka:
SW1 What The Buck! (5-5-4½-4-4½-4-4-4-4-4=43p)
SW2 Limelight Joe (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4=42p)
SW3 Dessa Linnia (4-4½-4½-4-4-4-4½-4-4-4=41,5p)
SW4 Chupa Chups (4-5-4-4-4½-4-4-4-3½-4=41p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Marvellous Concrete Jungle (4½-5-4½-4-4½-4-4-4½-3½-4=42,5p)
RCH Silverlode Hircine (4½-4½-4-4-5-4-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Chocolatte Wolf (4-5-4-4-4-4-3½-4-4½-4½=41,5p)
RCH KWB Venetian (4½-4½-4½-4-4-4½-4½-4-3½-4=42p)
RCH White Dominic (4½-5-5-3-4-4-4-4-4-4=41,5p)
RCH Buck The System! (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Chéri (4-4½-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Lollipop (4-4½-4-4-4½-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Picaresque Wolf (4-4-4-3½-4-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH KWB Polaris (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH Zaella LAC (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Kendel (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3½=38p)

Best Breeder: Hamzi / Shadow (Shadow's) 7½+9+7½+9 = 33+3 = 36p
Shadow's Custom Made
Shadow's Expertus Dico
Shadow's Everistus
Shadow's Viva Vividi

Overall Champion: (5+3½+2½+4+5 = 20p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Shapeshifter (5+3½+2½+4+5 = 20p)
Ridden RCH Domino Effect (4+3½+3½+3+3 = 17p)


Shadow, 25.01.2016
Tuomarit: taffel, dookie.

Show winner-luokka:
SW1 Chivas (4+5+4+5+3½+4+5+4+3+3 = 40,5p)
SW2 Deluxe BAP (4+3½+3½+3½+4+4+5+4+3½+3½ = 38,5p) & O.A. Irascible (3½+3½+3+3+4+3½+5+4+4+5 = 38,5p)
SW3 Revuelto Magnificent (3+3½+3½+4+3½+4+3½+2½+4+4 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dandone (3½+4+3+3½+4+4+4+3+3½+3½ = 36p)
RCH Benjamin Mark (3½+4+3½+4+3½+3½+3½+3+3+4 = 35,5p)
RCH Broken Heart (4+4+3+3½+4+3½+3½+3+3+3½ = 35p)
RCH Hi Halo Prime -(4+4+3½+4+4+4+3½+3½+3½+4 = 38p)
RCH Butterfly Effect (4+3½+3½+3½+4+4+5+3½+3+3½ = 37,5p)
RCH Revuelto Love Child (4+3½+3+3½+4+3½+3½+4+3½+4 = 36,5p)
RCH Tiffany (5+4+3½+3½+4+4+4+3+3+3 = 37p)
RCH Bellatrix RGE (3½+4+3½+4+4+4+4+3½+3½+3 = 37p)
RCH Nienna vd Shadow (4+4+3½+3½+4+4+4+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Valiant Clarity (4+4+4+5+3+3½+4+3+2½+2 = 35p)
 
Best Breeder: Sonja / Royal Gear (RGE) (7½-8½-8-9-4=37p)
Arya RGE
Excellence RGE
Casanova RGE
Hamlet RGE

Overall Champion: Tiktaalik Vizier (4-4½-2½-4-2½=17,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Tiktaalik Vizier (4-4½-2½-4-2½=17,5p)
Ridden RCH Enough English (3½-4½-2½-3½-2½=16,5p)


Ionic, 01.02.2016
Tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1  N.Y. Vanity - Jannica (4+4,5+3,5+4+5+5+4+4+4+4 = 42p)
SW2 Elvis Ain't Dead - Break (4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+4,5+4,5+5+3,5+3 = 41p)
SW3 Elbond Lymie - Petri (4+5+4,5+3,5+3,5+4+5+4,5+3,5+3 = 40,5p)
SW4 Dark Sabotage - Petri (4,5+4+4,5+3+4+4+4+4,5+3+3 = 38,5p)
SW5 Arkadi - Ireth (4+3+3,5+4+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5 = 38,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Akimon Pelez - Ireth (4,5+4+4,5+3,5+3+3,5+3,5+4,5+3+4 = 38p)
CH Ditlev - Petri (4+4+4+4+4,5+4,5+3,5+3,5+3+3 = 38p)
CH Ima Pure Maniac - Calla (4+4+4+3,5+4+3,5+4+4+3+3,5 = 37,5p)
CH Oldsfell's Foxberry Fields - Break 84,5+4+4+4+4+3+4+3+3,5+3 = 37p)
CH Semyon - Petri (4+4+4+4+3+4+4+3,5+3,5+3 = 37p)
CH Lepmets Marena - HM (3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Short Snydor - Petri (3,5+4,5+4+4+4,5+4+4+4+3+3 = 38,5pv
RCH Yasamine - HM (4+4,5+4,5+4+4+3+4+4+3,5+3 = 38,5p)
RCH Baella Lymie - Petri (3,5+4,5+4+3,5+3+3,5+4+3+3+3 = 35p)
RCH Beachy Bill Knox - Disa (4+4+4+3,5+4+5+3,5+3+3,5+3 = 37,5p)
RCH Choco Loco Knox - Break (4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4,5+3+3+3 = 35,5p)
RCH Grayscale BB - Hapero (4+4+3,5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3+3 = 36,5p)
RCH Dozing - yersinio (4,5+4,5+3,5+5+4,5+4,5+4+4+3+3 = 40,5p)
RCH Red Hot Mahogany - yersinio (4,5+4,5+5+4+3,5+4,5+4+4+3+3 = 40p)
RCH Shortcut To Happiness - Petri (4,5+4,5+3,5+3+3,5+4+5+5+3+3 = 39p)
RCH Bruno BHE - Disa (4+4,5+4+4+4,5+3,5+4+4+2,5+3 = 38p)
RCH HWA Acid Wolfpack - Break (4+4,5+3+4+4+3,5+4+4+3+3 = 37p)
RCH HWA Phoenix Affair - HM (3,5+5+4,5+3+3++4,5+3,5+3+3 = 37p)
RCH Hot N Gold BRN - Disa (3,5+4,5+3,5+3,5+5+4,5+3+3,5+3+3 = 37p)
RCH CHR Dark Horizon - Break (4+4+4+3,5+4+3+4+4+3+3 = 36,5p)
RCH True Blue Non - HM (4+4+3+4+3,5+4+4+3+3,5+3 = 36p)
RCH Neznyi BRA - HM (4+4+4,5+4+3+3+3,5+3,5+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH Priâtnyj Dzentl'men - Ireth (4+4+3,5+4+3+4+3+3,5+3+4 = 36p)


Kuolemanpaikka, 01.02.2016
Tuomarit:  dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Tranquille K (4-4½-3½-4-4½-4½-4-4-4-3½=40,5p) 
SW2 Viimeinen Unelma (4+4+3½+4+5+4+5+3½+4+3 = 40p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Big Hat Logan (4+3½+3+3½+3½+3½+4+3½+3½+4 = 36p)
RCH Hannibal (4-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½-4=38p) 
RCH Hiskias Hallavaharja (4-4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½=38,5p)
RCH Rhonwen x (4+3½+3+3½+4+4+5+4+3½+4 = 38,5p)
RCH Shalia ox (4+4+4+3½+4+4+4+3+3½+4 = 38p)
RCH Wondrous Arman (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=39p) 


Viehättävä, 07.02.2016
Tuomarit: dookie

SW1 Viehättävän Tulisuudelma (4½-5-4½-4-4½-3½-4-4-4-3½=41,5p)
SW2 Viisikon Yöpakkanen (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW3 Viisikon Härdelli (4-5-4½-4-4-4-4-4½-3½-3½=41p)
SW4 Tiilikan Prkele Tahtia Lyö (4½-5-5-3-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
SW5 Aavan Tuliunikko  (4-4-4½-4-4-4½-4-3½-4-4=40,5p) 
 
Muut Champion -palkitut:
CH Moon Ventukka (4-4-4½-3-4-4-4-3½-4-4=39p)
 
Reserve Champion -palkitut:
RCH Kaunon Tyttörukka (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Seljasaaren Stella (4-4½-5-4½-4-3½-3½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Huvin Havina (3½-5-4½-3½-3½-3½-4-3-4-3½=38p)
RCH Viehättävän Hymy (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Viehättävän Huvina (4-4½-3½-4-3½-3½-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Viisikon Juhannustoive (3½-4½-4½-4-4-3½-4-3½-4-3=38,5p)
RCH Hymnin Keinutaan (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
RCH Moon Helmiäinen (4-4-3½-3½-4-4-4½-4-4-3½=39p)
RCH Koistilan Lisette (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Viehättävän Lumileimu (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Mörkövaaran Peethooven (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Fiktion Sihvo (4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Riiviöiden Askar (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Seljasaaren Taisto (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
RCH Harmonia Maahinen (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Moon Suvanto (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Viehättävän Huurre (4-4-4-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Hattuvaaran Möhköfantti (3½-4½-4½-4-4-3½-4-4-4-4=40p)
 
Overall Champion: Mäkisuon Amaria (4-4-2½-4-3½=18p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Mäkisuon Amaria (4-4-2½-4-3½=18p)
Ridden RCH Harmonia (4-3½-2½-4-4=18p)


Harmonia, 07.02.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka: 
SW1 Seljasaaren Arla - Seljasaaren Kartano (4-5-4½-4½-4-4-4-4-3½-3=40,5p) 
SW2 Kuusenkerkkä - Ninni H. (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p) 
SW3 Viehättävän Viskari - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4½-4-4-3½-4-3½-4=40,5p) & Harmonian Rinsessa - annika n (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Riiviöiden Askar - VRL-11290 (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p) 
RCH Seljasaaren Hurraa - Ninni H. (4-4½-4-4-4-4-4½-4-4-3½=40,5p) 
RCH Galaksi - VRL-04571 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-4=40p) 
RCH Mörkövaaran Härmäpeikko - Ninni H. (4-4½-4-4-4-4-3½-4-4-4=40p) 
RCH Holman Kosmos - VRL-04571 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p) 
RCH Seljasaaren Taisto - VRL-11290 (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p) 
RCH Viisikon Juhannustoive - Ireth (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-4-3=39p) 
RCH Moon Ventukka - VRL-11290 (4-4-4½-3-4-4-4-3½-4-4=39p) 
RCH Suklaarohmu - annika n (4-3½-4½-4-3½-3½-4½-4-3½-4=39p) 
RCH Seljasaaren Stella - annika n (4-4½-5-4½-4-3½-3½-3½-3½-3½=39,5p) 
RCH Koistilan Lisette - VRL-11290 (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3=39,5p) 
RCH Kaunon Katariina - Ninni H. (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p) 


Priton Budyonnys, 11.01.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Vulcanus v.d. Duren (5+4+4+4+4½+5+4+3½+5+3 = 42p)
SW2 Inishowen LAC (4+3½+3+3½+4+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
SW3 Bolgar GA (3½+4+4+3½+3+4+3½+3+3+3½ = 35p)
SW4 Vizitka Ion (3½+3½+4+4+3½+4+3½+2+3+3 = 34p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tuiskulan Bardáin (4+4+4+4+3½+4+3½+3+3½+3½ = 37p)
RCH Gwilherm (4+4+3½+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 37p)
RCH Tjaare v.d. Duren (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+3 = 36,5p)
RCH Pas Encore! (4+4+3½+3½+4+4+3½+3+3+3½ = 36p)


Bahie Arabians, 09.01.2016
Tuomarit: Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 The Darius - Dimma (4-4½-3½-4-4-4-4-4½-3½-4=40p)
SW2 Bareerah al Shadiya - Break (4+4,5+4,5+4+5+4+3,5+3,5+3,5+3 = 39,5p)
SW3 White Cardinal - Ljusia (4-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
SW4 Tawfik al Najya - Calla (4,5+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3+3 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Steampunk Deil Vegas - Granstad (4-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½-4=40p)
RCH Cranleigh Disaster - Ljusia (4-4-3½-4-4-4½-4½-4-3½-4=40p)
RCH Marvellous Rashawn - Ljusia (3½-4-4-3½-4-4½-3½-4-4-4=39,5p)
RCH Medusa - Ljusia (4-4-4½-4½-3½-3½-4-3½-4-3½=39p)
RCH Tidalwave Woods - Dimma (4-4-3½-4-4½-4-4-3½-4-3½=39p)
RCH Karida Yamha al Qismat - Cery (4+4,5+4+4,5+4,5+3,5+3,5+4+3+3 = 38,5p)
RCH Centaura - Calla (3½-4-4½-4-4½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Godzilla ox - Jannica (4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3 = 37p)
RCH BT My Doret ox - Ireth (3,5+3,5+5+4,5+3+3,5+4+3,5+3+3,5 = 37p)
RCH NA Oliwier - Calla (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3 = 36,5p)
RCH Anwar Damis ox - Ireth (3,5+3,5+4+5+3,5+3,5+3+3,5+3+3 = 35,5p)


Harmonia, 06.02.2016 
tuomarit: dookie

Show Winner-luokka: 
SW1 Viehättävän Tulisuudelma - Ram. (4½-5-4½-4-4½-3½-4-4-4-3½=41,5p) 
SW2 Tiilikan Prkele Tahtia Lyö - annika n (4½-5-5-3-4-4-4-4-3½-3½=40,5p) 
SW3 Seljasaaren Hurraa - Ninni H. (4-4½-4-4-4-4-4½-4-4-3½=40,5p) 
SW4 Ventoksen Helke - Jenny (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Seljasaaren Stella - annika n (4-4½-5-4½-4-3½-3½-3½-3½-3½=39,5p) 
RCH Kaunon Katariina - Ninni H. (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p) 
RCH Fiktion Unelma - Ram. (4-4-4½-3½-4-3½-4-4-4-3½=39p) 
RCH Holman Kosmos - VRL-04571 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p) 
RCH Moon Pyörre - Jenny (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-4=40p) 
RCH Harmonian Maahinen - annika n (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Holman Hurmaus - VRL-04571 (4½-5-4-4-4½-4-4-4-3½-3=40,5p) 
RCH Viehättävän Lumileimu - Ram. (4-4-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40p) 
RCH Aarian Kulkuri - VRL-11290 (4-4½-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p) 
RCH Moon Helmiäinen - Ram. (4-4-4-3½-4-3½-4½-4-4-3½=39p) 
RCH Koistilan Lisette - VRL-11290 (4-4-4-4-4½-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Holman Kaisla - VRL-04571 (4-3½-3½-4-3½-4½-4-4-4-4=39p) 

Viehättävä, 26.01.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Viehättävän Tulisuudelma (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-4-3½=42p)
SW2 Fiktion Joukki (4½-5-4½-3½-4-4½-4-4-3½-4=41,5p)
SW3 Riiviöiden Askar (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p) ja Seljasaaren Taisto (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
SW4 Fiktion Katriikka (4-4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)

Muut Champion -palkitut:
Ch Fiktion Loviatar (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Aavan Tuliunikko (4-4-4½-4-4-4½-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Fiktion Armi (4-5-4½-4½-4-3½-3½-3½-4-3½=40p)
RCH Moon Ventukka (4-4-4½-3-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Viehättävän Huvina (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Koistilan Lisette (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3=39,5p)
RCH Fiktion Josefiina (4-4½-3½-4-3½-3½-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Moon Helmiäinen (4-4-3½-3½-4-4-4½-4-4-3½=39p)
RCH Hornatar Sisu (4-4½-4-4-3½-3½-3½-4½-3½-3½=38,5p)
RCH Holman Venus (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Universumi (4-4½-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½=40,5p)
RCH Galaksi (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-4=40p)
RCH Fiktion Veerti (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Pikku Loisto (4-4½-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½=40,5p)
RCH Holman Sirius (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Holman Kosmos (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Seljasaaren Vipelo (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-4=40,5p)
RCH Sirkkeen Hurma (4-4½-4½-5-4-4-4-3½-3-3½=40p)
RCH Tiilikan Hukkahöttö (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)

Overall Champion: Susikallion Liekin Lento (4-4½-3½-3½-4=19,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Susikallion Liekin Lento (4-4½-3½-3½-4=19,5p)
Ridden RCH Spesiaali-Lopsteri (4½-4-2½-4-4=19p)


Alondra, 15.01.2016
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Valeriana Ion - VRL-00329 (4-5-5-4½-4½-3½-4-3½-4-4=42p)
SW2 Psychotic Coconut Solo - annika n (5+4+4+4+5+4+4+4+3½+4 = 41,5p)
SW3 Sokerikuun Cerviel - Ireth (5+4+3½+4+5+5+5+3½+3+3 = 41p)
SW4 Oldfinion Stark Conrad - VRL-11040 (4+4+4+4+5+5+3½+4+3½+3½ = 40,5p)
SW5 Geheimniswächter - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-3½-4½-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Lindengasse Fetona - VRL-10878 (4-4-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4-4½-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-4½-4-3½-3½-4=40p)
RCH Charisma - VRL-01317 (4-4-4-4-4½-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Emmerich - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+5+4+3½+3½+4 = 39p)
RCH Ruususen Pontus Pilatus - Jannica (4+4+4+4+3½+4+3½+4+3+4 = 38p)
RCH Northiem LM - Dimma (4+4+3½+4+3½+4+5+3½+3+3½ = 38p)
RCH RGE Lucinda - Disa (4-4-4½-3½-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Elektra - VRL-10878 (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-4=38p)
RCH Adeltrudis - Dimma (3½+4+3½+4+3½+3½+3½+3+3+3½ = 35p)
RCH Cataleya du Roch - VRL-05706 (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Liljedahls Melodia - VRL-05706 (4-4½-4-3-4-4-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Einfall Sahra - satu (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Watteherz - VRL-10878 (4+4+4+5+3½+4+5+4+3+3 = 39,5p)
RCH Santonio von Lark - VRL-10878 (3½+4+4+4+3½+4+4+3½+3+3½ = 37p)
RCH Maleficent's Mastermind - Jenny (4+4+4+4+3½+4+4+3+3+3 = 36,5p)

Overall Champion: Waldecho - VRL-10878 (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Waldecho - VRL-10878 (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden RCH Sarpedon von Lark - VRL-10878 (3½-4-3½-3½-4=18,5p)


Moana part breds, 06.01.2016
Tuomarit: dookie, Nintsu, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Criallt Einion (5+5+5+4,5+4,5+4+3+5+3+3,5=42,5)
SW2 Bethesda Wilde Ollie (4½+5+5+4½+4½+4+4+4+3½+3=42p)
SW3 Hugan Goch Fach Ion (4+5+5+4½+4+4½+4+4+3½+3½=42p)
SW4 A.D. Ocean Daniella (5+5+4,5+4,5+4,5+4,5+4+5+2+2,5=41,5)
SW5 Freuddwyd Difrodi Ion (4+4½+4½+4+4½+4+4+4+4+3½=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Arian Diemwnt Ion (4+4½+5+4½+4+4+3½+3½+3½+3=39,5p)
CH Poniniemen Redreams (3½+4+3½+4+4+4+3½+3½+3+3½ = 36,5p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Bowens Oliver (4+4½+4+4+4+4+3½+4+3+3=38p)
RCH KW Ysbryd y Gaeaf (4+4½+4½+3½+4+4+3½+3+3½+3=37,5p)
RCH Llwydd Tarquin (3½+4+4½+4+4+4+3½+3½+3+3=37p)
RCH A.D. Aranda (4½+4½+5+4+4½+4+4+4½+3½+3=41,5p)
RCH A.D. Sweet Silver Candy (4+4½+4½+4+4½+4+4+4+3½+3½=40,5p)
RCH Moana's Mississippi (4+4½+4½+4+4½+4+4+4+2½+3½=39,5p)
RCH Lai'e Elboron (4+4+4½+4+4+4+3½+4+3½+4=39,5p)
RCH A.D. Dusty Quadrile (4+4+3½+4+4+4+4½+4+3½+4=39,5p)
RCH A.D. Different Kind of Twilight (4+4½+4½+4+4½+4+3½+4+3+3=39p)
RCH A.D. Different Kind of Feeling (4+4+4½+4+4+4+4+3½+3½+3=38,5p)
RCH Caer Fyrsil (4+3½+4+4+4+3½+4+3½+4+3½=38p)
RCH Moana's Pandora (4+5+3½+4+4½+4+3½+3+3+2½=37p)
RCH Anfarwol Dyn Derwn (5+5+5+5+4,5+4,5+3+4,5+2+3,5=42)
RCH Cwmnantcol Garanhon (4+5+5+3,5+4+4,5+3+5+3+4=41)
RCH Mwsogl Ion (4+5+5+4+4+4+2,5+3,5+2,5+3,5=38)
RCH Eilwen Mair (4+5+5+4,5+4+4,5+4,5+3,5+3+3=41)
RCH Llygedyn Bonedigges (4+4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+4+4=40,5)
RCH Tylwyth Teg Coedwig Ion (5+5+5+4+4+4,5+3+4+2+3,5=40)
RCH Mithrim Dawn (4+3½+3½+3+3+4+3+3½+3+4 = 34,5p)

Class winner-palkittu:
CW Delyth LAC (3+4+4+3½+3½+3½+3½+3+3+3 = 34p)


Huvitutti, 31.01.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Huvitutin Elmo (5+4+3½+4+4+3½+5+4+3½+4 = 40,5p)
SW2 Universumi (5+5+5+5+3+3½+3+3½+3½+3½ = 40p)
SW3 Huvitutin Kromi (4+4+5+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 38p)
SW4 Riikinnevan Hulmutar (3½+3+3+3½+3½+3½+4+3½+4+5 = 36,5p)
SW5 Purnin Arpaonni 4+3½+3½+3½+4+4+4+3+4+2½ = 36p)

Muut Champion-palkitut:
Virella (3½+4+3½+4+3+3+4+3½+3+4 = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pikku Loisto (5+5+5+5+3+3½+3+3½+3½+3½ = 40p)
RCH Aarian Kulkuri (4+4+4+3½+3½+3+3½+4+4+3½ = 37p)
RCH Hupilan Vihtori (4+4+4+3+3½+3½+4+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Holman Kosmos (4+3½+3+4+3+4+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Holman Haaksi (4+3½+4+3½+3+4+4+3½+3½+2 = 35p)
RCH Riiviöiden Askar (4+3½+3+3½+3+3½+4+4+3½+3 = 35p)
RCH Seljasaaren Hurraa (4+4+4+4+4+4+3½+3+4+3 = 37,5p)
RCH Fiktion Sihvo (3½+4+4+4+3½+3+5+3+3+3½ = 36,5p)
RCH Moon Pyörre (4+4+3+3½+3½+3½+4+3+4+3½ = 36p)
RCH Helmiina (4+4+3½+4+3½+3+4+2½+4+3½ = 36p)
RCH Fiktion Tähtisade (4+3½+3½+3+3+4+4+3½+4+3 = 35,5p)
RCH Mielikuoli (4+4+3+3½+3½+3+4+3+3½+3½ = 35p)
RCH Likan Limetti (3½+3½+4+4+3½+4+4+3+3+3 = 35,5p)
RCH Pompeji Villi-Monsteriina (3½+3½+3+3+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 34,5p)
RCH Holman Venus (4+3½+3+3½+3½+3+4+3+3½+3 = 34p)
RCH Huvitutin Vilhelmiina (3½+3½+3½+3½+3½+4+4+3½+4+3 = 36p)
RCH Moon Ventukka (4+3½+3½+2½+3+3½+4+3+4+3 = 34p)
RCH Viehättävän Utuinen (3½+3+3½+3½+3½+3½+4+3+3½+3 = 34p)


Seljasaaren Kartano, 12.01.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka
SW1 Nemoriina - Seljasaaren Kartano (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-4-4=42p)
SW2 Holman Haaksi- VRL-04571 (4½-5-4½-4½-4-4-4-4½-3½-3½=42p)
SW3 Fiktion Vanella - Milja (4½-4-5-4-4½-4½-4-4-3½-3½=41,5p)
SW4 Seljasaaren Ruska - Seljasaaren Kartano (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p)
SW5 Holman Kosmos - VRL-04571 (4-5-4-4½-3½-4-4-4-3½-3½=40p)

Muut Champion-palkitut
CH Seljasaaren Romelei - Ljusia (4-4½-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Ulapan Armonaika - Axel (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Seljasaaren Kulo - Seljasaaren Kartano (4-5-3½-4-4-4½-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Harmonian Rokkiponi - annika n (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Tiilikan Prkele Tahtia Lyö - annika n (4½-5-5-3½-4-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Siirin Kajaus - Seljasaaren Kartano (4-5-4-4½-4-3½-4-4-4-4=41p)
RCH Holman Sirius - VRL-04571 (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Roivas - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Jeskamandeera - Milja (4-4-4-4-3½-4-4-4½-3½-3½=39p)
RCH Holman Täysikuu- VRL-04571 (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Seljasaaren Vilunki - Seljasaaren Kartano (4½-5-5-4½-3½-3½-4-4-3½-3½=41p)
RCH Huvitutin Aaria - Axel (4-4½-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Hirmukiero - Axel (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Turmeltajan Tassutossutin - annika n (4-4½-4½-4½-4-3½-4-4-4-4=41p)
RCH Voi Viineri - Susiraja (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-4-4=40,5p)
RCH Seljasaaren Sumusointu - Seljasaaren Kartano (4-4½-5-4½-3½-3½-3½-4-4-3½=40p)
RCH Hevarinnaaraaja - Lissu T. & mori-mori (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
RCH Vaniman Hissunkissun - Seljasaaren Kartano (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Kukan Susanna - VRL-04571 (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)

Overall Champion: Spesiaali-Lopsteri - Ljusia (4½-4-2½-4-4=19p)
Ratsastusluokka
Ridden CH Spesiaali-Lopsteri - Ljusia (4½-4-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Hallavilla - Seljasaaren Kartano (4-4-3½-4-3½=19p)

Best Breeder
Ram. / Viehättävä (Viehättävän) (9-8½-9-8½-4½=39,5p)
Viehättävän Savusumu
Viehättävän Ruletti
Viehättävän Hopeasumu
Viehättävän Jami


Nidavellir, 31.01.2016
Tuomarit: dookie, taffel

Show Winner
SW1 Pencalow Magician (5+5+5+4+5+4+5+4+3+2½ = 42,5p)
SW2 Lavinia (4½-4½-4½-4-4½-4-4-3½-4-3½=41p)
SW3 Scarlet of Wildwood (4-4½-4½-4½-4-3½-4-4½-3½-3½=40,5p)
SW4 Wawls Lentigo (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
SW4 King Farling - Spookiness (4-4½-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH A.D. Different Kind of Feeling (3½+4+4+3½+4+4+5+4+4+3 = 39p)
CH Magnum Stardust JL (4+5+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3 = 38p)
CH Eilwen Mair (3½+4+3½+3½+4+3½+4+4+4+3½ = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Radical Redberry (4½-4½-4-4-3½-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH Smerups Egyptian Wind (4-4½-4½-3½-4-3½-3½-3½-4-4=39p)
RCH Wyat Coco Crusoe (4-4½-3½-4-4-4½-4-4-3-3=38,5p)
RCH Wrong Move Ni (4-4-3½-4-3½-3½-4½-4-4-3½=38,5p)
RCH Presta Chantel (4-4-4-4-3-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Nira Marshmallow (4-3½-4-4-4½-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Särkyvän Rahaton Poikamies (4-4½-3½-4-4-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH Remedy (4-4-3-4-3½-4½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Melvin v.d. Zanneshof (3½-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=38p)
RCH Croisoksen Mynthon (4-4½-3½-3½-4-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Cecam Nougat London (4-3½-3½-4-4-4-4-3½-3½-4=38p)
RCH Tuiskulan Amaethon (4+5+5+4+3½+4+3+3½+3+3 = 38p)
RCH Criallt Arthvawr (4+5+4+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 38p)
RCH Tycho v.d. Zanneshof (4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3-3=37,5p)
RCH Penparc Golden Rock (4+4+3+3½+4+4+4+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH KW Balchder Cadence (4+4+3½+4+5+3½+3½+3+3½+3 = 37p)
RCH Mirain Sían LAC (4+3½+3½+3½+4+4+4+3½+4+3 = 37p)
RCH Maldwyn Llian (4+3½+3½+3½+4+4+4+3½+4+3 = 37p)
RCH Llygedyn Gwanwen (3½+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Eljin LAC (3½+4+3½+3+3½+3½+4+4+3½+3½ = 36p)
RCH Cairnryan Cefn Cribwr (4+4+3½+3½+4+3½+3½+3+3½+3½ = 36p)
RCH Marchwiel Lady Carys (4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3+3 = 35,5p)
RCH Rhediad Carnedyr (4+4+3+2+3½+3½+4+3½+3½+4 = 35p)
RCH Penrhyl Blanche (4+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+3+3 = 35p)

Satulinna, 27.01.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Holman Hurmaus (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-4-3½=42p)
SW2 Seljasaaren Stella (4-4½-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=41p) & Runon Pajunkissa (4-4½-5-4½-4-3½-4-4-4-3½=41p)
SW4 Hupilan Vihtori (4-4½-4½-4-4-4½-3½-4-4-3½=40,5p)
SW5 Tiilikan Hukkahöttö (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Mielikuoli - (4-4½-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Satulinnan Rokkijätkä (4½-4½-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=41,5p)
RCH Tiilikan Prkele Tahtia Lyö (4½-4½-4½-3½-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Harmonian Rokkiponi (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Holman Haaksi (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Kettulan Mä Oon Timantti (4-4½-3½-4-4-4-4-3½-4-3½=39,5p)
RCH Hesperi Hesekiel (4-4½-4½-2½-3½-4-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Holman Sirius (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Holman Kosmos (4-4½-4-4½-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Satulinnan Renttu (4-3½-3½-4-4-4½-4-4-4-4=39,5p)
RCH Koistilan Lisette (4-4-4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3=39,5p)
RCH Kaunon Katariina (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Holman Venus (4-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-4=39p)
RCH Kahveennaaraaja (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=39p)
RCH Fiktion Saila (4-4-4-4-4-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Helmiina (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Mustamieli (4-3½-4-3½-3½-3½-4-4½-4-3½=38p)
RCH Naukaisun Möö (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½=38p)
RCH Viehättävän Ruulio (3½-3½-3½-3½-4-4½-4-4-3½-3½=37,5p)


Moondance, 27.12.2015
Tuomarit: dookie, taffel

Show Winner-luokka
SW1 Moons San Sebastian (4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Mayson's Haleigh (4-5-5-5-4-3½-3½-4½-3½-3=41p)
SW3 Moon Etelätuuli (4+3½+4+3½+5+4+4+3½+3½+5 = 40p)
SW4 Surmansuu (4+4+4+3½+5+4+4+3+3+5 = 39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Smerups Egyptian Wind (4-4½-5-3½-4½-3½-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Midnight Cruiser Ni (4-4½-3½-4-3½-3½-4½-4-4-3½=39p)
RCH Moons Misplaced Love (3½-4½-5-4-3-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Golda Rosfeber (4-5-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Sharon Key (4-4½-5-4-4-3½-3½-4-3-3½=39p)
RCH Wyat Karamel Kitten (4-4½-4½-4½-4-3½-4-3½-3½-2½=38,5p)
RCH Kulkurin Iltatähti (4+4+5+4+3+4+4+3+3½+3 = 37,5p)
RCH Mörkövaaran Vainaja (4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Sinikummun Taapero (4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Terttuli ILO (4+4+5+4+3½+4+4+2½+3½+3½ = 38p)
RCH Huvitutin Aaria (4+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3 = 37p)
RCH Fiktion Verniikka (4+3½+3½+4+4+4+4+3½+3½+3 = 37p)


Harmonia, 23.01.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Fiktion Rymyeetu (5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=42p) 
SW2 Moon Etelätuuli (4-4½-5-5-4-4-4-4-3½-4=42p) 
SW3 Viehättävän Savusumu (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=41,5p) 
SW4 Tulisalama HUI (4-5-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=40,5p) 
SW5 Nemoriina (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Jekku-Liina (4-4-4½-4-3½-4½-4-4-3½-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut 
RCH Harhakuva HUI (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=42p) 
RCH Moon Vauhkomieli (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p) 
RCH Kaunon Riemueetu (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41,5p) 
RCH Hupilan Vihtori (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4=41,5p)
RCH Helmen Jemina (4-5-5-4½-4-4-4-3½-3½-3½=41p) 
RCH Tiilikan Prkele Tahtia Lyö (4½-4½-4½-3½-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p) 
RCH Sirkkeen Hurma (4-4½-5-5-4-4-4-3½-3-3½=40,5p) 
RCH Moon Leiskuva (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p) 
RCH Huvin Ukkonen (4-4½-3½-4-4½-4-4-3½-4-4=40p) 
RCH Savusumu TK (4-4-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40p) 
RCH Seljasaaren Sumusointu (4-4½-5-4½-3½-3½-3½-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Moon Elmiina (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p) 
RCH Seljasaaren Ruska (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4-4=39,5p) 
RCH Maanan Taika (4-4-4-4-4-4-3½-4-4-4=39,5p) 
RCH Selkouni (4-4-4-4-3½-4½-4-4-3½-4=39,5p) 
RCH Suklaarohmu (4-3½-4½-3½-3½-4-4½-4½-3½-4=39,5p) 
RCH Helmiina HUI (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38,5p) 
RCH Kanervarannan Lopsterilla (4-4½-4-3½-4-3½-4-4-3½-3=38p)


Trullinummi, 15.12.2015
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 O.R. Roihun Madonna (4½-5-5-5-4-4-4-4-4-3½=43p)
SW2 Vulcanus v.d. Duren (4½-5-5-4½-4½-4-4-4-3½-3=42p)
SW3 Aidan Vanora (4-5-5-5-4½-4-4-3½-3-3½=41,5p)
SW4 Casper Duán (5+5+4+4+3+3½+4+4+3½+4 = 40p)
SW5 Pärren Varro (4+3½+4+3½+3+3+4+4+3½+3½ = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Claridge Hemming (4+5+4+4+3½+4+4+3½+4+4 = 40p)
RCH Poniniemen Redreamns (4+4+3½+4+4+4+3½+3+3+3½ = 36,5p)
RCH Istria Oswald (4+4+4+3½+3+4+3½+3½+3+3½ = 36p)
RCH Caparice LAC (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Istria Salt Water Taffy (4-4-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Tuiskulan Beatrice (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3-3½=38p)
RCH Fiktion Vilkku (4½-5-4½-4-4½-4-3½-4-3½-4=41,5p)
RCH Wolfgang II (4½-5-4½-4-4-3½-4-4½-3½-3½=41p)
RCH Olivier v.d. Duren (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-4=41p)
RCH Redwall Snapdragons (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-4-4=42,5p)
RCH Cultis v.d. Duren (4-4½-5-3½-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Dorien v.d Duren (4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=39p)
RCH Kuiskeen Vire (4+3½+3½+3+3+3½+4+3½+3½+3½ = 35p)

Overall Champion: Korttihuijari M (4+4+2½+3½+4 = 18p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Korttihuijari M (4+4+2½+3½+4 = 18p)
Ridden RCH Holman Yönmusta (4+3½+2½+2½+4 = 16,5p)

Viehättävä, 17.01.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka
SW1 Viehättävän Savusumu (4½-5-5-4-4½-4-4½-4-3½-3½=42,5p)
SW2 Moon Etelätuuli (4-4½-5-5-4-4-4-4-4-4=42,5p)
SW3 CH Holman Hurmaus (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-4-3½=42p)
SW4 Mielenpahoitin (4½-4½-3½-4-4½-4-4-4½-4-4=41,5p)
SW5 Huvitutin Aaria (4½-5-5-4-4-4-3½-3½-4-3½=41p)
 
Muut Champion -palkitut:
CH Aavan Tuliunikko - Ram. (4-4-4½-4-4-4½-4-4-4-4=41p)
 
Reserve Champion -palkitut:
RCH Ranttalitytön Enkeliblues (4-4-5-4½-3-3½-4-3½-3½-4=39p)
RCH Kärmeniemen Silkkii (4-4½-3½-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Huvin Havina (3½-5-4½-3½-3½-3½-4-3-4-3½=38p)
RCH Helmen Jemina (4-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Holman Venus (4-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-4-4=39,5p)
RCH Moon Vesjsiipi (4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Runon Pajunkissa (4-5-5-4½-4-3½-4-3½-4-3½=41p)
RCH Riiviöiden Ranttalityttö (4-4-4½-4½-4-3½-4-3½-4½-4½=41p)
RCH Viehättävän Wiima (4-4½-5-4½-3½-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Holman Haaksi (4½-4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Moon Leiskuva (4-4½-4½-4-4½-4-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Ulapan Armonaika (4-4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Tuhto (3½-5-5-5-4½-4-3½-3½-3½-3½=41p)
RCH Holman Sirius (4-4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Moon Neviisi (4-5-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Huvin Ukkonen (4½-4½-3½-4-4½-4-4-4-4-4=41p)
RCH Holman Kosmos (4-5-4-4½-3½-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Fantomiuni (4-4½-4-4-4-4½-3½-4-3½-3½=39,5p)
 
Overall Champion: Spesiaali-Lopsteri (4½-4-2½-4-4=19p)
 
Ratsastusluokka:
Ridden CH Spesiaali-Lopsteri (4½-4-2½-4-4=19p)
Ridden RCH Vaapukan Vanama (4-4-2½-4½-4=19p)


Hymni, 25.01.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Moon Vauhkomieli (4½-5-5-4-4½-4½-4-4½-3½-3½=43p)
SW2 Hymnin Keinutaan (4-4-4½-4-3½-4-4-4½-4-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Holman Hurmaus (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-4-3½=42p)
RCH Holman Haaksi (4½-4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Hupilan Vihtori (4-5-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Kaunon Katariina (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Pimeyden Morsian (3½-3½-4-4-4-4½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Moon Ventukka (4-4-4½-3-4-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)


Huvitutti, 17.01.2016
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Runon Hunajavarpunen (5+5+5+5+3½+3½+3+4+3½+3½ = 41p)
SW2 Huvitutin Elmo (5+4+3½+4+4+3½+5+4+3½+4 = 40,5p)
SW3 Huvitutin Kromi (4+4+5+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 38p)
SW4 Vaniman Hissunkissun (4+3½+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3½ = 37p)
SW5 Seljasaaren Vilunki (4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3+3½ = 36,5p)

Muut Champion-palkitut:
Seljasaaren Sumusointu (4+3½+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Seljasaaren Kulo (4+5+3½+4+3½+4+5+4+4+4 = 41p)
RCH Pikku Loisto (5+5+5+5+3+3½+3+3½+3½+3½ = 40p)
RCH AH Kronos (4+5+3½+3½+3½+4+3½+4+3½+3½ = 38p)
RCH Universumi (5+5+5+5+3+3½+3+3½+3½+3½ = 40p)
RCH AH Villihopea (4+5+4+4+3½+4+4+3+4+3½ = 39p)
RCH Aarian Kulkuri (4+4+4+3½+3½+3+3½+4+4+3½ = 37p)
RCH Kulkurin Iltatähti (4+4+5+4+3+4+4+3+3½+3 = 37,5p)
RCH Roivas (4+3+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½ = 37p)
RCH Seljasaaren Taisto (4+3½+4+3½+3+3½+4+3½+3½+3½ = 36p)
RCH AH Sanelma (3½+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3+4 = 36,5p)
RCH Moon Kaihotar (4+4+4+4+3½+3½+3½+3+3½+3 = 36p)
RCH Tiilikan Lohdunkantaja (4+3½+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+3 = 36p)
RCH Fiktion Tähtisade (4+3½+3½+3+3+4+4+3½+4+3 = 35,5p)
RCH Seljasaaren Ruska (4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3+3½+3 = 35p)
RCH Riikinnevan Villipimu (3½+3½+4+4+3½+3½+4+3+3+3 = 35p)
RCH Seljasaaren Pilvensiru (3½+3+3½+3½+3+3½+4+4+4+4 = 36p)
RCH Likan Limetti (3½+3½+4+4+3½+4+4+3+3+3 = 35,5p)
RCH Viisikon Iltasatu (3½+3½+3½+3½+3+3½+4+3½+4+3½ = 35,5p)

Rohkelikko, 17.01.2016
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Viehättävän Savusumu - Ram. (5-5-5-4-4-4-4-4½-4-3½=43p)
SW2 Riiviöiden Ranttalityttö - Granstad (4½-5-5-4-4-3½-4-4-4-4½=42,5p)
SW3 Huvitutin Aaria - Axel (4½-5-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41,5p)
SW4 Huvin Ukkonen - Ram. (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-4=41,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tuhto - Granstad (4-5-5-5-4½-4½-3½-4-3½-3=42p)
RCH Ulapan Armonaika - Axel (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=42p)
RCH Runon Ruupert - Milja (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-3½-3½=41,5p)
RCH Seljasaaren Sega - Granstad (4-4½-5-5-3½-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
RCH Jumalankieltäjä - kuristaja (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Fiktion Kuohu - Axel (4-4½-4½-4-4-4½-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Hirmukiero - Axel (4-4½-5-4-4½-4-4-3½-4-3½=41p)
RCH Huvin Havina - Ram. (4-4½-5-4-4-4-4-3½-4-4=41p)
RCH Ranttalitytön Enkeliblues - Granstad (4-4½-5-4½-3½-3½-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Fiktion Verniikka- kuristaja (4½-4½-5-4-4-4-4-4½-3½-4=42p)
RCH Ruustinna - Milja (4-4½-5-4½-4-3½-4-4-4-4=41,5p)
RCH Kuukarin Ratilda - Milja (4-4½-5-4½-4-3½-3½-3½-4-3½=40p)

Overall Champion: Talismaani - Ram. (4½-4½-2½-4-4=19,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Talismaani - Ram. (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Rohkean Urho - kuristaja (4½-4½-2½-4-4=19,5p)


Harmonia, 16.01.2016
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Moon Vauhkomieli (4½-5-5-4-4½-4½-4-4½-3½-3½=43p) 
SW2 Nemoriina (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-4-4=42p) 
SW3 AH Vilhelmi (4-5-4½-4-4-4½-3½-4-4-4=41,5p) 
SW4 Seljasaaren Ruska (4½-4½-4-4-4-4-4-4-4-4=41p) 
SW5 Vaniman Hissunkissun (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p) 

Muut Champion-palkitut:
CH Kärmeniemen Manaus (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)

Reserve Champion-palkitut 
RCH Moon Kaihotar (4-4½-5-5-3½-4-4-4-4-3½=41,5p) 
RCH Tiilikan Prkele Tahtia Lyö (4½-5-5-3½-4-4-4-4-3½-3½=41p) 
RCH Seljasaaren Hurraa (4-5-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=41p) 
RCH Savusumu TK (4-4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½=40,5p) 
RCH Kulkurin Iltatähti (4½-4-4-4-3½-4-4-4½-4-3½=40p) 
RCH Seljasaaren Sumusointu (4-4½-5-4½-3½-3½-3½-4-4-3½=40p) 
RCH Kaunon Katariina (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p) 
RCH Seljasaaren Härmä (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p) 
RCH AH Kronos (4-4-3½-4-4-4½-4-4½-4-3½=40p) 
RCH Harmonian Rokkiponi (4-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p) 
RCH Suru-Samea (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p) 
RCH Siirin Veini (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½-4=39,5p) 
RCH Naukaisun Möö (4-4½-4½-4-3½-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Kukan Susanna (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Suklaarohmu (4-4-4½-4-3½-4-4-4½-3-3½=39p)
RCH Seljasaaren Pilvensiru (4-3½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Seljasaaren Tauno (4-5-4½-3½-3½-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Seljasaaren Romelei (4-4½-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=39p)

Overall Champion: Talismaani (4½-4½-2½-4½-4½=20,5p) 

Ratsastusluokka: 
Ridden CH Talismaani (4½-4½-2½-4½-4½=20,5p) 
Ridden RCH AH Oskari (4-4-2½-5-5=20,5p)


Marvellous Herrings, 14.12.2015
Tuomarit: Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Herring Azatlyk (5+5+4,5+5+4+4+4,5+4+3+4 = 43p)
SW2 O.R. Roihun Madonna (4½-5-5-5-4-4-4-4-4-3½=43p)
SW3 Hook Caput Mortum (4½-5-5-4½-4-4-4-4½-3½-3½=42,5p)
SW4 Nouvion Nadezhda (4,5+5+4+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4 = 42p)
SW5 Solana von Lark (4-4½-5-4½-4-3½-4-3½-3½-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Izn Flakor (4+4,5+3,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Zhiraf (3,5+4,5+3,5+4,5+3+4,5+4+4+3,5+3,5 = 38,5p)
RCH Al-Durna (3,5+4,5+4+4,5+3,5+4+3,5+4+4+3 = 38,5p)
RCH Naum Olechka (3+4+4+4+3,5+4+4+3+3,5+3,5 = 36,5p)
RCH Karar (4,5+4,5+3,5+4,5+4+4+4+4+3+3,5 = 39,5p)
RCH Nalamak BRA (3,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p)
RCH Ziel Anaideia (4+4,5+3,5+4+3+4+3,5+4+3+3,5 = 37p)
RCH Herring Klementinum (5+5+4,5+5+4,5+3,5+4,5+3,5+2,5+4 = 42p)
RCH Khalam'al (4,5+4,5+5+5+4,5+4+4+4+2,5+4 = 42p)
RCH Al-Rysa (5+5+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4 = 41p
RCH Dawnfrost Ciara (4-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH White Cardinal (4-4½-4-4-4½-3-4-4-3-3½=38,5p)
RCH Upper Louretta (3½-4½-4½-4-4-3½-3-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Fiktion Verniikka (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Heilin Senja (4-5-5-4½-3½-3½-4-4-3½-4=41p)
RCH Suru-Samea (4-4½-5-4½-4-3½-4-3½-3½-3=39,5p)
RCH Rosenhof Alfons (4½-5-4½-4½-4-3½-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Barnabas NON (4½-4½-5-4½-4-4½-3½-4-3-3=40,5p)
RCH Via dell'Amore (4½-4-4½-4½-4-4-4-4-3-3½=40p)


VSN, 31.12.2015
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Macsen Wenda (5-4½-4½-4½-4½-3½-4-4-4-3½=42p)
SW2 Akatosh (5+4+4+4+5+5+4+3½+3½+3½ = 41,5p)
SW3 Turmeltajan Kajautus (5+3½+4+4+4+4+5+4+3½+4 = 41p)
SW4 Nips Devil Tell No Lies (4-4½-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=41p)
SW5 Wia Caden (4-4½-5-4½-4-4-3½-4-3-3½=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Nira Feel of Winter (4-4½-5-4-4-3½-3½-4½-3-3½=39,5p)
CH Ramant Lacrimosa (5+4+5+4+3+3½+5+3½+3+3 = 39p)
CH Ukkos-Tus (4+4+3½+3½+3½+3½+4+3+4+4 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rain's Cadenas (4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3½+4 = 37p)
RCH Pinturischio (4+3½+3½+3½+3½+4+5+4+3+3 = 37p)
RCH Talviainen (4+4+3½+4+3+3+4+3½+3½+4 = 36,5p)
RCH Calvario Fair (4+4+4+4+5+4+3½+3½+3½+3 = 38,5p)
RCH Priton Isidor (3½+4+3+5+3½+3+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH Carthagio Z (4+4+3½+3½+3+3+4+4+3½+3 = 35,5p)
RCH Turmeltajan Jäähurma (4+3½+4+3½+3½+4+5+4+4+3½ = 39p)
RCH Turmeltajan Veretja (4+3½+4+4+3½+4+3½+3+4+4 = 37,5p)
RCH Turmeltajan Kisperiina (4+4+4+5+3½+3+3½+3+3+3 = 36p)
RCH Sapphira Fair (4+3½+4+3½+3+3½+4+4+4+3 = 36,5p)
RCH Verenpunahilkka (4+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+4+3½ = 36,5p)
RCH Irazu Brent (4+3+3+3½+3+3½+5+3½+3+3½ = 35p)
RCH Nira Atka (4-4-4½-4-4½-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Nira Brethil (4-4½-4½-4-4-3½-3½-4½-3-3½=39p)
RCH Overjoyed Nira (4½-4-3½-3½-3½-3½-4½-3½-4-3½=38p)
RCH Nira Gemwaith (3½-4½-4-4½-4-3½-3½-4-4-3½=39p)
RCH Viholaispesän Vankkumaton Vartija (3½-4½-4½-4-3½-4-3½-4-4-3=38,5p)
RCH Mic Vanilja (4-4½-3½-4-3½-2½-4-4-3½-4=37,5p)
RCH Master of Dark Ages Nips (4½-4½-5-4-4½-3½-4-4½-3-3=40,5p)
RCH Nips Torrance (4-4½-4½-4-4-2½-4-3½-4-4=39p)
RCH Nips Ferling (4-4-4-4-4½-4-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Stryl Cyrnd (4-4½-4½-3½-3½-4-3½-4-4-3½=39p)
RCH Bowens Oliver (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3-3½=38,5p)
RCH Midnight Cruiser Ni (4-4-3½-4-3-3½-4-4-4-4=38p)


Alondra, 24.12.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Sokerikuun Cerviel - Ireth (5+4+3½+4+5+5+5+3½+3+3 = 41p)
SW2 Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4+5+5+3½+5+4+4+3½+3½+3½ = 41p)
SW3 Oldfinion Stark Conrad - VRL-11040 (4+4+4+4+5+5+3½+4+3½+3½ = 40,5p)
SW4 Watteherz - VRL-10878 (4+4+4+5+3½+4+5+4+3+3 = 39,5p)
SW5 Brigitte - VRL-10878 (4+4+3½+3½+5+4+5+4+3+3½ = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Lindengasse Fetona - VRL-10878 (4+3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 (4+4+4+4½+4+3½+4+3½+3+3½ = 38p)
RCH Saffron von Lark - VRL-02751 (4+4+3½+4+3½+3½+4+3+3½+4 = 37p)
RCH Charisma - VRL-01317 (4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½ = 37p)
RCH Emmerich - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+5+4+3½+3½+4 = 39p)
RCH Valdemar - VRL-11040 (4+4+3½+3½+4+4+5+4+3+3½ = 38,5p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Harlequinia - VRL-10878 (3½+3½+3+3½+4+4+4+3+3+3½ = 35p)
RCH Soulshaper Jasper - Pierre (4+3½+3½+3½+3½+3½+4+4+3+3 = 35,5p)
RCH Trapezium - Pierre (3½+3½+4+4+3+4+3½+3½+3+3½ = 35,5p)
RCH Chamomile - VRL-02751 (4+3½+3½+4+3½+4+4+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Super Red Chilina - Pierre (4+3½+3½+3½+4+4+5+3½+3+3½ = 37,5p)
RCH White Cardinal - VRL-02751 (4+3½+3½+4+5+4+3½+3½+3+3½ = 37,5p)
RCH Rosenhof Alfons - yersinio (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 37p)
RCH Wolf's Quincy - Ninni H. (3½+4+4+5+3½+4+3½+3+3+3½ = 37p)
RCH Castaway Vegas - VRL-02751 (3½+4+3½+4+3½+4+3½+3½+3½+4 = 37p)


Special Ring, 10.12.2015
Tuomarit: dookie, taffel

SW1 Top Hat SH (4-4½-4-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
SW2 D. Cooper (3½-4-5-4½-4-3½-3½-4-3½-3½=39p)
SW3 Bullseye CTB (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=38,5p)
SW4 Spellbound Soul xx (3½+4+4+5+3½+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
SW5 Crazy Catlady (3½+3+3½+3½+5+3½+3½+3+4+3½ = 36p)

Muut Champion-palkitut:
CH Sassy Sinful Single (4+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+3+3½ = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Barbarian Battle SNAK (4-4½-3½-4-4-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH CRH Eat My Shorts! (3½-4-4½-4-4-4-3½-4-3-3½=38p)
RCH This Is Brain Damage (4-4-3-4-3½-3½-4-4-3½-3½=37p)
RCH Admirality Ring xx (4-4-3½-4-4-3½-4-4½-3½-3½=38,5p)
RCH Batarang (3½-4-3½-4-3-3½-4-4-3½-3½=36,5p)
RCH Cor Scorpii (3½-3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH Cry For Help BW (4-4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3=37,5p)
RCH Revolyutsiya (4-3½-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Mister Pride SH (3½-4-3-4-4-3½-4-4-3½-4=37,5p)
RCH Marilyn Monsoon (4+3½+3½+4+4+3½+3½+3+3+3½ = 35,5p)


Yaryna, 27.12.2015
Tuomarit: taffel ja dookie

Show winner-luokka:
SW1 Diplomat KV (4-4½-4-4½-4-4-4-4-3½-4=40,5p)
SW2 Doris Day (4+4+4+5+5+4+3½+3+3½+4 = 40p)
SW3 Vulcanus v.d. Duren (5+4+4+4+3½+5+3½+3+4+3½ = 39,5p)
SW4 Wyat Night Jazzy (4-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ghirardelli (4+3½+3½+4+3½+4+4+4+3½+4 = 38p)
RCH Goran v. Ahlstedt (4+4+3½+4+3½+4+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Hook Caput Mortum (4+3½+3½+4+4+4+3½+4+3+3½ = 37p)
RCH Bellatrix RGE (4+3½+4+3½+5+4+4+3½+4+4 = 39,5p)
RCH Ruby Red (4+5+5+5+5+4+4+3+2+2 = 39p)
RCH Prunella von Lark (4+4+4+4½+4+3½+4+3½+3+3½ = 38p)
RCH Anffin Goldeneye (4½-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Gossips 'til I Die (4-4½-5-4-3½-4-4-4½-3-3=39,5p)
RCH Smerups Egyptian Wind (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Citrouille (4-4½-4½-4-4-3½-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Caparice LAC (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Juultje v.d. Zanneshof (4-4½-5-4-4-3½-3½-4-3-2½=38p)

Colder Creatures, 21.12.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Stark Conrad - Ginevra (VRL-11040) (4½-5-5-4½-4-4-3½-4-3½-4=42p)
SW2 Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4-4½-5-4-4½-3½-4-4½-3½-3½=41p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldfinion Boston Beat - Joe (4-4½-5-4½-4-3½-4-4-4-4=41,5p)
RCH Oldsfell's Wilfried - Jannica (4-5-5-4-4½-4-3½-4-3½-3½=41p)
RCH Oldfinion Darius - mori-mori (4½-5-4-4-4-4-4-3½-4-3½=40,5p)
RCH Seren von Lark - VRL-10878 (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3=39p)
RCH Eisprinzessin - mori-mori (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3=38p)
RCH Saffron von Lark - Ljusia (3½-3½-4½-4-4½-3½-4-3½-3½-3½=38p)


Seljasaaren Kartano, 08.12.2015
Tuomarit: dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4½-5-5-4-4½-4½-4-4½-4-3½=43,5p)
SW2 O.R. Roihun Madonna - VRL-04571 (4½-5-5-5-4-4-4-4-4-3½=43p)
SW3 Jalmari Luned - aksu (4-5-4½-4-4-4-4-4½-4-4=42p)
SW4 Seljasaaren Ruska - Seljasaaren Kartano (4½-5-4-4-4½-4-4-3½-4-4=41,5p)
SW5 Tuhto - Granstad (3½-5-5-5-4½-4½-3½-4-3½-3=41,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Siirin Veini - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Koistilan Varjo - Vibaja (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Rokkipoikanen - Joe (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Murroksen Hohto - Vibaja (4-5-3½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Moon Illastaja - Joe (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=40,5p)
RCH Seljasaaren Härmä - Seljasaaren Kartano (4-4½-4½-4-4-4½-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Hallan Peikko - Vibaja (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Holman Tuisku - VRL-04571 (4-5-5-5-4-4-3½-4-3-3½=41p)
RCH Purnin Primus - Aken ravitalli (4-4½-4½-4-4-4½-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Riitamaan Vitari - Vibaja (4-5-5-5-4-3½-3½-4-4-3½=41,5p)
RCH Virella - VRL-04571 (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3-3=41p)
RCH AH Sanelma - aksu (4-4½-5-5-4-3½-4-4-3-4=41p)
RCH Riiviöiden Ranttalityttö - Granstad (4-4-4½-4½-4-4-4-3½-4½-4½=41,5p)
RCH Vanillan Musta - VRL-04571 (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Seljasaaren Sumusointu - Seljasaaren Kartano (4-4-5-4½-3½-3-3½-4-3½-4=39p)
RCH AH Villitär - Aken ravitalli (3½-4½-5-4-3-4-4-3½-3½-4=39p)
RCH Suru-Samea - Ljusia (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Seljasaaren Taika - Seljasaaren Kartano (4-4-5-3½-3½-4-4-4-3½-3=38,5p)

Overall Champion:
AH Oskari - aksu (4½-4-2½-4½-4½=20p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH AH Oskari - aksu (4½-4-2½-4½-4½=20p)
Ridden RCH Fiktion Vilkku - Trullinummi (4-3½-2½-4-4=18p)

Best Breeder:
Kiiskinen & Cery / Seljasaaren Kartano (Seljasaaren) (8½-9-8-9-4½=39p)
Seljasaaren Vimma
Seljasaaren Uljas
Seljasaaren Casino
Seljasaaren Huuma


Cresendo, 30.11.2015
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Tornseglare HIP (4-4½-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=41p) & Tomás (4-4½-5-4-3½-4-4-4½-3½-4=41p)
SW3 Milla Monaden (4+3+4+3½+4+3½+4+4+4+3½ = 37,5p)
SW4 Tuiskulan Beatrice (4+3½+4+3½+3½+4+4+3+3½+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Northug Olaf (4-4-4-4-3½-3½-4-4-4-4=39p)
RCH Headline (3½-4½-5-4-4-4-3½-3½-3½-3=38,5p)
RCH Thor B (4-4-4½-4-3-3½-4-4-3-3=37p)
RCH Divine Rikard (4-4-4-4-3½-4-4-4-3-3=37,5p)
RCH Cresendo's Sirius (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3-3½=37,5p)
RCH Quizle (3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-3½-4=37p)
RCH Strömberg Madde (3+3½+3½+3+3+3+4+3+4+4 = 34p)
RCH Bella Ciao (3½+4+3½+4+3½+3½+3½+3+4+3½ = 36p)
RCH Reginan Halla (3½+4+4+4+3½+3½+4+2½+2½+2½ = 34p)

Virtuaalitalli Seppele, 30.11.2015
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Rhonwen x (4-4½-3½-4-4½-4-4-4-4-3½=40p)
SW2 Pathfinder Ach (4+3½+3+3½+4+4+5+3½+4+4 = 38,5p)
SW3 Cresendo's Skafloc (4-4-4-3½-4-4-4½-3½-3½-3=38p)
SW4 Cresendo's Adele (4+3½+3+3+3½+3½+4+4+3½+3 = 35p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Gwilym Blodeuo Rhae (3½+4+3½+3½+3+3½+3+3½+4+3½ = 35p)
RCH Aken Mhor (4-3½-3-3½-3-3½-3½-4-3½-3½=35p)
RCH Shalia ox (4-4-3½-3½-4½-4-3½-4-3½-4=38,5p)
RCH Skatsworth Superwoman (3½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Eelin Kalevala (4-4-3½-4-4-3½-3-4-3½-3½=37p)
RCH Dalí 5594 (4+4+3+4+5+3+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Lordly Robes (4+3½+3+3½+5+4+3½+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Riinan Hopeavälke (4+3½+3+3½+3½+3½+4+3½+4+4 = 36,5p)


Overall Champion: Gecko (4+4+3½+2½+2½ = 16,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Gecko (4+4+3½+2½+2½ = 16,5p)
Ridden RCH Kaamosmasennus (4+4+2½+2½+3 = 16p)

Meadow Hill, 28.11.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion v. Deidameia – yersinio (4+5+5+3½+5+4+4+3½+3½+3½ = 41p)
SW2 Devilsfair’s Eldarion – dookie (5+4+3½+4+5+4+3½+3½+3½+4 = 40p)
SW3 Carmine Lumos – kuristaja (4+4+3+3½+3½+4+5+3+3+4 = 37p)
SW4 Bullseye CTB – Break (3½+4+3½+4+3½+4+3+3½+2½+3½ = 35p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hook Caput Mortum – Ljusia (4+4+3½+5+3½+4+3½+4+3+3½ = 38p)
RCH Cotonou – alaera (5+4+4+4+3½+4+3½+3+3+3½ = 37,5p)
RCH Rosenhof Alfons – yersinio (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 37p)
RCH Velvetine Rabbit XII – VRL-10356 (5+4+4+3½+3½+3½+4+3½+4+5 = 40p)
RCH le Rêve Sentimental Levina – Piste VRL-11720 (4+4+3½+3½+5+3½+3½+3+4+4 = 38p)
RCH Lady Macduff – VRL-10356 (4+3½+4+3½+4+4+3½+3½+3+4 = 37p)
RCH Westwick – Miia (4+4+3+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Archangel – Anna (4+3½+3+3+4+5+3+3½+2½+3½ = 35p)

Adina, 18.11.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Talvian Tropical Wind (4+3½+4+3½+4+4+4+4+4+4 = 39p)
SW2 Nerian Citybird (3½+4+4+4+4+4+3+3½+4+5 = 39p)
SW3 H.D Colour by Owen (4+4+4+5+3½+3½+3½+4+3+3 = 37,5p)
SW4 Sharktastic (4+3½+4+4+3+3+3½+3½+4+4 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Louisiana Golden Cream (4+3½+3½+3½+4+4+4+3½+4+4 = 38p)
RCH Poniniemen Tambourine (4+4+4+5+3½+3½+4+3+3+3½ = 37,5p)
RCH Poniniemen Mikado (4+3½+4+4+4+3+3½+4+4+3½ = 37,5p)
RCH Poniniemen Romeo (4+3½+4+3½+4+4+4+4+3+3½ = 37,5p)
RCH Ravenscroft Mainscream (4+3½+3½+4+4½+4+3½+3+3+4 = 37p)
RCH Clovercutt Soda Pop (4+3½+3½+4+3½+4+4+3+3½+4 = 37p)
RCH Poniniemen Swanshine (4+3½+4+3½+3½+3½+3½+3+4+4 = 36,5p)
RCH A.D. Échec au Roi (3½+4+3+3½+3½+3½+3½+4+4+3½ = 36p)
RCH Oakland Balotelli (3½+3½+4+4+3½+4+3½+3+3½+3½ = 36p)
RCH Positive Plague (3½+3½+4+4+3½+3+3½+3+3½+3½ = 35p)

Cresendo, 15.11.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 The Half Blood Prince AD (5+5+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3 = 39p)
SW2 A.D. Abbey Mistress(4+4+4+3+4+3½+4+4+4½+3 = 38p)
SW3 Aken McKellen (4+4+4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½ = 37,5p)
SW4 A.D. Golden Prima (4+4+4+3½+3½+3½+4+3+3+3½ = 36p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Snow Bound (3½+3½+3½+3½+3+4+4+3½+3½+4 = 36p)
RCH Wyat Chocolate Mocha (4+4+3½+3+2½+3½+4+3½+4+3½ = 35,5p)
RCH A.D. All Arosa (4+3½+3½+3+3+4+5+4+4+2 = 36p)
RCH Meldra (3½+4+4+5+3½+4+3½+2+3½+3 = 36p)
RCH Mutilation (3½+4+3½+3½+3+3½+3½+3+3½+4 = 35p)
RCH Anti-Hero (4+5+4+3½+3+4+5+3½+4+2 = 38p)
RCH Keijukulman Peanut (4+4+4+5+3+4+4+3½+3+3 = 37,5p)
RCH King Farling (4+3½+4+3½+3½+4+4+4+3+3 = 36,5p)
RCH A.D. Discount (4+3½+3½+3+3+4+4+3+3½+3½ = 35p)


Overall Champion: A.Q. Donna Dance (3+4+3+2½+2½ = 15p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH A.Q. Donna Dance (3+4+3+2½+2½ = 15p)
Ridden RCH Teddy v. Moons (3+2+2½+2½+3 = 13p)

Alondra, 22.11.2015
Tuomarit: dookie, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Stark Conrad - Ginevra (VRL-11040) (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=42p)
SW2 Watteherz - VRL-10878 (4½-4½-5-4-4-4½-4-4½-3½-3½=42p)
SW3 Adeline - Stall Katina 4,5+4+4+4+4,5+4+4+4+3,5+4 = 40,5p
SW4 Pantenonix - Pierre (4-4½-4½-4-3½-4½-3½-4-3½-4=40p)
SW5 Lindengasse Fetona - VRL-10878 4+4,5+3,5+4+4,5+4+4+3,5+4+4 = 40p

Muut Champion-palkitut:
CH Agrona - VRL-10878 4,5+4,5+3,5+4,5+3,5+4+4+3,5+3+3,5 = 38,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Prunella von Lark - VRL-10878 4+4+4+4+4+5+4+3,5+3,5+4 = 40p
RCH Pierdinette - VRL-10878 4+3,5+4,5+3,5+4,5+5+4+3+3+3 = 38p
RCH Oldfinion v. Deidameia - yersinio 3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+3 = 36,5p
RCH Oldfinion Milton - Skyline Sporthorses (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Oldfinion Darius - mori-mori (4½-5-4-4-4-4-4-3½-4-4=41p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4-4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Winzig von Lark - Otterley (4-4½-4-4-3½-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Tobias - Nora (3½-3½-4-4-4-4-3-4-3½-3½=37p)
RCH Wahnfriede - VRL-10878 (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3=36,5p)
RCH Velvetine Rabbit XII - VRL-10356 4+4+3+4+3,5+4+4+4,5+3,5+4 = 38,5p
RCH Leona du Roch - VRL-01811 3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4 = 38p
RCH Burghof Gertrude - VRL-10878 3,5+4+3,5+3+3+4,5+4,5+4+3,5+3,5 = 37p
RCH Espresso Macchiato Vegas - satu (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Carlton von Lark - VRL-10878 (4-4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½=39,5p)
RCH Cranleigh Disaster - Ljusia (4-4-4-4-4-4½-4-4-3½-3½=39,5p)

VRKK, 17.11.2015
Tuomarit: dookie, Taffel

Show winner-luokka:
SW1 O.R. Roihun Madonna (4½-5-5-5-4-4-4-4-4-3½=43p)
SW2 Mielenpahoitin (4½-5-4½-4-4-4½-4-4-4-3½=42p)
SW3 O.R. Hallatar (4-4½-4-4-4½-4-4½-4-4-4=41,5p)
SW4 Radical D'Amour (5+4+5+4+4+5+4+3½+3½+3 = 41p)
SW5 O.R. Sisu (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
Demongrin (4+3½+4+4+5+5+3½+3½+4+4 = 40,5p)
Random Smoke (3½+3½+4+3½+4+5+3+4+4+3½ = 38p)
Jubilee Ach (3½+3½+3+3+3½+3½+3½+3½+3½+3½ = 34p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Purnin Lenni (4-4½-4-4-4-4-4-4½-3½-3½=40p)
RCH A.D. Estellen Hilarius (4-4-4-4-3½-4½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Pörrin Peippo (4-4½-4-3½-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Lamourin Pelimies (4-4-3½-4-4-4½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH AH Harhautus (4-4-4-4-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH A.D. Estellen Antonio (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Virella (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3-3=41p)
RCH Pimeyden Morsian (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH AH Villitär (3½-4½-5-4½-3-4½-4-3½-3½-4=40p)
RCH Peipon Valo (4-5-5-4-4-3½-4-3½-4-3½=40,5p)
RCH Pompeji Villi-Monsteriina (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=38p)
RCH Viretta (3½-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-4-3½=37,5p)
RCH IR Fury (4+3+3½+3½+4+5+3½+3+3½+4 = 37p)
RCH Speedrunner (4+4+3+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Shock For The System (3½+3+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3 = 35p)
RCH Unmellow Yellow (4+3½+3½+4+5+5+4+3½+3+3½ = 39p)
RCH Let Me Kick (4+4+4+5+5+4+3½+3+3+3½ = 39p)
RCH Radical Perfect Lie (3½+4+3½+4+3½+4+4+3+3+3½ = 36p)
RCH My Red Serenity (3+3+3½+3½+3+3½+4+3½+3½+3½ = 34p)

Adina, 14.11.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Jesus Take the Wheel (4½-5-5-4-4-4½-4-4½-4-3½=43p)
SW2 Cranleigh Nova (4-4½-5-4-4½-4-4-4-3½-4=41,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wunderstern (4½-5-4½-4-3½-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Cepheus (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-4=40p)
RCH Molly the Murderer (4½-4½-4½-4-4½-3½-4-4-3-2½=39p)
RCH Stardust RGE (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½=39p)
RCH Ballade (4-4-3½-4-4-4-4-3½-4-4=39p)
RCH Ultimatum HA (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=38,5p)

Rohkelikko, 18.11.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 O.R. Roihun Madonna - VRL-04571 (4½-5-5-5-4-4½-4-3½-4½-3½=43,5p)
SW2 Holman Hurmaus - VRL-04571 (4½-5-5-4½-4½-4-4-4-4-3½=43p)
SW3 Fiktion Verniikka - kuristaja (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3-4=42p)
SW4 Mörkövaaran Vainaja - Axel (4-5-5-4½-4-4½-4-3½-3½-3½=41,5p)
SW5 Herra Halokeeni - Lissu T. (4-5-5-4-4-4½-4-4-3-3½=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Huvitutin Aaria - Axel (4-4½-5-4½-4-4-3½-3½-4-3½=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Seljasaaren Kulo - VRL-01811 (4-5-4-4-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Rohkea-Elmer - kuristaja (4-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=40,5p)
RCH Seljasaaren Huuma - VRL-01811 (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Kaunon Raikuli - VRL-01811 (4½-5-4-4-4-4½-4-4-3½-3=40,5p)
RCH Velhon Vilmeri - Milja (4-4½-5-4-4-4½-3½-4-3½-3½=40,5p)
RCH Rohkean Eversti - kuristaja (4-4½-4-4-4-4½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Rohkean Tuttiritari - kuristaja (4½-5-5-4-4½-4-4-4-4-3½=42,5p)
RCH Ulapan Armonaika - Axel (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Holman Kolikko - VRL-04571 (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Hirsipuutarha - Susiraja (4-4½-5-4-3½-4-3½-4-4-4½=41p)
RCH Ruisralla - VRL-01811 (4-4-4½-4-4-4-4½-4-4-4=41p)
RCH Moon Rosmari - Milja (4-4½-5-4-3½-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Sylvin Känkkäränkkä - kuristaja (4-4½-5-4½-4-4-3½-4-3½-3=40p)
RCH Cresendon Helminauha - Suvi (4-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Vonkariina - VRL-04571 (4-4-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½=40p)
RCH Oravan Wilhelmiina - kuristaja (4½-5-5-4-4½-3½-4-3½-4-3½=41,5p)
RCH Viehättävän Roihulintu - narri (3½-4½-5-4-3½-3½-4-4-3½-3=38,5p)
RCH Maanan Valkokulta - kuristaja (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3=38p)

Breandan, 11.11.2015
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Muireann 5594 (3½-3½-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=37,5p)
SW2 Flipped Dreams (4-4-4½-3-3-4-4-4-3½-3=37p)
SW3 Breandan Alastar (4+3½+4+3½+4+3½+3½+4+3½+3½ = 37p)
SW4 Walhall (4+3½+3½+4+4+3+3+3+4+3½ = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Inishowen LAC (3-3½-4-4-4-4-4-3½-3½-3=36,5p)
RCH Hakunamatata (3½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3=36p)
RCH Dyantha's Laragh (3½-3½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-3=36p)
RCH Cnò-Thalmhainn VEC (3½-4-4-4-3-3½-3-3½-3-3=34,5p)
RCH Spiros Saor in Aisce (3-4-3-4-3½-4-3½-3-3-3=34p)

Adina, 16.11.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 O.R. Roihun Madonna (4½-5-5-4-4-4½-4-4-4-3½=42,5p)
SW2 Koistilan Lieska (4½-5-4½-4-4-4-4½-4-3½-3½=41,5p)
SW3 Seljasaaren Huuma (4-5-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=41p)
SW4 Ruisralla (4½-4-4½-4-3½-4-4-4-4-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Holman Hurmaus (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3=41p)
RCH Spesiaali-Lopsteri (4-4½-5-4-4-4-3½-4-4-3½=40,5p)
RCH Huvitutin Aaria (4-5-5-4½-4½-4-3½-4-3-2½=40p)
RCH Kaunon Raikuli (4½-4½-4-4-4-4-4½-4-3½-3=40p)
RCH Hirsipuutarha (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Seljasaaren Kulo (4-4½-4-4-4-4½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Onnenkengän Apila (4-5-5-4-4½-4-3½-4-3-2½=39,5p)
RCH Villahaan Ventla (4-4-5-4-4-4-4-4-3-3½=39,5p)
RCH A.D. Estellen Hilarius (4-4-4½-4-3½-4½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Vainaja (4-5-5-4-4-4-3½-3½-3-3=39p)
RCH Seljasaaren Taika (4-4-5-3½-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Carmiénin Kristallitiara (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39p)

Oldfinion Dressage, 05.11.2015
Tuomarit: dookie

SW1 Adeline - Stall Katina (4½-5-5-4-4-4-4-4-4-4=42,5p)
SW2 Oldfinion v. Celian - Loitsulähde (4-5-4½-3½-4-4½-4-4-4-3½=41p)

RCH Ramant Chips - VRL-08368 (4-4½-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Saffron von Lark - Ljusia (3½-4½-5-3½-4-4½-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Seren von Lark - VRL-10878 (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3=39p)
RCH Oldfinion Amalie - Stall Katina (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3-3½=40p)
RCH Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Heirate Mich - mori-mori (4-4½-4½-3½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)

Overall Champion: Chococrave von Lark - VRL-10878 (4½-3½-2½-5-4=19,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Chococrave von Lark - VRL-10878 (4½-3½-2½-5-4=19,5p)
Ridden RCH Gizette - yersinio (4-4-2½-4½-3½=18,5p)

Best Breeder: Amanda / Alondra (von Lark) (9-9-8½-8½-4=39p)
Donatello von Lark
Winston von Lark
Chococrave von Lark
Sarata von Lark

Brokeback, 01.11.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Blue Chastity (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Adeline (4½-4½-5-4-4-4-4-4-4-3½=41,5p)
SW3 Traianus Vegas (4-5-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41p)
SW4 Wings of Freedom (4-4½-4½-4-4½-4½-4-4-3-3½=40,5p)
SW5 Pick Up The Bones (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Unterdruck (4-5-4-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH San Marino Bell (4-4-4½-4-4½-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH Ara Kay (4-4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Five For Fetish (4½-4½-5-3½-4½-4-4-4-4-3½=41,5p)
RCH Rosenhof Alfons (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-4=41p)
RCH Whetstone Vegas (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-4=40p)
RCH Korbinian (4-4½-5-4-4-3½-3½-4-3-3½=39p)
RCH Cranleigh Prometheus (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Mahador of Dreams F (4-4-4-4-4½-4-4-3½-3-3½=38,5p)
RCH Ramant Chips (4-4-5-4-4½-4-4½-4-3½-3½=41p)
RCH Charisma (4-4½-4½-4-4½-4-4-3½-4-3½=40,5p)
RCH Dawnfrost Wyatt (4-4½-5-4-4-4-4-4-3-3½=40p)
​RCH ​Kleinstadthelden (3½-3½-4-4-3½-4-3½-4-4-4=38p)
RCH Saturday Night Special (3½-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3=37p)

VSN Tuomarinäyttely, 31.10.2015
Tuomarit: taffel, dookie

SW1 Nira Come Down (4-5-5-5-5-4-4-3,5-4-3,5=43p)
SW2 Turmeltajan Hemuel (4+4+4+5+3+3,5+4+4+4+3,5=39p)

RCH Jägermonster PB (4+4+3,5+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5=38p)
RCH Kreisinuusku (4+4+4+3,5+3+3+4+3,5+3,5+3,5=36p)
RCH Moon Amoriina (4+3+3,5+3,5+4+4+3,5+3+4+3=35,5p)
RCH Child of Snow Ni (4,5-5-5-4,5-4-4-3,5-4-3,5-4,5=42,5p)
RCH Nips Nappisetä (5-5-5-3,5-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5=40,5p)
RCH Hearthealer (4-4,5-5-4-4-3,5-4-4-3,5-4=40,5p)


Devilsfair, 30.10.2015
Tuomarit: dookie

Show Winner -luokka:
SW1 Chanté (5-5-5-4½-5-4½-4-4-4-3½=44,5p)
SW2 Harmony GER (5-5-4½-4½-5-4½-4-4-3½-4=44p)
SW3 Deluxe BAP (4½-5-5-4-4½-4½-4-4½-3½-3=42,5p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Shadow's Gravedigger (4½-5-5-4-4-4½-4-4-4-3½=42,5p)
RCH Alegre's San Hamlet (4½-5-4½-4-4-4-4-4½-3½-4=42p)
RCH Shadow's Dum Spiro (4-5-5-4-4-4½-4-4-4-3½=42p)
RCH Geheimniswächter (4½-4½-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Oldfinion v. Deidameia (4-4½-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Eucarya Silencia (4-4-4½-5-4½-4-4-4-2½-2½=39p)
RCH Skatsworth Superwoman (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40p)
RCH Archangel (4-4-5-4-4-4½-3½-4-3-3=39p)
RCH Carmine Lumos (4-4-2½-3½-4-3½-4-4-3½-4=37,5p)

Overall Champion: Gizette (4½-4-2½-4-3=18p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Gizette (4½-4-2½-4-3=18p)
Ridden RCH White Tsikatilo (4-4-2½-3½-4=18p)

Ajoluokka:
Driven CH Dødheims Ardek (4-4½-2½-4½-2½=18p)
Driven RCH Delicate Commander (4-4-2½-4-2½=17p)


Tuiskula, 31.10.2015
Tuomarit: dookie & taffel

Show winner-luokka:
SW1 Mahtiankan Vinkulelu (4½-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-4=42p)
SW2 Breandan Felina (4-4½-4½-3½-4-4½-4-4-3½-3½=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Spiros Arman (4-5-5-4½-4-4-4½-4-3-3½=41,5p)
RCH Inishowen LAC (3½-4-4½-4½-5-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Zelda's Leonart (4-4½-3½-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Muireann 5594 (3½-3½-3½-4-3½-4-4-4-3½-4=37,5p)
RCH Tuiskulan Áinfean (4-4-4½-4-4-2½-3½-4-3½-3=37p)
RCH Maeleachlainn LAC (3½-4-3½-4-4-3½-3½-4-3½-3½=37p)

Best Breeder: felissa / Tuiskula (Tuiskulan)
Tuiskulan Brónach
Tuiskulan Bardáin
Tuiskulan Ryöväri
Tuiskulan Aodhagán

Overall Champion: Tadghán Finn (4-4-2½-3½-2½=16,5p)
Ratsastusluokka:
Ridden CH Ivar Also (4-2½-3½-3½-2½=16p)
Ridden RCH Donovan (3½-3½-2½-3½-2½=15,5p)

Ajoluokka:
Driven CH Tadghán Finn (4-4-2½-3½-2½=16,5p)
Driven RCH Breandan Driscoll (3½-4-2½-3½-2½=16p)


Seljasaaren Kartano, 28.10.2015
Tuomarit: taffel, dookie

Show Winner-luokka
SW1 Kuuralehdon Raiku - rukkanen (4+5+5+4+4+4+4+3½+3½+4 = 41p)
SW2 Moon Etelätuuli - VRL-01080 (4+3½+4+3½+5+4+4+3½+3½+5 = 40p)
SW3 Hämypoika - Elisa (4+4+4+4+4+5+3½+3+4+3½ = 39p)
SW4 Koistilan Nova - VRL-01811 (4+4+3½+3½+5+4+4+3½+4+3½ = 39p)
SW5 O.R. Roihun Madonna - VRL-04571 (4+5+4+5+3½+3+3+3+3½+3½ = 37,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Villahaan Kippis - Elisa (4+4+4+4+3½+4+3½+2½+3½+4 = 37p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Roivas - VRL-01811 (4+3+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½ = 37p)
RCH Vaniman Heroiitti - Anniina N. (4+3½+4+3½+4+3½+3½+3+3½+4 = 36,5p)
RCH Harhakuva HUI - Ram. (4+3½+3½+3½+3+4+3+3½+4+4 = 36p)
RCH Seljasaaren Kulo - VRL-01811 (4+3½+3½+4+3½+4+4+4+4+4 = 38,5p)
RCH Kauhukahva - Elisa (3½+4+3½+4+3½+3½+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Haavehurmio - Anniina N. (4+5+3½+4+3½+3+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Viehättävän Savusumu - Ram. (5+5+4+4+4+4+3½+3½+4+3½ = 40,5p)
RCH Holman Kolikko - VRL-04571 (4+4+3½+4+4+4+3+3½+4+4 = 38p)
RCH Tulisalama HUI - Ram. (4+5+4+4+3½+3½+4+3+3+3½ = 37,5p)
RCH Viehättävän Pajulintu - Ram. (4+3½+4+4+3½+4+4+3+4+3½ = 37,5p)
RCH Kaunon Tyttörukka - rukkanen (4+3½+3½+4+3+4+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Eskimiitti - Anniina N. (4+3+4+3½+3½+4+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Seljasaaren Vilunki - VRL-01811 (4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3+3½ = 36,5p)
RCH Viehättävän Aamurusko - Ram. (3½+4+3½+3½+4+4+4+3+3½+3 = 36p)
RCH Seljasaaren Pilvensiru - VRL-01811 (3½+3+3½+3½+3+3½+4+4+4+4 = 36p)
RCH Kaipaatko Kesätuulta - Anniina N. (4+3½+3½+4+3+4+4+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Seljasaaren Sumusointu - VRL-01811 (4+3½+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Kiven Valma - rukkanen (3½+4+4+4+4+3½+3½+3+2½+4 = 36p)

Overall Champion: Talismaani - Ram. (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ratsastusluokka
Ridden CH Talismaani - Ram. (4-4-2½-4-4=18,5p)
Ridden RCH Harmonia - Ram. (3½-4-2½-4-3½=17,5p)

Best Breeder
Milja / Fiktio (Fiktion) 9-9½-9½-8½-5=41,5p
Fiktion Armi
Fiktion Muru
Fiktion Joukki
Fiktion Pikku-Ruhtinas

Frieshy, 16.08.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Diabolus v.d. Ravenwood - Break (5+4+5+4+4+5+3½+4+5+3½ = 43p)
SW2 Vulcanus v.d. Duren - yersinio (5+4+4+4+4½+5+4+3½+5+3 = 42p)
SW3 Tjaard - yersinio (4+3½+3+3½+5+4+4+3+4+3½ = 37,5p)
SW4 Pontiac v.d. Duren - yersinio (4+3½+3½+3+3½+3½+3½+3½+5+4 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Olivier v.d. Duren - yersinio (3½+3½+3+3½+5+4+4+4+5+3 = 38,5p)
RCH Ditmer v.d. Duren - yersinio (5+4+4+4+5+4+4+4+4+4 = 42p)
RCH Tjaare v.d. Duren - yersinio (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+3 = 36,5p)

Oldfinion Dressage, 05.10.2015
Tuomarit: taffel, dookie, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Dawnfrost Ciara - yersinio (5+4+4+4+5+3½+5+4+3½+4 = 42p)
SW2 Morency Noir - dookie 5+5+4,5+3,5+3,5+4+4+5+4+3 = 41,5p
SW3 Von Freutico - yersinio (4-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-4=40,5p)
SW4 Oldfinion Stark Conrad - Ginevra (VRL-11040) (4+4+4+4+5+5+3½+4+3½+3½ = 40,5p)
SW5 Oldfinion Gisela - Loitsulähde (VRL-00102 ja VRL-00692) (4-5-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Heirate Mich - mori-mori 3,5+4+4+3,5+3+4+4+3,5+3+3 = 35,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Emmerich - VRL-10878 (4+4+3½+3½+4+5+4+3½+3½+4 = 39p)
RCH Oldfinion Waltnounz - VRL-05706 (4+4+4+5+3+4+3½+3+3½+3½ = 37,5p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Oldsfell's Weldon - VRL-10878 4+4+4,5+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5 = 39,5p
RCH Bullets and Booze - mori-mori 4,5+4,5+4+4+3+4+4,5+4+3,5+3 = 39p
RCH Donatello von Lark - VRL-10878 4+4+3,5+3,5+4+4,5+3+4+3,5+3,5 = 37,5p
RCH Enzo - Kati VRL-00102 (4-4½-4-4-4-4-4-4-3-3½=39p)
RCH Oldfinion Darius - mori-mori (4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
RCH Rüdiger von Lark - VRL-10878 (3½-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p)
RCH Sarata von Lark - yersinio (4+4+3½+4+5+4+4+3+4+4 = 39,5p)
RCH Eisprinzessin - mori-mori (3½+3½+4+4+4+3½+3½+3½+4+3 = 36,5p)
RCH Seren von Lark - VRL-10878 (4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3+3 = 36p)
RCH Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4-4-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Adrianne - yersinio (4-4½-5-4-3½-4-4-3½-2½-3=38p)
RCH Dawnfrost Chimaira - VRL-10878 (4-3½-4-4-4-3½-4-4-2½-3=36,5p)

Nidavellir, 18.10.2015
Tuomarit: taffel, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Nordsturp Codyel (5+4+4+4+4+4+5+4+5+5 = 44p)
SW2 Harmony GER (4½-5-4½-4-4½-4-4½-4-4-4=43p)
SW3 Cabernet du Roch (5-4½-5-4½-4-4-4-4-3½-4=42,5p)
SW4 Pas Encore! (4+5+4+5+5+4+3½+3+3½+4 = 41p)
SW5 Hiskias Hallavaharja (4+3½+3½+4+4+5+4+4+4+3½ = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Cresendo's Skafloc (4+3+3½+3½+4+4+4+3½+3½+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Traianus Vegas (4½-5-5-4-4-4-4-3½-4-3½=41,5p)
RCH Delicate Mahogany (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH ørnulf ørn (4-4½-5-4-4-4-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Koistilan Nova (4+3½+3½+4+5+4+5+3½+4+4 = 40,5p)
RCH Roscoff Chirocco (4+4+4+4+3½+3½+5+4+4+3½ = 39,5p)
RCH Chute De Neige (4+4+3½+4+5+4+3½+3½+3½+4 = 39p)
RCH The Half Blood Prince AD (5+5+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3 = 39p)
RCH Lashunda (4-4½-3-4-4-4½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Basil Karus (4+4+4+3½+3½+5+4+3½+4+3½ = 39p)
RCH Raphaël de Vallée (4-4½-4-4-4½-4-4-4-2½-3=38,5p)
RCH Witchcraft (4-4-3-4-4-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Malkamäen Aamukahvi (3+4+3½+4+4+4+3½+2½+4½+5 = 38p)
RCH Cresendon Helminauha (4+3½+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH AH Hösttroll (4+4+3½+4+3+3+3½+3½+4+3½ = 36p)
RCH Ryövärin Tuulenruhtinas (3+4+4+5+3+3½+4+3+3+3½ = 36p)

Overall Champion: Patriot Act MPB (4+5+2½+3½+2½ = 17,5p)

Ratsastusluokka:
Ridden CH Sarpedon von Lark (3½+4+3½+3½+3 = 17,5p)
Ridden RCH Rohkean Urho (3½+3½+2½+3+4 = 16,5p)

Ajoluokka:
Driven CH Patriot Act MPB (4+5+2½+3½+2½ = 17,5p)
Driven RCH Delicate Commander (4+4+2½+4+2½ = 17p)

Aken ravitalli, 14.10.2015
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Knockout Ach (5+5+4+4+5+5+4+4+4+4 = 44p) & Wildfire Ach (5+5+4+4+5+5+4+4+4+4 = 44p)
SW3 Mielenpahoitin (4½-5-5-4-4-4-4-4½-4-3½=42,5p)
SW4 O.R. Roihun Madonna (4-4½-5-4-4-4½-4-4-4-3=41p) & Radical D'Amour (5+4+5+4+4+5+4+3½+3½+3 = 41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Halleluuja (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-4=40,5p)
CH O.R. Hallatar (4½-4½-3½-4-4½-4-4-4-4-3½=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Juupajuu (4-5-5-3½-3½-4-4-4-3½-4=40,5p)
RCH O.R. Sisu (4-5-5-4-4-3½-4-4-3-3½=40p)
RCH Ajantasalla (4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH AH Tulileikki (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Purnin Tosikeikari (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH Ongelmanpoikanen (4-4½-4-3½-4-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH AH Villitär (4-4½-5-4-3½-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Pimeyden Morsian (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Sannike (4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½-3=37,5p)
RCH AH Villikiri (4-5-5-4-3½-4-4-3½-4-3½=40,5p)
RCH Purnin Udelma (4-4-3½-4-4-4-4-4-3-3½=38p)
RCH Hopealilja (VRL-06066) (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3-3½=37,5p)
RCH Million Dollar Man (5+3½+5+4+5+4+5+4+4+4 = 43,5p)
RCH Demongrin (4+3½+4+4+5+5+3½+3½+4+4 = 40,5p)
RCH IR Fury (4+3+3½+3½+4+5+3½+3+3½+4 = 37p)
RCH Random Smoke (3½+3½+4+3½+4+5+3+4+4+3½ = 38p)
RCH Gatling Burn (4+3+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+4 = 36,5p)

Moana part breds, 20.09.2015
Tuomarit: taffel, Nintsu, Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Rhediad Padrig (5+5+5+5+4,5+4,5+3+4+3+3,5=42,5p)
SW2 KW Cadence (4,5+5+5+5+4,5+4,5+4+4+2,5+3,5=42,5p)
SW3 Hildesheim Rearmice (4,5+5+5+4,5+4+4+4+4+3+3,5=41,5p) & Llygedyn Gwanwen (4,5+5+5+5+4,5+4+4+3,5+2,5+3,5=41,5p)
SW5 A.D. Dusty Quadrile (4,5+4+3,5+4,5+4+3,5+4,5+4,5+3+4=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Lumivuon Falevrin (4+4+4,5+3,5+4+4+4+4+3,5+4=39,5p)
CH Aelwen Sirydd (4+4+4+5+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5=39p)
CH Bychan Aneira (4+4+4+4+4,5+4+4+3,5+3+3=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lai'e Caranthir (4+4+3+3,5+4+4+4+3,5+4+4=38p)
RCH KW Code Fiasko (3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+4+3+4+4=36p)
RCH Newport Bryste (3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3+3,5+3=35,5p)
RCH Gwawr Snilli (4,5+5+5+4,5+4,5+4,5+3+4,5+2,5+4=42p)
RCH Mirain Sían LAC (4+5+5+5+3+4+4+3,5+3+3,5=40p)
RCH Penrhyl Blanche (4+5+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5=39p)
RCH Lai'e Elboron (4+4+4,5+4+4,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5=39p)
RCH Aelwen Edoras (3,5+4+3,5+4+4+3,5+3+4+3+3,5=36p)
RCH Brynmor Idris (3,5+4+3+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3=36p)
RCH Oldsfell's Narnia (4+4+4,5+4+4+3+3,5+3,5+3,5+3,5=37,5p)
RCH Mewian Nefer (3,5+4+4+4,5+4+3,5+3+4+3,5+3,5=37,5p)
RCH Lai'e Lindorië (4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4+3,5+3=37p)
RCH Tuiskulan Amaethon (4,5+5+4+4+4+4+3,5+4,5+3+4=40,5p)
RCH Rhediad Prince Emrys (4,5+5+5+3,5+3+4+3+4+4+4=40p)
RCH Criallt Janto (4,5+4,5+4+5+4+3,5+4+4+3+3=39,5p)
RCH Loveston Abby (4+4,5+5+4+4+4+4+4+3+3,5=40p)
RCH Maldwyn Llian (4+4,5+4,5+4,5+4+4,5+3,5+4+3+3,5=40p)
RCH Marchwiel Lady Carys (5+5+5+4+4+4+3+3+3+3,5=39,5p)
RCH Pencalow Avalon (4,5+4+4,5+3,5+4+4+4+4+3+3,5=39p)
RCH Moana's Steel (4+4,5+3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5=38p)
RCH Pencalow Belecthor (4+4+4,5+3,5+4+4+4+4,5+2,5+3=38p)
RCH Gwalch Eärwen (4,5+5+5+4,5+4+4+4+4+3+3,5=41,5p)
RCH Deanice v. Harley (5+5+5+4+4,5+4+4+4+3+3=41p)
RCH April Babe Borned April Luxus (4,5+4,5+5+4+4+4+4+4+3,5+3,5=41p)

Rohkelikko, 18.10.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaunon Tyttörukka - rukkanen (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-4=42,5p)
SW2 Mielenpahoitin - Spookiness (4½-5-5-4-4-4-4-4½-4-3½=42,5p) & Rohkean Tuttiritari - kuristaja (4½-5-5-4-4½-4-4-4-4-3½=42,5p)
SW4 Runon Kanelipääsky - Milja (4½-5-5-4-4-4-3½-4-3-3½=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kuuralehdon Raiku - rukkanen (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3=42p)
RCH Ulapan Armonaika - Axel (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3=41,5p)
RCH Surmansuu - kuristaja (4-5-5-4-4-4-3½-4-3-3½=40p)
RCH Rohkean Eversti - kuristaja (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3=41,5p)
RCH Seljasaaren Hurraa - Riesa (4-5-5-4-4-4-4-4-4-3½=41,5p)
RCH Joogin Petu - Elisa (4-5-5-4-4-4-3½-4-3½-3=40p)
RCH Oravan Wilhelmiina - kuristaja (4½-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=41p)
RCH Mörkövaaran Lilianna - Anniina N. (4-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Pimeyden Morsian - Spookiness (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Kiven Valma - rukkanen (4-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Fiktion Katriikka - Milja (4-4-4½-4-4-4-4-4-4-3=39,5p)
RCH Moon Vesjlintu - kuristaja (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3-3½=39p)

Adina, 23.09.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Mijn Sebastiaan (4½-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3=40,5p)
SW2 Christine Ash (4½-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p) & O.A. Devil's Hope (4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
SW4 Charlotte (4-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Leerjongen (4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-4=40,5p)
RCH Devil's Song (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Andreas Ash (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3=39p)
RCH Werneri's World (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3=39p)
RCH O.A. Irascible (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Voltaire H (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-2½-3=38p)
RCH Coulda Woulda Shoulda (4-4½-4½-4-4-3½-3½-3½-3-3=37,5p)
RCH Chenell (4-4-4-4-4-4-4-3½-3-3=37,5p)
RCH Valiant Soldier (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3-3½=37,5p)
RCH le Rêve Mercedes (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Valiant Clarity (4-4½-4½-4-4½-3½-4-3½-2-2=36,5p)
RCH Albertina (4-4-3½-3½-4-3½-3½-4-2½-3=35,5p)

Adina, 22.09.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Ruususen Pontus Pilatus (4½-5-5-4-4-4-4-4½-3-3½=41,5p)
SW2 Heirate Mich (4½-4½-5-3½-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW3 Tantalum Prime (4½-4½-5-4-3½-4-4-4-3-3½=40p)
SW4 Oldfinion Golden Calibre (4-4-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Duzedrawse (4-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Suprant Leodian (4-5-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=40p)
RCH Ramant Chips (4½-4½-5-3½-4-3½-4-4-4-3½=40p)
RCH Sarata von Lark (4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Von Freutico (4½-4-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Oldsfell's Wilfried (4-5-4½-4-4½-4-3½-4-3-3=39,5p)
RCH Charisma (4½-4½-4-4-4½-4-3½-4-3½-3=39,5p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Deacon Prime (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Eisprinzessin (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3=38,5p)
RCH Dawnfrost Ciara (4½-4-3½-4-4-3½-4-4-3-3½=38p)
RCH Lychee (4-4½-4-4-4½-4-3½-3½-3-3=38p)

Adina, 21.09.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Chanté (5-5-5-4-4½-4-4-4-4-3½=43p)
SW2 Delicate Mahogany (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Peach Passion Prime (4½-4½-4-3½-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Synd Chihuahua (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Titanium PB (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Party All Night ABG (4-4½-4½-3½-4-4-4-3½-3-3=38p)
RCH Kangaroo Pawheart N! (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3-3=38p)
RCH Kerkän Dewerick (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½=38p)

Seljasaaren Kartano, 06.10.2015 
Tuomarit: taffel, dookie

Show Winner-luokka
SW 1 Moon Vinskeri - VRL-01080 (5-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=42,5p) & Vaniman Älynväläys - Anniina N. (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42,5p) & Moon Vauhkomieli - VRL-01080 (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42,5p)
SW 4 Seljasaaren Velvinna - VRL-01811 & VRL-02116 (4+4+5+4+3½+4+4+4+4+3½ = 40p)
SW 5 AH Villikiri - aksu (4+4+3½+4+4+4+3½+3+5+3½ = 38,5p)

Muut Champion-palkitut
CH Anffin Nokkonen - Anniina N. (4+4+4+4+4+3½+3½+2½+4+4 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Rohkean Tuttiritari - kuristaja (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3=42p)
RCH Rokkenrolli - kuristaja (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Sumuhurja - VRL-01811 & VRL-02116 (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3=41p)
RCH Moon Alvar - VRL-01080 (5-5-5-4-4-4½-4-3½-4-3½=42,5p)
RCH Metsälammen Runorastas - kuristaja (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=42p)
RCH Seljasaaren Härmä - VRL-01811 & VRL-02116 (4½-5-5-4-4-4-4-4-3-3½=41p)
RCH Vaniman Heroiitti - Anniina N. (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3=42p)
RCH Pajunkissanpolkka - Susiraja (4½-5-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41,5p)
RCH Seljasaaren Huuma - VRL-01811 & VRL-02116 (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-3-3=40,5p)
RCH Seljasaaren Sumusointu - VRL-01811 & VRL-02116 (4+3½+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Ruisralla - VRL-01811 & VRL-02116 (3½+3½+4+4+3½+3+4+3½+3½+3½ = 36p)
RCH Moon Etelätuuli - VRL-01080 (4+3½+4+3½+5+4+4+3½+3½+5 = 40p)
RCH Koistilan Nova - VRL-01811 & VRL-02116 (4+4+3½+3½+5+4+4+3½+4+3½ = 39p)
RCH Fiktion Aaria - Anniina N. (4+3½+3½+4+4½+4+4+3+4+3½ = 38p)
RCH Seljasaaren Kimalle - VRL-01811 & VRL-02116 (4+3+3½+4+3½+4+4+4+5+3 = 38p)
RCH Sylvin Känkkäränkkä - kuristaja (3½+4+4+5+5+4+3½+3+3+3 = 38p)
RCH Sannike - Anniina N. (3½+3½+4+3+4+3½+3½+3+5+4½ = 37,5p)

Best Breeder: Milja / Fiktio (Fiktion) 9½+8½+8½+9+5=40,5p
Fiktion Rymyeetu
Fiktion Aikamieli
Fiktion Vanella
Fiktion Melodia 

Rohkelikko, 05.10.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaipaatko Kesätuulta - Anniina N. (5-5-5-4-4-4-3½-4-3½-4=42p)
SW2 Moon Vesjlintu - kuristaja (4½-5-5-4-4½-3½-4-4-3½-3½=41,5p) & Seljasaaren Huuma - VRL-01811 (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3=41,5p) ja Sumuhurja - VRL-01811 (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW5 Wiiksikäs - VRL-01080 (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3½=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Ruisralla - VRL-01811 (4-5-5-4-4-3½-4-4-3½-4=41p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Murha-Kustaa - Susiraja (4-5-4½-4-4-4-3½-4-3-3½=39,5p)
RCH Fiktion Kippari - Miia Maria (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3=38,5p)
RCH Velmeri - VRL-01811 (4-4½-4-4-4-4-4-4-2½-3=38p)
RCH Pikku Hiprakka - kuristaja (4-5-4½-3½-4-4-4-4-3½-3=39,5p)
RCH Moon Harmaja - VRL-01080 (3½-5-5-4-4-3½-4-3½-3-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Jaarli - Milja (4-5-5-4-4-3½-3½-4-3-3=39p)
RCH Pajunkissanpolkka - Susiraja (4½-5-5-4-4-4-3½-4-4-3½=41,5p)
RCH Pirunkorven Suhari - Miia Maria (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3=41p)
RCH Fiktion Voitonvarma - kuristaja (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3=41p)
RCH Rohkean Taikatossu - kuristaja (4-5-5-4-4-4-4-4-3-3=40p)
RCH Kamomilla - Miia Maria (4-4½-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Riiviöiden Runotar - Milja (3½-4½-5-4-4-3½-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Koistilan Nova - VRL-01811 (4½-5-5-3½-4-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Fiktion Tuutikki - Milja (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3=41p)
RCH Pirunkorven Tilkku - Milja (4-5-4-4-3½-4-4-4-3-3½=39p)
RCH Moon Etelätuuli - VRL-01080 (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Koidutko Kohtalokseni - Anniina N. (4½-5-5-4-4½-3½-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Fiktion Kesähaave - Milja (3½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½=38,5p)

Rohkelikko, 21.09.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaipaatko Kesätuulta - Anniina N. (5-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=42,5p) & Kaunon Tyttörukka - rukkanen (5-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=42,5p) ja Kuuralehdon Raiku - rukkanen (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42,5p)
SW4 Kuunpilke TK - Anniina N. (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=42p)
SW5 Goran v. Ahlstedt - Nintsu (4½-5-5-3½-4-4-4-4-3-3=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Maple's Mamma Mia - Marru (4-4-4½-3½-3½-4-4-4-4-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vaniman Heroiitti - Anniina N. (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3=42p)
RCH Mörkövaaran Möhköfantti - Suvi (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Fiktion Voitonvarma - kuristaja (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-2½=40,5p)
RCH Villahaan Pilmori - Milja (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Fiktion Wiiksivallu - kuristaja (5-5-5-3½-4-4-4-4-3½-3=41p)
RCH Riiviöiden Askar - Sachiyo (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3=41p)
RCH Moon Suvimimmi - VRL-01080 (5-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=42,5p)
RCH Oravan Wilhelmiina - kuristaja (5-5-5-4-4-4-4-3½-4-3½=42p)
RCH Eskimiitti - Anniina N. (5-5-5-4-4-4½-4-4-3-3=41,5p)
RCH Moon Vesjlintu - kuristaja (5-5-5-4-4-3½-4½-3½-3½-3½=41,5p)
RCH Pihlajankukka BRE - rukkanen (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3-3½=41,5p)
RCH Ventoksen Seili - Milja (4½-5-5-4-4-4½-3½-4-3-3=40,5p)
RCH Boevoï Klitch - Pierre (4-4-5-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Elm Hill Ezikiel - Marru (4-4-3½-4-4-3½-4-4-3½-4=38,5p)
RCH Gwilherm - kuristaja (4-4-3½-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)
RCH Inishowen LAC - kuristaja (3½-4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Aviance Golda Bay - Pierre (3½-4-3½-4-4-4-4-4-3½-3½=38p)

Devilsfair, 15.09.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Nira Bellatrix (5-5-5-5-4½-4-4½-4-3½-3½=44p)
SW2 Nips Damien (5-5-5-4½-4½-4½-4-4-3½-3½=43,5p)
SW3 Ghost of Milkshakes (5-5-5-4½-4-4-4-4½-3-3½=42,5p)
SW4 Goran v. Ahlstedt (4½-5-5-3½-4-4-4-4-3-3=40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Marvel Starhawk (5-5-5-4½-4½-4-4-4-4-3½=43,5p)
RCH Poseidon (4½-5-5-4½-4-4½-4-4-4-3½=43p)
RCH Nips Edgar (4½-5-5-3½-4-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Kilgetty Scooby-Doo (5-5-4½-4½-5-4½-4-4-4-3½=44p)
RCH Wyat Midnight Thunder (5+5+5+4½+4½+4+4+4+4+3½=43,5p)
RCH Breezy Zipping (5-5-5-4½-4-4½-4-4-4-3½=43,5p)
RCH Freyja av Rågkross (4-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3=40p)
RCH Canutus av Rågkross (4½-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Idunna av Rågkross (4-4-5-4-4-4-4-3½-3½-3=39p)
RCH Mangon Baltic Blizzard (4½-4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
RCH Black Tsar (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3½=40,5p)
RCH Sjonnet v.d. Schraderkamp (4½-5-5-4-4-4-4-3½-3-3=40p) 

Miseryn ravitalli, 11.08.2015
Tuomarit: dookie, taffel

Show Winner-luokka
SW1 Mayson's Haleigh - Nintsu (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Radical D'Amour - Spookiness (5+4+5+4+4+5+4+3½+3½+3 = 41p)
SW3 Halo Speed - Meeri N. (4½-4½-5-4-4-4½-4-4-3-3½=41p)
SW4 Roudan Uskomaton - VRL-01080 (4+5+4+4+3+3½+3½+3+4+3½ = 37,5p)
SW5 Tomás - Jannica (4+4+4+4+3+3½+3½+4+3½+4 = 37,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH O.R. Roihun Madonna - Marle (3½+4+4+5+3½+3½+3+3+3½+3½ = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH The Half Blood Prince AD - Jannica (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-3-3=40,5p)
RCH Ludvig v.d. Keffeus - Orilammentalli (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40p)
RCH Twinky I.F. - VRL-01080 (4½-5-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Dahlgårds Marjorie - VRL-01080 (3½+4+3½+3½+3½+3½+4+3½+4+4 = 37p)
RCH Tornseglare HIP - Jannica (4+3+3½+3+3½+3½+4+4+4+4 = 36,5p)
RCH Bella Ciao - Spookiness (3½+4+3½+4+3½+3½+3½+3+4+3½ = 36p)
RCH Mielenpahoitin - Spookiness (3½+3½+3½+3½+4+4+3+3½+3½+4 = 36p)
RCH Pörrin Peippo - Elisa VRL-06066 (3½+3½+3+5+3+3½+3½+3½+3½+3½ = 35,5p)
RCH Rinsessa I.F. - VRL-01080 (3½+3½+4+3½+4+3½+4+3½+4+3 = 36,5p)
RCH Snillin Balladi - Meeri N. (3½+4+3½+3½+3½+4+3+3+5+3 = 36p)
RCH Arctic Wolf   - Orilammentalli (4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-3½=40,5p)
RCH Lacthes Gone - Meeri N. (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Ben Bone Pomp - mokkamasiina (4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-4=40p)

Turmeltaja, 10.09.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Wiiksikäs (5-5-5-4½-4½-4-4-4-3-3½=42,5p)
SW2 Moon Suvimimmi (5-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=42,5p)
SW3 Hunajakukka (5-5-5-4-4-4-4-4-4-3½=42,5p)
SW4 Ventoksen Tuhla (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3½-3½=42p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Taikakuun Karisma (5-5-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=41,5p)
RCH Pirunkorven Suhari (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-3½-3=41p)
RCH Moon Vauhkomieli (4½-5-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=41p)
RCH Anffin Taikavoima (4½-5-5-3½-4-4-4-4-4-3½=41,5p)
RCH Taikakuun Oiva (4½-5-5-4-4-4-4-4-3-3½=41p)
RCH Kajon Mustasurma (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Auringonpimennys TK (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Fiktion Sorbetti (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Fiktion Talviuni (4-5-5-4-4-4-3½-4-3½-3=40p)
RCH Moon Vesjsiipi (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Pikku-Wenla (4½-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3=40,5p)
RCH Fiktion Kirna (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3½=40,5p) 

Oldfinion Dressage, 20.08.2015
Tuomarit: Nintsu, dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Mousseux Noir - dookie (5+5+5+4,5+3,5+4,5+4,5+4,5+3+3,5=43)
SW2 Oldfinion v. Celian - Loitsulähde (4+5+5+4+4+5+4+4+4+3,5=42,4)
SW3 Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4+5+5+3½+5+4+4+3½+3½+3½ = 41p)
SW4 Oldsfell's Wilfried - Jannica (4-5-4½-4-4-4-4-4-3-3½=40p)
SW5 Oldfinion Amalie - Stall Katina (4-4-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Oldfinion Division - yersinio (4+3½+3+4+3½+3½+4+3+4+4 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Northiem LM - Dimma (4,5+5+5+4,5+3,5+5+4,5+4+3+3,5=42,5)
RCH Calgary - Jannica (4,5+5+5+4,5+3,5+5+4,5+4+2,5+3,5=42)
RCH Kabarcik - dookie (4+4+4+4+4+4+4+4+3+4=39)
RCH Oldfinion Stark Dian - yersinio (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Accordian - Jannica (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39,5p)
RCH Gerrodian - yersinio (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3-3½=37,5p)
RCH Tonistaro - yersinio (4+3½+3+4+3+3½+4+3+4+4 = 36p)
RCH Oldfinion Dancia - yersinio (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4-4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½=39p)
RCH Lychee - VRL-08368 (3½-4½-4½-4-4-4-3½-4-3-3=38p)
RCH Deaf Beat - dookie 4+5+4+4,5+4+4+4+4+4+4=41,5
RCH Ramant Chips - VRL-08368 4,5+5+5+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5=40p
RCH Dorothy - yersinio 4+4+4+4+3,5+4+4+3+3+4=37,5
RCH Adeline - Stall Katina (5+4+4+4+4+3½+4+3½+3½+4 = 39,5p)

Spiros Stable, 15.08.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 WND Dwinnie (4+4+3½+4+3½+3½+4+4+4+4 = 38,5p)
SW2 Ramya Doireann (4+3½+4+3½+4+4+4+3½+4+3½ = 38p)
SW3 Walhall (4+3½+3½+4+4+3+3+3+4+3½ = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Inishowen LAC (4+3½+3½+4+4+3½+3½+3½+4+4 = 37,5p)
RCH Breandan Aoife (3½+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+4+3 = 36p)

Turmeltaja, 30.08.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Hunajakukka (5-5-5-4-3½-4-4-4-4-4=42,5p)
SW2 Kuuralehdon Raiku (4½-5-5-4-5-4-4-4-3½-3½=42,5p)
SW3 Moon Etelätuuli (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-4=42p)
SW4 Karhukainen (5-5-5-4-3½-4-4-4-3½-3½=41,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rohkean Tuttiritari (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Räyhä-Ralf (4-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Aarian Kulkuri (4½-5-5-4-4-4-3½-4-3-3=40p)
RCH Taikakuun Oiva (4½-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42p)
RCH Kuiskeen Raketti-Rami (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3-3½=39,5p)
RCH Huvitutin Aurinkokuningas (4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Suven Viima (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3½-3½=40p)
RCH Hymnin Raisa (4-5-5-4-4-4-4-3½-3-3=39,5p)
RCH Sylvin Känkkäränkkä (4-4½-5-4-4-4-3½-4-3-3½=39,5p)
RCH Mörkövaaran Helmileidi (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Hilirimpsis I.F. (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3½=40,5p)
RCH Auringonpimennys TK (4½-5-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=40p) 

Adina, 03.08.2015
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Ramant Chips (5+5+5+5+4+3½+5+4+3½+4 = 44p)
SW2 Primadonna (4+5+5+5+5+4+3½+3½+4+4 = 43p)
SW3 Remethiel Fair (5+5+5+5+4+3½+4+4+3½+3½ = 42,5p)
SW4 Myrtille Danger (4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-4=40,5p)
SW5 Crayon Acidrocket (4-4½-4½-4-4-4-4-4-3½-4=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Tonistaro (4½-5-5-4-3-3½-4-4-3½-3½=40p)
CH Chivas (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
CH Ultra Sinister Solo (4+3½+3½+3½+5+3½+5+3½+4+4 = 39,5p)
CH Heroes GER (4-4-4½-4-4-3½-4-4-3½-3=38,5p)
CH M.L. My Delaceration (4+3½+3½+4+5+3½+4+3½+4+3 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Katinas Giva (4+4+5+5+5+4+3½+3+3½+3½ = 40,5p)
RCH Calanthe von Lark (5+4+4+3½+4+4+5+3+3½+3½ = 39,5p)
RCH Oldfinion Stark Dian (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Dollendo RSE (4+3½+3½+3½+5+5+4+3½+4+3½ = 39,5p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux (4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH O.A. Devil's Hope (4-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Parisian Segar (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Fliederhof Bismarck (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH Dawnfrost Wyatt (4-4½-4½-4-4-4-4-3½-3-3=38,5p)
RCH Wister Brisky Joe (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½=38,5p)
RCH Oldfinion v. Deidameia (4+4+5+3+4+4+4+3½+3½+3½ = 38,5p)
RCH Kangaroo Pawheart N! (4-4-4½-4-3½-4-4-4-3-3½=38,5p)
RCH Tristan Vegas (4-4-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Suprant Rhiona (4+4+4+5+5+3½+4+3+3+3 = 38,5p)
RCH Aiedail (4-4-4-3½-4-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Jangle Jollyglitter (4+3½+4+4+5+4+3½+4+3½+3 = 38,5p)
RCH O.A. Irascible (3½+3½+3+3+5+4+4+3½+5+4 = 38,5p)
RCH Spindrift Blue (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Lychee (4+3½+3+3½+5+4+3½+3½+4+4 = 38p)
RCH Sevilla Song AIR (4+4+5+3+3½+3½+4+3+3½+4 = 37,5p)
RCH Sirco Cliff (4-4-4-4-4-4-3½-4-3-3=37,5p)
RCH Love Me Like I Do (4+3½+3+3+5+4+4+3½+3½+3½ = 37p)
RCH Wiewing RSE (3½-4-4½-4-4-3½-4-3½-3-3=37p)
RCH Monopolie (4+3½+3½+3+4+3½+3½+4+4+3 = 36p)
RCH Zazico (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-3-3=36p)
RCH Starlight's Herboren (3½-4-3½-4-3½-4-3½-4-3-3=36p)
RCH Seleneland (3½+4+3½+3½+4+3+3½+3+4+4 = 36p)

Adina, 02.08.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Cala Nile Shah (4-4½-4½-4½-4½-4-4-4-2½-3½=40p)
SW2 Exxoticah al Rayad (4-4½-3½-4-4½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
SW3 Ventik ox (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-4=39,5p)
SW4 Imperial Makaarim (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Syanid Qui-Gon ox (4½-4½-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Zitron Rafala ox (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Cala Leyla Lamia (4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH CA Farid Nile Abbas (4-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Maar Barrak al Najya (4-4½-3½-4-4-3½-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Romantic Royce AD (3½-3½-5-4-4-3½-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Felség al Nemes (4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH T.H. Perfect Choice (4-4-3½-4-3½-4-4-4-3½-3½=38p)
RCH Ramya Makin (3½-4½-4½-4-4-4-4-4-3-3=38p)
RCH Xamir Rodania ox (4-4-4-3½-4-4-3½-3½-3-3½=37p)
RCH Sparta Amal Sabin (4-4-3½-4-3½-4-3½-4-3-3½=37p)
RCH Zafir's Quantum of Honey ox (4-3½-4-3½-3½-4-4-4-3-3½=37p) 

Adina, 01.08.2015
Tuomarit: Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Uptown Funk (4+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5+4=38,5)
SW2 Hearthcobbler Ion (4,5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+1=38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Feril (4+3,5+4+4+4+3,5+3+4+3,5+4=37,5)

Virtuaalitalli Naukaisu, 25.08.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Kaiholehdon Hurmiopoika - Milja (5-5-5-4-4-4½-4-4-3-3½=42p)
SW2 Moon Etelätuuli - VRL-01080 (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=42p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Reposaaren Punakuono - suba (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3-3½=41,5p)
RCH Moon Vauhkomieli - VRL-01080 (4½-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Riiviöiden Askar - Sachiyo (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3-3=41p)
RCH Välähdyksen Amorina - Milja (4-4½-5-4½-3½-4-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Tiilikan Nasu - suba (4-4-5-3½-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Kamomilla - Miia Maria (4-4-5-3½-4-4-4-3½-3½-3½=39p)

Le Château de Raconteur, 30.07.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Katinas Gina - Kati (4+4+5+5+5+4+3½+3+3½+3½ = 40,5p)
SW2 Cabernet du Roch - VRL-01811 (4+4+4+3+3½+4+4+4+3½+5 = 39p)
SW3 Chanceux - VRL-01811 (3½+3½+3+4+3½+3½+3+3+3½+4½ = 35p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nouvion Aimé - VRL-08368 (4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3½+4 = 37,5p)
RCH Don Bravado - VRL-01811 (4+4+3½+3½+3½+3+3½+3½+3½+4 = 36p)
RCH Briochi - Viixi (4+4+3½+3½+5+4+4+3+4+4½ = 39,5p)
RCH Everhart - VRL-01811 (4+4+4+3½+4+4+4+3½+3½+3 = 37,5p)
RCH Via dell'Amore - VRL-10878 (4+4+3+4+4½+4+3½+3+3+3½ = 36,5p)

Frieshy, 09.08.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Callahan (5-5-5-4½-5-5-4½-4½-3½-2½=44,5p) & Diabolus v.d. Ravenwood (5-5-5-4½-5-5-4½-4½-3½-2½=44,5p)
SW3 Dorien v.d Duren (4-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-4=39,5p)
SW4 Tanja v.d Duren (4-4½-4-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Furós van Braude (5-5-5-4½-4½-5-5-5-3½-2=44,5p)
RCH Tjaare v.d. Duren (4½-5-4½-4-4½-4½-4-4-4-3½=42,5p)
RCH Olivier v.d. Duren (4-4½-4½-4½-4-4½-4-3½-3½-3½=40,5p)
RCH Tjaard (4½-5-5-4-5-4½-4-4-3½-3½=43p)
RCH Ditmer v.d. Duren (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3-3½=40,5p)
RCH Echo van Gacvus (4-4-4½-4-4-4½-4½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Cultis v.d. Duren (4-4½-5-3½-3½-4-4-3½-3½-3½=39p)
RCH Lucretia (3½-4½-4½-3½-3½-4-4-4-4-3½=39p)
RCH Duren Zrinka (4½-4½-5-4-4-4-4-3½-2½-2½=38,5p)
RCH Zabetta Rewa (3½-4-3½-4-4-4-4-4-3-3½=37,5p)
RCH Mintje (4-4½-4½-4-4-3½-4-3½-2½-2½=37p)
RCH Jemin fan Lycan (3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½-3-3½=36p)

Taikakuun Kartano, 15.07.2015
Tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Viisikon Kuiskaus (4½-5-5-4½-5-4-4-3½-3½-3½=42,5p)
SW2 Reposaaren Punakuono (5-5-5-4-4-4½-4-4-3-3=41,5p)
SW3 Oravan Wilhelmiina (5+5+4+4+3½+3+4+3+4+3½ = 39p)
SW4 Mýsla frá Gremja (4+3½+4+4+3+3½+4+4+3½+3 = 36,5p)
SW5 Jukolan Kirveli (4+3½+4+3½+3½+4+4+3+4+2 = 35,5p)

Muut luokkavoittajat:
CW Óblauður frá Tyrfingur (3½+3½+3+2½+2½+4+3½+3+4+3 = 32,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tiilikan Pesän Pörröisin (4½-5-5-4-4-4-4-3½-3½-3=40,5p)
RCH Surmansuu (4½-5-5-4-4-4-4-4-2½-3=40p)
RCH Fiktion Voitonvarma (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3-2=39p)
RCH Snillin Sankari (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3-3½=41,5p)
RCH Riiviöiden Lenni (4½-5-4½-4-4-4½-4-4-3½-3=41p)
RCH Magnumi (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Viiman Ilo (4+3½+3½+3½+3½+3+4+3+4+3½ = 35,5p)
RCH Pienokainen (4+3½+3½+3+3+4+3½+3+3½+4 = 35p)
RCH Ventoksen Jääharha (4+3½+3+3½+3½+3+4+3+4+3½ = 35p)
RCH Rajattoman Talma (4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+5+3 = 38p)
RCH Hunajakukka (4+3+3½+3+4+4+4+3½+4½+4 = 37,5p)
RCH Voiton Rosetti (4+4+3½+3½+4+3½+3½+3½+4+3½ = 37p) 

Granstad, 25.07.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Derian Aros (5+5+4+4+3½+4+4+4+5+5 = 43,5p)
SW2 Cue Feline (5+5+4+4+5+4+4+3½+4+3½ = 42p)
SW3 Radical D'Amour (5+4+5+4+4+5+4+3½+3½+3 = 41p)
SW4 Moons Last Christmas (5+5+5+3+3½+4+4+5+4+2 = 40,5p)
SW5 Red Hot Mahogany (5+5+3½+4+3½+5+4+4+4+2 = 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Chanel X (4+4+4+3½+5+4+3½+3+3½+4 = 38,5p)
CH Rolanda (4+5+4+3+3+3½+4+3+4+3 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Aaria (5+4+5+4+4+3½+3½+3+5+3½ = 40,5p)
RCH Jamaica Twist HA (5+5+5+4+3½+3½+4+4+3+3 = 40p)
RCH O.R. Roihun Madonna (4+5+5+5+4+3½+3+3½+3½+3½ = 40p)
RCH Mayson's Haleigh (5+5+4+4+4+3½+4+3½+3+3½ = 39,5p)
RCH Ramya Adrastea (4+4+4+3½+4+4+5+3½+3½+3½ = 39p)
RCH HWA Spectral Poison (5+5+4+4+3½+5+3½+3½+3+2 = 38,5p)
RCH Pikku Loisto (4+5+5+4+3½+3+3½+3+3½+3½ = 38p)
RCH Seljasaaren Lomu (4+5+5+4+3½+3+3½+3½+3+3½ = 38p)
RCH Cirion Caesarion (4+5+4+3+3+4+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Caparice LAC (4+3½+4+3½+3½+4+4+4+3½+4 = 38p)
RCH Chivas (4+5+4+4+3½+4+4+3+3+3 = 37,5p)
RCH Crimmdale Samcro (4+4+4+3½+5+4+3½+3½+3+3 = 37,5p)
RCH Sannike (3½+3½+4+3+4+3½+3½+3+5+4½ = 37,5p)
RCH Dam Right (5+4+4+4+3½+3+4+3½+3+3 = 37p)
RCH Catrien v.d. Duren (4+5+4+3+3+3½+4+3+4+3 = 36,5p)
RCH Gypsy's Barberry (4+4+3½+3½+4+5+3+2½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Konjanteri (4+4+4+3½+3+3+3½+3½+3½+4 = 36p)
RCH Bentley van Talvia (4+4+3½+3+3½+3½+3½+3+4+4 = 36p)
RCH Rosalia 'If (4+4+3½+3½+4+3½+3½+3+3½+3½ = 36p)
RCH Casanova's Paso Zorba (4+4+3½+3½+3½+4+3+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Ascuns Twist N Jump (4+4+3½+3½+4+4+3½+3+3+3 = 35,5p) 

Adina, 16.07.2015
Tuomarit: taffel, dookie

Show Winner-luokka:
SW1 Aidan Honeytale (5-5-5-4½-4½-4-4-4-3½-3½=43p)
SW2 Aidan Velvet Haze (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42,5p)
SW3 Alcatraz SLC (5+5+4+3+3½+3½+4+4+4+5 = 41p)
SW4 Lasaiak Creek (4-5-5-4-4-4-4½-4-3½-3=41p)
SW5 Fluffy Pony RSE (4-5-5-4½-4-3½-4-3½-3½-2=39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Aidan Rambage (3½+4+3½+4+3+3½+3+3½+3½+5 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Luckless (5-5-5-4-4-4-4-3½-3½-4=42p)
RCH Vermont Gem (5+4+4+3½+3½+4+3½+4+5+4½ = 41p)
RCH Nino Feliz RSE (4-5-5-4-4½-4-4-3½-3½-3½=41p)
RCH Honeydale Silverveil (4-5-5-4-3½-4-4-4-3½-4=41p)
RCH Aidan Gaileen (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Aidan Daiwal Gin (4-5-5-4-4-4-4-4-3½-3=40,5p)
RCH Aidan Vanora (4-5-5-4½-4-4-4-3½-3-3½=40,5p)
RCH Aidan Deirdre (4-5-5-3½-4-4-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Blackest Mind Ni (4-4-5-4-3½-3½-3½-3½-4-3½=38,5p)
RCH Thrym Celinn (3½-4-5-3½-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Wyat Midnight Thunder (4+4+3½+3½+4+4+3+3+4+4 = 37p)
RCH Ingerin Liudmila (3½-4-4½-3½-3½-4-4-3½-3-3½=37p)
RCH Badland Diviner (3½-3½-4½-3-3½-3½-3½-4-3½-3½=36p)
RCH Wickmount Cormac (3½+4+3½+4+3+3½+3+3+4+4 = 35,5p)
RCH If I Catch U (4+3½+3½+3+3½+4+3+3+3½+4 = 35p)
RCH Clovercutt Fortunate Son (3½+3½+3+4+3½+3½+3½+3½+3+4 = 35p) 

Moondance, 27.06.2015
Tuomarit: weem, dookie, Nintsu

Show Winner-luokka:
SW1 Kajon Mustasurma (4-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Fiktion Sirkitta (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-4-3½=41p)
SW3 Warship Satin (4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5=40,5)
SW4 A.D. Abbey Mistress (4+4,5+5+4,5+4+3,5+2,5+4,5+4+3,5=40)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Xandra v. Moons (4+4,5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4=39,5)
RCH The Half Blood Prince AD (4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3=39)
RCH Dazhbog v. Moons (4+4,5+4,5+4+4+3,5+4+3+4,5+3=39)
RCH Wulfric von Linden (4+4,5+4+3+3,5+4+4+4,5+4+3=38,5)
RCH Oravan Wilhelmiina (4-5-5-4-4-3½-3½-3½-4-3½=40p)
RCH Moon Kukkahattutäti (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Moon Vesjlintu (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Pirunkorven Suhari (4-5-5-4½-4-4-3½-4-3½-3½=41p)
RCH Surmansuu (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-2½-3=40p)
RCH Mielenpahoitin (4-4-5-4-4-4-4-4-3-3½=39,5p)

Best Breeder: misery. / Moondance (v. Moons, Moons) 9+8,5+7,5+8,5+4,5=38
Snuff v. Moons
Blake v. Moons
Dilemma v. Moons
Moons Royal Elliot

Best Breeder: alhippa / Taikakuun Kartano (Taikakuun/TK) 8,5+8,5+8+8,5+4,5=38
Auringonpimennys TK
Kunloiste TK
Taikakuun Haltiamieli
Taikakuun Oiva 

Adina, 30.06.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Mulberry Lumo (4+4+3½+3+4+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)
SW2 Valdina Dainty (4+3½+4+3+3½+3½+3½+4+3+3½ = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Istria Salt Water Taffy (3½+4+4+3½+3+3½+3½+3+3½+4 = 35,5p)
RCH Lumivuon Faelvrin (3½+3½+3+3+4+4+3½+4+3½+3½ = 35,5p)
RCH Sudenmaan Nallekarhu (4+4+2+3+3½+4+3½+4+3½+3½ = 35p)
RCH Rhof Samba Marmalade (4+3½+4+3+3½+3½+3½+4+3+2½ = 34,5p)

Adina, 30.06.2015
Tuomarit: nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Vidar (5+5+5+4+4,5+4,5+5+3,5+2,5+4=43)
SW2 80's Estelle N'Flip (4+4,5+4+4+4,5+5+5+4,5+3+4=42,5)
SW3 Shamrock's Ironman (5+5+5+4+4,5+5+3+3,5+3+3,5=41,5) & Bøklundes Tonja (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+2,5+3=41,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Brynjar v.d. Trondheim (5+5+4,5+5+5+4,5+4,5+3+3+3=42,5)
RCH Freja v. Ahlstedt (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3,5=41)
RCH Mon Amie (5+5+4+5+4+4+4,5+4+2,5+3=41)
RCH A.D. Castle Calamity (4+5+4+4,5+5+3,5+4+3,5+3+4=40,5)
RCH Derian Ragnar (4+5+4+4,5+3,5+4+4+4+3,5+4=40,5)
RCH Aggi v.d. Trondheim (5+5+5+4,5+4,5+4,5+3,5+3+2,5+2,5=40)
RCH Waterlilly Nala (4+5+4,5+5+3+3,5+4+4+3+3,5=39,5)
RCH Yard's Felix (4+5+4+3,5+3,5+3+4+3,5+4+4=38,5)

Frieshy, 12.07.2015
Tuomarit: Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Tjaard - yersinio (5+5+5+5+5+5+3+3+3,5+3,5=43)
SW2 Atalaya F - Jaana K. (VRL-03669) (5+5+5+4,5+4+4+4+4+3+4=42,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Olivier v.d. Duren - yersinio (5+5+4,5+5+4+4,5+4+4+2,5+4=42,5)
RCH Nouvion Valentijn - Pierre (4,5+5+5+4,5+3,5+5+3,5+4+3+4=42)
RCH Bentley van Talvia - VRL-01811 (4,5+5+4+4+4,5+4+3+4+3+4=40)
RCH Dorien v.d Duren - yersinio (5+5+5+5+4,5+4+4+3+3+3=41,5)
RCH Cultis v.d. Duren - yersinio (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+4=41,5)
RCH RolandaRolanda - VRL-01811 (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+4=41,5)

Le Château de Raconteur, 29.06.2015
Tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Remethiel Fair - dookie (5+5+5+5+4+3½+4+4+3½+3½ = 42,5p)
SW2 Wuorelan Eldarion - VRL-05706 (5+4+3½+4+3½+4+4½+4+4+4 = 40,5p)
SW3 Nouvion Aimé - VRL-08368 (4+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3½+4 = 37,5p)
SW4 Perlenétt - VRL-01811 (3½+4+4+4+3½+4+3+3+3½+3½ = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rochét de Poemé - Miivi (4+4+3½+3+4+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Don Bravado - VRL-01811 (4+4+3½+3½+3½+3+3½+3½+3½+4 = 36p)
RCH Romain du Belou - VRL-01811 (3½+3½+4+4+3½+3½+3+3+3½+4 = 35,5p)
RCH Robillard du Roch - VRL-01811 (4+3½+3½+4+4+3½+3+3½+3+3½ = 35,5p)
RCH Rosenhof Lydia - Stall Katina (4½+4+5+4+4+4+4+4+4+3½ = 41p)
RCH Rosenhof Elrik - Stall Katina (4+4+4+3½+4+4+4+4+4½+5 = 41p)
RCH Adrianna Thrill - Kiiu (4+3½+4+3½+5+3½+3½+3½+4+4 = 38,5p)
RCH Cialdini - VRL-01811 (4+4+3½+5+3½+4+3½+3½+4+4 = 39p)
RCH Adeline - Stall Katina (4+4+4+4+3½+3½+4+3½+4+4 = 38,5p)
RCH Parisian Paradox Vegas - satu (4+4+4+3½+4+4+4+3½+3½+3 = 37,5p) 

Oldfinion Dressage, 24.06.2015
Tuomarit: Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Northiem LM - Dimma (5+5+5+4,5+3,5+5+4,5+4+3+4=43,5)
SW2 Seren von Lark - VRL-10878 (4+5+5+4+4+4+4+4+3,5+3,5=41)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Duzedrawse - Pierre (5+5+5+5+5+4+4+3,5+2,5+4=43)
RCH Lord Spitfire - dookie (5+4+5+4+3,5+5+4+5+3+3,5=42)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4,5+5+4,5+4+4+3+4+5+3+3=40)
RCH Ramant Chips - VRL-08368 (4,5+5+5+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5=40p)
RCH Lychee - VRL-08368 (4+5+5+4,5+4,5+4+3+3+3+3,5=39,5p)
RCH Charisma - VRL-01317 (4,5+5+3,5+4,5+4,5+4+3,5+3+3+4=39,5)

al Najya, 11.06.2015
Tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Maar Barrak al Najya - Isis (4½-4½-4-4-4-3½-4-4-4-3½=40p)
SW2 Amirat al Bahram - Isis (4-5-5-4½-4-4-3½-3½-3½-3=40p)
SW3 Imperial Makaarim - Isis (4-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=39p)
SW4 Paradisiaca LIA - Tilli (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Castiel ox - Break (4-5-4½-5-4½-4½-4-3½-2½-2½=40p)
RCH Zilal al Ali Rahaim - Isis (4-4½-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=38p)
RCH CLAr Zhirayr ox - Dimma (4-4-4-4½-4½-3½-3½-3½-3½-3=38p)
RCH Warrior Eclipse ox - Dimma (4-5-4-4-4-3½-4-3½-3½-4=39,5p)
RCH Thawab al Najya - Marle (4-5-3½-4-4-4-3½-3½-3-3=37,5p)
RCH Moniet Ibn Mareekh - Isis (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
RCH RIFA's Grnella Phán ox - Break (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38,5p)
RCH Tibah Wid - Isis (4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Ishfaq al Najya - Isis (4-4-4½-4-3½-3-3½-3½-3½-3=36,5p)
RCH Bareerah al Shadiya - Break (4-4½-4-4-4-3-4-4-3-3=37,5p)
RCH Maar Rashima - Isis (4-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3-3=36,5p)
RCH Ziridzhiangel ox - Marle (4-4-3½-4-3½-3½-4-3½-3-3½=36,5p)

Rohkelikko, 20.06.2015
tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Rätvänän Viisnolla (4+4+4+4+4+4+4+3½+4+5 = 40,5p)
SW2 Harmoivale (4+4+4+4+3½+3½+3½+3+4½+3½ = 37,5p)
SW3 Saariston Lumina (4+4+4+3½+4+3½+4+3½+3½+3 = 37p)
SW4 Rätvänän Leimu (3½+4+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3½ = 37p)
SW5 Oravan Wilhelmiina (4+4+3½+3½+3½+3+4+3½+4+3½ = 36,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Talvitiainen (3½+3½+3½+3+4+3½+3½+3½+3½+5 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Voitonvarma (4+4+4+3½+3½+3+4+3½+4+2 = 35,5p)
RCH Pikku Hiprakka (4+4+3½+3+3+3½+3½+3½+4+3 = 35p)
RCH Surmansuu (4+4+4+3½+5+4+4+3+3+5 = 39,5p)
RCH Susikallion Salattu Talvi (4+4+3½+3½+3½+3+3½+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Mielenpahoitin (3½+3½+3+3½+4+4+3½+3½+3½+4 = 36p)
RCH Fiktion Alvari (3+3½+3½+3½+3+3½+3½+4+5+4 = 36,5p)
RCH Riikinnevan Hulmutar (3½+3+3+3½+3½+3½+4+3½+4+5 = 36,5p)
RCH Myrkynkylväjä (3½+3½+4+3+3+3½+4+3½+4+3½ = 35,5p)
RCH Fiktion Elva (4+4+4+4+3½+3+4+3½+3½+2½ = 36p)
RCH Fiktion Kamomilla (3½+4+4+3+3½+4+3½+3½+3½+3 = 35,5,p)
RCH Turmeltajan Pikkunen (3½+3+3½+3½+4+3½+3½+3+3½+4 = 35p)

Moon Sugar Ltd, 20.05.2015
tuomarit: Sirpa, Nintsu, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Arrowhail Vegas (4,5+5+5+4+4+4+4,5+5+4+4=44p)
SW2 Fengshui Sands xx (4½-5-5-4½-3½-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW3 Fiktion Rosvo-Roope (5-5-4-4½-3½-4-4-4-3½-3½=41p)
SW4 Emerald Knight (4+4+4,5+4+4+5+3,5+4+3+4 = 40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Warzant de Poemé (3,5+4+4+4,5+4+4+4+4+4+3,5 = 39,5p)
RCH Wahnfriede (3+4+3,5+4+5+4,5+3+3+3,5+3,5 = 37p)
RCH Scandic Journey By Chance (4,5+5+5+4+5+4,5+3,5+4+4+4=43,5p)
RCH Sokerikuun Lord Chester (5+5+5+4+3,5+5+3,5+5+3+3=42)
RCH Sokerikuun Darkspawn (4,5+5+4,5+4+4+3,5+4+5+3+4=41,5)
RCH E-Terrestrial GA (VRL-07737) (4-5-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=41p)
RCH Cor Scorpii xx (4-5-4½-4-3½-4-3½-4-3-3=38,5p)
RCH Darley SH (4-5-4-3½-3½-3½-4-3½-4-3½=38,5p)
RCH Koijjari (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
RCH Taikakuun Hurmio (4½-5-4½-4-4-3½-3½-4-3½-3=39,5p)
RCH Joogin Savusydän (4½-4½-5-4-3½-4-3½-4-3½-3=39,5p)

Cresendo, 20.04.2015
tuomarit: taffel, nintsu, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Aidan Honeytale (5-5-5-5-4½-4-4-4-3-3=42,5p) & Rhediad Padrig (5+5+5+5+4,5+4,5+3+4+3+3,5=42,5)
SW3 Gwynedd Amell(4,5+5+4+5+4,5+4+3+4+4+4=42)
SW4 Seljasaaren Huispaus(5+5+4+5+3+4+3½+3½+3½+4 = 40,5p)
SW5 CH Mörkövaaran Valtiatar(4+4+4+4+3½+3+3½+3½+4+2½ = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Blackwoods Skyway (5+5+5+5+3+3,5+4+4+3,5+3,5=41,5)
RCH Llygedyn Rhewllydd Lledrith (4,5+5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+3,5+4=40,5)
RCH Tawemyndd Llio Fflur (4+5+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3+3,5=37)
RCH Murroksen Kiusa (4+5+4+4+3½+3½+3½+3+3+3½ = 37p)
RCH Sokerikuun Hallanvaara (4+5+4+3½+4+3½+3+3+3+3½ = 36,5p)
RCH Pirunkorven Taikatonttu (4+5+4+3+4+3½+3+3+3+3½ = 36p)
RCH Llygedyn Cadarn Ddu (5+5+5+5+3,5+4+4+4+3+3,5=42)
RCH Rhyfeddodau Argoelion (5+5+5+5+4,5+4+3+3+3+4=41,5)
RCH Pencalow Fardo (4,5+5+5+4+3+4+3+4+4+4=40,5)
RCH Honeydale Celtic Sky(5-5-5-5-4½-4-4-4-3-3=42,5p)
RCH Clovercutt Diamonddust (5-5-5-4½-5-4-4½-3½-3-3=42,5p)
RCH A.D. Liplapper Lanen (4½-5-5-4½-4-4½-4-4-3-3=41,5p)

Rohkelikko, 20.05.2015
tuomarit: dookie, Vibaja

Show winner-luokka:
SW1 Maanan Lumous - HM (4½-5-5-4½-3½-4-4-4-4-3½=42p)
SW2 Fiktion Rosvo-Roope - Kati (VRL-00102) (4½-5-4-4½-4-4½-4-4-3½-3½=41,5p)
SW3 Surmansuu - kuristaja (4,5+5+5+4+4+4,5+5+4+2+3 = 41)
SW4 Rätvänän Tättähäärä - HM (4½-5-4-4-4½-3½-3½-4-3½-4=40,5p)
SW5 Oravan Wilhelmiina - kuristaja (4-5-5-4½-4-3½-3½-3½-4-3½=40,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Villahaan Tariina - Milja (4,5+4,5+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3 = 39)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tarinankertoja - HM (4½-5-4½-4-3½-3½-4-3½-3-3=38,5p)
RCH Riiviöiden Atlas - Sachiyo (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=38,5p)
RCH Kajon Mustasurma - Miia Maria (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3-3½=37,5p)
RCH Takamaiden Nuutti - Miia Maria (4,5+5+4,5+5+4+4+4+4+3+3 = 41)
RCH Lehtovaaran Uoti - Tea (4+4,5+5+4,5+4,5+4,5+4+4,5+3+2 = 40,5)
RCH Nallekarhu - Tea (4+4,5+4,5+5+3+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 37)
RCH Orilammen Sirius - Marle (5-5-4-4-4½-3½-3½-4-3½-4=41p)
RCH Rohkea-Jellona - Tea (4-5-5-4-4-4-4-3½-3½-3½=40,5p)
RCH Pikku Hiprakka - kuristaja (4½-5-4½-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Rätvänän Kuuhullu - HM (4-5-5-4½-3½-3½-3½-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Heilin Siina - Miia Maria (4-5-5-3½-3½-4-3½-3½-4-3½=39,5p)
RCH Moon Veenus - kuristaja (4-4-5-4-4-4-4-3½-3½-3½=39,5p)
RCH Turmeltajan Kiherrys - dookie (4+5+5+4+3+4+4+4+2+2 = 37)
RCH Kamomilla - Miia Maria (4+4,5+5+3,5+4+4+3+3+2,5+3 = 36,5)
RCH Mörkövaaran Ester - Marle (4-4½-5-4½-4-4-3½-3½-3½-4=40,5p)
RCH Sakariina - felissa (4½-5-5-4½-4-3½-4-3½-3-3=40p)
RCH Fiktion Kreetta - Milja (4-4-5-4-3½-4-3½-4-4-3½=39,5p)

Adina, 30.04.2015
tuomarit: Sirpa, Cannabia, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Tuiskulan Amaethon (5+4,5+4,5+4,5+5+4,5+4,5+4,5+3,5+4 = 44,5p)
SW2 Rhown Arthian (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4+4+4 = 44 p.) & Criallt Einion (5+5+5+4,5+3+4+4,5+4,5+4,5+4 = 44 p.) & Rhediad Swynol (5+5+5+4+3,5+4,5+4+4,5+4+4,5 = 44 p.)
SW5 Morwraidd Mae Dawn (4+5+5+4+3½+4+3+3½+4½+4 = 40,5p)

Muut Champion-palkitut:
Llygedyn Bonedigges (4+4+5+3½+3½+3½+4+4+5+4 = 40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rhediad Ambassador (4,5+5+5+4,5+3,5+4,5+4,5+4+4,5+4 = 44 p.)
RCH Llygedyn Gwanwen (4,5+5+5+4+2,5+4+4,5+4,5+4,5+5 = 43,5 p.)
RCH Mair Eboni (4,5+5+5+5+3,5+4+4+4,5+4+4 = 43,5 p.)
RCH Forbearance (5+5+5+2+3,5+4,5+4,5+4,5+4+4,5 = 42,5 p.)
RCH Llygedyn Darluniaidd (5+4,5+3,5+3,5+4+4,5+5+5+3,5+4 = 42,5p)
RCH Mererid LAC (4,5+5+5+4+3+4,5+4+4+4,5+4 = 42,5 p.)
RCH Cwmnantcol Caius (4,5+5+5+4+3,5+4,5+4,5+4+3,5+4 = 42,5 p.)
RCH Llygedyn Gwadron (4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+3+3 = 42p)
RCH Criallt Janto (VRL-08761) (4+4,5+5+4,5+4+4+4+4+4+4 = 42p)
RCH Rhediad Prince Emrys (5+5+5+3+3+4+4+4+4+4,5 = 41,5 p.)
RCH Pencalow Sam (4,5+5+5+4+2,5+4,5+4+4+3,5+3,5 = 40,5 p.)
RCH Gwynedd Amell (4+5+5+4+4+4+4+3+4+2½ = 39,5p)
RCH Daniella's Last Request AD (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+4 = 38p)
RCH Maldwyn Llian (4+3+4+3+5+4+3½+3+4+3½ = 37p)
RCH Rhediad Freuddwyd (4+3½+4+3+3½+3½+3½+3+4+4½ = 36,5p)
RCH Llygedyn Rhewllydd Lledrith (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+4+3 = 36,5p)
RCH Eloquence (3½+3+3½+3+3½+4+4+3+5+4 = 36,5p)

Oldfinion Dressage, 20.05.2015
tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Oldfinion Stark Dian - yersinio (5-5-5-4-4½-4-4-4-3½-3½=42,5p)
SW2 Oldfinion v. Celian - Loitsulähde (4½-5-5-4½-4½-4-4-4-3½-3½=42,5p)
SW3 Bullets and Booze - mori-mori (4½-4½-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW4 Alydia de Oldfinion - VRL-00102 (4½-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½-4=40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Emmerich - VRL-10878 (4½-4½-4-4½-4-4-4-4-3½-4=41p)
RCH Calgary - Jannica (4½-4½-4-4-4-4-4-4-3½-3½=40p)
RCH Rüdiger von Lark - VRL-10878 (4½-4½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Oldsfell's Weldon - VRL-10878 (4½-4½-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=41p)
RCH Walkenounz - VRL-10878 (4½-4½-5-4½-3½-3½-4-4-3-3½=40p)
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica (4½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Lychee - VRL-08368 (4-4½-4½-4½-4-4-3½-4-3½-3=39,5p)
RCH Dorothy - yersinio (4½-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½-4=38,5p)
RCH Ramant Chips - VRL-08368 (4-4-4½-3½-3½-3½-4-4-3½-3½=38p)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4½-4½-5-4-4-4-4-3½-4-4=41,5p)
RCH Heirate Mich - mori-mori (4½-4½-5-4-4-3½-3½-4-4-4=41p)
RCH Oldfinion v. Deidameia - yersinio (4½-4½-4½-3½-4-4-4-4-3½-3½=40p)

Best Breeder: yersinio / Oldfinion Dressage (Oldfinion) 8+9+8+9+4½=38,5p
Oldfinion Amalie 8p
Oldfinion v. Deidameia 9p
Oldfinion v. Avane 8p
Oldfinion v. Celian 9p


Adina, 30.04.2015
tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Different Kind of Feeling (3½+4+4+3½+4+4+5+4+4+3 = 39p)
SW2 Anfarwol Cragen (4+3½+4+3+5+4+3½+3+4+4 = 38p)
SW3 Penparc Golden Rock (4+4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3 = 36,5p)
SW4 Poniniemen Seiron (3½+4+3+3+3½+3+4+3½+4+5 = 36,5p)
SW5 Moana's Wilde Margareth (4+3½+3½+3+3+3½+4+4+3½+3½ = 35,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Helyg Ffawd LAC (3½+4+4+3½+4+3+3+3+3+3 = 34p)

Niityn ponitalli, 11.04.2015
tuomarit: taffel, Sirpa, Dookie

Show winner-luokka:
SW1 BjÃlrktrast Inc (5-5-4,5-4-4-4-4-4-4-4 = 42,5p)
SW2 Indra B (5-5-5-4-4-4-4,5-4-3-3 = 41,5p)
SW3 Lippa SWE (4,5-5-5-4,5-4-3,5-4-3,5-4-3,5 = 41,5p)
SW4 Ozcar B (5-5-5-3,5-3,5-3,5-4-3-4-3,5 = 40p)
SW5 Karus Lysander (4-4,5-5-4-4-4-4-4-3-3,5 = 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Cresendo's Juliette (4-4,5-4,5-4,5-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5 = 39p)
CH Cresendo's Lily (4,5-4-3,5-3,5-5-3,5-4-4-3,5-3 = 38,5p)
CH Niityn Cobra (4,5-3,5-4-3-3,5-3,5-4-4-3,5-4 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cresendo's Stjärna (4,5-4-5-4-4,5-4-4-4-3,5-4 = 41,5p)
RCH DahlgÃIrd's Myra (4,5-5-5-4,5-4,5-4-4-3,5-3-3 = 41p)
RCH Cresendo's Julienda (4-4-4,5-4-4-4-4,5-4,5-4-3,5 = 41p)
RCH Britta II (4,5-5-5-4,5-3,5-3,5-4-4-2,5-3 = 39,5p)
RCH A.B. Jella (3,5-4-4,5-3,5-4-4-4-4-4-3,5 = 39p)
RCH Karkurannan Skye (4-5-5-4-4-4-4-3,5-2,5-2,5 = 38,5p)
RCH Helldina (3,5-5-5-4,5-4-3,5-3,5-3,5-3-3 = 38,5p)
RCH Anyway I.F. (4,5-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3-4 = 38p)
RCH Trolldoms Bärdor (4,5-4-3,5-3-3,5-3,5-4-4-4-4 = 38p)
RCH Batman B (4,5-4-3,5-3-3,5-3,5-4-4-4-4 = 38p)
RCH Cresendo's Gunhild (4,5-3,5-4-4-4,5-3,5-4-3,5-3,5-3 = 38p)
RCH Teleri v. Ahlstedt (4-4-4,5-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5 = 38p)
RCH Cresendo's Elrohir (4-4-4-4-4-3,5-3-4-3,5-4 = 38p)
RCH Ruska (4-4-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5-3,5 = 37,5p)
RCH Cresendo's Kattguld (4-4-4-3,5-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5 = 37,5p)
RCH Jonathan v. Ahlstedt (4-4-3,5-4-4-4-3,5-3,5-3,5-3,5 = 37,5p)
RCH Niityn Aada (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3-3 = 37p)
RCH IrtlentgÃIrd Remus (4-4-4-4-3-3,5-3,5-3,5-4-3,5 = 37p)
RCH Karkurannan Amelia (4-4-3-4-4-3,5-3,5-4-3,5-3,5 = 37p)
RCH Rumour's Akatius (3,5-4-4-3-3,5-4-4-3,5-3,5-3,5 = 36,5p)
RCH Karkurannan Viggo (4-4-5-3,5-3,5-3-3,5-3-3,5-3 = 36p)
RCH Basil Karus (3,5-4-4-3-3-3,5-3,5-3,5-4-3,5 = 35,5p)

Cresendo, 30.04.2015 
tuomarit: taffel, cannabia, sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Poniniemen Merryheart- Assi (5+5+5+4+4,5+5+4,5+4,5+4+4,5 = 46 p.)
SW2 Palleropilven Pilleriaddikti - Nidavellir (VRL-08761) (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3 = 43 p.)
SW3 The Half Blood Prince AD - Jannica (5+5+5+4+3+4,5+4+4+3,5+4 = 42 p.)
SW4 Trolldoms Bärdor - Antonia N. (4+4+3½+3½+4+4+5+4+5+5 = 42p)
SW5 Twisted Snake - Tilli (4+4+3+3,5+4+3,5+4,5+5+4+4 = 39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Ingø - Antonia N. (4+4+4+3+4+3½+5+4+3+4 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lille Juni - Moon Sugar Ltd (3½+3½+4+3½+3½+4+4+3+3½+2½ = 35p)
RCH Tomás - Jannica (4+4+4+4+3½+4+3½+4+3+4 = 38p)
RCH Ässän Ejder - VRL-01026 (3½+3½+3+3+3½+3½+4+3½+4+5 = 36,5p)
RCH Välähdyksen Viljami - felissa (5+5+5+3+4+3,5+4+4+4+4 = 41,5 p.)
RCH Presta Theodore - Nidavellir (VRL-08761) (5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+4 = 41,5 p.)
RCH Blaza's Soarin - Suvi (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5 = 41,5 p.)
RCH Deser's Magnificent Revelation - Tilli (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+4,5+4 = 45 p.)
RCH Sokerikuun Neverwinter - Moon Sugar Ltd (4,5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+4+4 = 44,5 p.)
RCH Cantaloupe Anf - Nidavellir (VRL-08761) (4,5+4,5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+4+4 = 43,5 p.)
RCH Scheming May - Suvi (4,5+5+5+4,5+4+4+4+4+4+4 = 43 p.)
RCH Spitzer - Suvi (4+5+5+4+4+4,5+4+4+3,5+3,5 = 41,5 p.)
RCH A.D. Abbey Mistress - Jannica (4,5+5+5+3+3,5+4+4+4+4+3,5 = 40,5 p.)
RCH Duvado Korik - Nidavellir (VRL-08761) (4,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4,5+3+3,5 = 37,5p)
RCH Poniniemen Mikado - Assi (4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 37p)

Wyat Shetlands, 01.05.2015
tuomarit: dookie, Nintsu, Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Gingersnap Cuddlecake - Granstad (VRL-08761) (5-5-5-5-4-3,5-4-4-4-4 = 43,5p)
SW2 Myllykujan Pommi - Elisa (4,5-5-4,5-4-4,5-4,5-4-4-4-4 = 43p)
SW3 Moons Last Christmas - Anniina N. (5-5-5-3½-4½-4-4½-4-3½-3 = 42p)
SW4 Granstad Twisted Gingersnap - Granstad (VRL-08761) (5-5-5-4,5-3-3,5-4-4-3,5-4 = 41,5p)
SW5 Fawkes MO - Miia Maria (4½-5-5-4-4-4-4½-3½-3-3½ = 41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Crowberry Bianca - VRL-01080 (4,5-4-4-4,5-4-4,5-4-4,5-2,5-4 = 40,5 p)
CH Glowmoor Quitita - Granstad (VRL-08761) (4,5-5-5-4-3-3,5-3,5-3-3,5-4 = 39p)
CH Mangon Sunny Side Up - indy (4,5-5-5-3-1-2-4-4-4-4 = 36,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mangon Xochipepe - indy (4½-5-5-4-4-4-4½-3½-3½-3½ = 41,5p)
RCH Thora Cutte - Nidavellir (VRL-08761) (4½-5-4½-4½-4-4-4-3½-3-3 = 40p)
RCH Presta Theodore - Nidavellir (VRL-08761) (4-5-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½ = 40p)
RCH Wyat Black Phoenix - Miia Maria (4½-5-5-3-4½-4-4-4-3-3½ = 40,5p)
RCH Marmaduke v. Moons - VRL-01080 (4-5-4½-4-3½-3½-4-3½-3-3½ = 38,5p)
RCH Scar Mist - Suvi (4-5-3½-4-3½-4-4-4-3½-3 = 38,5p)
RCH Black Dahlia Dei - Cery (5-5-5-4,5-4-4,5-3,5-4,5-3-0 = 39p)
RCH Scheming May - Suvi (3,5-4,5-5-4,5-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5-4 = 39p)
RCH Blue My Mind - Miia Maria (4,5-4,5-4-4,5-4-3,5-4-3,5-3-2,5 = 38p)
RCH Euphoria I.F. - VRL-01080 (4-4-4-4-4-4-3,5-3,5-4-4 = 39p)
RCH Blushing Bride MO - Miia Maria (4-4-4-5-4-4-3-3,5-3-3 = 37,5p)
RCH Pikkuaallon Kaanon - Elisa (4-4-3,5-4-3-4-3-4-3,5-3,5 = 36,5p)
RCH Aragog v. Sevrus - VRL-01080 (4,5-5-5-2-1-3,5-4-4-3-4 = 36p)
RCH Bonham Razzberry - Miia Maria (4-5-5-1-2-3,5-4-4-3,5-4 = 36p)
RCH Granstad Quackerjack - Granstad (VRL-08761) (4-5-5-3-3,5-3,5-4-4-3,5-4 = 39,5p)
RCH Wyat Mojito Madness - lottis (4-5-5-2-3,5-4-4-3-3-3,5 = 37p)
RCH Wyat Fluttershy - VRL-01080 (4,5-5-5-4,5-3,5-3,5-3,5-3-4-3 = 39,5p)
RCH W.V. Emeldir - indy (4,5-5-5-3,5-3,5-3,5-3,5-3-3,5-3 = 38p)
RCH Wyat Pink About It - Miia Maria (4-5-5-3,5-3,5-3,5-3,5-3-3,5-4 = 38,5p)
RCH Päivärinteen Nektariini - indy (4,5-5-5-3-0-4-4-4-4-4 = 37,5p)

Moondance, 12.04.2015
tuomarit: Nintsu, Cannabia, Dookie

Show winner-luokka:
SW1 The Half Blood Prince AD  - Jannica (5+5+5+4+3+4,5+4+4+3,5+4 = 42 p.)
SW2 Bianca v. Moons - VRL-01080 (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+3,5+4 = 41,5 p.)
SW3 Moon Vetteinen - VRL-01080 (5-4-5-4-3½-3½-4-4-3-3=39p)
SW4 Seljasaaren Huispaus - Cery (4-5-4-5-4-3½-4-4-3-2½=39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mistrale v. Moons - Dimma (4+5+4,5+4+4+4,5+4,5+4,5+4+2 = 41 p.)
RCH A.D. Abbey Mistress - Jannica (4,5+5+5+3+3,5+4+4+4+4+3,5 = 40,5 p.)
RCH Melanie v. Moons - Dimma (4,5+5+5+2+3+4+4+4+3,5+4 = 39 p.)
RCH Tornado Tornadon't Dei - ksuvi (4,5+5+5+2+3+4+4+4+4+4 = 39,5 p.)
RCH Campfold Epson - indy (5+5+5+2+3,5+4+4+3+3,5+3,5 = 38,5 p.)
RCH Päivärinteen Uni - indy (4,5+5+5+2+3+4+4+3,5+3+3,5 = 37,5 p.)
RCH Sanelma - VRL-01080 (4-4-4-4-3½-3½-4-4-2-3=36p)
RCH Reposaaren Karma - suba (4-4-5-4-3½-3½-3½-3-3-3=36,5p)
RCH Moon Alvar - VRL-01080 (4-5-5-3½-4-4-4-4-2½-2=38p)
RCH Haaveen Hurmos - indy (4-4-4-2½-3½-4-3½-3½-4-3-2=38p)
RCH Moon Hurmuri - VRL-01080 (4-4-4-3-4-3½-4-4-3-3½=37p)

Best Breeder: misery. / Moondance (v. Moons, Moons) 8,5+8,5+8,5+8,5+5=39
Snuff v. Moons
Blake v. Moons
Dilemma v. Moons
Moons Royal Elliot

Best Breeder: Milja / Fiktio (Fiktion) 8+8+8,5+8,5+5=38
Fiktion Helka
Fiktion Linta
Fiktion Mainio
Fiktion Ruoja

Granstad, 02.05.2015
tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Jeroen v.d. Duren - VRL-10878 (5+5+5+5+3½+4+3½+3½+5+3 = 42,5p)
SW2 Mayson's Haleigh - VRL-01851 (4½+5+5+4½+4+4+5+4+3+3½ = 42,5p)
SW3 Marchwiel Lady Carys - Assi (5+5+4+3+4+4+4+4+4½+4 = 41,5p)
SW4 Talvian Supreme Theme - Loitsulähde (5+5+5+4+3½+3½+4+3+4+4 = 41p)
SW5 Dorien v.d Duren - yersinio (4+4+4+3½+5+4+3½+3+5+5 = 41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Blackthorn's Wilona - VRL-03370 (4+4+4+5+5+4+3½+3½+4+4 = 41p)
CH The Half Blood Prince AD - Jannica (5+5+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3 = 39p)
CH Casanova's Paso Zorba - dookie (5+5+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3 = 39p)
CH Glens Mechad - Tilli (4+4+3½+4+5+4+3+4+4+3 = 38,5p)
CH Geena Ion - VRL-0329 (4+3½+3½+4+3½+4+4+3½+3½+4 = 37,5p)
CH Marshmallow Hidden Gold - Loitsulähde (4+4+3½+3+5+3½+4+4+3+2 = 36p)
CH Rhediad Ambassador - Assi (4+4+3½+3+4+4+3+3+4+2 = 34,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Tornado Tornadon't Dei - ksuvi (4+5+4+3+3½+3+3+2½+4+4 = 36p)
RCH Lysander - Cin. (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+3½+3 = 36p)
RCH Xeraphin v. Moons - lottis (4+5+4+3+4+3½+4+4+4+4 = 39,5p)
RCH Vaapukan Bearnice - Wuuki. (4+4+5+5+3+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
RCH A.D. Abbey Mistress - Jannica (4+4+4+3+4+3½+4+4+4½+3 = 38p)
RCH Cyrillia - Loitsulähde (4+5+5+4+4+3½+4+4+4+3 = 40,5p)
RCH Llygedyn Gwanwen - VRL-08368 (4+4+5+4+3+3½+4+3½+4+3½ = 38,5p)
RCH A.D. Ocean Daniella - Jannica (4+4+4+3½+4+4+4+3½+3½+3½ = 38p)
RCH Chinook's Loorea - Cin. (3½+3+3½+3+4+4+4+3½+3½+4 = 36p)
RCH Spandau Ballet - namusetä (4+3½+4+3½+5+3+4+3½+2½+2½ = 35,5p)
RCH Feril - Jannica (4+3½+3½+3+4+4+3+2½+4+4 = 35,5p)
RCH Primal Scream - namusetä (4+4+4+3+3½+3½+3½+3+4+4 = 36,5p)
RCH Glowsdale Rambler - Antonia N. (4+4+3½+4+3½+3½+3+3+4+4 = 36,5p)
RCH Atsingano of Jura - Tilli (4+4½+5+5+5+3½+3½+3+3+3½ = 40p)
RCH Lady Mae LAC - Loitsulähde (4+4+4+3½+3½+3+4+3½+3½+4 = 37p)
RCH Old Grove Melody - VRL-01811 (3½+4+3½+3½+4+3½+4+3+3½+3 = 35,5p)
RCH Wiltshire Supreme - VRL-01811 (4½+4½+4+3½+3½+4+4+3½+4+4 = 39,5p)
RCH Stonehill's Paarthunax - dookie (4+5+4+5+3+3½+3½+3+3½+3 = 37,5p)
RCH Catrien v.d. Duren - VRL-03370 (4+3½+4+3½+4+4+5+4+4+5 = 41p)
RCH Rolanda - VRL-01811 (4+3½+3½+3+3+3½+5+3½+4+4 = 37p)
RCH Cultis v.d. Duren - yersinio (4+3½+3½+3+3+3½+5+3½+4+4 = 37p)
RCH Vulcanus v.d. Duren - yersinio (4+5+4+3½+4+4+3½+3½+4+3 = 38,5p)
RCH Bentley van Talvia - VRL-01811 (4+4+4+3+3½+4+3½+3+5+4 = 38p)
RCH Tjaard - yersinio (4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3+4+3½ = 36p)
RCH Illusive SWA x - VRL-08368 (4+4+4+4+3½+3+3+2½+3+4 = 35p)
RCH Maringa - VRL-06725 (4+4+4+4+3½+2½+3+3+3½+3½ = 35p)
RCH Glamglare Alien Flash - Moon Sugar Ltd (4+4+4+5+4+4+3+3½+3½+3 = 38p)
RCH Akimon Pelez - Ireth (4+4+3½+4+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 37p)
RCH A.D. Castle Calamity - Jannica (4+4+3½+3½+4+3½+3+3+4+4 = 36,5p)

Stall Foldvik, 08.05.2015
tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Derian Aros (5+5+4+4+4+4+4+4+5+5 = 44p)
SW2 Bøklundes Tonja (5+4+4+4+5+4+4+4+3+3 = 40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Frey av Rågkross (5+5+4+3+3+4+4+5+5+3 = 41p)
RCH Valdor (5+5+4+3½+3½+3½+3½+4+4+3½ = 39,5p)
RCH Bergulfr (4+5+3½+3½+3½+3½+3½+4+4+3½ = 38p)
RCH Helgi av Lysgård (4+3½+3½+3+3+3½+4+4+3½+2 = 34p)

VCY, 16.04.2015
tuomarit: dookie, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Clovercutt Diamonddust - Cery (4½-5-5-4-5-4½-4-3½-3½-4=43p)
SW2 Ashgrove Diamonddigger - VRL-01811 (5-5-5-4-4½-3½-4-4-3½-3½=42p)
SW3 Aidan Vanora VH11-035-0134 - Dimma (VRL-08204) (5+5+5+5+3½+4+3+3+3½+3½ = 40,5p)
SW4 Honeydale Primania - Zael (VRL-13888) (5+4+5+4+3½+4+4+3½+4+3½ = 40,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Aidan Missed Land - Moon Sugar Ltd (5-5-4½-4½-4-4-4-4-3½-3½=42p)
RCH If I Catch U - Dimma (VRL-08204) (4½-5-4½-4½-4-4½-4-3½-3½-3½=41,5p)
RCH A.D. Mr Peeps - Jannica (4½-5-4-4-4-4-4-3½-3½-4=40,5p)
RCH Longspur's Dargan - Nidavellir (VRL-08761) (4½-5-4½-4½-5-4½-4-4-3-3½=42,5p)
RCH Anffin Goldeneye - Cery (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3½=42p)
RCH Hasselbys Braeburn - VRL-01811 (5-5-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Honeydale Celtic Sky - Moon Sugar Ltd (4½+4+5+4+3½+4+4+3½+3½+3½ = 39,5p)
RCH Hazelwood Cherry Lemonade - VRL-01811 (4+4+5+4+3½+3+3½+3+5+4 = 39p)
RCH Penelope - VRL-01811 (4+4+5+4+3+3½+3½+3+4+3½ = 37,5p)
RCH Honeydale Cranberry Bliss - VRL-01811 (4+4+4+3+4+3½+4+3½+4½+3 = 37,5p)
RCH Granstad Hvetebrødsdager - Moon Sugar Ltd (4+4+4+3+4+3½+4+3½+4½+3 = 37,5p)
RCH Granstad Wintertale - Cery (4+4+4+3½+3½+3+3½+3½+4+4 = 37p)

Best Breeder: Kiiskinen / Honeydale Ponies (Honeydale) 39,5 + 5 = 44,5p

Rohkelikko, 01.05.2015
tuomarit: dookie, Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Seljasaaren Taisto (5-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=42p)
SW2 Seljasaaren Romanssi (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3=41,5p)
SW3 Vaapukan Hurmio (5+4,5+5+3,5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+4 = 41 p.)
SW4 Tarinankertoja (4½-5-4½-4-3½-4-4-4-3-3=39,5p)
SW5 Seljasaaren Kimalle (4½-4½-5-4-3½-4-3½-4-3½-3=39,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Maanan Lumous (4,5+5+5+4+3+3+3,5+3,5+3,5+4 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Taikakuun Hurmio (4,5+5+5+2+3,5+4+4+3,5+3+4 = 38,5 p.)
RCH Donastian Hirviö-Poika (4,5+5+4,5+4+2,5+3+3,5+3,5+4+4 = 38,5 p.)
RCH Turmeltajan Leiskuva (4,5+5+5+4+3+3,5+3,5+3,5+3+3 = 38 p.)
RCH Riitasointu HUI (4½-4-4-4-4½-3½-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Rätvänän Tättähäärä (4½-4-4-4-4½-3½-3½-3½-4-4=39,5p)
RCH Fiktion Voitonvarma (4½-4½-4½-4-3½-4-4½-4-3-2½=39p)
RCH Fiktion Jalosydän (4½-5-4½-4½-3½-4-4-4-4-4=42p)
RCH Muskettisoturi (4½-5-4½-4-3½-4-4-4-3½-3=40p)
RCH Välähdyksen Ristinolla (4½-4½-4½-4½-3½-4-4-4-3-3½=40p)
RCH Jukolan Kirveli (4,5+5+5+3+3+4+4+4+3,5+3 = 39 p.)
RCH Vaapukan Tilta (4+5+5+3,5+4+4+3+3+3+4 = 38,5 p.)
RCH Viisikon Mielekäs Enkeli (4,5+5+5+4+3+3+3+3+3+4 = 37,5 p.)
RCH Auringonpimennys TK (4½-5-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3=39p)
RCH Seljasaaren Helmetär (4½-4½-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3=39p)
RCH Hurra-Leija (4-4-5-3-4-3½-4-4-4-3½=39p)
RCH Hunajakukka (4½-5-4½-4-4½-4-4-4-3½-3½=41,5p)
RCH Harharetken Viivi (4-5-5-4½-4-4-4-4-3-3½=41p)
RCH Kuiskuri (4-4½-4½-4-4½-4-4-4-3½-3=40p)

Moon Sugar Ltd, 17.04.2015
tuomarit: Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Cranleigh Cassio (4,5+5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5 = 39,5 p.)
SW2 Sokerikuun Jingoism (4,5+4,5+5+4+3,5+3,5+3,5+3+3+3 = 37,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sokerikuun Jacen (4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5+4 = 39 p.)
RCH Emerald Knight (4,5+5+5+4+4+3,5+3+3+3+3 = 38 p.)

Dainty, 15.04.2015
tuomarit: taffel

Show winner-luokka:
SW1 Miss Venus MPB  (4+4+5+3½+4+4+4+3½+3+2½ = 37,5p)
SW2 Gottesfurcht (4+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3½+4 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jakart CRE (3½+4+3½+3+4+4+4+3½+3½+4 = 37p)
RCH Busy Walter MPB (3½+3½+4+3+5+4+3+2½+4+4 = 36,5p)
RCH Blackwoods Earwen (3½+4+4+2½+3½+3½+3½+3½+4+4 = 36p)
RCH Kenzie Fair (3½+3½+4+2+4+4+4+3½+4+3 = 35,5p)

Best Breeder: indy / Mulberry Ponies (Mulberry)
Mulberry Luca
Mulberry Honeycrush
Mulberry Soulman
Mulberry Cor Blimey

Seljasaaren Kartano, 27.04.2015
tuomarit: taffel

Show Winner-luokka:
SW1 Klaus-Henrik - VRL-01811 (4+4+4+4+4+3½+4+3+3½+3 = 37p)ja Seljasaaren Velvinna - VRL-01811 (4+4+4+3½+3+4+4+3½+4+3 = 37p)
SW3 Fiktion Kaiho - Milja (4+5+5+3½+3+3+3½+2½+3+4 = 36,5p)
SW4 Riiviöiden Klaara - Milja (4+3½+4+3+3+3½+3+3½+5+3½ = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sumuhurja - VRL-01811 (4+5+4+4+3½+3+4+3½+3+2½ = 36,5p)
RCH Miksainamie - kuristaja (3½+4+4+3+3½+3½+3½+3+4+3 = 35p)
RCH Lumen Lentävä Konsta - Milja (3½+5+3½+3½+3½+3+3½+3+4+4 = 36,5p)
RCH Murroksen Rymyreetu - Assi (4+4+4+4+3½+3½+3+3+3½+3½ = 36p)
RCH Viehättävän Siro-Liito - Milja (4+4+5+3½+3+3½+3+3+3½+3½ = 36p)
RCH Mörkövaaran Aino - HM (3½+4+4+3½+3½+3+3+2½+3½+3 = 33,5p)
RCH Tulistella TK - Milja (3½+4+3½+3+3½+3½+2½+2½+4+3½ = 33,5p)

Wuorela, 24.04.2015
tuomarit: taffel
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka:
SW1 Sokerikuun Darkspawn (5+5+4+5+4+5+4+4+4+5 = 45p)
SW2 Katinas Frej (5+5+5+5+4+4+3½+3½+4+4 = 43p)
SW3 Sokerikuun Jingoism (5+4+5+4+5+4+4+3+3½+3 = 40,5p)
SW4 Cloudberry Celt (5+4+5+2½+3+4+4+3½+3+4 = 38p)
SW5 Everhart (4+4+5+4+4+3½+3½+3+3½+3 = 37,5p)

Muut Champion-palkitut:
CH Stella Vegas (4+4+4+4+3½+4+4+3+3½+3½ = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Antique Clockwork Vegas (5+5+5+4+4+5+3½+4+3½+3 = 42p)
RCH Wuorelan Thengel (4+5+5+3½+3½+4+4+4+5+4 = 42p)
RCH Cranleigh Nero (5+4+5+5+4+4+4+3½+4+3 = 41,5p)
RCH Gianetta (4+5+5+4+4+3½+3½+2½+2½+2½ = 36,5p) Vuohiset eva.
RCH Copycat Ley (4+4+3+4+3½+4+4+3½+3+3 = 36p)
RCH Apocalypse (3½+4+4+3+4+3½+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Alastair Aeris (4+4+4+3½+4+4+3½+3+3+3 = 36p)
RCH Danco Faraono HRW (4+4+3½+4+3½+3+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Léon (4+3½+4+3½+3+4+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH HRW Rosenkrantz (3½+4+5+4+4+4+3½+3+3+4 = 38p)
RCH Classic Lucia (3+4+5+4+3½+3½+3½+3+4+3½ = 37p)
RCH Four for Fun (4+4+5+3½+3+4+3½+3+3+3 = 36p)
RCH Huntsong Vegas (5+5+4+4+5+4+4+3½+3½+4 = 42p)
RCH Hasselbys Alfa (3½+4+3½+3+3+4+4+3½+4+5 = 37,5p)
RCH Sevilla Song AIR (4+4+5+3+3½+3½+4+3+3½+4 = 37,5p)
RCH A.D. Feeniks (3½+4+4+3½+3+4+4+3½+3½+3 = 36p)
RCH Oldfinion Golden Calibre (4+4+4+3+3½+3+3½+3+3½+3 = 34,5p)

Barricade, 05.04.2015
tuomarit: Sirpa, dookie

Show winner-luokka:
SW1 Rosenhof Klaus - Pulmu N. (4½-4½-5-4½-5-4½-4-4-3-3½ = 42,5p)
SW2 Ettore NON - VRL-08368 (4+4+5+3,5+4+3,5+5+5+3,5+4 = 42,5p)
SW3 Pearlspear Hexen - Zael (5-5-4½-5-4½-4½-4-3½-2-3 = 41p)
SW4 Rosenhof Effi - Pulmu N. (4+4+4+4+4,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rosenhof Eckhart - Pulmu N. 4,5+4+4,5+3,5+5+4+4+3,5+4+3,5 = 40,5p
RCH Rosenhof Alfons - Oldfinion Dressage 4+4+4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+4 = 40,5p
RCH Rosenhof Elrik - Stall Katina 4+4+4+4+5+4,5+3+4+3+4,5 = 40p
RCH CLAr Aftershock Delight - Dimma (4-4-5-4-5-4-3½-4-3-3=39,5p)
RCH Mnyama F - konnari (3½-4½-3½-5-5-3½-3-3-3½-3=37,5p)
RCH Mortalitasi Vegas - satu (4-3½-3½-4-3½-4-3½-4-3-3½=36,5p)
RCH Cloudberry Celt - VRL-00091 (4½-5-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½=40p)
RCH Syrictae Hexen - Zael (4-4½-5-5-3½-3½-4-4-2½-2=38p)
RCH Escorant Puritania - VRL-05706 (4-4½-4½-2½-4-4½-4½-4-2½-3=38p)
RCH Coolangatta AIR - VRL-00091 4+4+4+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Narcissism CBR - Zael 4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3 = 37p
RCH Astarte Aeris - VRL-00091 3,5+4+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3 = 36,5p

Stall Ahlstedt, 01.04.2015
tuomarit: Nintsu, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Gunther v. Ahlstedt - merikissa (5+5+4,5+5+5+4,5+4,5+3+3+3=42,5) & Thorbjørn v. Ansgargård - turjake (5+5+4,5+5+5+4,5+4,5+3+3+3=42,5)
SW3 Cleopatra Humber - Tilli (4+5+5+4+3½+3½+4+3+5+3 = 40p)
SW4 Catinka - Cin. (5+5+4+3½+3½+4+3½+3+4+2 = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Knute v.d. Trondheim - turjake 4,5+5+4+4,5+4,5+4,5+4+4+3+4=42
RCH Floveringin Nupinton - Dimma 4,5+5+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3+3=40,5
RCH Brynhild Kjetter - ksuvi 4+5+4+4+3,5+3,5+4+4+4+4=40
RCH Lykkelig Lukas - Dimma 5+5+4,5+4+4,5+4+3+4,5+3+4=41,5
RCH Gunnlæif Humber - Tilli 4,5+5+4,5+4,5+4+4+4,5+4,5+3+2,5=41
RCH A.D. Marshall May - Jannica 4+4+4+4,5+4+4+3+3,5+3+4=38
RCH Thordis Frigga - Dimma (3½+4+4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½ = 37p)
RCH Pompei - Jackeye (4+4+4+2+3½+3+3½+4+4+3½ = 35,5p) Pää otsaharjan takia lähes eva
RCH A.D. Ewa's Dianne - Jannica (3½+4+4+4+3½+3½+3½+3½+4+3½ = 37p)
RCH Torbjørg - turjake (4+4+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Haldora v. Pijnboompit - merikissa (4+5+4+3½+3½+3½+3+3½+3+3 = 36p)

Best Breeder: BB yersinio / Salpicar (Picar/ei kasvatusnimeä) 9+8,5+8,5+8+5=39
Svanhildr Tófa
Canutte Yngvild
Freayar Picar
Idunn Siv

al Najya, 23.03.2015
tuomarit: Nintsu, Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Adelajda 4,5+4,5+4,5+4+4+4+4+4+3+3=39,5
SW2 Opatów 4+4,5+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+3+3 = 39p
SW3 Amirat al Bahram 4,5+4,5+4,5+4,5+4+3,5+3+4+3+3=38,5
SW4 Godzilla ox 4+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38p

Reserve Champion-palkitut:
RCH AAM Zamell Eclipse 4,5+4+4+4,5+4+4+3+4+2,5+3=37,5
RCH Akhbars Ramsay  3+4+3,5+4+4,5+4+3,5+3,5+3+2=35
RCH Stormy's King 3,5+4+3,5+4+4,5+3,5+4+4+3,5+3,5 = 38p
RCH Fyodo 3,5+4,5+3,5+5+4+4+3,5+4+3+3 = 38p
RCH Ashirah Kingsley 3,5+4,5+3,5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 38p
RCH Shahla Sultana 4,5+4,5+4,5+4+4+4+4+4+2,5+3=39
RCH Nayzah Scarlett 3+4,5+4,5+5+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3=37
RCH Azara al Bahieh 4+4+4+4+3,5+3,5+3+4+2,5+3=35,5
RCH Imperial Makaarim 3,5+4+4+4+3+4,5+3,5+4+3,5+3 = 37p

Ionic, 25.3.2015
tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 Illusive SWA x (3,5+4,5+4,5+4+5+3,5+3+3,5+4+4 = 39,5)
SW2 Poison Prince (5+5+4+3+3+4+4+4+3,5+3,5 = 39p)
SW3 Ruslana Ion (3+3+5+3,5+4,5+5+4,5+3+4+3,5 = 39p)
SW4 Trze Mikhailo (4,5+4+4+4+5+4+3,5+3,5+3+3 = 38,5p)
SW5 HWA Falling Into Fantasy (4+4,5+5+3,5+3+4+4+4+3+3 = 38p )

Muut Champion-palkitut:
CH Ashburn Arch Enemy (3,5+4,5+3,5+4+4+4+4+5+2,5+3 = 38p)
CH Nouvion Kamille (4+4+4+3,5+3+3,5+4,5+3,5+3+3 = 36p )

Reserve Champion-palkitut:
RCH Primo Imbra x (3,5+4+4+3+3,5+4+4+4+3,5+4 = 37,5p)
RCH Ce's Apachio (4+4+4+3,5+5+3,5+3+5+3+3 = 38p)
RCH Akimon Pelez (5+5+5+3+3+3+4+4+2+3 = 37p )
RCH Frode Hexen (3,5+4+4+3+3+3+3,5+3+3,5+3 = 33,5p)
RCH Red Hot Mahogany (4+4+5+3+4+4+3+3,5+3+3 = 36,5p)
RCH Arcadia Rio de Janeiro (3,5+4+4,5+4+4+3,5+3,5+3+3+3 = 36p)
RCH Dozing (3,5+3,5+4+3+4+4,5+3,5+3+3+3 = 35p  )
RCH Insomniac (3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+4+3+3 = 35,5p)
RCH CRG Exotic Sarah (3,5+3,5+4+4+3+3,5+4+3+3+3 = 34p )
RCH Svetlana HH (3,5+4+4+4,5+3,5+3,5+4,5+3+4+3 = 36,5p)
RCH Prostovy (3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5 = 35,5p)

Oldfinion Dressage, 11.04.2015
tuomarit: Cannabia, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Alydia de Oldfinion - Suprant (4+4+5+4+3½+3½+3½+3+4+4 = 38,5p)
SW2 Oldsfell's Weldon - VRL-10878 (4,5+5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+2,5+2,5 = 38 p.)
SW3 Suprant Leodian - yersinio (4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 37,5 p.)
SW4 Rebelle - yersinio (3½+3½+5+4+4+4+3+3+3+3½ = 36,5p)
SW5 Olympia Aeris - yersinio (4,5+5+4,5+4+4+3,5+3+3+2,5+2 = 36 p.)


Muut Champion-palkitut:
CH Eisprinzessin - mori-mori (4+4+5+3½+3+3+3½+3½+3½+3 = 36p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica (4,5+5+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5+2+2,5 = 37 p.)
RCH Oldfinion Amalie - Stall Katina (3½+4+5+3+4+4+3+3½+3+3 = 36p)
RCH Oldfinion v. Celian - Loitsulähde (4+3+4+3½+3½+4+3½+3+3½+4 = 36p)
RCH Oldfinion Golden Calibre - yersinio (4+3½+4+3½+3½+3+3+3+4+3½ = 35p)

VCY, 16.03.2015
tuomarit: Cannabia, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Aidan Honeytale - Granstad (VRL-08761) (5+5+5+5+4+4,5+4,5+4,5+3+3,5 = 44 p.)
SW2 Longspur's Dargan - Nidavellir (VRL-08761) (5+5+5+4+4+4,5+4+3,5+2+3 = 40 p.)
SW3 Aidan Murtagh - Cery (VRL-02116) (4,5+5+5+4+4+4+4,5+4+2+3 = 40 p.)
SW4 Clovercutt Mistral - alaera (VRL-13283) (5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+2 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Aidan Velvet Haze - Granstad (VRL-08761) (4,5+5+5+3,5+4+4,5+4+3,5+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH Lochnagar Skelly - Danielle M. (VRL-05706) (4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+2 = 37 p.)
RCH Morgan Murdoch BG - mokkamasiina (VRL-13501) (4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+2 = 36,5 p.)
RCH Aidan Bronze - Cery (VRL-02116) (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+2,5+2,5 = 38,5 p.)
RCH Clovercutt Fortunate Son - Jannica (4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+2 = 36,5 p.)
RCH Honeydale Cranberry Bliss - VRL-01811 (4+4,5+5+4+3+4,5+4,5+4,5+2,5+3,5 = 40 p.)
RCH Granstad Wintertale - Cery (VRL-02116) (4+4,5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+2+2 = 39 p.)
RCH Cherrymist Sea Nymph - Danielle M. (VRL-05706) (4,5+4,5+5+4+3+4+4+4+2,5+3 = 38,5 p.)
RCH Nouvion Cathleen - VRL-01811 (4,5+4,5+4+4+3+3+4+4+3+3 = 37 p.)
RCH Honeydale Silverveil - Granstad (VRL-08761) (4,5+5+5+4+3+3,5+3,5+3,5+2+2 = 36 p.)
RCH Bianca - Danielle M. (VRL-05706) (4,5+4,5+5+4+3+4+3,5+3,5+2+2 = 36 p.)

Best Breeder: Danielle M. / Clovercutt Farm (Clovercutt) 40 + 5 = 45p

VSN, 31.03.2015
tuomarit: Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Wincare Serpens - dookie (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3+3 = 42,5 p.)
SW2 Coconut O' Polo - ksuvi (4,5+5+4,5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+3+3 = 42 p.) & Hypervolt Hexen - Dimma (4,5+5+4,5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+3+3 = 42 p.)
SW4 Calinero - VRL-10878 (4,5+5+5+4+3,5+4,5+4,5+4,5+3+3 = 41,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Blackbourne Widowmaker - mori-mori (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+2,5+3 = 42 p.)
RCH Silverlode Skipper - Sonja (4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+2,5+3 = 40,5 p.)
RCH Bristle GER - VRL-08368 (5+5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 39,5 p.)
RCH Devilsfair's Poseidon - dookie (4,5+5+5+5+4+4,5+4+3,5+3+3 = 41,5 p.)
RCH Nouvion AimÊ - VRL-08368 (4,5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+2,5+3 = 41,5 p.)
RCH Mighty Murray - HM (4,5+5+4,5+4+3,5+4,5+4+4+2,5+2,5 = 39 p.)
RCH The Walking Dead - Newa (5+4,5+5+5+3,5+4,5+4+3+3+3 = 40,5 p.)
RCH KWB Erase Me - eatnama (5+4,5+5+4+4+4,5+4§+4,5+2+2,5 = 40 p.)
RCH Nouvion Magneto - Zael (5+5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 39,5 p.)

VSN, 31.03.2015
tuomarit: Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Derian Aros - suba (5+5+5+4+3,5+4,5+4,5+4,5+3+3 = 42 p.)
SW2 Fiktion Aaria - Anniina N. (4,5+5+5+4+3+4+4,5+4,5+3+3 = 40,5 p.)
SW3 Tarinankertoja - HM (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 39 p.)
SW4 SÃI SmÃIningom SWE - vrieng. (4,5+4,5+5+4+3,5+4,5+3,5+3,5+3+3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Muiston Tuurihaukka - Anniina N. (4,5+5+5+3+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 38 p.)
RCH Fiktion Voitonvarma - kuristaja (4,5+4,5+4,5+4+3,5+4,5+4+4+2,5+2 = 38 p.)
RCH Seljasaaren Huispaus - Cery (5+5+5+4+3+4+3+3,5+2,5+2,5 = 37,5 p.)
RCH Jumalanmurha - Susiraja (4,5+5+4,5+3,5+3+4,5+4,5+4,5+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH Tiilikan Nasu - suba (4,5+5+5+3+3+4+4+4+3+3 = 38,5 p.)
RCH Nuttin Better - Jannica (4,5+5+5+4+4+4+4,5+4,5+2,5+3 = 41 p.)
RCH Scamallach SpÊir - felissa (4,5+5+4,5+4+4+4+3+3+2,5+3 = 37,5 p.)
RCH Jon Dimemi - Tilli (4,5+5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+2,5+3 = 37,5 p.)
RCH Catinka - Cin. (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2,5 = 38,5 p.)
RCH Marcius Celena - felissa (5+5+5+3+3+3,5+4+4+2,5+3 = 38 p.)
RCH Pas Encore! - kuristaja (4+5+5+4+3,5+4+4+3,5+1,5+2,5 = 37 p.)

VSN, 31.03.2015
tuomarit: Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Trolldoms Bärdor - Antonia N. (5+5+5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 41,5 p.) & Britton's Swarley - HM (5+5+5+4,5+4+4,5+4+4+2,5+3 = 41,5 p.)
SW3 Honeydale Primania - Zael (5+5+5+4+4+4,5+4+4+2,5+3 = 41 p.)
SW4 Wyat Gingersnap Cuddlecake - Granstad (VRL-08761) (5+5+5+4,5+4+3,5+4+3,5+3+3 = 40,5 p.)
SW5 P.P. Prite Moonlight - Jannica (4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+3+2,5 = 40,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mistrale v. Moons - Dimma (4+5+5+4+4,5+4+4+4+3+1 = 38,5 p.)
RCH Melanie v. Moons - Dimma (5+5+5+3+3+3,5+4+4+2,5+3 = 38 p.)
RCH Dam Right - Anniina N. (5+5+5+3+4+3,5+3,5+3,5+2+2,5 = 37 p.)
RCH Aidan Velvet Haze - Granstad (VRL-08761) (4,5+5+5+3,5+4+4,5+4+3,5+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH Gallagher LAC - alaera (4,5+5+5+5+4+4+3,5+3+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH If I Catch U - Dimma (4,5+5+5+3,5+3+4+3,5+3,5+2,5+3 = 37,5 p.)
RCH Cresendo's Get a Legend - Marsupieni (VRL-01026) (5+5+5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 41,5 p.)
RCH Golden Hidalgo - Jannica (4,5+5+5+4+3+4,5+4+3,5+2,5+3 = 39 p.)
RCH Vien Linnéa - Christa W. (4,5+5+4,5+3+3,5+4+4+3,5+2,5+2,5 = 37 p.)
RCH Chinook's Loorea - Cin. (4+4,5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 38,5 p.)
RCH Cwmnantcol Caius - Jannica (4,5+4,5+5+4,5+4+4,5+4+4+3+3 = 41 p.)
RCH Rhedeg Afon - Zael (5+5+5+2+3+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5 = 40,5 p.)
RCH Raeburn LAC - alaera (4,5+5+5+4+4+4,5+4+3,5+3+3 = 40,5 p.)

Cresendo, 19.04.2015
tuomarit: dookie

Show winner-luokka:
SW1 Ozcar B (5-5-5-4½-4½-4-4-3½-2½-2=40p)
SW2 Britta II (4½-5-5-4½-3-3½-3½-3½-2-3=37,5p)
SW3 Mistrale v. Moons (4½-5-4½-3½-4-3-4-4-3-2=37,5p)
SW4 Moons San Sebastian (4-5-4-4-4-4-3½-4-2-2½=37p)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Lippa SWE (4-4-5-3½-3½-3-3½-3½-3-2½=35,5p)
RCH Cresendo's Juliette (4-4-5-4-3½-3-3-3-2½-2=34p)
RCH Ingø (4-4-4-2½-3-3½-3½-3-3-2½=33p)
RCH Skites Missie (4-4½-4½-4-3½-3½-3½-4-2½-3=37p)
RCH Spotless Maggie (4½-5-5-4-3½-3-4-3-2-2=36p)
RCH Rimina v. Synvilla (4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3-2=36p)
RCH Trolldoms Bärdor (5-5-5-3½-4-4-4-4-2½-3=40p)
RCH Batman B (5-5-5-3-4-4-4-4-2½-3=39,5p)
RCH Karkurannan Viggo (4½-5-5-4-3-4-4-4-3-2½=39p)
RCH Moons Last Christmas (4-5-5-2½-3½-4-4½-4-2½-1½=36,5p)
RCH Claridge Smoky Boy (3½-5-4-3-2½-3½-4½-4-2½-2½=35p)
RCH Thora Cutte (4-5-3½-3½-3½-3-4-3½-2½-2=34,5p)

Cresendo, 04.04.2015
tuomarit: Cannabia, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Basil Karus (5+5+5+4+3½+4+4+4+5+4 = 43,5p)
SW2 Karus Lysander (4+4+5+3½+3½+4+4+4+4+5 = 41p)
SW3 Beatrice v. Ahlstedt (5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2,5 = 40 p.)
SW4 Adalmina Karus (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+2,5 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Caetlin REC (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH Strömberg Fina (4,5+5+5+4+3+4,5+4+3+2+2,5 = 37,5 p.)
RCH Niityn Aada (4,5+5+5+2+3,5+3,5+4+4+2+3 = 36,5 p.)
RCH Unique (4,5+5+5+3+3,5+4+4+3,5+2,5+2,5 = 37,5 p.)
RCH Lovas Minnie (4+5+5+3,5+2,5+3,5+4+4+2,5+3 = 37 p.)
RCH Odella Speed (4,5+5+5+3,5+3+3+3,5+3,5+2,5+3 = 36,5 p.)
RCH Karkurannan Rurik (5+5+5+4+3½+4+4+3½+4+3½ = 41,5p)
RCH Björktrast Inc (4½+5+4+3+4+4+4+4+4+5 = 41,5p)
RCH Dahlgårds Kadir (4½+4+3½+3+3½+3½+4+4+5+5 = 40p)
RCH Strömberg Moris (4+5+4½+3+4+3½+4+4+4½+4 = 40,5p)
RCH Carentoir's Jondalar (4½+4+3½+3+3½+3½+4+4+5+4½ = 39,5p)
RCH Elros B (5+5+4+2½+2½+3+4+3½+3+3½ = 36p)

Celadon Warmbloods, 21.03.2015 (kilpailupäivämäärä)
tuomarit: Sirpa, Cannabia, Nintsu

Show winner-luokka:
SW1 Tornado Tornadon't Dei - ksuvi (5+5+5+4,5+4+5+3+4+4+4=43,5p) & Calixte Aldrico - kuristaja (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5 = 43,5p)
SW3 Von Freutico - yersinio 4+4,5+4,5+5+4,5+4,5+4+3,5+3+3 = 40,5p
SW4 Snillin Tornihuhu - Pierre 4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+2,5+2,5 = 40 p.

Reserve Champion-palkitut:
RCH Danco Faraono HRW - Cery 4+4,5+4,5+3,5+4+4+4,5+4+3,5+3,5 = 40p
RCH Devil’s Song - Sonja 4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+3+3,5 = 39,5p
RCH Vikern - Granstad (VRL-08761) 3,5+4+5+4,5+3+4+3,5+3,5+3+3 = 37p
RCH Przemek Yemn - Zael (5+5+5+4,5+3,5+4,5+4,5+4,5+2,5+3,5 = 42,5 p.)
RCH Casanova's Paso Zorba - dookie (5+5+5+4,5+3+4+4+3,5+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH Glamglare Yngvild - Granstad (VRL-08761) (4,5+5+4,5+5+3+3,5+3,5+4+2,5+3 = 38,5 p.)
RCH Rätvänän Koijari - Kirsikkainen (4,5+5+4+3,5+3,5+4+4+4+3+3 = 38,5 p.)
RCH Fiktion Voitonvarma - kuristaja (4,5+4,5+4,5+4+3,5+4,5+4+4+2,5+2 = 38 p.)
RCH Seljasaaren Huispaus - Cery (5+5+5+4+3+4+3+3,5+2,5+2,5 = 37,5 p.)
RCH Edveiilj - VRL-06046 5+4,5+5+4,5+5+4+3+4+3+3,5=41,5
RCH Fame's Tennessee Kid - turjake 4,5+5+4,5+5+3+5+3+3,5+3,5+3,5=40,5
RCH Aidan Velvet Haze - Granstad (VRL-08761) 3,5+5+4+4+4,5+4+3,5+5+3+4=40,5

VCY, 14.02.2015
tuomarit: taffel, Cannabia, Sipra

Show winner-luokka:
SW1 Ashgrove Diamonddigger - VRL-01811 (5+5+5+5+4½+3½+4+4+4+5 = 45p)
SW2 Aidan Honeytale - Granstad (VRL-08761) (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-3-3½ = 44 p.)
SW3 Blackwoods Skyway - Cery (5+5+5+5+3½+4+4+4+4+4 = 43,5p)
SW4 Tuiskulan Amaethon VH15-026-0021 - felissa (VRL-04000) 4,5+4,5+4+4+4,5+4+3,5+4,5+3,5+3,5 = 40,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Clovercutt Secretly Cruel - Christa W. (5+5+4+5+4+3½+4+4+4+4 = 42,5p)
RCH London Boulevard - VRL-01811 (4½+4+3½+4+3½+4+3½+3+4½+5 = 39,5p)
RCH Pebmarsh Bryne - Suvi (VRL-01248) (4+5+4+4+4+4+3½+3+3½+4 = 39p)
RCH Aidan Missed Melody - Cery (5-5-5-5-4-4-4-4-3½-3½ = 43 p.)
RCH Valleymount Astoria - Christa W. (4½-5-5-4-3-4½-4½-4½-3½-3½ = 42 p.)
RCH Honeydale Silverveil - Granstad (VRL-08761) (5-5-5-4-3½-4-4-4-2-2 = 38,5 p.)
ECH Rubini ANW - VRL-08368 (5+3½+4+4+4+4+4+4+4+5 = 41,5p)
RCH Criallt Janto - Granstad (VRL-08761) 4+4,5+4+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5 = 40p
RCH Llygedyn Cadarn Ddu - Cery 4+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+4,5+3,5+3,5 = 40,5p
RCH Criallt Janto - Granstad (VRL-08761) 4+4,5+4+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5 = 40p
RCH Trosodd Llaes Awch - Christa W. 3,5+4+4+4+4+4,5+4+4,5+3,5+3 = 39p

Best Breeder: Kiiskinen / Honeydale Ponies (Honeydale) 39 + 3,5 = 42,5p 

Stall Ahlstedt, 03.03.2015
tuomarit: Cannabia, Sirpa, Vibaja & taffel

Show winner-luokka:
SW1 Mjølner (5+5+5+4,5+4+4+4,5+4,5+3+3 = 42,5 p.)
SW2 Derian Aros (5+5+5+4+3,5+4,5+4,5+4,5+3+3 = 42 p.)
SW3 Erica Picar (5+5+5+3+3+4,5+4,5+4,5+3+3 = 40,5 p.)
SW4 Carentoir's Jondalar (4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+4+4 = 40,5 p.)
SW5 Lippa SWE (5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Björktrast Inc (4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 39,5 p.)
CH Tea v. Ahlstedt (5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+2,5+2,5 = 39 p.)
CH Thordis Frigga (5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+2,5+2,5 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Thorbjørn v. Ansgargård (5+5+5+3+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3 = 42 p.)
RCH Canutus av Rågkross (5+5+5+4,5+3,5+4+4+4+2,5+3 = 40,5 p.)
RCH Floveringin Nupinton (4,5+5+5+4,5+3,5+4+4+4+2,5+3 = 40 p.)
RCH Valdor (5+5+5+4,5+3,5+4+4,5+4,5+2,5+3 = 41,5 p.)
RCH Frodo v. Ahlstedt (4,5+5+5+4,5+3,5+4+4+4+2,5+3 = 40 p.)
RCH Roscoe v. Ahlstedt (5+5+5+3+2,5+4+4+4+2,5+3 = 38 p.)
RCH Derian Kriemhild (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2,5 = 38,5 p.)
RCH Catinka (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2,5 = 38,5 p.)
RCH Pompei (5+5+5+1+3+4+4+4+2,5+3 = 36,5 p.)
RCH Waterlilly Nala (4,5+5+5+4,5+3,5+4+4+4+2,5+2,5 = 39,5 p.)
RCH Mulighet Strøm (4+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2 = 38,5 p.)
RCH Derian Anrid (5+5+5+2+3+4,5+4,5+3+3+3 = 38 p.)
RCH Dagdröm 4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5 = 39p
RCH A.B. Jella 4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4 = 39p
RCH Dahlgårds Kadir 4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4 = 39p
RCH Dahlgårds Lenny 4,5+4,5+3,5+4+4+3,5+4,5+4+4+3,5 = 40p
RCH Karus Lysander 4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5 = 39p
RCH Nyberg Jesse 4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 37p
RCH Karkurannan Sylvaan (5+4,5+5+4+3,5+3+4+3+2,5+3 = 37,5)
RCH Daniela MCF (4+4,5+5+4+3,5+4+3+3+2,5+3 = 36,5)
RCH Karkurannan Kenya (VRL-01026) (4,5+5+5+4+4+3+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Huck's Dröm (5+5+5+4+4,5+3+4+4+2+2 = 38,5)
RCH Niityn Aada (5+5+5+3,5+4+3+4+4+2+2,5 = 38)

Best Breeder nvh: suba / Derian (Derian) 33,5 + 3 = 36,5p
Derian Adalbjorg 8p
Derian Løveforstand 9p
Derian Kadlin 8p
Derian Idona 8,5p

Best Breeder gr: Sallis / Acantha Farm (B) 34,5 + 3,5 = 38p
Ria Rosie B 8,5p
Isdraken B 8,5p
Kenji B 9p
Rea Rosette B 8,5p

Barricade, 10.03.2015
tuomarit: taffel, Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Carpathia - VRL-01811 (5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+3+3,5 = 43,5 p.)
SW2 CLAr Aftershock Delight - Dimma (5+4+4+4+5+5+3½+4+3½+4 = 42p)
SW3 CH Escorant Sugar - Vibaja (4,5+4,5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3+3 = 41,5 p.)
SW4 Ettore NON - VRL-08368 (4+4+5+4+3½+3½+3½+4+3½+4 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Brij Bhairav - mori-mori (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3½ = 37,5p)
RCH Rosenhof Alfons - Oldfinion Dressage (4+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 37p)
RCH Honorius von Gateaway - ksuvi (4+3½+3½+3½+3½+4+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Mnyama F - konnari (3½+4+3½+5+5+3½+3+3+4+3 = 37,5p)
RCH Rosenhof Emil - ksuvi (3½+3½+3½+4+3+4+4+3+4+4 = 36,5p)
RCH Mortalitasi Vegas - ?satu (4+3½+3½+4+3½+4+3+3+3½+4 = 36p)
RCH Rosenhof Lili - Pulmu N. (4,5+5+5+4+3+4,5+4,5+4,5+2,5+2,5 = 40 p.)
RCH Boogaloo Nowaltz N! - Janna (4,5+4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+3+3 = 40 p.)
RCH Rosenhof Karrera - Pulmu N. (4+5+5+4+3+4+4+3,5+2,5+3 = 38 p.)
RCH Rosenrot - Welby (4,5+4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+3+3 = 40 p.)
RCH Rosenhof Effi - Pulmu N. (4,5+4,5+5+3,5+3,5+4,5+4,5+4+3+3 = 40 p.)
RCH Cascadia - ksuvi (4+4,5+4,5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 38,5 p.)

Rohkelikko, 23.03.2015
tuomarit: Cannabia, taffel

Show winner-luokka:
SW1 Koidutko Kohtalokseni - Anniina N. (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3+3,5 = 43 p.)
SW2 Raitavan Nevada - Janna (5+5+5+4+4+4+4+3,5+2,5+2,5 = 39,5 p.)
SW3 Koistilan Taikavirna - Yogi (5+5+4+4+4+3½+4+3½+3½+3 = 39,5p)
SW4 Rätvänän Kuuhullu - HM (4,5+5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 39 p.)
SW5 Tarinankertoja - HM (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 39 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Mörkövaaran Askeri - Anniina N. (4+4+3½+3½+3½+3+4+3½+5+3½ = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kuunpilke TK - Anniina N. (4,5+5+4,5+4+3+3,5+3,5+3+3+2,5 = 36,5 p.)
RCH Koistilan Masuuni - Milja (4,5+5+4+4+3,5+3,5+3+3+3+3 = 36,5 p.)
RCH Rohkean Viljami - Loitsulähde (4+5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+2+3 = 36,5 p.)
RCH Ulapan Kalliorikko - Milja (4,5+5+5+4,5+4+4+4+3+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH Taskukokoinen - Janna (4+5+4,5+3,5+3+4+4+4+2,5+3 = 37,5 p.)
RCH Kadotettu Vinsentti - Anniina N. (4,5+5+4,5+3,5+3,5+4+4+3+2+2,5 = 36,5 p.)
RCH Pimennon Vinku-Intiaani - Cannabia (4+4+4+4+3½+3+3½+3+4+4 = 37p)
RCH Fiktion Voitonvarma - kuristaja (4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+4+3 = 37p)
RCH Mörkövaaran Peruslonkku - Cannabia (3½+4+4+3½+3½+4+3+3½+4+4 = 37p)
RCH Fiktion Aaria - Anniina N. (4,5+5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 38,5 p.)
RCH Fiktion Sydänkäpy - Milja (4,5+5+5+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 38,5 p.)
RCH Malkamäen Aamukahvi - Suvi (4,5+5+5+4,5+3,5+4,5+3,5+2+2,5+2,5 = 37,5 p.)
RCH Purnin Rupatelma - Heli K (4,5+5+5+5+4+4,5+3,5+4+3+3 = 41,5 p.)
RCH Moon Marenki - Yogi (4,5+5+5+4,5+3,5+4,5+4,5+4,5+2+2,5 = 40,5 p.)
RCH Maanan Lumous - HM (4,5+4,5+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 37,5 p.)
RCH Rätvänän Hattara - HM (4+5+5+4+4+4+3½+3½+2½+3 = 38,5p)
RCH Hurra-Leija - kuristaja (4+4+5+2½+4+3½+4+4+4+3½ = 38,5p)
RCH Mörkövaaran Tiikerililja - Cannabia (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+4+5 = 38,5p)

Ionic, 15.02.2015
tuomarit: Sirpa

Show winner-luokka:
SW1 CLAr Aftershock Delight - Dimma 4,5+4+4,5+4,5+4+4,5+4+5+3,5+4 = 42,5p
SW2 Butterfly Effect - Dimma 4,5+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4,5+4+4 = 41p
SW3 Elburn Alerzeon - Amanda 4+4+4,5+4+4+4+3,5+4,5+3,5+4 = 40p
SW4 Rothkeller's Cory - Christa W. 4+4,5+5+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+ = 39,5p
SW5 Quattro Cliff - VRL-08368 4+4,5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 38,5p

Muut Champion-palkitut:
CH Hopeatuulen Darian - VRL-08368 4+4,5+3,5+3,5+3,5+4+4+4,5+4+3 = 38,5p
CH Wings of Freedom - Dimma 4+4+4+3,5+4,5+4,5+3+3,5+3+3,5 = 37,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oldfinion Minor Titus - VRL-06303 4+4+3,5+3+5+4+4+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Sherlock Holmes LM - Kiiu 3,5+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3+3 = 38p
RCH Synd Sandor - Cery 4+4,5+4+3,5+3,5+4,5+3,5+4+3+3 = 37,5p
RCH Maggot LM - Kiiu 4,5+4,5+3+4,5+5+4+3,5+3,5+4+3,5 = 40p
RCH Rosenhof Alfons - Oldfinion Dressage 4+4+4,5+4+4+4+3,5+4,5+3,5+4 = 40p
RCH Ettore NON - VRL-08368 4+4+5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Von Freutico - yersinio 4+4+4+5+4,5+5+3,5+3,5+3+3 = 39,5p
RCH Gerrodian - yersinio 3,5+4,5+4,5+4,5+3+3,5+4,5+5+3+3,5 = 39,5p
RCH Oldsfell's Fried de Lux - Jannica 4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3+4 = 37,5p
RCH Silvano Lime - Sonja 3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3+4+4 = 35,5p
RCH Coconut O' Polo - ksuvi 4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+4+3,5 = 37,5p
RCH Scaon Leonardo - lottis 4+4+4+3,5+4+4+3+3+3,5+3,5 = 36,5p
RCH Rocky Road CRN - VRL-08368 3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5+4+4+4+4 = 36,5p
RCH le RCRve Lancelot - Steffy (VRL-13016) 4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+4,5+3+3,5 = 39p
RCH Devila€™s Song - Sonja 4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+4+3+3,5 = 39p
RCH Porcelain Poland Coast - Amanda 3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4+4 = 38p

VSN, 20.03.2015
tuomarit: Cannabia

Show winner-kehä:
SW1 Carpathia - VRL-01811 (5+5+5+5+4+4,5+4,5+4,5+3,5+4 = 45 p.)
SW2 Wiltshire Supreme - VRL-01811 (5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5 = 44 p.)
SW3 Spirit Burn - eatnama (5+5+5+4,5+4+4,5+4+4+3+3 = 42 p.) & Mutkalan Pon Pon - mokkamasiina (5+5+5+4,5+4+4,5+4+4+3+3 = 42 p.)
SW5 Strömberg Moris - VRL-01811 (5+5+5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 40,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Calixte Aldrico - kuristaja (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5 = 43,5 p.)
RCH Przemek Yemn - Zael (5+5+5+4,5+3,5+4,5+4,5+4,5+2,5+3,5 = 42,5 p.)
RCH Old Grove Melody - VRL-01811 (4,5+5+5+3,5+4+4,5+4,5+4+2,5+3 = 40,5 p.)
RCH Aidan Velvet Haze - Granstad (VRL-08761) (4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+2+3 = 40 p.)
RCH KF Renégat - HM (5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+2,5+3 = 39,5 p.)
RCH Lonblin du Low - VRL-08368 (4,5+5+4,5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 39,5 p.)
RCH Endeavour - dookie (5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+2,5+3 = 42,5 p.)
RCH The Walking Dead - Newa (5+5+5+5+3,5+4,5+4+3+3+3 = 41 p.)
RCH Americano Ion - Zael (4,5+5+4,5+4,5+4+4+4+4+3+3,5 = 41 p.)
RCH Fiktion Voitonvarma  - kuristaja (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+3+2,5 = 42 p.)
RCH Taikakuun Viena - HM (4,5+5+5+4+4+4,5+4,5+4,5+2,5+3 = 41,5 p.)
RCH Reposaaren Aino - Jackeye (4,5+5+5+3,5+3+4,5+4,5+4,5+3+3,5 = 41 p.)
RCH Zilal al Ali Rahaim - Isis (4,5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+2,5+3 = 42 p.)
RCH Mahtiankan Vinkulelu - VRL-01811 (5+5+5+4+4,5+4,5+3,5+3+3+3 = 40,5 p.)
RCH Tjaare v.d. Duren - yersinio (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40,5 p.)

Sigma, 07.05.2014
tuomarit: Cannabia, Vibaja, Wolf

Show Winner-luokka:
SW1 Khimaira V - Jade (5+5+5+3,5+4,5+4,5+5+4+3+3 = 42,5) & Scaon Highflyer - Cion (5+5+5+4+4,5+4,5+4,5+4+3+3 = 42,5)
SW3 Witchcraft - aksu (4,5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+4,5+2,5+3 = 42 p.)
SW4 Murroksen Rymyreetu - Assi (5+5+5+4,5+3,5+4+4+4+3+3 = 41) & Rhown Arthian - VRL-08368 (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)

Muut Champion-palkitut:
CH Rex Glacies - Darcia (4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 41 p.)
CH Moon Marenki - Yogi (4,5+5+5+4,5+3,5+4,5+4,5+4,5+2+2,5 = 40,5 p.)
CH Duren Cynisme - Jenna S. (4,5+5+5+4+4+4+3,5+3,5+3+3 = 39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Khosrau v.d. Duren - Wolf (4+5+5+4+4,5+4+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Djurre Ye - Wolf (4+5+4+4+4+4+4+4+3+3 = 39)
RCH SH Vekselin Pedro - Pierre (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40,5)
RCH A.D. Estellen Hilarius - Jannica (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 39)
RCH Koston Ununen - Meeri N. (5+5+5+4+3+4+4+4+3+3 = 40 p.)
RCH Nepenthe's Charming - Jenny (5+5+4,5+4+4+4+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Radagast BAP - VRL-08368 (5+4,5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 40)
RCH Narwain PB - Skurvash (4,5+5+4,5+3,5+3,5+4+4+4+3+3 = 39)
RCH Masterpiece Pond - Assi (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 40,5)
RCH KW Cadence - Omppu (5+5+5+4,5+4+3,5+3,5+4+3+3 = 40,5)
RCH Aidan Skylark - Christa W. (4+5+5+3,5+4,5+4,5+3+3+3+2,5 = 38)
RCH Ljubljaja Sveta - Christa W. (4,5+5+5+4+3+4+4+4+2,5+3 = 39 p.)

Rytimän ravirata, 16.10.2014
tuomarit: Vibaja

Show Winner-luokka:
SW1 Jannica - A.D. Estellen Hilarius (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 39)
SW2 Heli K - Purnin Udelma (4+5+5+4+3,5+4+4+4+2+3 = 38,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Oona - Ilo-Vampyyri (4+5+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3+2 = 37)
RCH Meeri N. - Snillin Tukkijätkä (4,5+5+5+4+4+4+4+4+2+2 = 38,5)
RCH Heli K - Purnin Vaatimus (5+5+4,5+4+3,5+3,5+4+3+2,5+2,5 = 37,5)
RCH Jannica - Donastin Hirviö-Poika (5+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+2+2,5 = 37)

Adina, 14.02.2015
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Pencalow Niënor (5-4½-5-4½-4-4½-4½-4½-3½-3 = 43 p.)
SW2 Lai'e Neirin (4-5-5-4-4-4-4½-4½-2-2½ = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lai'e Rochelle (4½-5-5-5-3½-4-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Aelwen Red Perry (5-5-5-4½-4-3½-4-4-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Lai'e Herakleides (5-5-5-4-3½-4-3½-3½-2½-2 = 38 p.)
RCH Syfrdanol Vien (4½-5-5-4-3-3-3½-3½-2½-3 = 37 p.)

Adina, 05.02.2015
tuomarit: Cannabia, taffel, nintsu
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Nuttin Better (5-5-5-4½-4-4-4½-4½-2½-3 = 42 p.) & Aidan Deirdre (5+5+5+4+4+3½+4+3½+4+4 = 42p)
SW3 Lora Liquid (4½-5-5-4-3½-4-4-3½-3-2½ = 39 p.)
SW4 Pebmarsh Bryne (4+5+4+4+4+4+3½+3+3½+4 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cambriach Serine (4+4+5+3½+4+4+4+4+4+4 = 40,5p)
RCH Aidan Double Bubble (4+4+4+3+4+4+3+3½+5+4½ = 39p)
RCH Nerywick Scarborough (5+5+4+3½+3½+3+3+3+4½+4 = 38,5p)
RCH Berry Tangerine (4+4+5+3+4+3+3½+3½+4+4 = 38p)
RCH Anffin Coconut (5+4+4+3½+3½+3+4+3½+4+3 = 37,5p)
RCH P.P. Sonwite (4+5+4+3½+3½+3½+3½+3+4+3½ = 37,5p)

Best Breeder: Kiiskinen / Honeydale Ponies (Honeydale)
Honeydale Honeydew
Honeydale Silver Stardust
Honeydale Himalaya
Honeydale Airstream Limit

Adina, 13.02.2015
tuomarit: taffel
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 KW Cadence (5+5+5+5+4+4+5+4½+4½+4 = 46p)
SW2 KW Code Fiasko (4½+5+4+4+4+3½+5+4½+5+5 = 44,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lai'e Petyr (5+5+3+3½+5+5+4+3½+4½+3½ = 42p)
RCH Lai'e Caranthir (4½+5+3+3½+4+4+4+4+5+5 = 42p)
RCH Aelwen Sirydd (5+4+5+3½+3½+3½+4+4+4+5 = 41,5p)
RCH KW Condition (4½+4½+5+3+4+4+4+4+4+4 = 41p)
RCH A.D. Aranda (4½+5+5+3½+3½+3+4+4+4+3½ = 40p)
RCH A.D. Sweet Silver Candy (4½+5+5+3+4+3+4+3+3½+4 = 39p)

VCY, 15.02.2015
tuomarit: taffel, Cannabia, Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Ashgrove Diamonddigger - VRL-01811 (5+5+5+5+4½+3½+4+4+4+5 = 45p)
SW2 Aidan Honeytale - Granstad (VRL-08761) (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-3-3½ = 44 p.)
SW3 Blackwoods Skyway - Cery (5+5+5+5+3½+4+4+4+4+4 = 43,5p)
SW4 Tuiskulan Amaethon VH15-026-0021 - felissa (VRL-04000) 4,5+4,5+4+4+4,5+4+3,5+4,5+3,5+3,5 = 40,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Clovercutt Secretly Cruel - Christa W. (5+5+4+5+4+3½+4+4+4+4 = 42,5p)
RCH London Boulevard - VRL-01811 (4½+4+3½+4+3½+4+3½+3+4½+5 = 39,5p)
RCH Pebmarsh Bryne - Suvi (VRL-01248) (4+5+4+4+4+4+3½+3+3½+4 = 39p)
RCH Aidan Missed Melody - Cery (5-5-5-5-4-4-4-4-3½-3½ = 43 p.)
RCH Valleymount Astoria - Christa W. (4½-5-5-4-3-4½-4½-4½-3½-3½ = 42 p.)
RCH Honeydale Silverveil - Granstad (VRL-08761) (5-5-5-4-3½-4-4-4-2-2 = 38,5 p.)
ECH Rubini ANW - VRL-08368 (5+3½+4+4+4+4+4+4+4+5 = 41,5p)

Best Breeder: Kiiskinen / Honeydale Ponies (Honeydale) 39 + 3,5 = 42,5p
Honeydale Romance 10p
Honeydale Himalaya 9½p
Honeydale Primania 9½p
Honeydale Honeydew 10p

Granstad, 31.01.2015
tuomarit: taffel, Cannabia
avoimet valokuvallisille/piirretyille

Show winner-luokka:
SW1 Dahlgårds Minja - Suvi (5+5+5+5+3½+4+4+4+4+4 = 43,5p)
SW2 Karus Lysander - Dimma (4+5+5+4+3+3½+5+5+4+5 = 43,5p)
SW3 Geanna LAC - Wuuki. (5+5+5+5+4½+4½+3½+3½+3½+3½ = 43p)
SW4 Björktrast Inc - Dimma (5+5+4½+4+4+4+4+4+4+4 = 42,5p)
SW5 Karkurannan Guanine - Suvi (5+4+5+4+3½+4+4+3½+5+4 = 42p)

Muut Champion-palkitut:
CH Wyat Cherry Berry - alaera (5+4½+5+4+3+3½+5+4+3+3 = 40p)
CH A.D. Abbeyfield Aisha - Jannica (5+4+4+4+4+3½+4+4+3½+3½ = 39,5p)
CH Rhediad Swynol - Assi (5-5-5-4-4-4½-4-4-3-3 = 41,5 p.)
CH Reposaaren Hazel - suba (5+5+4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½ = 39,5p)
CH Moons Last Christmas - Anniina N. (5+5+5+3+3½+4+4+5+4+2 = 40,5p)
CH Cwmnantcol Caius - Jannica (4½-4½-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 41 p.)
CH GHS TomTom - Tea (4+5+5+3½+3½+4+3½+3½+3½+4 = 39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH GL Cinderella - suba (4+5+5+3+3+3+4+4+3½+3½ = 38p)
RCH Päivärinteen Lumia - Loci (4+4+5+4+3½+3+4+3+3+3 = 36,5p)
RCH Mistrale v. Moons - Dimma (4+4+3+3½+4+4+4+4+4+2 = 36,5p)
RCH Vaapukan Bearnice - Wuuki. (4+4+5+5+3+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
RCH Melanie v. Moons - Dimma (5+5+4+3½+3+3+4+3½+3½+4 = 38,5p)
RCH Blue My Mind - Miia Maria (5+4+5+3+3½+3+4+3½+3½+3 = 37,5p)
RCH Freuddwyd Difrodi Ion - Sirpa (4-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Blackwoods Skyway - Cery (5-5-5-4½-2½-3½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Maldwyn Lywell - VRL-01811 (5-5-5-3-3-4½-4½-4½-2-3 = 39,5 p.)
RCH Arien Cariad Dawn - Huttis (4½+4+4+5+3½+4+4+4+4+4 = 41p)
RCH Baltic Kira AD - Jannica (5+5+5+4+3½+4+3+4+3½+3½ = 40,5p)
RCH Alexandra LAC - Nerita (4+4+4+5+4+3+4+4+5+3½ = 40,5p)
RCH Clovercutt Fairy Light - Huttis (5+5+5+4+4+3½+4+4+4+4½ = 43p)
RCH Nadia VIE - Cery (5+5+5+3½+4+3½+3½+3½+4½+4½ = 42p)
RCH Odella Speed - Dimma (5+5+5+4+3½+3½+4+4+4+3 = 41p)
RCH Aidan Vanora - Dimma (5+5+5+5+3½+4+3+3+3½+3½ = 40,5p)
RCH Anffin Coconut - Cery (5+4+4+3½+3½+4+4+4+5+3 = 40p)
RCH Poniniemen Pione - Huttis (5+4+5+4+3½+4+3½+3½+4+3 = 39,5p)
RCH The Half Blood Prince AD - Jannica (5+5+4+3½+3½+4+3½+3½+4+3 = 39p)
RCH Wyat Jeff Letrotski - alaera (4+4+4+3½+3½+3½+3+4+4+3½ = 37p)
RCH Limelingo Swiffer - Miia Maria (4+4+4+4+3+3½+4+3½+3+3½ = 36,5p)
RCH A.D. Benjamin - Jannica (3½+4+3+3+2+0+3+3+3½+4 = 39p)
RCH Didier Dei - Christa W. (4+3½+3+3+3½+3½+4+4+4+5 = 37,5p)
RCH Penrhys Peredur - Assi (5-5-5-4-3½-4-4-4-2-3 = 39,5 p.)
RCH Llygedyn Cadarn Ddu - Cery (4½-5-5-5-4-3½-4-4-2-2 = 39 p.)
RCH Llygedyn Eiriol - Huttis (4½-5-5-3-3-4½-4½-4½-2½-2 = 38,5 p.)
RCH Pencalow Boreugwyn - VRL-08368 (5+5+5+3+4+4+3½+3+3½+3 = 39p)
RCH Steely Gaze HAH? - Wuuki. (4+5+4+4+4+3½+3+3+3½+2 = 36p)
RCH Criallt Iowerth - Christa W. (4+4+3+3+4+4+3+3+3½+3½ = 35p)
RCH Pebmarsh Bryne - Suvi (4+5+4+3+4+4+3+3½+4+4 = 38,5p)
RCH Istria Sir Sprinkles - VRL-08368 (4+5+3+4+3+3½+4+4+3+4 = 37,5p)
RCH Raeburn LAC - alaera (4+4+4+4+4+3½+3½+3+4+3 = 37p)
RCH Gallagher LAC - alaera (5+5+4½+4+4+4+3½+4+4+4½ = 42,5p)
RCH Honeydale Himalaya - VRL-01811 (4+4+4+4+4+4+3½+3½+5+5 = 41p)
RCH Funfair's Lysander - lottis (4+5+3½+3+4+3½+3½+3½+5+4 = 39p)

VCY, 14.01.2015
tuomarit: taffel
avoimet valokuvallisille

SW1 Clovercutt Super Bubble - VRL-01811 (5+5+5+5+4+4+4+3½+4+4 = 43,5p)
SW2 Alcatraz SLC VH12-035-0003 - alhippa (VRL-00064) (5+5+4+3+3½+3½+4+4+4+5 = 41p)
SW3 Kentigearna - Christa W. (5+4½+4+4+4+3+4+3½+4+4 = 40p)
SW4 Breezy Zipping VH14-035-0198 - Mariella (VRL-02189) (4+4+5+3½+4+4+3½+3+4+4 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Castleblanc Polaris - Danielle M. (VRL-05706) (4+5+5+3½+3½+4+3½+3½+4+5 = 41p)
RCH Glenllach Mountain Mist VH14-035-0221 - Nora (VRL-02066) (4+4+4+4+4+4½+3½+3½+3½+4 = 39p)
RCH Aidan Royc Sin VH14-035-0275 - alaera (VRL-13283) (4+4+3½+4+4+3+4+4+4+4 = 38,5p)
RCH Aidan Double Bubble - Cery (4+4+4+3+4+4+3+3½+5+4½ = 39p)
RCH Cherrymist Hot Rockin' - Danielle M. (VRL-05706) (4+4+4+3½+3½+4+4+3+4+5 = 39p)
RCH Derwen Darky - Cery (4+5+4+3½+3+4+3½+3+3½+3½ = 37p)
RCH Nadia VIE - Cery (4½+4+5+4+4+3½+3½+3+3½+4 = 39p)
RCH Dunwood Cascade - VRL-01811 (4+4+5+4+3½+3+4+3½+3½+4 = 38,5p)
RCH Breezy Aeliana VH13-035-0200 - Nora (VRL-02066) (4+4½+5+4+3+3+3½+3½+3½+4 = 38p)
RCH Painswick Vanora VH14-035-0063 - Nora (VRL-02066) (4½+5+5+4½+3½+4+3+3+3½+4 = 40p)
RCH Honeydale Piraya - Christa W. (5+4+4+4+3+3+4+3½+4+5 = 39,5p)
RCH Mystic BR - Danielle M. (VRL-05706) (4+4+5+5+3½+3½+3+3½+4+4 = 39,5p) 


Adina, 04.02.2015
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Blaza's Soarin (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW2 Vaapukan Armada (5-5-5-4-2½-3½-4-4-3-3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH The Half Blood Prince AD (5-5-5-4-3½-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Reposaaren Hazel (5-5-5-4-3-3-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH A.D. Abbey Mistress (4½-5-5-3-3½-3½-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Moons Last Christmas (5-5-5-2-3½-4-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Winter's Might Ni (4½-5-5-4-4-3-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH Vaapukan Bearnice (4½-5-5-3½-3-3½-4-4-2½-2½ = 37,5 p.)

Adina, 23.12.2014
tuomarit: Taija, Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 A.D. Nicholas (5-5-5-3-3½-4-4-4-3-2 = 38,5 p.)
SW2 P.P. Prite Moonlight (4½-5-4½-4½-3-3½-4-3-3-2½ = 37,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Feril (4-4½-4½-4-4-3-3-3½-2½-3½ = 36,5 p.)

Il'ya Racehorses, 20.11.2014
tuomarit: Christa W., taffel, Cannabia

Show Winner-luokka
SW1 Nathanaël 5594 (5-5-5-4½-4-4½-3½-3½-3-3 = 41 p.)
SW2 Reyvena Eleni (4½-5-5-5-4-4-4½-3½-2½-3 = 41 p.)
SW3 Gin Kabare (4½-5-5-5-4-4-3½-3½-2½-3½ = 40,5 p.)
SW4 Gin Izumrud (4½-5-5-5-3½-3½-3-3½-2½-3 = 38,5 p.)
SW5 Giraja BRA (3½+3½+4+4+3+3½+3½+3½+3+3 = 34,5p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Easy Flying Bar (5-5-5-4½-3½-4½-4-4½-2½-2½ = 41 p.)
RCH Vevina Pemberley (4½-5-5-5-4-3½-3-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Roaly Simone (4-5-5-5-4-4-4-3½-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH Oldsfell's Leon (5-4½-5-4-4-4½-3½-3½-2½-2½ = 39 p.)
RCH Jar of Maple Leafs (4½-5-4½-4-4-4-4-4-2½-2½ = 39 p.)
RCH Ealga Pemberley (4½-5-5-3-3½-4-3-3½-3½-3 = 38 p.)
RCH Omar (4-4-3½-4-3½-4-4-4½-3-3 = 37½ p.)
RCH Malarmak (4-5-4½-4½-2½-3-2½-3-3½-2½ = 35 p.)
RCH Lambada (3+2½+3½+4+2½+3½+3½+3+3+3 = 31,5p)

Oak Hill Event Park, 23.11.2014
tuomarit: Cannabia, Vibaja, taffel
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Llygedyn Rhainallt  (5+5+5+5+4+4+3,5+4,5+4+4=44)
SW2 Anfarwol Horton (5-5-5-4-3-4½-5-5-3½-3½ = 43,5 p.)
SW3 Run MF Run (5+5+5+4+4+4+5+4+3+3 = 42)
SW4 Aquacades Feistiest (5+5+5+4+4,5+4+4+4,5+2,5+3 = 41,5)
SW5 Awyr Cyfarwyddwr (5+4,5+5+4,5+5+4+3+4+2,5+4=41,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Lai’e Talfryn (5+5+5+4+4+3½+3½+3½+4+3 = 40,5p)
CH Llewelyn Rhys (5-5-5-3½-4-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
CH Claridge Gentleman’s Power (4+4+3½+5+3+3½+3½+3½+3½+4 = 37,5p)
CH Pencalow Timothy (4+4+3+4+3+3½+3+4+3½+3 = 35)
CH VVodca with Coffee MPB (3½+4+3½+3½+3+3½+3+3½+4+3½ = 35p)

Reserve Champion-palkitut:
2. RCH Lai’e Caranthir  (5-5-5-3-4-4-4½-4-3½-3½ = 41,5 p.)
3. RCH Woppadoo  (5-5-5-4-3½-4½-4-4-2½-3½ = 41 p.)
4. RCH KW Wilson (5-5-5-4-3-4½-4-4-2-3 = 39,5 p.)
2. RCH Steely Gaze HAH (VRL-13582) (5+5+5+4+4+4,5+4+4+2,5+2 = 40)
4. RCH Tar-Anárion (4,5+4,5+5+4+4+4,5+4+4,5+2+2,5 = 39,5)
5. RCH Lai’e Cadoc Rhisiart (4+5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 39,5)
2. RCH Anfarwol Mortimer (3½+3½+3½+3½+4+3+4+2½+4+3½ = 35p)
2. RCH Lai’e Neirin (5+5+4,5+4+4,5+4,5+4+4+3+2,5 = 41)
3. RCH Duchamps Démon (5+5+4,5+3+3,5+4,5+4,5+3+3+3 = 39)
4. RCH Aelwen Copperfield (4+5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+2+2,5 = 39)
2. RCH Drosodd Iaswyr Dawn (5+5+4+5+4+3½+3+3+3½+3½ = 39,5p)
2. RCH Lai’e Cadell Talfryn (4½-5-5-4-4-3½-3½-3½-2½-2½ = 38 p.)
2. RCH Llygedyn Darluniaidd (4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4+3+4,5+4+4=42)


VSN, 01.11.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet piirretyille

Show winner-luokka:
SW1 Zedock - VRL-02324 (5-5-5-5-4½-4-3½-4-3½-3½ = 43 p.)
SW2 Lashunda - VRL-02324 (4½-5-5-5-4-4½-4-4-3½-3½ = 43 p.)
SW3 Marsalkka - VRL-01811 (4½-5-5-5-4½-4-4-4-3½-3 = 42,5 p.)
SW4 Cresendo's Skafloc - Suvi (4½-5-5-4-4-4-4½-3½-3½-2½ = 40,5 p.)
SW5 Glowmoor Delphina - Anne (4-5-5-5-4-3½-3-4-3-2½ = 39 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Shellbina's Alissia - VRL-02324 (3½-4-4½-5-3½-4-3½-4-3-3 = 38 p.)
CH Goldhawk Circus - Inna (4-5-5-4½-3½-3½-4-3-2½-3½ = 38,5 p.)
CH Procyon - Minde (4-4-4½-3-3-4-4½-4½-3-2½ = 37 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fabrizé 2782 - Sussu (4-4-3½-3-3-3½-4-3-3-3 = 34 p.)
RCH Stall Blomgrens Hjalmar - Rea (3½-4-4½-4-4-3-2½-3½-2½-3 = 34,5 p.)
RCH Cresendo's Adele - Suvi (4-4½-4-4-3½-3-3½-4-3-2½ = 36 p.)
RCH Double Love - Minde (3½-4½-4-4-2½-3-3½-3-3½-2½ = 34 p.)
RCH Shazbot - VRL-02324 (4½-5-5-5-4½-4-3½-4-3-3½ = 42 p.)
RCH Utopia's Freakshow - Meow (5-5-5-5-4-3½-3-4-3½-3½ = 41,5 p.)
RCH Thanatos - VRL-01811 (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Skeymoor Rónan - VRL-01811 (5-5-5-5-4-3½-4-4-3-3 = 41,5 p.)
RCH Silentium Amoris 5594 - Tinúvel (4-5-4-4-3½-3½-4-5-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Idaho Noah GA - Anne (3-4½-3-3½-3-4-4-4-2½-3 = 34,5 p.)
RCH Lil' Skipper - VRL-02324 (4-5-5-4-4-4-4½-4½-3½-3 = 41,5 p.)
RCH Caifa Givre - Anne (4-5-5-5-4-3½-3½-3-3½-2½ = 39 p.)
RCH Durandal - Anne (4-4-5-5-3-3½-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Yolanda - VRL-02324 (3-3½-4½-4-3-3½-4-3½-3½-3 = 35,5 p.)

Oak Hill Event Park (OAKH4632), 22.11.2014
tuomarit: Cannabia, Vibaja, taffel ja Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Anfarwol Prydwen (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 43 p.)
SW2 Pencalow Ogwen (5-5-5-3½-4-4½-4½-4-3-3 = 41,5 p.)
SW3 Anfarwol Cragen (5-5-5-4-4-4½-4-4-3-2 = 40,5 p.)
SW4 Llygedyn Sali Mali (4½+5+5+4½+3½+4+4+3+3½+3½ = 40,5p)
SW5 Aelwen Magpie (4,5+4,5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40)

Muut Champion-palkitut:
CH Pencalow Embria (4½+5+5+4½+3+3½+3½+3+3½+3½ = 39p)
CH Cedion Eres Carys (4,5+5+5+4+3,5+4+3,5+4+3+2,5 = 39)
CH No To This Life (4+4+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 37,5)
CH Rubini ANW (4+3½+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 37,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moana’s Hafrina (4½-5-5-4-2-3-3½-3½-3-3 = 36,5 p.)
RCH Nefdlan (4-5-5-1-4-3½-4-3½-3-3 = 36 p.)
RCH Rhonada WUK (4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3+3 = 36,5)
RCH Anfarwol Mawrth (4+5+5+3,5+4+3,5+3+4+2,5+2 = 36,5)
RCH Pencalow Halloween (5-5-5-4-3-4-4-4-2½-2½ = 39 p.)
RCH Beaumaris (4½-5-5-4-3-3½-3½-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Ballerine LAC (4-5-5-4-3½-4-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH Bychan Adeline (4+4,5+5+4+4+3,5+3,5+4+2,5+2 = 37)
RCH Hapuswrydd (4+5+5+3½+4+3½+3½+3+4+3½ = 39p)
RCH Pencalow Dydedd (4+4+4+4+4+4+3½+4+4+3½ = 39p)
RCH Eifion Glenda (4+4+5+4+3+3+4+3+4+4 = 38p)
RCH Cedion Siwan (4+4+4,5+4+4+4+3,5+4+2,5+2 = 36,5)
RCH Gwendoline (4+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+2+2 = 36)
RCH Llygedyn Ffion (5+5+4½+4+3+4+4+3+3½+3½ = 39,5p)
RCH Caerwyn (4+4+4+4+3½+3½+3+3½+4+3½ = 37p)
RCH Uwch Awyr (4½-5-5-4-4-3½-3½-3½-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Mererid LAC (4½-5-5-4-3-3½-3-3-3-3 = 37 p.)
RCH Gwalch Cherry Berry (4+4+5+4+3½+3½+3+3+3½+3 = 36,5p)
RCH Anna Karenina MPB (4+3½+4+3½+3+3½+3+3+4+3½ = 35p)

Rosenhof, 11.01.2015
tuomarit: Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Rosenhof Elrik – Stall Katina (5+5+5+4+4,5+4,5+4+4+4+3 = 43)
SW2 Bardulf – Rosenhof (5+4,5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40,5)
SW3 Kassandra – Rosenhof (4,5+5+5+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3 = 39)
SW4 Rosenhof Edda – Rosenhof (4+4,5+4,5+4+3+3,5+4+4+2,5+2,5 = 36,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cranleigh Burberry – Christa W. (5+4,5+5+4+4+4+3,5+4+2+2,5 = 38,5)
RCH Rosenhof Lydia – Stall Katina (5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+2,5+2 = 38)
RCH Trze Carmelita – Christa W. (4+4+5+3,5+4+3,5+3,5+4+3+3 = 37,5)
RCH Lieselotte – Rosenhof (4,5+4,5+4,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+2+2,5 = 36)
RCH Rosenhof Alfons – Rosenhof (5+4,5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40,5)
RCH Trze Mateus – Christa W. (4,5+4,5+5+4+4+4+4+4+3+2 = 39)
RCH Rosenhof Konrad – Rosenhof (4+4+5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 38)
RCH Godehard – Rosenhof (4,5+4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+3+3 = 39)
RCH Edward – Christa W. (4,5+4+5+4+4+4+3,5+4+2+3 = 38)
RCH Habaneros LDN – Christa W. (4+4+5+3,5+4+3,5+4+3,5+3+3 = 37,5)


Granstad, 22.11.2014
tuomarit: taffel, vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Wyat Chocolate Mocha (5+5+5+3½+3+4+5+4½+4½+4 = 43,5p)
SW2 Blackthorn's Wilona (4½+5+4½+5+4+3½+4+3+4+4 = 41,5p)
SW3 Mulberry Honeycrush (5+5+5+4+3½+3½+4+3+4+3½ = 40,5p)
SW4 Solana von Lark (5+5+5+4+3½+3½+3+3+4+4 = 40p)
SW5 Llygedyn Ffion (5+5+5+4+4+4+4+3,5+2,5+2,5 = 39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Scheming May (5+5+5+5+3½+3½+4+3½+4+4 = 42,5p)
RCH Wyat Cherry Berry (5+5+5+5+3+3+5+4½+3½+3½ = 42,5p)
RCH Limelike Zandra (4+5+5+4+3½+3+4+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Hapuswrydd (5+5+5+4+4+4+4+3,5+2,5+2,5 = 39,5)
RCH Caparice LAC (4,5+4,5+5+4,5+3,5+4+4+4+2,5+3 = 39,5)
RCH Mererid LAC (4,5+5+5+4+3,5+4+3,5+4+2,5+3 = 39)
RCH Banain v. Pijnboompit (5+5+5+5+3½+3+4+4+3+3 = 40,5p)
RCH Hunfields Laveria (4½+4½+5+4+4+3½+4+4+3½+3 = 40p)
RCH Istria Crocosmia (4+3½+4½+4+4+4+4+4+4+4 = 40p)
RCH Where the Truth Lies (4+4+5+4+4+4+3½+3+4+4 = 39,5p)
RCH Requiem (5+5+4+5+3+3½+3+3+3½+4 = 39p)
RCH Remedy LIN (5+4+4+5+4+3+3½+3+3+4 = 38,5p)
RCH Hippy Hooch (4½+4+5+4+5+4+4+3½+4+3½ = 41,5p)
RCH Duren Yuna (4+5+4+4+3½+3+4+3½+4+3½ = 38,5p)
RCH Saturnina 'If (4+4+4+4+3+3+4+3½+3½+3½ = 36,5p)


Rosenhof, 26.12.2014
tuomarit: Taija
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Timebomb ACT (4½-4½-3½-5-4-4½-4-4½-3-3½ = 41p.)
SW2 Elke (4-4-4½-3½-4½-4-4½-3½-3½-3½ = 39,5p.)
SW3 Anika (4-4-5-5-3½-3-3½-4-3½-3½ = 39p.)
SW4 Kassandra (4-4½-5-4½-2½-4½-4-3-3-3½ = 38,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Schanja Kira (4-4½-4½-4-3-4½-4-3½-2½-3½ = 38p.)
RCH Rosenhof Adele (4-4½-5-4-3-3½-3½-3½-3-3½ = 37,5p.)
RCH Dark Silmaril (3½-3½-4½-3½-4-4-4½-3½-3-2½ = 36,5p.)
RCH Rosenhof Karmen (4-4-4½-4½-3½-4-4-3-2½-3 = 37p.)
RCH Eternal Rest (4-4-4-3½-4-3½-4½-3½-3-3 = 37p.)
RCH Rosenhof Elrik (4½-4-4½-3½-4½-4½-4½-3½-3-3½ = 40p.)
RCH Twisted Halo (4½-4½-4½-4-4-3½-4½-4-3-3 = 39,5p.)
RCH CLAr Eternal Runner (4½-4½-3½-4½-4-4-4-3½-3½-3½ = 39,5p.)

Rosenhof, 25.12.2014
tuomarit: taffel
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Rosenhof Elrik (5+5+5+4½+3½+4+4+3½+4+4 = 42,5p)
SW2 Anika (5+4+5+4+3½+3+3½+3½+4+4 = 39,5p) & Predict NON (5+4+5+4+3½+3+3½+4+4+3½ = 39,5p)
SW4 Elke (4½+5+5+4+4+3½+3+3+3½+3½ = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Schanja Kira (4+4+5+4+3½+3½+3½+3½+3+3 = 37p)
RCH Rosenhof Adele (4+4+5+4+3+3+2½+3+3½+3 = 35p)
RCH Dark Silmaril (4½+4+5+4+3½+3+3½+3½+3½+3 = 37,5p)
RCH Rosenhof Anna (4+3½+4+3+3+3+4+3+3½+3½ = 34,5p)
RCH Kassandra (4+4+5+5+2½+3+4+3+4+3½ = 38p)
RCH Trze Przemo (5+5+5+4½+3½+4+4+3½+3½+4 = 42p)
RCH Twisted Halo (4½+5+5+5+4+3½+4+4+2½+2½ = 40p)
RCH Reviver de Poemé (4½+4+4+5+3+3½+4+3½+3½+3½ = 38,5p)

Rosenhof, 24.12.2014
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Chocoaholic (5-5-5-4-3½-4½-4½-4½-2½-3 = 41,5 p.) & Predict NON (5-5-5-4-3½-4-4-4-3½-3½ = 41,5 p.)
SW3 Anika (5-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 41 p.)
SW4 Eternal Rest (5-5-5-4½-3½-3½-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rosenhof Adele (4½-5-5-4-3½-3-4-3½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Elke (4½-5-5-3-3-4-4-4-3-3- = 38,5 p.)
RCH Kassandra (VRL-00102) (4½-5-5-5-3-3-3½-3½-2½-2½ = 37,5 p.)
RCH Rosenhof Elrik (5-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH CLAr Eternal Runner (5-5-4½-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Twisted Halo (5-5-5-4-3-4½-4½-4½-2-2 = 39,5 p.)

VCY, 19.12.2014
tuomarit: taffel, Nintsu 

avoimet valokuvallisille

SW1 Aidan Honeytale - Granstad 5+5+4,5+5+4,5+5+4,5+4+4+4=45,5  
SW2 Ingerin Liudmila - Nidavellir 5+5+5+5+4+4+5+4+3+4=44
SW3 A.D. Mr Peeps - Jannica (5+4+5+5+4+4+4+3½+4+3½ = 42p)
SW4 Morgård Gilgalad - Cery (4+5+4½+4+3½+4+4+3½+3½+3 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
Clohernagh Barnaby - Cery (4+4+3½+3½+3+3½+4+3+4+4 = 36,5p)
A.D. Danny - Jannica (4+5+5+5+3½+3+3½+3+3+3 = 38p)
Aidan Great Silver - Cery (4+3½+4+4+3½+4+3½+3+4+3 = 36,5p)
Aidan Missed Melody - Cery 4,5+5+5+5+4,5+4+4+5+4+4=45  
Hasselbys Silverberry - Christa W. 5+5+4+4+5+4+3+5+3+3,5=41,5  
Honeydale Lime Jelly - Christa W. 4+3+4+5+4+4+4+4+4+4=40  
Honeydale Piraya - Christa W. 5+5+4+4,5+4,5+3,5+5+4+4+4=43,5 
Cambriach Serine - Cery 5+5+5+4,5+4,5+3+3,5+4+2,5+4=41 (ej seisoo huonosti) 
Red Valerian - Cery 4+4+4+3+4+4+5+4+4+4=40 

Il'ya Racehorses, 02.12.2014
tuomarit: Taija, Nintsu
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Rosestone Vegas (4+5+4+5+4,5+4,5+3+4+3,5+3,5 = 41p.)
SW2 Ambrozia SIN (4½+4½+4+5+3+4+4½+4+3½+3½ = 40,5p.)
SW3 Suprant Whichwitchiswhich (4½-4½-4-4-4½-3-4½-4-3½-3 = 39,5p.) 
SW4 Shipahoy VFU - (4+4+3+4+4+4+4+4+3+3 = 37p.) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pink Pistachio Vegas (4½-4½-5-4-4-4-3½-3½-3-3 = 39p.) 
RCH Anika (3½+4+5+5+3½+3+4+4+3½+3½ = 39p.)
RCH O.A. Irascible (4½+4½+4½+3½+3½+3½+4+4½+3+3½ = 38,5p.)
RCH Luxury Ring xx (4+5+5+4+4+4+4+3,5+2+3 = 38,5p.) 
RCH RGE Lucinda (4½+4+5+4+3½+3+4+4+3+3 = 38p.)
RCH Kerkän Dewerick (4½-4½-3½-4½-3-3½-4½-4-3-2½ = 37,5p.) 
RCH Pumpkin Road SNAK (4+5+4+4+4+4+3,5+3,5+2,5+3 = 37,5p.) 
RCH Tjanina Ring (4+4+5+4+3,5+4+4+3,5+2,5+3 = 37,5p.) 
RCH Admirality Ring xx - (3,5+4+3+5+4+4,5+3+4,5+2,5+2,5 = 36,5p.) 
RCH Wister Neon Raven (4-3½-4-4-3-3½-3½-3-3-3½ = 36p.)


Adina, 29.11.2014
tuomari: taffel
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka:
SW1 Criminal Kid (5+5+4½+5+4½+4+4+4+3½+4 = 43,5p)
SW2 Anika (4½+4+5+4+3½+4+4½+4+3½+3½ = 40,5p) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Suprant Whichwitchiswhich (4½+4+5+4½+4½+4+4½+4+4+4 = 43p)
RCH O.A. Irascible (4+4+4+4+4+4+4+4½+4+3½ = 40p)
RCH Carefree's Agility (4+4+4+4+3½+4½+3½+3+4+4½ = 39p)
RCH Hristofór (3½+4+3+4+4+4½+4½+3½+4+4 = 39p)
RCH Pink Camelia (3½+3½+4+3½+4+4+4+3½+4+3½ = 37,5p)
RCH Eisprinzessin (4+3½+4+4+3+3½+3½+4+3+3½ = 36p)


Suprant, 19.11.2014
tuomarit: Vibaja, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Rosenhof Elrik - Stall Katina (5+5+5+4+4,5+4,5+4+4+4+3 = 43)
SW2 Chanté - Milja (4½-5-5-5-4½-4-4-3½-3-3 = 41½)
SW3 Luxorius Silk - yersinio (5+4,5+5+4,5+4+4+4+5+2,5+3 = 41,5) & Daniel - VRL-08368 (5+5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+3+3 = 41,5)
SW4 Vittorio - VRL-00102 (5+4,5+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 41)

Muut Champion-palkitut:
Anika - Pulmu N. (4½-5-5-5-3-4-3½-4-3-3 = 40 p.)
Elke - Pulmu N. (4-5-5-5-3-3½-3½-3-3-3 = 38 p.)
Kassandra - Pulmu N. (4,5+5+5+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3 = 39)
Copycat Ley - VRL-08368 (4-4-5-4½-2½-3½-4-4-3-3 = 37,5 p.)
Supremé Jasmine - Pulmu N. (4-5-5-5-3-3½-4-3-2½-3 = 38 p.)
Velaryon PB - Skurvash (4-4-5-5-3-4-4-3½-3½-3 = 39 p.)
Genova - VRL-00102 (4-4-5-5-2½-3½-4-4-3-3½ = 38,5 p.)
Umberto - VRL-00102 (4½-4½-5-5-3½-4-4-3½-3-3 = 40 p.)
Indian Plum CRN - VRL-08368 (4½-5-5-5-3-4-4-3½-3-3½ = 40,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
Azteca Vegas - wishmaster (4-4½-5-5-4-4-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
Little More - Vibaja (4-4-5-5-4½-4-4-3½-2½-3 = 39,5 p.)
Isadora F - Susanna (4-4-5-5-3-3½-4-4-2½-3 = 38 p.)
Wister Amaia - wishmaster (4+3,5+5+3,5+4+3,5+3+4+3+3 = 36,5)
Criminal Kid - mori-mori (5+4,5+5+4+4+4,5+4+4+2,5+2,5 = 40)
Ettore NON - VRL-08368 (4,5+4+5+4+4,5+4+4,5+4+2+2 = 38,5)
Oldsfell's Dragon - Susanna (4+5+4+4+4+3,5+3,5+4+2,5+2,5 = 37)
Gothica PB - Skurvash (4-4-5-2½-3½-4-4-3½-2½-3 = 36 p.)
Suprant Sweets - Stall Katina (3½-4-4½-4½-3½-3½-3-3½-3-3 = 36 p.)
Pinkie Pie Stinder - satu (4-4-5-2½-3-3½-4-4-2½-3 = 35,5 p.)
Supremé Chiffon - Pulmu N. (4½-5-5-5-3½-4-3½-4-3-3 = 40,5 p.)
Suprant Iscreamicecream - VRL-00102 ja VRL-00692
(4-4½-5-5-3½-4-4-3½-2½-3 = 39 p.)
Suprant Angéles - VRL-08368 (3½-4-5-5-4-4-3½-3½-3½-3 = 39 p.)
Shiera PB - Skurvash (4-4-5-5-2½-3-3-3-2½-3½ = 35,5 p.)
Supremé Quassia - Pulmu N. (4-5-5-4½-2½-3-2½-3-2½-3 = 35 p.)
Supremé Caramel - Pulmu N. (4-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3 = 38,5 p.)
Dozen Frozen Birds - wishmaster (3½-4-4½-4½-4-4-3½-3-2½-2½ = 36 p.)
Nothing's Forever PB - Skurvash (5+4,5+5+4+4,5+4+4+4+3+3 = 41)
Pink Pistachio Vegas - satu (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4+3+3 = 41)
Cranleigh Nero - VRL-08368 (5+5+5+4+4+4,5+4+4+3+1,5 = 40)
Oldfinion Amalie - Stall Katina (4,5+4+5+4+4,5+4+4+4+3+3 = 40)
Gerde - VRL-00102 (4,5+4+4,5+4+4+4+4,5+4+3+3 = 39,5)
Lorelei - VRL-00102 (4+4+4,5+4+4+4+4,5+4+3+3 = 39)
Melorope von Lark - VRL-10878 (4-4-5-5-3-3½-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)
Winston von Lark - VRL-10878 (5+4,5+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 41)
Gerrodian - yersinio (4,5+4,5+5+3,5+4,5+3,5+4+4+2+2,5 = 38)
Oldsfell's Stark Amor - Susanna (4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3+3 = 37)
Duzedrawse - Pierre (4-4½-5-5-3½-4-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
Von Freutico - yersinio (4-4-4-5-3½-3½-4-4-3½-3 = 38,5 p.)
Cascarilla - VRL-00102 (4½-5-5-5-3-3½-3½-3-3-3 = 38,5 p.)
Pyramint PB - Pierre (4½-5-5-2½-3-3½-4-3½-3½-3 = 37,5 p.)


Suprant, 18.11.2014
tuomarit: Vibaja, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Chanté - Milja (5+5+5+4+4,5+4+4,5+4,5+2,5+2,5 = 41,5)
SW2 Luxorius Silk - yersinio (5+4,5+5+4,5+4+4+4+5+2,5+3 = 41,5)
SW3 Rosenhof Elrik - Stall Katina (4½-5-5-5-4-4-3½-4-2½-3½ = 41 p.) & Duzedrawse - Pierre (4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 41)
SW5 Elke - Pulmu N. (5+5+5+4+4+4+3,5+4+3+3 = 40,5)

Muut Champion-palkitut:
Anika - Pulmu N. (4,5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40)
Kassandra - Pulmu N. (4½-5-5-5-3½-4-3½-4-3-3 = 40,5 p.)
Suprant Sweets - Stall Katina (4,5+5+5+4+4,5+3,5+4+4+2,5+2,5 = 39,5)
Shiera PB - Skurvash (5+4,5+4,5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
Supremé Caramel - Pulmu N. (5+4+5+3,5+4+3,5+4+4+2,5+2,5 = 38)
Kirikaze SIN - Sirpa (4-4-5-5-4-3½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
Eisprinzessin - mori-mori (4½-4½-5-5-3-3½-4-4-3-2½ = 39 p.)
Mousseux Noir - dookie (4½-5-5-4½-3-4-4-4-3-3 = 40 p.)
Indian Plum CRN - VRL-08368 (4,5+4+5+4+4+4+4,5+4+2,5+2,5 = 39)

Reserve Champion-palkitut:
Azteca Vegas - wishmaster (4,5+4,5+5+4+4+3,5+3,5+4+2,5+2,5 = 38)
Rosenhof Anna - Stall Katina (4+4+4+3,5+4+3,5+4+4+2+3 = 36)
Nera Carana - wishmaster (4+3,5+5+4+3,5+4+3,5+3,5+2,5+2,5 = 36)
Echidna - Vibaja (4-4-5-5-4-4-4-3-2-2½ = 37,5 p.)
Born This Way J - Sirpa (3½-3½-4½-5-4-4-3-3-3-3 = 36,5 p.)
Necromancer WK - Sirpa (4½-4-5-5-4-4-4-3½-3-3 = 40 p.)
Vagabond Rowland - Vibaja (4-4-5-5-4½-4-4-3-3-3 = 39,5 p.)
Ettore NON - VRL-08368 (4-4½-4½-4½-4-4-4-4-2½-3 = 39 p.)
Gothica PB - Skurvash (4,5+5+4,5+4+4,5+3,5+4+4+2+2,5 = 38,5)
Copycat Ley - VRL-08368 (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2 = 38)
Supremé Bambi - Pulmu N. (4+4,5+5+4+4,5+3,5+4+4+2+2,5 = 38)
Groweira PB - Skurvash (4,5+5+4+4+4+3,5+4+4+2,5+2,5 = 38)
Supremé Chiffon - Pulmu N. (4+4,5+5+4+4+4+3,5+4+2+2,5 = 37,5)
Supremé Jasmine - Pulmu N. (4+5+5+4+4+3+3+3+2+3 = 36)
Velaryon PB - Skurvash (4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+4+2,5+3 = 37,5)
Dozen Frozen Birds - wishmaster (4+4,5+4,5+4+4+4+4+4+2+2,5 = 37,5)
Chai Crème Flow - VRL-08368 (4+4+4,5+3,5+4+3,5+4+4+2,5+2 = 36)
Wister Red Wolf - wishmaster (4-4-5-3-4-3½-3½-3½-3½-3½ = 37,5 p.)
Pink Pistachio Vegas - satu (4½-4-4½-4½-3-3-4-4-2½-3 = 37 p.)
Suprant Qhuinn - alaera (3-4-4-4½-2½-3½-3-3-2½-3 = 37 p.)
Greta - VRL-00102 (3½-4-5-5-4-4-3½-3-3-2½ = 37,5 p.)
Honeyblond - VRL-00102 (4-4-4½-5-3-4-3½-3½-2½-3 = 37 p.)
Blondie - VRL-00102 (4+4+5+4+4+3,5+4+4+2+3 = 37,5)
Melorope von Lark - VRL-10878 (3,5+4+5+4+4+3,5+3,5+4+3+2,5 = 37)
Rebelle - VRL-00102 (3,5+4+4,5+4+4+3,5+3+3,5+3+3 = 36)
Tino - VRL-00102 (4-4-4½-4-4-3½-3-3-3-3½ = 36,5 p.)
Gerrodian - yersinio (4-4-4-4½-4-4-3-3-3-3 = 36,5 p.)
Von Freutico - yersinio (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4+2+3 = 40)
Umberto - VRL-00102 (5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+2,5+3 = 39,5)
Lord Spitfire - dookie (4+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 37,5)
Wister Amaryllis - VRL-00102 ja VRL-00692 (4+4+5+4+3,5+3,5+4+4+3+2,5 = 37,5)
Fairlee Woods - Skurvash (4,5+4,5+5+4+4+3,5+3,5+4+2+2 = 37)
Grimwood Top Model - mori-mori (4+4+4,5+3,5+3,5+3,5+4+4+2,5+3 = 36,5)


VCY, 16.11.2014
tuomarit: Vibaja, Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Honeydale Honeydew - Kiiskinen (VRL-01811) (5-5-5-5-4½-4½-4-4½-3-3½ = 44 p.) 
SW2 A.D. Mr Peeps VH11-035-0280 - Jannica (VRL-04799) (5-5-5-4½-4½-4½-4½-4½-3-3 = 43,5 p.) 
SW3 Hunfields Laveria - Cery (VRL-02116) (5-5-5-5-3½-4-4-4-3-3 = 41,5 p.) 
SW4 Cherrymist Birdsong - Cery (VRL-02116) (4,5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+3+3 = 39,5) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Clohernagh Barnaby - Cery (VRL-02116) (4½-5-5-5-3½-4-3½-4-3-3 = 40,5 p.) 
RCH Iron Star LAC VH14-035-0182 - Alaera A. (VRL-13283) (4-5-5-5-3½-3-4-4-3-3 = 39,5 p.) 
RCH Cabarnagh Artagnan - Cery (VRL-02116) (4-4½-5-5-3½-4-3½-3½-2½-3 = 38,5 p.) 
RCH Aidan Great Silver - Cery (VRL-02116) (5-5-5-4-4-4½-4-4-3-2½ = 41 p.) 
RCH Rondonia - Kiiskinen (VRL-01811) (5-5-5-4½-4-4-3½-3½-3-3 = 40,5 p.) 
RCH Egyptian Primal End - Kiiskinen (VRL-01811) (4-5-5-4½-3½-4-4-4-3-2½ = 39,5 p.) 
RCH Bloomsbury Vien VH13-035-0175 - Sirpa (VRL-329) (5-5-5-4½-4-4½-4½-3½-2½-3 = 41,5 p.) 
RCH Cambriach Serine - Cery (VRL-02116) (4½-5-5-5-4-3½-3½-3-3-3 = 39,5 p.) 
RCH Honeydale Pearl Champagne - Kiiskinen (VRL-01811) (4½-5-5-5-3-4-4-3½-2½-3 = 39,5 p.) 
RCH Ghrian Fuar Ion VH14-035-0180 - Sirpa (VRL-329) (4+4,5+5+4+4+3,5+3,5+4+2,5+3 = 38) 
RCH Midland Pearl - Kiiskinen (VRL-01811) (4,5+4+5+3,5+3,5+4+3,5+4+2,5+2,5 = 37) 
RCH Aidan Zaracha - Christa W. (4+4+5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+2 = 36) 


Adina, 01.11.2014
tuomarit: Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Maggie's Fabian DF (4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+4,5+3,5 = 39p)
SW2 Gelson's Sharyn (3,5+4,5+4+4,5+3,5+4,5+3,5+4+3,5+3,5 = 39p) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fifth Fish Go Blub (4+4,5+4+5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3 = 38,5p) 
RCH Istria Millenium Rose (4+4+4,5+5+3,5+3,5+4+3,5+3+3,5 = 38,5p) 
RCH Why So Skinflint (4+4,5+3,5+4,5+3+3,5+3,5+4+3,5+4 = 38p)
RCH A.D. Touch of Diamonds (3+4,5+4,5+4,5+3,5+4,5+3+3+4+3,5 = 38p) 
RCH Istria Mockingjay (4+4+4+3,5+4,5+3+4+4+3+3,5 = 37,5p)
RCH Springland Boneypop (4+4+4+4+4+3+3,5+4+3,5+3 = 37p)


Adina, 31.10.2014
tuomarit: Vibaja, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner: 
SW1 A.D. Castle Calamity (5+5+5+4+4,5+4+4+3,5+2,5+3 = 40,5) & Mäkisuon Kirma (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Reyvena Eleni (5-5-5-5-4-4-4-4-2-2½ = 40,5 p.)
RCH Fiktion Aaria (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Aarnin Leijonasydän (5+5+5+4+4+4,5+4+4+2+2,5 = 40) 
RCH Lamourin Hurmuri (4,5+5+5+4+4+4,5+4+3,5+3+2,5 = 40) 
RCH Moon Kuurankukka (5-5-5-4½-4-4-4-4-2-2 = 39,5 p.)
RCH Koon Hernerokka (4,5+5+4,5+4+4+4,5+4+4+2,5+2,5 = 39,5) 


Il'ya Racehorses, 27.10.2014
tuomarit: Christa W., Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Syjahat (4½-5-5-5-4-4½-4-4-2½-3 = 41,5 p.)
SW2 Zinovia (4-5-4½-5-4½-4½-4-4-3-3 = 41,5 p.)
SW3 Miryam Zeni (4+4+3,5+3+4,5+3,5+3+3+3,5+3 = 35p)
SW4 Pink Granit (3,5+3,5+2,5+3,5+4,5+4,5+3+3,5+3+3,5 = 35p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Emiray BRA (4-5-4-5-4-4-3½-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Omar (4-4-3½-4-3½-4-4-4½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Hasad Yagmur (3-4-3½-4-4½-3½-3½-3½-3½-3 = 36 p.)
RCH Pava Zeni (3,5+3+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3+3 = 35p)


Granstad, 25.10.2014
tuomarit: vibaja, weem, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Bloody Mirella - Ljusia (4,5+4,5+5+4+3,5+3,5+4,5+4+4+3,5=41) & Pink Pistachio Vegas - satu (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4+3+3 = 41)
SW3 Vermilion - Christa W. (4,5+4+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
SW4 Kleine Sterenschnuppe - Amanda (4-4½-5-5-4½-4-4-3½-2½-3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Antique Clockwork Vegas (5+4+5+3,5+4+4+4+4+2,5+3 = 39)
RCH Kieferhof Severin (4+4,5+4+4+4,5+4+4+4+3+3 = 39)
RCH Rue Morgue PB (4+4,5+4+3,5+4,5+4,5+4+4,5+2,5+2,5 = 38,5)
RCH Elijah DF (4,5+5+5+4+4+4,5+3,5+4+2,5+2 = 39)
RCH Ettore NON (4,5+4+5+4+4,5+4+4,5+4+2+2 = 38,5)
RCH Suprant Red (5+3,5+3,5+4+4,5+4,5+3,5+4+3+2,5 = 38)
RCH Silverbrand Party Poison (4+4,5+4,5+4+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5=41)
RCH Remedy LIN (4,5+4,5+5+4,5+4+3,5+4+3+3,5+4=40,5)
RCH Enjoy the Misery PB (4,5+4,5+5+4,5+4+4+4,5+3,5+3,5+2,5=40,5)
RCH Émeraude (4-4½-5-5-4-4-3½-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Jenny Joy Solo (4-4½-5-4½-3½-4-4-3½-2½-3½ = 39 p.)
RCH Coolangatta AIR (4-4½-5-4-4-4-4½-3½-2½-3 = 39 p.)

Best Breeder:
Kida / Rachcliff Dressage (Cliff)
Mikado Cliff
Condor Cliff
Macchiato Cliff
Quattro Cliff


Suprant, 22.10.2014
tuomarit: Vibaja, Christa W
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Suprant Whichwitchiswhich (4½-5-5-5-4½-4-4-4-3½-3 = 42,5 p.)
SW2 Luxorius Silk (5+4,5+5+4,5+4+4+4+5+2,5+3 = 41,5)
SW3 Elijah DF (4½-5-5-5-4½-4-3½-3½-2½-3 = 40,5 p.)
SW4 Northward Belerian (4½-4½-5-5-3-4-4-3½-3½-3½ = 40,5 p.)
SW5 Anika (4½-5-5-5-3-4-3½-4-3-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Ambrosia HA (4½-5-5-5-3-3½-4-4-3-2½ = 39,5 p.)
CH Pyramint PB (4½-4½-5-2½-3½-3½-4-3½-3½-3 = 37,5 p.)
CH Elburn Raphaëlle (4-4-5-3½-4-4-3½-3½-3-3 = 37,5 p.)
CH Kassandra (4,5+5+5+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3 = 39)
CH Shiera PB (5+4,5+4,5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
CH Velaryon PB (4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+4+2,5+3 = 37,5)
CH Suprant Catfight (4-4½-5-5-3½-4-4-3½-3-3½ = 40 p.)
CH Quartos Cadre Solo (4-4½-5-5-3-3½-3½-3-3-3½ = 38 p.)
CH Von Freutico (4½-5-5-5-2½-3½-4-3½-3½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Saint Just (4½-5-5-4-4-4-4½-4-3-3 = 41 p.)
RCH Scaon Vic (4-4-4½-5-4-4-3½-3½-3-2½ = 38 p.)
RCH Silbers Callisto (3½-4-5-5-4-4-4-3-2½-3 = 38 p.)
RCH Wincare Serpens (4-4-5-5-4-4-3½-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Cirion Theia (4-4-5-5-3½-4-3½-3-2½-2½ = 37 p.)
RCH Émeraude (3½-4-4½-4-4-4-3-3½-3-3 = 36,5 p.)
RCH Brighgaze (4-4-4½-4-3½-4-4-3-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Rubinstar (4-4-4½-4½-2½-3½-3½-3-3-3½ = 36 p.)
RCH Suprant Red (4-4-4½-4-3½-3½-3-4-2½-3 = 36 p.)
RCH Silverbrand Rosarita (4-4-5-4½-3-4-3½-3-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Suprant Saga (4-4-5-4½-3-4-3½-2½-3-2½ = 36 p.)
RCH Suprant Silver (4+4+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3 = 37,5)
RCH Elke (4-5-5-5-3-3½-3½-3-3-3 = 38 p.)
RCH Eternal Rest (4-4½-5-5-3½-4-3-3-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Renewing W! (3½-4-5-4½-3½-4-4-3½-2½-2½ = 37 p.)
RCH Imaginär Luise Libelle (4,5+4,5+5+4+4,5+4+3,5+4+2,5+2,5 = 39)
RCH Copycat Ley (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2 = 38)
RCH Suprant Rosandra (4+4,5+5+4+3,5+4+4+4+2+1,5 = 36,5)
RCH Crayon Adira (4+4+5+4+4+4+3,5+3,5+2+2 = 36)
RCH Jocelina Prime (3-3½-4½-4-4-4½-3½-2½-2½-3 = 35 p.)
RCH Kerkän Dewerick (4-4½-5-5-3½-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Dalamar PB (4-4-5-5-3½-4-3½-4-3-3 = 39 p.)
RCH DD’s Baelfire (4-4-4-4-4-3½-4-4-3½-2½ = 37,5 p.)
RCH le Rêve Raindrops on Roses (4-5-5-5-4-4-3-3-2½-3 = 38,5 p.)
RCH O.A. Irascible (4-4½-5-5-2½-3½-3-3½-3-3 = 37 p.)
RCH Chenell (4-4-5-5-2½-3½-3½-3-3-2½ = 36 p.)


Suprant, 21.10.2014
tuomarit: Vibaja, Christa W
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Pink Pistachio Vegas (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4+3+3 = 41)
SW2 Daniel (5+5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+3+3 = 41,5)
SW3 Elke (5+5+5+4+4+4+3,5+4+3+3 = 40,5)
SW4 Kassandra (4½-5-5-5-3½-4-3½-4-3-3 = 40,5 p.)
SW5 Anika (4,5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40)

Muut Champion-palkitut:
CH Shiera PB - Skurvash (5+4,5+4,5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
CH Supremé Caramel - Pulmu N. (5+4+5+3,5+4+3,5+4+4+2,5+2,5 = 38)
CH Quartos Cadre Solo - Pulmu N. (4-4½-5-5-3-3½-3½-3-3-3½ = 38 p.)
CH Classy Kiss - Pulmu N. (4-4-5-5-4-4-4-3½-2½-3 = 39 p.)
CH Escorant Rivedia - Vibaja (4-4½-5-5-4½-4-4-3-2½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Spiky Caia Steeds - Vibaja (4-4-5-5-3-3½-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Suprant Silver - Pulmu N. (3½-4-5-5-3½-4-3-3-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Athena D. HRW - Vibaja (4-4-5-5-3½-4-4-3½-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Poem's Enchantress - Vibaja (3½-3½-4½-4-4-4-3½-3½-2½-3 = 36 p.)
RCH Wayfarer Hexen - Christa W. (4+5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+2,5+2 = 37)
RCH Jacklin Hollywood - Christa W. (4+4+5+4+4+4+3,5+3,5+2+2 = 36)
RCH Suprant Catfight - Pulmu N. (4-4-5-5-4-4-3½-3-3-3 = 38,5 p.)
RCH Velaryon PB - Skurvash (4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+4+2,5+3 = 37,5)
RCH Copycat Ley - VRL-08368 (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2 = 38)
RCH Supremé Chiffon - Pulmu N. (4+4,5+5+4+4+4+3,5+4+2+2,5 = 37,5)
RCH Supremé Jaslyn - Pulmu N. (4+4+4+4+3,5+4+4+4+2+2,5 = 36)
RCH Pecan Flow - VRL-08368 (4,5+5+5+4+4+4+3,5+4+3+3 = 40)
RCH Dalamar PB - Skurvash (4,5+4,5+4,5+4+4+4,5+4+3,5+2,5+2,5 = 38,5)
RCH Blue Waiting Game - Pierre (4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 37,5)
RCH Cranleigh Nero - VRL-08368 (5+5+5+4+4+4,5+4+4+3+1,5 = 40)
RCH Supremé Lime - Pulmu N. (4,5+5+4,5+4+4+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Targaryen - Skurvash (5+4,5+4+4+4,5+4+4+4+2,5+2 = 38,5)


Kaartin Hevoset, 19.10.2014 (kilpailupäivämäärä)
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 CH Rosestone Vegas (5-5-5-5-4½-4½-4½-4½-3-3 = 44 p.)
SW2 Lady Macduff (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 43 p.)
SW3 Suprant Whichwitchiswhich (4½-5-5-5-4½-4-4-4-3-3 = 42 p.)
SW4 Supremé Chiffon (4½-5-5-5-4-4-4-4-2½-3 = 41 p.)
SW5 Silverlode Hircine (4½-4½-5-4½-4½-4-4-3½-3-3 = 40,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH CERH Eat My Shorts! (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Grande Apocalypto Solo - Yogi (4½-4½-4½-4-4-3½-4½-4½-3-3 = 40 p.)
RCH Pink Pistachio Vegas? -? satu (4-5-5-5-3½-3-4-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Pecan Flow - VRL-08368 (4-4-4½-4½-4½-4-4-3½-3-2½ = 38,5 p.)
RCH Gianetta  (4½-4½-5-5-4½-4-4-3-3-3 = 40,5 p.)
RCH Woolgather AN (4-4½-5-4½-4-4-4-3-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Velaryon PB (4-4-5-5-3½-4-4-3-3½-3 = 39 p.)
RCH Elijah DF (5-5-5-5-4½-4-3-3½-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Runaway Luno (4½-5-5-5-3-4-3½-3-3½-3½ = 40 p.)
RCH Cranleigh Pacific Winds (5-5-5-5-4-4-4-4-3-3 = 42 p.)
RCH Birkenhügel Brünhild (5-5-5-4-3½-4½-4½-4½-2½-2½ = 41 p.)
RCH Wincare Serpens (5-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)


Stal Lycan, 07.10.2014
tuomarit: weem, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Escorant Sugar - Vibaja (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-3-3 = 43,5 p.)
SW2 Trinessa - Christa W. (5-5-5-5-4-4½-3½-3½-3-2 = 40,5 p.)
SW3 Zabetta Rewa - yersinio (5-5-5-3-1-4½-4½-4½-3½-3½ = 39,5 p.)
SW4 Mountain's Dáiríne - Jannica (5-5-5-4-3-4-3-3-2-2 = 36 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Diffasd v.d Folgreenhoff - kuristaja (5-5-5-4-3-4½-4-4-2-2½ = 39 p.)
RCH Duren Yuna - yersinio (4½-5-5-3½-3-4-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Veerke R. - Christa W. (5-5-5-4½-4-4-3-3-2½-2 = 38 p.)
RCH Eaaricka v.d Folgreenhoff - yersinio (5-5-5-4½-3-4½-4-4-2-2 = 39 p.)
RCH Aleyna - Vibaja (5-5-5-4-0-4½-4½-4½-1½-2 = 36 p.)
RCH Yard's Lumia - juicy (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-3-3 = 43,5 p.)
RCH Northward Belerian - taffel (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-3½ = 43 p.)
RCH Gianetta - Troya (5-5-5-5-4½-4-4-4-2-2 = 40,5 p.)


Stal Lycan, 05.10.2014
tuomarit: weem, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duren Rody - yersinio (4,5+5+5+4,5+4+4,5+4+4,5+4,5+4=44,5)
SW2 Antique Clockwork Vegas - Troya (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
SW3 Coen fan Lycan - Jade (5-5-4½-2-4-4½-4½-4½-2-3 = 39 p.)
SW4 Jeroen v.d. Duren - Amanda (5-5-5-4-2-4½-4-4-2½-2 = 38 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Remus - Christa W. (4,5+5+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3+3=40,5)
RCH Illusia's Milo - yersinio (4+5+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4,5+4=39,5)
RCH Vulcanus v.d. Duren - yersinio (4½-5-5-3-4-4½-4-4-2-2 = 38 p.)
RCH Valentijn - Christa W. (4½-5-4½-4-4-4½-3½-3½-2-2½ = 38 p.)
RCH Olivier v.d. Duren - yersinio (4½-5-5-4-2-4-4½-4½-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Tjeerd R. - Christa W. (5-5-5-4½-3-1-4½-4½-2½-2½ = 37,5 p.)
RCH Elijah DF - dookie (5-5-5-5-4-4-4½-4½-2½-2½ = 42 p.)
RCH Shocking Beast Halden - Amanda (5-5-4½-4½-4-4½-4½-4½-2½-2½ = 41,5 p.)
RCH Rubinstar PB - Skurvash (4½-5-5-4½-3-4½-4-4-3½-3½ = 41,5 p.)

Takamaiden Suomenhevoset, 25.09.2014
tuomarit: Cannabia

Show Winner-luokka:
SW1 Palleropilven Pilleriaddikti -  taffel (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 43 p.)
SW2 Hunajahaave - Alyna R. (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
SW3 Masterpiece Pond - Assi (5-5-4½-5-4½-4½-4-4-3-3 = 42,5 p.)
SW4 Fiktion Pasma - VRL-08368 (5-5-5-5-3½-4-4-4-3-3 = 41,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Takamaiden Valo - Alyna R. (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Marttojen Majesteettinen Majoneesi - Ljusia (4½-5-4½-4-3½-4-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Fiktion Pyökki - VRL-08368 (4½-5-5-5-3½-4½-3-3-2½-3 = 39 p.)
RCH Ellinoora OUT - Alyna R. (5-5-5-5-4-4-4-4-3-3 = 42 p.)
RCH O.R. Salmiakki Demoni - Marle (5-5-5-4-4-4-4½-4½-2½-2½ = 41 p.)
RCH Fiktion Sirke - Assi (5-5-5-5-4-4-3½-4-2½-2½ = 40,5 p.)
RCH Woppadoo - taffel (5-5-5-3-3½-4-4½-4-3-3 = 40 p.)
RCH Fame's Better Without You - Alyna R. (5-5-4½-4-3½-4-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Jettstar's Buckeroo - Mitchie (4½-5-5-4½-4-3½-3-3-2½-3 = 38 p.)
RCH Somehow Unique - alhippa (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
RCH Ada Cornelia - Christa W. (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
RCH Fame's Miami Night - Mitchie (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-2-3 = 42,5 p.)

Kultakylän siittola, 29.09.2014
tuomarit: weem, vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Metsäkartanon Hilppa - lyllis (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
SW2 Ilon-Ajatus - Essi (5+5+5+4+3,5+4,5+4+4+2,5+2,5 = 40)
SW3 Lumen Pikku Piru - kuristaja (4+5+4,5+3,5+3,5+4+3+4+3,5+4=39)
SW4 Surusävelmä LAC - Kiiu (4,5+5+4+4+3,5+4+3,5+3+3+3,5=38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Samba Shine - Kiiu (4+4,5+4+4+4+4+4+3,5+2,5+2,5=37)
RCH Stonehill's Paarthunax - dookie (4+5+4,5+3,5+4+3,5+4+4,5+3+3=39)
RCH Koistilan Malva - Susiraja (4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+2,5+3 = 40,5)
RCH Hunajaruoto - Susiraja (4,5+4+4+4+4+4+4+4+3+3 = 38,5)
RCH Viljalan Romina - dookie (4+4,5+4+4+4+4,5+4+4+3+2 = 38)
RCH Valheen Repäys - dookie (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Pirunkorven Jonglööri - VRL-08368 (4,5+4,5+4+4+4+4,5+4+4+2,5+2,5 = 38,5)
RCH Susikallion Saita-Peli - dookie (4+4,5+4+3,5+4+4+4+4,5+2,5+2,5 = 37,5)


Kultakylän siittola, 27.09.2014
tuomarit: Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Justin Case - Kerppa (5-5-5-5-3½-4½-4-4-3-2½ = 41,5 p.)
SW2 Malibu Abracadabra - kuristaja (4½-5-5-4-4-4-4-4½-3-2½ = 40,5 p.)
SW3 Perfecta - HM (5-5-5-4½-4-4½-4-4-2-2 = 40 p.)
SW4 Circadian - Procella (4-3-4½-4-2½-3½-3-4-3-3 = 34,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH April Jubilee - Kerppa (4½-5-5-5-3½-4½-4-4-2-2 = 39,5 p.)
RCH Crinums Sweet Dreams - Katariina K (4½-4½-5-5-4-4½-4-4-2-2 = 39,5 p.)
RCH Perfect Crime Kit - Kiiu (4-4½-5-5-3½-4-4-3½-3-2½ = 39 p.)
RCH Easy Flying Bar - Christa W. (5-5-5-4½-3½-4½-4-4½-2½-2½ = 41 p.)
RCH Pyros - HM (4½-5-4-5-3-4½-4½-4½-2½-2 = 39,5 p.)
RCH Crash'n'Burn Radon - Kerppa (4-5-5-4-4-4½-4-4-2-2 = 38,5 p.)
RCH Say Goodnight - Kerppa (4-4½-5-3-2½-3½-3-3½-2½-2½ = 34 p.)
RCH Malibu Caribbean Madras - Procella (4½-5-5-5-3½-4-3-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Spotty Sam - Cin (4-4½-4-4½-4-4-4½-3½-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Chinook's Ramson - Cin. (4½-5-5-5-4-3-3½-2½-2½-3 = 38 p.)


Vanima, 26.09.2014
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Hunajakukka - alhippa (5-5-5-4-4½-4½-4½-4½-3-3½ = 43,5 p.) 
SW2 Pink Pistachio Vegas - satu (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-2½-3 = 43 p.) 
SW3 Polyhymnia von Lark - Amanda (4½-5-5-4-4-4½-4½-4½-2-3 = 41 p.) 
SW4 Kuunpilke TK - Anniina N. (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-3-3 = 40,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Estellen Hilarius - Jannica (4½-5-5-4½-2½-4-4-4-3-2½ = 39 p.) 
RCH Sissisoturi - kuristaja (5-5-4-4-3½-3½-4-3½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Mörkövaaran Eversti - Marle (4½-5-4½-3-3½-4-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Koistilan Malva - Susiraja (5-5-5-4½-4-4½-4-4-2-2½ = 40,5 p.)
RCH Fiktion Aaria - Anniina N. (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Hunajaruoto - Susiraja (5-5-5-4-4-4-4-4-2½-2½ = 40 p.)
RCH Antique Clockwork Vegas - Troya (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
RCH Shocking Beast Halden - Amanda (5-5-4½-4½-4-4½-4½-4½-2½-2½ = 41,5 p.)
RCH Mikado Cliff - VRL-08368 (5-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 41 p.)
RCH Gianetta - Troya (5-5-5-5-4½-4-4-4-2-2 = 40,5 p.)
RCH Sua Alteza Sereníssima - gatinha (4½-5-5-3-3-4-4½-4½-2-3 = 38,5 p.)
RCH Pinkie Pie Stinder - satu (5-5-5-3-3-4-4-4-2-2½ = 37,5 p.)


Marvellous Herrings, 24.09.2014
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Herring Nespokoinyja (5-5-5-5-4½-4½-4½-4½-3½-3½ = 45 p.) & Daniel (5-5-5-4½-4½-5-4½-4½-3½-3½ = 45 p.)
SW3 Presta Leonard (5-5-5-5-5-4½-4-4-3½-3½ = 44,5 p.)
SW4 Abayard VIA (5-5-5-5-4½-4½-4½-4-3½-3 = 44 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Herring Éimhear (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-3 = 42,5 p.)
RCH Presta Kalisha (4½-5-5-4½-3½-3½-3½-3½-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Arassa VEC (4-4½-5-5-3½-4-3½-3½-2½-2½ = 38 p.)
RCH Herring Klementinum (5-5-5-5-4½-4½-4-4-2½-3 = 42,5 p.)
RCH Herring Azatlyk  (5-5-4½-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 42,5 p.)
RCH Marvellous Minor Thing (5-5-5-4½-4½-4-4-4-3½-3½ = 43 p.)
RCH Luxorius Silk (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-2-2 = 41,5 p.)
RCH Diger Belle (4½-4½-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-2½ = 41 p.)
RCH Antique Clockwork Vegas (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
RCH Jungle Man (4½-5-5-5-4½-3½-4-4-2½-3½ = 41,5 p.)
RCH Vermilion (5-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 41 p.)


Moon Sugar Ltd, 23.09.2014
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Rosestone Vegas (5-5-5-5-4½-4½-4½-4½-3-3 = 44 p.)
SW2 Fruit Cocktail QTB xx (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-3½ = 43 p.)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Little Sparrow QTB xx (4-5-4½-4-3½-4-4-4-2-3 = 38 p.)
RCH Goldrush CTB xx (5-4½-5-5-4-4-4-3½-3-3 = 41 p.)
RCH Dibella CTB xx (4½-5-5-5-3½-4½-4-3½-2½-2½ = 40 p.)
RCH Picadilly Feig (4½-4½-5-4½-4-4-3½-3½-2½-2½ = 38,5 p.)


Moondance, 31.8.2014
tuomarit: Christa W, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka 
SW1. Punaisen Skepsis (5-5-4½-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 42,5 p.)
SW2. Metsäkartanon Hilppa (5-5-5-5-3½-3½-4-4-3-2½ = 40,5 p.)
SW3. Moon Hurmaus (5-5-5-3-3-4-4-4-3½-3½ = 40 p.)
SW4. Moon Ryöväri (4½-5-5-4½-3½-3½-4-3½-3-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moon Kuultava (5-5-5-4-3-3½-3½-3½-2-2½ = 37 p.)
RCH Seitajärven Kleopatra (4½-5-5-4-3-3-3-3-3½-3 = 37 p.)
RCH Tiilikan Nasu (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Moon Wilhelmiina (4-4½-5-4½-3½-3½-4-3-3-3½ = 38,5 p.)
RCH Seljasaaren Poni (4-5-5-5-2½-2½-4-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Valheen Repäys (4½-5-5-4-4-4-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH A.D. Estellen Hilarius (4½-5-5-4½-2½-4-4-4-3-2½ = 39 p.)
RCH Kaukomieli (4-5-4-4-3½-4-4-4-3-3½ = 39 p.)
RCH Maukas (4-4½-5-4-4-4-4-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Seljasaaren Tauno (4½-5-5-3-3-4-3½-3-3½-3 = 37,5 p.)
RCH Velmeri (4-5-5-3½-2½-3½-4-4-2½-2½ = 36,5 p.)


Pientalli Q., 31.08.2014
tuomarit: Sirpa, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Sunset's Lemon - Saila (5-5-5-4½-4-4-4½-4½-3-3 = 42,5 p.)
SW2 Dynamics JDB - Christa W. (5-5-4½-4½-4-4-4½-4½-2½-3 = 41,5 p.)
SW3 Dahlgårds Axel - Christa W. 4+4,5+5+3+4+3,5+4+4+3,5+3,5 = 39p
SW4 Agnes Holmes - Sandi 4,5+4+3+4+4,5+3,5+4+4+3+3 = 37,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hasselbys Eavan - Kiiskinen (5-5-5-4½-4½-4-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
RCH Camellia Adelle - Christa W. (5-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 41 p.)
RCH Wallace v. Moons - suba (5-5-4½-4½-3½-4-4½-4½-2½-3 = 41 p.)
RCH Cwmnantcol Caius - Jannica (4½-4½-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Egyptian Primal End - Kiiskinen (4-5-5-4½-3½-4½-4½-4½-3-2½ = 41 p.)
RCH Bloom Calanthe - lyllis (5-5-5-4½-4-4-4½-4½-2-2 = 40,5 p.)
RCH Anffin Leonhart - Sandi 4+4+4,5+4+4+3,5+4+4+3+3,5 = 38,5p
RCH Carentoir's Lyster - Marsupieni 4+4+4,5+4+4+3,5+4+4+3+3,5 = 38,5p
RCH Laddad US - Sallis 4+4+3+4+4+4,5+4+3,5+3,5+3,5 = 38p
RCH Dahlgårds Tindra - Sallis 3,5+4+4+4+4+3+3+4+4+3,5 = 37p
RCH Promi Musca - Marsupieni 4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 36p
RCH Dahlgårds Macchia - Sallis 3,5+4+3,5+4+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 36p


Adina, 31.08.2014
tuomarit: cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille


Show winner-luokka:
SW1 Aidan Deirdre (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2-2½ = 41,5 p.) 
SW2 Hasselbys Críofan (5-5-5-4½-4-4-4-4-2½-2½ = 40,5 p.) 


Reserve Champion-palkitut: 
RCH Aidan Piranha (5-5-5-4½-4-4½-4-4-2½-2½ = 41 p.)
RCH Blackest Mind Ni (5-5-4½-4½-4-3½-3-3-3½-3 = 39 p.)
RCH Prodigal Son (5-5-5-4-3½-4-4-4-2-2½ = 39 p.)
RCH Match for Life AD (5-5-5-4½-3½-4-4-4-2-2 = 39 p.)
RCH Réamhphósta (5-5-5-4½-3-3-3½-3½-3-3 = 38,5 p.)


Best Breeder: Kiiskinen / Stall Hasselby (Hasselbys) 
Hasselbys Braeburn 
Hasselbys Eavan 
Hasselbys Silver Swirl 
Hasselbys Críofan 


Adina, 26.08.2014
tuomarit: Christa W, cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka: 
SW1 Saskia Jochem (5-5-5-5-4½-4-4-4-3½-3 = 43 p.)
SW2 Radyr Ambitious (4½-5-4½-4½-4-4½-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
SW3 Glantyle Briallen (4½-5-5-5-4½-3½-4-3½-3½-3 = 41 p.)
SW4 Honeydale Unicornia (5-5-5-3-4-4-4½-4½-3-2½ = 40,5 p.)
SW5 Rubini ANW (4-4½-5-5-4-3½-4-3½-3-3½ = 40 p.)

Muut Champion-palkitut: 
CH Lai'e Talfryn (4½-5-5-3½-4½-4-3½-4-2½-3 = 39,5 p.) 

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Cwmnantcol Selwyn (5-5-5-4½-4-4½-4-4-2½-2½ = 41 p.)
RCH Cwmnantcol Caius (4½-4½-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Hasselbys Ffernfael (5-5-5-4-3-4-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Maldwyn Lywell (4½-5-5-3-3½-4-4½-4½-2½-3 = 39,5 p.)
RCH A.D. Ocean Daniella (4½-5-5-4-3½-4½-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH Lai'e Gladys Ffraid (5-5-5-4-3½-4-4-4-2-2½ = 39 p.)
RCH Lai'e Llydaen (4½-5-5-5-3-3½-3½-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Pencalow Hafina (4-4½-5-5-4-4-4-3½-2½-2½ = 39 p.)
RCH Baltic Kira AD (4-5-5-5-3-3½-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH Poniniemen Linaewen (4-5-5-3-3-3½-4½-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Redlicious (4-4-3½-4½-4-4-3½-4-2½-3 = 37 p.)
RCH Pencalow Caor (4-3½-4½-4-4-3½-4-3½-2½-3 = 36,5 p.)

Best Breeder: Jannica / Adina (A.D.) 
A.D. Pepsi Max 
A.D. Baltic Cooper 
A.D. Sarantino 
A.D. Bet He's Hot 


Adina, 25.08.2014
tuomarit: Cannabia, Christa W
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Cefn Sonata (5-5-5-4-4-4½-4-3½-3-3 = 41 p.) 
SW2 A.D. Lil' P-Nut (5-5-5-4-4-4-4-3½-3-3 = 40,5 p.) 
SW3 A.D. Angelique (4½-5-5-3-2½-3½-4½-4-3-3 = 38 p.) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pencalow Halloween (5-5-5-3½-4-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Woppadoo (5-5-5-3-3½-4-4½-4-3-3 = 40 p.)
RCH Marwolaeth (5-5-4½-4-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Pencalow Littlemiss (4½-4½-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Metsäpirtin Forrest (4½-5-5-4-3-3½-3½-3½-3-3 = 38 p.)
RCH A.D. Moon Margarida (4-5-5-3-4-3½-4-4-3-2½ = 38 p.)
RCH Penrhyl Blanche (4-5-5-4½-4-3½-3-2½-3-2½ = 37 p.)
RCH Pencalow Lumoria (4½-5-5-4-3-3½-3½-2½-3-3 = 37 p.)
RCH Nefdlan (4½-5-5-2-3-3½-4-3½-3-3 = 36,5 p.)

Best Breeder: 
Omppu / Coedwig Welsh (KW)
KW Forseti 
KW Cadence
KW Winona
KW Specifically 


VSN, 10.08.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 KW Cadence - Omppu (5-5-5-5-4½-3½-4-4-3-3 = 42 p.)
SW2 Pava Zeni - Kerppa (4½-5-5-5-5-4-4-3½-2½-3 = 41,5 p.)
SW3 Labhrainn v. Pijnboompit - Kerppa (4-5-5-5-4-4-4-4-3-3 = 41 p.)
SW4 Braegh - Vibaja (4-5-5-5-4-4-4-3½-3-3 = 40,5 p.)
SW5 Touch of Anger RDN - Kerppa (4½-5-5-4-4-3-4-4½-3-3 = 40 p.) & Justin Case - Kerppa (4½-5-5-5-4-3½-3½-3½-3-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Redmaw - Vibaja (4-5-5-5-4-3-4-4-2½-2½ = 39 p.)
CH Erling af Troels - felissa (4½-5-5-4-3½-4-4-3-2½-3 = 38,5 p.)
CH Tiberius 5594 x - Elsie (4-3-5-5-3½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)
CH Kerkän Dewerick - Jannica (4-4½-5-5-3½-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)

Reserve champion-palkitut:
RCH P.P. Prite Moonlight - Jannica (4-5-5-5-4-3-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Abetom's Jackson - dookie (4-5-5-3½-3-2-3½-4½-3½-3 = 37 p.) 
RCH Grant Reid - Vibaja (4-5-5-2-2½-3½-4-4-2½-3 = 35,5 p.)
RCH Wendice - Vibaja (4-5-5-5-3½-4-4-3-3-2½ = 39 p.)
RCH Bonny v. Pijnboompit - Kerppa (4-4-4½-4-3½-3-4-4-3-2½ = 36,5 p.)
RCH Primo Ecayah - Vibaja (3½-3½-5-5-4-4-4-3-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Morning Lies SZ x - Kerppa (3½-4-4-4-4-4-4-4-2½-3 = 37 p.)
RCH Roccolé - Kerppa (4-5-5-4-2½-4-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Glamglare Konrad - Kerppa (3½-5-5-3-3½-4-3-4-2½-2½ = 36 p.)
RCH Aranka RH - HM (4-5-5-4-4-3-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Atanalcar - HM (4½-5-5-4-3-3½-4-4-2½-2½ = 38 p.)
RCH Zarry Glow- Tierra (3-4½-5-3½-3-3½-4-4-3-3 = 36,5 p.)
RCH RHR Sunbather - Kerppa (4½-5-5-3-3½-4-3½-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Julisha F - Tierra (3½-4-4½-5-4-4-4-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH Kangaroo Pawheart N! - Miivi (3½-4-4½-5-4-4-3-3½-2½-3½ = 37,5 p.)
RCH Porcelain Poland Coast - Amanda (4-4-4-3½-4-3-4-3½-3½-3½ = 37 p.)
RCH GHS TomTom - Tea (4½-4-5-5-4½-4-4-3½-3½-2½ = 40,5 p.)
RCH Safira - Moon Sugar Ltd (4½-5-5-5-2½-3-3½-4-2½-3 = 38 p.) 
RCH Cwmnantcol Caius - Jannica (4-5-5-5-2½-3-3½-4-2½-3 = 37,5 p.)


Moon Sugar Ltd, 07.08.2014
tuomarit: Cannabia, Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show Winner:
SW1 Rhaegar Cirion (5-5-5-5-4-4½-4-4-2½-3 = 42 p.) & Harmonie CBR (5-5-5-5-3-4½-4½-4½-2½-3 = 42 p.)
SW3 Shocking Beast Halden (5-5-4½-4½-4-4½-4½-4½-2½-2½ = 41,5 p.)
SW4 Chanté (4,5+4,5+4,5+3,5+4+4+4+3,5+4+3,5 = 40p.)
SW5 Sokerikuun Ser Hound (4+4+4+4+3,5+3,5+5+4,5+3,5+4 = 40p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Fruit Cocktail QTB xx (4+4+4+3+4+3,5+3,5+3+2+3 = 38p.)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Sokerikuun Lord Chester (4+4+4,5+4,5+4+3+4+4+3,5+3,5=39p.)
RCH Sokerikuun Nymeria (4+4,5+5+5+4+3+3,5+4+2+3=38p.)
RCH Sokerikuun Duck the King (4+4+4,5+5+4,5+3+4+3,5+2,5+3=38p.)
RCH Suprant Sweets (4+4+3,5+3,5+4+3+3,5+3,5+3,5+3=35,5p.)
RCH Katinas Greta (4½-4-5-4-3½-4½-4-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Sokerikuun Imperialistic (5-5-5-4½-4-4-4-4-3-3 = 41,5 p.)
RCH RG Florencio (5-5-5-4-3½-4½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Saint Just (5-5-5-4½-4-4-4-4-2½-2½ = 40,5 p.)
RCH Wincare Serpens (5-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Howlsong Vegas (5-5-5-3½-3-4-4-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Little Sparrow QTB xx (3,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5=37p.)
RCH CRH Eat My Shorts! (3,5+3,5+3+3,5+4,5+4+3,5+4+2,5+3=35p.)


Stal Lycan, 05.08.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duren Rody - yersinio (5-5-5-5-4-4-4½-4-3-4 = 43,5 p.)
SW2 Ditmer v.d. Duren - yersinio (4½-5-5-5-4-3½-4½-4-2½-3 = 41 p.)
SW3 Jeroen v.d. Duren - Amanda (4½-5-5-5-4-4-3½-3½-3-3 = 40,5 p.)
SW4 Breandan Somhairle - Tuire N. (4-5-4½-5-3-3½-4-3-2½-2½ = 37 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Olivier v.d. Duren - yersinio (4½-5-5-5-4-4-4-3½-2½-2½ = 40 p.)
RCH Duren Yuna - yersinio (4-5-5-3½-3-3½-4-4-3-3 = 38 p.)


VSN, 03.08.2014
tuomarit: Vibaja, Kerppa, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Venture EC - HM (4+4+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3+3 = 42)
SW2 Aranka RH - HM (5+5+5+4+4,5+4+4,5+4+3+2,5 = 41,5)
SW3 Abetom's Jackson - dookie (4,5+5+5+4,5+4,5+4+4+3,5+3+3=41p.) & Wister Phoenix - wishmaster (4½-5-5-5-4-4-4-3-4-2½ = 41 p.)
SW5 Malibu Juventius - Moon Sugar Ltd (5+5+5+4+4,5+4+3,5+4+3+2,5 = 40,5) & Beanda - Meela (5+5+5+4+4+4,5+4+4+2,5+2,5 = 40,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Cyrus BRN - HM (4-5-4-4-3-3-4-4-3½-2½ = 37 p.)
CH Feril - Jannica (4+3,5+4+4+3+3,5+2,5+3+3+3=33,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Damarion - Meela (5+5+5+4,5+4+4,5+3,5+4+3+2,5 = 41)
RCH Wimbledon - juicy (5+5+5+4+4,5+4+4+4+2,5+3 = 41)
RCH A.D. Castle Calamity - Jannica (5+5+5+4+4,5+4+4+3,5+2,5+3 = 40,5)
RCH Dairbhre Andries - Christa W. (5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Azad Illarion - HM (4+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40)
RCH Stonehill's Paarthunax - dookie (5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2 = 39,5)
RCH Yard's Lumia - juicy (5+5+5+4+4+4+4+3,5+2,5+3 = 40)
RCH Morning Lies SZ x - Kerppa (5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2,5 = 40)
RCH Exactly Inca - wishmaster (5+5+5+4+4+4+4+4+2+2,5 = 39,5)
RCH Helga - wishmaster (5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2,5 = 40)
RCH Stræde Merete - Soarin (5+5+5+4+3,5+4+3,5+4+2,5+2,5 = 39)
RCH Yard's Lila - juicy (4+5+5+3,5+4+4+4+4+2,5+2,5 = 38,5)
RCH A.D. Nicholas - Jannica (4+5+4+4+4+3+3+3,5+3+2=35,5p.)
RCH Armadillo - Christa W. (3,5+4+3+4+4,5+3+3,5+4+3+3=35,5p.)
RCH P.P. Prite Moonlight - Jannica (4-5-5-5-4-3-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Bonny v. Pijnboompit - Kerppa (4½-5-5-4-3½-3-4½-4-3-2½ = 39 p.)


Stal Lycan, 03.08.2014
tuomarit: weem, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duren Rody - yersinio (5+5+5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+4,5+4=45)
SW2 Khimaira V - Jade (4,5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+5+3,5+3,5=44)
SW3 Ditmer v.d. Duren - yersinio (5+5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3=40)
SW4 Madailéin VEC - Jade (4½-5-5-3-3½-4-4-4-2-2 = 37 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Klarina v.d. Duren - yersinio (4+5+5+4+3,5+4+4,5+3,5+3+3=39,5)
RCH Olivier v.d. Duren - yersinio (5+5+5+4,5+4+4+4,5+4,5+3,5+3,5=43,5)
RCH Chennye's Rheanne - yersinio (4,5+5+5+4,5+4+4+4,5+4+3+3,5=42)
RCH Adriaan v.d. Duren - Moon Sugar Ltd(4,5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+5+3,5+3,5=44)
RCH Duren Yuna - yersinio (4,5+5+5+3,5+3+4+4+4+3,5+3=39,5)


al Qadir, 01.08.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille ox

Show winner:
SW1 Pleszew z Trze - Penelopeia (4-5-5-5-5-4-4-3½-3½-3 = 42 p.)
SW2 Jawad Zaim al Qadir - Dina (5-5-5-5-3½-4-4-3½-3-3 = 41 p.)
SW3 Elgwir Carnivalia - Dina (4½-5-5-5-4-4-4-3-3-3 = 40,5 p.)
SW4 Kamira - Cee (4-5-5-5-4-4-4-4-3-2½ = 40,5 p.)
SW5 Aleeyah al Qismat - Dina (4½-5-5-5-4-4-3½-3-3-3 = 40 p.) 

Muut Champion-palkitut:
CH Ra-Horakhty Vegas - Dina (4-5-5-5-4-4-3½-4-2½-2½ = 39,5 p.) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ghazale al Qismat - Penelopeia (4½-5-5-5-3½-4-4-3-2½-3 = 39,5 p.)
RCH KH Khadiga - Isis (4-5-5-5-3-3½-3½-3-3-2½ = 37,5 p.) 
RCH Esmail al Wadi - Isis (4-5-4-4-4-3-4-3½-2½-3 = 37 p.)
RCH Bashar al Aliyy LIA - Isis (3½-4½-5-5-4-3-3½-3-2½-2½ = 36,5 p.)
RCH Canim Benim - Carolina (3½-4½-4-4-3½-4-4-3½-2½-3 = 36,5 p.) 
RCH Rasheeda Wid - Isis (4½-5-5-5-4-4-4-3-2½-3 = 40 p.)
RCH Varisha al Qadir - Dina (4½-5-5-5-3-3½-4-3-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Mahir' Ajib LIA - Isis (4-5-5-5-4½-4-4-3½-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Bahiyy al Din - Isis (4-5-4-4½-4-3½-3-2½-3-2½ = 36 p.)  

Best Breeder:
Dina / al Qadir (al Qadir)
Akil Zaim al Qadir
Jawharah al Qadir
Jawad Zaim al Qadir 
S Sirah al Qadir 


Stajnia Trzebielino, 01.08.2014
tuomarit: Vibaja, Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Jawad Zaim al Qadir - Dina (5+5+5+4+4,5+4,5+4+3,5+2,5+2,5 = 40,5)
SW2 Vasiliy Yemn - Christa W. (5+5+4,5+4+4+4+3,5+4+3+3 = 40)
SW3 Quinto de Poemé - Kerppa (5+4,5+5+4+4+4+4+4+2,5+3 = 40)
SW4 Trze Mikhailo - Christa W. (5+5+5+4+4,5+4+4+3,5+2+2 = 39)
SW5 Trze Artyom - Christa W. (4+4,5+5+3,5+3,5+4+4+4+3+3 = 38,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Triinu HVL - Christa W. (4+4+5+4+3,5+3+3,5+3,5+3+3=36,5p.)
Kadri - Christa W. (3,5+3,5+4+3,5+3+3+4+4+3+2,5=34p.)
Trze Elysium - Christa W. (4,5+4,5+4,5+4+4,5+3+3+2,5+3+2=35,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dolgovyazi Chelovek - Christa W. (5+4,5+4,5+4+4+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Konstantin Zeni - Kerppa (5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+2,5+3 = 39)
RCH GL Samira ox - Kerppa (5+5+4+4+4+4+4+4+2+2,5 = 38,5)
RCH Vermilion - Christa W. (4,5+4+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Dark Kwanza - Tierra (4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+4+2,5+3 = 38)
 RCH Filat Hypatia - Christa W. (4+4,5+4,5+4+4,5+3,5+3,5+3+3+3 = 37,5)
RCH Ananass HVL - Christa W. (3+3,5+4+3+3,5+3+3+3+2,5+2,5=31p.)


Stal Lycan, 01.08.2014
tuomarit: Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Adriaan v.d. Duren - Moon Sugar Ltd (5+5+5+3,5+4,5+4,5+5+4+3+3 = 42,5) & Khimaira V - Jade (5+5+5+3,5+4,5+4,5+5+4+3+3 = 42,5)
SW3 Ditmer v.d. Duren - yersinio (4+5+5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 40,5)
SW4 Breandan Muiris - Tuire N. (5+4+5+4+3+4+3,5+4+3+3 = 38,5)
SW5 Breandan Morris - Tuire N. (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+3,5+2,5+2 = 37,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Klarina v.d. Duren - yersinio (4+4,5+5+4+4+3,5+3,5+4+2,5+3 = 38)
RCH Chennye's Rheanne - yersinio (5+5+5+4+4+4+4,5+4+3+3 = 41,5)
RCH Olivier v.d. Duren - yersinio (4,5+5+5+4+4+4+3,5+4+2,5+3 = 39,5)
RCH Duren Rody - yersinio (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 40,5)
RCH Duren Yuna - yersinio (4+5+5+4+3,5+4+3,5+4+3+3 = 39)
RCH Beaufort Express - Jannica (4+5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3 = 37,5)


Bellgrove 28.07.2014
tuomarit: Vibaja & Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show Winner:
SW1 Derian Aros (5-5-4½-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 42,5 p.)
SW2 Koijjari (5+5+5+4+4,5+4,5+4+4+3+3 = 42)
SW3 Riitasointu HUI (5+5+5+4+4,5+4+4+4+3+2,5 = 41)
SW4 Joogin Marsipaani (5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2,5 = 39)
SW5 Ponipalleron Tosi-Julia (4+5+5+4+4+3,5+4+4+2,5+3 = 39)

Champion-palkitut:
CH Derian Grima - suba (5-5-5-4½-4-3-3½-4-2-2½ = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Glanville Theophanes - Christa W. (5-5-5-4½-4½-4½-3½-3½-2½-3 = 41 p.)
RCH Hetken Tinasotilas - Susanna (5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+3 = 40,5)
RCH Kostonjanoinen - áreena (4,5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+3 = 40)
RCH A.D. Estellen Hilarius - Jannica (4,5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 39)
RCH Moon Marenki - Yogi (4,5+4,5+4,5+4+3,5+4+4+3,5+3+2 = 37,5)
RCH Hetken Mustapekka - Susanna (4,5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2 = 39)
RCH Joogin Taikatalismaani - Yogi (4,5+5+4,5+4+4+4+4+3,5+2,5+2,5 = 38,5)
RCH Donastian Hirviö-Poika - Jannica (5+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+2+2,5 = 37)
RCH Fiktion Seela - Susanna (4+4,5+5+4+3,5+4+3,5+3+2,5+2,5 = 36,5)
RCH Seitajärven Kleopatra - Christa W. (4+4,5+5+4+4+3+3+3,5+3+2 = 36)


Bellgrove, 27.07.2014
tuomarit: weem, wolf
avoimet valokuvallisille

Show Winner:
SW1 Sputnik - honeythief (4,5+5+5+4,5+3,5+3,5+4,5+3,5+3+3,5=40,5)
SW2 Reposaaren Carrie - suba (4,5+5+5+4+4+4+4+4,5+3,5+3,5=42)
SW3 A.D. Danny - Jannica - 4 + 4 + 4 + 4½ + 3½ + 3 + 3 + 3½ + 3 + 2½ = 35p.
SW4 Linyan Filippa - weem - 4½ + 4½ + 4 + 5 + 4 + 3½ + 3 + 4 + 3 + 3 = 38,5p.
SW5 Breezy Selwyn - Susanna - 4½ + 3½ + 4½ + 4 + 4 + 4 + 3½ + 3½ +4 + 4 = 39,5p.

Champion-palkitut:
CH Nerian No Sorrow - weem - 4½ + 4 + 3½ + 4 + 3 + 3½ + 3½ + 3 + 4 + 4 = 37p.

Reserve Champion-palkitut:
RCH The Half Blood Prince AD - Jannica (4,5+5+5+4+3+3,5+3,5+3,5+4+3=39)
RCH Wallace v. Moons - suba (4,5+5+4+4,5+3,5+2,5+3,5+4+2+3,5=37)
RCH Master of Rock PA - taffel (4+4,5+4,5+3,5+3,5+3+3,5+4+3+3,5=37)
RCH Wyat Shoogie Woogie - Miia Maria (4,5+5+5+4+3,5+3,5+4+2,5+3+3,5=38,5)
RCH Sharon Key - taffel (4,5+5+5+4+3+3+3,5+3,5+3+3,5=38)


Bellgrove 26.07.2014
tuomarit: Vibaja, Christa W. & weem
avoimet valokuvallisille

Show Winner:
SW1 Duren Rody (5+5+5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+4,5+4=45)
SW2 Rhaegar Cirion - Moon Sugar Ltd (5+5+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 41,5)
SW3 Luxorius Silk - yersinio (5+4,5+5+4,5+4+4+4+5+2,5+3 = 41,5)
SW4 Duren Yuna - yersinio (4,5+5+5+3,5+3+4+4+4+3,5+3=39,5)
SW5 Gruzha BRA - HM (4-5-5-5-3-3½-3½-4-3½-2½ = 39 p.)

Champion-palkitut:
CH Borislav BRA - HM (3½-4-4½-3-3-4-3½-4-2½-2½ = 34,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Adriaan v.d. Duren - Moon Sugar Ltd(4,5+5+5+4,5+4+4,5+4,5+5+3,5+3,5=44)
RCH Jeroen v.d. Duren - Amanda (4+5+5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3=39,5)
RCH Quidam de Revel - Sonja (5+5+5+4+4,5+4+4+4+2,5+3 = 41)
RCH Aiedail - Yogi (4,5+5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 40)
RCH Vermilion - Christa W. (4,5+4+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Howlsong Vegas - Moon Sugar Ltd (4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+4+3+3 = 38)
RCH Rosaria GER - Yogi (4+4+5+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 38)
RCH Diger Belle - Christa W. (4+4+4+4+4+4+4+4+3+3 = 38)


Hymnin suomenhevoset, 20.07.2014
tuomarit: Cannabia

Show winner-luokka:
SW1 Kuunpilke TK - Anniina N. (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-3-4 = 41,5 p.)
SW2 Maanan Kyllikki - Penelopeia (5-5-4-4½-4½-4½-3-4-3-3 = 40,5 p.)
SW3 Änkyrä NU - Jewell (5-5-5-4½-4-3½-3½-3½-2-2 = 38 p.)

Reserve Champion palkitut:
RCH Fiktion Aaria - Anniina N. (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Susikallion Loimutarvalssi - Jewell (5-5-5-4-4-4-4-4-2-2½ = 39,5 p.)
RCH Ilo-Vampyyri - Oona (4½-5-5-4½-3-4-4-4-2½-2½ = 39 p.)
RCH Muiston Tuurihaukka - Anniina N. (5-5-5-3-4-3½-3½-3½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Hetken Tinasotilas - Susanna (5-5-5-2-4-4-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Riimin Apassi - áreena  (4½-5-4-4-3-4-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Aavan Onerva - Pierre (5-5-5-2-3½-4-4-4-2-3 = 37,5 p.)


VSPY, 16.07.2014
tuomarit: Cannabia, Vibaja, weem, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duranimo F - tahvonautti (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-3-3 = 43½p.)
SW2 Bea Sonica - Moon Sugar Ltd (4½-5-5-5-4-4-4½-3-3½-3 = 41½p.)
SW3 DD's Baelfire - Sonja (4½-4½-5-4½-4½-4-4½-3-3½-3½ = 41½p.)
SW4 Pink Pistachio Vegas - satu (4½-4½-5-4-4½-4-4½-4-3-3 = 41p.)
SW5 Stockholm Syndrome White - tahvonautti (5-4½-5-3½-4-4½-4½-4-2½-3 = 40½p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Daishar PM - tahvonautti (4½+4½+5+4½+4+4+3½+4+3½+3 = 40½p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Suprant Elmer - Carolina (5-5-5-4½-3½-4-4-4-3½-3 = 41½p.)
RCH Vermilion - Christa W. (5-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 41p.)
RCH Grande Apocalypto Solo - Yogi (4½-5-4½-4½-4½-4-4½-3½-3-3 = 41p.)
RCH Breathe This AIR - wishmaster (4½-4½-5-4-4-4½-4-4-2½-4 = 41p.)
RCH Runaway Luno - Ljusia (5-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40½p.)
RCH Baldachin NON - Ljusia (4½-4½-5-4½-4-5-4-3-3-3 = 40½p.)
RCH Wayfarer Hexen - Christa W. (4+4½+5+4½+4½+4+3½+3+4+3 = 40p.)
RCH Jenny Joy Solo - Yogi (4+4½+5+4½+4+3½+4+3½+3½+3½ = 40p.)
RCH Kangaroo Pawheart N! - Miivi (5-5-4½-4-4-4-4-4-2½-2½ = 39½p.)
RCH Charm Ginger - Carolina (4½-5-5-4-4-4-4-4-2½-2½ = 39½p.)
RCH Ichikawa Solo - Yogi (4½-4½-5-4-4½-4-4-4-2½-2½ = 39½p.)
RCH le Rêve Lucinda - Piste (4½-4½-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 39½p.)
RCH Unim Peachable XII - Ljusia (4+4½+5+4½+4+3½+4+3½+3½+3 = 39½p.)
RCH Dieudonné - Carolina (4-4½-5-4-4-4-4-4-3-3 = 39½p.)
RCH Csenge 'If - tahvonautti (4-4-5-4½-4½-3½-4-3½-3½-3 = 39½p.)
RCH Monster - Yogi (4-4-4-3½-4-4½-4½-4½-3-3½ = 39½p.)
RCH Mintesse de Poemé - Kerppa (4½-5-5-3-3½-4-3-3½-3½-3 = 38p.)
RCH Julisha F - Tierra (4-4-5-5-4½-3½-3½-3½-2½-3 = 38½p.)


VSPY, 15.07.2014
tuomarit: Cannabia, Christa W., Vibaja, weem
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duranimo F - tahvonautti (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-3-3 = 43½p.)
SW2 Sokerikuun Ser Hound - Moon Sugar Ltd (4½-5-5-5-4-4-4½-3½-3-3 = 41½p.)
SW3 Silverlode Hircine - Ljusia (5-5-5-4-4½-4½-4-4-2½-2½ = 41p.)
SW4 Ichikawa Solo - Yogi (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3½ = 41p.)
SW5 Highlander Ley - Jaana K. (4½-4½-5-4-4½-3½-4-4-3-3 = 40p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Jenny Joy Solo - Yogi (4-4½-5-4½-3½-4-4-3½-2½-3½ = 39p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Supremé Cairo - Moon Sugar Ltd (5-5-5-4½-4-4-4-4-3-3 = 41½p.)
RCH Dieudonné - Carolina (5-5-5-4½-3½-4-4-4-2½-3 = 40½p.)
RCH Herbal Popshop - Yogi (5-5-5-4½-4-3-4-4-3-2½ = 40p.)
RCH Elvenwood Zenya - Alaera A. (5-5-5-4½-2-4½-4½-4½-2-3 = 40p.)
RCH Grande Apocalypto Solo - Yogi  (4½-4½-4½-4-4-3½-4½-4½-3-3 = 40p.)
RCH Kerkän Dewerick - Jannica  (4-5-4½-4½-3½-4½-4-4-3-3 = 40p.)
RCH Sokerikuun Nymeria - Moon Sugar Ltd (5-5-5-4½-4-4-4-4-2-2 = 39½p.)
RCH Farah Rabia - K.J (4½-4½-5-4-3-4½-4-4-3-3 = 39½p.)
RCH Titanite PB - Skurvash (4-4-5-5-4½-4-3-3½-3½-3 = 39½p.)
RCH Monster - Yogi (4-4-4-3½-4-4½-4½-4½-3-3½ = 39½p.)
RCH Narwain PB - Skurvash (4½-5-4½-3½-3½-4-4-4-3-3 = 39p.)
RCH Mango Marengue Solo - Yogi (4-4½-5-4½-4½-3½-4-3½-2½-3 = 39p.)
RCH Pink Pistachio Vegas - satu (4-5-5-5-3½-3-4-4-2½-2½ = 38½p.)
RCH Groweira PB - Skurvash (4-4½-5-3½-3½-3½-4-4-3½-3 = 38½p.)
RCH Ultra Sinister Solo - Yogi (4-4½-5-4-4-4-4-3½-2½-2½ = 38p.)
RCH Hello Humbleberry K-12 - Carolina (4-4½-4½-3-4-4-3½-3½-3½-3½ = 38p.)
RCH Princess Ariadne F - Jaana K. (4-4-4½-5-2½-3½-4-3-3-3 = 36½p.)
RCH Velaryon PB - Skurvash (4-4-4½-4-3-3½-4-3½-3½-2½ = 36½p.)


Moon Sugar Ltd, 15.07.2014
tuomarit: Cannabia, Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Grande Apocalypto Solo (5-5-5-5-4½-4½-4½-4½-3-3 = 44 p.)
SW2 Fruit Cocktail QTB xx (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-3½ = 43 p.)
SW3 Paranormal Leak (5-5-5-4-4-4½-4½-4½-3-3 = 42,5 p.)
SW4 Suprant Rose xx (4,5+4+4+4+4,5+3+3,5+4+3,5+4=39p.)
SW5 Rudiarius (3,5+4+4+4+4+3,5+4,5+3,5+2,5+2,5=36p.)

Reserve Champion -palkitut
RCH Duranimo F (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-3-3 = 43,5 p.)
RCH Pink Pistachio Vegas (5-5-5-5-4-4½-4½-4½-2½-3 = 43 p.)
RCH Runaway Luno (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Csenge 'If (5-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2½ = 40,5 p.)
RCH Elvenwood Zenya (5-5-5-4½-2-4½-4½-4½-2-3 = 40 p.)
RCH Farah Rabia (4½-4½-5-4-3-4½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH CRH Eat My Shorts! (5-5-5-4½-4½-4-4-4-2½-2½ = 41 p.)
RCH Quiero's Psycho xx (4½-4½-5-4-4-4½-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH Little Sparrow QTB xx (4-5-4½-4-3½-4-4-4-2-3 = 38 p.)
RCH Air Mythic VFU xx (4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3=37p.)
RCH Tjanina Ring (3,5+3+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5=36,5p.)
RCH Quiero's Delinquent xx (3+3,5+4+4+4+3+3,5+4+3+3,5=35,5p.)


Seljasaaren Kartano, 10.07.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille ja piirretyille

Show winner-luokka:
SW1 Loviisan Kaarle (4½-5-5-5-4-4½-4-4-3-3 = 42 p.)
SW2 Sirkkeen Laika (4½-5-5-5-4-4-4-4-3-3 = 41,5 p.)
SW3 Muiston Tuurihaukka (5-5-5-5-4-3½-4½-3½-2½-3 = 41 p.) ja Seljasaaren Hurmos (5-5-5-5-3-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW5 Viehättävän Vuksari (5-5-5-5-4-3½-4-4-2-3 = 40,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Kuunpilke TK (5-5-5-4½-4-4-4-3½-2½-2½ = 40 p.)
CH Fiktion Aaria (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-2½ = 40,5 p.)
CH Reposaaren Naava (4-5-5-5-4-4-3-3½-3½-3 = 40 p.)
CH Seljasaaren Daalia (4½-5-5-5-3-4-4-3½-3-3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Seljasaaren Urho (5-5-5-5-3-3½-4½-3½-3-3 = 40,5 p.)
RCH Seljasaaren Uljas (5-5-5-4½-3½-4-4-4-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Seljasaaren Vimma (4½-5-4½-5-4-4½-4-3-3-3 = 40,5 p.)
RCH Seljasaaren Kulo (4½-5-5-4½-3-4-4-3-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Maanan Kauhistus (4½-5-5-4-3-4-4-3-3-3 = 38,5 p.)
RCH Parodian Julius (4½-4½-5-3½-3-3-4-4-2½-2½ = 36,5 p.)
RCH Snillin Tukkijätkä (4½-5-5-5-4-4-3½-3-3½-3 = 40,5 p.)
RCH Seljasaaren Hämyhei (4½-5-5-5-4-3½-4-3½-3½-2½ = 40,5 p.)
RCH Koistilan Aro (5-5-5-5-3-3½-4-3-3-2½ = 39 p.)
RCH Unenkaiho (4½-5-5-5-4-4-4-3-2½-3 = 40 p.)
RCH Vellamo (4½-5-5-5-3½-3½-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH Seljasaaren Romanssi (4½-5-5-5-2½-3-4-4-3½-2 = 38,5 p.)
RCH Viehättävän Aamurusko (4-4½-4½-5-3½-3½-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Seljasaaren Kimalle (4-5-5-4-3½-4-4-3-3-3 = 38,5 p.)
RCH Aavan Tuliunikko (4-5-5-5-4-3½-4-4-3-2 = 39,5 p.)
RCH Koston Ununen (4½-5-5-5-2½-3-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Murroksen Hallava (4-5-5-5-3-3½-4-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Moon Aarre (5-5-5-5-3-3-4-3-3½-3½ = 40 p.)
RCH Seljasaaren Tauno (5-5-5-2½-3-3½-4-3½-3-2½ = 37 p.)
RCH Milkan Kieho (4½-5-5-3½-2½-3-3½-4-2½-2½ = 36 p.)
RCH Viehättävän Pajulintu (5-5-5-5-3-3-4-3½-3½-3 = 40 p.)
RCH Jukolan Kirveli (4½-5-5-5-3½-3-4-4½-2½-3 = 40 p.)
RCH Huvittajan Tutteli (4½-5-5-5-4-3-4-3½-2½-3 = 39,5 p.)
RCH EP Hopea (4½-5-5-5-3-3½-4-4½-3-3 = 40,5 p.)
RCH Eelin Joopajoo (4-4-5-5-3½-3-4-3½-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Seppeleen Rasmus (3½-4-4-4½-4½-4-4-3½-3-2½ = 37,5 p.)

Best Breeder:
Vibaja / VV (Koistilan) 31,5 p. Best Breeder
Koistilan Riidatar 8 p.
Koistilan Nemo 7½ p.
Koistilan Helmi 8 p.
Koistilan Kaihomieli 8 p.


Moon Sugar Ltd, 28.06.2014
tuomarit: weem, Cannabia, Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Velaryon PB (4,5+5+5+4,5+4,5+4,5+4,5+5+4+3,5=45)
SW2 Pink Pistachio Vegas (4,5+4,5+5+5+4+4+4,5+4,5+4+3,5=43,5)
SW3 Fruit Cocktail QTB xx (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-3½ = 43 p.)
SW4 Moscow Express (5-4½-5-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW5 Sokerikuun Valyria (3,5+4+4+4+4+3+3,5+3,5+3+3 = 35,5p)

Muut Champion-palkitut:
Rudiarius (3,5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3+3 = 35p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Duranimo F (4,5+4,5+5+5+4+4+4,5+4,5+3,5+3,5=43)
RCH Tempah SdGER (4,5+4,5+5+4+4+4,5+4,5+4+4+3,5=42,5)
RCH Daniel (4,5+4,5+5+4+4,5+4,5+4,5+4,5+3+3=42)
RCH Chanté (4,5+4,5+5+4,5+5+4,5+4+4,5+4,5+3,5=44,5)
RCH Gothica PB (4+4,5+5+3+3,5+4+4,5+4,5+3,5+3=39,5)
RCH Little Sparrow QTB xx (4-5-4½-4-3½-4-4-4-2-3 = 38 p.)
RCH Dealer Ring xx (4-5-5-4-3-4-4-4-2-2 = 37 p.)
RCH Quiero's Delinquent xx (4-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Air Mythic VFU xx (5-5-5-4-3½-3½-3½-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Chardonney SWA xx (4½-5-5-4½-3-3½-3-3-3-3 = 37,5 p.)
RCH Docinho do Brigadeiro (3,5+4+3,5+3+3+3+3,5+3,5+3+3 = 33p)


Moon Sugar Ltd, 27.06.2012
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show Winner
SW1 Fruit Cocktail QTB xx (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-3½ = 43 p.)
SW2 Blackcurrant xx (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.) + Chill OUT (5-5-5-4½-4½-4½-4½-4½-2½-2½ = 42,5 p.)
SW4 Mair Eboni (5-5-5-4-3½-4½-4½-4½-3-2½ = 41,5 p.)
SW5 Poniniemen Delphine (5-5-5-4½-3½-3½-3½-3½-2½-3 = 39 p.)

Muut Champion-palkitut
Barclay (5-5-4½-4½-3-4-3½-3½-3-3 = 39 p.)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Little Sparrow QTB xx (4-5-4½-4-3½-4-4-4-2-3 = 38 p.)
RCH Quiero's Delinquent xx (4-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Air Mythic VFU xx (5-5-5-4-3½-3½-3½-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Criallt Mordeithwr (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 42 p.)
RCH Cwmnantcol Caius (4½-4½-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Saskia Jochem (5-5-5-4-4-4½-4½-4½-2-2 = 40,5 p.)
RCH Eirwen (4½-5-5-3-2½-4-4½-4½-3½-3½ = 40 p.)
RCH KW Cadence (5-5-5-4-1-4½-4½-4½-2½-3 = 39 p.)
RCH Pencalow Lumoria (4½-5-5-4-3-3½-3½-2½-3-3 = 37 p.)
RCH Aidan Rambage (5-5-4½-4½-4-3½-3½-3½-2½-3 = 39 p.)
RCH Aidan Carade (4½-5-4½-4-3½-4-4-4-3-2½ = 39 p.)
RCH Red Rock Rusty (4½-5-5-4½-4-4-3-3-2-3 = 38 p.)
RCH Noel Starlet O'Hara - audrey (4½-5-5-4½-3½-3½-3½-3½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Linyan Filippa - weem (4½-5-5-4½-3½-3-4-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Hasselbys Silverberry - Christa W. (5-5-5-4-3-3-3½-3½-2½-3 = 37,5 p.)


Micram Raceponies, 17.06.2014
tuomarit: Sirpa, weem, Vibaja, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. A.D. Moon Margarida - Omppu (4½-5-5-3½-3½-4-4-4-2½-3 = 39 p.)
SW2. Romantic Echo GA - Welby (4+4,5+5+3,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5=38,5)
SW3. Woppadoo - taffel (4+5+5+4+3,5+4+3,5+4+2,5+2,5 = 38)
SW4. Evil-Looking CTB - Welby (3,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+4+3+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
Chill Out - Tierra (4+4,5+4+4+4+4+4+3,5+2,5+2,5 = 37)
Bring Me Down - taffel (4½-5-5-4-3½-4-3-3-3-3 = 38 p.)


Stal Lycan, 05.06.2014
tuomarit: Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V - Jade (5+5+5+3,5+4,5+4,5+5+4+3+3 = 42,5)
SW2 Coeltja fan Lycan - Jade (5+5+5+4,5+4+4+4+4+2,5+3 = 41)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jeroen v.d. Duren - Amanda (5+5+5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 40,5)
RCH Duren Rody - yersinio (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 40,5)
RCH Duren Cynisme - Jenna S. (4,5+5+5+4+4+4+3,5+3,5+3+3 = 39,5)
RCH Duren Yuna - yersinio (4+5+5+4+3,5+4+3,5+4+3+3 = 39)
RCH Catrien v.d. Duren - Huttis (4+4,5+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3 = 38)


Stal Lycan, 03.06.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duren Rody - yersinio (5-5-5-5-3½-4-4-4-3½-4 = 43 p.)
SW2 Catrien v.d. Duren - Huttis (4½-5-5-5-4-4-4-4-2½-3 = 41 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Khimaira V - Jade (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
RCH Jeroen v.d. Duren - Amanda (5-5-5-5-4-3½-3½-4-3-3 = 41 p.)
RCH Duren Cynisme - Jenna S. (4½-5-5-5-4½-3½-4½-3½-3-2½ = 41 p.)
RCH Coeltja fan Lycan - Jade (4½-5-5-5-4-4-4-3½-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Duren Yuna - yersinio (3½-5-5-4-3-3-4-4-3-2½ = 37 p.)


Stal Lycan, 01.06.2014
tuomarit: weem
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duren Rody - yersinio (4,5+5+5+5+4,5+4+4+4+4,5+4=44,5)
SW2 Duren Cynisme - Jenna S. (4+5+4,5+4+4,5+4,5+3,5+4,5+4,5+4=43)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Khimaira V - Jade (4,5+5+5+4+4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5=43,5)
RCH Jeroen v.d. Duren - Amanda (4+5+5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3=39,5)
RCH Coeltja fan Lycan - Jade (4,5+5+5+4+4+4+4,5+4,5+3,5+3,5=42,5)
RCH Catrien v.d. Duren - Huttis (4+4+5+4+4+4+5+4,5+3+2,5=40)
RCH Duren Yuna - yersinio (4+4,5+5+3,5+3+4+4+4+4+3,5=39,5)


Adina, 31.05.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille


Show winner:
SW1 Morgen v.d. Trondheim (4½-5-5-5-3½-3-4-4½-3-3 = 40,5 p.) 
SW2 Nuttin Better (4½-5-5-5-3½-3½-4-3½-3-3 = 40 p.) 
SW3 A.D. Mighty Margaret (4-5-5-4-4-3½-3½-3-3-3½ = 38,5 p.) 
SW4 A.D. Lilla Camilla (4-5-5-3½-3-3-4-4-2½-3 = 37 p.) 


Reserve Champion-palkitut: 
RCH A.D. Marshmall May (4-5-5-5-3½-3-4-3½-2½-3 = 38,5 p.) 
RCH Tiilikan Rulf (4½-5-4-2½-2½-3½-4½-4-3½-3½ = 37,5 p.) 
RCH GL Katla (3-4½-5-4½-3½-3½-4-2½-2½-3 = 36,5 p.) 


Best Breeder: 
suba / Derian (Derian) 
Derian Idona 
Derian Astlyr 
Derian Kadlin 
Derian Guthorm 


Adina, 30.05.2014
tuomarit: weem, Vibaja, Wolf
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Hampton Dawn (4,5+5+5+4,5+4+4+4+4,5+4+3,5=43) 
SW2 Llygedyn Romney (4,5+5+5+4,5+4,5+4+4+4,5+3+3,5=42,5) 
SW3 Poniniemen Showtime (5+5+5+4+4+4,5+3,5+4+3+3 = 41) 
SW4 Morwenna LAC (4,5+5+5+3,5+3+3,5+4+5+3+4=40,5) 
SW5 Marchwiel Lady Carys (4,5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40)

Muut Champion-palkitut:
CH Pencalow Halloween (4,5+5+4+4+4+4+4+4+3+3 = 39,5)
CH KW Cadence (4+5+5+4+4,5+3,5+3,5+4+3+3=39,5)
CH Poniniemen Ariella (4+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 39)
CH Crëydd Aerau Dawn (4,5+4,5+5+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 39)
CH Painswick Penwyn (4,5+5+4+4+4,5+3,5+3+4+3+3 = 38,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bryncethin Nerth (4,5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+3+3,5=42)
RCH Gwalch Legolas (4+4,5+5+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5=41) 
RCH Eirwen (4+4,5+5+4+3,5+3+4,5+4,5+4+3,5=40,5)
RCH A.D. Lil' P-Nut (4+5+5+4+4,5+3+3,5+4+3,5+3=39,5)
RCH Oasis of Beorn (4+4,5+4,5+5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+2,5=39,5) 
RCH Dungannin Galadriel (4+5+5+4,5+4+4+3+4+2,5+3,5=39,5)
RCH Yasmin AD (4+5+5+4+4,5+4+3,5+3,5+2,5+3=39)
RCH Metsäpirtin Juhannusyö (4+4,5+5+4,5+3,5+4+3+4,5+2,5+3,5=39) 
RCH Pencalow Littlemiss (4,5+4,5+4,5+3,5+4+4+4+4+3+3 = 39)
RCH A.D. Dreamer's Different Kind of Lady (4,5+4,5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 38,5)
RCH Cwmnantcol Caius (4+4,5+5+4,5+3,5+3+3,5+4,5+3+3=38,5)
RCH Cairnhill Blue Kestrel (4+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3+3 = 38)
RCH Radyr Ambitious (4+4,5+5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5=38)
RCH Pencalow Thorin (4,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+4+2,5+3 = 37,5)
RCH Ponterwyd Lady Beryl (4+4+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3 = 37,5)
RCH A.D. Pepsi Max (4+4+5+4+4+3,5+4+3,5+2,5+3 = 37,5)
RCH Blackwoods Leon (4+3,5+4,5+4+3,5+4+4+3,5+3+3 = 37)

Best Breeder:
VRL-08368 / Pencalow (Pencalow) 
Pencalow Bogart 
Pencalow Boreugwyn 
Pencalow Sam 
Pencalow Alcam Blaise 


Hymni, 30.05.2014 
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Harhakuva HUI - Ram (5-5-5-4-3½-4½-4½-4½-3½-3½ = 43 p.)
SW2 Halla-Herra - Marle (5-5-5-4-4-4½-4½-4½-3-3 = 42,5 p.)
SW3 Huvin Havina - Ram (4½-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Koston Janoinen - áreena (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½ = 42 p.)
RCH O.R. Roihun Kleopatra - Marle (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
RCH Turkasen Pippuri - Meeri N. (5-5-5-2-4-4½-4½-4½-3½-3½ = 41,5 p.)
RCH O.R. Salmiakki Demoni  - Marle (5-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 41 p.)
RCH O.R. Hallan Utukuva - aksu (4½-4½-4½-4½-4-4½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH O.R. Sarastus - Marle (5-5-5-4½-3½-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Tiilikan Nasu - suba (5-5-5-4-3½-4½-4-4-3-2½ = 40,5 p.)
RCH Sirkkeen Hurma - Ram (4½-5-5-4½-4-3½-3½-3½-3-3 = 39,5 p.)


Adina, 29.05.2014
tuomarit: Cannabia, Wolf
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Syksyinen Mettäpoika (5-5-5-4½-4-4-4-4-3-3 = 41,5 p.) 
SW2 Sabina v. Moons (4½-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 40,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Ludvig v.d. Keffeus (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Wallace v. Moons (5-5-4-4½-3½-4-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Päivärinteen Miro (4½-5-5-4½-3½-3-4-4-3-2½ = 39 p.)
RCH Vaapukan Saana (5-5-5-4-2-4-4-4-2-3 = 38 p.)
RCH A.D. Abbeyfield Aisha (4-5-5-4-4-3½-4-4-2-2 = 37,5 p.)

Best Breeder:
suba / Reposaari (Reposaaren) 
Reposaaren Patrik 
Reposaaren Carrie 
Reposaaren Hazel 
Reposaaren Fanni 


Ionic, 18.5.2014
tuomarit: Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Wasilków z Trze (4+4,5+4,5+4+4,5+4+4,5+4,5+3+3 = 40,5p)
SW2 Raqiyah Nur ox (3,5+4+3,5+3,5+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5 = 38,5p)
SW3 Uri Zeni(4+4+4+4+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3 = 38p)
SW4 Bellamy Irishaya x (4+4+4+4+3+3+3,5+4+3+3,5 = 36p)
SW5 Osman Radon (3,5+4+3,5+5+4+3+3+3+3+3 = 35p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Powaznie - (4+4,5+4+4,5+4+4,5+3,5+4+3,5+3 = 39,5p)
RCH AAM Zamell Eclipse (3,5+4+4,5+4,5+4+4,5+3+3,5+3+3,5 = 38p)
RCH Hib Ibn Erotikk ox (3,5+4+3,5+4+4,5+3,5+4+4+3+3 = 37p)
RCH Fawziyya (3,5+3,5+4,5+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 38p)
RCH Nareekha Qadr (4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3 = 37,5p)
RCH GL Samira ox (4+4+3,5+4+4+4+4,5+3,5+3+3 = 37,5p)
RCH Hidden Desires x (3,5+3,5+4+3,5+3+3,5+4+3+3,5+3,5 = 35p)
RCH Zhona Zeni  (4+3,5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 37p)
RCH Yakov Zeni (4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+4+3+3 = 36,5p)
RCH Zhus KTN (4+4+3+4+4+4+4+3+3+3 = 36p)


Pirunkorpi, 18.05.2014
tuomarit: Christa W., Vibaja, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Bamboozle I.F. - Meeri N. (5-5-5-4½-4-3-4-4-3-3 = 40,5 p.) & Fiktion Mainio - Milja (5-5-5-3-4-4½-4½-3½-3-3 = 40,5 p.) & Tiilikan Nasu - suba (5-5-5-4-3½-4½-4-4-3-2½ = 40,5 p.)
SW4 The Half Blood Prince AD - Jannica (5+5+5+4+4+3,5+4+4+2,5+3 = 40) & Koston Ununen - Meeri N. (5+5+5+4+3,5+3,5+4+4+3+3 = 40)

Muut Champion-palkitut:
CH Hetken Elias - pipariina (5+5+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3+2,5 = 39)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dahlgårds Oliver - pipariina (4½-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-3 = 38 p.) 
RCH Utopia's Brutus - Suvi (4½-5-4-3-2½-3½-4-3½-3½-3 = 36,5 p.)
RCH Dahlgårds Joakim - Cannabia (4-5-5-3-2½-3-3½-3½-3-4 = 36,5 p.)
RCH Snilli Leopold - Meeri N. (5+5+5+4+4+3,5+4+4+2,5+2,5 = 39,5)
RCH Wyat Raclaw - Cannabia (5+5+5+4+3,5+3,5+3,5+4+2,5+3 = 39)
RCH Reposaaren Carrie - suba (5+5+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+2+2,5 = 37,5)
RCH Purnin Vaatimus - Heli K (5+5+4,5+4+3,5+3,5+4+3+2,5+2,5 = 37,5)
RCH Rätvänän Julkea - Milja (4,5+5+4+3,5+3,5+3,5+4+4+2,5+3 = 37,5)
RCH Donastian Hirviö-Poika - Jannica (5+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+2+2,5 = 37)
RCH Misääri - VRL-06046 (5-5-4½-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Fiktion Attila - Milja (4½-5-5-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH A.D. Estellen Hilarius - Jannica (4½-5-5-4½-2½-4-4-4-3-2½ = 39 p.)
RCH Västerbyn Ainutlaatuinen - Meeri N. (5-5-5-3-3-4½-4½-4½-2½-3 = 40 p.)
RCH Kohtalonpilkka - VRL-06046 (5-5-5-4½-3½-4-4-4-2-3 = 40 p.)
RCH Moon Kuurankukka - Suvi (5-5-5-4½-4-4½-4-4-2-2½ = 40 p.)
RCH Fiktion Selma - Milja (5+5+5+4+4+3,5+4+4+2,5+3 = 40)
RCH AH Villitär - aksu (5+5+5+4+3,5+4,5+4+3,5+3+2,5 = 40)
RCH AH Sanelma - aksu (4,5+5+5+4+4+3,5+4+3,5+2+3 = 38,5)


Noreen Trotters, 15.05.2014
tuomarit: Cannabia
avoimet: valokuvallisille

Show Winner - luokka:
SW1 Gatling Burn - Heli K. (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-2½-3 = 42,5 p.)
SW2 CH Cashmere My - Huttis (5-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)

Reserve champion-palkitut:
RCH Easterly Independent Boss - Tierra (4½-5-4½-4½-4-4-4-4-3-3- = 40,5 p.)
RCH Gambit Ach - aksu (5-5-4½-4½-1-3-4½-4½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Crimson Beautiful - Tierra (5-5-5-4½-4-3½-3½-3½-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Jubilee Ach - aksu (4½-5-5-4½-2-4-4-4-3-3½ = 39,5 p.)
RCH Big Mama - Disa (4-5-5-4-3½-3½-3½-3½-2-3 = 37 p.)


PM Warmbloods, 01.05.2014
tuomarit: Christa W, Cannabia, Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Bulletproof GER (5-5-4½-4½-4-4½-4-4-3-3 = 41,5 p.)
SW2 Csenge 'If  (5-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2½ = 40,5 p.)
SW3 Herring Clementinus Drekavac (4½+5+3½+4+4+4+4+4+3½+4= 40,5p)
SW4 Gianetta  (4½-4½-5-5-4½-4-4-3-3-3 = 40,5 p.) 
SW5 Grande Apocalypto Solo (4½-4½-4½-4-4-3½-4½-4½-3-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Herring Étaín Veleda (4+5+3½+4½+4+3½+3½+3½+3½+3½ = 38,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Suprant Bentley (4-4½-4½-5-4½-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Nchunak Vegas  (4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Catnip Vegas (4-4½-4-3½-4-4-3½-4½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Jenny Joy Solo (4-4½-5-4½-3½-4-4-3½-2½-3½ = 39 p.) 
RCH Loving Hate LAC  (4-4-5-5-3½-3½-4-3-3-3 = 38 p.) 
RCH Suprant Nella (3½-4½-4½-5-4½-4-3½-3-2-3 = 37,5 p.) 
RCH Aiedail (4½-4½-4½-4½-3½-4½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Hasselbys Tengil (4½-5-5-4-3½-4-4-4-2½-2½ = 39 p.)
RCH Nepenthe's Charming (4½-4½-4½-4-4-4-4-4-2½-3 = 39 p.)
RCH RGE Lucinda  (4½-5-5-4½-3½-4-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH Gouden Chiara (4½-4½-4½-4½-4-4½-4-4-1½-3 = 39 p.)
RCH le Rêve Lucinda (4-4½-5-4½-3-4½-4-4-2-2 = 37,5 p.)
RCH Vsedga Élegantnyj VEC (4+4,5+3,5+4,5+4+4,5+4+4+3+3,5 = 39,5p)
RCH Belinsky DST (3,5+3,5+4,5+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 38p)
RCH Miami Harasat RSE (3,5+3,5+4,5+4,5+3+4+4+3,5+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Herring Sigrún Clementine (4+4,5+3,5+4+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3 = 38p)
RCH Krem VEC (4+4,5+3,5+4+4,5+3,5+3,5+4+3+3 = 37,5p)


Hurmeen kisakeskus 30.04.2014
tuomarit: Sirpa, Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Hasselbys Silver Swirl - Kiiskinen (4½-4½-5-4½-4-4½-4-4-2½-3 = 40,5 p.)
SW2 Aidan Royc Star - Kiiskinen 4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3 = 37,5p

Reserve Champion-palkitut:
RCH Blizzard Shard - Meow 4+4+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5 = 37,5p
RCH Aidan Rattle - Cannabia 4+4+4+3+3,5+4,5+4+3,5+3,5+3 = 37p, tuomarin suosikki
RCH Breezy Dannie - weem 3,5+4+4+4+4,5+3,5+3+3+4+3,5 = 37p
RCH Aidan Mayah - Milja (5-4½-5-4½-3-4-4-3½-2½-3 = 39 p.)
RCH Linyan Filippa - weem (4½-5-5-4½-3½-3-4-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Painswick Keanna - weem (4-5-4½-3½-3-4-4-4-2½-3 = 37,5 p.)

Best Breeder: Cery / Aida Connemaras (Aidan)
Aidan Rian Odyss 
Aidan Shamin 
Aidan Royc Star
Aidan Mayah


Stall Ahlstedt, 30.04.2014
tuomarit: Vibaja, Cannabia , weem, wolf
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Miikkuel - merikissa (4,5+4,5+4,5+4+4,5+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
SW2 Djurre Ye - Wolf (4+5+5+4+4+3,5+4+3,5+3+3=39)
SW3 Salkya Salpicon - taffel (4-5-4,5-4,5-4-3,5-4-4-2,5-3 = 39 p.)
SW4 Snillin Tornihuhu - Pierre (4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3+3 = 38,5)
SW5 Bring Me Down - taffel (4+4+4,5+5+3,5+4+3,5+3+3+4=38,5p.) 

Muut Champion-palkitut:
CH Tea v. Ahlstedt - merikissa (3,5-5-5-4-3-4-4-4-2,5-2,5 = 37,5 p.)
CH Master of Rock PA - taffel (5-5-5-3,5-3-3-3,5-3,5-2,5-3 = 37 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Koivumäen Hugo - merikissa (4,5+5+4,5+4+4,5+4+4+3+3+2 = 38,5)
RCH Iki-Veksi - Pierre (4,5+4,5+4+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 38)
RCH Mutkutti - merikissa (4+4+4+4,5+3,5+4+4+3,5+3+3 = 37,5)
 RCH Painswick Haades - merikissa (4,5-5-5-4-3,5-3-3,5-3-2,5-3 = 37 p.)


Pirunkorpi, 27.04.2014
tuomarit: Cannabia, Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Azteca Vegas - wishmaster (5-5-5-4½-4-4½-4-4-2½-3 = 41,5 p.)
SW2 Vermilion - Christa W. (5-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 41 p.)
SW3 Dahlgårds Axel - Christa W. (5+5+5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 40,5)
SW4 Blizzard Shard - Meow (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+2,5 = 40) & Vaapukan Piirturi - Cannabia (5+5+5+4+3,5+4+4+3,5+3+3 = 40) & AH Villitär - aksu (5+5+5+4+3,5+4,5+4+3,5+3+2,5 = 40)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bazooka Karus - Marsupieni (4,5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40)
RCH Stitch B - Christa W. (4,5+4+4,5+3,5+4+4+4+4+3+3 = 38,5)
RCH Cresendo's Elrohir - Suvi (4,5+4,5+4+4+4+4+4+3+2,5+2,5 = 37)
RCH Breezy Dannie - weem (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+2,5 = 40)
RCH Aidan Rattle - Cannabia (5+5+5+4+3,5+3,5+4+3,5+3+3 = 39,5)
RCH Aidan Skylark - Christa W. (4+5+5+3,5+4,5+4,5+3+3+3+2,5 = 38)
RCH Joogin Pohjantuli - Yogi (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 39,5)
RCH Miikkuel - merikissa (4,5+4,5+4,5+4+4,5+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Seitajärven Rellestäjä - Christa W. (4,5+5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 38,5)
RCH Kärmeniemen Arizona - matty (5+4,5+5+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 39,5)
RCH Joogin Marsipaani - Yogi (5+5+5+4+3,5+4+4+4+2+2,5 = 39)
RCH AH Tuiverrus - aksu (4+4+5+3,5+3,5+4+4+3,5+2,5+3 = 37)
RCH Bristol Sound - Eeva T. (4½-5-4½-4½-4-4½-4-4-2-2½ = 39,5 p.)
RCH Chocoaholic - Vibaja (4½-5-4-4-3-4-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Pyrmont - Sacrificial (4½-4½-5-4-3½-4½-4-4-2-2 = 38 p.)
RCH Bacteria - Eeva T. (5-5-5-5-3-4-4-4-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Lou Dimance - Christa W. (5-5-5-4½-3½-4½-3-3½-3-3 = 40 p.)
RCH Carnalia PB - Eeva T. (4½-4½-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)


VSPY, 25.04.2014
tuomarit: Wolf, Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Candydealer Inc - raza. (5-5-4½-4½-4-4-4½-4-4-4 = 43½p.)
SW2 Suprant Bentley - Kiiskinen (5+4+5+4½+4½+4+5+4+3+3 = 42p.)
SW3 Silverlode Hircine - Ljusia (5+5+5+4+4½+4½+4+4+2½+2½ = 41p.) & Suprant Ravenna - raza. (5+5+5+4+4½+4½+4+4+2½+2½ = 41p.)
SW5 Mango Marengue Solo - Yogi (5+4½+5+4+4+4+3½+3½+3+3 = 39½p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Celivie Fox - Jenna S. (4-4-4-3-3½-4-4½-4-4-4½ = 39½p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nchunak Vegas - Ljusia (4½-5-4½-4-4-3½-4-4-3½-4½ = 41½p.)
RCH Duranimo F - tahvonautti (4½+4½+5+4+4½+4+4½+4+3+3 = 41p.)
RCH Pink Pistachio Vegas - satu (4½+4½+5+4+4½+4+4½+4+3+3 = 41p.)
RCH Gianetta - Troya (5+5+5+4½+4½+4+4+4+2+2½ = 40½p.)
RCH Stockholm Syndrome White - tahvonautti (5+4½+5+3½+4+4½+4½+4+2½+3 = 40½p.)
RCH Queen of Hearts PB - Skurvash (5+4½+5+4+3½+4+4+4+2½+3 = 39½p.)
RCH Cristopher Ed - raza. (4+5+4½+4+4½+4+4+3½+3+3 = 39½p.)
RCH Don Amadore - Milja (4+4½+5+4+4+4+4+4+3+3 = 39½p.)
RCH Snow Crocodile '66 - tahvonautti (3½-4½-3½-3½-4-4½-4-3-4-4 = 39½p.)
RCH Grande Apocalypto Solo - Yogi (5+5+4+4+4+3½+4+4+2½+3 = 39p.)
RCH Rambutans - Jenna (4½+4½+5+4+4+4+3½+3½+3+3 = 39p.)
RCH Suprant Irish Luck - Milja (4+4+5+4+3½+4+4+4+3+3 = 38½p.)
RCH Star Sky's The Greatest Thing - Troya (5+4½+5+4+3½+3½+3½+4+2½+2½ = 38p.)
RCH Lemongrass Lychee Solo Yogi (4-4-4½-3-3½-4-3-3-4½-4½ = 38p.)
RCH Supremé Jasmine - Milja (3½-3-4½-5-4-4-3½-4-3-3½ = 38p.)
RCH Velaryon PB - Skurvash (4½+4½+4+3½+4+3½+4+4+2½+3 = 37½p.)
RCH Gunpowder Solo - Yogi (3½-3½-3½-4-3½-4½-4-4½-3-3½ = 37½p.)


VSPY, 20.04.2014
tuomarit: Wolf, Cannabia, Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Runaway Luno - Ljusia (5+4½+5+3½+4+4½+3+4+3+4 = 45½p.)
SW2 Beryllstern PB - Skurvash (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 43 p.)
SW3 Suprant Bentley - Kiiskinen (5+4+5+4½+4½+4+5+4+3+3 = 42p.)
SW4 Csenge 'If - tahvonautti (5-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2½ = 40½p.)
SW5 Ichikawa Solo - Yogi (4½+4½+5+4+4½+4+4+4+2½+2½ = 39½p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Megara Vegas - Kiiskinen (4-4½-4-4-3-2-4-4-4-3½ = 38p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Silverlode Hircine - Ljusia (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 42p.)
RCH Don Amadore - Milja (5+4½+5+4½+4+3½+4+3½+3+4½ = 41½p.)
RCH Silbers Scipio - indy (4+4+4+4+3½+4½+4½+4+4½+4 = 41p.)
RCH Grimaldi - Skurvash (4+4+4+3½+4½+4½+4½+4+4+4 = 41p.)
RCH Lou Dimance - Christa W. (5-5-5-4½-3½-4½-3-3½-3-3 = 40p.)
RCH Leeuwerik - Cion (5-5-4-4½-3½-4½-4-4-2½-3 = 40p.)
RCH Southbound Oak - Milja (4½+4½+5+4+4½+4+4+3½+3+3 = 40p.)
RCH le Rêve February Joy - Sonja (4½-4½-5-4½-3½-4½-4-4-2½-2½ = 39½p.)
RCH Devilsfair's Poseidon - dookie (4½+4½+5+4+4+3½+4+4+3+3 = 39½p.)
RCH Aiedail - Yogi (4½-4½-4½-4½-3½-4½-4-4-2½-3 = 39½p.)
RCH Monster - Yogi (4+4+4+3½+4+4½+4½+4½+3+3½ = 39½p.)
RCH Loving Hate LAC - Huttis  (5-5-5-4½-3-3½-3½-3½-3-3 = 39p.)
RCH Requiem - indy (4½+4+4½+4+4+4+4½+3½+3+3 = 39p.)
RCH Kit Kat - Milja (4½+4½+5+4+4+4+3½+3½+3+2½ = 38½p.)
RCH Chenell - Sonja (4+4+5+4+3½+4+4+4+3+3 = 38½p.)
RCH Zafari Woods - Huttis (4-4-4½-3½-4-4-4-3-3½-3 = 37½p.)
RCH Stockholm Syndrome White - tahvonautti (4-4-4½-3-4-3½-3-4-3-4 = 37p.)
RCH Wincare Serpens - dookie (3-4-4½-3-3½-4-3½-4-3½-4 = 37p.)


Suprant, 17.04.2014 
tuomarit: Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Suprant Bentley - Kiiskinen (5+4+5+4,5+4,5+4+5+4+3+3 = 42)
SW2 Stockholm Syndrome White - tahvonautti (5+4,5+5+3,5+4+4,5+4,5+4+2,5+3 = 40,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Duranimo F - tahvonautti (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4+3+3 = 41)
RCH Don Amadore - Milja (4+4,5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Monster - Yogi (4+4+4+3,5+4+4,5+4,5+4,5+3+3,5 = 39,5)
RCH Shiera PB - Skurvash (5+4,5+4,5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Suprant Irish Luck - Milja (4+4+5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 38,5)
RCH Suprant Nella - Milja (4+4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+2,5+3 = 38)


Silverlode, 13.04.2014
tuomarit: Christa W., Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Suprant Ravenna (5+5+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+2,5 = 41)
SW2 Lunarin Oak (5+5+4,5+4+4,5+4+4,5+4+2+2,5 = 40)
SW3 Cristopher Ed (4-4½-4½-5-4-4-3½-4-3½-3 = 40 p.)
SW4 Lazarus (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-3½ = 38 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Silverlode Romantique (5+5+5+4+4,5+4+4+4+2,5+2,5 = 40,5)
RCH Stockholm Syndrome White (5+4,5+5+3,5+4+4,5+4,5+4+2,5+3 = 40,5)
RCH Jubilant von Fatima (5+4,5+5+4+4+4+4+3,5+3+2,5 = 39,5)
RCH Runaway Luno (4½-4½-5-4-3-4-3½-3½-3½-3½ = 39 p.)
RCH Daunting Blackbird (4-4½-5-4½-4-3½-3-4-3-3½ = 39 p.)
RCH Castamere PB (4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3 = 38,5)
RCH Suprant Irish Luck (4+4+5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 38,5)
RCH Southbound Oak (4-4½-4½-5-3½-3½-3-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Catnip Vegas (4-4½-4-3½-4-4-3½-4½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Don Amadore (4-4½-4½-4-3-4-4-4-2½-2½ = 37 p.)
RCH Candydealer Inc (4-4½-4½-4-3-4-4-4-2½-2½ = 37 p.)


Silverlode, 12.04.2014
tuomarit: Vibaja, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Silverlode Hircine (5+5+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+2,5 = 41)
SW2 Siegfried Von Ark (5+5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 40,5)
SW3 Csenge 'If (4-4-5-4½-4½-3½-4-3½-3½-3 = 39,5 p.)
SW4 Silverlode Romantique (4½-5-5-5-3½-4-4-3-2½-2½ = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Silverlode Zombies (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4+3+3 = 41)
RCH Duranimo F (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4+3+3 = 41)
RCH Ricando (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+2,5 = 40)
RCH Southbound Oak (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4+3,5+3+3 = 40)
RCH Vermilion (4,5+4+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Candydealer Inc (4+4,5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Sua Alteza Sereníssima (3½-4-5-4½-4-3-4-4-2½-3½ = 38 p.)
RCH Castamere PB (4-5-5-5-2,5-3,5-3,5-3-3-3 = 37,5 p.)
RCH Suprant Nella (4-4-5-5-3-4-4-3½-2-3 = 37,5 p.)
RCH Suprant Ravenna (4½-5-5-3-4-4-3-3½-2½-2½ = 37 p.)
RCH Suprant Irish Luck (4-5-5-4-2½-3½-4-3½-3-2½ = 37 p.)
RCH Wincare Serpens (4-4-4½-4-4-3½-3-3½-3-3 = 36,5 p.)


Beinir, 07.04.2014
tuomarit: Vibaja, Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Myrra frá Beinir - Kettunen (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+3+3 = 42)
SW2 Saint Just - dookie (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4+3+2,5 = 41,5)
SW3 Asfalur frá Elfendur - Kiiskinen (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
SW4 Liana - wishmaster (5+5+5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+2,5+3 = 40,5)
SW5 Herring Clementinus Drekavac - Ljusia (4,5+5+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3+3,5= 40p)

Muut Champion-palkitut:
CH Krem VEC - tahvonautti (4,5+5,5+3,5+3,5+4+4,5+4+4+3,5+3 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Freisting vom Meerberg - wishmaster (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
RCH Kná frá Rikjandi - Kerppa (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
RCH Kátína frá Elfendur - Kiiskinen (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40,5)
RCH Halastjarna frá Húsavik - dookie (5+5+5+4+4,5+4+4+3,5+3+3 = 41)
RCH Apli frá Fjallafura - Kerppa (5+5+5+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 40)
RCH Sívör frá Undurfurda - Christa W. (5+5+5+4,5+4+3,5+4+4+2,5+2,5 = 40)
RCH Nagini Woods - Cee (4,5+5+5+4+4+4+4+3,5+2,5+3 = 39,5)
RCH le Reve Lucinda - Piste (4,5+4,5+5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Wincare Serpens - dookie (5+4+4,5+4+4,5+3,5+3,5+4+3+3 = 39)
RCH Siegfried von Ark - Ljusia (5+5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 40,5)
RCH Nepenthe's Charming - Jenny (5+5+4,5+4+4+4+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Vermilion - Christa W. (4,5+4+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
RCH Saeregan Snefsnug - wishmaster (4,5+4,5+4+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3 = 39,5p)
RCH Belinsky DST - tahvonautti (3,5+4+4,5+4+4+4+3,5+4+3,5+4 = 39p)
RCH Vsedga Élegantnyj VEC - Ljusia (4+4,5+3,5+4,5+4+4,5+3+3+3,5+3 = 37,5p)
RCH Herring Sigrún Clementine - Ljusia (4+4,5+3,5+4+4+4,5+3,5+36,58+3,5+2,5 = 37,5p)
RCH Yard's Lumia - juicy (4+4+4+4,5+4+3,5+4+3+3,5+3 = 37,5p)
RCH Trischa - wishmaster (4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3,5 = 37,5p)


Bairdon, 05.04.2014
tuomarit: weem
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Zafari Woods - Huttis (4,5+4,5+4,5+5+4,5+4+4+3,5+4+4=42,5)
SW2 Porcelain Poland Coast - Amanda (4,5+4+4,5+4+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5=42)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Émeraude - Skurvash (4,5+4+4,5+3,5+4+4,5+4+4,5+4+4=41,5)
RCH Cirion Theia - Sonja (4+4+4,5+4+4+3+3,5+4+4,5+3=38,5)
RCH Thora - wishmaster (4+4+4,5+3,5+4,5+3+4,5+4,5+2,5+3,5=38,5)
RCH Silbers Scipio - indy (4,5+4,5+4,5+3,5+4+4,5+4+4,5+3,5+3,5=41)
RCH Catnip Vegas - Ljusia (4+4+4,5+3,5+4+4,5+4,5+4+3,5+3=39,5)
RCH Rococulus PB - Skurvash (4+4+4,5+4+3+4+4,5+4+3,5+3,5=39)

Best Breeder: abyss. / Skurvash (PB)
Beryllstern PB
Morte D'Amour PB
Mordecai PB
Marius de Romanus PB


Pirunkorpi, 04.04.2014
tuomarit: Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Lai'e Rochelle - Christa W. (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
SW2 Fiktion Kaarle - Cannabia (4-5-5-5-3½-3½-4-4-3½-3 = 40,5 p.)
SW3 Sua Alteza Sereníssima - gatinha (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40 p.)
SW4 Herring Clementinus Drekavac - Ljusia (5-5-4½-4-3½-4-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
SW5 Tiilikan Nasu - suba (4-4½-5-4-4-3½-4-3½-3½-3 = 39 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Heljätär - Assi (4½-5-5-5-4-3½-3-2½-3-3 = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Pirunkorven Iltatähti - Cannabia (4-4-5-5-4-3½-4-3½-2½-3½ = 39 p.)
RCH Kuurahelmi - Assi (3½-4-5-3½-3-3½-4-4-4-3 = 37,5 p.)
RCH Fiktion Sirke - Assi (4-4½-5-4-3-3-4-4-2½-3 = 37 p.)
RCH Vaapukan Piippa - Cannabia (4-4½-5-4½-3-3-4-4-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Viehättävän Haipakka - Pierre (4-4½-5-2½-3-3-4½-4-3½-3 = 37 p.)
RCH Taikakuun Helmikkä - Pierre (4-4½-5-4-3-3½-4-3-3-3 = 37 p.)
RCH Taikamanteli - VRL-06046 (4-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Kaarnan Iltasoihtu - Pierre (4-4½-5-5-3-3½-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Haperon Hurri - Jessika (4-4½-5-5-3-3½-4-3-3-3 = 38 p.)
RCH Cefn Sonata - Assi (5-5-5-4-4-4½-4-3½-3-3 = 41 p.)
RCH A.D. Moon Margarida - Omppu (4½-5-5-3½-3½-4-4-4-2½-3 = 39 p.)
RCH Metsäpirtin Forrest - Omppu (4½-5-5-4-3-3½-3½-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Yermolai - Christa W. (4½-5-5-4-3-3-4-4-3-3 = 38,5 p.) 
RCH Glamglare Fightknight - Kerppa (4½-5-4-4-3-4½-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Glamglare Barissima - Kerppa (3-4½-5-4-4-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Antique Clockwork Vegas - Troya (4½-5-4½-4-4-4½-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH Nepenthe's Charming - Jenny (4½-4½-4½-4-4-4-4-4-2½-3 = 39 p.)
RCH Siegfried Von Ark - Ljusia (4-4½-4½-4½-3½-4-4-4-3-3 = 39 p.)


Linya Stud, 23.03.2014
tuomarit: Vibaja, Sirpa, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Run MF Run (5+5+5+4+4+4+5+4+3+3 = 42) & Bring Me Down (5+5+5+4+5+4+4+4+3+3 = 42)
SW3 Painswick Maeve (5+5+5+4+4,5+4+4+4+3+3 = 41,5)
SW4 Comme Ci Comme Ça (5+5+5+4,5+4+3,5+4+4+3+3 = 41)
SW5 Breezy Dannie (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+2,5 = 40)

Muut Champion-palkitut:
CH Maggie's Fabian DF (3,5+3,5+4,5+4+3+3,5+3,5+3,5+4,5+4 = 37,5p
CH Noel Cigar Galaxy (4,5-5-4,5-4-3,5-3,5-4-4-3-3 = 39 p.)
CH Poniniemen Fluffies (4,5-4,5-4,5-4-3,5-4,5-4-4-3-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH P.P. Sonwite (4,5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 40)
RCH Aidan Rattle (5+5+5+4+3,5+3,5+4+3,5+3+3 = 39,5)
RCH Lune D'Argent Larme (5+5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+2,5+2,5 = 38,5)
RCH Blackest Mind Ni (4+5+5+4+4+3,5+4+3,5+3+2,5 = 38,5)
RCH Aidan Sevenna (4+5+5+4+3,5+4+4+3,5+2,5+3 = 38,5)
RCH Terence DAX (4+4+4+3+3,5+3,5+4+4+3+3 = 36p)
RCH Mulberry Soulman (3,5+4+3,5+4+4+3+3,5+3,5+3+3 = 35p)
RCH Saltcoats Purple Vein (3,5+4+3+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5 = 35p)
RCH Pickwick (5+4+5+4+4+4+4+4,5+3,5+3 = 41)
RCH Baenlow Gerbera (5+5+5+4,5+4+4,5+4+3,5+2,5+2,5 = 40,5)
RCH Fifth Champagne (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4+4+2,5+2,5 = 39,5)
RCH Climbing Towards Stars Ni (5+5+5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 40,5)
RCH Redlicious (5+4,5+5+4+3,5+3,5+4+4,5+3+3 = 40)
RCH Lai'e Cadoc Rhisiart (4+5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Night Crawler (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+2,5+2,5 = 41)
RCH Criallt Claer Igerna (4,5+4,5+5+4+4+4,5+4+4+3,5+3 = 41)
RCH KW Cadence (5+5+5+4,5+4+3,5+3,5+4+3+3 = 40,5)
RCH Bradfords Lewis (4,5-5-4,5-3-4-4,5-4-3,5-3-3 = 39 p.)
RCH Moscan's Frodo DK (4-5-4,5-4-3,5-4-4-4-2,5-3 = 38,5 p.)
RCH Jefton's Melanie (5-5-5-4,5-4-3-3,5-3,5-2,5-3 = 39 p.)
RCH Hillamäen Keep On Rockin' (4,5-5-5-4,5-3-3-3,5-3,5-2,5-3 = 37,5 p.)
RCH Wayland Millie (4-4,5-4,5-4-3,5-3,5-4-4-2,5-3 = 37,5 p.)


Stall Ahlstedt, 23.03.2014
tuomarit: Vibaja, Nintsu, Sirpa, weem & Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Märta (4,5+5+5+4,5+4+4,5+4+4+3+2,5 = 41 p.)
SW2 Velhon Cajsa (5+5+5+4+3+3,5+4+4+3,5+3 = 40 p.)
SW3 Haj v. Kungsbacka (4,5+5+5+4,5+3+3+4+4+3+4=40)
SW4 Karkurannan Kristo (4,5+4,5+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 40p)
SW5 Aavan Tiitu (5+5+4+3,5+3,5+3,5+4+4+4+3=39,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Snillin Viittaritari (4,5+5+4,5+4+4,5+3,5+4+3,5+3+3 = 39,5) 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Miikkuel (4,5+4,5+4,5+4+4,5+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Viehättävän Tuisku (4+4,5+4+4+4+4+4+4+3+3 = 38,5) 
RCH Turkasen Pippuri (4,5+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4,5+3+3=39)
RCH Tiilikan Nasu (4,5+4,5+5+4+3+3+4+3+3+3,5=37,5)
RCH Koistilan Helmetär (4,5+5+4,5+4+3+3,5+3+3+2,5+3,5=36,5) 
RCH Stens Bravo (4,5+4+4+3,5+4+4+4,5+4+3,5+3,5 = 39,5p)
RCH Banjai LAC (4+4+3,5+4+4+4+4+3,5+4+3,5 = 38,5p)
RCH Golden Hidalgo (4+4+4+4+3+3,5+4+4+3,5+3,5 = 37,5p)
RCH Vikinge Thorje (4+4,5+4,5+4+3,5+3+3,5+4+3+4,5=38,5)
RCH Bamboozle I.F. (3,5+4+4+2,5+3,5+3,5+3,5+4,5+4+4=37)
RCH Kasper REC (3,5+4+3,5+4+4+4+3+3+3,5+4=36,5) 
RCH Drottholms Lissa (4,5+4,5+5+4+3,5+4+4+4+3,5+3 = 40 p.)
RCH Vendela REC (4+5+5+3,5+4+4+4+4+2,5+2,5 = 38,5 p.) 
RCH Escilla B (5+5+5+3+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 37,5 p.)


Marvellous Herrings, 20.03.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Saint Just (4½-5-5-4-4-4-4½-4-3-3 = 41 p.)
SW2 Gin Braslet (4½-5-5-5-4-3½-4-3½-3-2½ = 40 p.)
SW3 Gianetta (4½-4½-5-5-4-4-3½-3-3-3 = 39,5 p.)
SW4 Gin Knyazhna (3½-4½-4-4½-3½-3½-3-3-3½-3 = 36 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vsedga Élegantnyj VEC (4-5-5-5-4-3-3,5-3-3,5-3 = 39 p.)
RCH Gruzha BRA (4-5-4½-5-4-4-3-3½-3½-2½ = 39 p.)
RCH Konstantin BRA (4-5-5-4-3½-4-3-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH RGE Lucinda (4-4-5-4-4-4-4-3½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Sua Alteza Sereníssima (3½-4-5-4½-4-3-4-4-2½-3½ = 38 p.)
RCH Castamere PB (4-5-5-5-2,5-3,5-3,5-3-3-3 = 37,5 p.)
RCH Catnip Vegas (4½-4½-5-4-4-3½-4-4-3-3½ = 40 p.)
RCH Shocking Beast Halden (4½-4½-4½-5-3½-4-4-3-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Beryllstern PB (4-4½-3½-4-4½-3½-4-3½-3½-3 = 38 p.)

Best Breeder: HM / Branwen Farm (BRA)
Konstantin BRA
Rada BRA
Lyov BRA
Gruzha BRA


VSN, 10.03.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Hillamäen Keep On Rockin' - Huttis (4½-5-5-5-4-3½-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
SW2 Aidan Laverne - Kiiskinen (5-5-5-4,5-4-4-4-3,5-3-3 = 41 p.)
SW3 Criallt Llinos - Vibaja (5-5-5-4½-4½-3-3½-3½-2½-4 = 40,5 p.)
SW4 Kumlingen Jeanette - Nenna VRL-02377 (4½-5-5-4-4-3-4½-4½-3½-2½ = 40,5 p.)
SW5 Shamrock's Charlene - Nenna VRL-02377 (4½-5-5-5-3½-3-4½-4-2½-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Shirogane Zircon - Jazzumi (4-4½-5-5-3-3½-4-3½-2½-3 = 38 p.)
CH Pickwick - dumi (4½-4½-5-5-3-3-4-4-3½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bryncethin Nerth - Assi (5-5-5-5-3½-4-3½-3½-3-3 = 40,5 p.)
RCH Bring Me Down - taffel (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Moniet Lyvone - EmmiN (5-5-5-3½-4-3½-4-4½-2½-3 = 40 p.)
RCH Nerian Mysterious - Vibaja (4½-5-5-3½-3½-3-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Nerian Lady Hysteria - Jazzumi (4-4½-5-4-4-3½-3½-3½-3-3 = 38 p.) 
RCH Rosett's Lucetta GA - Sirpa (4-4½-5-3½-3½-3½-4-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Bloomsbury Vien - Sirpa (4-5-5-4-3-3½-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Snilli Edvin - Meeri N. (4½-5-5-4½-3½-3-3½-3-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Wyat Paul - Veera R. (4½-5-5-5-3½-3-3-3-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Hook Pigeon - Jazzumi (4-4½-5-5-4-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Carusos Cordyroy - radical (4-5-5-5-3-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Saltcoats Purple Vein - indy (4-5-4-3½-3-3½-4-4-3-3½ = 37,5 p.)
RCH Abetom's Jackson - dookie (4-5-5-3½-3-2-3½-4½-3½-3 = 37 p.) 
RCH Frozen Gold Rico - felissa (4½-5-5-5-3½-3½-4-3½-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Stitch B - Vibaja (4½-4½-5-3½-3½-3-4½-4-3½-3 = 39 p.)
RCH Cresendo's Tindra - Huttis (4-4-5-4½-3½-3½-4-3½-2½-2½ = 37 p.)


VSN, 04.03.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Rococulus PB - Skurvash (4½-5-4½-4½-4½-4-4-3½-3½-3 = 41 p.)
SW2 Choco Woods - VRL-08368 (4½-4½-5-5-4-3½-4-3½-3-3½ = 40,5 p.)
SW3 Valeriana Ion - Sirpa (4-4½-5-5-3½-4-3½-4-4-3 = 40,5 p.)
SW4 Bulletproof GER - tahvonautti (4½-5-4½-5-4-3½-4-3½-2½-3½ = 40 p.) & Hasselbys Tengil - Kiiskinen (4½-5-4½-5-4-4-3½-3½-3-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Banerjee Bijnaur - VRL-12701 (4½-4-4½-4½-3½-3½-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)
CH Cherokee Mi - EmmiN. (4-4-5-5-3½-3½-4-4-3½-3½ = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Necromancer WK - Sirpa (4-4-4-4½-4-3½-4-3-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Kingston Trinitea - Kiiskinen (3½-4-5-5-4-3½-3-3-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Oh Lord! 'If - Huttis (3½-3½-4½-4-3-4-3½-3½-3½-3½ = 36,5 p.)
RCH Den Vúe Fèruscao - Jazzumi (4-4½-4½-5-4-4-3½-3½-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Beryllstern PB - Skurvash (4-4½-3½-4-4½-3½-4-3½-3½-3 = 38 p.)
RCH Kit Kat - Pulmu N. (4-4-5-5-2½-3½-3½-3-2½-3½ = 36,5 p.)
RCH Rabanastre - VRL-00727 (4-4½-5-4-3½-3½-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Tony Woods - VRL-08368 (4-4-4½-4½-3-3-4-4-3-3 = 37 p.)
RCH Alydia de Oldfinion - Pulmu N. (4½-5-5-4½-3-3½-4½-4-2½-3½ = 40 p.)
RCH Gerrodian - yersinio (4-4-4-5-3½-4-4-4-3-3½ = 39 p.)
RCH Jubilant von Fatima - dookie (4-4-5-5-3-3½-4-3½-3½-2½ = 38 p.)
RCH RGE Lucinda - Disa Sund (4-4-5-4-4-4-4-3½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Suprant Bentley - Kiiskinen (4-4½-4½-5-4½-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Cristopher Ed - raza. (4-4½-5-4-3-4-4-4-3-3½ = 39 p.)
RCH Kerkän Dewerick - Jannica (4-4½-5-5-3½-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Csenge 'If - tahvonautti (4-4-5-4½-4½-3½-4-3½-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Kronoz Island - VRL-01272 (4-4½-4½-4½-3-3½-4-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH le Rêve Menthe - Jazzumi (4-4-4½-5-4-3½-4-3-2½-3 = 37,5 p.)


Nidavellir, 03.03.2014
tuomarit: Nintsu, Christa W., Sirpa, vibaja, Cannabia, weem
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Solitary Wanderer - Nenna VRL-02377 (5+5+5+5+4,5+4,5+3+4,5+3+4=43,5)
SW2 Moniet Lyvone - EmmiN. (5+5+5+4+4,5+4+4,5+5+3+3 = 43)
SW3 Aelwen Camri - VRL-08368 (4,5+5+5+4,5+4+4+4+5+3+4=43)
Jaettu SW4 Anthony's Eleventh Rumour - Jazzumi  (5-5-5-4½-3½-4½-4-4-3½-3 = 42 p.)
Jaettu SW4 Run MF Run - taffel (5+5+5+4+4+4+5+4+3+3 = 42)

Muut Champion-palkitut:
CH Chennye's Nabrina - EmmiN. (5+5+4+4,5+4,5+4+4,5+4+2,5+4=42)
CH Poniniemen Playfair - Assi (4½-5-5-5-4½-3½-4-3½-3-3 = 41 p.)
CH Hillamäen Keep On Rockin' - Huttis (4½-5-5-5-4-3½-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
CH Adanna FK - Huttis (4½-5-5-5-3½-3-3½-4-3½-3 = 40 p.)
CH Agus Iogair - Christa W. (4+5+4+4+5+4+4+4+3+3 = 40p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jefton's Moritz - Ipsu (4+5+4+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5=43,5)
RCH Jefton's Dundee Don - Ipsu (4,5+5+5+5+4,5+3,5+4+4+2,5+3,5=41,5)
RCH Sävelsalon Elias - NM. (4+5+5+5+4+4,5+4,5+3,5+3+3=41,5)
RCH Jefton's Daniéla - Ipsu (4+4+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3+4=38,5)
RCH Aidan Velfrida - Jazzumi (4+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+2,5=37)
RCH Aidan Sevenna - Huttis (4+4+4,5+4+3+4+4+3,5+2,5+3,5=37)
RCH Nerian Tornadoes - Heini H. (4½-5-5-5-3½-2½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Masterpiece Pond - Assi (4-5-5-5-4-3-4-3-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Nerian Mad Hatter - Heini H. (4-5-5-5-3½-4-4-3-3-3 = 39,5 p.)
RCH Wayland Millie - Assi (4½-5-5-4-4-4-5-4-3-3 = 41,5 p.)
RCH Poniniemen Fluffies - Assi (4½-5-5-5-3½-3½-4½-4-3-3 = 41 p.)
RCH Painswick Angel Eyes - Liia (4-5-5-5-4-3-4-3½-2½-3 = 39 p.)
RCH Shirogane Zircon - Jazzumi (4½-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-3 = 42 p.)
RCH Rocko's Butterscotch - Suvi (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2 = 39,5 p.)
RCH Elm Sebastian - Huttis (4-5-5-3-3½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Happy Humble - taffel (4½-5-5-5-2½-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Crewan's Rebella - lyllis (4-5-5-5-3½-3½-3½-3-3-3½ = 39 p.)
RCH GL Cinderella - suba (4½-5-5-4½-2½-3-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Lai'e Alaois Cymro - Huttis (5+5+5+4+5+4+4+3,5+3+3 = 41,5)
RCH Herfeiddiol Sion - noah. (4,5+4,5+5+4,5+4,5+4+4+4+3+3 = 41)
RCH Oasis of Beorn - VRL-08368 (4,5+4,5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Hidlwch LAC - Meow (5+5+5+5+4+4+3,5+4,5+3+3 = 42)
RCH Bring Me Down - taffel (5+5+5+4+5+4+4+4+3+3 = 42)
RCH Cedion Alerie - VRL-08368 (5+4,5+5+4+4+4+4,5+4+3+3 = 41)
RCH Bryncethin Nerth - Assi (4+5+3,5+3+4,5+5+3,5+4,5+3,5+3,5 = 40p)
RCH Gwalch Lewis - Jazzumi (4+5+4+3+4,5+4,5+4,5+4+3+3 = 39,5p)
RCH Gwalch Gerwin - Juli (4+5+4,5+4+3,5+4+3+4+3+3 = 38p)
RCH Lai'e Gladys Ffraid - Christa W. (4+4,5+5+4,5+4+5+3,5+4+3+3,5=41)
RCH Marchwiel Lady Carys - Assi (4+4,5+5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+4,5+3,5=40,5)
RCH Llygedyn Twls Telyneg - Juli (4+4,5+5+4+4+3,5+4+4,5+4+3=40,5)


VSPY, 01.03.2014
tuomarit: Christa W., Sirpa, Vibaja 
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Ichikawa Solo - Yogi (4½+4½+5+4+4½+4+4+4+2½+2½ = 39½p)
SW2 Monster - Yogi (4+4+4+3½+4+4½+4½+4½+3+3½ = 39½p)
SW3 Requiem - indy (4½+4+4½+4+4+4+4½+3½+3+3 = 39p)
SW4 Vino Woods - indy (4½+4½+4+3½+4+3+3+3½+4+4½ = 38½p)
SW5 Beryllstern PB - Skurvash (4-4½-3½-4-4½-3½-4-3½-3½-3 = 38p)

Muut Champion-palkitut:
CH Sua Alteza Sereníssima - gatinha  (3½-4-5-4½-4-3-4-4-2½-3½ = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Castlebury Alba - indy (4½+4+5+4½+4+3½+4+4+3+3 = 39½p)
RCH Billboard Woods - VRL-08368 (4½+4½+3½+4+4½+4+4½+3½+3+3 = 39p)
RCH Renewing W! - dookie (4½+4½+4½+4+4½+4+4+3+2½+3 = 38½p)
RCH Joyful Jeff of Jadessa - Joe (4½+4½+4½+4+4+3½+4+4+2½+3 = 38½p)
RCH Tristar Woods - Skurvash (4½+4+4½+4½+4+3½+4+3½+3+3 = 38½p)
RCH Mousseux Noir - dookie (4½+4+4½+4½+4+3+4½+4+2½+3 = 38½p)
RCH Banerjee Bijnaur - VRL-12701 (4+4½+3½+4+4½+4+4+4+3+3 = 38½p)
RCH Mymble Luned - Joe (4+4+4½+4+4½+4+3½+3½+3+3 = 38p)
RCH I Follow You - Jasmin (4½+4+4½+3½+3½+4+4+3½+3+3 = 37½p)
RCH Ironsky - Yogi (3½+4+3½+3+4½+5+4½+3½+3+3 = 37½p)
RCH Suprant Savanna - VRL-06046 (4-4-4½-4-4-3½-4-3-3-3 = 37p)
RCH Cold White Light PB - Skurvash (4+4+4+3½+4+3½+3+4½+3+3½ = 37p)
RCH Acapella HA - Jaana K. (3½-4-4½-5-3½-3½-4-3-3-3 = 37p)
RCH Silbers Scipio - indy (4-4-4-4-4½-3½-3-3-3-3½ = 36½ p)
RCH Émeraude - Skurvash (3½-4-4½-4-4-3-4-3½-3-3 = 36½ p)


Lowland Stud, 01.03.2014
tuomarit: Vibaja, Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show Winner -luokka:
SW1 Saltcoats Purple Vein - indy (5+5+5+4,5+5+4+4+4,5+2,5+3 = 42,5)
SW2 Painswick Angel Blue - VRL-10261 (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+3+3 = 42)
SW3 Calandra - indy (4,5+4,5+5+4+4,5+3,5+4+4+3,5+3 = 40,5)
SW4 Wincare's Aragonite - indy (4,5+4,5+4+4,5+4,5+3+3,5+,5+3+4 = 40p)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Redlicious - Assi (5+4,5+5+4+3,5+3,5+4+4,5+3+3 = 40)
RCH Evermore Blonde - mori-mori (4,5+4,5+4+4+4+4+4,5+4+2,5+3 = 39)
RCH Terence DAX - Huttis (4+4+4+4+4,5+4+4+3+3+3 = 37,5)
RCH Pickwick - dumi (5+4+5+4+4+4+4+4,5+3,5+3 = 41)
RCH Fifth Champagne - dumi (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4+4+2,5+2,5 = 39,5)
RCH Mulberry Honeycrush - indy (4+4+4,5+4+4,5+3,5+4+4+3+3 = 38,5)
RCH Silbers Scipio - indy (3,5+4,5+3,5+3,5+4+5+3,5+3,5+4,5+4 = 39,5p)
RCH Saint Just - dookie (4+4+5+3,5+3,5+4+3,5+4,5+3,5+3,5 = 39p), tuomarin suosikki
RCH Cold White Light PB - Skurvash (3,5+4+4+3+4+3,5+3,5+4,5+3+3,5 = 36,5p)
RCH Silverlode Magia - VRL-08368 (4,5+4+5+4,5+4+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Wincare Serpens - dookie (5+4+4,5+4+4,5+3,5+3,5+4+3+3 = 39)
RCH Requiem - indy (4,5+4+4,5+4+4+4+4,5+3,5+3+3 = 39)


Fifth Bridge Ponies, 28.02.2014
tuomarit: Christa W. 
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka: 
SW1. Poniniemen Idril - Assi (4½-5-5-5-4-4-3-3½-3-2½ = 39,5 p.)
SW2. Hook Pigeon - Jazzumi (4-4½-5-5-4-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion -palkitut: 
Pickwick - dumi (4½-4½-5-5-3-3-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
Omertá - Huttis (4-4-5-4-4-4-3½-3-3½-3 = 38 p.)
Doll Me Up LAC - radical (4-4½-5-5-4-3½-3-3½-3-2½ = 38 p.)
Prolady Ring - dumi (4-4½-4½-5-4-3-4-3-2½-3 = 37,5 p.)
Poniniemen Bridie - Assi (4-4-5-5-3-3½-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)


Härdelli, 27.02.2014
tuomarit: weem, Cannabia, Christa W., Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Jukolan Kirveli (5-5-5-4½-4-4-4½-4½-3½-3½ = 43,5 p.)
SW2 Breezy Jamming (4½-5-5-5-4-3½-3½-3½-4-3½ = 41,5 p.)
SW3 Viehättävän Unilelu (4½-5-5-4½-3-4½-4-4-3-3½ = 41 p.)
SW4 Susie Snowflake Dei (5-5-5-4½-3-3½-4-4-3-3 = 40 p.) & Adanna FK (4½-5-5-5-3½-3-3½-4-3½-3 = 40 p.) & Bonham Razzberry (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Maanan Kastanja (4+4+4+3+3+4+3,5+2+2,5+3,5 = 33,5)
CH Suippo (3,5+4+3,5+3+3,5+3+3+4+3+2,5 = 33)
CH Blake v. Moons (4½-5-5-5-3-3½-4-3½-2½-3 = 39 p.)
CH Shade of Mystic (4+5+4,5+4+3+4+4+3,5+3+3 = 38)
CH Härdellin Inkeri (5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 39,5)
CH Wyat Vogue Me Crazy (4+5+5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3+3 = 38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH RTM Räyhähenki (4+3,5+4+3+2,5+2+3,5+3+3+3 = 31,5)
RCH Fiktion Heveli (4+4+3,5+4+3,5+2,5+3+4+2+2 = 32,5)
RCH Lamourin Julietta (4-4½-5-4-4-4½-4-4-3-3½ = 40,5 p.)
RCH Popittiina (5-5-5-3½-3-4-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Vellamo (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-2½ = 39,5 p.)
RCH Aronan Tiituliini (4½-5-5-4½-4-4½-4-4-3-2½ = 41 p.)
RCH Moon Nuppunen (4-5-5-4½-4½-3-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Lanessa äKS (4½-5-5-4½-3½-4-3½-3½-3-2½ = 39 p.)
RCH Phoenix v. Moons (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Man of War (4-5-5-3-2-3-4-4-3-3 = 36 p.)
RCH Granderry II (4½-5-5-4-3-3-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Celia v. LAC (4-5-5-4-3½-3-3½-4-4-3 = 39 p.)
RCH Carleen LAC (4-5-5-4-3-3½-3-4-3½-3 = 38 p.)
RCH Paldingham Zita (4-5-5-4½-3-3-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Vaapukan Armada (4½-5-5-4½-3-3-3½-4-3½-3 = 39 p.)
RCH Wyat Euphoria (4½-5-5-5-4-2½-3½-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Huvin Rosehip (4-5-5-5-3-3-3½-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Wiggle-Wiggle (4+5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3 = 37,5)
RCH Små Elmer (4+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+2,5 = 37)
RCH Velvet v.d. Bronstud (4+4,5+4+4+4,5+4+3,5+3+2,5+3 = 37)
RCH Serenity v. Sevrus (5+5+5+4+4+3,5+4+3,5+2+3 = 39)
RCH Crowhill Madison (4+5+5+4+3+3+3,5+3+3+3 = 37,5)
RCH Zanneke v. Pijnboompit (4+4+5+4+3,5+4,5+4+3,5+2,5+3 = 38)
RCH Kayleigh's Curley Pemble (4,5+5+5+4+3+3+3,5+3,5+3+3 = 37,5)


Marvellous Herrings, 27.02.2014
tuomarit: Christa W., Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Herring Clementinus Drekavac (5+5+4,5+5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+4 = 42,5 p.)
SW2 Krem VEC (4,5+4,5+3,5+3,5+4+5+4+4+3,5+3,5 = 40 p.)
SW3 Zima Nastroj (4-5-5-5-4-3½-4-3½-3-2½ = 39,5 p.)
SW4 Vsedga Élegantnyj VEC (4-5-5-5-4-3-3,5-3-3,5-3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Herring Sigrún Clementine (4,5+5+3,5+4+4+4,5+4+4+3+3 = 39,5 p.)
RCH Baal-Hadad (3+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4 = 37,5 p.)
RCH Herring Celeswintha Errai (4+4,5+3,5+4+4+3,5+4+3+3,5+3 = 37 p.)
RCH Herring Étaín Veleda (4-5-5-5-3,5-3-3,5-3-3-3 = 38 p.)
RCH Gin Verba (4-5-5-5-4-3½-3-3-3-2½ = 38 p.)
RCH Gin Vselennaja (3,5-5-4-4-3-3,5-4-3,5-3-3 = 36,5 p.) 
RCH Herring Ambrós Caswyn (4,5+5+3,5+4+4,5+5+4+3,5+3+3 = 40 p.)
RCH Belinsky DST (3,5+3,5+5+4,5+3,5+4,5+4+3,5+4+3,5 = 39,5 p.)
RCH Gruzha BRA (4-5-4½-5-4-4-3-3½-3½-2½ = 39 p.)
RCH Eóin Branwalather (4-5-5-5-4½-3½-3-3-2-3 = 38 p.)
RCH Gin Pellegrino (4-5-4-5-3-3-3,5-3,5-3,5-3,5 = 38 p.)

Best Breeder: Ljusia / Marvellous Herrings (Herring)
Herring Celeswintha Errai
Herring Étaín Veleda
Herring Ambrós Caswyn
Herring Sigrún Clementine


Vallaton, 27.02.2014 
tuomarit: Vibaja, Nintsu
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Koistilan Poutapeto (4,5+4,5+4+4+3,5+3+3,5+4+3,5+3,5=38)
SW2 Phoenix v.Moons (4,5+4+4+3,5+5+3+4+4+3+3=38)
SW3 Ellinoora OUT (4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5=37,5)
SW4 Arctic War Ni (3+4+4+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3=35)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Benjamin - Saila 4,5+4+4+4+4,5+4+3+3+3,5+3,5=38
RCH Master of Rock PA - taffel 4+3,5+3,5+4+2,5+2,5+3,5+3,5+3+3=33
RCH Breezy Jamming - Miia Maria 3+3+3+3+3+4+3+3,5+4+3,5=33
RCH Rhea FK - Saila 4+4+5+4+3,5+3+2,5+2,5+2,5+3=34
RCH Carleen LAC - Huttis 4+4+3,5+2,5+3,5+4+3+4+3+2,5=34
RCH Susie Snowflake Dei - Miia Maria 3,5+4+4+3+3,5+3,5+3,5+3+2,5+2,5=33
RCH Fiktion Pasma (4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5=36,5)
RCH Misääri (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=36,5)
RCH Vellamo OUT (3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4+4+4=36,5)
RCH Kamomilla (4+3,5+4+3,5+3+4+3,5+3+4+3,5=36)
RCH Fiktion Sirke (3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5+3=35)


Riiviöt, 25.02.2014
tuomarit: Christa W., Cannabia, Sirpa, Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Lyndawynn Riot - Elisa (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+3 = 42,5)
SW2 KW Cadence - Omppu (5-5-5-5-4½-3½-4-4-3-3 = 42 p.) 
SW3 Maldwyn Llian - Assi (4,5+4,5+5+4,5+4+4,5+4,5+4+3+3,5 = 42)
SW4 Lai'e Rochelle - Christa W. (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
SW5 Hampton Dawn - Huttis (5-5-5-4½-3½-3½-3½-4-3-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Run MF Run - taffel (4-5-5-4½-4-4-3½-3-3-2 = 38 p.)
CH Agorod Ireivs LAC - Huttis (3,5+5+3,5+4+3,5+4+4+4,5+3+3 = 38p)
CH Marchwiel Lady Carys - Assi (4+4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5 = 38p)
CH Poniniemen Númenor - Assi  (4-4½-4½-5-4-3-4-3½-2½-2½ = 37,5 p.)
CH Marigold - Meow (4-5-5-5-3½-3½-4-4-3-3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Daredevil Dawn - Meow (4½-5-5-5-3-3½-3-4½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Erwin LAC - Tea (4-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Rhediad Cedrych - Ipsu (4-5-5-5-4-3½-3½-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Bring Me Down - taffel (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Metsäpirtin Juhannusyö - Omppu (4½-5-5-5-3½-3½-3-4-3½-2½ = 39,5 p.)
RCH Eirias Awril - Juli (4-5-5-5-4-3-3½-4-3-2½ = 39 p.)
RCH Dorian Mercia - Christa W. (4-5-4½-4½-3½-4-3½-3½-2½-2½ = 37,5 p.)
RCH Gwalch Ceri - Juli (5-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Pencalow Lumoria - Christa W. (4½-5-5-4½-3½-4-3½-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Trinant Vanity Fair - Assi (5-5-5-4½-4-2-4-4-2½-3 = 39 p.)
RCH GHS TomTom - Tea (3,5+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 38p)
RCH Caoilfhionn Victor - Christa W. (3,5+4+4+3,5+3,5+4+5+4+3,5+3 = 38p)
RCH Gwalch Gerwin - Juli (4+4+4,5+4+3,5+4+3+4,5+3+3 = 37,5p)
RCH Rhonanya LAC - Huttis (4+3+4+4+3+3,5+4+4+4+3 = 36,5p)
RCH Bria Pandorica - Christa W. (3,5+4+4,5+3,5+4+3+3,5+3+3,5+3 = 35,5p)
RCH Cymrod Mushroom Magic - Juli (5+5+5+4,5+4+4,5+4+4+3+3 = 42)
RCH Aelwen Mordor - Christa W. (5+5+5+4+4+3,5+3,5+4+3+3 = 40)
RCH Siana Rhaeadr - Elisa (4,5+4,5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 40)
RCH Eireann Dawn - Christa W. (5+5+5+4+4,5+4+3,5+4+3+3 = 41)
RCH Siana Eleri - Elisa (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40,5)
RCH Llygedyn Twls Telyneg - Juli (4,5+5+5+4+4+4+3,5+4+3+3 = 40)
RCH Pencalow Blueberry - Meow (5-5-5-5-4-3-3½-3-3-3 = 39,5 p.)
RCH Poniniemen Idril - Assi  (4½-5-5-5-4-4-3-3½-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Gwalch Chelsea - Juli (4½-5-5-5-3½-3-3-3-3½-3 = 38,5 p.)


VSN, 22.02.2014
tuomarit: Christa W., Vibaja, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Criallt Mordeithwr (5-5-5-4½-4-4-4½-4½-2½-3 = 42 p.) &Siana Eleri (5-5-5-4½-4-4-4½-4½-2½-3 = 42 p.)
SW3 Turkasen Pippuri (5+5+5+4+4,5+4+4+4+3+3 = 41,5)
SW4 Kaukomieli (4½-5-5-5-3-3½-4-3½-3-3½ = 40 p.)
SW5 Seljasaaren Hurmos (5+5+4,5+5+3,5+3+4+3,5+3+3 = 39,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Lamourin Julietta (4½-5-5-5-3-3½-4-3-3½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Snillin Viittaritari - Meeri N. (4½-5-5-4½-3-3½-4-3-3½-3 = 39 p.)
RCH RTM Räyhähenki - HM (4-4½-5-4-4-3-4-3½-3-2½ = 37,5 p.)
RCH HH's Tallaaja - villaSukka (4-4-4½-5-3-3½-4-3½-2½-3½ = 37,5 p.)
RCH Mienan Rafaello - Pöpi (4+5+4+3,5+4+3,5+4+3+3+3 = 37)
RCH Seljasaaren Uljas - Kiiskinen (4+4+4+4+3+3,5+4+3,5+3+3 = 36)
RCH Helmen Karma - Huttis (4+4+4+3,5+3,5+3+4+3,5+3+3,5 = 36)
RCH Mörkövaaran Juliaana - Huttis (4-5-5-5-3-3-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Tiilikan Nasu - suba (4-4½-5-4-4-3½-4-3½-3½-3 = 39 p.)
RCH Popittiina - HM (4-4½-5-4½-3-3-4-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Moon Nuppunen - Huttis (3,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3 = 36,5)
RCH Piruette I.F. - Huttis (4+4+4,5+3,5+3+3+4,5+3,5+3+3 = 36)
RCH Darogan LAC - Huttis (4½-5-5-4½-4½-4-4-4-3-3 = 41,5 p.)
RCH Radyr Ambitious - Assi (4½-5-4½-4½-4-4½-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
RCH Cwmnantcol Caius - Jannica (4½-4½-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Eirwen - Elisa (4½-5-5-4-3-4-4½-4-3½-3½ = 41 p.)
RCH Maldwyn Lywell - Kiiskinen (4½-5-5-3-3½-4-4½-4½-2½-3 = 39,5 p.)
RCH GHS Mitten - Tea (4½-5-5-4½-3½-4-4-3½-3-2½ = 39,5 p.)


Hurmeen kisakeskus 19.02.2014
tuomarit: weem, Vibaja, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Aidan Laverne - Kiiskinen (5+5+5+4,5+4,5+4,5+4+4+3+3 = 42,5)
SW2 Jefton's Daniéla - Ipsu (5-5-5-4½-3½-4-4-4-3-3 = 41 p.)
SW3 A.D. Danny - Jannica (4,5+5+4,5+4,5+4+4+4,5+4+2,5+2,5 = 40)
SW4 Artillery - Kiiskinen (4+4,5+4,5+5+4+3+3,5+4+3+3=38,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Mallaidh Nella - Ipsu (4,5+5+5+4+4,5+4+4+4+3+3 = 41)
RCH Aidan Stardust - Huttis (4,5+5+5+4+4,5+4+4+4+3+2,5 = 40,5)
RCH Aidan Mayah - Cery (4,5+4,5+5+4+4+3,5+4+3+3+3 = 38,5)
RCH Bloomsbury Vien - Sirpa (4½-5-5-4-4-4½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Blackest Mind Ni - taffel (5-5-4½-4½-4-3½-3-3-3½-3 = 39 p.)
RCH Deirdré D - Ipsu (4-5-4½-4-3½-4-4-4-2½-2 = 37,5 p.)
RCH Aidan Rodos - Cery (4,5+4,5+4+4+4,5+4+3,5+4+3+3 = 39)
RCH Aidan Thorwa - Christa W. (4,5+4+5+4+3,5+4+4+4+3+2,5 = 38,5)
RCH Jefton's Dundee Don - Ipsu (4+4+5+4,5+4+4+4+3,5+2,5+3 = 38,5)
RCH Jefton's Moritz - Ipsu (3,5+4+4+4+3+3,5+3+3,5+3,5+3,5=35,5)


Marvellous Herrings, 19.02.2014
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Krem VEC (4½-5-5-5-3½-3½-4-4-2-3 = 39,5 p.)
SW2 Elys II (4-5-4½-4-4-4-4-3-3½-3½ = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Herring Celeswintha Errai (4-5-5-5-3½-3-3-3½-3½-3½ = 39 p.)
RCH Herring Étaín Veleda (4-5-5-5-3,5-3-3,5-3-3-3 = 38 p.) 
RCH Gin Verba (4-5-5-5-4-3½-3-3-3-2½ = 38 p.)
RCH Vsedga Élegantnyj VEC (4-5-5-5-4-3-3,5-3-3,5-3 = 39 p.)
RCH Miami Harasat RSE (3½-4½-3½-5-3½-4-4-4½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Tap-Dancer Karma (4-4½-4½-5-3½-3-4-3½-3-3 = 38 p.)


Silverlode, 17.02.2014
tuomarit: Vibaja, Sirpa, Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka
SW1 Vermilion (5-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 41 p.)
SW2 Antique Clockwork Vegas (4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+5+3+3,5 = 39,5p)
SW3 Venezerin SWA (4-4½-5-4-3½-3½-4-3½-3½-3 = 38,5 p.)
SW4 Suprant Savanna (4-4-5-5-4-3½-4-3-3-3 = 38,5 p.)
SW5 Escorant Namaste (4-4-5-5-4-3½-3½-3-3-3 = 38 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Nathaniel ACT (4+4+4,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3= 37,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kerkän Dewerick (4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5=37,5)
RCH Fleetwood BG (4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3+3=36)
RCH Passion and the Russian (4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3+3=35,5)
RCH Enchantress LDN (4+4+4+3+3,5+4+4+4+4+3,5 = 38p)
RCH Kuninkaankartanon Gibson (5-5-5-4½-3½-4-4-4-3-2½ = 40,5 p.)
RCH Hassel Woods (4½-5-5-4½-3-4-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Escorant Rhime (4½-4½-5-4½-4-3-4½-4-3-3 = 40 p.)
RCH Castamere PB (4-5-5-5-2½-3½-3½-3-3-3 = 37,5 p.)
RCH Charmainelle AIR (4-4-5-5-4-3½-3½-3½-2½-2½ = 37,5 p.)
RCH Aerieel (4-4½-5-5-3½-3½-3-2½-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Mangomix Rooibos (4-4½-5-5-3-3-3½-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Breever Pacnell (4-5-5-4½-3-4-3½-3-3-2 = 37 p.)
RCH Sua Alteza Sereníssima (3½-4-5-4½-4-3-4-4-2½-3½ = 38 p.)
RCH Peachy Apples Solo (3½-4-4½-4-3½-3½-4-4-3-3 = 37 p.)
RCH Capri von Silbereiche (4-4-4½-4-3½-3½-4-3-2½-3 = 36 p.)


Graft Stallions, 15.02.2014
tuomarit: Christa W. & Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Seljasaaren Uljas - Kiiskinen (5-5-5-4½-3½-4½-4-4-3½-3½= 42,5p.)
SW2 Criallt Llwnc - VRL-00727 (5-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3½ = 41,5 p.)
SW3 Beryllstern PB - skurvash (4½-4½-5-5-4½-3½-3½-3-3½-3 = 40 p.)
SW4 Vaardraagon - Yersinio (4-5-5-5-3,5-4-3-3,5-3,5-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Suprant Bentley - Kiiskinen (4-4½-4½-5-4½-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Rabanastre - VRL-00727 (4-4½-5-4-3½-3½-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Ronsenstein - Noreen (4-4-4-4½-4-4-3½-3-3½-3 = 37,5 p.)
RCH Silinterivintiö KISS - Soarin (5-5-5-3½-4-4-4-4-3-3½ = 41 p.)
RCH Hurrikaani - Lily (5-5-5-4½-3½-4-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Willdacknerhoff LAC - Noreen (5-5-4-4-4-4½-4-3-3½-3½ = 40,5 p.)
RCH Artillery - Kiiskinen (4,5-5-5-5-3,5-3-4-4,5-3-3 = 40,5 p.)
RCH Radyr Ambitious - Assi (4-5-5-5-4-3½-3-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Kulomäen Cledwyn Dai - Nanna L. (4½-5-5-5-2½-3-3½-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Bilmezden VEC - VRL-00727 (4-5-5-5-4-4-3-3½-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Erling af Troels - felissa (4-5-4-4½-3½-3½-4-4-2½-3 = 38 p.)


Reposaari, 15.02.2014
tuomarit: Vibaja, Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Siian Ehdollinen (5-5-5-4-4-4½-4-4-3-3 = 41,5 p.)
SW2 Breezy Jamming (4½-5-5-5-4-3½-3½-3½-4-3½ = 41,5 p.) & Susie Snowflake Dei (4½-5-5-5-3½-3½-4½-4-3½-3 = 41,5 p.)
SW4 Ellinoora OUT - (4½-5-5-4½-3½-4-4-4-3-3½ = 41 p.)
SW5 Maanan Kauhukakara (5+5+4+4+4+3,5+4+3+3,5+4=40)

Muut Champion-palkitut:
CH Koistilan Poutapeto (4,5+4,5+4+4+3,5+3+3,5+4+3,5+3,5=38)
CH Wyat Paul (4½-5-5-5-3½-3-3-3-2½-3 = 37,5 p.)
CH Happy Humble (4½-5-5-5-2½-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vellamo OUT (3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4+4+4=36,5)
RCH Takamaiden Trauma (4+4+4+3,5+3,5+3+3+3,5+3+3,5=35)
RCH Fiktion Voitonhuuto (4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5=36,5)
RCH Fiktion Pasma (4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5=36,5)
RCH Rossi OUT (4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5=35,5)
RCH Viehättävän Unikaste (5-5-5-3½-4-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Melmiina (4½-4½-5-4-3-4-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Maanan Lumous (4-5-5-4½-3-3½-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Wuorelan Varjokas (5-5-5-5-4½-3½-4-4-3-1½ = 40,5 p.)
RCH Popittiina (5-5-5-3½-3-4-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Heljätär (4-4½-4½-3½-4-4-4-4-3½-3 = 39 p.)
RCH Phoenix v. Moons (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Sointuvan Bao (4-4½-4½-5-4-3½-3-3½-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Snilli Edvin (4½-5-5-4½-3½-3-3½-3-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Fat Batman (4-5-5-4-2½-3-3-2½-3-3 = 35 p.)
RCH Bonham Razzberry (4-4½-5-3-2½-3½-4-3-3-2½ = 35 p.)
RCH Wyat Euphoria (4½-5-5-5-4-2½-3½-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Huvin Eulalia (4-5-5-4½-3-2½-4-4-2-3 = 37 p.)
RCH GL Cinderella (4½-5-5-4½-2½-3-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Capucine v. Moons (3½-4½-5-4-3½-3-4-3½-3-3 = 37 p.)
RCH Amberly of Mystic (4-5-5-4-2½-2½-4-3½-3-3 = 36,5 p.)


Mewian Welsh, 14.02.2014
tuomarit: Christa W., Sirpa, Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Lai'e Alaois Cymro - Huttis (5+5+5+4+5+4+4+3,5+3+3 = 41,5)
SW2 Bring Me Down - taffel (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW3 Cedion Hafaidd - Huttis (4½-5-5-5-3½-3-3½-4-3-3 = 39,5 p.)
SW4 Ponterwyd Suncatcher - Assi (4,5+4,5+4+4+5+3,5+4,5+4+2,5+3 = 39,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lai'e Valacar - Juli (5+5+4,5+4+4+4+3,5+4+2,5+3 = 39,5)
RCH Lai'e Petyr - Christa W. (4+4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+4+4+3+3 = 39,5)
RCH Erwin LAC - Tea (4,5+5+5+3,5+4,5+3,5+3,5+3,5+3+3 = 39)
RCH Dungannon Ginger - Huttis (4-5-5-3½-3-3½-4-4-3-3 = 38 p.)
RCH Anghrist Linette - Meow (4-5-5-4-3½-3-4-4-2½-2½ = 37,5 p.)
RCH Kassidy Dawn - Meow (3½-5-5-5-3-3-3½-3½-2½-3 = 37 p.)
RCH Treiglwyr I'r Llan - Meow (4+4,5+3,5+3,5+4,5+3+4+4+3,5+3 = 37,5p)
RCH Herfeiddiol Sion - noah. (3,5+3,5+4,5+4+4+3,5+3+4+3,5+3 = 36,5p)
RCH Glenwood Celia - Milja (4½-5-5-4½-3-3½-4-3-3½-3 = 39 p.)
RCH Maywick Taffine - Meow (4-5-5-5-4-3½-3½-3-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Trinant Vanity Fair - Assi (4-5-5-4½-3½-2½-4-4-3-3 = 38,5 p.)


Theatre of Glamour Nights, 11.02.2014
tuomarit: Christa W., Nintsu
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Llygedyn Adarwyr (4,5+4,5+4,5+5+4+4,5+2,5+3,5+2,5+3 = 43,5 p.)
SW2 Arien Cariad Dawn (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4,5+4,5+3+3 = 41,5 p.)
SW3 Bring Me Down (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW4 Aelwen Edoras (4½-5-5-5-4-3-4-3½-3-3 = 40 p.)
SW5 Pencalow Blueberry (5-5-5-5-4-3-3½-3-3-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hampton Dawn - Huttis (5-5-5-4½-3½-3½-3½-4-3-3 = 40 p.)
RCH Daredevil Dawn - Meow (4½-5-5-5-3-3½-3-4½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Erwin LAC - Tea (4-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Maywick Taffine - Meow (4-5-5-5-4-3½-3½-3-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Claridge Red Power - Tea (4-5-5-4-3½-3-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Ponterwyd Suncatcher - Assi (4-5-5-4-3-3½-4-3-2½-3 = 37 p.)
RCH Aron LAC - Tea (5+5+5+4+4,5+4,5+3+4+3+3=41)
RCH Kulomäen Cledwyn Dai - Nanna L. (4,5+5+4,5+5+3+4+3,5+4+3+3,5=40)
RCH Marchwiel Lady Carys - Assi (4,5+4,5+5+4+4+4+3+3+3+3,5=38,5)
RCH Bryncethin Nerth - Assi (5+4,5+4,5+4,5+4,5+4+3+4,5+3,5+3=41)
RCH Criallt Llinos - Vibaja (5+4,5+4,5+4,5+5+4,5+3+3+3,5+3,5=41)
RCH Morwenna LAC - Huttis (5+4,5+4,5+5+4+3,5+3,5+4+2,5+2,5=39)
RCH Eloquence - Vibaja (4½-4½-4½-5-3½-3½-4-3½-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Poniniemen Paradise - Assi (4-4½-5-5-3-3-4-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Poniniemen Númenor - Assi (4-4½-4½-5-4-3-4-3½-2½-2½ = 37,5 p.)


Ionic 09.02.2014
 tuomarit: Sirpa
 avoimet valokuvallisille

 Show winner-luokka:
SW1 Konstantin BRA (4,5+5+4,5+3,5+4,5+5+4+4+3+4 = 42p)
SW2 Herring Laverna Pleione  (4+5+4+4+4,5+4+3,5+3+3,5+3,5 = 39p)
SW3 Valya Zeni (4+5+4,5+4+5+3+3+3+3+4 = 38,5p)
SW4 Armak Zeni (4+4+5+4+5+3,5+3+3,5+3+3,5 = 38,5p)
SW5 Timur Yuriy (4+4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5 = 38,5)

 Reserve Champion-palkitut:
RCH Vsedga Élegantnyj VEC (4+4,5+4+5+4,5+4+4+4+3+3,5 = 40,5p)
RCH Mitya BRA  (4+5+4+3,5+4+3+3,5+4+4+4 = 39p)
RCH Herring Ambrós Caswyn  (4+4+4+3,5+4,5+4,5+4+4+3+3 = 38,5p)
RCH Herring Étaín Veleda  (4,5+5+3,5+4,5+4+3,5+4+3+3+3 = 38p)
RCH Rada BRA  (4+4+3,5+3+3,5+4+3,5+4+4+4 = 37p)
RCH Pyakov BRA  (4+4+3+3,5+3,5+4+3+4+4+4 = 37p)
RCH Vitenka Zeni  (4,5+4+4+3,5+4,5+3,5+3+3+2,5+3 = 35,5p)
RCH Ce's Apachio  (4+4+3,5+3+3+3+3,5+4+3,5+3,5 = 35p)
RCH Anastazia Wick (3,5+4+4+4+4+4+3+3,5+4+3,5 = 37,5p)


LAC, 01.02.2014
tuomarit: Sirpa, Cannabia, Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Agorod Ireivs LAC (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3-3 = 42 p.)
SW2 Cerwen Rhiamon (4,5+5+5+4,5+5+4+4+4+3+3 = 42)
SW3 Pencalow Calcas (4,5+4,5+5+4+5+4,5+4+4+2,5+3 = 41)
jaettu SW4 Daredevil Dawn (4,5+4,5+4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+3 = 40,5p) 
jaettu SW4 Aelwen Celebrían (4,5+4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5+4 = 40,5p)

Muut Champion-palkitut:
Lai'e Neirin (4½-5-4½-4½-4-3½-3-3½-2½-3 = 38 p.)
Poniniemen Fair Mist (5-5-5-4-3½-3-4-4-3-3 = 39,5 p.)
Pencalow Anchoret (5+4,5+4,5+3,5+4+4+3+3,5+3,5+3,5 = 39)
Emotionless (4+4+4+3,5+4,5+4+4+4+3,5+2,5 = 38)
Pencalow Avallonë (4,5+4,5+5+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 39)

Reserve Champion-palkitut:
Hampton Dawn (4,5+4,5+4,5+4,5+3,5+4,5+4+4+3+3 = 40p)
Hywarrd Merwin (4,5+5+4,5+4,5+4+3,5+3+4+3+3 = 39p)
Leonidas (4,5+4+4+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3 = 39p)
Bring Me Down (4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4+4+4+3+3 = 40,5p)
Kassidy Dawn (4+4,5+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3+3 = 39,5p)
Dungannon Galadriel (4+4+4,5+3+5+4,5+3+4,5+3+3 = 38,5p)
Run MF Run (4-5-5-4½-4-4-3½-3-3-2 = 38 p.)
Dorian Mercia (4-5-4½-4½-3½-4-3½-3½-2½-2½ = 37,5 p.)
Ponterwyd Lady Beryl (4-5-5-4-3½-4-4-3-2½-2½ = 37,5 p.)
Scratch and Sniff Ni (4-4½-5-4-3½-4-3-3-3½-3 = 37,5 p.)
Pencalow Lumoria 4½-5-5-4-3-3½-3½-2½-3-3 = 37 p.)
Pencalow Llew (5-5-5-4½-3-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
Mewian Truenus (4½-5-5-3-3-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)
Badwr Artagan Dawn (4-5-5-4-2½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)
Kemil Hill Tinka (4+3,5+4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5 = 39)
Marchwiel Lady Carys (4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3+3 = 38,5)
Arien Cariad Dawn (4+4,5+5+4+3,5+3+3,5+4+3,5+3,5 = 38,5)
Afrwydd Caemawr (4,5+4,5+5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5 = 40)
Bryncethin Nerth (4,5+4,5+5+4+4,5+4+4+3,5+3+3 = 40)
Aelwen Matheus (4+4,5+5+4+4+4,5+3,5+4+3,5+3 = 40)
Maldwyn Llian (4,5+4,5+5+4,5+4+4,5+4,5+4+3+3,5 = 42)
Criallt Claer Igerna (4,5+4,5+5+4+4+4,5+4+4+3,5+3 = 41)
Werona LAC (4,5+5+4+4+4+4+4,5+4+3,5+3 = 40,5)
Pencalow Hador (4+4+4+4+4+3,5+4+4+2,5+3 = 37)
Poniniemen Númenor (4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3+2,5 = 36,5)
Aviator ANW (4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 35,5)
Gwalch Chelsea (4+4,5+5+4+4+3,5+4+3,5+2,5+3 = 38)
Alys Neala (4+4,5+5+4,5+4+3,5+4+3+2,5+2,5 = 37,5)
Utopia's Blodyn Hardd (4+4,5+5+4,5+4+3,5+4+3+2,5+2,5 = 37,5)


Takamaiden Suomenhevoset, 01.02.2014
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Viehättävän Uneton (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3 = 41,5 p.)
SW2 Ellinoora OUT (4½-5-5-4½-3½-4-4-4-3-3½ = 41 p.)
SW3 Snillin Tukkijätkä (4½-5-5-5-4-4-3½-3-3½-3 = 40,5 p.)
SW4 Turkasen Pippuri (4-4½-5-3½-3½-3-4-4-4-3½ = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sirkkeen Viljami (4½-5-4½-5-3½-3-3½-4-3-3 = 39 p.)
RCH Vellamo OUT (4-5-5-5-3-3½-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH Havulaakson Termiitti (4½-5-5-3½-3½-3-3-3½-3½-3 = 37,5 p.)
RCH Turhan Väritön (4-5-4½-4-3½-4-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Merkurius HUI (4½-4½-5-4-3½-3-3½-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Takamaiden Kalmanvarjo (4½-4-4-4½-4-4-3½-3-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Harhakuvajainen (3½-4½-5-5-3½-3½-3-3-3-3 = 37 p.)
RCH Snillin Viljaana (3½-4½-5-5-3½-3½-3½-3-2½-3 = 37 p.)
RCH Wuorelan Varjokas (5-5-5-5-4½-3½-4-4-3-1½ = 40,5 p.)
RCH Milkan Pihla (4½-5-5-4-2½-4-4-4-3½-1½ = 38 p.)
RCH Helisemässä (4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3-2½ = 38 p.)


Cresendo, 30.01.2014
Tuomarit: Cannabia, Sirpa, Vibaja
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Rumour's Rix Rax (5-5-5-4½-4-4-4-4-3-3 = 41,5 p.) &  Torolof HIP (5-5-5-3-4-4½-4-4-3½-3½ = 41,5 p.)
SW3 Dahlgårds Axel (4,5+5+5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5=40)
SW4 FGR Benita (4,5+4,5+4+4+3+3+4+3,5+3,5+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
Cresendo's Edin (3,5+4+4+4+3,5+3+4+3+3+3,5=35,5)
Cresendo's Elrohir (4½-5-4-5-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
Ivanhoe REC (5-4½-5-3½-3-4-4-4-3-3 = 39 p.)
Kasper REC (4-5-5-4-3½-4-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
Rosalinde B (4,5+4,5+4+3+3,5+4+4+3,5+3+3 = 37p)
Svärjades Tiu (3,5+4+4+4+3+3,5+4+4+2+3,5 = 35,5p)
Vendela REC (4,5+4,5+3,5+4+3+2+4+3+3+3 = 34,5p)
Linnea (5-5-5-4-3-4-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
Fia av Linnea (4½-5-5-4½-3½-3½-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
Cresendo's Karla (4½-5-5-4-2½-3½-4-4-2½-3 = 38 p.)


Cirion Stud, 09.01.2014
tuomarit: Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Morituri - Cirion Stud (5-4½-4½-4½-4-4-3½-3½-3½-3½ = 40,5 p.)
SW2 Rubicon - Cirion Stud (4½-4½-5-4½-4-4-4-4-3-2½ = 40 p.) & Rhaegar Cirion - Cirion Stud (4½-4½-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
SW4 Serpico AIR - Cirion Stud (3½-4-4½-5-3½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)
SW5 Cirion Sloosha - Cirion Stud (4-4-4½-4-4-3½-3½-4-3½-3 = 38 p.)

Muut Champion-palkitut:
Thekla Holmes - Cirion Stud (4-4½-5-4-4-3½-4-3-3-2½ = 37,5 p.)

Reserve Champion -palkitut:
Cirion Kleiba - Cirion Stud (4½-4½-5-3-3½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)
Cockatrice PB - Jaana K. (4½-4½-4½-4½-3½-4-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
The Art of War - Cirion Stud (4½-5-4½-4-3½-4-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
Silbers La Reina - Cirion Stud (3½-4-4½-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 37,5 p.)
Acapella HA - Jaana K. (3½-4-4½-5-3½-3½-4-3-3-3 = 37 p.)


Duren, 30.12.2013
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Duren Rody - yersinio (5-5-5-5-4-4-4-3½-3½-3½ = 42,5 p.)
SW2 Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4½-5-5-5-3-4-4-4½-3½-3½ = 42 p.)
SW3 Kareltje v.d. Duren - Huttis (4½-5-5-5-3½-3-4-4-3-3 = 40 p.)
SW4 Duren Yuna - yersinio (4-5-5-5-3-3-3½-4-3-3 = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vulcanus v.d. Duren - yersinio (4-5-5-5-4-4-3½-3½-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Zsolt's Dijlovas - dookie (4-5-5-4-3-3-4-4-3-3 = 38 p.)
RCH Ditmer v.d. Duren - yersinio (4-5-5-5-4-3-3½-4-2½-3 = 39 p.)


Dahlgård 25.12.2013
tuomarit: Cannabia, Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Svärjades Tiu (5-5-5-4½-2½-3½-4-4-3½-3½ = 40,5 p.)
SW2 Stens Bravo (5-5-5-4-3½-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
SW3 Vien Linnéa (4+5+5+4+4+3+4+4+3+2=38p.)
SW4 Cresendo's Kattguld (4+5+4+3+3+4+4+3+3+3=36p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cresendo's Elrohir (4½-5-4-5-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Kasper REC (4-5-5-4-3½-4-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH A.D. Lyffs Leonard (4+4+4+3+4+3+4+3+4+3=36p.)
RCH Diega's Emmanuel (4+4+4+4+3+4+3+3+3+3=35p.)
RCH Velhon Cajsa (5-5-5-4-3-3½-4-4-3½-3 = 40 p.)
RCH Cresendo's Karla (4½-5-5-4-2½-3½-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Vendela REC (4+5+5+4+4+3+3+3+3+2=36p.)
RCH Linnea (4+4+4+3+4+4+3+3+3+2=34p.)


Toivonlaakso, 20.12.2013
tuomarit: Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. Fiktion Tähtisade (5-5-5-2½-4-4½-4½-4½-3-3 = 41 p.)
SW2. Misääri (5-5-4½-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW3. Lamourin Julietta (4½-5-5-5-3-3½-4-3-3½-3 = 39,5 p.)
SW4. Riiviöiden Riku-Rikas (4-5-4½-4-3½-3-4-4-3-3 = 38 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Marttojen Majesteettinen Majoneesi (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-3 = 40,5 p.)
RCH Eri-Vesseli (4½-5-4½-4-3-4-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Kultaisen Liigan Valtteri (4-5-4-4-3½-4-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Fiktion Kepponen (5-5-5-5-4-3½-4-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Lamourin Pomminpurkaja (4-5-4½-4½-3-3-3½-3-3-3½ = 37 p.)
RCH Moon Nuppunen (4-5-5-4½-4½-3-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Wuorelan Varjokas (4-5-5-5-3-3½-4-4-3½-2½ = 39,5 p.)


Cirion Stud, 20.12.2013
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Morituri - Cirion Stud (5-4½-4½-4½-4-4-3½-3½-3½-3½ = 40,5 p.)
SW2 Mortifera PB - Skurvash (4½-5-5-5-4½-3-3½-3½-3½-3 = 40,5 p.)
SW3 Enjoy The Misery PB - Skurvash (4-4½-5-5-4-4-4-3½-3-2½ = 39,5 p.)
SW4 Mordecai PB - Skurvash (4½-5-5-4-4-3½-3-3½-3-3 = 38,5 p.)
SW5 Cirion Kleiba - Cirion Stud (4½-4½-5-3-3½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Serpico AIR - Cirion Stud (3½-4-4½-5-3½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Morte D'Amour PB - Skurvash (4½-4-4½-4½-4-3-4-3½-3½-3 = 38,5 p.)
RCH The Art of War - Cirion Stud (4½-5-4½-4-3½-4-3½-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH Spicy Woods - VRL-08368 (4½-4½-4½-4-3½-4-4-4-3-2 = 38 p.)
RCH Marquess - Skurvash (5-4½-4½-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Rubicon - Cirion Stud (4½-4½-5-4½-4-4-4-4-3-2½ = 40 p.)
RCH Rachcliff Luino - VRL-08368 (4½-4-4½-4½-4-3½-3½-3½-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Anor Londo - Skurvash (4-4½-5-5-3½-3-4-3-2½-3 = 37,5 p.) 
RCH Thekla Holmes - Cirion Stud (4-4½-5-4-4-3½-4-3-3-2½ = 37,5 p.)
RCH Deadwood - Cirion Stud (4-4½-5-5-4½-4-3-3½-3-3 = 39,5 p.) 
RCH Czarina Soredamors - Skurvash (4½-4-5-3½-4-4-3½-3½-3-3 = 38 p.) 
RCH Cirion Sloosha - Cirion Stud (4-4-4½-4-4-3½-3½-4-3½-3 = 38 p.)
RCH Neverlasting PB - Skurvash (3½-4½-5-5-3½-3½-4-3½-3-2½ = 38 p.)


Kelokorven Suomenhevoset, 16.12.2013
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Jovilia - Milja (5-5-5-4,5-4-4-4-4-3,5-3,5 = 42,5 p.)
SW2 Misääri - Susiraja (5-5-4,5-4,5-3,5-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW3 Ellinoora OUT - Alyna R. (4,5-5-5-5-4-3-4-3,5-3-3 = 40 p.) & Toivon Ikiliikkuja - mmilja (4,5-5-5-5-3-3,5-4-3,5-3,5-3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Marttojen Majesteettinen Majoneesi - feiarth (4,5-5-5-4-3,5-4-4-4-3,5-3 = 40,5 p.)
RCH Riiviöiden Riku-Rikas - VRL-05196 (5-5-4,5-4-3,5-4-4-4-3-2,5 = 39,5 p.)
RCH Fiktion Kepponen - Milja (5-5-5-2,5-3,5-4-4-4-3,5-2,5 = 39 p.)
RCH Eri-Vesseli - mmilja (4,5-5-5-5-3,5-3-4-3,5-2,5-3 = 39 p.)
RCH Veikan Vitsaus - VRL-05196 (4-5-4,5-5-3,5-3-3,5-4-3,5-3 = 39 p.)
RCH Helmen Karma - Huttis (4-5-3,5-4-3,5-3,5-4-4-3-3,5 = 38 p.)
RCH Wuorelan Varjokas - Alyna R. (5-5-5-5-4,5-3,5-4-4-3-1,5 = 40,5 p.)
RCH Lamourin Julietta - Huttis (4,5-5-5-3,5-3-4,5-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Takamaiden Verivala - Alyna R. (4,5-5-5-4-3,5-3,5-4-4-2,5-3 = 39 p.)
RCH Viehättävän Unikaste - Alyna R. (4,5-5-5-4,5-4-4-4-3,5-3-2,5 = 40 p.)
RCH Moon Nuppunen - Huttis (4-5-5-4,5-3,5-4-3-3-3,5-3,5 = 39 p.)


Golden League Sporthorses, 15.12.2013
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. Troll Svoras - yersinio (5-5-5-5-4-4½-4-3½-3½-3 = 42,5 p.)
SW2. Nightlily MO - Miia Maria (5-5-5-4½-3½-4-4-4-3-3 = 41 p.)
SW3. Blake v. Moons - Huttis (4½-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
SW4. Gråmøy Smilla - Tilli (5-5-5-4½-3½-3-3½-3½-3½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
Anundr Egil - yersinio (4½-5-5-5-3-3-4-4½-3½-3 = 40,5 p.)
Bråkmaker - Suvi (4-5-4-5-3½-3-4-3½-3-3 = 38 p.)
Astrup Winston - Natalia (4½-5-4-5-3-3-4-4-2½-3 = 38 p.)
Elki - yersinio (4-5-5-5-4-3-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
Cusop's Neptune - Jannica (4½-5-5-4-3½-3-3½-3½-3½-3½ = 39 p.)
Signiella LAC - Huttis (4½-5-5-4-3½-3-4-3½-3½-3 = 39 p.)
Breezy Jamming - Miia Maria (5-5-5-5-4½-3½-3-3-3-2½ = 39,5 p.)
Wyat Efthalia - mibula (5-5-5-4½-3½-4-4-4-2-2½ = 39,5 p.)
Gingerbell MO - Liia (5-5-5-2½-3-3½-4-4-3-3 = 38 p.)
Snowflake v. Moons - Miia Maria (4-4½-4½-4-3-4-4-4-3-3 = 38 p.)


VSPY, 01.12.2013
tuomarit: Cannabia, Sirpa, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Vermilion - Christa W. (5-4½-5-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 41 p.)
SW2 Capri von Silbereiche - indy (4½-4½-5-4½-4-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW3 Beryllstern PB - Skurvash (4½-4½-5-5-4½-3½-3½-3-3½-3 = 40 p.)
SW4 Lou Dimance - Christa W. (4+4,5+5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3+3 = 38,5p.)
SW5 RGE Lucinda - Disa Sund (4-4-5-4-4-4-4-3½-3-3 = 38,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Versus Ex - narri (4+4+4,5+4+4,5+3,5+2,5+3+4+3,5 = 37,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Morte D'Amour PB - Skurvash (4½-4-4½-4½-4-3-4-3½-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Golden Morphine PB - minttu (4-4½-4½-4-3-3½-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Big OneB Holmes - Mariis (3,5+4+4,5+3,5+4+4,5+3,5+4+2,5+2,5 = 36,2p.)
RCH Cobalt II - Maya (3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3+2,5 = 35p.)
RCH Suprant Bentley - Kiiskinen (4-4½-4½-5-4½-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Fleetwood BG - wishmaster (4-4-4½-4½-4-3½-4-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Tony Woods - VRL-08368 (4-4-4½-4½-3-3-4-4-3-3 = 37 p.)
RCH Sua Alteza Sereníssima - gatinha (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Indian Chocolate Cappuccino - minttu (3½-4½-5-4-3½-4-4-4-3½-3 = 39 p.)
RCH Ichikawa Solo - Yogi (4+5+4,5+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+2,5+3 = 37,5p.)
RCH Cirikit -  jodochus (4+4+4,5+4+3+3,5+4+3+4+3,5 = 37,5p.)
RCH Neverlasting PB - Skurvash   (3½-4½-5-5-3½-3½-4-3½-3-2½ = 38 p.)
RCH Kingston Trinitea - Kiiskinen (3½-4-5-5-4-3½-3-3-2½-3 = 36,5 p.)


Beinir 30.11.2013
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Blackthorn's Wilona (4,5-5-5-5-4,5-4-4-3,5-3-3 = 41,5 p.)
SW2 Brohim v.d. Djoehem (4,5-5-5-5-4-3,5-4-4-2,5-3 = 40,5 p.)
SW3 Mýsla frá Gremja (4,5-5-5-4-3,5-2,5-4-4-4-3,5 = 40 p.)
SW4 Draumur frá Freistingar (45,-5-5-4,5-2,5-3-3,5-3,5-3,5-3,5 = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Gleisir frá Ljóma (4-4,5-4,5-4-3-3,5-4-4-3,5-3 = 38 p.)
RCH Brenna frá Ljóma (4,5-5-5-4-3,5-2,5-3,5-4-4-3,5 = 39,5 p.)
RCH Erla frá Elfendur (4-5-5-5-2,5-2,5-4-3,5-3,5-3 = 38 p.)
RCH Lenja frá Askar (4-5-5-3,5-3-3-3,5-3-4-3 = 37 p.)
RCH Vaardraagon (4-5-5-5-3,5-4-3-3,5-3,5-3 = 39,5 p.)
RCH Saeregan Snefsnug (4-5-5-5-4-4-4-3-2,5-2,5 = 39 p.)
RCH Massive Tinkerbell (4-5-5-5-4-4-3,5-3-3-3 = 39,5 p.)
RCH Castleberry (3,5-4,5-5-5-3-3,5-4-4-2,5-3 = 38 p.)


Cresendo, 30.11.2013
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Troll Svoras  (5-5-5-5-4-4½-4-3½-3½-3 = 42,5 p.)
SW2 Bloom Calanthe (5-5-5-5-4½-4-4-4-3-2 = 41,5 p.)
SW3 Svärjades Tiu (5-5-5-4½-2½-3½-4-4-3½-3½ = 40,5 p.)
SW4 Solaug S.H. Praunjet(4½-5-5-5-3½-3-4-4-3½-3 = 40,5 p.)
SW5 Breezy Jamming (5-5-5-5-4½-3½-3-3-3-2½ = 39,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Diega's Brandon(4-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½ = 39 p.)
CH Frozen Gold Rico (4½-5-5-5-3½-3½-4-3½-2½-3 = 39,5 p.)
CH  P.P. Prite Moonlight (4-5-5-5-4-4-3-3½-3-3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Velhon Cajsa (5-5-5-4-3-3½-4-4-3½-3 = 40 p.)
RCH  Blendie B (4-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Fia av Linnea (4½-5-5-4½-3½-3½-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Snowflake v. Moons (4-4½-4½-4-3-4-4-4-3-3 = 38 p.)
RCH Huvin Lequiné (4-4-4½-5-3½-4-3½-4-3-2½ = 38 p.)
RCH Crewan's Rebella (4½-5-5-4-4½-4-3-3-2½-2 = 37,5 p.)
RCH Dahlgårds Joakim  (3½-4½-5-4-3½-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Malcolm B  (4-4½-4-4-3½-3-4-3½-3½-3 = 37 p.)
RCHSolumate MO (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Rocko's Butterscotch (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2 = 39,5 p.)
RCH Päivärinteen Miro (4½-5-5-4½-3½-3-4-4-3-2½ = 39 p.)
RCH A.D. Hansom Casanova (3-5-5-4-3½-3-4-4-3-2½ = 37 p.)
RCH Bullhead SKO (4½-5-5-5-2-1-4-4-3-3 = 36,5 p.)
RCH Rainmaker Zrozen Chelsea (4-5-5-5-4-2½-3½-3-3-3 = 38 p.)
RCH Bråkmaker  (4-5-4-5-3½-3-4-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Sivert LAC (4½-5-5-3½-3-3-4-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Cusop's Neptune (4½-5-5-4-3½-3-3½-3½-3½-3½ = 39 p.)
RCH Signiella LAC (4½-5-5-4-3½-3-4-3½-3½-3 = 39 p.)
RCH GL Freja (4-5-5-4-3½-3-4-4-3½-3 = 39 p.)


Hurmeen kisakeskus, 27.11.2013
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. Aidan Laverne - Kiiskinen (5-5-5-4,5-4-4-4-3,5-3-3 = 41 p.)
SW2. Artillery - Kiiskinen (4½-5-5-4½-4-4-3½-3½-3½-3 = 40,5 p.) & Aidan Rodos - Cery (4½-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3 = 40,5 p.)
SW4. Painswick Keanna - weem (4-5-4½-3½-3-4-4-4-2½-3 = 37,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Aidan Velfrida - Jazzumi (4½-5-5-4-4-3½-4½-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Dandylenn Aleyana - Jazzumi (4-4½-5-4-3-3½-4-4-3-3½ = 38,5 p.)
RCH Aidan Zilla - Cery (4-5-5-5-3-3½-3-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Aidan Rattle - Cannabia (4½-5-5-5-3-3-4-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Aidan No Limit - Cery (4½-5-4½-4-4-3-3-3½-3½-3 = 38 p.)
RCH Aidan Lazarus - Kiiskinen (4-4½-5-4½-3-3-3½-3½-3½-3 = 37,5 p.)
RCH Aidan Seamus - Meiju K. (4½-5-5-4½-4-4-4-4-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Cornelius Toffee - Sorel (4½-5-5-4-4-4½-4-4-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Aidan Raccal - Sorel (4-5-5-4-4-3½-4-4-2½-3 = 39 p.)


Marvellous Herrings, 26.11.2013
tuomarit: Christa W., Vibaja
avoimet valokuvallisille ja piirretyille

Show winner-luokka:
SW1. Suprant Bentley (5+4+5+4,5+4,5+4+5+4+3+3=42)
SW2. Utopia's Freakshow (5-5-5-5-4-3,5-3-4-3,5-3,5 = 41,5 p.)
SW3. Luxorius Silk (5+4,5+5+4,5+4+4+4+5+2,5+3=41,5) 
SW4. Nevermind Narcissa (5-5-5-4-4,5-3,5-3,5-4-3,5-3 = 41 p.)
SW5. Bespokojnyja Duša K (4-5-5-5-4-3,5-3-3,5-3-3 = 39 p.) ja Vsedga Élegantnyj VEC (4-5-5-5-4-3-3,5-3-3,5-3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kingston Trinitea (4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5=36)
RCH Cabirian Ob (4,5+4+4,5+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5=39,5) 
RCH Monster (4+4+4+3,5+4+4,5+4,5+4,5+3+3,5=39,5) 
RCH Wincórnix (4+4+5+3,5+4+3,5+3+4+3+3,5=37,5) 
RCH Xenia (4-5-4,5-4-3,5-3,5-3-3,5-4-3,5 = 38,5 p.)
RCH Skeymoor Rónan (5-5-5-5-4-3,5-4-4-3-3 = 41,5 p.)
RCH Lakimies (4,5-5-5-5-4-3,5-3,5-3,5-3,5-3,5 = 41 p.)
RCH Herring Étaín Veleda (4-5-5-5-3,5-3-3,5-3-3-3 = 38 p.)
RCH Gin Pellegrino (4-5-4-5-3-3-3,5-3,5-3,5-3,5 = 38 p.)
RCH Pawel Giw (4-5-4-5-4-4-3-3-3-2,5 = 37,5 p.)


Kaunolan tila, 25.11.2013
tuomarit: Sorel, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka
SW1. Rum Hooligane - Natalia (5+5+5+5+5+4,5+4,5+4+4+3,5 = 45,5p.)
SW2. Beryllstern PB - Skurvash (5-5-5-4½-4-4½-4½-4½-3-3 = 43 p.)
SW3. Mangomix Rooibos - Yogi (5+5+5+4+4+4+4,5+4+4+3 = 42,5p.)
SW4. Ichikawa Solo - Yogi (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3½ = 41 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Gunpowder Solo - Yogi (5+5+4+4,5+4+4+5+4+3,5+3,5 = 42,5p.) 
RCH Peachy Apples Solo - Natalia (5+5+5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5 = 42p.)
RCH Sua Alteza Sereníssima - gatinha (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40 p.) 
RCH Suprant Purrrradium - Susiraja (4-5-5-4½-4-3-4½-4-3-3 = 40 p.) 
RCH Shoshanna Krypton - Meiju K. (5-5-5-4½-3-3½-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Tartaros - Skurvash (5+4+4+5+5+4+3,5+3,5+4+4 = 42p.) 
RCH Ignite My Fire F - minttu (5+5+4+5+3,5+3,5+4+3,5+4+4 = 41,5p.) 
RCH Ironsky - Yogi (4+5+4+4+4,5+4+4,5+4+4+3,5 = 41,5p.)
RCH Silverlode Skyfall - Natalia (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-3 = 40,5 p.) 
RCH Shocktherapy Twist - Susiraja (5-5-4½-3½-3-4-3½-4-3-3 = 38,5 p.) 
RCH Golden Morphine PB - minttu (4-4½-4½-4-3-3½-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)


KGR, 16.11.2013
tuomarit: Christa W.
avoimet piirretyille

Show winner-luokka:
SW1 Utopia's Freakshow (Meow) (5-5-5-5-4-3½-3-4-3½-3½ = 41,5 p.) 
SW2 Salome (Elisa) (4½-5-5-5-4-3½-4-3½-3½-3½ = 41,5 p.)
SW3 Michael Lucky Sonja (Takku) (4½-5-5-5-4-3½-4-3½-3-3 = 40,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH N's Last Romance (Veera A.) (4-4½-4-3½-3½-3½-4-4-3½-3 = 37,5 p.)
RCH Nevermind Narcissa (Meow) (5-5-5-4-4½-3½-3½-4-3½-3 = 41 p.)
RCH Last Day Lumos (Iiskala) (4½-5-5-5-4-3½-3½-3-3-3½ = 40 p.)
RCH Nanna frá Leirljós (Mari H) (4½-5-5-4-3½-3-4-3½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Skeymoor Rónan (Kiiskinen) (5-5-5-5-4-3½-4-4-3-3 = 41,5 p.)
RCH Excalibur (taffel) (4½-5-5-3½-4-4-4-4½-4-3 = 41,5 p.)
RCH Lakimies (Elisa) (4½-5-5-5-4-3½-3½-3½-3½-3½ = 41 p.)


Wild Horse Ranch, 10.11.2013
tuomarit: Christa W., Sorel
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Khimaira V - Luciana (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW2 Rammstein - Pierre (5+5+4+5+4+4+5+4+3+3,5=42,5p.)
SW3 El Dijago O'Falco Rhytmn - Jazzumi (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4,5+4=40p.)
SW4 Lilly Maisie - Tuire N. (4+4+5+4+4+3,5+4+3,5+4+4=40p.)
SW5 Cusop's Neptune - Jannica (4½-5-5-4-3½-3-3½-3½-3½-3½ = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nathan Hale - Tuire N. (4+4+5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+4=39,5p.)
RCH Blackthorn's Wilona - Huttis (4+5+5+5+4+4+4+3,5+4+4=42,5p.)
RCH Rutland Rebeccanne - Christa W. (4+5+4+3,5+4+4+3,5+3+4+3,5=38,5p.)
RCH Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4½-5-5-5-3-4-4-4½-3½-3½ = 42 p.)
RCH Crie D'Amen - Jazzumi (4½-5-5-5-4-3½-4-4½-3-3 = 41,5 p.)
RCH Kareltje v.d. Duren - Huttis (4½-5-5-5-3½-3-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Ackdtor Tonhril - Jazzumi (4-4-3-4-3½-3½-4½-4-4-4 = 38,5 p.)


Linya Stud, 09.11.2013
tuomarit: Christa W., Sorel
avoimet valokuvallisille

Show Winner:
SW1 Rhediad Prince Emrys - Assi (5+5+5+5+5+4+4+5+3,5+4=45,5p.)
SW2 Llygedyn Adara - elen (5+5+5+5+5+4+4+4+3,5+4=44,5p.)
SW3 Fiosrach Caspian - yushiko (4,5-5-5-5-4-3,5-4-4-3,5-3,5 = 42 p.)
SW4 Aidan Laverne - Kiiskinen  (5-5-5-4,5-4-4-4-3,5-3-3 = 41 p.)
SW5 Lippens Durello - radical (4-4-4-4-4-3,5-4-3,5-3-2,5 = 40,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Eferhild Africa - Daivive (4-4-5-4,5-3-3,5-4-4-3,5-3,5 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Artillery - Kiiskinen (4,5-5-5-5-3,5-3-4-4,5-3-3 = 40,5 p.)
RCH Aidan Rattle - Cannabia (4,5-5-5-5-3-3-4-3,5-3-3 = 39 p.)
RCH Breezy Jaymes - yushiko (4-5-4,5-3,5-3,5-3-4-4-4-3,5 = 39 p.)
RCH Bye Vanyar - Daivive (4,5-5-5-5-3-3,5-4-3-3-3 = 39 p.)
RCH Oh So Wondersome - mori-mori (4-4,5-4-5-4,5-3,5-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Poniniemen Númenor - Assi (4-4,5-4-4-4-3,5-4-4,5-3-3 = 38,5 p.)
RCH Poniniemen Paradise - Assi (4-4,5-5-5-3,5-3,5-4-3,5-2,5-3 = 38,5 p.)
RCH Tidaholms Bienlavie - indy (4,5-4,5-5-5-4-3-3,5-3-2,5-2,5 = 37,5 p.)
RCH Lyndawynn Riot - Elisa (5+5+4+5+3,5+4+3,5+4+4+4=42p.)
RCH Bryncethin Nerth - Assi (5+5+4+4+4+4+4+4+3,5+4=41,5p.)
RCH Evan LAC - Tea (4+5+5+5+4+4+3,5+4+3,5+3=41p.)
RCH Marchwiel Lady Carys - Assi (5+5+5+4+4+4+4+4+4+4=43p.)
RCH Llygedyn Adameg - Cannabia (5+5+5+4+4+3,5+4+4,5+3,5+3,5=42p.)
RCH Glenwood Celia - Milja (5+5+4+4+3,5+3,5+4+4,5+3,5+4=41p.)


Huvitus, 07.11.2013
tuomarit: Cannabia, Nintsu, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Misääri - Susiraja 5+5+5+5+5+4,5+4,5+4,5+3+3,5=45
SW2 Bloom Calanthe - lyllis (5-5-5-5-4½-4-4-4-3-2 = 41,5 p.)
SW3 Lysti-Vinski - Sorel 5+5+4,5+5+4,5+4,5+3,5+3+2,5+4=41,5
SW4 Taikakuun Kullava - Cannabia (4½-5-5-5-3-3½-3-4-4-3½ = 40,5 p.)
SW5 Blake v. Moons - Huttis (4½-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
Fiktion Silvia - Milja (4-4½-5-4-3½-4-3½-4-3-3½ = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
Soulmate MO - lyllis (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-2½ = 39,5 p.)
Rocko's Butterscotch - Suvi (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2 = 39,5 p.)
Päivärinteen Miro - JP (4½-5-5-4½-3½-3-4-4-3-2½ = 39 p.)
Prilla - Milja (5-5-5-4-2½-3-4-4-2-3½ = 38 p.)
Huvin Lequiné - Sorel (4-4-4½-5-3½-4-3½-4-3-2½ = 38 p.)
Kullan Vernissa - JP (5-5-5-2½-1-4½-4-4-3-3½ = 37,5 p.)
Hiprakan Hopia - narri 4+4+4+3,5+4+4,5+4,5+5+4+4=41,5
Fiktion Pasma - VRL-08368 4,5+5+4,5+5+4+4+3,5+4,5+3+2,5=40,5
Hallankaipuu - narri 5+4,5+4,5+5+3,5+3+4+3+2,5+4=39
Fiktion Riuska - Milja 5+5+4+4,5+4,5+4+3+4+4+4=42
Huvin Veriveli - Sorel 4+5+4+4+4+5+5+4+3+4=42
Fiktion Pyökki - VRL-08368 5+5+4+4+3+4+4+5+3+3,5=40,5
Vikaarin Saima - lyllis (5-5-5-4½-4-3-4-3½-2½-3½ = 40 p.)


Rumour Ponies, 06.11.2013
tuomarit: Kerppa, Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Shirogane Zircon - Jazzumi (5-5-5-4½-3½-4½-4-4-3½-3 = 42 p.)
SW2 Honey Boo SVA - Miia Maria (5-5-5-5-4½-2½-4½-4-3-2½ = 41 p.)
SW3 His Majestic Rooibos Rajan - Jazzumi (4-4½-5-5-4-4-3-3½-3½-3 = 39,5 p.)
SW4 Dahlgårds Axel - Christa W. (5+5+5+3+3+4+4+3+3+4=39p.)
SW5 Vendela REC - Christa W. (4+5+5+4+5+3+3+4+3+3=39p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vien Linnéa - Christa W. (4+5+5+4+4+3+4+4+3+3=39p.)
RCH Stigligt Tur - Nenna (4-5-4-4-4-3-4-4-3-3= 39p.)
RCH Blendie B - Sorel (4+5+4+3+4+3+4+2+4+3=36p.)
RCH Cresendo's Elrohir - Suvi (4+5+4+4+4+4+4+2+3+3=37p.)
RCH Banjai LAC - Jazzumi (3+4+4+4+4+3+4+3+3+4=36p.)
RCH Diega's Brandon - Sorel (4+5+5+3+4+2+4+2+3+3=35p.)
RCH Limelike Zandra - narri (4-5-5-4-3½-3½-3-3-3-3 = 37 p.)
RCH Breezy Jamming - Miia Maria (5-5-5-5-4½-3½-3-3-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Soulmate MO - lyllis (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Rocko's Butterscotch - Suvi (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2 = 39,5 p.)
RCH Shamrock's Charlene - Nenna (4-4½-5-5-4-3-3½-4-3-3 = 39 p.)
RCH Glamglare Barissima - Kerppa (4-4½-5-4-4-3½-3-3½-3½-3 = 38 p.)
RCH Vladislav Rozhkov - narri (4-4½-3½-3½-4-3½-4-4-3½-3- = 37,5 p.)


Moondance, 31.10.2013
Tuomarit: Sorel ja Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka 
SW1. Fiktion Pasma (5+5+5+5+4,5+4,5+4+5+4,5+4=46,5p.) 
SW2. Taikakuun Kullava (5+4+4+4+3+3,5+4+4,5+4+4=40p.) 
SW3. Mörkövaaran Jarvi (5-5-5-5-3½-3-3-3-3½-3½ = 39,5 p.) 
SW4. ADE Piparminttu (4½-5-5-4-4-3½-4-3½-3-3 = 39,5 p.)

RCH Heljätär (4-5-5-5-4-4-3½-2½-3-3 = 39 p.)
RCH Moon Vetteinen (4-4½-5-4-3½-3-4-4-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Fiktion Sirke (4+5+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5=38,5p.) 
RCH Fiktion Unna (4+3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5=38p.) 
RCH Fiktion Sikuriina (4+4+5+4+3,5+3,5+3,5+3+3+3,5=37p.)
RCH Hurjasointu (4-5-5-5-3-3½-4-3½-3-3 = 39 p.) 
RCH Joogin Eeden (4-4½-4-4-3-3½-4-4-3½-3 = 37,5 p.)
RCH Moon Sirius (5+5+5+4+4+4+4,5+4+4+3,5=43p.) 
RCH Moon Surkusiipi (5+5+5+4+4,5+4+4+4+3,5+3=42p.)
RCH Koistilan Pikkupeto (4+4+5+4,5+4+4+4+4+4,5+4=42p.)


Moondance, 30.10.2013
tuomarit: Cannabia, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka:
SW1. Honey Boo SVA (5-5-5-5-4½-2½-4½-4-3-2½ = 41 p)
SW2. Crowvalley Willie (4½-5-5-4½-4-4½-4-4-2½-3 = 41 p.)
SW3. Last Drop Falls (4-5-5-4-4-4-4-4-3½-2½ = 40 p.)
SW4. Aberforth v. Sevrus (5-5-5-4½-3½-3-3-4-3-3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Arctic War Ni (4-5-5-3½-3-3½-4-4-3-3 = 38 p.)
RCH Vanish My Freedom -(4½-5-5-4½-4-2½-3-3-2½-3 = 37 p.)
RCH Limelike Zandra (4-5-5-4-3½-3½-3-3-3-3 = 37 p.)
RCH Prilla (5-5-5-4-2½-3-4-4-2-3½ = 38 p.)
RCH Miseria v. Moons (4½-5-5-2½-2½-3-4-4-3½-3½ = 37,5 p.)
RCH Crewan's Rebella (4½-5-5-4-4½-4-3-3-2½-2 = 37,5 p.)
RCH Phoenix v. Moons (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Toy's Alistar (4½-5-5-5-2½-2½-3½-4-3-3 = 38 p.)
RCH Briarhill's Maxwell (4-5-4½-5-3½-3½-3-3-3-3 = 37,5 p.)
RCH Breezy Jamming (5-5-5-5-4½-3½-3-3-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Rocko's Butterscotch (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3½-2 = 39,5 p.)
RCH Rumour's Igor (4½-5-5-2½-3½-4-4-4-3-3 = 38,5 p.)


Toivonlaakso, 27.10.2013
tuomarit : Cannabia, Sirpa, Sorel
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (4,5+5+4,5+4,5+4,5+5+5+5+3,5+3 = 44,5p)
SW2 Foxlike Breezy (5+5+5+5+3,5+4+4+4+4+4=43,5p.) &  Coeltja fan Lycan (5+5+5+4+4+4+4,5+4+4+4=43,5p.)
SW4 Bellanca MO (5+5+5+5+4+4+4+4+3,5+3,5=43p.)
SW5  Misääri (5-5-4½-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH  Murroksen Heleätär (5-4-5-5-4½-4-4-3½-2½-3 = 40,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Pasma (4-5-4½-5-3½-4-4-4-3½-3 = 40 p.)
RCH Hurjasointu (4-4-5-4½-3-4-4-3½-3-2½ = 37,5 p.)
RCH Heljätär (4-4½-4½-3½-4-4-4-4-3½-3 = 39 p.)
RCH Fiktion Silvia (4½-4-4-4-4-4-4-4-3½-2½ = 38,5 p.)
RCH Damn Inkspo (3,5+2,5+3+3,5+4,5+5+4,5+4+3,5+4,5 = 38,5p)
RCH Shamrock's Wylie (3,5+3,5+3,5+4,5+5+4+3+4+3,5+3 = 37,5p)
RCH Primo Viper (4+3,5+3,5+4,5+4,5+3+3,5+4,5+3,5+3 = 37,5p)
RCH Sua Alteza Sereníssima (5+4+5+4+4+4+4+3,5+4+4=41,5p.)
RCH TAL Ashwaq bint Thaqib (4+5+4+5+4+4+4+3,5+3,5+3,5=40,5p.)
RCH Oh So Wondersome (4+5+4+5+4+5+4+4+4+4=43p.)
RCH Pencalow Caor (4+5+5+4+4+3,5+5+4+4+3,5=42p.)
RCH Kappvändare (4+4+5+4+4+4+5+4+4+3,5=41,5p.)
RCH Da Capo JDB (4+5+5+4+5+4+4+4+4+4=43p.)
RCH Poniniemen Fair Mist (4+5+4+4+4+4+4,5+4+4+4=41,5p.)
RCH Aelwen Ceril (4+5+5+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5=40p.)


Huvitus, 24.10.2013
tuomarit: Cannabia, Sirpa, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Aidan Laverne - Kiiskinen (5-5-5-4½-4-4-3½-3½-2½-3½ = 40,5 p.) & Bamboozle I.F. - Meeri N. (5-5-5-4½-4-3-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW3 Cornelius Toffee - Sorel (4½-5-5-4-4-4½-4-4-2½-3 = 40,5 p.)
SW4 Diega's Brisca - Sorel (4-4½-5-5-4-3-4-4-2½-2½ = 38,5 p.)
SW5 Nebie SLC - Huttis (4+4+4+4+4+4+5+3+3+3 = 38p)

Muut Champion-palkitut:
Fame's Born To Be Bad - VRL-08368 4+4,5+3,5+4,5+2,5+3+3,5+5+3+3,5 = 37p

Reserve Champion-palkitut:
Fear Kelvin LAC - Huttis 3,5+4+4,5+4,5+4,5+3+2,5+3+2,5+3,5 = 35,5p
Poniniemen Pantheon - Sorel 3+4+3+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5 = 35,5p
Poniniemen Playfair - Assi 4+3,5+4,5+3,5+4+3+3+3+2,5+3,5 = 34,5p
Riihen Shanelle - Heini H. (3,5+4,5+4,5+5+3,5+4+4+3+3+3 = 38p)
Breezy Rose Mallow - weem (3,5+4+4,5+4,5+3,5+4+4+3,5+3+3 = 37,5p)
Poniniemen Confetti - Assi (4+4+4+3,5+4,5+4+3,5+4+2,5+3 = 37p)
Solitary Wanderer - Nenna (4½-5-4-4-4-4½-4-4-3½-3 = 40,5 p.)
Diega's Spyro - Sorel (4½-5-5-4-4-4-4-4-3-2½ = 40 p.)
Lesotho Promise - Chiara (4-4-5-4½-3½-4-4-4-3-3 = 39 p.)
Tiphanie Venice - Chiara (4½-5-5-4-3-4-4-4-2-2 = 37,5 p.)
Breezy Kaycee - Alyna R. (4-5-5-4-3½-4-4-4-1½-2 = 37 p.)
Dahlgårds Joakim - Cannabia (3½-4½-5-4-3½-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
Hook Eleanora - Meeri N. (3½-4-4½-5-3½-4-3½-4-3-3 = 38 p.)
Fia av Linnea - Huttis (4-5-5-5-3½-3-3½-3-3-2½ = 37,5 p.)


Dahlgård, 21.10.2013
Tuomarit: Cannabia, Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Malcolm B - Sorel (4½-5-4½-4½-4-4-4-3½-3-3 = 40 p.)
SW2 Rumour Delta - Nenna (4½-5-5-4-4½-4-4-4-2½-2 = 39,5 p.)
SW3 Vendela REC - Christa W. (4+5+5+4+5+3+3+4+3+2=38p.) & Dahlgårds Radikal - Meow (4+5+5+4+4+3+4+3+3+3=38p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cresendo's Elrohir - Suvi (4½-5-4-5-4-4-4-4-2½-3 = 40 p.)
RCH Bartholomew I.F. - misery. (5-5-5-3½-4-4-2½-3-3½-3½ = 39 p.)
RCH Drottholms Ragnar - pipariina (4½-5-5-4-3-4-4-4-2½-3 = 39 p.)
RCH SB Peikonpoika - misery. (4+5+5+4+4+4+3+3+2+3=37p.)
RCH Cresendo's Kattguld - Suvi (4+5+4+3+3+4+4+4+3+3=37p.)
RCH Toy's Benjamin - misery. (4+5+4+3+3+4+4+3+3+3=36p.)
RCH Dahlgårds Stina - pipariina (4-4-5-4-4-4-4-3-2½-3 = 37,5 p.)
RCH Blendie B - Sorel (4+5+4+3+4+3+4+2+4+3=36p.) 
RCH Strålande Sol - Suvi (4+4+4+3+4+2+4+3+3+3=34p.) 


Riiviöt, 20.10.2013
tuomari: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Viehättävän Uneton (5-5-5-4-4-4-4-4-3½-3 = 41,5 p.) 
SW2 Viehättävän Ruut (4½-5-5-5-3½-3½-4-4-3½-3½ = 41,5 p.)
SW3 Murroksen Heleätär (5-4-5-5-4½-4-4-3½-2½-3 = 40,5 p.)
SW4 Lysti-Vinski (5-5-3½-5-4½-4½-4-3-2½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Eetu Veeti ILO (5-5-5-4-2½-4-4-4-3½-3 = 40 p.)
RCH Fiktion Kippari (4½-5-5-3-3½-4-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Kadotettu Raptori (4½-5-4½-4-4-4-4-4-2½-2½ = 39 p.)
RCH Rimerilla SOI (4½-5-5-4½-4-4-4-4-2½-2 = 39,5 p.)
RCH Huvin Neonilla (4½-4-5-4-3½-4-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Moon Nuppunen (4-5-5-4½-4½-3-4-4-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Viehättävän Kantele (4½-4½-5-4½-4-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Viehättävän Jade (4-5-5-4-3½-4-4-4-2½-2 = 38 p.)


Kevätrinne 11.10.2013
tuomarit: Cannabia, Sorel
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Kevätrinteen Hugo - pipariina (5-5-5-3½-4-4-4-3½-3½-3 = 40,5 p.) 
SW2 Taikakuun Kullava - Cannabia (4+4+4+5+3,5+4+4+4+4+4=40,5p.)
SW3 Huvin Neonilla - Sorel (4½-4-5-4-3½-4-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
SW4 Kaarnan Iltasoihtu - Pierre (4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5=38,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Misääri - Susiraja (5-5-4½-4½-3½-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Takamaiden Trauma - Alyna R.(5-5-5-4-3½-4-4-4-3-2½ = 40 p.)
RCH Lysti-Vinski - Sorel (5-5-3½-5-4½-4½-4-3-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Koistilan Poutapeto - Assi (4+3,5+3,5+4+3,5+4+4+4+4+4=38,5p.)
RCH Helmen Karma - Huttis (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5=37,5p.)
RCH Viehättävän Uneton - Lissu T. (3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5=37p.)
RCH Huvin Vipotiina - Sorel (4½-4-4-4-4-4-4-4-2½-3 = 38 p.)
RCH Fiktion Viuhti - Huttis (4½-4-4-4-4-4-3½-3½-2½-3 = 37 p.)
RCH Moon Nuppunen - Huttis (4+4+5+4+4+4+3,5+3,5+4+3=39p.)
RCH Rikkouni - narri (3,5+4+5+3,5+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5=38p.)
RCH Arvolaakson Velma - pipariina (4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5=38p.)


Utopia, 10.10.2013
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille & piirretyille

Show Winner -luokka
SW1 Utopia's Freakshow (5-5-5-5-4-3½-3-4-3½-3½ = 41,5 p.)
SW2 Gwalch Anghristine (4½-5-5-5-4-3-4-4-3½-3½ = 41,5 p.)
SW3 Nevermind Narcissa (5-5-5-4-4½-3½-3½-4-3½-3 = 41 p.)
SW4 Royal Entertainment (4½-5-5-5-4½-3-3½-4-2½-3 = 40 p.)

Reserve Champion -palkitut:
RCH Skeymoor Rónan (5-5-5-5-4-3½-4-4-3-3 = 41,5 p.)
RCH Veriveli HUI (4½-5-5-4½-4-3½-4-4½-3½-3 = 41,5 p.)
RCH Thanatos (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Tulikaste HUI (4½-5-5-4-4½-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Vastarannan Vanamo (4-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3 = 40 p.)
RCH Erwin LAC (4-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Rhediad Prince Emrys (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-2½-3 = 39 p.)
RCH Llygedyn Twls Telyneg (5-5-5-5-4-3½-4-3½-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Pencalow Anchoret (4-5-5-5-4-3-3-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Maywick Taffine (4-5-5-5-4-3-3½-3-2½-3 = 38 p.)


KK Bailador, 31.09.2013
tuomarit: Cannabia, Christa W., Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Bullet v.d. Oorlog (5-5-5-5-3½-4-4-5-3-2½ = 42 p.) & Mehtälän Aino (5-5-5-5-4½-4½-3½-4-3-2½ = 42 p.)
SW3 Beanda (3½-5-5-5-4½-3½-4-4-4-3½ = 42 p.)
SW4 Dozing (4½-5-5-3½-4-3½-4-4-2½-3½ = 39,5 p.)
SW5 Bronzethor Fleur (4½-4-5-4½-4-4½-3½-4-2½-3 = 39,5 p.)

Muut Champion-palkitut
CH Åsbergets Ludwiga (4½-4½-5-4½-3½-4-4-3-3-2½ = 38,5 p.)
CH A.D. Hansom Casanova (3-5-5-4-3½-3-4-4-3-2½ = 37 p.)
CH Chinook's Loorea (4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Takamaiden Trauma (5-5-5-4-3½-4-4-4-3-2½ = 40 p.)
RCH Lysti-Vinski (5-5-3½-5-4½-4½-4-3-2½-3 = 39,5 p.)
RCH Wuorelan Varjokas (5-5-5-5-4½-3½-4-4-3-1½=40,5p.)
RCH Murroksen Heleätär (5-4-5-5-4½-4-4-3½-2½-3=40,5p.)
RCH Rebekah Z4 (5-4½-5-3-4-4-3½-4-3½-2½ = 39 p.)
RCH Rhediad Prince Emrys (5-5-5-4-3-4-3½-4-2½-3=39p.)
RCH Breezy Jaymes (4½-5-4-4-3½-4-3-4-3-2½ = 37,5 p.)
RCH Painswick Ginny (4½-4½-5-5-4½-4½-3-3½-2-2=38,5p.)
RCH Rhonanya LAC (4½-4½-5-4½-3-4-4-3-3-2½=38p.)
RCH Vladislav Rozhkov (4-4½-3½-3½-4-3½-4-4-3½-3=37,5p.)
RCH Mesarthim Avior (3½-4½-4-5-3½-3½-3-3½-3-3=36,5p.)
RCH Herring Étaín Veleda (4-5-5-5-3½-4-3½-4-3-3½=40,5p.)
RCH Herring Austéja Schedir (4-5-5-5-4-3½-3-3-3½-3½=39,5p.)
RCH Valeria of Picar (4-4½-5-5-3½-3-4-4-3-3½=39,5 p.)
RCH Made-Up Rulz (4-4½-4-5-3½-3½-3-3-3-3=36,5 p.)
RCH Douglas Idalina (4+4+3,5+4+4,5+4+3,5+4+3+2=36,5p)
RCH Penny in Pocket (3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3=36p)
RCH Rainmaker Frozen Chelsea (3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+4,5+3,5+3+3=36p)


Duren, 30.09.2013
tuomarit: Peppi S.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V - Luciana (4,5+5+4,5+5+4,5+4,5+5+5+4+4,5=46,5p.)
SW2 Coeltja fan Lycan - Luciana (4+5+4+4+3,5+3,5+4,5+4+4+4=40,5p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Riccle Down - Emmi (4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5=38,5p.)
RCH Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5=38p.)
RCH Sua Alteza Sereníssima - gatinha (4+4+5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4=39,5p.)
RCH Duren Yuna - yersinio (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+4+4=39p.)


Sävelsalo, 30.09.2013
tuomari: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Ruskamäen Challenger - Siiri K. (4½-5-5-4-4-4-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW2 Hillamäen Sour Watermelon - indy (5-5-5-3-4-4-4-4-3-3 = 40 p.)
SW3 Riot Silverdust - Sorel (4½-5-5-4-4-4-4-4-3-2½ = 40 p.) & Diega's Spyro - Sorel (4½-5-5-4-4-4-4-4-3-2½ = 40 p.)
SW5 Drop of Joy HIP - Ibbe (4½-4-5-4-4-4½-3½-4-2½-3 = 39 p.)

Muut champion-palkitut:
CH Painswick Ginny - Nadia (4½-4½-5-5-4½-4½-3-3½-2-2 = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Masterpiece Pond - Assi (4-5-4½-4½-4-4-4-3½-2½-3 = 39 p.)
RCH Fame's Born To Be Bad - VRL-08368 (4-5-4½-3-3-4-4½-4-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Poniniemen Azalea - Siiri K. (4-4-5-4-4-4-4-4-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Fame's Fiona - Nadia (4-5-5-4-3½-4-4-4-2½-2 = 38 p.)
RCH Aidan Pretty Rico - Chiara (4-4-5-4½-4-4-3½-3½-2-3 = 37,5 p.)
RCH Tiphanie Venice - Chiara (4½-5-5-4-3-4-4-4-2-2 = 37,5 p.)
RCH Awana Inez - Noka (4½-4-4½-4-3-4-4-4-3-2 = 37 p.)
RCH Breezy Kaycee - Alyna R. (4-5-5-4-3½-4-4-4-1½-2 = 37 p.)
RCH Poniniemen Númenor - Assi (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Happyboa Champ - indy (4½-5-4½-4-3½-4-3½-3½-3-2 = 37,5 p.)
RCH Letizia - Chiara (5-5-5-4-4-3½-3½-3½-2½-3 = 39 p.)
RCH Poniniemen Kiarra - Assi (4-5-5-4-3-4-4-4-3-3 = 39 p.)


Duren, 18.09.2013
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V - Luciana (4½-5-5-4-4-4½-4-5-3½-3 = 42,5 p.)
SW2 Sua Alteza Sereníssima - gatinha (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bullet v.d. Oorlog - yersinio (5-5-5-5-3½-4-4-5-3-2½ = 42 p.)
RCH Suprant Infiniti - Liina (4-4-5-4½-4-4-4-4-2-2½ = 38 p.)


Huvitus, 01.09.2013
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille &piirretyille

Show winner-luokka:
SW1 The Half Blood Prince AD (5-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3=42p.)
SW2 Bouncy (5-5-5-4½-4-4-4-4-3-3=41,5p.)
SW3 A.D. Madison (5-5-5-4½-4-4-4-3-3-2½=40p.)
SW4 Breezy Jamming (5-5-5-5-4½-3½-3-3-3-2½=39,5p.)
SW5 Safir S.H. Pellam (5-5-5-2-3½-4-4-4-3-2½=38p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Bellanca MO (4-5-5-4½-4-4-3-4-2-2 = 37,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Daybreak Sonata (5-5-5-4-4-3½-4½-4-2-2 = 39 p.)
RCH Soulmate MO (4½-5-5-4-3½-4-4-4-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Huvin Raclaw (4-5-5-5-4-4-4-3½-3-1½ = 39 p.)
RCH Huvin Decon Xaxs (5-5-5-4-2-3½-4-4-3-2½ = 38 p.)
RCH Huvin Lequiné (4-4-4½-5-3½-4-3½-4-3-2½ = 38 p.)
RCH Adrianne REC (5-5-5-4-3½-4-3-3-2½-2½ = 37,5 p.)
RCH Bloom Calanthe (5-5-5-5-4½-4-4-4-3-2 = 41,5 p.)
RCH Honey Boo SVA (5-5-5-5-4½-2½-4½-4-3-2½ = 41 p.)
RCH Crewan's Rebella (4½-5-5-4-4½-4-3-3-2½-2 = 37,5 p.)


Konkkaronkka, 30.08.2013
tuomarit: Cannabia, Peppi S.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Breezy Jamming (5-5-5-5-4½-3½-3-3-3-2½ = 39,5 p.)
SW2 Daybreak Sonata (5-5-5-4-4-3½-4½-4-2-2 = 39 p.)
SW3 Acantha's Miss Serena (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½ = 38,5 p.)
SW4 GL Cinderella (4-4-4-3½-3½-4-4-4-3½-3½ = 38 p.) &  Keelin Lyonessa
(4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½ = 38 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Huvin Raclaw (4-5-5-5-4-4-4-3½-3-1½ = 39 p.)
RCH Bloom Calanthe (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Algernon KH (4½-5-5-5-3½-4-3-2½-3-2½ = 38 p.)
RCH Huvin Eulalia (4-4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3½ = 38 p.)
RCH Honey Boo SVA (3½-4-4-4-4-3½-4-4-3½-3½ = 38 p.)
RCH Glowmoor Felicia (4-3½-4-3½-3½-3½-4-3½-3½-4 = 37 p.)
RCH Amber Claudine (3½-4-4-3½-3½-3-4-4-3½-4 = 37 p.)


Minnantila, 27.08.2012
tuomarit: Christa W., Niina
avoimet valokuvallisille
 
Show winner:
SW1 Game Over - Noka (4½-5-5-5-4-4-3½-4-3½-3½ = 42 p.)
SW2 Grimaldi - Sacrificial (4½-5-5-5-4-4-3½-4-3½-3 = 41,5 p.) & Breezy Jamming - Miia Maria (4½-5-5-5-4-3½-3½-3½-4-3½ = 41,5 p.)
SW4  Bellanca MO - Miia Maria (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW5 Colorado - Krafla (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)

Muut champion palkitut:
CH Bronzethor Fleur - Heini H. (4½-5-5-5-4-3-3½-3½-3-3½ = 40 p.)
CH Kultaisen Liigan Valtteri - suba (4+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5=37,5)
CH Nuuttipukki ILO - suba (4+4+4+3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+3=36)
 
Reserve Champion-palkitut:
RCH - Hallankaipuu - narri (4+3,5+3,5+3+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=35,5)
RCH - Moon Nuppunen - Huttis (3+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5=35,5)
RCH - Rikkouni - narri (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+3+3+3,5=35)
RCH - Pirun Kartturi - Marle (4+4+3,5+3,5+3,5+4+3+3+3,5+3,5=35,5)
RCH - Salmiakki Sisu - Marle (3,5+4+3+3,5+4+3+3+3,5+4+3,5=35)
RCH - Murroksen Heleätär - Assi (3,5+4+3+3,5+3,5+3+4+3+3+3,5=34)
RCH Daybreak Sonata - Sorel (4-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH A.D. Madison - Jannica (4½-5-5-4-3-3-4½-4-3-3 = 39 p.)
RCH Celia v. LAC - Huttis (4-5-5-4-3½-3-3½-4-4-3 = 39 p.)
RCH Century CENS - Minna J. (4-5-5-5-4-3½-3½-4-3-3 = 40 p.)
RCH GL Cinderella - suba (4½-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Wyat Euphoria - Miia Maria (4½-5-5-5-4-2½-3½-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Poniniemen Númenor - Assi (4-4½-4-4-4-3½-4-4½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Nerian Blueburst - Miia Maria (4-4-4-5-4½-3½-4-3-3-3 = 38 p.)
RCH Nerian Black Beast - Heini H. (4-4½-4-3-3½-4-4-4-3-3 = 37 p.)
RCH Oh So Wondersome - mori-mori (4-4½-4-5-4½-3½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Pencalow Anchoret - Miia Maria (4-5-5-5-4-3-3-4-3-3 = 39 p.)
RCH Dahlgård's Joakim - Cannabia (3½-4½-5-4-3½-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)


Warna, 20.08.2013

tuomarit: Christa W. & Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Bellanca MO - Miia Maria (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW2 Adanna FK - Huttis (4½-5-5-5-3½-3½-4-3½-3-3 = 40 p.)
SW3 Phoenix v. Moons - Miia Maria (4,5+4+4+4+4+3+3,5+4+4+3,5=38,5)
SW4 Huvin Raclaw - Sorel (3,5+4+4+4+4+3+3+4+4+4=37,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH - Daybreak Sonata - Sorel (4,5+4+4+4+3,5+3+3,5+4+4+3,5=38)
RCH - Toy's Lustigkurre - Minna J. (3,5+4+3,5+4+4,5+3+3+3,5+3,5+3,5=36)
RCH - Päivärinteen Jokeri - suba (4+4+3,5+3+3,5+3+3,5+4+3,5+3,5=35,5)
RCH - GL Paranoid - suba (4+4+4+4+4+3+3,5+4+3+3,5=37)
RCH - Century CENS - Minna J. (4+4+3,5+3+3,5+3+4+3,5+3,5+3,5=35,5)
RCH - Bentley MO - Sarpa (3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5=35)
RCH GL Cinderella - suba (4½-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Celia v. LAC - Huttis (4-5-5-4-3½-3-3½-4-4-3 = 39 p.)
RCH Huvin Lequiné - Sorel (4-4½-5-4½-3-3½-4-3½-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Wyat Euphoria - Miia Maria (4½-5-5-5-4-2½-3½-4-2½-2½ = 38,5 p.)
RCH Amber Claudine - Sorel (4-5-5-3½-3-3-4-4-3½-3 = 38 p.)


VSN, 20.08.2013

tuomarit: Christa W.

avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka
SW1 Khimaira V - Luciana (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW2 Lyndawynn Riot - Elia (4½-5-5-4-4-4-4-3½-3½-3½ = 41 p.)
SW3 Dozing - yersinio (4½-5-5-3½-4-3½-4-4-2½-3½ = 39,5 p.)
SW4 Wuorelan Varjokas - Alyna R. (4-5-5-5-3-3½-4-4-3½-2½ = 39,5 p.)
SW5 RGE Lucinda - Disa (4-4-5-4-4-4-4-3½-3-3 = 38,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Vladislav Rozhkov - Narodnaja (4-4½-3½-3½-4-3½-4-4-3½-3- = 37,5 p.)
CH Ackdtor Tonhril - Jazzumi (4-4-3-4-3½-3½-4½-4-4-4 = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Crie D'Amen - Jazzumi (4½-5-5-5-4-3½-4-4½-3-3 = 41,5 p.)
RCH Duren Oliver - yersinio (4-5-5-5-3½-3-4-4-3½-3½ = 40,5 p.) 
RCH Duren Cynisme - Jenna S. (4-4½-5-4-4-3½-4-4½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Venyamin - Susiraja (3½-4-5-5-3-3½-3-3-4-3½ = 37,5 p.)
RCH Carellé Venice - Cery (4½-5-5-4-4-3½-3½-4-3½-3 = 40 p.)
RCH Cessha Naw - indy (4½-5-5-4½-4-3-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Drop of Joy HIP - Ibbe (4-5-5-3½-3-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Golden Cannelle CRP - Assi (4-4½-5-4½-3½-3½-3-3½-3-3½ = 38 p.)
RCH Sweetys Blind Melon - indy (4-4½-4-5-4-3½-4-3½-3-3 = 38,5 p.)


VSN, 10.08.2013
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Troll Svoras - yersinio (5-5-5-5-4-4½-4-3½-3½-3 = 42,5 p.)
SW2 Fiktion Kippari - Miia Maria (5-5-5-4½-3½-4-3-3½-3½-3½ = 40,5 p.) & Bamboozle I.F. - Meeri N. (5-5-5-4½-4-3-4-4-3-3 = 40,5 p.)
SW4 Aidan Velfrida - Jazzumi (4½-5-5-4-4-3½-4½-4-3-3 = 40,5 p.)
SW5 Charlatane D'or - Assi (4½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3-3½ = 39,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Apocalypse - Assi (4-4½-4½-3½-3½-3½-4-4-2½-3 = 37 p.)
CH Poniniemen Showtime - Assi (4-5-4½-5-4-4-3-3-3-3 = 38,5 p.)
CH Drop of Joy HIP - Ibbe (4-5-5-3½-3-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
CH Salvador of Picar - yersinio (4-5-5-3-3-3½-3½-4-3½-3½ = 38 p.)
CH Baraqai CF - Assi (4-4½-5-4-3½-3½-4-4-3-3½ = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Purppuran Kuuveli - Susi (4½-5-5-3½-3-3-4-4-4-3½ = 39,5 p.)
RCH Wuorelan Varjokas - Alyna R. (4-5-5-5-3-3½-4-4-3½-2½ = 39,5 p.)
RCH Moon Nuppunen - Huttis (4-5-5-4½-3½-4-3-3-3½-3½ = 39 p.)
RCH Drottholms Ragnar - pipariina (4-5-5-5-4½-3-3½-3-3-3 = 39 p.)
RCH Dahlgårds Joakim - Cannabia (3½-4½-5-4-3½-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Lucas FRP - Mari H (4-4½-5-4-3½-3-4-4-3-3 = 38 p.)
RCH Morte D'Amour PB - Sacrificial (4-4-5-5-3-3½-3½-3½-3½-3 = 38 p.)
RCH Rubicon - Diamonte (4-4-4½-5-4½-3½-3½-3-3-3 = 38 p.)
RCH Targaryen - Sacrificial (4-4-3½-4-4½-3½-3½-3½-3½-3 = 37 p.)
RCH Fear Kelvin LAC - Huttis (4-5-5-4-4-3-3½-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Nerian Lady Hysteria - Jazzumi (4-4½-5-4-4-3½-3½-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Painswick Ginny- NM. (4½-5-5-5-4-3½-3-4-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Åsbergets Ludwiga - Chiara (4½-5-5-4-3½-3-4-3½-3½-3 = 39 p.) 
RCH Aidan Havanna - Cery (4-5-5-4-3½-3-4-4-3-3½ = 39 p.)
RCH Lukacs KTN - Sirpa (4½-4-4-4-3½-3½-4-4-3-3 = 37,5 p.)
RCH Castleberry - Mari H (4-4-5-4-3-3½-4-4-3-3 = 37,5 p.)
RCH Narza Shmuel ox - Sirpa (4-5-4-4-4-3½-3½-4-3-3 = 38 p.)
RCH Sahir Bakr al Najya - Katharine (3½-4½-4½-4-4-3½-3½-4-3-3 = 37,5 p.)


Elisan Kaviokkaat 10.08.2013
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Breezy Jamming - Miia Maria (4½-5-5-5-4-3½-3½-3½-4-3½ = 41,5 p.)
SW2 Painswick Ginny - NM. (4½-5-5-5-4-3½-3-4-3-2½ = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lyndawynn Riot - Elisa (4½-5-5-4-4-4-4-3½-3½-3½ = 41 p.)
RCH Colorado - Krafla (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Aidan Rodos - Cery (4½-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3 = 40,5 p.)
RCH Cloesbury Daffodil - Assi (4-5-5-5-3-3½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH GL Cinderella - suba (4½-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Pencalow Anchoret - Miia Maria (4-5-5-5-4-3-3-4-3-3 = 39 p.)


Cirion Stud, 09.08.2013
tuomarit: Christa W., Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Morte D'Amour PB (4½-5-5-5-4-3½-3½-3-3½-3 = 40 p.)
SW2 Cirion Kleiba (4½-4½-5-5-3-3½-4-3½-3½-3 = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Rubicon (4½-4-4-5-4½-3½-3½-4-3-3 = 39 p.)
RCH Wincare's Coffinite (3½-4½-4½-4-3½-4-3½-4-3-3 = 37,5 p.)
RCH Norragon (4½-5-5-4½-4-3-3-3-2½-2½ = 37 p.)


Hurmeen kisakeskus, 25.07.2013
tuomarit: Christa W, Sirpa, Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. Breezy Jaymes - yushiko (4-5-4½-3½-3½-3-4-4-4-3½ = 39 p.) 
SW2. Aidan Syndrea - Cery (4½-5-5-3½-3½-3-4-4-3-3 = 38,5 p.) 
SW3. Dashook's Wyalla - yushiko (4+4,5+4+4,5+4,5+3,5+3,5+4+3+3 = 38,5p)
SW4. Adanné Interference - Cery (3,5+3,5+3+3,5+3+3+3,5+3,5+3,5+3,5=33,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Aidan Majeed - Siiri K. (4½-5-5-5-4-3-3-3-2½-3 = 38 p.)
RCH Aidan No Limit - Cery (4½-5-3½-4-4-3-3-3½-3½-3 = 37 p.)
RCH Blizzard Shard - Meow (4-5-5-4-4-3-3-3-3-2½ = 36,5 p.)
RCH Starrie LAC - Wolf 3,5+4+4+4,5+3,5+3,5+4+4+3+2,5 = 36,5p
RCH Awana Inez - Noka (4-5-5-3½-3½-3½-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Aidan Velfrida - Jazzumi (3½-4-5-4½-4-3½-4-3½-2½-2½ = 37 p.)
RCH Zesty Memento Rewa - Wolf (4-4-4½-3½-3-3-4-4-3½-3 = 36,5 p.)


Konkkaronkka, 21.07.2013
Niina, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Bellanca MO (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW2 Phoenix v. Moons (4½-4½-4-4½-4-3½-4-4-4-4 = 41 p.)
SW3 GL Cinderella (4½-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 39 p.) & Sonetin Belinda (4½-5-5-4½-3½-3-3-3-4-3½ = 39 p.)
SW5 GL Paranoid (4½-4½-4-4-4-3½-3½-4-3½-3½ = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lucas FK (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-3 = 38 p.)
RCH Fawkes MO (4-4½-3½-4½-3½-3½-3½-4-3-3 = 37 p.)
RCH Century CENS (4-4½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3½ = 38 p.)
RCH Päivärinteen Jokeri (4-4-4-4-4-4-4-3½-3-3½ = 38 p.)
RCH Snilli Lorenzo (4-4-3½-4-4-4-3½-3½-3-3 = 36½ p.)
RCH Alda Fiasco MET (4-5-5-4-3-3-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH CW Likufanele (4½-4½-5-3½-3½-3½-3-4-3½-3 = 38 p.)
RCH Priska (3½-4½-5-4-3½-3-4-3½-3½-3 = 37,5 p.)


Maanan Suomenhevoset, 07.07.2013
Tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Taavilan Tapani (4½-5-5-5-4-4-4-3½-4-3½ = 42,5 p.)
SW2 Iki-Halla (4½-5-5-5-3½-4-4-4½-3-3½ = 42 p.)
SW3 Aidan Laverne (5-5-5-4½-4-4-4-3½-3-3 = 41 p.)
SW4 Lyndawynn Riot (4½-5-5-4-4-4-4-3½-3½-3½ = 41 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Vellamo - Elia (4½-5-5-5-3½-3½-4-3½-3-3 = 40 p.)
RCH Viehättävän Unikaste - Alyna R. (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-3-2½ = 40 p.) 
RCH Sirkkeen Juno - Alyna R. (4½-5-5-4½-3-3½-3½-3½-3-4 = 39,5 p.)
RCH Lakean Jatiriti - Pierre (4½-5-5-4-3-3½-4-4-3-3½ = 39,5 p.)
RCH Kajon Varjokuva - misery. (4-5-5-5-4-3½-3½-3-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Poniniemen Númenor - Assi (4½-4½-5-4-4-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Kaarnan Iltasoihtu - Pierre (4½-4-4½-5-3½-4-3½-3½-3-3½ = 39 p.)
RCH Tossin' Up Indian Haze LAC - Minttu (4½-5-5-4-4-3-3½-3½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Last Drop Falls - misery. (4-5-5-4½-3½-3-4-3½-3½-2½ = 38,5 p.)
RCH Dahlgårds Joakim - Cannabia (3½-4½-5-4-3½-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)


Wild Horse Ranch, 30.06.2013
Christa W., Peppi S., Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V - Luciana (4,5+5+4,5+5+4,5+4,5+3,5+4,5+4+3=43)
SW2 Troll Svoras - yersinio (5-5-5-5-4-4½-4-3½-3½-3 = 42,5 p.)
SW3 Misterioso XCII - Christa W. (4+5+4,5+4+4,5+4+4+4+4+3,5=41,5)
SW4 Mulberry Nerilin - Sakkura (4+4,5+4,5+4+3,5+3+3,5+4+4+4=39)
SW5 Charlene LAC - Huttis (4+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4+4=39)

Muut Champion-palkitut:
CH Dahlgårds Joakim - Cannabia (3½-4½-5-4-3½-3-4-4-3½-3½ = 38,5 p.)
 CH Tindra frá Freistingar - Mari H (4-4½-5-4½-3-3-3½-3½-3½-3 = 37,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Salvador of Picar - yersinio (3,5+4,5+4+4,5+4+4+4+4+3,5=36)
RCH Northern Dawn - Jazzumi (3,5+4+4+3,5+3+3+4+4,5+4+3,5=37)
RCH - Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4,5+4,5+3,5+4,5+3,5+4+4+4,5+4+3,5=40,5)
RCH Fricassou - Kiiskinen (4½-5-5-3-3½-3-3-4-3-3½ = 37,5 p.)
RCH - Hook Pigeon - Jazzumi (4+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+4=39)
RCH - Poniniemen Númenor - Assi (4+5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=38,5)
RCH - Happyboa Champ - indy (3,5+4,5+3,5+4+3,5+4+3,5+4+3+3=36,5)
RCH Mia Lunie B - Chao (4-5-5-4-4-3-4-3½-2½-3 = 38 p.)
RCH Lucas FRP - Mari H (4-4½-5-4-3½-3-4-4-3-3 = 38 p.)
RCH Krämertsskog Ludvig - pipariina (3½-5-4½-2½-4-3½-3½-4-3½-3½ = 37,5 p)


Rantaniemelän Kirin seura, 28.06.2013
Christa W. 
avoimet piirretyille

Show winner-luokka:
SW1 Nevermind Narcissa  (5-5-5-4-4½-3½-3½-4-3½-3 = 41 p.)
SW2 Heljän Jestas (4-5-3½-4½-4-3½-4-4-3½-3½ = 39,5 p.)
SW3 Serendipite (4-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 38,5 p.)
SW4 Cullenton's Armani (3½-4-4-3½-3-3½-4-3½-3-3 = 35 p.)


Reserve Champion-palkitut:
RCH Witchcraft (5-5-5-4½-3½-3-3½-3½-3½-4 = 40,5 p.)
RCH Thanatos (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Rägbys Vociferous (4½-5-4-4-3-3½-4-4½-3½-3 = 39 p.)
RCH Salome (4½-4-5-4-4-3½-4-3½-3½-3 = 39 p.)
RCH Penni (4½-5-5-4½-4-3-3½-3-3-3 = 38,5 p.)


Wild Horse Ranch, 16.06.2013
Christa W., Peppi S., Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 JW's Ticroas - Jenna (4,5+4,5+4+3,5+5+3,5+3,5+4+4+3,5=40)
SW2 Breezy Dear Asteria - Heini H. (4½-5-5-4-4-3½-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
SW3 Suprant Monstera - Assi (4½-5-5-4-3-3-4½-4-3-3 = 39 p.)
SW4 Aidan Werivan - Chao (4,5+3,5+4+3,5+4+3,5+4+4+4+4=39)
SW5 Sir Callahan LAC - Huttis (4+4+4+4+4,5+4+3+4+3,5+3,5=38,5)

Muut Champion-palkitut:
CH Kaarnan Iltasoihtu - Pierre (4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5=37,5)
CH Moon Marenki - Yogi (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5=38)
CH Oldfinion Donys - yersinio (4½-3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3 = 38 p.)
CH Passions Rules UJ - VRL-01080 (4-4½-3-4-3½-3½-4-3½-3-3½ = 36,5 p.)
CH Don't Touch P Ace - Susiraja (3½-3½-4½-5-4-3½-4-3½-3-3 = 37,5 p.)
CH Celia v. LAC - Huttis (3+4,5+4,5+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3=37,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Taavilan Tapani - rebely (4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5=37)
RCH Risteri - Pöpi (4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5=37)
RCH Nuuttipukki ILO - suba (3,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3+5+3,5+3=37)
RCH Fiktion Tessa - Milja (4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4=36,5)
RCH Rimerilla SOI - Pierre (4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3=36)
RCH Kärmeniemen Alaska - matty (3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4,5+3,5+3,5+3,5=36)
RCH Rambutans - Jenna (4½-4½-4-4-3½-3½-3½-3½-3-3½ = 37,5 p.)
RCH Monster - Yogi (4½-4-4-3½-3-3½-4-4-3½-3½ = 37,5 p.)
RCH Eurydike II - Pierre (4-3½-5-5-3½-3½-3½-4-3-3½ = 38,5 p.)
RCH Jaspis F - Susiraja (4-4-5-4-4-3-4-3½-3½-3 = 38 p.)
RCH Luxorius Silk - yersinio (4-4-4½-4-3½-3½-4-4-3-3 = 37,5 p.)
RCH - Phoenix v. Moons - Miia Maria (4,5+4+4+4,5+4+3,5+3,5+4,5+3,5+4=40)
RCH - Huvin Racatz - apiljavanilja (4+4+4+4,5+4,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5=40)
RCH - GL Paranoid - suba (4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5=39,5)
RCH Bellanca MO - Miia Maria (4+4+4,5+3,5+3+3+4+4+3,5+3,5=37)
RCH Prilla - Milja (3,5+4+4+3,5+3+3+3+4+3,5+4=35,5)
RCH - A.D. Mr Peeps - Jannica (4+4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5=38)
RCH - Artillery - Kiiskinen (3,5+4+4+4,5+4+4+3+3,5+3,5+3=37)
RCH - Aidan Gildroy - Assi (4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5=35,5)
RCH - Tossin' Up Indian Haze LAC - minttu (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+4+3,5+3=36)
RCH - Fame's Darwin - Takku (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+4+3,5+3=36)
RCH - Nerian Lou Reed - turjake (3,5+4+4+4+3,5+3,5+3+4+3,5+3=36)
RCH Burleyham Madamie - Liia (4-5-5-4-3-2½-3½-4-3-3 = 37 p.)


KK Bailador, 15.06.2013
Niina M., Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner luokka:
SW1 E'Casandra (5-5-5-5-4½-3½-4-4-3-4=42)
SW2 PT's Black Billy ox - mystic (4+5+4+5+4,5+3,5+3,5+4+4,5+4=42)
SW3 Bellanca MO (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3=41)
SW4 Coast Lang - mystic (4+4,5+4+4,5+4,5+4+4,5+4+3+3=40)
SW5 Moons My Way (5-5-5-4½-3½-3-4-3½-3-3=39,5 p.)

Muut champion palkitut:
CH - Don't Touch P Ace (4+4+3,5+4+4+3,5+4,5+4,5+3+4=39)

Reserve champion palkitut:
RCH - Khosrau v.d. Duren - Wolf (4+4+4+4+4+4,5+4,5+3,5+4+4=40,5)
RCH - Sadeek al Shafira - Kolibri (4+4+4+5+4+4+4+3,5+4+3,5=40)
RCH - Kajon Varjokuva - VRL-01080 (4+4+3,5+4+4,5+3,5+4+4+3,5+4=39)
RCH - Boogie Shoes SIN - Sakkura (3,5+3,5+4+4+3+3,5+4+4+4+4=37,5)
3. RCH - Viehättävän Kantele - Katri S. (4+4+4+3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+4=37)
RCH - Eurydike II - Pierre (3,5+4+3,5+4+4+3+3,5+4+3,5+4=37)
RCH - Groot Kasanova #2 - Katerina (4+3+3,5+3,5+4+4+5+5+3,5+4=39,5)
RCH - Bo'gatir - Sakkura (4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5=37,5)
RCH - Yermolai - Christa W. (4+4+4+4+4+3,5+3+4+3,5+3=37)
RCH Guardian of the Legend - yersinio (4½-4-5-3½-4-4-4-3½-4-3½ = 40 p.)
RCH Reina de San Roque - VRL-01080 (4½-5-5-4½-4½-3½-3½-3-3-3 = 39,5 p.)
RCH P.P. Prite Moonlight - Jannica (4-5-5-4-3½-3-4-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Fame's Darwin - Takku (5-5-5-4½-4-3-3½-4-2½-3½ = 39,5 p.)
RCH Phoenix v. Moons - Miia Maria (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Denton - yersinio (4½-5-5-3½-3½-3-4-4-2½-3 = 38 p.)


Moondance, 15.06.2013
tuomareina Christa W. ja Peppi S.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. Fiktion Elvi (4½-5-5-5-4-4-4-3½-3-3 = 41 p.)
SW2. Taikakuun Ankkuri (4+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4,5+3+3,5=39,5)
SW3. O.R. Roihun Ramses (4½-5-4-4½-4-3½-4-3½-3-3 = 39 p.)
SW4. Viehättävän Verihelmi (4+4+4+3,5+3,5+3,5+4,5+3,5+3+3,5=37)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kärmeniemen Alaska (4½-5-5-5-3-3½-3½-3½-3-3 = 39 p.)
RCH Joogin Kesävirna (3½-5-5-5-4-3½-3½-4-2½-3 = 39 p.)
RCH Lamourin Rebekka (3,5+4+4+3,5+4+3,5+4+3,5+3+3,5=36,5)
RCH Riiviöiden Tuhkimo (3,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3+3=36,5)
RCH Kajon Varjokuva (4+4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5=39,5)
RCH Fransmanni (4+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3+4+4=39)
RCH Fiktion Husaari (4½-5-5-4-4-3½-3½-3½-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Kärmeniemen Vitjat (4½-5-4-4½-3½-3-3½-4-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Joogin Pirstale (4½-5-4-4½-4-3-4-4-2½-3 = 38,5 p.)


Moondance, 13.06.2013
tuomareina Christa W. ja Peppi S.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. Noviisin Ruuvari (5-5-5-4½-4-3-4-4-3-3½ = 41 p.)
SW2. Bellanca MO (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW3. Huvin Lou Lilou (4+5+5+4+3,5+4+4,5+4+3+4=41)
SW4. Päivärinteen Jokeri (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5=37,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Dorenga v.d. Keeshvik (4½-5-5-4½-4-3½-4-3½-3-3 = 40 p.)
RCH Lillemor v. Moons (4½-5-5-4-3½-3-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Wilma v. Moons (4+4,5+4+4+3,5+3+3,5+3+3+3,5=36)
RCH Toy's Mettiine (3,5+4+4+3+3+3,5+3+4+4+3,5=35,5)
RCH Moons My Way (5-5-5-4½-3½-3-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Anthony's Elevent Rumour (5-5-5-3-3-3½-4-4-3½-3 = 39 p.)
RCH Jackstraw v. Moons (3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+4=37,5)
RCH Maddox v. Moons (3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5=37)
RCH Snilli Harlekin (3,5+4+4+3,5+3+4+3,5+4+3,5+4=37)


Miseryn ravitalli, 30.05.2013
Christa W., Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1. Toy's Oscar (5-5-5-4-3½-4-4-3½-3½-3 = 40,5)
SW2. Diega's Alysha (4+4+4,5+4+4+4+4+3,5+4+4=40)
SW3. Bamboozle I.F. (3,5+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+4+4=39)
SW4. Oadan Lite Q'91 (4-5-5-4-4-3-3½-4-3-3 = 38,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Stina Q'91 (4+4+4,5+4+3,5+4+4+3+3,5+4=38,5)
RCH Pikku Myy (3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5+4=35)
RCH Aston LAC (3,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+4+4=37)
RCH SB Peikonpoika (3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+3,5+4,5+3,5+3,5=37)
RCH Toy's Möhrik (3,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3+3,5+4+4=35)
RCH Snilli Jupiter (4½-5-5-4½-4-3-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Ludvig v.d. Keffeus (4-5-5-4½-3½-3-3½-4-3-3½ = 39 p.)
RCH Toy's Alistar (4-5-5-4-3½-3-4-4½-3-3 = 39 p.)


Cendarlen Virtuaalitalli, 12.05.2013
tuomarit: Sirpa
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Groot Kasanova #2 - Katerina 4+5+5+5+4+4+4+5+3+3 = 42p
SW2 Zracciatella KTN - Katerina 4+4+4+5+5+3+3+4+4+4 = 40p 

Reserve Champion-palkitut:
RCH Hannamontana KTN - Katerina 3+3+5+4+4+5+3+3+4+4 = 38p


Championtalli, 28.04.2013
tuomarit: Christa W., Peppi S., Niina, Nintsu
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Gold of Milano MET (4,5+5+5+5+4+4+3,5+4+4+4=43)
SW2 Fiktion Sulho (4+5+5+4,5+4+4+4,5+5+3+3=42)
SW3 Fiktion Tähtivälke (4+4,5+5+5+4,5+4+4+3,5+3,5+4=42)
SW4 Cherizer Decem MET (4½-5-5-4-3½-3-4-4½-3½-3½ = 40,5 p.)
SW5 Diega's Bronco (4½-5-5-4½-4-3-3½-4-3½-3 = 40 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Bloom Calanthe (4+4+4+4+4+4+3,5+4+3,5+3,5=38,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Aidan Velfrida (4½-5-5-4-4-3½-4½-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Jefton's Demi (4½-4½-5-4-3-3½-4-4½-3-3½ = 39,5 p.)
RCH A.D. Mr Peeps (4-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Blizzard Shard (4½-5-5-4½-4-3-3½-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Milkan Tyttiina (4+5+5+4,5+4+3,5+4+4+4+3,5=41,5)
RCH Mienan Rafaello (3,5+5+5+4,5+4+4+4,5+5+3+3=41,5)
RCH Sirkkeen Kihistin (4+5+5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3+3=40)
RCH Fiktion Pasma (4+5+5+4+4,5+4+3,5+3+3+3=39)
RCH - Wyat Lili Lullaby (4+4+3,5+4+4+3,5+3+4+3,5+4=37,5)
RCH - Janella FK (3,5+4+3,5+3+3,5+4+3,5+4+3+4=36)
RCH - Mic Vanilja (3,5+3,5+3,5+4+3,5+3+3,5+3,5+4+4=36)
RCH Spooky Holiday (4+5+4,5+5+4,5+4+4+4+4+4=43)
RCH Vindillan (4+5+5+3+4,5+4+4+4,5+3+4=41)
RCH Toy's Alistars (4+4+4+3+3+4,5+5+5+3+4=39)


VSN, 10.05.2013
Tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka
SW1 Criallt Llwnc - Vibaja (5-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3½ = 41,5 p.)
SW2 Criallt Llinos - Vibaja (5-5-5-4½-4-3½-4-4-3-3 = 41 p.)
SW3 Bellanca MO - Miia Maria (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW4 Smothered - Vibaja (4½-5-5-5-4½-3½-3½-4-3-3 = 41 p.)
SW5 Krem VEC - tahvonautti (4½-5-5-5-4-4-3½-3-3-3 = 40 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Criallt Yr Dewder - Sen (4½-5-5-4-3½-3½-4-4½-4-3 = 41 p.)
RCH Cwmnantcol Teigr - Miia Maria (4-3½-5-5-4-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Bring Me Down - taffel (4½-5-5-4½-4½-3½-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Glenwood Celia - Milja (5-5-5-4½-3½-3½-4-3½-3-3½ = 40,5 p.)
RCH Bye September - Miia Maria (5-5-5-4-3½-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Elgwir Burnout - Éowyn (3½-3½-4½-3-4-4½-4-4-3½-3½-3 = 41 p.)
RCH Yard's Fantome - juicy (4½-5-5-5-4-3-3½-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Babysitter - Vibaja (5-5-5-4½-3½-3-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Dorenga v.d. Keeshvik - Jazzumi (4½-5-5-4½-4-3½-4-3½-3-3 = 40 p.)


Optimal, 27.04.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Laoghaire - taffel (4+4+4+5+4+3,5+3,5+4+3+3=38)
SW2 Lou Dimance - Christa W. (4+4+4,5+3,5+4,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5=37,5)
SW3 Taifuun - Sakkura (4+4+4+4,5+4,5+3+3,5+3+3,5+3=37)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Triinu HVL (3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3+3,5+3=34)
RCH Madelecent al Sharifa ox (4+4+4+4+4+3+3,5+4+4+3=37,5)
RCH Milkan Renata (4+4+4+4+4,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5=37,5)
RCH Eurydike II (3,5+4+4+4+4+3+3,5+3,5+3,5+4=37)
RCH Feril (4+4+3,5+3,5+4,5+3,5+2,5+4+4+4=37,5)
RCH Glenwood Celia (4+4+4+4+3,5+3+3,5+3+3,5+3,5=36)
RCH Adele Crow (3,5+4+3,5+4+4+3+3,5+3,5+3+3,5=35,5)


Optimal, 26.04.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 PT's Black Billy ox (4,5+5+4,5+4+5+3,5+3,5+4+4+4=42)
SW2 Jefton's Jezper (4,5+5+3,5+3,5+4+3+3+3,5+3,5+3,5=37)
SW3 Ramachandra (3,5+4+3+4,5+4+3,5+4+3+4+3,5=37)

Reserve Champion-palkitut:
RCH A.D. Castle Calamity (4+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3+3,5=36,5)
RCH Methodius (3+3,5+4+4+4+3,5+3+3,5+4+3=35,5)
RCH Snabel Aren (3,5+4+4+4+3,5+3+3+2,5+3,5+3=34)
RCH Sadeek al Shafira (4+4+4+5+4+4+4+4+3,5+3,5=40)
RCH Fiktion Sulho (4+4,5+3,5+4+5+3,5+4+3,5+3,5+3,5=39)
RCH Southchief (3+4+3,5+3+4+3+3,5+3,5+4+4,5=36)
RCH Spooky Holiday (4+4+3,5+4+4,5+3+3,5+3,5+3+3,5=36,5)
RCH Llywynog Coch (4+3,5+3+4+4+3+3+3,5+4+4=36)
RCH Escapis Betrayal (3,5+4+3,5+4+4+3+3+3,5+3,5+3,5=35,5)


VSN, 24.04.2013
Tuomarit: Christa W., Peppi S.
Avoimet valokuvallisille ja piirretyille

Show Winner-luokka
SW1 Afterglow - Christa W.(5+5+5+4,5+4,5+4+4,5+4+4+4=44,5)
SW2 AH Hopiainen - aksu (5-5-5-4½-4½-3½-4-4-4-3 = 42,5 p.)
SW3 Phoenix v. Moons - Miia Maria (4,5+4,5+4+4,5+5+4+4+4,5+4+3,5=42,5)
SW4 Be Better DV - Niina (5-5-5-4½-3-4-3½-4-3½-4 = 41,5 p.)
SW5 Nevermind Narcissa - Meow (5-5-5-4-4½-3½-3½-4-3½-3 = 41 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Calais - Sakkura (4½-4½-5-5-3½-3-4-4-3½-3½ = 40,5 p.)
CH Michael Lucky Sonja - Takku (4½-5-5-5-4-3-3½-4-3-2½ = 39,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Disco Inferno - Christa W. (4,5+4+4+4,5+5+4+4,5+4+3,5+3,5=41,5)
RCH Hudson Fulke - Sen (4+4,5+4+4,5+5+4+4+4,5+3+3,5=41)
RCH NN' Lill Sugar - Jannica (4,5+5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4=40,5)
RCH Milkshake Miserable - Sen (4,5+5+5+4+4,5+4+4+4+4,5+4=43,5)
RCH Feril - Jannica (4+5+5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4=42)
RCH Adele Crow - mystic (4+4+4,5+4+3,5+4+4+4+3,5+4=39,5)
RCH Yard's Fantome - juicy (4½-5-5-5-4-3-3½-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox - Tiia (4-5-5-4½-4½-4-3-2½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Douglas Hampton - Niina (4-5-3½-4-3½-3½-3½-4½-4-3½ = 39 p.)
RCH Suprant Medusa - Pulmu N. (5-4-5-4-4-3½-3½-4-4-3½ = 40,5 p.)
RCH Csenge 'If - Tahvonautti (4-4-5-4½-4½-3½-4-3½-4-3 = 40 p.)
RCH Cusop's Neptune - Jannica (4½-5-5-4-3½-3-3½-3½-3½-3½ = 39 p.)
RCH Toy's Kung Igor - Meeri N. (4-5-5-4½-4½-4-3½-3-3½-2½ = 39,5 p.)
RCH Veriveli HUI - Ram. (4½-5-5-4½-4-3½-4-4½-3½-3 = 41,5 p.)
RCH Joukahainen AK - Ram. (4-4½-5-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 39 p.)
RCH Witchcraft - aksu (5-5-5-4½-3½-3-3½-3½-3½-4 = 40,5 p.)
RCH Tulikaste HUI - Ram. (4½-5-5-4-4½-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH ML Wicca - aksu (4½-4-5-4½-5-3½-3½-3½-4-2½ = 40 p.)


Suprant, 02.04.2013
tuomarit: Christa W.
Avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Suprant Medusa - Pulmu N. (4½-4-4½-3½-3½-4-4-3-4-3½ = 38,5 p.)
SW2 Death in the Afternoon Flow - Sen (5-4½-5-3½-3½-4-3-3-3½-3 = 38 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Que Flow  - Sen (4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3 = 38 p.)


Suprant, 01.04.2013
tuomarit: Christa W.
Avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Suprant Medusa - Pulmu N. (4½-4-4½-3½-3½-4-4-3-4-3½ = 38,5 p.)
SW2 Death in the Afternoon Flow - Sen (5-4½-5-3½-3½-4-3-3-3½-3 = 38 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Que Flow  - Sen (4½-4½-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3 = 38 p.)


Moondance, 28.03.2013
Niina M, Peppi S.
Avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Sulho - Milja (4,5+4+4+4,5+4,5+3,5+5+4,5+3,5+3,5=41,5) 
SW2 Sannin Roihutar - Snifffe (5+4+4+4,5+5+3+4+3,5+3,5+3,5=40) 
SW3 Bentley MO - Sarpa (4+4,5+4,5+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5=39,5) 
SW4 Wiona v. Raad - Moondance (4+4+4+4+3+3+3,5+3,5+3,5+3+4=39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kajon Varjokuva - Moondance (4+4+4+4,5+4,5+3,5+4,5+3,5+3,5+3,5=39,5) 
RCH Viehättävän Ruhtinas - Ricky (4,5+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=39) 
RCH Huvikumpulan Viljami - Snifffe (4+4+3,5+4,5+4,5+3,5+3,5+3+3,5+4=38)
RCH Moon Uniikki - Moondance (4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3=37) 
RCH ILO Deilikki - Snifffe (3,5+3,5+4+4+4+3+3+3,5+3+3,5=35) 
RCH Vikaarin Saima - lyllis (3,5+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5+3,5+3+3,5=34,5)
RCH Adelman Xerxes - Procella (4+4,5+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3+4=39) 
RCH Spooky Holiday - Ricky (4+4+4,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4=39) 
RCH Vindillan - Niina (4+4+4,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4=39)
RCH Bellanca MO - Miia Maria (4+4+4,5+3,5+3+3+4+4+3,5+3,5=37)


Stal Lycan, 25.03.2013
tuomarit: Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (4½-5-5-4-4-4½-4-5-3½-3 = 42,5 p.)
SW2 Efilya Yemn (5-5-5-4½-4½-4-4-4-3-3 = 42 p.)
SW3 Sumptuous (4-5-5-4½-4-4-3½-3-3-3-3 = 42 p.)
SW4 Nasikh shel Negev ox (4-5-4½-4½-4-3-4-4-3-2½ = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Khosrau v.d. Duren (4½-5-5-3½-3-4-4½-4½-3½-3 = 40,5 p.)
RCH Ditmer v.d. Duren (4½-5-5-4-2-3-4½-4½-3-3 = 38,5 p.)
RCH Fiktion Lumo (5-5-5-4-4-4-3-3-2½-3 = 38,5 p.)
RCH Massive TinkerBell (3-5-4½-3½-3½-4-3½-3-3½-3½ = 37 p.)


Sevrus Shetland Ponies,  23.03.2013
tuomarit: Christa W, Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Bellanca MO (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW2 Adelman Xerxes  (5-5-5-4½-4-3½-3½-4-3-3 = 40,5 p.)
SW3 Keelin Konsta  (4+3,5+4+3,5+4,5+3,5+3,5+4+4+4=38,5)
SW4 Janella FK  (4+4+4+4+4+3,5+4+4+3+3,5=38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moons My Way (5-5-5-4½-3-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Sammytoe Edgar (4½-5-5-5-3-3½-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
RCH Phoenix v. Moons  (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Di'leilah v. Moons  (4½-5-5-4½-3½-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH CW Likufanele  (4½-4½-5-3½-3½-3½-3-4-3½-3 = 38 p.)
RCH Briar Rose Dei  (4-4½-5-4-3½-3½-4-3½-3-3 = 38 p.)
RCH - Jaspar FK  (4+4+4,5+4+4+3,5+3+4+3,5+3,5=38)
RCH - Jadelle (3,5+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5+4+4+4=36,5)
RCH - Keelin Lyonessa  (4+4+4+4+3,5+3+3,5+4+3+3=36)
RCH - Glowmoor Ianina (3,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3=36)


Stal Lycan, 20.03.2013
tuomarit: Sorel, Cannabia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (5+5+5+5+5+4,5+4+4,5+4+4=46p.)
SW2 Yard's Lumia (5-5-5-5-3½-4-4½-4½-3-3½ = 43 p.)
SW3 Fiktion Kippari (5+5+5+4+3,5+4+3,5+3,5+5+4=42,5p.)
SW4 Sumptuous - SSH&P (5+5+3,5+4+4+4+5+4+4+4=42,5p.)
SW5 Nasikh shel Negev ox (4-5-4½-4½-4-3-4-4-3-2½ = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Boris v. Doug (5+5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+4+4+3,5=45p.)
RCH Bullet v.d. Oorlog (5+5+5+4,5+3,5+3,5+4+5+4+4=43,5p.)
RCH Juweel fan Lycan (5+5+5+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3=41,5p.)
RCH Duren Yuna (5+5+5+3,5+3,5+4+4+4+4+3,5=41,5p.)
RCH Milkan Kontio (5+5+4+5+3+3,5+3,5+4+3,5+4=40,5p.)
RCH Appelsiinitaikuri (4+5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+4=39,5p.)
RCH Salvador of Picar (4½-5-5-3½-2-4½-4-4-3-2½ = 38 p.)
RCH Milkan Tahvo (4-5-4½-4½-4-3½-3-3-3-3 = 37,5 p.)
RCH Sannin Roihutar (4½-5-5-5-4½-4-4-4-2½-3 = 41,5 p.)
RCH Iiris KTN (3½-4½-5-4-4-4½-4-4-2½-2 = 38 p.)
RCH Xiomara Ion (4-4½-5-5-3-3-4-4-3-2 = 37,5 p.)


Optimal, 18.03.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Milkshake Miserable - Sen (4,5+5+4,5+4,5+4,5+3+3,5+4,5+4+3=41)
SW2 Lou Dimance - Christa W. (4+4+5+4+5+3,5+3,5+3,5+4+3,5=40)
SW3 Efilya Yemn - Katja (4,5+4,5+4+4,5+4,5+3+3,5+3,5+4,5+3=39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Boccie Bounce (4,5+4+4,5+4+4,5+3,5+3,5+4+3+3,5=39)
RCH Yard's Lumia (4+4+4+4+4+3+4+2,5+3,5+4=37)
RCH Hoofprints (3,5+3,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5+4+3,5+3=36,5)
RCH Madelenessa (3,5+4,5+4+4+4+3+4+3,5+4+5=39,5)
RCH Chennye's Rheanne (4,5+4+4+4,5+5+3,5+3,5+3+3,5+3,5=39)
RCH Nether Flow (4+4+4,5+5+4+3+4+3,5+3,5+3,5=39)
RCH A.D. Baltic Royal (4,5+4,5+4+5+4,5+3+3+4+3,5+4=40)
RCH Elgwir Ramona (4,5+4+3,5+4+4,5+3,5+4+3,5+4,5+4=40)
RCH Afterglow (4,5+4,5+4+4+4,5+2,5+3,5+4+4+4=39,5)


Optimal, 17.03.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (5+5+5+5+5+3,5+3,5+4+4+3=43)
SW2 Huvin Decon Xaxs (5+5+5+3,5+4+3,5+4+4+4+4=42)
SW3 Dozing (4+4+4+4,5+4,5+4,5+4,5+4+3,5+2=39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Elgwir Burnout (4+4,5+4+5+4,5+3,5+4+3,5+4+2=39)
RCH RobÚlaí&Thief (4+4+4+4+4+3,5+3+4+4+4=38,5)
RCH A.D. Castle Calamity (4+4+4+4+4,5+3,5+4+3+3,5+3=37,5)
RCH PT's Black Billy ox (4+5+4+5+5+3,5+3+3,5+4,5+4,5=42)
RCH Ditmer v.d. Duren (4,5+4+4+4,5+4,5+3,5+4+4+3,5+3,5=40)
RCH Khosrau v.d. Duren (4,5+4+4+4,5+4+3,5+4,5+3,5+3,5+3,5=39,5)
RCH Phoenix v. Moons (4,5+4,5+4,5+5+3,5+3+3,5+5+4+4=41,5)
RCH Cedion Tarian (4+4+4,5+5+4+3,5+2,5+3,5+4,5+3=38,5)
RCH Rococo (3,5+4+4+4+4,5+3,5+3+4+4+4=38,5)


Optimal, 02.03.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (4,5+5+5+5+5+4,5+4+4+3,5+3=43,5)
SW2 Huvin Decon Xaxs (5+5+5+3,5+4+4+4+4+4+3,5=42)
SW3 PT's Black Billy ox (4+5+4+4,5+5+4+3+4+4,5+4=42)
SW4 Red's the secret of airflow (4,5+5+4,5+5+4+3+3,5+4+3+5=41,5)
SW5 Moonbeam Midge (4,5+4,5+4+4,5+4+4+4,5+4+3+3=40)

Muut Champion-palkitut:
CH Bullhead SKO (4+4+4+5+4,5+3+4,5+4+3+3=39)

Reserve Champion-palkitut:
RCH - Vulcanus v.d. Duren (4+4,5+4,5+5+5+4+4+4+4+2=41)
RCH - Nemesio (3,5+4+4+3,5+4+4+4,5+4+3+3=37,5)
RCH - Krem VEC (4+4,5+4,5+4,5+3,5+3,5+4+3+3+5=39,5)
RCH - Elgwir Burnout (4+4,5+4+4+4,5+3,5+4+4+4+3=39,5)
RCH - Zracciatella KTN (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+3,5=37,5)
RCH - RobÚlaí&Thief (4+4,5+4,5+5+4+3+3+4+4+3,5=39,5)
RCH - A.D. Castle Calamity (4,5+4,5+4,5+4+4,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5=39)
RCH - Valentijn v.d. Bloemenzee (4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5=37)
RCH - Feril (4+4+4+4+4,5+3,5+2,5+4+3,5+3,5=37,5)
RCH - Calf's Blackbird (4+5+3,5+3,5+4,5+3,5+3,5+3+2,5+3,5=36,5)
RCH - Rococo (3,5+4+3,5+4+4,5+3,5+3+3,5+3,5+3=36)
RCH - Ch-Ch-Changes PIC (4,5+4,5+4+3,5+5+3,5+4,5+4+3,5+3,5=40,5)
RCH - Vermilion (4,5+4,5+4+3,5+4,5+3,5+4+4+4+4=40,5)
RCH - Nether Flow (4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+2,5+4+3+4+4=40)
RCH - Glenwood Evan (4,5+5+4+5+4,5+3,5+4+4+4+3,5=42)
RCH - Milkshake Miserable (4,5+5+5+5+4+3+3,5+4,5+3,5+3=41)
RCH - Daybreak Sonata (4,5+5+4+4+4+3+3,5+5+4+3,5=40,5)


VSN, 01.03.2013
Tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille ja piirretyille

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Heinähattu - Niina (5-5-5-4½-4-3½-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW2 Milkshake Miserable - Sen (5-5-5-4½-4½-4-4-4-3-3 = 42 p.)
SW3 Luftpirat - Possiikeri (5-4½-5-4-3½-4-4-5-3-3 = 41 p.)
SW4 Galaks Emira - Virginia (4½-4½-5-5-4½-3½-4-4-3-3 = 41 p.)
SW5 Ginger fan Lycan - Luciana (4½-5-5-3½-4-3½-4-4-3½-3½ = 40,5 p.)

Muut Champion palkitut:
CH Mistel Monet - Pöpi (4-4-4½-3½-3-3-4-3½-3½-3½ = 36 p.)
CH Fellmoore Phantom - Niina (4½-5-5-3½-3-3-4-4-4-3 = 39 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Gentrefi Josiwa - NuuNuu (4-4½-4-4-4½-4-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Phoenix v. Moons - Miia Maria (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Spooky Holiday - Ricky (4½-5-4-4-3-3-4-4-3½-3 = 38 p.)
RCH Bellanca MO - Miia Maria (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
RCH Elgwir Ramona - Éowyn (5-5-5-4½-3-3-3½-3½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Poniniemen Confetti - Assi (4-5-5-3½-4-3-4-4-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Khimaira V - Luciana (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
RCH RobÚlaí&Thief - Snifffe (5-5-5-4-3½-4-4-3½-4-3 = 41 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox - Tiia (4-5-5-4½-4½-4-3-2½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Jahaan al Najya - Huttis (4½-5-5-5-3½-4-3½-3½-3-3 = 40 p.)
RCH Suprant Monstera - Assi (4-4-4½-3½-3½-3½-4-3½-3-3½ = 37 p.)
RCH Elgwir Paralyziaa - Éowyn (4-5-4½-4-4-3-3½-3-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Mythica - funfunHey (4-4-4½-3-4-3½-3-4-3½-3 = 36,5 p.)
RCH Dollar Desire Solo - funfunHey (4-3½-4-3½-3-3-4-4-3½-3 = 35,5 p.)


Mystic Sharifa, 28.02.2013 
tuomarit: Gin, Christa W., Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Shaelyn S.H. Pearl (4,5-4,5-5-4,5-4,5-4,5-4,5-4,5-4,5-4=45p.)
SW2 Wiepkje v.d. Duren (4,5-4,5-5-5-4,5-4-4-4,5-4,5-4=44,5p.)
SW3 PT's Black Billy ox (5+5+4+5+4+4+3+4+4+5 = 43p.)
SW4 Bellamy Irishaya x (4+5+4+5+5+4+4+4+3+3 = 41p.)
SW5 Solnedgang - (4½-5-5-5-3-3½-4-4½-3-3 = 40,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Krem VEC (4+5+4+4+4+5+4+4+3+3 = 40p.)
CH Hyllnings Morrison (4-5-5-3½-4-3-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
CH Shinou S.H. Pruun (4-5-5-4½-3½-3-3-3½-3½-3½ = 38,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Elgwir Paralyziaa (5+5+4+5+5+4+4+4+3+3 = 42p.)
RCH Sparta Amal Sabin (5+5+5+5+4+3+4+4+3+3 = 41p.)
RCH Powaznie (4+5+5+5+4+4+3+4+3+4 = 41p.)
RCH Chapparal Rior x (4+4+4+3+3+4+5+4+4+4 = 39p.)
RCH RWR Nightwing x (4+4+4+4+3+4+4+4+4+3 = 38p.)
RCH Primo Viper (4+3+4+4+5+3+4+4+4+3 = 38p.)
RCH Gin Jairus (4+5+5+4+5+3+3+4+3+3 = 39p.)
RCH Gin Aran (4+5+5+3+4+4+4+3+3+3 = 38p.)
RCH Prima Barkhat (3+5+5+3+3+4+4+4+3+3 = 37p.)
RCH Solregn SWE (4½-5-5-4-3½-3-3½-3½-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Karkurannan Shuriken (3½-5-5-4-3½-3-4-3½-3-3 = 37,5 p.)
RCH Krämertsskog Ludvig (3½-4½-4½-2½-4-3½-3½-4-3½-3½ = 37 p.)
RCH Phoenix v. Moons (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Spooky Holiday (4-5-5-4-3-3-3-3½-3½-3 = 37 p.)
RCH AFF Baldomero (4-4½-3½-4-3-3-3½-4-4-3½ = 37 p.)
RCH Troll Svoras (4-5-5-4-3-3½-4-4½-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Nattesøvn v. Pijnboompit (4½-5-5-4½-3-3-4-3½-3½-3 = 39 p.)
RCH Thorgil v. Pijnboompit (4½-5-5-3½-3-3-4-4-3½-3 = 38,5 p.)
RCH Bullet v.d. Oorlog (4,5-5-4,5-5-5-4-3,5-4-4-4,5=44p.)
RCH Primo André xx (4,5-5-4,5-4,5-4,5-4,5-5-4,5-3,5-3=43,5p.)
RCH Khimaira V (4,5-5-4,5-4-5-4-3,5-4-4,5-4=43p.)
RCH Fellmoore Phantom (4,5-5-5-4-4,5-4-4,5-4,5-4,5-4=44,5p.)
RCH Callahan (4-5-4,5-4-4,5-4-4,5-4-4-4=42,5p.)
RCH Goleygwir Esther (4-5-5-4-4,5-4-3,5-4,5-4-3,5=42p.)


Ionic, 24.02.2013
tuomarit: Sirpa, Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Milkshake Miserable (5+4+5+5+4+4+5+5+3+3,5 = 43,5p)
SW2 Elgwir Paralyziaa (5+5+5+4+4+5+4+5+3+3 = 43p) & Aelwen Lili (5+5+5+5+5+3+4+4+4+3 = 43p)
SW4 PT's Black Billy ox (4+5+4+5+4+4+3+5+4+5 = 43p)
SW5 Criallt Lysanor (5+5+5+5+4+3+4+4+3+3 = 41p)

Muut Champion-palkitut:
CH HWA Terran Unit  (5+5+3+3+5+4+4+4+4+3 = 40p)
CH Ramachandra (4+5+4+5+4+5+4+3+3+3 = 40p)
CH Winslow (4+5+4+4+5+4+3+4+3+3 = 39p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Sparta Amore  (4+5+5+5+4+3+4+4+4+3 = 41p)
RCH Wladyslaw  (4+5+3+5+4+3+3+4+4+3 = 38p)
RCH Sparta Magneto  (3+5+4+5+3+4+4+4+3+2 = 37p)
RCH Sparta Amal Sabin  (5+5+4+5+5+3+3+5+3+3 = 41p
RCH Inanna (4+5+4+4+4+4+3+5+3+4 = 40p)
RCH Aelwen Celebrían  (4+5+5+5+4+3+4+4+4+4 = 42p)
RCH Cedion Anynnawg  (4+5+4+4+5+4+3+4+4+3 = 40p)
RCH Glenwood Evan  (4+4+5+5+3+4+5+4+3+4 = 41p)
RCH Aeronwen (4+4+4+5+5+3,5+3+4+3,5+3,5 = 39,5p)
RCH Cranberry's Miril (4+4+5+5+4+4+3+4+3+3 = 39p)
RCH Awyr Cyfarwyddwr (4+5+5+4+5+3+3+4+4+4 = 41p)
RCH Ilar Breichiawl (4+5+4+5+4+4+4+3+3+4 = 40p)
RCH Chwyf Ffarwel Dawn (4+5+4+4+4+4+3+4+3+3 = 38p)
RCH Malibu Caecilius RA (4+5+4+5+5+4+3+3+3+2 = 38p
RCH Douglas Parrot  (5+5+4+4+4+4+4+3+3+2 = 38p)
RCH Douglas Hampton  (4+4+4+4+4+4+3+3+4+3 = 37p)
RCH Elgwir Burnout (4+4+3+5+5+4+4+4+3+3 = 39p)
RCH Elgwir Burlesque (4+4+4+5+4+3 +4+4+3+3 = 38p)
RCH HWA Clearing LA (4+4+4+3+4+4+4+4+3+3 = 37p)


Moana part breds, 21.02.2013
tuomarit: Virginia 
avoimet valokuvallisille

Show Winner -luokka
SW1 Cedion Anynnawg (4+5+5+5+5+4+4+4+3+3 = 42p)
SW2 Bye September (5+5+5+4+3+4+3+5+4+3 = 41p)
SW3 Glenwood Evan (4+4+5+5+4+4+5+4+3+3 = 41p)
SW4 Pencalow Avallone (4+5+4+4+4+4+3+4+3+4 = 39p)

RCH-palkitut
RCH Aelwen Lili (4+5+5+5+4+3+4+4+3+3 = 40p)
RCH Porthcawl Nemesis (4+5+5+5+3+3+4+4+2+3 = 38p)
RCH Gwych Diemwnt (4+5+5+4+3+3+4+3+3+4 = 38p)
RCH Athena Dawn (4+5+5+5+5+3+4+3+3+3 = 40p)
RCH Unbelievably Unbelievable (5+5+4+5+3+4+3+4+3+3 = 39p)
RCH Milkshake Miserable (4+5+5+4+4+4+4+4+2+3 = 39p)
RCH Cwmnantcol Lyneth (5+5+4+5+4+3+4+3+4+3 = 40p)
RCH Criallt Arthvawr (3+5+4+5+4+5+3+4+4+3 = 40p)
RCH Aelwen Pelegia (4+4+5+5+5+4+3+3+3+3 = 39p)
RCH Poniniemen Numenor (4+5+4+4+4+3+4+4+3+3 = 38p)
RCH Pencalow Vaire (3+4+4+5+4+4+2+4+3+3 = 36p)
RCH Snowden PB (3+3+4+4+5+4+4+3+3+3 = 36p)


Konkkaronkka, 20.02.2013
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show-winner luokka:
SW1 Phoenix v. Moons (4,5+3,5+4+4+4+3+4+5+3,5+4,5=40)
SW2 Adelman Xerxes (4,5+4,4+4+3,5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+4=39,5)
SW3 Ponsleyshawn Emmeline (5+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4,5+3=39)
SW4 Somright Josefina (4+4+4+4,5+3,5+4+3,5+3+4+3,5=38)
SW5 Janella FK (4+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+4+5+3+3,5=38)

Reserve Champion-palkitut:
Brio Aeyce (3,5+3,5+3,5+3+4+3,5+3,5+4+4,5+4,5=37,5)
Maxwell (4+4+3,5+5+4+3,5+3+3+3+3,5=36,5)
Fawkes MO (4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+3+3=36)
Safir S.H. Pellam (5+4,5+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5=39,5)
Glowmoor Gaston (5+4,5+3,5+4+4+4+4+3+3,5+3,5=39)
Snilli Lorenzo (4,5+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3+3+3=38,5)
Snowflake v. Moons (4+4+4+3+3+3,5+3+3+3,5+4=35)
Huvin Lou Lilou (3,5+4+4+3+4+4+4+3,5+2,5+2,5=35)
Amberly of Mystic (3,5+4+3,5+3+3,5+3+3,5+3+3,5+3,5=34)
Bellanca MO (4,5+5+4+4,5+3,5+3+4+3,5+3,5+3,5=39)
Auberginen Delilah (4+4+3+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=35)
Robina v.d. Synvilla (3,5+3,5+3,5+4,5+3+2,5+3,5+4+3,5+3,5=35)
Sammytoe Evelyn (4+4+4+4+4+3+3,5+3,5+3+3=36)
Suli S.H. Poison (3,5+4+4,5+3,5+3+3+4+3+3,5+3,5=35,5)
Jaspar FK (3,5+4,5+4,5+3,5+3+3+3+3,5+3+3=34,5)


Optimal, 19.02.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Nether Flow (5+4,5+4,5+5+4,5+3+4+2,5+4+3,5=40,5)
SW2 Milkshake Miserable (4,5+4,5+5+4+4,5+3+3+5+3,5+3=40)
SW3 Guardian of the Legend (4,5+4+4+3+4+4+4,5+4+4,5+3=39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Iiris KTN (4,5+4+3,5+3+4,5+4+4+3,5+5+3=39)
RCH Rosita (4+4+3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4=38)
RCH Thowra (4+4+3,5+4+4+4+4+3+3,5+4=38)
RCH Dur Jagen (4,5+4,5+5+4,5+4,5+3,5+3+3,5+3,5+3=39,5)
RCH Inanna (5+5+3,5+3,5+4+3,5+4+3+4+3=38,5)
RCH Toscana Ring xx (4+4+5+4+4,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3=38,5)
RCH Bellanca MO (5+5+4+4+3+3,5+3,5+3,5+3+3=37,5)
RCH Elgwir Ramona (4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5=37,5)
RCH Daydream (4+4+4+4,5+4+3+2,5+3,5+3,5+3,5=36,5)


Optimal, 18.02.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (5+5+4,5+5+5+4+4+4+4+3,5=44)
SW2 Red's the secret of airflow (4,5+5+4+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5+5=41,5)
SW3 Phoenix v. Moons (4,5+4+4+4,5+4+3,5+4+5+4+4=41,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Elgwir Burnout (4,5+4,5+4+4+4,5+4+4+4+5+3=41,5)
RCH CHR Hartley (4+4,5+4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+3,5=41)
RCH Jacob v.d. Djoehem (4,5+5+4+4+4,5+3,5+3,5+4,5+3,5+3,5=40,5)
RCH Bullet v.d. Oorlog (5+5+4+5+4,5+4+4+4+4+4=43,5)
RCH Primo Viper (5+5+4+4,5+5+3,5+3+4+4+3=41)
RCH Fiktion Sulho (4+4+3,5+4,5+5+3,5+4+4+4+4=40,5)
RCH Spooky Holiday (4,5+4,5+4+4+4,5+3,5+4+3,5+4+4=40,5)
RCH Snowden PB (5+4+4+4,5+3,5+3,5+3,5+4+4+4=40)
RCH Elgwir Adonis (4,5+4+4+3,5+4,5+3,5+5+3+3,5+4=39,5)


Ionic, 10.02.2013
tuomarit: Christa W., Nintsu, Virginia, Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Gin Braslet - Virginia (5-5-4½-4½-4½-4-4½-4-3-3½ = 42,5 p.)
SW2 Gin Vselennaja - Virginia (5-5-5-5-3½-4-4½-4-3-3 = 42 p.)
SW3 Zracciatella KTN - Katja (5-5-5-4½-4½-3½-3-3½-3½-3 = 40,5 p.)
SW4 Voyager - Daivive 4+5+5+3,5+4+5+3,5+4+3,5+3=40,5
SW5 Coppersnake Ion - Virginia (4½-5-5-5-3½-3-4-4-3-2½ = 39,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Fellmoore Phantom - Niina (4½-5-5-3½-3½-3½-4-4-3½-3½ = 40 p.)
CH Westerdals Nimbus - Virginia (4,5+4,5+4+4+4+4+4+4+3,5+3,5=40)
CH CHR Rollingstone - Christa W. (4,5+4+4+4,5+5+3,5+3,5+4+4+3=40)
CH Bealtaine of Swildie - Sakkura (4½-5-5-3½-3-3-4½-5-3-3 = 39,5 p.)
CH Jacob v.d. Djoehem - Virginia (4½-4½-4-5-3½-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
CH Nigrum Remdko - Christa W. (4+4+3,5+5+4,5+4+4+3+3,5+3,5=39)
CH Cyprien Daniel - Christa W. (3+4+5+3+3+4+4+4+4+4 = 38p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Gin Pellegrino - Virginia (4½-5-4-4-4½-3½-4-4-3½-3½ = 40,5 p.)
RCH Gin Verba - Virginia (5-5-5-5-4½-3½-3½-3½-3½-3 = 41,5 p.)
RCH Gin Grjada - Virginia (5-4½-5-5-4-4-3-3-3½-4 = 41 p.)
RCH Krem VEC - Tahvonautti (5-5-5-5-4½-3½-3½-3½-2½-3 = 40,5 p.)
RCH Geena Ion - Virginia (4½-5-5-4½-3½-4-4-3½-3-3 = 40 p.)
RCH Zdeslav Ion - Virginia (4½-4½-5-3½-4-4-3½-3½-3½-2½ = 38,5 p.)
RCH Oberst Everup - Virginia 3+3+2+3+4+4+4,5+3,5+3,5+2,5=33
RCH Regus af Evengaard - Virginia (4,5+4,5+3,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5=39,5)
RCH Tyra af Evengaard - Virginia (4+3,5+4+3+3+3,5+4+3+4+3,5=35,5)
RCH Efilya Yemn - Katja (4-4½-5-4-4-2½-3-3-3½-3 = 36,5 p.)
RCH Lipcse MV - Gems (4-4-4-3½-3-3½-3½-3½-4-3½ = 36,5 p.)
RCH Gelert Ion - Virginia (3½-4-3½-4½-3½-3-3½-4-3½-3 = 36 p.)
RCH Bullhead SKO - Virginia (4-5-5-4½-2-2-4-5-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Eldreth Wianna - Sakkura (4-5-5-4½-3-3-4-4-3-3 = 38,5 p.)
RCH Feril - Jannica (4½-5-5-4-4-3-3-3-3½-3 = 38 p.)
RCH Shamrock's Jarona - Niina (4-5-5-3½-3-3½-4-3½-3½-3 = 38 p.)
RCH Dolgovyazi Chelovek - Christa W. (4+4+3,5+4+4+4,5+3,5+4+4+3=38,5)
RCH Ce's Apachio - Christa W. (4+3,5+3,5+4+4,5+3,5+4+3,5+3,5+3,5=37,5)
RCH Rostislav GA - Virginia (4+4+3,5+4+3,5+4+4+3,5+1,5+3,5=35,5)
RCH Methodius - Christa W. (3+4+5+4+5+3+3+3+3+4 = 37p)
RCH Filat Hypatia - Christa W. (4+4+4+4+4+3+4+3+3+3 = 36p)
RCH - Doc Dun Ion - Virginia (4+4+4+4,5+5+3,5+3,5+4+3,5+4=40)
RCH - Blind Bones Bailey - Christa W. (4+4+3,5+4+4,5+4,5+3,5+4+4+3=39)
RCH - Ace Dan Ion - Virginia (4+4+3,5+4+5+3+4+3,5+4+3,5=38,5)


Duren, 10.02.2013
tuomarit: Peppi S.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Dur Tumort (5+5+5+4+4,5+4+4,5+4,5+4+4=44,5)
SW2 Lloyd van Zeld (4,5+4,5+5+5+4,5+4+4+4+4+4,5=44)
SW3 Duren Amelon (4+4+4,5+5+3,5+4+4+4+4+3,5=40,5)
SW4 Duren Cultus (4+4+4+5+4+4+3,5+3,5+3,5+4=39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bullet v.d. Oorlog (4+4,5+4,5+4+4+4+4,5+4+4+4,5=42)
RCH Duren Oliver (3,5+4+3,5+4+3+3,5+3+4+4+4=36,5)
RCH Chimer fan Lycan (4,5+5+5+4+4+4+4,5+4+4+4=43)
RCH Berend fan Lycan (4+4,5+4,5+4+3,5+4+4+4+3,5+4=40)
RCH Wiepkje v.d. Duren (3+4+4+4,5+3+3,5+3+3+3,5+4=35,5)
RCH Klazina I (3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3+3+3,5=34,5)
RCH Sumptuous (4+4+3,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4=38)
RCH Wilna DLK (3+4+4+3,5+3+3,5+3+3+4+3,5=34,5)


Duren, 08.02.2013
tuomarit: Niina, Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Presta Glorija (4,5-5-4,5-5-5-4,5-5-5-4-3,5=46p.)
SW2 Methodius (5-4-5-4,5-5-4,5-5-4-4,5-4=45,5p.)
SW3 Appelsiinitaikuri (4+4+4+4+4,5+3,5+4+4,5+4+3,5=40)
SW4 Csinos 'If (4,5+4,5+5+4,5+3,5+3,5+3,5+3+3,5+3,5=39)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Jalmari Luned (4,5+4+4+4+3,5+3,5+4+3,5+4,5+4=39,5)
RCH Moon Ärräpää (4+4+4+3,5+4+4+4+3,5+4,5+4=39,5)
RCH Fiktion Pasma (4+4,5+3,5+4+4+4+4+3+3,5+3,5=38)
RCH Duranimo F (4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3=37)
RCH Csenge 'If (4,5+4+4+4+4+3,5+3,5+3+3+3=36,5)
RCH Oldfinion Donys (3+4+4+4,5+3,5+4+3,5+3+4+3=36,5)
RCH Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4,5-5-4,5-5-5-4-3,5-4-4-4,5=44p.)
RCH Khimaira V (4,5-5-4,5-4-5-4-3,5-4-4,5-4=43p.)
RCH Primo Viper (4,5-4,5-4-5-5-4-4-4-4-3,5=42,5p.)
RCH Duren Yuna - yersinio (4-5-4,5-4-4-4-3,5-4-4-4=41p.)
RCH Ak Dabil Shai (4-5-4,5-4,5-4-3,5-4-3,5-3,5-3,5=40p.)
RCH Rhidias Pelageia CHI CHI (4-4-4,5-4,5-4-3,5-3,5-4-3,5-4=39,5p.)


Optimal, 02.02.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Sparta Amal Sabin (4,5+5+4,5+4,5+4+3+3,5+3+4,5+4,5=41)
SW2 Nether Flow (5+5+4+5+4+3+3,5+2,5+3,5+4=39,5)
SW3 Snuff v. Moons (4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+4=39,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Csinos 'If (4,5+4+5+4,5+3+3+4+3+3,5+3=38)
RCH Csenge 'If (4,5+4+4+4+4+3+4+3,5+3+3=37)
RCH Loveaffair Ion (3,5+3,5+4+3,5+2,5+3+3+3,5+3+3,5+3=36)
RCH E'Casandra (4+4,5+4+5+5+3+3,5+3,5+3,5+3,5=39,5)
RCH Duren Yuna (4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+4+4+4+3=39)
RCH Shake My X (4+4+3,5+4+2,5+3,5+3,5+4+3,5+3=35,5)
RCH Rotvallin Danielle (4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4+4+4+4,5=39)
RCH Milkshake Miserable (4,5+4,5+4,5+4+3+3+3+4+3,5+3=37)
RCH Daírina  (3,5+3,5+4,5+4+4,5+2,5+3,5+2,5+4+3,5=36)


Presta Racing Center, 02.02.2013
Tuomarit: Nintsu, Christa W., Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW2 Red's the secret of airflow (4,5+4,5+5+4,5+4+3,5+3,5+4,5+3+4=41)
SW3 Fiktion Pyökki (5+5+4+4+3+3+4+5+3+3=39)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moon Ärräpää (5+4+4+0+5+3+3+3+3+3,5=33,5) (pää eva)
RCH Milkan Tahto (4+4+4+4+3+3+4+3+2,5+4=31)
RCH Koistilan Viikari (4+4+4+2+3,5+3+3,5+2+2+2=30)
RCH Bullet v.d. Oorlog (4½-5-5-5-3-4-4-4½-3½-3½ = 42 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox (4-5-5-4½-4½-4-3-2½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Death in the Afternoon Flow (5-4½-5-4-4-3-3½-3-3½-3½ = 39 p.)
RCH Troll Svoras (4,5+5+3,5+4+3+3,5+3,5+4+3,5+3,5=38)
RCH A.D. Castle Calamity (4,5+4+4+4+4,5+3,5+3,5+3+3,5+3=37,5)
RCH Newton Grance (4+4+4+3,5+4,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5=37)


Dahlgård, 01.02.2013
tuomarit: Kerppa
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Dahlgårds Vigor 5+4+4+4+4+3+3+4+3+3+=37p.
SW2 Karkurannan Shuriken 4+4+5+4+4+3+3+3+3+2=35p.
SW3 Ingalill B 4+4+4+3+4+4+3+2+3+3=34p.
SW4 Svärjades Moritz 4+4+4+2+3+3+4+4+3+3=34p.
SW5 Solregn SWE 3+4+4+3+3+4+3+3+3+3=33p.

Muut Champion-palkitut:
CH Hulters Kamolina 3+4+4+3+4+4+3+2+2+3=32p.

Reserve Champion-palkitut:
RCH Staffan Elit 4+4+4+3+3+4+3+4+3+3=35p.
RCH Hyllnings Morrison 4+4+4+2+3+3+4+4+3+3=34p.
RCH Torolf HIP 3+4+3+4+3+4+4+3+3+3=34p.
RCH Diega's Galino 4+4+3+3+4+3+3+3+3+4=34p.
RCH Antes Vesper 4+3+3+3+3+4+4+4+3+3=34p.
RCH Sveaborg's Alfredo 4+4+3+4+3+3+3+3+3+4=34p.
RCH Blendie B 3+4+4+3+4+3+3+3+4+3=34p.
RCH Taylor MS 3+4+3+3+4+4+3+4+2+3=33p.
RCH Galdina Ide 4+4+5+4+2+2+3+2+3+3=32p.
RCH Tireur D'Èlite 3+3+4+3+3+2+3+3+4+4=32p.
RCH Karkurannan Delia 3+4+4+3+3+3+3+3+3+3=32p.
RCH Kumlingen Jeanette 3+4+4+3+3+2+3+3+4+3=32p.
RCH Chelia 4+4+4+2+2+3+3+3+3+3=31p.
RCH Krämertsskog Ellinor 4+4+4+3+2+3+3+3+3+2=31p.
RCH Hallenfan Gina 3+4+4+4+3+2+3+2+3+3=31p.
RCH Chanell B 3+4+4+3+3+3+3+2+3+3=31p.
RCH Kärä Anton 3+4+3+3+2+3+3+3+3+4=31p.
RCH Obi-Wan B 3+4+2+2+3+3+4+3+3+3=30p.


Presta Racing Center, 01.02.2013
Tuomarit: Peppi S., Niina, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Sulho (4,5+5+5+5+4,5+4+4+5+4+4=45)
SW2 Khimaira V (5+5+4,5+5+5+4,5+3,5+4+4+3,5=44)
SW3 Troll Svoras (5-5-5-4½-3½-3½-4-3½-4-3½ = 41,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Moon Ärräpää (4,5+5+5+4+4,5+4,5+4+4+4+4=43,5)
RCH Mörkövaaran Majuri (4,5+5+5+4+4+4,5+4+4+3,5+3,5=42)
RCH Koistilan Viikari (4+5+4+4,5+4+4+4+3,5+4,5+3,5=41)
RCH Bullet v.d. Oorlog (5+5+3,5+4+3,5+4+4+4+4+4=41)
RCH Gin Aran (4+5+4+3,5+4+4+4+3+2,5+3=37)
RCH Batman Blues (3,5+4+3,5+4+4+3+3,5+3,5+4+4=37)
RCH RobÚlaí&Thief (5-5-5-4-3½-4-4-3½-4-3 = 41 p.)


Optimal, 01.02.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (5+5+4,5+5+5+4+4+3,5+4+3=43)
SW2 Stens Bravo (5+4,5+3+3,5+5+4+4,5+3+4,5+3,5=40)
SW3 Vermilion (4,5+4,5+3,5+3,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5=40)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Duranimo F (4+4+4+4,5+4,5+3,5+3+4+3,5+3=38)
RCH Oldfinion Donys (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3,5+4+3=36)
RCH Death in the Afternoon Flow (4+4+3+3+4,5+3,5+3+2,5+3,5+3=34)
RCH Primo Viper (5+4,5+4+5+5+3,5+3,5+3,5+4,5+3=41,5)
RCH Zdeslav Ion (3,5+4,5+3,5+5+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5=38,5)
RCH Esteban 'If (4+4+3,5+3,5+4,5+3,5+4,5+2,5+3,5+3,5=37)
RCH Cedion Tarian (4+4+4+4,5+4+4+3+4,5+4,5+3=39,5)
RCH Malcolm of Yeneva (4,5+4+4+4,5+4+3,5+3+3+4,5+3,5=38,5)
RCH Fawkes MO (4,5+4,5+3,5+4,5+3+3,5+4+4+3,5+3=38) (jalkojen arvostelu vaikeaa)


VSN, 01.02.2013
Tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille ja piirretyille

Show Winner-luokka:
SW1 E'Casandra - misery. (5-5-5-5-4½-3½-4½-4½-3½-4 = 44,5 p.)
SW2 Milkshake Miserable - Sen (5-5-5-4½-4½-4-4-4-3-3 = 42 p.)
SW3 Prometheus - Assi (5-5-5-4-4-3-4-4-4-3½ = 41,5 p.)
SW4 Chizless - Sylvester (5-5-5-4-3-3½-4-4-4-4 = 41,5 p.)
SW5 RobÚlaí&Thief - Snifffe (5-5-5-4-3½-4-4-3½-4-3 = 41 p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Witchcraft - aksu (5-5-5-4½-3½-3-3½-3½-3½-4 = 40,5 p.)
CH Toy's Kung Igor - Meeri N. (4-5-5-4½-4½-4-3½-3-3½-2½ = 39,5 p.)
CH Ble Vandring - Possiikeri (4½-5-4-4-3½-3-4-3½-3½-2½ = 37,5 p.)

Reserve Champion-palkitut: 
RCH Fellmoore Phantom - Niina (4½-5-5-3½-3-3-4-4-4-3 = 39 p.)
RCH Phoenix v. Moons - Miia Maria (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH Cedion Tarian - Sen (4-4-5-3½-3½-3½-4-4-3½-3 = 38 p.)
RCH Llygedyn Gwenda - NuuNuu (4½-5-5-4½-4½-3½-4-3½-3½-3½ = 41,5 p.)
RCH Bye September - Miia Maria (5-5-5-4-3½-3½-4-4-3-3 = 40 p.)
RCH Snuff v. Moons - misery. (4½-5-5-4-3-2½-4-4-3½-4 = 39,5 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox - Tiia (4-5-5-4½-4½-4-3-2½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Wanderlust 'If - misery. (4½-5-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Douglas Hampton - Niina (4-5-3½-4-3½-3½-3½-4½-4-3½ = 39 p.)
RCH Passiona Flow - Sen (4-4-5-4-3½-4-4½-4-4-3½ = 40,5 p.)
RCH Huvin Viennetta - pipariina (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-3-3½ = 40 p.)
RCH Douglas Pamela - Niina (4-5-5-4½-3½-3-4½-4-3-3½ = 40 p.)
RCH Domiros - Sylvester (5-5-5-3-3-4-4-4½-3½-3½ = 40,5 p.)
RCH Thanatos - Kiiskinen (4-4-4½-4½-4-3½-4-4-4-3½ = 40 p.)
RCH ML Vengeance - aksu (4½-4½-5-3½-4-3-3½-4-4-3½ = 39,5 p.)
RCH ML Wicca - aksu (4½-4-5-4½-5-3½-3½-3½-4-2½ = 40 p.)
RCh Jojoriina - Elisa (4-5-5-3½-3-3-4-4-3½-4 = 39 p.)


Stal Lycan, 31.01.2013
Tuomarit: Christa W., Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW2 Gin Barrikada (4,5+5+5+4,5+3+3,5+4+3,5+4+4=41)
SW3 Primo Viper (5-5-5-4½-4½-3½-3½-3-3½-3 = 40,5 p.)
SW4 Sumptuous (4+4+4+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3=38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bullet v.d. Oorlog (4½-5-5-5-3-4-4-4½-3½-3½ = 42 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox (4-5-5-4½-4½-4-3-2½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Sveinung (5-5-5-4½-3-3-3½-3½-3½-3 = 39 p.)
RCH Dozing (4-5-5-3-4-4-3½-3½-3-3 = 38 p.)
RCH Hoofprints (4+4+4+4+4+3,5+4+4+4+3=38,5)
RCH Merethe (3,5+4+5+4,5+3+3+3+3,5+4+4=37,5)
RCH Csenge 'If (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3+3,5=35,5)


Stal Lycan, 30.01.2013
Tuomarit: Christa W., Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW2 CHR Hartley (5-5-5-4½-4½-3½-4-4-3-3½ = 42 p.)
SW3 Guardian of the Legend (4+4+5+3+4+4,5+4+4+4+3=39,5)
SW4 Sumptuous (4+4+4+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3=38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bullet v.d. Oorlog (4½-5-5-5-3-4-4-4½-3½-3½ = 42 p.)
RCH Primo Viper (5-5-5-4½-4½-3½-3½-3-3½-3 = 40,5 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox (4-5-5-4½-4½-4-3-2½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Too Strange Ion 4½-5-4-3½-4½-4-4-4-3½-2½ = 39,5 p.)
RCH Csenge 'If (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3+3,5=35,5)
RCH Iced Caramel Flow - Sen (3+3,5+4,5+4,5+4+3,5+2+4+3,5+3=35,5)
RCH Copycat GA 3,5+3,5+3,5+3,5+4+3+4+3,5+3+4=35,5)


Stal Lycan, 29.01.2013
Tuomarit: Christa W., Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Fiktion Heinähattu (5-5-5-4½-4-3½-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW2 Khimaira V (4½-5-5-4½-4-4-4½-4-4-3½ = 43 p.)
SW3 Gin Verba (4+4+3,5+5+5+4,5+3,5+4+4+5=42,5)
SW4 Sumptuous (4+4+4+5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3=38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Bullet v.d. Oorlog (4½-5-5-5-3-4-4-4½-3½-3½ = 42 p.)
RCH Klazina I (4+4+4+4+4+3,5+3+3+4+3=36,5)
RCH Primo Viper (5-5-5-4½-4½-3½-3½-3-3½-3 = 40,5 p.)
RCH Pavel Giw 5-5-5-4½-4-4-3½-3-3½-2½ = 40 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox (4-5-5-4½-4½-4-3-2½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Massive TinkerBell (4+4+3,5+4+3+4,5+4,5+4+3+4=38,5)
RCH Csenge 'If (4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3+3+3,5=35,5)
RCH Iced Caramel Flow - Sen (3+3,5+4,5+4,5+4+3,5+2+4+3,5+3=35,5)


Optimal, 16.01.2013
Tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Primo Viper (5+4,5+4+4,5+5+3+3,5+3,5+4+3=40)
SW2 Phoenix v. Moons (4,5+5+3,5+4+4+3,5+4+4+3,5+4=40)
SW3 Vermilion (4,5+4+4+4+4+4+3,5+3,5+4+4=39,5)
SW4 Nether Flow (5+4,5+4,5+4+3,5+3+3,5+2,5+4+4=38,5)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wincórnix (4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4+3,5+3=37)
RCH Duranimo F (4+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=37)
RCH Kingston Tristan (4+4+4+3+3+3,5+3,5+3,5+4+3,5=36)
RCH Passiona Flow (4+4+5+4+2,5+3+3+3+4+3=35,5)
RCH Csenge 'If (4,5+4+3+3,5+3,5+3+4+3+3+3,5=35)
RCH Cirion Methedras. (4+4+4+4+3+3+3+3+3,5+3,5=35)
RCH Sparta Amal Sabin (4+5+4+4,5+4,5+3,5+3,5+3+4+3,5=39,5)
RCH Khosrau v.d. Duren (4+5+4+4+4+4,5+4+3+3,5+3,5=39,5)
RCH Hey! Jawbreaker xx (4+4+4+4+5+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=38,5)
RCH Glenwood Evan (4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+4+4+4=40)
RCH Malcolm of Yeneva (4+4+4+4+4,5+3,5+3+3+4,5+4,5=39)
RCH Renfrew Aisha (3,5+4+4+4+4,5+4+2,5+3+3+3=35,5)


Konkkaronkka, 14.01.2013
Tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Bellanca MO (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
SW2 Phoenix v. Moons (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
SW3 Spooky Holiday (4½-5-4-4-3-3-4-4-3½-3 = 38 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Lucas FK (4-5-4½-4-3-3½-3½-3-4-3½ = 38 p.)
RCH AFF Baldomero (4-4½-3½-4-3-3-3½-4-4-3½ = 37 p.)
RCH Bulbasaur v. Raad (4-5-5-3-3-3-4-4-3½-3 = 37,5 p.)


Ionic, 10.01.2013
tuomareiden nimet: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Rothkeller's Cory (4+5+5+4+4+3+2+4+4+4 = 39p)
SW2 Arkham Cortendo (4+4+4+5+4+4+3+3+3+4 = 38p)
SW3 Caranthe PB (4+4+3+3+5+3+5+4+4+3 = 38p)
SW4 Tarantella F (4+4+4+4+4+4+4+3+3+3 = 37p)
SW5 Stay Solo HA (4+4+4+4+4+3+4+4+3+3 = 37p )

Muut Champion-palkitut:
CH Death in the Afternoon Flow (4+4+4+4+4+4+3+2+4+4 = 37p)
CH Elgwir Corintha (3+4+4+4+5+4+3+3+4+3 = 37p)
CH Elgwir Doommetal (5+3+4+3+4+3+3+4+3+4 = 36p)
CH Passiona (Flow 4+4+5+4+5+3+3+3+2+3 = 36p)
CH Vermilion (4+4+4+3+3+3+3+5+3+4 = 36)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kang and Kodos Flow (4+4+4+4+3+3+4+4+4+3 = 37p)
RCH Nether Flow (4+4+3+4+4+2+3+3+3+3 = 33p )
RCH Laccolith Hexen (4+4+3+3+3+4+3+3+3+4 = 34p)
RCH Bounty Rox (3+4+4+3+3+3+3+4+4+3 = 34p )
RCH Kingston Valerija (3+4+4+3+3+3+4+3+3+4 = 34p)
RCH Cirion Methedras (3+4+4+3+2+4+4+3+4+3 = 34p )
RCH Elgwir Doomsday (4+4+4+3+3+3+3+4+4+4 = 36p)
RCH Lupercus PB (3+4+4+3+4+4+3+3+3+3 = 34p )
RCH Maya Woods (3+4+4+4+3+5+3+3+4+3 = 36p)
RCH Elgwir Romanticide (3+4+4+4+3+3+4+3+4+3 = 35p )
RCH Dandelion Monroe (4+4+4+4+3+4+4+3+4+3 = 37p )
RCH Elgwir Floriana (4+4+2+3+5+4+3+4+3+3 = 35p )


Ionic, 01.01.2013
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Elgwir Paralyziaa (5+5+4+5+4+4+5+5+3+3 = 43p)
SW2 PT's Black Billy ox(4+5+4+5+4+4+3+4+4+4 = 41p)
SW3 Daeth Cusan (5+4+4+4+4+5+3+4+4+3 = 40p)
SW4 Petr Zeni (5+5+4+3+3+5+4+3+4+3 = 39p)
SW5 HWA Terran Unit (5+5+3+3+5+3+4+4+4+3 = 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Vitenka Zen i(5+4+4+4+4+4+4+3+4+3 = 39p)
CH Milshake Miserable (4+5+4+4+4+4+4+4+2+3 = 38p)
CH Prima Barkhat (4+5+4+4+3+4+4+4+3+3 = 38p)
CH Aranka Radon (4+4+3+4+5+5+3+4+2+3 = 37p )

Reserve Champion-palkitut:
RCH Wladyslaw (4+5+4+4+5+4+3+4+4+3 = 40p)
RCH Sparta Amore (4+4+5+5+4+3+4+4+4+3 = 40p)
RCH Sparta Magneto (4+5+4+5+3+4+3+4+4+2 = 38p )
RCH Imperial al Baliha (4+5+3+4+5+5+4+4+4+3 = 41p)
RCH Ethereal (3+4+4+5+4+5+3+4+4+3 = 39p)
RCH Ak Dabil Shai (4+5+4+4+4+3+3+4+3+3 = 37p )
RCH Creignmawr Sior (4+4+4+3+4+5+3+4+3+3 = 37p)
RCH Cedion Tarian (4+3+3+4+5+4+4+4+3+3 = 37p)
RCH Llygedyn Caerdwyn (4+4+3+3+3+3+3+4+4+3 = 34p)
RCH Llygedyn Celyn (4+5+4+4+4+3+3+4+3+3 = 37p)
RCH Llygedyn Gwenda (4+4+5+4+4+3+3+3+3+3 = 36p)
RCH Crimson Nation Zena (4+4+2+3+3+4+3+4+4+3 = 34p )
RCH Armak Zeni (4+4+4+4+5+4+3+4+4+3 = 39p)
RCH Zofeia Zeni (4+4+5+4+4+3+4+3+3+4 = 38p)
RCH Filat Hypatia (4+5+3+4+3+3+4+3+4+3 = 36p)
RCH Arman Zeni (4+5+5+4+3+4+3+5+3+3 = 39p)
RCH Arkady Zeni (4+5+3+3+5+3+4+3+4+3 = 37p)
RCH Parca Zeni (3+4+4+3+4+3+3+3+4+3 = 34p )
RCH Elgwir Burlesque (4+4+4+5+4+3+4+4+3+3 = 38p)
RCH Elgwir Burnout (4+4+3+4+5+4+4+4+3+3 = 38p)
RCH HWA Clearing LA (4+5+4+3+4+3+4+4+3+3 = 37p)
RCH Adojan Radon (4+4+4+4+3+3+3+3+3+3 = 34p )


Malsamo, 01.01.2013
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Khimaira V  (5+4,5+4+5+5+4+3,5+4+4+4=43)
SW2 Phoenix v. Moons  (4,5+4+4+4+4+4+4+4+4+4=40,5)
SW2 Fiktion Pasma  (4+4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+4,5=39)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kajon Mustasurma (3+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+=37)
RCH Kajon Korpiharakka (4+4+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+3=36,5)
RCH Fiktion Pyökki (4+4+4+3+3+3+4+3+3,5+4,5=36)
RCH Primo Viper (5+4,5+4+4+5+3+3,5+4+5+3=41)
RCH Hey! Jawbreaker xx (4+4+3+3,5+4,5+4+4+4+4+4=39)
RCH Newton Grance (3,5+4+3+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=36)
RCH Poniniemen Númenor (4,5+4+3,5+3+4+4+4+4+4+3,5=38,5)
RCH Puisto's Bravery (4+4+4+2,5+5+4+2,5+4+4+3,5=37,5)
RCH Llygedyn Carwr (4+4+4+3+5+3,5+3+3,5+3,5+3,5=37)


Malsamo, 31.12.2012
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Brutal v.d. Duren (5+4+4+5+5+4+4+4+3,5+3,5=42)
SW2 Escorant Puritania (5+4,5+4,5+4,5+4+4+3,5+3,5+4+4=41,5)
SW3 Huvin Viennetta (4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4=38)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kajon Korpiharakka (4+4+4+4+3,5+3+3+3+3,5+3,5=35,5)
RCH Tähti-Taivas (4+3+4+4+3+3+3+3,5+3,5+3,5=34,5)
RCH Vermilion (4+4+3,5+3+4+4,5+4+4+3,5+3,5=38)
RCH Ixia Ion (3,5+3,5+4+3+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5=36)
RCH Stay Solo HA (3,5+4+4+3,5+3,5+3+3,5+3,5+3,5+3,5=35,5)
RCH Khimaira V (5+4+4,5+4+5+4+3,5+4+3,5+3,5=41)
RCH Methodius (4+4+4+3,5+4+4+3,5+3,5+5+3,5=39p.)
RCH Sparta Amal Sabin (4+4+4+4+4+3,5+3,5+2+4+3,5=36,5p.)


Cwmnantcol, 30.12.2012
Tuomarit: Gin
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Cwmnantcol Dewin - NuuNuu (4+5+5+4+5+4+3+4+4+3 = 41p)
SW2 Cwm Deian Bwlch - NuuNuu (4+5+5+4+4+3+5+4+4+3 = 41p)
SW3 Gwalch Nona - NuuNuu (4+5+5+5+5+4+3+3+3+3 = 40p)
SW4 Tarragon - Christa W. (3+4+5+4+5+5+3+4+4+3 = 40p)
SW5 Llew Coed Peissawg - NuuNuu (5+5+4+4+3+3+4+4+4+3 = 39p)

Muut Champion-palkitut:
CH Milkshake Miserable - Sen (4+5+5+4+4+3+4+4+2+3 = 38p)
CH Cedion Blodeyun - Sallis (4+3+4+3+3+3+4+3+4+3 = 34p)
CH Crimson Nation Zena - Christa W. (4+4+2+4+4+4+4+4+4+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Cedion Anynnawg - NuuNuu (4+5+5+4+5+3+4+4+3+3 = 40p)
RCH Fercos Ol - Niina (4+5+4+4+4+5+4+4+3+3 = 40p)
RCH Cedion Tarian - Sen (4+4+3+4+5+4+3+4+3+3 = 37p)
RCH Greenwich's Morwen - Fancy (4+5+5+4+4+3+3+3+4+3 = 38p)
RCH Cedion Saffir - NuuNuu (4+4+5+4+4+4+3+3+4+3 = 38p)
RCH Florrie Dawn - Daivive (4+5+2+4+4+4+4+4+3+3 = 37p)
RCH Carcharoth - Sen (4+5+5+4+4+3+4+4+3+3 = 39p)
RCH Lai'e Neirin - Christa W. (3+4+3+4+4+5+5+5+3+3 = 39p)
RCH Glenwood Evan - NuuNuu (4+4+4+5+3+3+5+4+3+3 = 38p)
RCH Canu Tywysoges Tywyll - Christa W. (4+4+3+4+5+4+4+3+3+4 = 38p)
RCH Cranberry's Miril - NuuNuu (3+4+3+5+4+3+4+4+3+3 = 36p)
RCH Heddwyn Aeronwen - craky (4+4+4+4+4+3+3+3+3+3 = 35p)
RCH Aware Spill - Christa W. (4+5+5+4+4+3+3+4+4+3 = 39p)
RCH Lai'e Caerau Cyneric - Christa W. (4+5+4+4+4+4+3+4+4+3 = 39p)
RCH Caer Llion Dawn - elen (4+5+4+5+4+3+3+4+3+3 = 38p)
RCH Daeth Cusan - Christa W. (5+4+5+4+4+5+3+3+4+3 = 40p)
RCH Renfrew Aisha - elen (4+5+4+4+5+4+3+4+3+3 = 39p)
RCH Llygedyn Carwr - NuuNuu (4+5+4+4+4+3+4+5+3+3 = 39p)


Kisatalli Vienre, 28.12.2012
tuomarit: Christa W., Kerppa, Gin, Elisa P.
avoimet valokuvallisille ja piirretyille

Show winner:
SW1 Milkshake Miserable - Sen (5-5-5-5-5-4,5-4-4,5-4,5-4,5 = 47p.)
SW2 E'Casandra - misery. (5-5-5-5-4½-4-4½-4½-4-3 = 44,5 p.)
SW3 Fiktion Pyökki - Sen (4-5-4-5-4-4-4-4-5-4=43p.)
SW4 Moons Million Light - misery. (4-5-4-4-4-4-4-3-4-3=39p.)
SW5 Nurias Kruna - Assi (4-5-4-4-4-4-4-3-3-3 = 38p.)

Muut Champion-palkitut:
CH Vermilion - Christa (4-4-4-3-3-4-3-4-4-4 = 37p.)
CH Joulutähti - Elisa (4-4-4-3½-3-3-3-2½-3½-3 = 33,5 p.)
CH Narrow Street's Jackie - Possiikeri (3-5-3-4-4-3½-3-2½-3½-2 = 33,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Saniaisen Turbohuuli - Christa W. (3+4+4+3+4+4+4+4+4+4=38p.)
RCH Huvin Viennetta - pipariina (4+5+4+4+3+3+4+3+4+3=37p.)
RCH Fiktion Pasma - Sen (4+5+4+4+3+3+3+4+3+3=37p.)
RCH Csinos 'If - misery. (4+4+4+3+3+3+5+4+3+3 = 36p.)
RCH Passiona Flow - Sen (3+4+4+4+4+3+3+4+4+3 = 36p.)
RCH Chapman - Niina (4+4+3+3+5+4+4+3+2+3 = 35p.)
RCH Brutal v.d. Duren - melissa (5-5-5-5-4½-3½-3-4-3½-3½ = 42 p.)
RCH Nasikh shel Negev ox - Tiia (4-5-5-5-4½-4-3-3-3½-3½ = 40,5 p.)
RCH Sparta Amore - Sen (4½-5-5-4½-4-3½-3-4-3-3 = 39,5 p.)
RCH Exxotico - Sen (4+5+4+4+3+3+5+4+3+2 = 37p.)
RCH Bria Pip Pip - Minority (3+4+4+5+4+3+4+4+4+3=38p.)
RCH Vuornan Effie - Miia Maria (4+5+5+3+5+4+4+3+4+0=37p.)
RCH Phoenix v. Moons - Miia Maria (4+4+3+5+4+3+4+4+3+3=37p.)
RCH Mihan Merrion - Wolf (4,5-5-4-5-4,5-4,5-4,5-5-5-5 = 47p.)
RCH Cedion Tarian - Sen (4+5+4,5+5+5+4,5+4,5+4,5+5+5 = 47p.)
RCH Prometheus - Assi (5+4,5+5+4+4,5+5+5+4,5+4,5+4,5 = 46,5p.)
RCH Cassiel Vegas - pipariina (3½-4-4-3-3-3½-3-3½-3-3 = 33,5 p.)
RCH Raken-Poika - Anne (3½-4½-4-4-3-3-3-2½-2½-3 = 33 p.)
RCH Lady Violet - Possiikeri (4-5-3-4-2-2½-3-3-3½-3 = 33 p.)


Infinity, 28.12.2012
Niina, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show Winner-luokka
SW1 E'Casandra - misery. (5-5-5-5-4-4-4½-4½-3½-3 = 43,5 p.) 
SW2 Bye September - Miia Maria (5-5-5-4-4-4-4-4½-3½-3½ = 42,5 p.) 
SW3 Dur Tumort - yersinio (5-5-5-3½-4-4-4-4-3½-3½ = 41,5 p.)
SW4 Moon Ärräpää - misery. (4+4+4+4+4+4+4+3+5+5= 41 p.)
SW5 Colorado - Krafla (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)

Muut Champion-palkitut:
Ch Huvin Viennetta - pipariina (4+4+4+4+4+3+3+3,5+3,5+3,5= 36,5 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Fiktion Pyökki - Sen (5+4+3,5+3+2,5+3,5+4+3+3,5+5=37) 
RCH Lakean Aniharva - yersinio (4+4+3,5+3+3+3+5+3+3,5+4=36)
RCH Koistilan Viikari - Nenna (4+4+4+4+3,5+3+3+3+3+3=34,5)
RCH Jymy-Jemmi HIP - Nenna (4+4+4+2,5+3+3,5+3,5+3,5+3+3=34) 
RCH Unisointu - Sen (4+4+4+3+4+3+3+2,5+3+3=33,5) 
RCH Tähti-Taivas - vrieng. (4+3,5+3,5+4+3+3+3+3+3+3=33)
RCH Flavio Radon - misery.. (4-5-5-5-4-4-3½-3½-3½-3 = 40,5 p.) 
RCH Touch of Anger RDN - Kerppaa (4-5-4½-4½-3½-3-4-4-4-3½ = 40 p.) 
RCH Lupercus PB - Sen - Sen (4-4½-4½-5-4½-3½-4-3-3½-3½ = 40 p.)
RCH Thief of Bouncewoods - Kerppa (4½-5-5-5-2½-3-4-3½-3½-3½ = 39,5 p.) 
RCH Cedion Tarian - Sen (4-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.) 
RCH Hyllnings Morrison - Niina (4-5-5-3½-4-3-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Snuff v. Moons - misery. (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-4 = 41 p.)


Special Ring, 24.12.2012
Niina, Christa W.
avoimet valokuvallisille

 Show winner-luokka:
SW1 Skyrider ESC (4½-4½-5-4-3½-4½-4-4½-3½-3½ = 41,5 p.)
SW2 Milkshake Miserable (5+4+5+4+4+4+3+4+4+3,5=40,5)
SW3 Thief of Bouncewoods (5+5+3,5+4+4+4+5+3,5+3+3,5=40,5)
SW4 La Gioconda xx (3-4½-4½-3½-3-3½-3-3½-3-3 = 34,5 p.)
SW5 Morning Lies SZ x (3-3-3½-2½-2-3-3½-4-3½-3 = 31 p.)


 Reserve Champion-palkitut:
RCH Magnate Ion xx (4-5-4-4½-4-3½-4-3-3-3 = 38 p.)
RCH Quiero's Psycho xx (4-4½-3½-4-4-4-3-4-3½-3 = 37,5 p.)
RCH Phoenix v. Moons (4+4+4+4+4+3,5+4,5+4,5+3+4,5=40)
RCH Colorado (5+4,5+4+3+4,5+4+3,5+3,5+4+3,5=39,5)
RCH Malcolm of Yeneva (4,5+4+3+4,5+4,5+3+3+4+4+4=38,5)
RCH Snuff v. Moons (5+5+4+4+4+4+3,5+4+3+4=40,5)
RCH Bonny v. Pijnboompit (4,5+4,5+5+4+4+4+3+2,5+4+3=38,5)
RCH Diamonds 'R Us (4+4+3,5+2,5+3,5+3+4,5+3,5+4+4=36,5)


Dahlgård 23.12.2012
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner-luokka:
SW1 Toy's Strålande Stjärna - Meeri N. (4½-5-5-4½-4-4-4-3½-3½-3 = 41 p.)
SW2 Dahlgårds Vigor - pipariina (4½-5-5-3-3½-3½-4-4-4½-4 = 41 p.)
SW3 Hyllnings Morrison - Niina (4-5-5-3½-4-3-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
SW4 Lunatica B - Sallis (4-5-5-5-3½-3-3-3-4-3 = 38,5 p.)
SW5 Stina Q'91 - Meeri N. (4-5-5-4½-3½-2½-3-3-2½-3 = 36 p.)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Kära Anton - pipariina (4½-5-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Ozzie - Sallis (4-5-5-3½-4-3-3½-4-3½-3½ = 39 p.)
RCH Torolf HIP - Nenna (4-5-5-3-3-4-4-4-4-3 = 39 p.)
RCH SB Dalia - Sallis (2½-4½-5-4-3-3-4-3-3½-3 = 35,5 p.)


VSN, 10.12.2012
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille ja piirretyille

Show winner:
SW1 E'Casandra - misery. (5-5-5-5-4½-4-4½-4½-4-4 = 45,5 p.)
SW2 Salome - Kiiskinen (5-4½-5-5-4½-4½-4-4½-4-3½ = 44½ p.)
SW3 Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4½-5-5-5-3½-4½-4½-4½-3½-4 = 44 p.)
SW4 Milkshake Miserable - Sen (5-5-5-4½-4½-4-4-4-3½-3½ = 43 p.)
SW5 AH Hopiainen - aksu (4½-5-5-5-4½-4-3-3½-3½-3½ = 41,5 p.)

Champion:
CH Dahlgårds Vigor - pipariina (4½-5-5-3-3½-3½-4-4-4½-4 = 41 p.)
CH Farri frá Dalek - aksu (4½-5-5-4-4-3-4-4-3½-4 = 41 p.)

Reserve Champion:
RCH Colorado - Krafla (5-5-5-4-4-3½-4-4-3-3 = 40,5 p.)
RCH Cwmnantcol Dewin - NuuNuu (4-5-5-4½-4-4-3½-4-3-2½ = 39,5 p.)
RCH Cwmnantcol Teigr - Miia Maria (4-3½-5-5-4-3½-4-4-3½-3 = 39,5 p.)
RCH Aidan Laverne - Kiiskinen (5-5-5-4-3½-4-4-4-3½-4 = 42 p.)
RCH Snuff v. Moons - misery. (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-3½-4 = 41 p.)
RCH Lareina Kid - jcn (5-4-5-5-4½-3½-4-4-4-3½ = 42,5 p.)
RCH Passiona Flow - Sen (4-4-5-4-3½-4-4½-4-4-3½ = 40,5 p.)
RCH Thanatos - Kiiskinen (4-4-4½-4½-4-4-4-4½-4-3½ = 41 p.)
RCH ML Wicca - aksu (4½-4-5-4½-5-4-3½-3½-4-3 = 41 p.)


Kuurakka, 15.07.2012
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 CH Zlatan van Zeld - Jenna (5-5-5-4-5-4-4-4-4-4 = 44 p.)
SW2 CH Cwmnantcol Twedwr - NuuNuu (5-5-5-4-5-4-4-4-3-3 = 42 p.)
SW3 CH Lweillyn Miss U - Snifffe (5-5-5-5-4-4-3-4-3-3 = 41 p.)
SW4 CH Lumina - Elisa (4-5-5-5-4-4-3-3-3-3 = 39 p.)

Reserve Champion:
RCH Lochrian - Sakkura (5-5-5-4-4-4-4-4-4-4 = 43 p.)
RCH Koston Manaaja - Annika N (5-5-5-5-4-3-3-4-4-4 = 42 p.)
RCH Sumptuous - Snifffe (4-5-5-4-3-4-3-3-4-3 = 38 p.)
RCH Bredbeddle v.d. Cadwr - Snifffe (5-5-5-5-3-3-3-4-4-4 = 41 p.)
RCH Die Edward S4 - Sakkura (5-5-4-4-3-4-4-4-3-3 = 39 p.)
RCH Jewell Day - Sakkura (5-5-5-4-4-4-4-4-3-3 = 41 p.)
RCH Cwmnantcol Ffanci - NuuNuu (4-4-5-5-4-4-3-4-4-3 = 40 p.)
RCH Criallt Rianna - NuuNuu (4-5-5-4-3-3-4-4-4-4 = 40 p.)


Marlene, 04.07.2012
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Elgwir Burnout - Éowyn (4+4+4+5+5+4+4+4+4+3=41)
SW2 Kohinoor Ion - Virginia (4+4+4+4+5+3+5+4+3+4=40)
SW3 Steekin Neelia - Toffe (4+4+4+4+4+4+4+3+3+3=37)

Reserve Champion:
RCH - Methodius - Christa W. (5+4+4+4+5+4+3+4+4+3=40)
RCH - RobÚlaí&Thief - Snifffe (4+4+4+4+4+4+3+3+4+3=37)
RCH - Duke Bee - Rachel (4+4+4+4+4+4+3+3+3+3=36)
RCH - Albatross Rox - Christa W. (4+4+4+4+3+4+3+4+4+4=38)
RCH - Milano - bill (4+4+4+3+4+3+3+3+3+2=33)
RCH - Helmen Myrskyherra - Rachel (4+3+4+4+3+3+2+3+5+2=33)


Ionic, 30.06.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Zebastian KTN - Katja 4+5+5+5+2+3+5+5+4+3 = 41p
SW2 Albatross Rox - Christa W. 4+4+4+4+4+4+4+5+3+5 = 41p
SW3 Moonbeam Midge - Christa W. 5+5+4+5+4+4+3+4+3+3 = 40p
SW4 Arcadia Curacao Pipedown - Christa W. 4+5+4+4+4+5+4+4+3+3 = 40p
SW5 Milano - bill 4+3+5+4+5+3+5+3+4+4 = 40p

Champion:
CH Nelda's Karel - shonna 4+5+4+4+4+4+5+4+2+3 = 39p
CH Iiris KTN - Katja 4+4+4+3+4+4+3+4+3+3 = 36p

Reserve Champion:
RCH Nicht Von Dieser Welt - bill 3+5+4+4+5+5+4+4+3+3 = 40p
RCH Sir London D'or - Disa 4+4+4+4+4+3+4+4+3+4 = 38p
RCH Life On TV - bill 3+4+4+3+4+4+3+4+4+4 = 37p
RCH Dallas Superstar - Christa W. 4+5+5+3+4+4+3+4+3+3 = 38p
RCH Arcadia Chicago Supernova - Christa W. 4+4+4+4+3+4+4+4+2+3 = 36p
RCH Methodius - Christa W. 3+4+4+3+5+3+4+3+3+3 = 35p
RCH Lev Joachim - Christa W. 3+4+4+4+4+3+4+3+3+2 = 34p
Malibu Snizhana - Christa W. 3+4+4+4+2+3+4+3+3+4 = 34p
RCH Kalýnda YOL - Gems 3+4+5+4+4+3+4+3+3+3 = 36p
RCH Jozsua KTN - Katja 4+4+4+5+4+3+3+3+3+2 = 35p
RCH Szilvester KTN - Gems 3+4+3+4+3+3+4+3+3+3 = 33p
RCH Zracciatella KTN - Katja 4+4+4+4+5+3+3+4+3+3 = 37p


Jadessa Warmbloods, 22.06.2012
tuomarit: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Kang and Kodos Flow - rio (5-4½-5-4-4-4-4½-4½-4-4 = 43,5 p.)
SW2 Pastiche Sec - Toffe (4½-5-5-4-4½-4-3½-3½-3½-3 = 40,5 p.)
SW3 Jeremia Crow - Jonna E. (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-3-3 = 39,5 p.)
SW4 Aavan Nelli - Jonna E. (4½-5-4½-3-4-4-3½-4-3-3½ = 39 p.)
SW5 Rätvänän Taikuri - rio (4½-5-4-4½-4-3½-3-4-3-3 = 38,5 p.)

Champion:
CH Sanbrook Chaplienne - Kaya (4-4-5-4½-4-3-3-3-4-3 = 37,5 p.)

Reserve Champion:
RCH Stilig Herre - pau. (4-4½-3½-3½-3-4-4-4-3½-3½ = 37,5 p.)
RCH Tori - Jonna E. (4-4-4½-3-3½-3½-4-4-3-3 = 36,5 p.)
RCH Aavan Niila - Jonna E. (3½-4½-4-4-3-3½-4-4-3½-3½ = 37,5 p.)
RCH Benjamin Sec - Toffe (4-5-4-4-3½-3½-4-4-3-3 = 38 p.)
RCH Reglan Suffle - Toffe (4½-5-5-4-4-3½-4-4-3½-3 = 40,5 p.)
RCH Gunpowder Solo - Yogi (4-4-4-4-3½-3½-4-3½-2½-3 = 36 p.)
RCH Mango Marengue Solo - Yogi (3-3½-4-3½-3½-4-3½-4-3-3 = 35 p.)
RCH Dracarys PB - Jonna E. (3-3½-4-4-3½-3-3-3-4-3½ = 34,5 p.)


Ionic, 21.06.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Ki'sain - Kaya 5+5+4+5+5+5+4+3+3+4 = 43p
SW2 Kuzma Yakim - Kaya 4+5+4+5+5+4+3+4+4+4 = 42p
SW3 Salvador of Picar - yersinio 5+5+5+3+4+3+5+5+3+3 = 41p
SW4 Lughaidh Kieran - Christa W. 4+4+4+4+4+4+4+4+3+4 = 39p
SW5 Kalýnda YOL - Gems 3+4+5+4+4+3+4+4+3+4 = 38p

Champion:
CH Adriana - Kaya 4+4+5+5+3+3+3+3+3+4 = 37p
CH Amalcon - Tuire N. 4+4+4+5+4+3+4+4+2+3 = 37p
CH Pequenos e Apimentado - Cihara 4+3+4+3+4+4+3+3+4+4 = 36p
CH Elise - Kaya 4+4+2+3+3+3+4+5+3+4 = 35p

Reserve Champion:
RCH Indflydelsesrige - Kaya 3+4+4+3+5+4+3+2+3+4 = 35p
RCH Bellamy Saga - Gems 4+4+4+4+4+3+4+3+3+4 = 37p
RCH Szilvester KTN - Gems 4+4+3+4+4+2+4+4+3+3 = 35p
RCH Ealga Pemberley - Tilli 5+5+4+3+4+3+4+3+3+3 = 37p
RCH Chéad Cheann - Kaya 4+5+4+4+3+5+4+2+3+3 = 37p
RCH Pemberley Pádraig - Tilli 4+5+4+3+3+3+4+4+2+3 = 35p
RCH Lucio Donato - yersinio 5+5+4+5+4+3+4+4+3+2 = 39p
RCH Dominika - Kaya 3+4+5+5+3+4+3+3+3+3 = 36p
RCH Prokhor - Kaya 4+5+4+4+4+5+4+4+4+4 = 42p
RCH Rafail PA - Tuire N. 5+4+3+5+5+4+4+3+4+4 = 41p
RCH Andrei Stas - Kaya 4+5+4+5+5+3+3+4+3+4 = 40p
RCH Presta Vera - Tuire N. 5+5+3+3+4+5+3+4+4+4 = 40p
RCH Presta Zhizel - Kaya 4+5+4+5+4+4+4+4+4+2 = 40p
RCH Selena Kir - Tuire N. 4+5+4+4+5+4+4+3+4+3 = 40p
RCH Methodius - Christa W. 3+4+4+3+5+4+4+4+3+3 = 37p
RCH Kirochka - Kaya 4+4+3+4+4+2+4+4+3+4 = 36p
RCH Malibu Snizhana - Christa W. 3+4+5+5+3+3+4+2+3+4 = 36p


Ionic, 17.06.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Mewian Caru - Meow 5+4+5+5+4+4+5+4+4+2 = 42p
SW2 Aelwen Lili - Christa W. 4+5+5+4+4+3+4+4+3+4 = 40p
SW3 Sonique AD - Marsu 4+5+4+4+5+3+4+4+4+3 = 40p
SW4 A.D. Filled Fantasy - Marsu 4+5+4+5+4+3+4+3+4+3 = 39p
SW5 Cedion Anynnawg - NuuNuu 4+5+4+4+5+3+4+4+3+3 = 39p

Champion:
CH Eldreth Wianna - Sakkura 4+5+4+4+4+4+3+4+3+4 = 39p
CH Iced Awake - rio 4+4+3+4+5+4+4+4+4+3 = 39p
CH Nerian Hippy Shake - Heini H. 4+5+4+4+4+3+3+4+3+4 = 38p
CH Aelwen Red Hugh - rio 4+5+3+4+4+4+4+4+3+3 = 38p
CH Birgir Efrain - Assi 4+4+4+5+4+3+4+3+4+3 = 38p
CH Elgwir Adonis - Éowyn 4+4+4+4+5+3+4+4+3+3 = 38p
CH Criallt Iowerth - Christa W. 4+4+4+3+4+4+4+4+3+4 = 38p
CH Diega's Alroy - idam 4+5+4+4+3+3+4+3+3+4 = 37p
CH Cranberry's Miril - NuuNuu 4+4+4+4+5+3+3+4+3+3 = 37p

Reserve Champion:
RCH Mewian Cariad - Meow 4+5+4+3+3+4+3+4+4+3 = 37p
RCH Aelwen Buck - rio 3+5+4+3+3+4+4+3+4+3 = 36p
RCH Aelwen Brwyna - rio 4+5+5+5+4+3+4+3+3+3 = 39p
RCH Rhown Ceridwen - Christa W. 4+5+5+4+5+3+4+4+2+3 = 39p
RCH Gwalch Nona - NuuNuu 4+5+5+4+4+3+3+4+3+4 = 39p
RCH Glenwood Evan - NuuNuu 4+4+4+4+3+3+4+4+3+3 = 36p
RCH Russian Terrorist - vrieng. 4+4+4+3+3+4+3+4+4+3 = 36p
RCH Halleluja Mountain - niksu 4+4+4+3+4+4+3+3+4+3 = 36p
RCH Araminta - mori-mori 4+4+3+4+5+3+4+4+3+3 = 37p
RCH Ceabury Blodyn - Assi 4+4+3+4+3+3+4+4+4+3 = 36p
RCH Bychan Adeline - Christa W. 3+4+5+4+4+3+3+4+3+3 = 36p
RCH Bychan Rhydwyn Coch - Meow 3+5+4+4+3+3+5+4+3+4 = 38p
RCH Brynmawr Sir Cael - Assi 4+4+4+4+4+4+3+4+3+3 = 37p
RCH Criallt Idris - rio 3+4+4+4+4+5+3+3+4+3 = 37p
RCH Criallt Bregus - rio 4+4+5+3+5+3+3+3+3+3 = 36p
RCH Alicia Luxus - Christa W. 4+4+4+4+4+3+3+4+3+3 = 36p
RCH Werona LAC - Heini H. 4+4+3+3+5+4+3+4+3+3 = 36p
RCH Aviator ANW - rio 5+4+4+3+4+3+4+4+3+3 = 37p
RCH Marathon - Mette 4+4+4+4+5+3+3+4+3+3 = 37p
RCH Leahorst Vernicel - Assi 4+4+4+3+3+4+4+4+3+4 = 37p
RCH Elgwir Ramona - Éowyn 5+5+3+4+3+3+4+4+3+3 = 37p
RCH Poniniemen Dimanche - Assi 4+4+5+4+4+4+3+3+3+3 = 37p
RCH Aelwen Gepard - rio 5+4+3+4+5+4+3+3+2+3 = 36p
RCH Aidan Rakim - sonia 4+4+4+2+4+3+5+3+4+4 = 37p
RCH Aidan Gildroy - Assi 5+3+4+3+4+3+4+4+3+3 = 36p
RCH Twin Luigi - niksu 4+4+4+4+4+3+4+3+3+3 = 36p
RCH Lilith of Yeneva - yushiko 4+5+4+4+3+3+3+4+5+4 = 39p
RCH Breezy Sadie - Meow 4+4+5+4+3+3+4+3+3+3 = 36p
RCH Poniniemen Arnthor - idam 4+4+4+4+3+2+4+4+3+4 = 36p
RCH Colonel LAC - Meow 4+4+3+3+3+3+4+5+4+3 = 36p
RCH Jewell Day - Sakkura 4+4+5+5+3+2+3+4+3+3 = 36p
RCH Justified Brutality - Procella 4+4+5+3+3+3+4+3+3+3 = 35p
RCH Haylien Kaisli - Sakkura 3+4+5+4+3+3+4+3+3+3 = 35p
RCH Quicksilver Rubin - Tuire N. 4+4+4+4+4+3+3+3+3+4 = 36p
RCH Caoil of Herecia - Christa W. 3+4+4+4+3+4+3+3+3+4 = 35p
RCH Malibu False Angle - Christa W. 4+5+4+5+4+3+4+3+3+3 = 38p
RCH Milk And Honey - rio 4+5+4+4+4+3+4+4+3+3 = 38p
RCH Willow Blend - rio 4+5+3+5+4+3+3+5+3+3 = 38p


KK Bailador, 15.06.2012
tuomarit: Virginia, Christa W., Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Aelwen Gepard - rio (46,5p)
SW2 Aelwen Aranwen - rio (45p)
SW3 Zlatan van Zeld -Jenna (44,5p)
SW4 Suprant Sarada - Jonna E. (39p)
SW5 Jefton's Jezper - apiljavanilja (38p)

Champion:
CH Vlasco Keller - Kaya (36p)

Reserve Champion:
RCH Elgwir Bloodlust - Éowyn 3+4+4+4+3+3+3+4+4+3 = 35p
RCH Elgwir Doommetal - Éowyn 4+3+4+3+4+4+2+4+3+3 = 34p
RCH Tropicana Twister Flow - rio 4+4+4+4+4+5+2+3+4+4 = 38p
RCH Rothkeller's Lulu - Kaya 4+4+3+4+4+4+3+3+3+4 = 36p
RCH Rothkeller's Vila - Kaya 3+4+4+4+3+4+3+4+4+3 = 36p
RCH Joyhofs Leolin - Dina (5-5-5-4-4-4-3½-3½-4-4 = 42 p.)
RCH Sorraya Treasure LAC - Jazzumi (3-3-3-4-3½-3-2½-3½-3½-3 = 32 p.)
RCH Poniniemen Idril - Assi (4½-5-5-4½-4½-4-4-4-3½-3 = 42 p.)
RCH Leopardine Luna - rio (4½-5-4½-3½-4-4-4-4-4-3½ = 41 p.)
RCH Ki'sain - Kaya (4,5+5+5+4+4,5+4+3+3,5+4+4=41,5)
RCH Nashwan al Qadir - Dina (4+5+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5= 39,5)
RCH Sahir Mihran al Shadiya - Dina (4,5+5+5+4,5+3,5+3+4+3,5+3+3= 39)
RCH Conny Djärv - Jenna (4+4+4+4+3+4+3+4+4+3=37)


Championtalli, 12.06.2012
tuomarit: Virginia, Niina, Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Dark Cocoon Crow - Jonna E. (4,5+5+5+4+4+4+3+4+3+3=39,5)
SW2 Kohinoor Ion - Virginia (4+4+4+4+5+3+5+4+3+3=39)
SW3 A.D. Filled Fantasy - Marsu 5+4+4+5+4+3+3+3+4+4 = 39p
SW4 Die Edward S4 - Sakkura 5+3+4+3+5+3+4+4+3+3 = 37p
SW5 Medina of Jewel - apiljavanilja (4+4,5+4,5+4+3,5+3+3,5+3+2+2,5=34)

Champion:
CH Kirikaze SIN - Virginia (4+3+3+3+3+3+3+5+4+3=34)

Reserve Champion:
RCH Myriam of Yeneva - Jonna E. 4+5+4+5+4+4+3+4+3+3 = 39p
RCH Jefton's Jezper - apiljavanilja 4+4+4+4+4+3+4+4+3+3 = 37p
RCH Breven Dino - turjake 4+4+4+4+3+3+4+4+3+4 = 37p
RCH Travis Sage - Sakkuraa 4+4+3+4+4+3+4+3+4+4 = 37p
RCH Mymble Luned - Jonna E. (4+4+4+4+4+3+2+3+4+4=36)
RCH Jefton Mer - Jonna E.. (4+4+4+4+2+3+3+3+3+3=33)
RCH Morphine Eclipse Flow - Jonna E. (4+4+3+3+3+2+3+4+3+3=32)
RCH Majestic Wind - Procella (5+5+5+3,5+4+4+4+3,5+2,5+2,5=39)
RCH Rivakan Rokkari - Vera (5+5+5+4+3,5+3+3+3+3+3=37,5)


al Qadir, 06.06.2012
tuomarit: Virginia, Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 - Nadira Sayyidah al Najya - rio (4+4+4+4+4+3+4+3+4+4=38p) 
SW2 - Elgwir Burnout - Éowyn (4+3+4+4+5+4+4+4+3+3=38p)
SW3 - Kalýnda YOL - Gems (3+4+5+4+5+3+4+3+3+4=38p)
SW4 - SA Sequin - Dina (4+5+3+4+4+3+3+4+4+3=37p) 
SW5 - Elgwir Corintha - Éowyn (4+4+3+4+4+4+3+3+4+4=37p)

Reserve Champion:
RCH - Sparta Amal Sabin - rio (4+4+4+4+3+2+3+4+4+4=36p) 
RCH - Imperial al Baliha - rio (4+4+4+4+4+3+3+4+4+3=37p) 
RCH - Elgwir Asmara - Éowyn (4+4+4+4+4+3+2+4+2+4=35p) 
RCH - Ghayda al Qismat - Katharine (4+4+4+4+3+2+3+4+3+3=34p) 
RCH - Szilvester KTN - Gems (3+4+4+4+4+4+3+3+3+3=35p)
RCH - HWA Rip It Down - Dina (4+4+3+4+3+4+3+4+4+3=36p)
RCH - Burning Scars EW - Éowyn (3+4+4+3+4+3+4+4+4+3=36p)
RCH - Elgwir Floriana - Éowyn (4+4+3+4+5+3+3+4+3+3=36p)
RCH - Elgwir Doommetal - Éowyn (4+3+4+3+4+4+3+4+3+3=35p)


Ionic, 05.06.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Elgwir Paralyziaa - Éowyn 5+5+4+4+5+4+5+4+4+3 = 43p
SW2 Invierno Invicto - Dina 4+4+4+5+5+5+4+4+4+3 = 42p
SW3 Gwalch Geirwir - Meow 5+5+3+4+4+4+4+4+4+4 = 41p
SW4 Ghazale al Qismat - Katharine 4+4+5+5+4+5+4+4+3+3 = 41p
SW5 Milano - bill 5+3+4+5+3+3+5+4+4+4 = 40p

Champion:
CH Malik al Najya - Katharine 5+5+3+4+5+3+4+4+2+4 = 39p
CH Albatross Rox - Christa W. 4+4+4+4+3+4+4+4+4+4 = 39p
CH Lochrian - Sakkura 4+4+4+3+4+4+5+4+4+3 = 39p
CH Glenwood Evan - NuuNuu 5+4+4+4+3+3+5+3+3+4 = 38p
CH Suprant Sarada - Jonna E. 4+4+4+4+3+5+3+4+3+4 = 38p
CH Mango Marengue Solo - Yogi 4+3+4+4+5+5+4+3+3+3 = 38p
CH Ironsky - Yogi 4+4+3+3+3+5+5+4+3+3 = 37p
CH Fortunia F - Jonna E. 3+4+4+4+4+3+3+4+4+4 = 37p

Reserve Champion:
RCH Sahir Mihran al Shadiya - Dina 4+5+4+5+4+3+4+4+3+4 = 40p
RCH Tariq el Subira É - Éowyn 4+4+3+4+4+3+4+4+3+3 = 36p
RCH Ranya Ayman ox - Tuire N. 3+4+4+5+3+4+3+3+3+4 = 36p
RCH Nashwan al Qadir - Dina 4+4+3+4+4+4+5+4+4+3 = 39p
RCH Bora Farid ox - Tuire N. 3+4+4+5+4+4+3+3+4+4 = 38p
RCH Ashwas Nabil al Shadiya - Éowyn 4+4+4+3+3+3+3+4+3+4 = 35p
RCH Bahie Zahra' Thurayya - Katharine 5+5+4+4+5+3+3+4+4+3 = 40p
RCH Elgwir Corpsebride - Éowyn 5+5+3+4+5+3+4+4+3+4 = 40p
RCH Altaira al Qadir - Dina 4+5+4+5+4+3+4+4+3+3 = 39p
RCH Elgwir Asmara - Éowyn 5+4+4+4+5+4+4+4+3+3 = 40p
RCH Jawharah al Qadir - Dina 5+4+3+5+5+4+3+3+4+3 = 39p
RCH Prizdes - Mirage 4+4+4+4+5+4+3+4+4+3 = 39p
RCH Jefton Mer - Jonna E. 3+4+4+3+4+4+3+4+3+4 = 36p
RCH Morphine Eclipse Flow - Jonna E. 4+4+4+3+3+3+4+3+3+3 = 34p
RCH Gunpowder Solo - Yogi 4+4+4+4+5+3+4+4+2+3 = 37p
RCH Suprant Super Chili - Pulmu N 4+4+4+4+3+3+4+4+3+3 = 36p
RCH Elgwir Serpentine - Éowyn 4+4+3+4+4+2+4+4+3+4 = 36p
RCH Elgwir Doommetal - Éowyn 4+3+4+3+4+4+2+4+3+3 = 34p
RCH G.G. Smurfs Up - Mirage 3+4+3+3+4+3+2+3+4+4 = 33p
RCH Rothkeller's Cory - Christa W. 3+4+5+3+3+4+3+4+4+4 = 37p
RCH Silverbrand Goodnite - Mirage 4+4+4+3+3+4+3+4+3+4 = 36p
RCH Elgwir Bloodlust - Éowyn 3+4+5+4+3+3+3+4+4+3 = 36p
RCH Elgwir Romanticide - Éowyn 3+4+4+3+3+4+4+3+4+4 = 36p
RCH Skeeger's Apple - Mirage 3+4+4+3+3+4+3+3+4+4 = 35p
RCH TR Fantastique Stella - Jonna E. 4+4+4+3+4+3+4+4+3+4 = 37p
RCH Donatella - Jiru 3+4+3+4+3+4+3+3+3+4 = 34p
RCH Elgwir Adonis - Éowyn 4+5+4+3+5+3+4+4+3+3 = 38p
RCH Esmwytho CC - apiljavanilja 4+4+4+5+4+0+4+3+3+4 = 35p
RCH Joyhofs Leolin - Dina 4+4+3+3+3+4+4+3+3+4 = 35p
RCH Rhown Ceridwen - Christa W. 4+4+5+5+4+3+4+4+3 = 39p
RCH Elgwir Ramona - Éowyn 5+5+3+4+3+3+4+4+4+3 = 38p
RCH Aelwen Lili - Christa W. 4+5+4+4+4+3+4+4+3+3 = 38p


Duren, 26.05.2012
tuomari: Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Troll Svoras - yersinio (5-5-5-5-4-4½-4-3½-4-4 = 44 p.)
SW2 Zlatan van Zeld - Jenna (5-5-5-4½-4-4½-4½-4-3½-3 = 43 p.)
SW3 Vennlig Fjell - drisc- (5-5-5-4½-4½-4-4-4½-3-2½ = 42 p.)
SW4 Faith von Lion - Jonna E. (4-5-4½-4-4-3-3-4-2½-3 = 37 p.)

Reserve Champion:
RCH Dur Tumort - yersinio (5-5-5-4-4-4-3½-4-3½-3½ = 41,5 p.)
RCH Duren Oliver - yersinio (4-5-5-4½-3-4-4-4-3½-3½ = 40,5 p.)
RCH Chivottie RDL - Jazzumi (4-5-4½-3-3½-4-4-3-2½-3 = 36,5 p.)
RCH Resen Ivaros - yersinio (4½-5-5-5-4½-3½-3½-4-3½-3 = 41,5 p.)
RCH Snøfall Fjell - drisc- (4½-5-4½-3½-4-4-4-4-3½-3 = 40 p.)
RCH Elki - yersinio (4½-5-5-4½-4-4-4-4-3-3½ = 41,5 p.)
RCH Signiella LAC - Huttis (4½-5-5-4½-3½-3-3½-4-4-4 = 41 p.)
RCH Signy v. Pijnboompit - Huttis (4½-5-5-4-3½-3½-4-3½-4-4 = 41 p.)


Ionic, 25.05.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Ki'sain - Kaya 5+5++4+5+5+5+4+3+3+4 = 43p
SW2 Emancipation of Mimi - Disa 4+4+5+5+4+4+4+5+4+3 = 42p
SW3 Altaira al Qadir - Dina 4+5+5+5+4+3+4+4+3+3 = 40p
SW4 Suprant Sarada - Jonna E. 4+5+4+3+4+5+3+4+4+3 = 39p
SW5 Leopardine Luna - rio 5+5+4+4+4+3+4+3+3+3 = 38p

Champion:
CH Araminta - mori-mori 4+5+3+4+5+3+4+4+3+3 = 38p
CH Hannamontana KTN - Katja 4+4+5+3+4+4+3+3+4+4 = 38p
CH Indflydelsesrige - Kaya 4+4+4+4+5+3+4+3+4+3 = 38p
CH Zracciatella KTN - Katja 4+4+4+4+5+3+3+4+4+3 = 38p
CH Ugly xx - Gems 4+4+4+3+4+5+3+4+3+4 = 38p
CH TR Fantastique Stella - Jonna E. 4+4+4+3+4+4+3+4+4+4 = 38p
CH Elgwir Romanticide - Éowyn 3+4+5+3+4+4+4+3+4+4 = 38p
CH Elgwir Burlesque - Éowyn 4+4+4+5+3+3+4+4+3+3 = 37p 

Reserve Champion:
RCH Aminah - Heyni 4+5+4+4+4+4+2+4+3+4 = 38p
RCH Hala Latifa ox - Tuire N. 4+4+5+4+3+3+4+4+3+3 = 37p
RCH Camomila - Kaya 4+4+3+4+4+4+3+3+4+3 = 36p
RCH Selena Kir - Tuire N. 4+5+4+4+4+4+4+3+4+4 = 40p
RCH Stalina PA - Mirage 3+5+4+3+5+4+4+3+3+4 = 39p
RCH Amneziya - Kaya 5+5+4+4+4+4+3+3+3+3 = 38p
RCH Tropicana Twister Flow - rio 4+5+4+4+4+4+2+3+4+4 = 38p
RCH Gunpowder Solo - Yogi 4+4+4+4+5+3+4+4+2+4 = 38p
RCH Grace Kelly - Assi 4+4+4+3+4+4+3+4+3+4 = 37p
RCH Sanbrook Chaplienne - Kaya 4+4+4+5+3+4+3+3+3+4 = 37p
RCH Rothkeller's Vila - Kaya 4+4+4+3+4+3+3+4+4+4 = 37p
RCH Skeeger's Apple - Mirage 3+4+4+4+5+4+2+3+4+4 = 37p
RCH Elise - Kaya 4+4+3+3+3+3+3+5+3+4 = 35p
RCH Hoch's Chenoa - pippin. 3+4+4+3+3+3+4+2+3+4 = 33p
RCH Porthcawl? Nemesis - Assi 4+4+5+4+3+3+5+4+2+4 = 38p
RCH Ceabury Blodyn - Assi 4+4+3+3+3+3+4+4+4+3 = 35p
RCH Elgwir Ramona - Éowyn 5+5+3+4+4+3+4+4+3+3 = 38p
RCH Aelwen Gepard - rio 5+5+3+5+5+3+3+3+2+3 = 37p
RCH Walburga GER - Mette 4+5+4+3+4+3+4+4+3+3 = 37p
RCH Burning Scars EW - Éowyn 4+4+4+4+3+3+3+4+4+4 = 37p
RCH Hot N Gold BRN - Disa 4+4+3+5+4+4+3+4+3+3 = 37p
RCH Kirochka - Kaya 4+4+3+4+4+2+4+4+4+4 = 37p
RCH Stoyachii - Kaya 3+3+4+3+4+4+4+3+3+4 = 35p
RCH Barzanadana xx - Procella 3+4+4+4+3+3+3+4+4+4 = 36p
RCH Top Spot Rewa - Kaya 4+4+3+3+5+4+4+3+3+2 = 35p


Ionic, 20.05.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Elgwir Paralyziaa - Éowyn5+5+4+4+5+4+5+5+4+3 = 44p
SW2 Hadiya Jinan ox - Tuire N. 4+5+4+5+5+4+4+4+3+4 = 42p
SW3 Dobbelberry SZ x - Kerppa 4+4+4+3+5+4+4+4+4+4 = 40p
SW4 Elgwir Ramona - Éowyn 5+5+3+4+3+4+4+4+3+3 = 38p
SW5 Nashwan al Qadir - Dina 4+4+3+4+4+4+4+4+4+3 = 38p

Champion:
CH Final Fan - Heyni 4+4+4+4+3+4+4+4+2+4 = 37p
CH Kalýnda YOL - Gems 3+4+5+3+5+3+4+3+3+4 = 37p
CH Elgwir Doommetal - Éowyn 5+3+4+3+4+3+3+4+3+3 = 35p
CH Elgwir Shaman - Éowyn 4+4+2+4+4+3+3+4+3+3 = 34p 

Reserve Champion:
RCH Qatar Wid - Dina 3+4+4+4+3+3+3+4+3+3 = 34p
RCH Abrakadabra In - Heyni 3+4+4+3+3+3+3+3+4+3 = 33p
RCH Tariq El Subira É - Éowyn 4+4+3+4+3+3+4+4+3+3 = 35p
RCH WA Mr. Calamity ox - mystic 4+4+3+3+4+4+4+4+3+2 = 35p
RCH Aqila Qasim ox - Tuire N. 4+4+3+4+4+3+3+3+3+3 = 34p
RCH SA Sequin - Dina, 5+5+4+5+4+4+4+4+4+3 = 42p
RCH Elgwir Asmara - Éowyn 5+5+3+4+5+4+4+4+3+3 = 40p
RCH Altaira al Qadir - Dina 4+5+5+5+4+3+4+4+3+3 = 40p
RCH Elgwir Melglir - Éowyn 4+4+4+5+4+4+3+4+4+3 = 40p
RCH Panthera al Qismat - Éowyn 4+4+3+4+5+5+4+4+4+3 = 40p
RCH Jawharah al Qadir - Dina 5+4+3+5+5+3+3+4+4+3 = 39p
RCH Primo Cristiano x - Kerppa 4+4+4+3+3+3+4+4+4+4+ = 37p
RCH Chrystal SZ x - Kerppa 4+3+4+4+4+3+4+3+3+3 = 35p
RCH Lonely Dragon SZ x - Kerppa 4+3+4+4+4+3+2+3+4+4 = 35p
RCH Szilvester KTN - Gems 4+4+4+4+4+3+3+4+3+3 = 36p
RCH Elgwir Floriana - Éowyn 4+4+2+4+5+3+3+4+3+3 = 35p
RCH Burning Scars EW - Éowyn 4+4+4+4+3+3+4+4+4+4 = 38p
RCH Sunspot Ring - mori-mori 4+5+3+4+4+4+4+3+3+3 = 37p
RCH Elgwir Burnout - Éowyn 4+3+4+4+4+4+3+4+3+3 = 36p


Duren, 19.05.2012
tuomarit: Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 CHR Michiel - Jonna E. (4½-5-5-5-4½-4-3½-3½-4-3½ = 42,5 p.)
SW2 Duren Cultus - yersinio (4-5-4½-4-3-3½-4-3½-3-3= 37,5 p.)
SW3 Moonbeam Midge - Christa W. (4-4-3-4-3½-3½-4-4-3½-3½ = 37 p.)
SW4 Touch of Anger RDN - Kerppa (4-4-4½-3-3-3½-4-3½-3½-3½= 36,5 p.)

Reserve Champion:
RCH - Kregor v.d. Duren - Jonna E. (3½-4½-3-4½-3½-4½-4½-4½-3½-3 = 39 p.)
RCH - Vulcanus v.d. Duren - yersinio (4-5-4½-3½-4-3½-3½-3-4-3½= 38,5 p.)
RCH - Gerrit Ion - Virginia (4-5-4-3-3½-4-4-3-3½-3½ = 37,5 p.)
RCH - Faith von Lion - Jonna E. (4-5-4-4-4-3-4-3-3-3 = 37 p.)
RCH - Arcadia Perry Overboard - Christa W. (4-4-4½-3½-3-3½-3-3-3½-3= 35 p.)
RCH - Dallas Superstar - Christa W. (4-4-4-4-3½-3-3½-3½-2½-3 = 35 p.)
RCH - Houdini RDN - Kerppa (4-4-4-3-3-3½-3½-3-4-3= 35 p.)
RCH - Arcadia Rio de Janeiro - Christa W. (4-4-4½-4-3-3½-4-3½-3-3= 36,5 p.)
RCH - Eruption - yersinio (4-3½-4½-4-3½-3½-4-3-3½-3= 36,5 p.)
RCH - Emancipation of Mimi - Disa (4-4-4-4-3-3½-3-3½-3½-3½= 36 p.)


Ionic, 13.05.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Porchera '91 - Chao 5+4+4+5+5+3+4+4+3+4 = 41p
SW2 Bare Necessities - Eba 5+4+4+4+4+4+5+4+3+4 = 41p
SW3 Dark Cassandra - bill 4+4+4+4+5+3+4+4+4+4 = 40p
SW4 Dark Jakesully - 4+4+4+4+3+3+4+5+4+4 = bill 39p
SW5 Ironsky - Yogi 4+4+3+3+4+5+5+4+4+3 = 39p

Champion:
CH Suprant Sarada - Pulmu N. 4+4+4+3+3+5+3+4+4+4 = 38p
CH Vlasco Keller - Kaya 4+4+3+4+4+5+3+4+4+3 = 38p
CH Star Chart 16 - Chao 5+4+4+4+3+4+5+3+3+2 = 37p
CH Rothkeller's Vila - Kaya 4+4+4+4+3+3+3+4+4+4 = 37p
CH Case Impror - melissa 3+4+4+4+3+3+2+3+5+5 = 36p
CH Bonedancer - Chao 4+4+3+3+4+4+3+4+3+4 = 36p
CH Chellye Roth - Tilli 4+4+4+3+4+3+4+2+4+3 = 35p 

Reserve Champion:
RCH Silvestre - Pulmu N. 4+4+3+4+4+4+3+4+3+4 = 37p
RCH Jefton Mer - Jonna E. 3+4+3+3+4+4+3+4+3+4 = 35p
RCH Gunpowder Solo - Yogi 4+4+4+4+5+3+4+4+2+4 = 37p
RCH Tropicana Twister Flow - rio 4+4+4+4+4+4+2+3+4+4 = 37p
RCH Life On TV - bill 3+4+4+4+4+3+3+4+4+4 = 37p
RCH G.G. Rockminister - melissa 3+4+3+4+3+4+5+4+3+3 = 36p
RCH TR Fantastique Stella - Jonna E. 3+4+4+3+4+4+4+3+4+4 = 37p
RCH G.G. Lunar Eclipse - melissa 4+3+4+4+3+4+3+4+3+3 = 35p
RCH Brescon Isaac - Pulmu N. 4+4+4+4+5+4+4+3+4+3 = 40p
RCH Primo Pyrr - Keira 3+4+4+4+4+5+3+4+3+3 = 37p
RCH Dust to Dust PB - Sakkura 3+4+4+4+4+2+4+4+3+4 = 36p
RCH Fifth Element - Keira 5+4+4+5+5+3+3+4+3+3 = 39p
RCH Suprant Dragonera - Pulmu N. 4+4+4+5+4+2+3+4+3+3 = 36p
RCH Rawnson Jra - Eba 4+4+4+4+4+3+2+3+4+3 = 35p
RCH Skeeger's Apple - Mirage 3+4+4+4+5+4+2+3+4+4 = 37p
RCH G.G. Burnout Romance - Mirage 4+4+3+4+4+4+3+3+3+4 = 36p
RCH Rothkeller's Cory - Christa W. 3+4+4+3+4+4+3+4+4+3 = 36p
RCH Rothkeller's Lulu - Kaya 4+4+3+4+3+4+3+3+3+3 = 34p
RCH Gemstone Heist - Chao 4+4+4+3+4+4+4+3+3+2 = 35p
RCH Lanz Narcos - melissa 4+4+4+3+3+4+4+2+4+3 = 35p
RCH Strand Hawkeye - Pulmu N. 4+4+4+4+3+3+4+3+2+3 = 34p


Duren, 12.05.2012
tuomarit: Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Duren Rody - yersinio (5-5-5-4,5-4,5-4,5-3,5-3-4-4 = 43 p.)
SW2 Hayley v.d. Swan - TK (4½-5-4½-4-3½-4½-4-3½-4-4= 41,5 p.)
SW3 Fábian PRO - Kerppa (4½-5-5-4-3-4-3½-4-4-4= 41 p.)
SW4 Consuela Ion - Kerppa (4-5-5-3½-3½-3½-3½-3½-3-3= 37,5 p.)

Reserve Champion:
RCH - CHR Michiel - Jonna E. (4½-5-5-5-4½-4-3½-3½-4-3½ = 42,5 p.)
RCH - Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4-5-5-5-4-4-4-4-4-3 = 42 p.)
RCH - Jasper TD - TK (4½-5-5-3½-4½-4-4-3-3½-3½= 40,5 p.)
RCH - Duren Yuna - yersinio (4-5-4-3,5-4-3,5-4-4-4-4 = 40 p.)
RCH - Duren Tuijge - TK (4-5-4-3½-4-3½-4-3½-3-3= 37,5 p.)
RCH - Faith von Lion - Jonna E. (4-5-4-4-4-3-4-3-3-3 = 37 p.)
RCH - Óscar d'Amelie - Kerppa (4-4-4½-4-4-4-3-3½-3½-3= 37,5 p.)
RCH - Armando Pic - yersinio (4-5-4-4-3-3-4-3-4-3 = 37 p.)
RCH - Compás - Christa W. (4-4-4-4-4-4-3-3,5-3-3 = 36,5 p.)
RCH - Mireia of Picar - yersinio (4-4-5-4-4-4-3,5-3,5-2-2 = 36 p.)
RCH - Roc Montserrat - Christa W. (4-4-4-4-4-3-3-3-4-3 = 36 p.)


Marlene, 10.05.2012
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Methodius - Christa W. (5+5+5+4+5+4+3+4+3+3=41)
SW2 Bullet v.d. Oorlog - yersinio (5+5+4+4+3+4+4+3+4+4=40)
SW3 Kohinoor Ion - Virginia (4+4+4+4+5+3+4+4+3+4=39)

Reserve Champion:
RCH - Lev Joachim - Christa W. (4+4+4+5+4+4+3+4+4+3=39)
RCH - Jacob v.d. Djoehem - Virginia (4+5+4+3+3+4+4+4+3+3=37)
RCH - Brohim v.d. Djoehem - Virginia (4+4+3+4+3+4+4+5+3+3=37)
RCH - Nightcrawler - melissa (4+4+4+3+3+3+3+4+3+3=34)
RCH - Kirikaze SIN - Virginia (3+4+3+3+3+3+3+5+4+3=34)
RCH - Thaz Dalya ox - Virginia (4+5+3+3+4+5+5+4+4+3=40)
RCH - Duren Rody - yersinio (4+4+3+4+3+3+2+5+4+4=36)


Ionic, 06.05.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Emancipation of Mimi - Disa 4+4+5+5+4+4+4+5+4+3 = 42p
SW2 Y2K Lover RDN - Kerppa 5+4+4+4+3+4+4+5+4+3 = 40p
SW3 HWA Terran Unit - Christa 5+5+3+3+4+3+4+4+4+3 = 38p
SW4 Presumida - Kaya 4+4+4+4+3+4+4+4+3+4 = 38p 

Reserve Champion:
RCH Hot N Gold BRN - Disa 4+4+4+5+4+4+3+4+3+3 = 38p
RCH Echo of Sensation - Luciana 4+4+4+3+4+4+4+4+4+3 = 38p
RCH Rock-n-Roll BRN - Tuire N. 4+5+5+3+4+3+3+4+3+2 = 36p
RCH Moonbeam Midge - Christa 5+4+4+5+5+4+3+4+4+3 = 41p
RCH Touch of Anger RDN - Kerppa 5+4+4+4+4+4+5+4+4+3 = 41p
RCH Red Hot Mahogany - yersinio 5+4+4+4+5+4+3+4+4+3 = 40p


Ionic, 04.05.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Ki'sain - Kaya 43p
SW2 Skara Rolan - Kaya 42p
SW3 Zebastian KTN - Katja 41p
SW4 Vara Maksimilian - Mirage 41p
SW5 Amneziya - Kaya 39p

Champion:
CH Hannamontana KTN - Katja 4+4+5+3+4+4+3+3+4+4 = 38p

Reserve Champion:
RCH Kuzma Yakim - Kaya 4+5+4+5+4+3+3+4+4+4 = 40p
RCH Presta Syrkaw - Luciana 4+4+4+3+4+4+4+4+3+3 = 37p
RCH Teliekhon - Kaya 3+5+3+5+4+3+4+3+2+3 = 35p
RCH Taras Vrebec - Crimis 4+5+4+4+5+3+4+4+4+4 = 41p
RCH Andrei Stas - Kaya 4+5+4+5+5+3+3+4+3+4 = 40p
RCH Stalina PA - Mirage 4+5+4+3+5+4+4+4+2+3 = 38p
RCH Yazran Zoya - Kaya 4+4+4+4+3+3+4+4+3+3 = 36p
RCH Presta Zhizel - Kaya 4+4+4+5+4+4+4+4+4+2 = 39p
RCH Zorana - Kaya 4+4+4+5+4+4+4+3+4+3 = 39p
RCH Aza Akim - Kaya 4+4+5+5+3+4+3+2+4+3 = 37p
RCH Zracciatella KTN - Katja 4+4+4+4+5+3+3+4+3+3 = 37p


Pöllömetsä, 29.04.2012
tuomarit: Jonna K., Christa W.
avoimet piirretyille

Show winner:
SW1 Jojoriina - Elisa (5-5-5-4½-4-4-4½-4-4-4 = 44 p.)
SW2 Salome - Kiiskinen (5-4-5-5-4½-4½-4-4½-4-3½ = 44 p.)
SW3 Mic Hamppu - Tuire N. 3-5-4-4-3-3-3-4-4-4 = 37
SW4 Marsalkka (3,5 + 3 + 3 + 4+ 4 + 3 + 3,5 + 3,5 + 3 + 2,5 = 33p)

Reserve Champion:
RCH Mawar Arya - Sakkura (4½-5-4½-4-4-3½-4-4-4-3 = 40,5 p.)
RCH Thanatos - Kiiskinen (4½-4-4½-5-4-4-3½-4-4-3 = 40,5 p.)


Wild Horse Ranch, 21.04.2012
tuomarit: Gin, Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Pastiche Sec - Toffe (4½-5-4-5-4-4-4-4-4-4= 42,5)
SW2 Porthcawl Nemesis - Assi 4+5+5+4+4+3+5+4+3+4 = 41p
SW3 Hywarrd Merwin - Huttis 5+5+4+4+4+4+3+4+3+4 = 40p
SW4 Cecam Hamilton - Sonju (4-5-4-3½-4-4-3½-4-3½-4= 39,5 p.)
SW5 Denton - yersinio (4-4-5-4-4-4-3-5-3-3 = 39 p.)

Champion:
CH Poniniemen Agrippa - Assi (4-4-5-3½-3½-3½-4-3½-3-3½ = 37,5 p.)

Reserve Champion:
RCH Meredydd Siôn - rio 5+5+4+4+4+3+4+4+4+3 = 40p
RCH StAm Maverick - Jazzumi 5+4+4+4+5+4+3+3+4+4 = 40p
RCH Aelwen Brwyna - rio 4+5+5+5+4+3+4+4+3+3 = 40p
RCH Sían S.H. Prion 4+5+3+5+3+4+4+4+4+4 = 40p
RCH Hywarrd Annwyl - ksuvi 4+4+5+3+4+3+4+4+4+4 = 39p
RCH - Benjamin Sec - Toffe (4-4½-5-4-3-3-4-4-4-4=39,5 p.)
RCH - Randon vom Liliebloom - Huttis (4-5-4½-3½-3-3½-4-3½-2½-3½= 37 p.)
RCH - Pumapard FK - idam (4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½-3½=37 p.)
RCH - Crowberry Inah - idam (4½-5-4-4-3-4-3½-4-3½-3½= 39 p.)
RCH - Adanna FK - Huttis (4½-5-4-3½-3½-4-3-3-4-3½=38 p.) 
RCH - Poniniemen Bran - Assi (4-4-5-4-4-3-4½-4-3-3½ = 39 p.)
RCH - Poniniemen Arnthor - idam (4-4-4½-3½-4-3½-4½-3½-3-3½ = 38 p.)


Ionic, 20.04.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Aeron Pryce - peetu 42p
SW2 StAm Maverick - Jazzumi 42p
SW3 Haylien Kaisli - Sakkura 42p
SW4 Eldreth Wianna - Sakkura 40p
SW5 Dandylenn Aleyana - Jazzumi 39p

Reserve Champion:
RCH Addfwyn v. Pijnboompit - Kerppa 5+4+5+4+5+3+5+4+3+3 = 41p
RCH Hywarrd Annwyl - ksuvi 4+4+5+4+5+4+4+3+4+4 = 41p
RCH Hywarrd Merwin - Huttis 5+5+4+4+4+3+4+3+3+4 = 39p
RCH Josue of Radon - Kerppa 5+5+5+4+4+4+4+3+4+3 = 41p
RCH Llygedyn Pennaeth - Huttis 4+4+5+5+3+3+4+4+3+3 = 38p
RCH Aeron Griffith - peetu 3+5+5+4+4+4+2+4+4+3 = 38p
RCH H.T.Barad-Dûr - Eevuska 5+4+4+4+4+4+5+4+4+3 = 41p
RCH Jewell Day - Sakkura 4+5+5+5+4+2+4+4+3+3 = 39p
RCH Nerian Raymond - Huttis 4+4+4+4+4+3+3+4+3+4 = 37p
RCH Aidan Rakim - sonia 4+4+4+2+5+4+5+3+4+3 = 38p
RCH Callahan - yersinio 4+4+5+5+2+3+3+4+3+4 = 37p
RCH Harland Laurie - Sakkura 4+3+4+3+4+4+5+4+4+4 = 39p
RCH Lachlan of Swildie - Tilli 4+5+4+4+4+0+5+4+4+4 = 38p


Marlene, 20.04.2012
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Daiquiri 'If - ksuvi (5+5+5+3+4+4+4+4+4+3=41)
SW2 Echo of Sensation - Luciana (5+5+3+4+4+4+3+5+4+4=41)
SW3 Taifuun - Sakkura (5+4+4+5+5+3+5+3+4+3=41)
SW4 Kohinoor Ion - Virginia (4+4+4+4+5+3+5+5+2+4=40)

Reserve Champion:
RCH - StAm Radical Burning Heart - Jazzumi (5+4+4+4+4+3+2+3+5+4=38)
RCH - TinkerBell's Pixie Dust - yersinio (5+4+4+4+3+3+4+4+3+3=37)
RCH - La Kata Ion - Virginia (4+4+4+4+4+4+3+3+3+3=36)
RCH - Kingston Caspar - Sakkura (4+4+3+4+4+3+4+4+4+3=37)


VSN, 16.04.2012
tuomarit: Mirage
avoimet piirretyille

Show winner:
SW1 - Riemuliini - Lynn (4½+5+5+3+4½+4+3½+4+3½+3½ = 38,5)
SW2 - HOW Trustworthy - Tuire N. (4½+5+4+3+3½+4+3½+3½+4+3 = 38)
SW3 - Mic Hamppu - Tuire N. (3+5+4+4+3+3+3+4+4+4 = 37)

Reserve Champion:
RCH - Too Hot Chili Ion - Kerppa (5+4+4+3½+4+3+4+3½+3+3 = 37,5)
RCH - Samia Aliyya ox - Tuire N. (4+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3+3 = 36,5)
RCH - jojoriina - Elisa (4½+4+3½+3½+3½+3½+4+3+3+3½ = 36)
RCH - Stine NOR - Jonna K. (4+4+4+2½+3½+3½+3½+3+3+3 = 34)


VSN, 14.04.2012
tuomarit: Mirage, Christa W., Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 - Polar Night - Vera  (5-5-5-4-4½-5-4½-4½-4½-4 = 46 p.)
SW2 - Burnout Dec - Sakkura (4½-5-5-4½-4½-4½-3½-4½-4-4 = 44 p.)
SW3 - TinkerBell's Pixie Dust - yersinio (5-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½ = 42,5 p.)
SW4 - Pastiche Sec - Toffe (4½-5-4-5-4-4-4-4-4-4= 42,5)
SW5 - Echo of Sensation - Luciana (5-5-3-4-4-4-3-5-4-4=41)

Champion:
CH - Domina - Luciana (4½-5-4½-4-5-3½-4-3-3-4 = 40,5 p.)
CH - Cecam Hamilton - Sonju (4-5-4-3½-4-4-3½-4-3½-4= 39,5)
CH - Gin Gilgamesh - Virginia (4-5-5-4½-3½-3-3-3½-3-3 = 37,5 p.)
CH - Moonbeam Midge - Christa (4-4-3-4-3½-3½-4-4-3½-3½ = 37 p.)
CH - Óscar d'Amelie - Kerppa 4+4+4+4+4+3+3+4+4+2 = 36p

Reserve Champion:
RCH - Presta Syrkaw - Luciana (4-5-3½-3-3½-3½-4-4-3-3 = 36,5 p.)
RCH - Gin Horatio - Virginia (4-5-3½-3½-3½-3½-2½-3½-3½-3 = 35,5 p.)
RCH - Magnate Ion - Virginia (4-4-5-3½-4-4½-4½-4-4-4 = 41,5 p.)
RCH - Zlatan van Zeld - Jenna (5-5-5-5-4,5-4,5-4-4,5-4-3 = 44,5 p.)
RCH - Duren Rody - yersinio (5-5-5-4½-3½-4-4-3½-4-4½ = 43 p.)
RCH - CHR Michiel - Jonna E. (4½-5-5-5-4½-4-3½-3½-4-3½ = 42,5 p.)
RCH - Farewell Zaria - Luciana (4½-5-4-3-2½-3½-4-4-3½-4 = 38 p.)
RCH - Duren Yuna - yersinio (4-4-4-3½-3-3-4½-4-4-3½ = 37,5 p.)
RCH - Faith von Lion - Jonna E. (4-5-4-4-4-3-4-3-3-3 = 37 p.)
RCH - Benjamin Sec - Toffe (4-4½-5-4-3-3-4-4-4-4=39,5)
RCH - Conny Djärv - Jenna (4-5-4½-3½-3½-3-3½-3½-4-3½=38)
RCH - Pumapard FK - idam (4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½-3½=37)
RCH - Miss Double Bubble - Sonju (4-5-5-4-3½-3-3½-4-4-3½= 39,5)
RCH - Crowberry Inah - idam  (4½-5-4-4-3-4-3½-4-3½-3½= 39)
RCH - Newton Grace - Mirage (4-4½-4-4-3½-4-3½-4-3½-3½ = 38,5 p.)
RCH - Massive TinkerBell - yersinio (4-4½-4½-4-3-4-3½-3-3½-3½ = 37,5 p.)
RCH Harmony of the Soul - Jazzumi 4+4+4+4+3+4+4+3+3+2 = 35p
RCH Malibu Brutus - Christa 3+4+3+4+4+3+3+3+3+3 = 33p
RCH Fábian PRO - Kerppa 3+3+3+4+3+3+3+3+4+4 = 33p
RCH - Too Strange Ion - Virginia (5-4-4½-4-4-4-4-3½-3½-3= 39,5)
RCH - HWA Red Carpet Glamour - Christa (4-4-5-4-3-4-3-4-3½-3½= 38)
RCH - Touch of Anger RDN - Kerppa (4-4-4½-3-3-3½-4-3½-3½-3½= 36,5 p.)
RCH - Eruption - yersinio (4-3½-4½-4-3½-3½-4-3-3½-3= 36,5 p.)


Ionic, 01.04.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Petr Zeni - Kerppa 43p
SW2 Zebastian KTN - Katja 41p
SW3 Farfana - Charola 40p
SW4 Hannamontana KTN - Katja 39p
SW5 Zracciatella KTN - Katja 37p

Champion:
CH Qaseem - Charola 3+5+4+4+4+3+5+4+3+2 = 37

Reserve Champion:
RCH Fazar - Kerppa 4+5+4+5+4+2+4+5+4+4 = 41p
RCH Oleq Zeni - Kerppa 4+3+3+5+5+4+4+5+4+4 = 41p
RCH Ortoi Zeni - Kerppa 3+4+4+5+3+4+2+4+3+3 = 35p
RCH Ilinca Ion - Kerppa 3+5+4+5+4+4+2+3+4+3 = 37p
RCH Aniya Zeni - Kerppa 4+4+3+4+4+3+4+4+3+3 = 36p
RCH Ierotheos - Kerppa 4+3+4+4+3+4+3+4+4+3 = 36p
RCH Vagabond - Charola 4+4+4+3+3+3+4+2+4+4 = 35p
RCH Uprjamaja - Kerppa 4+2+4+3+3+4+4+4+4+4 = 36p
RCH Duscha Zeni - Kerppa 4+4+4+2+4+4+3+3+4+4 = 36p
RCH Olia Zeni - Kerppa 4+4+4+3+4+2+3+3+4+3 = 34p
RCH Mirene Zeni - Kerppa 4+5+3+4+3+1+3+4+3+3 = 33p


Marlene, 26.03.2012
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Jeremia Crow - Jonna E. (5+5+5+5+5+3+4+4+5+3=44)
SW2 Daiquiri 'If - ksuvi (5+5+4+4+4+5+4+5+5+3=44)
SW3 Touch of Anger RDN - Kerppa (5+4+4+4+4+4+3+5+5+5=43)
SW4 Leighton of Radon - Nenna (5+5+5+4+4+3+3+4+4+4=41)

Reserve Champion:
RCH - Ki'sain - Kaya (5+5+5+4+4+4+4+3+4+4=42)
RCH - Vladilen Ra - Vera (5+5+4+4+4+4+4+3+5+4=42)
RCH - GRS Grotesque - Dina (5+4+4+4+3+5+4+5+4+4=42)
RCH - Isabella of Radon - Nenna (4+5+5+4+3+3+3+3+4+4=38)
RCH - Bonny v. Pijnboompit - Kerppa (5+4+4+4+4+3+3+3+4+3=37)
RCH - Terra Cotta Rox - rio (5+4+3+4+3+3+4+4+4+4=38)
RCH - Sahir Mihran al Shadiya - Dina (5+4+3+4+4+3+3+4+4+3=37)
RCH - Meredydd Siôn - rio (5+5+4+5+5+4+3+5+4+4=44)
RCH - Breehill Sirius - Dina (5+4+5+5+4+4+3+4+4+4=42)
RCH - Hywarrd Annwyl - ksuvi (5+4+4+4+5+4+4+4+4+4=42)


Satulinna, 25.03.2012
tuomarit: Mirage, Gin, Niina, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Meredydd Siôn - rio (5-5-5-5-4-4-4-4½-4-4½ = 45 p.)
SW2 Hywarrd Annwyl - ksuvi (5-5-5-4½-4½-4-4-4½-4-4 = 44,5 p.)
SW3 Stay Solo HA - rio (5+5+5+5+3+3+4+5+4+4 = 43p)
SW4 Nerian Roxanne - Nenna (5+4+3+5+4+5+4+5+4+4 = 43p)
SW5 Pastiche Sec - Toffe (4½-5-4-5-4-4-4-4-4-4= 42,5)

Champion:
CH Jymy-Jemmi HIP - Nenna (4½-5-5-4-4½-4-3½-4-4-3½ = 42 p.)
CH Eetu Veeti ILO - Huttis (5-4½-4½-4-4-4-4-3½-4-3½ = 41 p.)
CH Jeremia Crow - Jonna E. (5+5+5+4+3,5+3+4+4+4+3=40,5)
CH Svärjades Moritz - yersinio (4+5+4+4+3+3+3+4+3+3=36)
CH Skeeger's Luella - Mirage (4+4+4+4+3+3+3+3+4+4=36)

Reserve Champion:
RCH Lakean Arpia - Jonna E. (5-5-5-3½-4-3½-3-3½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Fiktion Vinha - Huttis (4-4-4½-4-3-3½-4-4-3-3½ = 37,5 p.)
RCH Fiktion Ruusa - Huttis (4-4-5-4-4-3½-4-4-3-4 = 39,5 p.)
RCH Riiviöiden Taikatalvi - Meow (4½-4½-4-4-3½-4-3-3½-4-3 = 38 p.)
RCH Lakean Hiirenvirna - Jenny K (4½-4-4½-2½-3½-3½-4-3½-3½-3½ = 37 p.)
RCH - Dustbuster KUM - Marika S. (5+5+5+3+4+4+4+4+3+3=40)
RCH - Benjamin Sec - Toffe (4+4,5+5+4+3+3+4+4+4+4=39,5)
RCH - Cheeky Bo - Nenna (4+5+5+4+4+4+3+3+4+3=39)
RCH - Hwai Little Miss Sunshine - Nenna (5-5-5-4-4-3-3-3-3-3= 38)
RCH - Medina of Jewel - apiljavanilja (4½-5-5-4-3-3-4-3½-3-3= 38)
RCH Daiquiri 'If - ksuvi 5+4+5+4+3+4+4+4+5+4 = 42p
RCH Chapman - Niina 4+4+4+5+4+4+4+3+3+3 = 38p
RCH Silverbrand Goodnite - Mirage 4+4+3+4+4+4+3+4+3+3 = 36p
RCH Nemo Nautilus - rio (4½-5-5-4½-4½-4½-3½-4-4-4 = 43,5 p.)
RCH Renfrew Aisha - elen (4½-5-5-4½-4-4½-3½-4-3½-3½ = 42 p.)
RCH Gwalch Dafydd - Juusa (4-4½-4½-4-3-4-4½-4½-4-4 = 41 p.)
RCH Doom Tricky Daphne - rio (4½-5-5-5-4½-4½-4-4-4-4 = 44,5 p.)
RCH Sevenláy Sour - sonia (4½-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-4 = 43 p.)
RCH Denton - yersinio (4+4+5+4+4+4+3+5+3+3 = 39p)
RCH Cranberry Efrain - Meow (4+4+4+4+3+3+4+4+4+4 = 38p)
RCH Ingalill B - Nenna (4+3+3+3+4+3+3+3+4+3=33)


Annin Kisatalli, 22.03.2012
tuomarit: Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Uniseili - Jessika (4-5-4-4-4-4½-5-4-4-4= 42,5p)
SW2 Mörkövaaran Rasmus - Jessika (4½-5-5-5-5-2½-4-3½-4-3= 41 p.)
SW3 Viehättävän Paloma - Sorel (5-4-4-4-3½-3-3½-3½-4-3½= 38 p.)
SW4 Mörkövaaran Napsori - Toffe (4½-4½-4½-4-4-3½-3½-4-2½-3½ = 37,5 p.)

Reserve Champion:
RCH Hiskin Riskipeli - Toffe (5-5-5-4-4-4-3-3½-3½-3= 40 p.)
RCH Lakean Arpia - Jonna E. (5-5-5-3½-4-3½-3-3½-3½-3½ = 39,5 p.)
RCH Trollaaja HUI - Everita (4½-5-4½-3-4-4-4-3½-3½-3= 39 p.)
RCH Kissankäpälän Legenda - aavistus. (5-4-4-4-3-3-3½-3-4-3½= 37 p.)
RCH Moon Taikuri - aavistus. (4-5-5-3½-4-3½-3½-3-3-2½= 37p.)
RCH Rajahovin Leijonamieli - Everita (4-4-4-4-4-3½-4-3-2½-3 = 36 p.)
RCH Jymy-Jemmi HIP - Nenna (4½-5-5-4-4½-4-3½-4-4-3½ = 42 p.)
RCH Harharetken Lahja - Nora (3½-4½-3-4-3½-3½-4-4½-3½-4= 38 p.)
RCH Säihkyvä HUI - Nora (5-4-4½-4-4-3½-3½-2½-4-2½= 37,5 p.)
RCH Kissankäpälän Elegia - aavistus. (4½-4-5-2-3½-4-3-3-4-4= 37 p.)
RCH Hertta Rouva - Toffe (4-4½-3½-3-3½-4-3½-3½-3½-4= 37 p.)


Duren, 21.03.2012
tuomarit: Christa W., Mirage, Luciana
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Cochinay - rio (5-5-5-4½-4-4½-3½-3½-4-4½ = 43,5 p.)
SW2 Chennye's Rheanne - yersinio (4½-5-5-4½-4½-4-4½-4-2½-3½ = 42 p.)
SW3 Troll Svoras - yersinio (4-5-4-3½-3½-4-3½-4-4-3½ = 39p.)
SW4 Signiella LAC - Huttis (4½-4-4½-4-3½-3½-3-3½-3½-3½ = 37,5 p.)
SW5 Armando Pic - yersinio (4+5+4+4+3+3+4+3+4+3 = 37)

Champion:
CH Compás - Christa W. (4+4+4+4+4+4+3+3,5+3+3 = 36,5)

Reserve Champion:
RCH Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4½-5-5-5-3½-4½-4½-4-3½-4 = 43,5 p.)
RCH Duren Rody - yersinio (5-5-5-4½-3½-4-4-3½-4-4½ = 43 p.)
RCH Duren Yuna - yersinio (4-4-4-4-3½-3-3½-4-5-3½ = 38,5 p.)
RCH Nadia fan Lycan - Sorja (3½-5-4½-4½-3½-4-3-3-4-3 = 38 p.)
RCH - Troden - yersinio (4-5-5-2-4-3-4-3½-3-3 = 36,5 p.)
RCH - Frodig NOR - drisc- (4-4½-4½-3-4-3½-4-3½-3-2½ = 36,5 p.)
RCH - Svanhildr Tófa - yersinio (3½-4-4½-4-3½-3-3½-4½-3-4 = 37,5 p.)
RCH - Signy v. Pijnboompit - Huttis (4-4-5-2½-4-3½-3½-3½-4-4 = 37 p.)
RCH - Trublik Frimma - Nenna (3½-4-4-3½-3½-4-3-4-4-3½ = 37 p.)
RCH Salvador of Picar - yersinio (4+5+5+1+3,5+4+3+3+3,5+4 = 36)
RCH Malibu Brutus - Christa W. (3+4+3+4+4+3+4+3+3+4 = 35)
RCH Mireia of Picar - yersinio (4+4+5+4+4+4+3,5+3,5+2+2 = 36)
RCH Roc Montserrat - Christa W. (4+4+4+4+4+3+3+3+4+3 = 36)


Stal Lycan, 21.03.2012
tuomarit: Luciana, Mirage
avoimet piirretyille

Show winner:
SW1 Lína frá Rikjandi - Rim (4+5+5+4+4+4+3+4+4+3 = 40)
SW2 Argraff - Rim (3+5+4+4+4+4+4+4+3+3 = 38)
SW3 Västerbyn Leima - Rim (4+3+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3 = 37)
SW4 Oversleep - Rim (4+4+3+2,5+4+4+3+4+2+3 = 33,5)

Reserve Champion:
RCH Fantell Goch - Rim (3+4+4+3+4+3+4+3+3+3 = 34)
RCH Mic Hamppu - Tuire N. (3+5+4+4+3+3+3+4+4+4 = 37)
RCH Gotham Get Better - Rim (3+4+3+4+4+4+3+4+1+3 = 33)
RCH HOW Trustworthy - Tuire N. (3+4+3+2,5+4+3+4+3+3+3 = 32,5)
4RCH KK Royal Supernova - Kaneli (3+2+3+2,5+3+4+3+4+3+4 = 31,5)
RCH Samia Aliyya ox - Tuire N. (4+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3+3 = 36,5)
RCH Ginger fan Lycan - Luciana (4+3,5+4+2,5+3+3,5+3+3,5+4+3,5 = 34,5)
RCH Fajar Ayub - Rim (4+4+4+3+3+3+3+3+3,5+3,5 = 34)


Veran Talli, 18.03.2012
tuomarit: Luciana, Gin, Christa W.
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Freakout GA - Virginia (5-5-5-5-4½-4-3½-5-4-4 = 45 p.)
SW2 Stalina PA - Mirage (5-5-5-4½-4½-4½-4-4½-3½-4 = 44,5 p.)
SW3 Polar Night - Vera (4+5+4+3+4+4+4+4+4+3 = 39)
SW4 Houndini's Kokopelli - Rachel 4+4+4+5+3+3+4+4+4+4 = 39p
SW5 Faith von Lion - Jonna E. (4+5+4+3+4+3+4+4+3+3 = 37)

Champion:
CH Summer Rose - Rachel 4+4+3+4+2+3+3+3+4+3 = 33p

Reserve Champion:
RCH CHR Michiel - Jonna E. (4+5+5+2,5+3+4+4+3+4+3 = 37,5)
RCH Kregor v.d. Duren - Jonna E. (4+5+4+2,5+3,5+4+3+3+4+4 = 37)
RCH Blackmailer - rio (3+5+3+3+3,5+3,5+3,5+4+3,5+4 = 36)
RCH Colorado - Krafla (5-5-5-4½-5-5-3½-3½-5-3½ = 45 p.)
RCH Gin Pellegrino - Virginia (5-5-3-4½-4-4½-5-4½-4-4½ = 44 p.)
RCH Shamrock's Diana - Nenna (4½-5-5-5-4-3-4½-4½-4½-4½ = 44,5 p.)
RCH Adriana - Kaya (5-5-5-4½-3½-4-4-3-4½-4 = 42,5 p.)


Ionic 18.3.2012
tuomarit: Virginia
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Ki'sain 44p
SW2 Kuzma Yakim 40p
SW3 Christen Gudbrand 37p
SW4 Venezuela 32p

Reserve Champion:
RCH Presta Azari (4+4+5+5+4+3+4+4+3+4 = 40p)
RCH Rafail PA (5+4+3+5+3+4+4+3+3+3 = 37p)
RCH Syrkaw PA (4+4+4+3+3+5+4+4+3+3 = 37p)
RCH Selena Kir (5+5+4+4+5+3+4+4+4+3 = 41p)
RCH Presta Zhihel (5+4+4+5+4+4+4+4+3+2 = 39p)
RCH Masha IY (4+5+3+5+4+4+4+4+2+4 = 39p)
RCH Narino (4+4+3+2+2+2+4+3+4+3 = 31p)
RCH Elise (3+4+3+3+3+2+4+4+3+3 = 32p)


Marlene, 15.03.2012
tuomarit: Niina
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Ch-Ch-Changes PIC - Sorel (5+5+4+4+4+4+3+4+4+4=41)
SW2 Lakean Arpia - Jonna E. (5+5+4+4+4+3,5+2,5+5+4+4=41)
SW3 Vladilen Ra - Vera (5+5+3+4+4+4+4+3+5+4=41)

Reserve Champion:
RCH - Muistokujan Mystereesi - Meow
RCH - Lysti-Vinski - Sorel
RCH - Trollaaja HUI - Everita
RCH - Domina - Luciana
RCH - Tulikkaan Juhatus - Everita
RCH - Primo Viper - elen
RCH - Daiquiri 'If - ksuvi
RCH - Chaos J - Jonna E.


Stal Lycan, 14.03.2012
tuomarit: Luciana, Mirage
avoimet piirretyille

Show winner:
SW1 Lína frá Rikjandi - Rim (4+5+5+4+4+4+3+4+4+3 = 40)
SW2 Argraff - Rim (3+5+4+4+4+4+4+4+3+3 = 38)
SW3 Västerbyn Leima - Rim (4+3+4,5+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3 = 37)
SW4 Oversleep - Rim (4+4+3+2,5+4+4+3+4+2+3 = 33,5)

Reserve Champion:
RCH Fantell Goch - Rim (3+4+4+3+4+3+4+3+3+3 = 34)
RCH Mic Hamppu - Tuire N. (3+5+4+4+3+3+3+4+4+4 = 37)
RCH Gotham Get Better - Rim (3+4+3+4+4+4+3+4+1+3 = 33)
RCH HOW Trustworthy - Tuire N. (3+4+3+2,5+4+3+4+3+3+3 = 32,5)
RCH KK Royal Supernova - Kaneli (3+2+3+2,5+3+4+3+4+3+4 = 31,5)
RCH Samia Aliyya ox - Tuire N. (4+5+4+3,5+4+3,5+3,5+3+3+3 = 36,5)
RCH Ginger fan Lycan - Luciana (4+3,5+4+2,5+3+3,5+3+3,5+4+3,5 = 34,5)
RCH Fajar Ayub - Rim (4+4+4+3+3+3+3+3+3,5+3,5 = 34)


Stal Lycan, 12.03.2012
tuomarit: Luciana, Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Khimaira V - Luciana (5-5-5-5-4,5-4,5-4-4,5-4-3 = 44,5)
SW2 Wilm van de Kness - Sorel (5+5+5+4+4+4+4+4+4+4 = 43)
SW3 Afgan Sha Lo-lam - Sorel (4,5-5-5-4-3-4-4,5-4-4-3,5 = 41,5)
SW4 Vennlig Fjell - drisc- (4-5-5-4-4-3,5-4-3,5-4-4=41)
SW5 Engeltsje fan Lycan - yersinio (4+5+5+2,5+5+5+4+4+3+3 = 40,5)

Reserve Champion:
RCH Predator - Sorja (5+5+5+4+4+4+3,5+4+4+4 = 42,5)
RCH Bullet v.d. Oorlog - yersinio (4+5+5+5+4+4+4+4+4+3 = 42)
RCH Polar Night - Vera (4+5+4+3+4+4+4+4+4+3 = 39)
RCH Duren Yuna - yersinio (4+5+4+3,5+4+3,5+4+4+4+4 = 40)
RCH Nadia fan Lycan - Sorja (3+5+5+3+4+3+3+4+5+2,5 = 37,5)
RCH Faith von Lion - Jonna E. (4+5+4+4+4+3+4+3+3+3 = 37)
RCH Duren Rody - yersinio (5-5-5-4,5-4,5-4,5-3,5-3-4-4 = 43)
RCH Khimaira - Luciana (5-5-4-5-4-5-4-4-5-4 = 41)
RCH Domina - Luciana  (4,5-5-4,5-4-5-3,5-4-3-3-4 = 40,5)
RCH Kissankäpälän Elegia - aavistus. (4,5-5-5-4-4-4-3-3-4-4=40,5)
RCH Moon Taikuri - aavistus. (4-5-5-4-4-4-3,5-3,5-4-3=40)
RCH Vaardraagon - yersinio (4-5-4-3,5-3,5-4-4-4-4-4=40)


Arcadia Morgans, 10.03.2012
tuomarit: Mirage, Christa W., Luciana
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Milk And Honey - rio (5-5-5-5-5-4½-4½-5-4½-4 = 47,5 p.)
SW2 - Polar Night - Vera (5-5-5-4-4½-5-4½-4½-4½-4 = 46 p.)
SW3 Huvin Parooni - Sorel (5-5-5-5-4-4½-3½-4-4½-4½ = 45 p.)
SW4 Colorado - Krafla (5-5-5-4½-5-5-3½-3½-5-3½ = 45 p.)
SW5 - E'Casandra - misery. (5-5-4½-4½-4-4½-4½-4-3½-4½ = 44 p.)

Champion:
CH Uniseili - Jessika (4½-5-5-5-3½-4-4-3½-4-4 = 42,5 p.)
CH Freaky Love - Juusa (4-5-5-4-5-4-3-4-4-4 = 42)
CH Solo Shreed - Daivive (5-4-5-4-4-3-4-4-4-3 = 40)

Reserve Champion:
RCH - Khimaira V - Luciana (5-5-5-5-4½-4½-4-4½-4-3 = 44,5 p.)
RCH - Flavio Radon - misery. (5-5-5-5-4½-4½-3½-4-4-3½ = 44 p.) 
RCH - Predator - Sorja (5-5-5-4½-4½-4½-3½-3-4-4 = 43 p.)
RCH - Wiemda fan Lycan - Luciana (4½-5-4½-5-4-4½-4-3½-3-4½ = 42,5 p.)
RCH - CHR Pieces Hawk - Sorel (4-4-4-4-4-4½-4-4½-5-4½ = 42,5 p.)
RCH - Csinos 'If - misery. (4½-4-3½-4-4-3½-4-4-2½-4 = 42 p.)
RCH Coppersnake Ion - Virginia (4½-5-5-5-3½-4-4½-4½-4-3½ = 43,5 p.)
RCH Leighton of Radon - Nenna (5-5-5-3-4-3½-3-5-4½-4 = 43 p.)
RCH Armageddon Knox - Virginia (5-5-4-4½-4-4½-4-4-4-4 = 43 p.)
RCH Highly Toxic Ion - Virginia (4-5-4-5-3½-4½-4-4-4½-4 = 42,5 p.)
RCH Java Chip - rio (3½-4½-4-5-5-4½-3½-4½-3½-4 = 42 p.)
RCH Mörkövaaran Rasmus - Jessika (5-5-4½-3-4½-4½-4-4½-4½-4½ = 44 p.)
RCH Koistilan Kapina - misery. (5-5-5-4½-4-4½-4-4-3½-4 = 43,5 p.)
RCH Kekan Routatanssi - Jessika (4-5-5-5-4-3½-3½-4-4-3½ = 41,5 p.)
RCH Escorant Puritania - Daivive (4½-4-5-4-3½-3½-3½-4-4½-4½ = 41 p.)
RCH Tropicana W! - misery. (4½-4-4½-4½-4-4-4-3½-4-3½ = 40,5 p.)
RCH Aidan Shamin - Cery (4-5-5-4-4-4-4-4-3-3 = 40)
RCH Gwalch Dafydd - Juusa (3-5-4-4-3-4-4-4-4-3 = 38)
RCH Tommy v. Shandi - misery. (4-5-4-4-4-3-3-3-4-3 = 37)
RCH Gwalch Gwraig - elen (4-5-5-4-4-4-4-3-4-3 = 40)
RCH Starswirl - Cery (4-5-5-4-4-4-4-3-3-3 = 39)
RCH Huvin Lequiné - Sorel (4-5-5-4-3-3-4-3-4-3 = 38)


VSN, 08.03.2012
tuomarit: Niina, Luciana, Christa W., Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Milk And Honey - rio (5-5-5-5-5-4½-4½-5-4½-4 = 47,5 p.)
SW2 Khimaira V - Luciana (5-5-5-5-5-4½-4-4½-4½-5 = 47,5 p.)
SW3 E'Casandra - misery. (5-5-5-5-5-4½-4½-5-3½-4½ = 47 p.)
SW4 Bullhead SKO - Virginia (5-5-5-4½-3½-5-4-4½-4½-4½ = 45,5 p.)
SW5 - Kelmin Prongs - Daivive(5+4,5+4,5+5+4+4,5+4+3,5+3+5=43)

Champion:
CH - Pastiche Sec - Toffe 4,5+5+4+5+4+4+4+4+4+4= 42,5
CH - Escorant Puritania - Daivive (5+4+3+5+3,5+3,5+3+4,5+3,5+3,5=42)
CH - Kaarnan Mikkihiiri - Daivive (5+5+4+4,5+4,5+3+4+4+4+3=41)
CH - Daiquiri 'If - ksuvi (5+5+4+2,5+3,5+5+3,5+4+4+4=40,5)
CH - Braavatar - misery. (5+4,5+4+4+3+3+5+4+4+4=40,5)
CH Imperial al Baliha - rio (4+5+5+4+5+3+4+4+4+2,5 = 40,5p.)
CH Pride - Elisa (4+5+3+4+4+4+4+4+4+4 = 40p.)

Reserve Champion:
RCH  - Mörkövaaran Rasmus - Jessika (4,5+5+5+5+5+2,5+4+3,5+4+3=41)
RCH - Koistilan Kapina - misery. (5+5+4+4,5+3+3,5+3+4+4+4=40)
RCH - Fiktion Unski - misery. (5+5+3,5+4+2,5+3+4+5+5+3=39)
RCH - Kirsen Hento - Daivive (5+4,5+5+2+3+3,5+4,5+4+4+4=39,5)
RCH - Viehättävän Paloma - Sorel (5+4+4+4+3,5+3+3,5+3,5+4+3,5=38)
RCH Royal Empire ox - Sorja (4+5+5+4+4+4+4+4+3+2 = 39p.)
RCH Coolest - Cery (4+5+4+4+3+4+4+4+3+3 = 38p.)
RCH Leo Minor - Vera (4+5+3+4+3+4+3+3+4+4 = 37p.)
RCH Thaz Dalya ox - Virginia (4+5+5+4+3+4+3+4+3+4 = 39p.)
RCH Jawda al Qismat - Sorja (3+5+5+3,5+4+3+4+4+3+3 = 37,5p.)
RCH Ak Dabil Shai - rio (3+5+4+3+4+4+3+4+3,5+3,5 = 37p.)
RCH Colorado -Krafla (5-5-5-4½-5-5-3½-3½-5-3½ = 45 p.)
RCH Luminous Intensity - yersinio (4½-5-5-5-2½-3½-4½-5-3½-4 = 42,5 p.)
RCH Java Chip - rio (3½-4½-4-5-5-4½-3½-4½-3½-4 = 42 p.)
RCH Ninja Spirit  - Mirage (4½-4-5-3½-3-4½-4-4½-3-5 = 41 p.)
RCH Annie The Bunnie - Niina (4½-5-5-3½-2-5-4½-4½-3-3 = 40 p.)
RCH Flavio Radon - misery. (5-5-5-5-5-4½-3½-4½-4-4 = 45,5 p.)
RCH Bullet v.d. Oorlog - yersinio (5-5-5-4½-4-5-4-4½-3½-5 = 45,5 p.)
RCH  Polar Night - Vera (5-5-4½-4-4½-5-4½-4½-4½-4 = 45,5 p.)
RCH CHR Pieces Hawk - Sorel (5-5-5-4½-4½-4½-4-4½-5-4½ = 46,5 p.)
RCH Stalina PA - Mirage (5-5-5-5-4½-4-4-3½-4-4½ = 44,5 p.)
RCH - Ch-Ch-Changes PIC - Sorel (5+5+3,5+4+4,5+3,5+3+4+3,5+4,5=40,5)
RCH - 10th Man Down - Sorel (4+4+3,5+3,5+3+4+3,5+4+4,5+4=38)
RCH - Chanel Jra - apiljavanilja (5+5+5+4+3+3+4,5+3+4+3=39,5)
RCH - Skeeger's Luella - Mirage (4+4+5+5+3,5+3,5+3,5+3+4+4=39,5)
RCH - Cezane CTN - Sorel (4,5+3,5+4+4+3,5+4+4+3,5+4+4=39)
RCH - Tommy v. Shandi misery. (5+5+5+4,5+3,5+3,5+4+4+4+4=42,5)
RCH - Tomtenisse TIP - Nora (5+5+5+4,5+3,5+3,5+3,5+4+4,5+4=42,5)
RCH - Daybreak Sonata - Sorel (5+5+5+3,5+4+3,5+4+4,5+4+4=42,5)
RCH - Prominente - Daivive 4,5+4+4,5+4,5+4+4+4,5+3,5+4+3,5=41
RCH - Huvin Lequiné - Sorel 4+4,5+4,5+3+3,5+4+4+3,5+4+3,5= 38,5


VSN, 27.02.2012
tuomarit: Christa W., Luciana, Mirage
avoimet valokuvallisille

Show winner:
SW1 Toy Soldier (5-5-5-5-4-5-3-3-4-4 = 43 p.)
SW2 Milkan Rianna (5-5-5-4-4,5-4-4-4-4-3,5= 43p.)
SW3 Leighton of Radon (5-5-5-3-4-3½-3-5-4½-4 = 43 p.)
SW4 Siberian Code (5-5-4-4-5-4-4-4-4-4= 43p.)
SW5 Freaky Love (4-5-5-4-5-4-3-4-4-4=42p.)

Champion:
CH H.T.Barad-Dûr (4-4-3-5-3-4-4-3,5-3-4=37,5)

Reserve Champion:
RCH Kissankäpälän Guppy Kobra (4-5-5-3,5-4-4-3,5-4-3-4=40)
RCH Anfarwol Dair Ddymuniadau (3-4-4-4-3-4-4-3-4-4=37)
RCH Zeph Sonia (4-4-4-4-4-3,5-3,5-3,5-2-3,5=36)
RCH Nightcrawler (5-4-5-4-5-4-4-4-3-4= 42p.)
RCH Pride (4-5-4-3-3-4-4-4-5-5= 41p)
RCH G.G. Rockminister (4-5-3-3-4-5-5-4-4-4= 41p.)
RCH Uniseili (4-5-4-4-4-4,5-5-4-4-4= 42,5p)
RCH Red&Yellow (4-4-4-3,5-4-4-3,5-3-4-4= 40p.)
RCH Milkan Jelena (4-5-4-4-3-4-4-4-3-4= 39p.)
RCH Bonny v. Pijnboompit (3½-3½-5-4½-4-4½-4½-5-4-3½ = 42 p.)
RCH CrackerJack (4½-5-5-5-4-4½-3-4½-4-5 = 41 p.)
RCH Ninja Spirit (4½-4-5-3½-3-4½-4-4½-3-5 = 41 p.)
RCH Khimaira (5-5-4-5-4-5-4-4-5-4 = 41 p.)
RCH Domina (3½-5-4½-4-5-3½-2-3-3-4 = 37½ p.)
RCH Deathly Rubbish SIX (3½-4-4-3½-3½-4-2-4-3-3 = 34½ p.)